Új privát üzeneted érkezett!

Kriszti! Születés után nem az a normális, hogy vízszintesen van a baba, hisz a pociban se vízszintesen van, nem is úgy alszik. Sőt, ott még jó esetben fejjel lefele is, nemcsak, hogy nem függőlegesen. A kendőzés a pocis lét meghosszabbítása számukra tulajdonképpen. Szerintem :-) A kendő jól körbetámasztja minden irányból. Ettől függetlenül én pár napos babánál biztosan megpróbálnám a kendőben a fektetett bölcsőpózokat. Pár hetesnél már nem. Rolanddal sose próbáltuk.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Gypsymama info: a kendők festése megfelelk az európai ökötest 100-as standardnek, nem tartalmaz a festék mérgező anyagokat.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


kisvic írta: Nagyon megérintett ez a kendő-érzés. Szeretem a manducát. Nagyon profi. Könnyű benne hordozni, és kényelmes. De a kendő sokkal kényelmesebb. És egy teljesen más érzéssel ajándékoz meg. Ha manducában van rajtam, sportosnak érzem magam. Ha kendőben, akkor meg mintha valami ősi anyai ösztön törne fel bennem. A kendőben nőnek és anyának érzem magam, még a manducában és a mei tei-ban inkább egy belevaló csajnak. Persze ez is jó érzés, de anyának lenni a legjobb érzés!


Sziasztok,
Kisvic, ez nagyon ott van! Nekem ergo-m van és kendőm, amúgy szó szerint így érzem én is. :)

Kati
katicabogár
 
 

 
 

Varda,

Off:

beszilva írása mellé képet itt látsz a szoptanítról:
http://www.minimano.hu/termekeink/91/96 ... t_sns.html
Gyakorlatilag nincsenek tejmirigyeim (illetve nagyon kevés, 20 ml tej termelésére képes mennyiség), ezért ezzel etettem eddig a babáimat, most is így készülök.

ON
:)

Nuska+
nuska1
 
 


Szia Muska! Honnan lehet tudni, hogy mennyi a tejmirigyem?
Tudsz nekem privibe írni?
Hasonló gondjaim voltak, és jó lenne valakivel egyeztetnem.
Köszi

Viki
vikike77
 
 


nuska, vikike, ez off, de nagyon tanulságos. [url]tejmirigyek nélkülhttp://www.lll.hu/node/305[/url]

többiektől bocs az offért. de azért olvassátok el, ha arra jártok.
banya
 
 


banya
 
 


Szia Banya!
Azt az utat végig jártam (lll), kicsit mélyebb a problémém. De tényleg nem akarok off-olni.
Azért köszi!

Viki
vikike77
 
 


Hahó!

A mamaponchó-témára visszatérve:
http://www.sleepingbaby.net/jan/Baby/poncho.html
De azért nekem még mindig a mamaponcho tetszik a legjobban.
beszilva
 
 


Inkább belinkelem az egész oldalt, mert va nitt egy csomó hasznos tipp. Főleg varrni tudó/szerető anyaciknak:
http://www.sleepingbaby.net/jan/Baby/
beszilva
 
 


Az a helyzet, h Piroska egy nagy zabagep, szep tempoban hizik, kezd kikeszulni a derekam az elol hordozastol (bar ma felfedeztem, h a WKT-nel jobb a sulyelosztas, mint a sima X csomonal).
Itthon mar csak haton cipelem, de jatszoterre meg elol viszem a ki-be pakolas miatt (es, h szem elott legyen, mert ezt ugy megszoktam!). Meg nem erzem magam olyan magabiztosnak, h ott fel-le rakjam. Kint valahogy egesz mas. Meg attol elore rosszul vagyok, h bamulni fognak, ezt nem szeretem.
Ti ezt hogyan oldjatok meg? Ha nem lenne jatszoterezes nem lenne gond, mennek es nem ebredne fel, de igy.... :roll:
Minimum ket orat vagyunk kint, kikereckedik, szopizik x szer, kezben akar lenni aztan vissza a kendobe es igy tovabb...

Talan egyszre bele kellene ugrani a melyvizbe, hm :?

Marti, koszi a kis beszamolot, en is igy tippeltem :oops:

Kisvic, eltuntel, visszajossz es jol megmondod a tutit! :D

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Eduso, a pelerines kapucni nagyon edes, akcioban is szuper lehet :D
Varrtad?

A kiscipok is olyan aranyosak!
saara
 
 


Saara! Menj el vele egyszer rövidebb sétára, vásárolni vhova úgy, hogy a hátadon van, és ott is marad, míg hazaértek. Ez átmenet a mélyvíz és az otthoni kendőzés között.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


babaslings: bocsi, de már ne mtudom, hogy ki kérdezte, hogy mi a különbség a premaxx és a babaslings között.
Szerintem elég sok. Bár első látásra lehet ,hogy tényleg nem látszik. A babaslings sokkal szélesebb, akár a baba fejéig fölhúzható, tehát ebben inkább a kendőre hasonlít. ld. Kamcsatka képeit jelen topik 83. oldalán. Nem akarom nagyon lehúzni a premaxx-ot, mert leht ,hogy valakinek bejön és az meg azt mondja, hogy én vagyok a finnyás, de nekem azon az az összehúzó kicsit erőltetettnek tűnik és szerintem nem tart elég jól. A családunkban van olyan, aki premaxx-ot használ és mindig azt lesem, hogy mikor ugrik ki belőle a kölök. Persze lehet, hogy a használó csinálja rosszul. Ne mállítom, hgoy a babaslings a legjobb hordozó- eszköz, félre ne értsetek ,de ha a kettő közül (premaxx, babaslings) kell választani, akkor egyértelműen a babaslings.Én arra használom, hogy gyerek a kocsiban, hopp itt az X bevás.kp, gyorsan ugorjunk be,- erre tök jó, bár ma megint benne volt a 10 kilós fiam 2 órát és még az én vállam sem szakadt le. Szóval nekem bejött.
beszilva
 
 


Sziasztok!

Borzasztoan lemaradtam, gyermekem fogzik és 2 percet nem bír ki visítás nélkül. 4 oldalt kell visszaolvasnom, de ami késik nem múlik: holnap áramszünet lesz egész nap, úgyhogy kinyomtattam a lemaradásom és majd offline olvasok és este begépelem a jegyzeteimet. Micsoda ötlet! :)
kattix
 
 


Zsuzsa,
Neked biztosan! :wink:
Én egyelőre abban reménykedek, hogy nem kell majd azt írnom, hogy nem megy még a rugalmassal sem...

off:
Viki,
én is sok mindenen végigmentem onnan kezdve, hogy annyit fogyott a babám, hogy alig kerültük el az infúziót a kiszáradás veszélye miatt. Segített szoptatási szaktanácsadó is, és eljutottunk addig, hogy most már csak ciciből kap tejet, és a pótlás is mindig csak saját anyatej volt, nem szoptaníttal, hanem fecskendőből és kiskanállal. Ha szeretnél tapasztalatot cserélni, írj privit!

Móni
norsi
 
 


Kriszti!
Ortopédiailag nem tudom igazolni, csak a saját vélemény a vízszintes - függőlegesről: Nekem már a legelejétől úgy jött ösztönösen, hogyha fogtam a babát, szinte mindig függőlegesen magamhoz szorítva tartottam. Úgy érzem, így jön létre a maximális felületen a testkontaktus köztünk! Itt is a fogás mikéntje a lényeges, hogy nem ültettem, hanem ugyan a kis popójánál is volt támasztva, de nem alulról, hanem magam felé. Azt hiszem, valahogy így lehet a kendőben is, és ezért nem terhelődik a gerince.
M.
norsi
 
 


Sziasztok mindenkinek,

egy ideje olvasgatom a fórumot passzív "tagként", gondoltam újoncként beköszönök nektek :) Bár közvetetten már ismerek két embert: kamcsatka - aki a blogján postolta a mosható pelusos fórumot (ezúton is köszönet érte) - és csak kicsit tévedett, amikor kollégat írt :) Merthogy férfi lennék :D Nekünk eddig Babaslingünk és ERGO van, most rendeltünk egy Didymost (Julian), megpróbálkozunk a kendővel :) Én egyébként nagyon szeretem a slingünket, a gyermekünk belei "gázosak" voltak, így igen sokat volt a "hasamon" (és van most is), sajnálom hogy ez a hordozó a kórházban nem volt velünk.
indianyó-t is ismerem, volt is egy rövid "vitánk" a blogon :)
Egyébként aki szeretne mosható pelus témában postolni, szóljon, és akkor meghívom az oldalra.
laeres
 
 


Naháááát, egy férfi!
Jól van. :lol:

Mosható pelus: mi a Kushiest próbáltuk, nem túl szerencsésen. Mikor elkezdtük, még kicsi volt a fiam, a pelenka túl nagy és mindig kifolyt az anyag. Most, hogy már 13 kilós, a 10kilóig méretezett persze kics lett rá. Szorítja a hasát, bevág és piros a bőre tőle. Sőt! Még valami kiütést is kapott, talán mert a tépőzár valahogy felsértette a hasánál szegényt. Most kb. 2 kete nem használjuk, de még mindig bibis.
Én mosódiót használok, nem lehet a mosószer miatt...
Nagyobb méretet pedig nem akarok már venni, mert talán nyáron leszokik a pelenkáról.

Sára: sztem ne aggódj a kiváncsi és furcsálló tekintetektől. Tök szép dolog a babahordozás, inkább büszke lehetnél! Szóval a háton hordást próbáld ki kint is mielőbb, nehogy megroppanj! :)

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Heló Laeres! Hehe... Akkor egymás után két tévedésem is volt, mert először azt írtam a blogon, hogy blogkolléganő (1 db), aztán rájöttem, hogy többen követik el a dolgot, de arra csak most derült fény, hogy fiú a szerkesztő :D Naná, hogy odairányítottam az olvasókat, dolgozzatok Ti a pelussal tovább, én meg pancsolhatok kedvemre a hordozásban... :) De azért érdekességeket tervezek még a pelusról is írni. (nem vagyok képes egy témánál megragadni, ezért az én blogom "saláta", jó, hogy Nálad 1 téma van, jobban követhető)
Jó hallani, hogy hordozol Te is!
Indianyó régóta nem ír ide, okát nem tudom.

Kattix, vicces vagy:-) És el tudom képzelni a testi-lelki állapototokat, úgyhogy nem vigyorgok...

kamcsatka
 
 


Kattix minden együttérzésem a Tiéd,- három napja a bal fölső egyessel kűzdünk, úgyhogy én lényegében 3 naopja nem alszom. :?
beszilva
 
 


Indianyó régóta nem ír ide, okát nem tudom


Most már tudom, írtam is hozzászólást a témával kapcsolatban a környezettudatos topikba (? :shock:)

kamcsatka
 
 


[quote="kkriston"]Naháááát, egy férfi!
Jól van. :lol:

Ez úgy hangozz, mintha látatlanban utánnatetted volna: "Ez a fórum sem a régi"

Mi is Kushies-t használunk, nekünk semmi gond nem volt vele. Fura, hogy pont a Basic-ből folyt ki, pedig azt lehet legjobban rápasszintani a gyerekre. Nekünk Lotties van még, az is nagyon bevállt. A blogot pont azért csináltam, hogy ha valaki elkezd moshatózni, ne kelljen neki többezer fórumbejegyzést végigböngésznie.
laeres
 
 


kkriston: ezután akartam még egy :)-jelet is tenni, de az lemaradt.
laeres
 
 


Kriszti!
Gondolkodtam rajta, de egyáltalán nem értem, hogy mi lehet a rossz a függőlegesen alvásban. Írtál elmacskásodást – erről a témáról nekem is az jutott eszembe, amit többen leírtatok, hogy a babákon, gyerekeken tisztán látszik, hogy nem zsibbadnak el a kendőben. Ha pedig a kendő nem túl vékony, akkor nem is tudja vágni őket. Írtál arról, hogy vajon a gerincének jó-e, hogy jó – erről ezeken a helyeken írtam: http://www.hordozo.hu/hordozokendo/kerdesek/gerinc, http://www.hordozo.hu/hordozokendo/kerd ... -gerincnek, http://www.hordozo.hu/hordozokendo/jo-babahordozo/hat. Itt találsz összefoglalót kutatási eredményekről is a témában. Valami ilyesmit kértél, nem? A vízszintes és a függőleges testhelyzet között szerintem nagyobb a különbség a lábtartás (->csípőfejlődés) szempontjából. Meg persze abban, hogy a babák nagy része a bölcsőtartást nem szereti és az anyának is jelentősen nehezebb és kevesebb mozgásszabadságot biztosít.
Sara!
Azt hiszem, csak a kezdet ilyen nehéz, hiszen nem technikainak hangzik a problémád, sokkal inkább lelkinek. Ha egyszer olyan hangulatban vagy, én csak bátorítani tudlak, hogy vágj bele! Nemsokára jöhet Nektek a csípőn hordozás, mint alternatíva, az is segíthet.

hordozo
 
 


Ági, jó ideig nem értettem, miért kevésbé jó a bölcsőtartás, de végül is már világos, a fentieknek köszönhetően (korábban olvastam)
Most épp azt nem értem, hogy mire jó a csípőnhordzás: ha pici a baba, úgyis elöl hordjuk, ha nagyobb a súlya, hátra kerül, mindkét helyzet nagy mozgásszabadságot biztosít. De a csípőtartás egy oldalra teszi a súlyt (még ha jó kötéssel ez jól kiegyenlíthető is), és így a baba útban is van. Szóval szerinted mi a gyakrolati előnye?

Sára, pont így volt nálam is, mint ahogy Varda mondta: tettem egy rizikómentes próbakört hátonhordozva:-) Aztán amikor kiderült, hogy ez mindkettőnknek jó, ott maradt a lány... Persze a különbség kettőnk között: Neked még kisebb Piró, Te kendőben vinnéd, és nekem pl . ritkán kell letennem, ha egyszer felkerült (csak itthon általában). Ahogy Ági mondta, csak átbillenni nehéz.

kamcsatka
 
 


Meg nem erzem magam olyan magabiztosnak, h ott fel-le rakjam. Kint valahogy egesz mas.


Saara, egyszer el kell kezdeni. AZ elejét nem lehet megúszni, mindenképp bénázol nyilvánosan és bizony bámulnak, szörnyülködnek, jobb esetben rohannak segíteni.
Én azt csináltam, hogy teljesen magamra és Ivánra figyeltem és próbáltam nem meghallani a megjegyzéseket és úgy tenni mintha ezer éve hátihordoznék. Ja és otthon is folyton amikor csak lehetett felraktam a hátamra a babát. Nagyon sokszor bizonytalankodtam, hogy áá inkább elől viszem, mert abban gyakorlott vagyok, de aztán szigorítottam, és minden ilyen bizonytalankodásnál, csak azért is hátra vettem.

KépKép
savitri
 
 


Egyik ismerosom most epp (:) mar vagy egy eve.) Kinaban van. Kerdezgetem, h milyenek arra a hordozok, meg a pisiltetest is megkerdeztem:) Azt irja, h arra ezek elegge hetkoznapiak. Majd meg faggatom tovabb.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, most mondta barátnőm, hogy a nagymamája a pisiltetést csinálta anno, de sajnos nem tudja kikérdezni róla, mert már meghalt. Ezek szerint régen mindneki ezt csinálta???

kamcsatka
 
 


Orsi, valoszinu. Hallottam en is olyat, h otvenes evekben meg itthon is voltak vidkek, ahol csinaltak. De persze van, ahol azt csinaltak, h a gyerkocoket betekertek a polyaba reggel, miutan megmosdattak, aztan egy teknoszerusegre kotottek, ha ehes volt a baba csak folehajoltak, megszoptattak, akar egymas gyerekeit is egyebkent, aztan csak este csomagoltak ki a gyereket. Lemosdattak, ujra betekertek, es csak reggel szedtek le ujra. Indianoknal is van, ahol ezt csinaltak.
Morvay Judit Asszonyok a nagycsaládban. Mátraalji palócasszonyok élete a múlt század második felében.

Biobaba
biobaba
 
 


sziasztok,
a pisiltetéssel kapcs van egy topic, ott elég sok info van. eletmód - pelus nélküli baba

azt gondolom hogy nincs ennél jobb, mi egy-két hónapos korától csináljuk, de időjárás, hideg padló miatt biztonsági pelussal kombinálva.

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Orsi! Én is lassan kaptam rá a csípőnhordozásra. Erre kaptam rá utoljára. :) Most már nagyon szeretem. Ennek egyik (valószínűleg fő) oka az, hogy nem tudtam elég jól megkötni. Sokaknál látom, ami az én (egyik) hibám is volt: a gyerek nem is a csípőmön volt, bár én azt hittem, ott van. Akkor van tényleg csípőn a baba, ha kettünk törzsének a síkjai merőlegesek egymásra. Úgy is mondhatnám, hogy a baba köldöke teljesen az oldalamnál van, nem valahol félúton az oldalam és a középvonalam között. A lába persze terpeszben és behajlítva, a popsi a derekamnál, rajta ül a csípőlapátomon. A kendő szoros. Ha így van megkötve a kendő (bármelyik csípőn hordozós kötéssel), az mennyei érzés! Persze, hosszú távon zavaróan féloldalas, meg kisebb a szabadság, mintha háton lenne, de annnnyira harmonikus, olyan egység-érzés! Az is dolgozik bennem, hogy úgy látom, hogy a baba a mama csípőjére lett teremtve. Hiszen a csípőnk feltűnően alkalmas rá, hogy ráültetessük a babát, olyan könnyű így vinni! A baba csípőfejlődésének pedig a csípőn hordozás az optimális, mert így éppen ideális a terpesztés mértéke. Elöl vagy háton hordozáskor a terpesztés az ideálisnál nagyobb. (Ez alapesetben nem gond, olyan babáknál érdemes ezzel foglalkozni, akiknek a csípőjével valami probléma van.) Szóval előttem van ez a két anatómiai sajátság (enyém és a gyereké), meg van ez az egység-élményem a csípőnhordozáskor (ami kicsit más, mint a hasonló élmény elöl, meg háton) és nem tudom kihagyni!
Bocs a rizsáért, Te azt kérdezted, mikor praktikus használni. :oops: Ha nem akarom egyvégtében sokáig hordozni ugyanúgy, ha nem kell nagyon mind a két kezem. Pl. etetéshez útközben, rövidtávon útközben, ha így van kedvem, vagy a nagy gyerekem nem akar a hátamra jönni („Csípődre!” :)), vagy csak úgy változatosságképpen, vagy ha puszilgatós kedvemben vagyok. Nekem a fenti dolgok megismerése volt a forduló. Mióta azokat tudom, találok alkalmat a csípőn hordozásra, azelőtt szó szerint úgy voltam, mint Te. :)
Mostantól 4 napig nem leszek netközelben.

hordozo
 
 


Na, az én életem sem volt itt túl hosszú. Úgy döntöttem búcsút veszek, mert az én életfelfogásommal nem nagyon egyezik meg, ami itt lett. Inkább maradok a finn pelenkás és hordozós fórumokon, ahol szabad a száj, s nem gond, ha olyan kendőt, pelenkát használok, amilyet szeretek, szeretnék (meg egyéb érdekességek). Azért köszönöm a segítséget, egy kis haszna azért volt a dolognak (tegnap rendeltem hordozós kabátot, jee, több időm marad pelenkát varrni meg hordozni) és biztos visszanézek néha, hátha lesz vmi a magyar poncsóból.

Üdv mindenkinek és jó hordozást.

(A pelenkavarrós és a BLW-s topicban maradok.)

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Sára, velem is így volt ez a kinti bizonytalankodás, de én a jóidő beálltával összegyűjtöttem a bátorságom, még a háziorvosnál is így jelentem meg, és kötözgettem a rendelőben mindenki remek szórakoztatására. És tök jó érzés most már, nagyon szabadnak érzem magam, mostmár szinte bárhol megy a fel le kötés, ahol van egy kis vízszintes felület, ahová le tudom helyezni a babót. Én is gyűlölöm ha bámulnak, de ezen muszáj túllépni és beválallósnak lenni :wink: és akkor megnyílik a világ :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Csipönhordozas: En is nem reg fedeztem fel, hogy ez milyen szuper! Gyakran volt olyan gond, hogy Beni hordozva akart lenni, de se haton se elöl nem igazan erezte jol magat. Ilyenkor meg kezben fogtam (csipön), de egy idö utan azert csak nehez lesz.
Aztan kiprobaltam csipöre kötni es lassd csodak csodajat ez tetszett neki :D
Persze az, hogy feloldalas az hatrany, de szerintem sokkal jobb (marmint kenyelem szempontbol), mintha kezben van.
Tegnap meg ferjem is kerdezte, hogy nem kötheti-e csipöre, mert tul nehez :lol:

Norsi: ugyan en tenyleg nem probaltam, de azt gondolnam, hogy ugyanolyan könnyü hasznalni elörekötött köteset "rendes" kendövel mint rugalmassal. Vegtere is ugyanaz a kötes :roll:
Vagy nem? Kendös profik? ez most nem off...
smzsgalf
 
 


Ági, tökjó válasz, köszönöm! A puszilgatás pedig nagy gyakorlati előny:-)

Jucuu, ha többet gondolkoznék, érteném biztos, de most hirtelen azt mondom: nem értem. Ne menj el, mi a baj? Mebántott valaki? Alapvető felfogásom, hogy mindenki úgy csinálja és azt használja, amit és ahogy tudja, szeretné! Beszólni tilos :) (ez persze csak az én saját szabályom) És ez a tapasztalatcsere meg a csevegés helye.

kamcsatka
 
 


"Fiúk jöttek, lányok mentek..."
Jucuu: egy csomót olvastam a blogodat, nagyon jó. Miről maradtam le? Ma regisztrálok, erre van, aki leköszön? Meg lehet tudni az okát?
laeres
 
 


hahó Jucuu!

Visszaolvastam pár oldal erejéig a topikot. Azt hiszem én sem értelek. Remélem nem bántott meg senki. Bár nálam elég magas a küszöb, de én nem érzem, hogy bárki is bántó lett volna ebbe na topikban. Szerintem meg mindenki olyan kendőt vesz és úgy használja, ahogy neki és a babónak a legjobb. Az, hogy valaki megosztja az esetleg negatív tapasztalatait, az szerintem még nem bántás, vagy leszólás, csak neki pont az a véleménye. Pont a minap jártam egy tényleg nagyon durván osztós topikban, na ott nem kímélték egymást, hát ott nem is mertem megszólalni :|
beszilva
 
 


Na gondoltam, mégiscsak beírok!
Senki sem bántott meg, nehogy elkezdjétek keresni a hozzászólásaitokban, hogy mit írtatok nekem esetleg :)
Viccesen fogok fogalmazni: Ez most az én harcom! Le kell kicsit tisztáznom magamban a dolgokat!
Köszi a válaszokat!

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


csípőn: én nagyon sokat hordok csípőn (talán azért, mert hátrakötni azóta merek, mióta Ági megmutatta, csípőnt meg már előtte is mertem.). De a lényeg, nagyon szeretem. A fönt említett okokon túl nálunk szempont a cici. Ha másfélévesem akárhol cicit kér, ahol négyévesem viszont szeretne mozgásban maradni, ott csípőre kicsi föl, és önkiszolgál. Ha elalszik, aludjék, ha befejezte, s ki akar jönni, jöjjék. Továbbá én bkvézni is csípőn szoktam, így le is tudunk hárman ülni, meg nekem így biztonságosabb érzésem van. Másik oldalamon általában lóg a csomagunk, így annyira nem is féloldalas. És nem utolsó sorban, anyukám nem meri hátra venni, de valahogy ugye neki is vinni kell, és nagyon könnyű megtanulni a szupi csípőnkötést, így nagymama is kendőzhet. És tényleg nagyon jó érzés, hogy egymás szemébe tudunk nézni, úgy tudunk beszélgetni :) .

hátra először: Nagyon drukkolok! Mérföldkő lesz! Ha nincs kendős a játszón, akkor akárhogy sikerül a kötés, mindenki ámul majd nagyságodon (teljes joggal)! Ha van kendős, lehet összekacsintani. Az is jó érzés. Amúgy én ezt úgy oldottam meg, hogy a nagyobb fiúmmal beszélgettem közben, valami nagyon fontos dologról biztosan, míg remegő kézzel kötözgettem, s izzadtam rendesen. Így viszont arra végképp nem volt energiám, hogy észrevegyem, h mások is vannak körülöttünk. Kívülről meg bizti nagyon "cool"-nak tűntünk, így négyen (anya, fiúk és a kendő :D ). Ha meg nem megy, hát félig fölkötött gyereket is lehet előrevenni, mondván, ja, nem is hátra, inkább előre, és kész. Meggondoltad magad.
banya
 
 


OFF
Marica, en is pisiltetek, csak nem nagyon van mar energiam meg egy masik topikhoz is.:) De tudom, h van az a topik, eleinte olvastam is.

Biobaba
biobaba
 
 


Ági,
a Lana Solara-t lehet majd nálad is kapni? Vagy csak azokat árulod, amik a honlapodon vannak?
Zsizsa
zsizsa
 
 


Ez az először hátra téma nagyon tetszik! Elárulok egy titkot: nekem ezért kellett a mei tei és a manduca. Az érzés miatt. Nézegettem én a hátrakötős videókat, és sokat olvastam a témában, de nem bírtam rászánni magam. Aztán Líviától lett egy mei tei, és a leírásban szereplő (persze ágyas) technikával már fenn is volt a hátamon Mombi. Aztán eme hordozótól megválva jött a manduca. Vállpánt méretre állítva, hordozó kiterít, baba bele, derékpánt becsatol, vállpántba belebúj. És kész. Persze az ágymódszer maradt. Szóval megvan a hátonhordozás, mint életérzés, most már jöhet a kendő, mert az azért művészibb és nőiesebb! :D

kisvic
 
 


Akkor én kakukktojás vagyok. A karikásban nagyon szerettem fekve hordozni, igaz, soha nem volt benne egyszerre 2-3 óránál többet, az is részletekben, és persze nem is minden nap ilyen hosszan. A csípője miatt nem aggódtam, pont mert sok időt töltött ágyban, mózesben, stb. (A két ksiebb igazán jól és hosszan csak ágyban tudott és tud aludni, iylen is van!) Szóval nekem jó érzés volt, mert a karikás "eleje" teljesen feljött elől, teljesen betakarta, nem is vették észre, hoyg bab van benne, megfogni, rálihegni meg pláne nem tudtak. :P :lol:

És a karikással adja magát a csípőn hordozás, és uganazt érzem, mint Ági: nagyon közel van hozzám, de mégis lát előre és puszilható simogatható, és ugyanúgy védhető, mintha a hasamon lenne.

Hátom csak yamo-ban próbáltam, nem tetszett neki, sőt ordított. Gondolom, mert nem látott ki, és nem szokta meg elég korán. Majd talán a picikét máshogy szoktatom.
h_szilvi
 
 


Fuu, lanyok, koszi-koszi a biztatast! :D
szoval nem csak en parazok! :lol:
azt hiszem, ha eloszor csinaljuk a mutatvanyt jatszon azt fogom elkepzelni, h ott vagytok mind es drukkoltok :lol:

mar akkor sem neztek normalisnak mikor a nagyot haton vittem pocakosan, de a 3 honapos hatradobos mutatvany viszi majd a palmat, eeerzem! :lol:

24-en megyek Agihoz haton/csipon masodik alkalomra (elson pocakosan voltam, ugye Marti :) ), az biztos loketet ad majd, addig itthon gyakoroljuk es lehet kint is, ha olyan napom lesz 8)

kendost nem nagyon szoktam latni (egy kifele fordulos volt csak jo multkor :( ), erre tegnap belepett egy szakallas apuka (imadom a szakallas pasikat:)) egy gyonyuru kek lanaval, benne mini baba + egy kisfiu. Ilyet eleg ritkan latni, de nagyon meghato szerintem, olyan, mint amikor egy kisfiu/kislany kezenfogva setal az apukajaval, en ilyenkor mindig sohajtok egy nagyot a szep latvanytol :D

WKT nagyon jo, sokkal jobban alszik igy Piro csak az zavar egy kicsit, h hatra log a feje. (ma be is szolt egy neni kedvesen, en meg nem tul kedvesen valaszoltam neki :oops:)
Tapasztalatok?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Mi is az a WKT?
Fejhátralógásra legutóbb gyerekdoki szólt, be, hogy kitörik-e a nyaka? Mondtam, nem törik ki, és vigyorogtam. Amúgy a Zsizsa féle sálas módszert szoktam alkalmazni, meg is jegyezték a játszóterező nagyik, hogy milyen roppant ötletes :) Az is annyira vicces, amikor az egész játszótér-közönség azon drukkol, mikor alszik már el Vajk a hátamon, addig csak rovom a köröket és lökök néha egyet a hintán, hogy Flórával is foglalkozzam :) Bezzeg, ha babakocsival rónám, nem mennék természeti jelenség-számba :lol:
Állandó, egyébként kedves szándékú megjegyzés, amit játszón kapok: Nahát, milyen jól viseli! :o

KépKép
KépKép
safrany
 
 


WKT - körülkötött keresztezett, vagy zsebes keresztezett magyarul

Saara, én elöl hordva ugyanúgy beteszem a fejét az egyik kendőszár alá, ha elaludt, mint az elöl kereszt kötésben is. Hátul passz, még nem volt annyi ideig háton, hogy elaludjon :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


bocs, nem olvastam el mindent
WKT= Wickelkreuztrage ezt a nandu honlapon zsebes keresztezettnek hivjak, ugy tudom Agi meg maskepp hivja, de azt mar elfelejtettem :oops: (teritett, vagy ilyesmi?)

saara: nem tudod az egyik savot Piro fejere huzni, hogy az tartsa?
igy gondoltam:
Kép
smzsgalf
 
 


na jo lassu voltam :lol:
smzsgalf
 
 


Zsuzsa! De te képet is mellékeltél :-)

Nem tudom már ki kérdezte a rugalmas kendő és normál kendő kötése közötti különbséget.

Igaz ugyan, hogy maga a kötés ugyanaz, de rugalmas kendőt mégis egyszerűbb kötni, mert könnyebb megvalósítani vele a megfelelő szorosságot. Nekem a normál kendővel pl. eleinte gondot okozott, hogy úgy kössem magamra a kendőt, hogy egyidejűleg koordinálom a babát is, mint pl. zsebes keresztezett kötésnél, ezért olyan kötéseket kerestem eleinte, aminél előre felkötjük fixen a kendőt, és aztán kerül bele a baba. No ez hol túl laza lett, és újra kellett kötni, hol túl szoros, és nem bírtam beletenni a babát. A rugalmas kendőt egyszerűen szorosra kötöd, és mivel rugalmas, mégis bele tudod tenni a babát.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: