Új privát üzeneted érkezett!

Sáfrány Eszter!!!! Már száz1000 éve készülök írni Neked!!! :oops: Bevallom töredelmesen, hogy csak most kezdtük igazán a kendőzést... :oops:

Nagyon megérintett ez a kendő-érzés. Szeretem a manducát. Nagyon profi. Könnyű benne hordozni, és kényelmes. De a kendő sokkal kényelmesebb. És egy teljesen más érzéssel ajándékoz meg. Ha manducában van rajtam, sportosnak érzem magam. Ha kendőben, akkor meg mintha valami ősi anyai ösztön törne fel bennem. A kendőben nőnek és anyának érzem magam, még a manducában és a mei tei-ban inkább egy belevaló csajnak. Persze ez is jó érzés, de anyának lenni a legjobb érzés!

Köszönöm a kölcsön kendődet! Megrendeltem a Lanát, kb 2-3 hét még megjön. Úgyhogy egy laza hónap múlva visszajuttatom. :D

kisvic
 
 


Kisvic: ez aranyos volt! Na ebből is látszik, mennyire mások vagyunk, nekem a kendővel pont az a problémámm, hogy az olyan anyukás ,én meg "csak" egy menő csaj vagyok gyerekkel:) PErsze lehet, hogy mondjuk a másodiknál már én is elhiszem, hogy nem csak játszom az anyukásdit:)
(Jajj, nehogy félreértsetek, tök felelősségteljes anyuka vagyok, csak még nekem is fura a szitu :wink: )
beszilva
 
 


Zsuzsa: na akkor tényleg jól sejtettem, hogy gagyi! A férjem is érti a dolgát, látszik, hogy nem minőségi sem az anyag, sem a varrás---és ezek szerint a festés sem. Szörnyűű. Eladni ezt a sz...t ennyi pénzért! Pedig bruttó kb. 1000 Ft-ba kerül, mindennel együtt!!!!

K

KépKép

KépKép
kkriston
 
 

 
 

OFF: nem akarom ismét emlegetni a bolt nevét, ahol árulják az ominózus kendőt, úgyis mindenki tudja ,hogy melyikről van szó, de muszáj elmondanom ezzel kapcsolatban, hogy 6ezer ft-ért árulják ugyanazt az úszógumit, amit más bababoltok kb 1500-2000-ért, de szezonban a tecsóban kb 1000 ft. Szóval eléggé el vannak szállva, és nem mindig minőségi cuccokat árulnak, az is igaz,- egy csomószor csak jól néz ki a cucc, de ha közelebbről megnézed, háát :roll: Na, ennyit a hitelrontásról...
beszilva
 
 


kkriston: a 65. és 66. oldalra tettem fel téli képet. (Sajna nem tudom ide bemásolni, de nem is olyan érdekes, ott megnézheted.)

kisvic
 
 


De van Lívia féle kenguru takarónk is polár béléses, nagy hasznát vesszük most (nagyon szeles helye, hegyek között lakunk). A polár csak egy csík benne, de épp elég. Szóval nem az egész belső rész olyan, a kapucni sem. Kamcsatka: neked mennyiért csinálták meg polárból? Nagyon klassz! És a másikról tudsz linket?

kisvic
 
 


Kisvic, ugyanannyi, mint a másik! Fekete Mam cover pl itt: http://www.tragezauber.de/Tragekleidung ... ::590.html

kamcsatka
 
 


Régebben írtátok, a gyűjteményemből másoltam, úgyhogy nem tudom melyiket ki, elnézést! (bocsánat hosszú):

Stóla: egy hosszú téglalapot képzeljetek el. Ez függőlegesen kettéhajtva kerül a vállakra - mint egy perui poncsó. Annyi csak a különbség, hogy nem csak egy lyukat vágunk a poncsón a fejnek, hanem a függőleges és vízszintes felezővonal találkozásától lefelé átvágjuk - így kapunk két szárat. Lehet övvel hordani, lehet a karrésztől lefelé összevarrni oldalt (én így hordom) - így a leghidegebb időben is jut meleg a csípőnknek-lábainknak is.
Mivel az enyém jó bő és jó hosszú, háti hordozásra is alkalmas. Plusz még egy széles sál is rá van varrva, így elöl hordozásnál a fejemre húzva egyszerre sapka nekem és nyakrésznél plusz melegítés szélben a babának.

nem én vagyok, de most találtam, ő is ilyen stólát hord:

http://www.flickr.com/photos/babyhopes/77690710/

Az én stólám kabátszövet, nem bélelt, de így is kellemesen meleg, pocakosan is ebben jártam. Korábban csak egy gomb fogta össze mindkét oldalon, de úgy csípőtől lefelé folyton szétnyílt és fáztam, ezért varrtam össze az oldalánál. Így nem fúj be a szél, elöl pedig lehet rá gobbokat varrni és máris finom meleg - valami béléssel (polár esetleg? az vékony és mégis meleg) még inkább komfortos.

az én stólám két rétegű, polár és gyapjúszövet van összedolgozva, kb olyan meleg, mint egy kabát. Persze nem irhabunda, de egy átmeneti kabát szintjét eléri. Mérete: egy 160*160 cm négyzet.

az oldalt összevarrás jól hangzik, kipróbálom, összefércelem a cuccot. Mert most övvel fogom össze, így nem nyílik szét és meleg, csak éppen a karomat nem tudom felemelni.

két éve én is varrtam magamnak egy poncsót, télikabát helyettesítése végett, azóta is azt hordom ha gyerek van rám kötve.

kb olyasmi amit Indianyó leírt csak én nem vágtam végi, csak csináltam egy nagyobb nyakkivágást. Viszont én is összevarrtam kétoldalt és az nagyon hasznos dolog. Plusz ahol kilógnak a karok, oda kötött sálból (fillérekért vettem valami anyag boltban)varrtam ujjrészt. Na ez teszi igazán téliessé és meleg érzetűvé.

kisvic
 
 


Csajok, a fürdős kendő miben másabb, mint a többi???????

kisvic
 
 


Na, jól lebeszéltetek erről a kendőről! Én meg naívan azt hittem, hogy ugyanolyan anyaga van, mint a rugalmas kendőnek, mert mindkettőt pamut dzsörzének írják. (az biztos, hogy ennek teljesen más anyaga van, mint a kötözős, szövött kendőjüknek)
A cipzárról nekem azt mondta az eladó, hogy az a baba popsija alá kerül.
Ha már az anyag sem tuti, hogy biztonságos, mindenképp kihagyom.

Esetleg két babaerszényből érdemes ilyent variálni, mit gondoltok?
Mennyire váltaná ki a rugalmas kendőt az első hónapokban?

A babaerszényről lenne még kérdésem. (nekem is nagyon tetszik a bohém-mama féle) Ez, mivel félvállas, nekem biztosan kiesik, de másodlagos megoldásnak, amikor babakocsival megyünk játszó-bolt turnéra, gyorsan beletenni, illetve szoptatáshoz ideálisnak tűnik.
Nehéz elképzelnem, hogy bármilyen méretű gyereket tökéletesen lehet vele hordozni. Tényleg ennyire univerzális?
Amikor a Premaxxal kísérleteztem, akárhogy raktam bele a kicsit (fektetve), olyan érzésem volt, mintha elgörbíteném magam felé a kis gerincét. Kisarkítva úgy mondanám, hogy felém is gömbölyödött, mint egy kis kifli. Mit csinálok rosszul? Az erszénnyel nem jártatok így?

Nagyon jól jönnek az ötleteitek a téli - nyári öltözködéshez, figyelek! :D

Móni
norsi
 
 


Kisvic! A fürdőskendő fürdőruhaanyagból van, jó vékonyból, és UV szűrős is. Poliészter, kevés vizet vesz fel, gyorsan szárad. Szárazon (nem vízben) kisebb súlyú gyereknél használható rugalmas kendőként is.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Norsi:
nem vagyok teljesen szakavatott a témában, de én is próbáltam erszénybe a kölökgépet pár hetesen (illetve akor még nem volt erszányem, hanem egy nagy sálamba kötöttem föl magamra) és szerintem az tök normál, hogy hozzád gömbölyödik kicsit oldalra fordulva. Én nem is igen tudnám másképp elképzelni.
http://images.google.hu/imgres?imgurl=h ... l%26sa%3DN
beszilva
 
 


Jajj, kicsit hosszú lett a link. Azért remélem működik.
beszilva
 
 


nem vagyok teljesen szakavatott a témában, de én is próbáltam erszénybe a kölökgépet pár hetesen (illetve akor még nem volt erszányem, hanem egy nagy sálamba kötöttem föl magamra) és szerintem az tök normál, hogy hozzád gömbölyödik kicsit oldalra fordulva. Én nem is igen tudnám másképp elképzelni. (ez a szövega fönti linkhez)
beszilva
 
 


Norsi, újszülöttnek legjobb a kendő. rugalmas vagy szövött, mindegy. Minden más megoldás billeg és tuti, hogy nem egyszerűbb.
ne félj a kötözéstől! az elöl kereszt nagyon egyszerű kötés. Kb 3 alkalom után nagyon pontosan fogod tudni mit hogyan.
Én azt javaslom menj el egy tanfolyamra Ágihoz. Hihetetlen bizonyosságot és önbizalmat ad. Ha elég elszánt vagy persze netről is meg rajzokból is simán megtanulható, de én úgy érzem bizonytalankodsz. Ilyenkor a személyes instrukció csodákat tesz. Ha egyszer valaki rádköti a bébit helyesen és megmutat pár apró trükköt, tudni fogod mihez igazodj. Onnantól már elég ha rajzokra támaszkodsz, de mondomarra se lesz szükség 3nál többször. Második bőröddé fog válni.

Kép
Hana premaxxban. Nem szerettük. Pont emiatt az oldalra görbítés miatt. Ez a kép akkor készülkt amikor végre rájöttem, hogy a válladon lévő rész ki kell fordítani. Így jobban kilát, meg nem lapítja annyira rád a babát.

Kisvic, olyan jól megfogalmaztad ezt a kendőzés dolgot! :) nekem is van ergo-m és imádom, de épp úgy érzem ahogy te. csak nekem még nem sikerült eddig ezt ilyen összeszedetten leírni.

KépKép
savitri
 
 


Kép

itt egy kép a poncsóról, amiről Kisvic gyüjteményének végén olvashattok. azt ugyanis én írtam, kb egy éve :D
és kb 2004/2005 téli hozzászólásoknál lehet megtalálni a leírását is.

ez a babahordozós téli öltözet téma minden télen újra izzik hehe :D[/img]

KépKép
savitri
 
 


én kabát alá mindig annyi réteget adok a babára amennyi rajtam van. öltözködésnél érdemes a kendőt is belekalkulálni, mert az is egy vagy 2 plusz rétegnek felel meg. persze a mamán is.
a kikandikáló lábszárakra én vettem a H&M-ben egy onesize fehér kötött lábszárvédőt. Ivánnak is istenien állt. farmerral olyan volt mint valami cowboy.

nyáron meg azért érdemes mégiscsak egy bodyt ráadni a dedre, hogy legyen ami szívja az izzadtságot. de a legjobb beletörődni, hogy nyáron az ember izzad. kendőben és anélkül is.

KépKép
savitri
 
 


Kisvic: köszi, ezt a "kendő-érzést" nagyon jól megfogalmaztad helyettem is. :D Még mindig hezitálok, mit kezdjek a lelkesen beszerzett, egyébként gyönyörű Valentinos Kozymmal.

Bocsi, egy kis OFF a tegnapi, (két oldallal ezelőtti :lol: ) reagálásokra:
Kriszti: az EC nem a kajálással függ össze (legfeljebb áttételesen :lol: ), mert ez a babapisiltetés, ami persze lehet kakiltatás is. A klubban pedig egyáltalán nem ügyeskedtünk, mert ezúttal száraz maradt a bili. Császár után (legalábbis egy után)lehet otthon szülni, de ilyenkor nagyon bekavarhat az aggodalmaskodás, ami megakaszthatja a szülés folyamatát. Én is otthon akartam Árnikát világra hozni, de be kellett menni a kórházba meconiumos magzatvíz miatt, és császár lett a vége. Lelkileg nem biztos, hogy bele mernék vágni a másodikkal (ha lesz), de addig még sokminden történhet az otthonszülés megítélésével és a kórházi állapotokkkal kapcsolatban is.

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Teli menetfelszereles; meleg pulover, babylegs, a mubirkaboros magas szaru mamusz es az urhajos sapka. Utobbi szel es vizhatlan anyag kivul, belul muszor. Tulakdonkeppen egy vallas kapucni ami vedi a baba vallat ami kilatszik a kabat kivagasan.

Miota enyhult az ido, lecsereltuk a cipot a kis puha borcipore, a sapit meg egyszeru alul patentosra.

Hozzateszem mi legfokepp iskolaba megyunk oda-vissza a nagyobbal es nem kell Kyrat letennem.

A kabat Suse's Kindercoat. A hordozo mellett a legjobb befektetes. A kulso reteg hordhato szeldzsekikent, a belso polar kardigankent, vagy a ketto egyutt telikabatnak pont eleg meleg. Sot!!!
Az elejehez van kizipzarozhato betet ami jo elol hordasnal, vagy kismamanak. Vagy esetleg apuka hasznalhtaja a betetet hati hordasnal is toldaskent, ha egyebkent szuk lenne. Az ujja joooo hosszu. Eveking hordhato.Tobb info http://www.suseskinder.com/



Kép Kép Kép
eduso
 
 


fúúú az a pelerines kapucni mekkora ötlet!!!
kár hogy a gyerekeim kinőttek már a kabát alatti hordozásból.
savitri
 
 


Hú de jó, hogy írtál erről a kabátról Eduso!
Pont egy hete nézegettem, hogy kell-e venni valami kabátot hordozáshoz, mivel hó végén megyünk Londonba és ott állítólag sokat esik :)
Mi a véleményed, tavaszi időben, esőben a széldszeki meleg lenne? (ezt a kabátot néztem ki pont, de nem tudtam eldönteni, meleg lenne-e, a másik a mamaponcho volt, de az meg annyira nem jó esőben, gondolom én).

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Off Jucuu: annyit nem is esik Londonban ;-)
Mi Cambridgeben elünk
On
smzsgalf
 
 


Hogy legyek kicsit on is ;-)
Decemberben en is gondolkoztam azon, hogy milyen kabatot vegyek es en vegül a MAM deluxe (pl. ittlehet venni) melett döntöttem. Nekem a Suse tul sportosnak tünt, meg a lila polar sem volt annyira vonzo szamomra.
En meg nagyon fazos tipus vagyok, de a kabat alatt sosem faztam. Ami meg a legjobb benne, hogy ferjem is tudja hasznalni. :-)
A kabathoz jar egy sapka amit lehet alvokapucninak hasznalni, meg egy dickey (kettös sal). Es ez is olyan zipzarolos mint a Suse, szoval jo pocakosnak, elöl- vagy hatulhordozashoz meg lehet betetnelkül is "normalis" kabat kent hasznalni.
Kendö utan szerintem is ez volt a legjobb befektetes :D
Kép
Na de ne ertsetek fere a Suse is egy szuper kabat, csak azt akartam mondani, hogy van mas fajta is.
smzsgalf
 
 


Akkor szerinted nincs szükségem ilyen kabátra smzsgalf?
1 hete ezen gondolkozunk a férjemmel, vegyünk-e vagy ne vegyünk... Megköszönném a segítséget!

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Beszilva,
én nem látom természetesnek azt a testhelyzetet, de görbébb, mint a képen látható baba, de kisebb is még.
Nem én választottam a Preemaxot, túladok rajta.

Savitri,
akkor nem én bénázom, ha Te is érezted ezt a görbület dolgot...
A kendővel kapcsolatban meg nem tudom miért, de annyira meggyőztél, hogy holnap meg is rendelem a rugalmas fajtát, nem variálok ilyen keresztezett erszényekkel.
A második lépés meg marad valószínűleg a Manduca, amire meleg lesz, addigra biztos meg is erősödik annyira a babó, hogy tudjuk használni!

Móni
norsi
 
 


A premaxxban tényleg tök furán fekszik a baba... nekem is ez volt a dilemmám... aztán rájöttem, hogy tök magasra kell a baba fejét pakolni, úgy ki is lát és nem is lesz olyan görbe... csak úgy nem éreztem elég biztonságosnak így folyamatosan fogtam menet közben a premaxxot... Mondjuk így már nagyon szerette a lányom, kifejezetten élvezte amikor sétálni mentünk... (csak ugye fél óra után a hátam kezdett szépen lassan leszakadni).
Vendég
 


Megcseréltem a Premaxxban a duplázást, bocs.

csakegy,
a csat sem tűnik valami kényelmesnek, főleg, ha kifordítom az anyagot.
norsi
 
 


Jucuu: de, jol jön azert a kabat. anglia azert tenyleg esös, csak nem annyira mint ahogy gondoltam volna mielött odaköltöztem. :)
Meg szerintem jo lesz az a kabat majd maskor is!
smzsgalf
 
 


Orsi: én a csatot a maradék anyagával körbekötöztem így puhább lett (de ugyanúgy nyomott)... Mondjuk azért is kötöttem körbe mert olvastam valahol egy hozzászólást, hogy valakinek vicces kedvű fiatalok KICSATOLTÁK!!! a Premaxxát... Na ez még viccnek is rosszul hangzik úgyhogy inkább körbetekertem mégegyszer... (nekem régi fajta van, ennek szerintem jó nagyon az anyaga és tök jól is néz ki de nincs rajta biztonsági csatt vagy bármi ami megvédené a gyereket ha egy csapat suhanc szórakozni akar... ráadásul a csatt olyan helyen van, hogy tényleg hozzá lehet férni)

Egy dolog volt jó a premaxxban: van hozzá egy olyan bővítő amivel a kiságyra ki lehet húzni függőágynak:) (én soha nem használtam de az ötlet az jó:)
Vendég
 


Norsi: hát igen, kicsit tényleg fura a baba fekvése a premaxx-ban, mondjuk én végülis sosem használtam ezt a pózt, mert utálta a fiam. Csak függőlegesen lehetett tartogatni is.
beszilva
 
 


Ha már lehet választani, akkor inkább a babaslings, mint a premaxx. Nekem a premaxx minden pózban kicsit erőltetettnek tűnik. Asszem azok a vicces fiatalok addig élnének, ha ezt a kicsatolás poént velem csinálnák meg. Szerencsére a babaslingsen két csat is van:)
beszilva
 
 


Sziasztok!

Én pont a "görbítés" miatt nem szerettem a kendővel bölcsőtartást a lányoknál, újszülöttkorban, nem is nagyon használtam. Persze a tapasztalatlanság is belejátszhatott, mert akkor még nem voltam tanfolyamon (ó, ha az első gyereknél is annyit tudna az ember lánya, mint a harmadiknál! :) ). Szerintem most is az elöl keresztet fogom használni a kicsinél, és megtanulom hozzá a zsebes keresztezettet.

Off:

Viru, (azt hiszem, te írtad)
semmiről nem maradtál le, én 32 évesen szültem az elsőt, 34 évesen a másodikat, és most 36 elmúltam, napokon belül jön a harmadik.

A lányaim pedig mindketten nagy ujjszopizók, csak a nagyobbikom a haját csavarja hozzá, a kicsi pedig a játéknyuszija farkát...Nem tudom, mikor fogom őket leszoktatni róla (logopédus szakmai énem erősen tiltakozik az ujjszopás ellen, de az anyai én azért megengedőbb :wink: ) Nekünk az igény szerinti szopi a szoptanít miatt nem ment, az együttalvás pedig a férjem miatt, így marad a hordozás, a harmadiknál remélem sokkal többet és tovább, mint a két lánynál. Ezért nem is akarom még a nagyobbikat sem leszoktatni az ujjszopásról, főleg most, a kistesó érkezése előtt.

On:

varrtam a nagyobbikomnak hordozókendőt, lehet, hogy a kisebbik lányomnak is kell majd, ha látja a testvérét kendőben? Persze, hogy költői a kérdés...de talán ő inkább rám kívánkozik majd.

Pindi,
már régebben akartam kérdezni, amikor írtad a HÉV utáni futásodat két gyerekkel:
Miért a nagyot tetted a hátadra kendőben és a kicsit Ergoban előre? Nekem biztosan fordítva kívánkozna, bár az Ergot csak képről ismerem. Talán azért, mrt a megkötött kendőre könnyebb rácsatolni az Ergot, mint az Ergora rákötni a kendő szárait? Bocs, ha hülyeséget kérdezek.

Üdv,
Nuska+ (39+5)
nuska1
 
 


Off

Mi az a szoptanít? :oops:

On

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


csakegy,
megnéztem ezt a fejet fentebb dolgot, hát láss csodát, tényleg kevésbé görbül!
Mi a legújabb típust kaptuk, ehhez nincs plussz valami a függőágy dologhoz, alapban annyira hosszítható, hogy meg lehet csinálni vele. (közben ráébredtem, hogy ezt sem tudom kihasználni, mert a bölcsőre kicsi ehhez, a nagyobb meg még ragaszkodik az átalakított kiságyhoz)
Nem tudom, a régebbinek milyen csatja volt, az újnak két átbújtatós van. Lehetlen kicsatolni, kifűzni, ha súly van benne, teljesen biztonságos. Ezen van négy rejtett zseb is pakolásra.
Nekem így, hogy már a görbület dolog is megoldható, egyre jobban tetszik, csak még mindig egyvállas marad az én ficamos vállamra...

Meg úgy megfertőződtem itt, hogy arra voltam kiváncsi, melyik hordozó lenne megfelelőbb a számomra, és maholnap lesz egy kendőm, egy Manducám és egy takaróm... :D

beszilva, babaslingset biztosan nem akarok, de a fejtágítás miatt írd meg, miben más a premaxxhoz képest, hátha valakit segít a döntésben. Nekem a képek alapján szinte ugyanolyannak tűnik.
norsi
 
 


javítok: a bölcső kicsi ehhez
norsi
 
 


Móni: miért akarod a rugalmas kendőt kiváltani? Annyira egyszerű a megkötése, ne féj tőle. És ez a legjobb! Nekem is szimpik voltak a babaerszények, a bohém mama is, de azért sokkal kényelmesebb egy kendő, plusz a baba is biztosabban ül/fekszik.

Eduso! Ez a kapucnis pelerin szuper! Te varrtad? NAgyon pengén néz ki :wink: .

...

Ezek szerint a premaxx egyáltalán nem jó....Én biztos nem görcsölnék kétpercenként, hogy nem törik-e el a gyerek gerince! Inkább kötözgetek, azt amúgy is szeretem! Meg ezek a hülye csatok! :roll: A csomót tutira nem oldja ki senki feltűnés nélkül...

Nuska! Én is elöl keresztet fogok használni már újszülöttként is, mert gondoltam először a bölcsőtartásra, de valahogy nem tetszik... De majd irhatsz tapasztalatot!

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


varda: Van még egy módszer, ami hatékony, de van némi anyagi vonzata. Lehet kapni egy segédeszközt, (Szoptanít néven fut), amelynek használata közben a szopással egy időben kapja a baba a pótlást. Ezt akkor szoktam javasolni, amikor kicsi babának tápszer kiegészítést is kell adni, de az anya vissza szeretne térni a teljes szoptatáshoz. Ennek használatával a gyermek szívesen szopik, akkor is ha még "üres" a mell, mert megkapja a pótlást a tartályból, egy vékony csövön át. (Ezt a mellbimbóhoz kell rögzíteni.) Ahogy a tejtermelés beindul, a pótlás mennyiségét fokozatosan csökkenteni kell. A tejtermelés fokozásához fontos, hogy a gyermek dolgozzon is a mellen, és ürítse ki azt minél jobban. Ezért javaslom, hogy pár percig pótlás nélkül tegye mellre a babát az édesanya minden etetéskor, és csak akkor kezdje el a tápszert adagolni a csövön át, amikor a kicsi már nem nyel.
Sződy Judit
beszilva
 
 


Kriszti: hát igen, a Premaxx elég divatcucc...

Mondjuk én tényleg marha olcsón vettem és úgy voltam vele, hogy max. eladom. Mondjuk nálam az elején életmentő volt, a babaerszényben folyamatosan üvöltött a lányom (2 darabot is varrtam, hátha én mértem el valahol.. a papír szerinti méret iszonyú szűk volt, ijesztően... a nagyobb meg óriási volt... amikor bevettem belőle és elvileg pont jó volt akkor meg visított benne...), mondjuk a Nanduban is visított (bár azt lehet, hogy nem kötöttük elég szorosra... nekem mindenesetre rémálomnak tűnt a kötözése a hozzá adott füzet alapján... pedig a férjem kötözte aki jónéhány túlélős sorozatot végignézett már csak a csomókötözős részek miatt:))))) (és hatalmas csomók keletkeztek... engem az zavart a legjobban)
Vendég
 


Kisvic, én is ezért szeretem a kendőt :D Örülök, hogy bejön :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Cs. Kriszti: igen, a nanduban ez is egy hátrány, hogy nagy csomód keletkezik. A didy sokkal puhábban és simulákonyabban van a kendőn. Szóval ott a csomó nem óriási. Mega amúgy is jobb a didy...:)

K
kkriston
 
 


Móni, bizti, hogy rugalmas kendőt akarsz rendelni? Mi van, ha annyira megtetszik a kendőzés, hogy nagyobb korában is szívesen hordanád benne? 8) Ha csak egy kendőben gondolkodom, én biztos, hogy nem rugalmast veszek (különös tekintettel arra, hogy énbelőlem óriásbébik jönnek, és úgyis secperc alatt kinövik). Nekem a rugalmatlan kendő is tökéletesnek bizonyult újszülött hordására. Kötözéstől tényleg nem kell félni, és én is nagyon ajánlom Ági tanfolyamát :)

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Kriszti!
Már rászántam magam, holnaptól lehet rendelni újra :D , intézem is a kendőt. Még mindig félek a kötözéstől, de csak sikerül... Meggyőztetek, hogy a kendő helyett nem érdemes más alternatívát keresni, csak mellé :) A Manduca reményeim szerint a nagy melegben, és szabad téren tesz majd jó szolgálatot...

Eszter!
A rugalmas kendőben nagyon szimpatikus ez az egyszer felkötöm, aztán ki-be rakom gyorsan, úgy, ahogy igényli, és nem kell újra kötözgetnem. Én egyedül vagyok a lányokkal, és nem akarom sírni hagyni addig sem, amíg újra kötözgetek. Ha meg annyira belejövök, majd lecserélem, ha kinőttük.
Azért is vaciláltam ennyit, hogy mi legyen, mert nem pár alkalmas BKV-zgatáshoz kell. Meglátom, hogy boldogulok, a tanfolyamon még gondolkodom.

Móni
norsi
 
 


Moni: az a ki-be rakom megy nem rugalmas kendövel is ;-)
smzsgalf
 
 


Azért újszülötthöz nagyon jó lehet a rugalmas kendő! Akármilyen fajta...Igaz, én sem fogok valószinűleg venni, mert a didy seide olyan puha és finom, hogy szerintem tetszeni fog már a legelején is. Sajnos tényleg hamar kinövik, 3 hónapra kicsit sokallom még az 5-6000-ret is érte. Sőt, ha moby wrap vagy gypsy mama...még több.
Én remélem, Orsi kölcsön tudja adni a zöld rugalmas klubkendőt pont annyi időre (1-max 2 hó, jún-júl), amig kicsi és törékeny, aztán jöhet a sima kendő.
Aztán még én is gondolkodom egy mei tai-on, ill. már folyamatban van az ügy. A férjem szeme általában keresztbe áll, ha újabb " figyelj, szuper ötletem támadt", de bízom benne, hogy megpuhul.

Amúgy apa: nagyon jó érzés, hogy kezdi ő maga fontosnak tartani a hordozást és várja, hogyha majd kirándulni megyünk, a hátán vihesse a kölköt. És én is sajnálom, hogy eddig nem kendőben vittük Tomit, mikor pl. a Tátrában túráztunk, hanem szivtunk a Tatonka csővázassal, ami egy vagyon volt... :roll: Eszembe se jutott, hogy hátra is lehet kötni, tiszta butaság!!! Már megvolt akkor a nandu, a leírásban ezt is ecsetelte, de vhogy nem gondoltam akkor rá...
Mindenesetre sose késő!

Kriszti
kkriston
 
 


Tudjátok, min gondolkoztam ma?
Hogy a babának biztosan tök kényelmes függőlegesen aludni a mama hasán/hátán?
Mármint azért nem véletlen, hogy az ember vizszintesen szokott aludni... Tudom, tuti kényelmes ébren hordozáshoz, de azért ha mondjuk 1 órát alszik igy, nem "macskásodik" meg a lába, vagy a nyaka vagy nem tudom??? Nem folyik lefelé a vére pl???
:oops: :oops:
Buta kérdés, de csomót filóztam rajta. Bár, ha elalszik, és nem kel fel, nem lehet olyan rossz... :)

K

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Sára, a Gypsymamás géz kendő fél óra után nagyon vág hátihordozáskor.
Kipróbáltam az elől keresztet az 5 hónapos unokahugommal... tökéletes.
Kriszti, az én lányom rengeteget alszik kendőben és sosem sír amikor fölébred. Ágyon ébredéskor pedig előfordul a sírva ébredés.
Amikor rajtam alszik semmilyen zajra nem ébred fel.

Márti
Kép
cerceluska
 
 


Márti írta:
Kriszti, az én lányom rengeteget alszik kendőben és sosem sír amikor fölébred. Ágyon ébredéskor pedig előfordul a sírva ébredés.
Amikor rajtam alszik semmilyen zajra nem ébred fel.


Nekem is ugyanez a tapasztalatom!!!!!! :D

kisvic
 
 


Kriszti neked volt rugalmasod is, nem? Nem az előző babádat hordtad benne? Mert nekem valahogy úgy jött le. Ezért kicsit meglepődtem a kérdéseden... :shock:

kisvic
 
 


Kisvic: Nem volt még rugalmasom, csak kipróbáltam 1x. Meg sokat tájékodtam róla . De gondolkodtam most, hogy venni kéne, aztán valszinű nem fogok...

Márti : jól hangzik ez az alvós dolog: már nem aggódom. A zajra felriadás különösen fontos, mert TOmi pl. nagyon "magasan"=felületesen alszik, és talán a kistesó nem fog annyira rosszul aludni, ha rajtam megszokja a zajokat. Ugye? Ettől függetlenül nincs vki, egy gyermekorvos vagy gerinc-csontszakértő :?: , aki válaszolna szakszerűen a kérdésemre? : Jót tesz nekik, hogy hosszan vannak függőlegesen? Az alvás nem vizszintesen a normális?

kriszti
kkriston
 
 


zód
kkriston
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: