Új privát üzeneted érkezett!

Banya, nem nagyon tudom kipróbálni. Tomi nem hajlandó kendőzni, én meg a 8. hóban, ugye....NEm erőltetem. Úgyis nehéz.
De majd Danival, bár nyáron nem kell sok kardigán.

Volna vki, aki tenne fel képet téli hordozásról? Akármilyen fajta érdekel... (kabát, kardigán, pulcsis, poncsós !!!, vagy stb.)

Kriszti
kkriston
 
 


Jaj, de jókat írtatok öltöztetésről! Most következik a szintén érdekes nyári hordozós- öltöztetés! Vagy vetkőztetés...?
Régebben Hordozó Ági írta, hogy ha meleg van, akkor izzadunk, és kész, nincs nagyon megoldás... Van olyan Mei-Tai (pl. Bamberoo is), aminek a panelja (vagyis a hordozórész body-ja) légáteresztő anyagból van, talán az is segít.

kamcsatka
 
 


Beszilva, tökjó az a poncsó! Te csináltad? Nincs action-shot róla??? A Babylegs is kitűnően sikerült!

Elnézést, aki már látta, csak Krisztinek szeretném feltenni a téli hordozós képet:
Kép Kép

kamcsatka
 
 

 
 

Hahó!

A "babaponcsó" eredetileg szerintem nagyon mini babucira való pólyaszerű valami, vannak rajta patentok is. Turkáltam és félbehajta erre a funkcióra tökéletes. Sajnos nincs kép róla akcióban, mert általában egyedül megyek, amikor használom a babaslingst, de amdj csináltatok amgamról képet:)
beszilva
 
 


A babylegs-ről tudok csatolni használatközbeni képet, de árulómódon babakocsiban trónol a gyermek :oops: Nézzétek el nekem, kérlek ezt a kis hibát, tudom, hogy ez egy hordozós topik. :roll:
Kép
beszilva
 
 


Biobaba mamaponchojára nagyon kiváncsi vagyok. Az az, amit jucuu linkelt? Olcsóbb is van biztos...
pl. lehetne köttetni nagyival (ha tudna kötni :? ) Jó kis gyapjúból...

Kriszti
kkriston
 
 


Kamcsatka Orsi: Azt mondtad nekem pár héttel ezelőtt, hogy várható a bamberoo magyarországon. Hogy áll ez a helyzet?
Szeretném háton cipelni a kölökgépet, de nincs rá semmilyen eszközöm. A babasling hátiputi pozícióból már kinőttünk. Most még nem tudtam eldönteni, hogy milyen típusú is lenne jó. Nálam most két kategória van: A sportosabb, csatos, mint pl az ergo, mega manduca, mega yamo (az is csatos, ugye?), meg vannak a kötős MT-ok. Az utóbbi kategóriában szerintem a bamberoo a legtutibb. Bár persze még egyet sem láttam élőben. A legjobban egy yamo-nak, vagy egy bamberoo-nak örülnék. Te, mint szagértő, mit gondolsz, melyik jobb?
beszilva
 
 


szagértő...:) :lol: :lol:

K
kkriston
 
 


A bamberoo amúgy engem is érdeklelne. Vennék is, ha tudnék próbálgatni. A klubban nagyon bejött!
K
kkriston
 
 


Hahó!

http://www.kekpanda.hu/search.php?search=pul%F3ver

Plussz ugyanennek a topiknak a 39. oldalán, illetve plussz minusz egy-két oldal már volt egyszer szó a téli öltözékekről.
beszilva
 
 


Szia Kkriston! Te is épp onlány vagy!?
beszilva
 
 


http://www.gypsymama.com/ponchos.htm

Ezek is babaponchók, ilyet varrni se nehéz polár anyagból, könnyen feladhatók a babára kendő fölé.

A nyár még nálunk is kérdéses, Roland is türelmetlen lesz, ha melege van. Én a vékony kendővel próbálkozom majd.

Még mindig piszkálja a fantáziámaz a géz kendő is, mert az jó szellős anyag, csak aggaszt, hogy ereszti a színét :(

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Például livia76 mondta, hogy csinált szabásmintát és megvarratta a babát védő ponchót.
beszilva
 
 


Színezetlen gézkendő nincs? Natúr? Az nem enged. NYáron meg úgyis divata fehér iletve natúr szín.
beszilva
 
 


http://www.gulyasgyapju.hu/term.htm

Már egyszer volt szó róluk, akkor azt mondták, hogy ha adna nekik valaki egy prototípust a mamaponcho-ról, akkor legyártanák, csak így nem tudják pontosan, hogy mit is kellene. Legalábbis én idáig jutottam. Tud valaki valamit még ezügyben?
beszilva
 
 


Megtaláltam! Biobaba írta, hogy neki van mamaponchója!
beszilva
 
 


Hú, az nagyon szuper lenne, ha ilyen mamaponcho-t gyártanának Mo-n!
Nekem az a bajom, hogy az eredeti aaannyira gyönyörű, hogy nem mernék belefogni egy ilyen kötésébe. Meg mire elkészülne 10 éves lenne a gyerek. :roll:

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Biobaba: várunk szeretettl, hogy megoszd velünk, milyenféle mamaponcsód van! ! És tegyél fel képet is magatokról!

És az se lenne rossz, ha vhogy mintát tudnánk adni a pécsigyapjús emberkének. Akkor lehetne mindenkinek szép mamaponcsója :)

Kriszti
kkriston
 
 


Nagyon humorosnak találom, hogy most, a topikot visszaolvasgatva találtam rá Kamcsatka azon bejegyzésére, amikor felcsillant benne is a felismerés, MT-ra van szüksége! Ez 2007. szeptemberében volt:) Na, én most jutottam el idáig, de közel azonos utat jártunk be, csak én kicsit később kezdtem:) :P
beszilva
 
 


Lányok, Bamberoo-val kapcs írnék emailt, Beszilvának tudok, Kriszti küldesz priviben emailcímet?

kamcsatka
 
 


Sziasztok!

Igen, olyan mamaponchom van. Egesz pontosan az a valtozat, amin van lyuk, es van hozza egy karmelegito is. A baba fejenek a lyuk nem ugy van rajta, h van egy lap, amin kihagytak a lyukat, hanem az a resze kulon darabokbol van kotve.
Emlekeim szerint Gulyasek vegul sehogy sem vallaltak. Lehetne eppenseggel effele magyar termek is. Megtervezhetne vki, es bevezethetne a piacra. Jo lenne.

Biobaba
biobaba
 
 


Mi a bamberoo weboldala, nem találom egyszerűen..
Köszi,
K
kkriston
 
 


Egyébként nem értem, hogy miért kerül egy ilyen gépikötött holmi 170 euróba!
beszilva
 
 


beszilva
 
 


Biobaba! Miért nem vállalták? Nem tudnak csinálni ilyet, vagy nem érzik, hogy volna piaca?

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Beszilva! Nem is tudom, az eddig eszembe se jutott, hogy körülnézzek gézkendő ügyben máshol is, mint a gypsymama, pedig lehet, hogy van natúr is, csak máshol :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Varda, talán rákérdezhetsz a Gypsymamás Kristinél, hátha tud neked varázsolni olyat, amilyet szeretnél.

kamcsatka
 
 


Már kérdezgetem, egyelőre festékügyben, mert úgy tecccenek azok a minták...:-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Lányok, iszonyú tempóban robog ez a topik, nem győzök rohanni utána pár nap kihagyás után.
Sára, köszi, én sütöttem a kakós csigát.
Varda, a kék Gypsimamás kendőn azt írja, hogy 4,5 yard a hossza.

Téli hordozás: Sapka, sál (-20 fokban kapucnis kabát), body, harisnya, nadrág, pulóver ---> baba a kendőbe a hátamra, ránk a férjem télikabátja.

Téli hordozás elegáns cuccban a jó hideg Kolozsváron: Baba-mama elegánsan, baba kendőben csípőn, sapka, kölcsön polár takaró Orsitól, szövetkebát ami nem ér be mindkettőnket.

Nyári hordozás: tavaly nyáron, amíg elölhordoztunk úgy oldottuk meg a nap elleni védekezést, hogy a lelógó kendőszárakkal befedtem Zselyke lábait és betűrtem a posija alá. Érthető így?
Csak body volt rajta vagy póló+rövidnadrág, és természetesen arcot is védő sapka. Mi befőttsapkának hívjuk, mert pont olyan, mint Nagymamám kis kockás befőttborítói. :)

Nyári háti babahordozáson még töprengek. Nem tudom, hogy fogom védeni a naptól a csóré lábát. A fejét-nyakát légióssapkával, már beszereztem.

Márti
Kép
cerceluska
 
 


Biobaba mondanál véleményt a mamaponcho-ról, nagyon érdekelne! Jó rajta a kezeknek a lyuk? (Én nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne jobb). Mennyire könnyű egyedül felvenni, ha háton van a gyerkőc? Sokat használod? Én arra gondoltam, hogy alatta egy vékonyabb kabáttal itt is ki lehetne használni télen.
Kérlek kérlek, mond azt hogy nekem is kell ilyen :lol:

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Mi Lilla lábát sima textilpelenkával védtük... szépen az ergo köré tekertük... kendőnél gondolom ugyanúgy menne... ez így szellőzött de mégis védte...
Vendég
 


Lili, koszi, h nyitottal topikot, sztem is jobb igy :)

telen a Vorosmarty teren voltak Gulyasek, Esztercica (neki is van mamaponchoja) vitt neki mintat es ugy remlik sikerult megfuzni a pasast, hogy gyartson ilyet :D Majd megkerdezem Esztert.
Ha osszeirjuk, h kinek kellene, lehet vegkepp meg lehet gyozni :wink:

Oltoztetes: Nekem azzal van gondom, h mikor epp nem alszik a kiscsaj neha ki kell vennem a kendobol, mikor mar unja es ugy keves a ruha, ami rajta van. Akkor jon a fel-le oltoztetes, ezt mindketten utaljuk.

Jucuu, nagyon tetszett, amit irtal a finn tomegkozlekedesrol! (bar az tenyleg bena, h a kendosoknek nem jar a kedvezmeny!)

Marti, milyen a gezkendo? Nem vag?
saara
 
 


Ja es Kriszti! En fiam sem akart kendozni egy ido utan mikor pocakos voltam (mondjuk a vegen mar nem is birtam cipelni). Most allandoan rajtam logna, szoval ugy keszulj szerintem!
saara
 
 


Sziasztok!

Orsi,
a polár babatakaró, ami a képen van, a babaközelben oldalon kapható vízhatlan kengurutakaró polár bélése?

Valaki nem próbálta amióta volt szó róla a Brendonban kapható CarryBaby/Carry Me Amazonas Hordozókendőt?
Ma elmentem, de nem volt sajnos:(
Amit a képek alapján néztem, hogy gyakorlatilag két babaerszény keresztezi egymást, olyan cipzárral állítható hosszúságú, mint a Carolino-féle erszény.
Nincs valakinek két erszénye, hogy tudna írni valami tapasztalatot, hogy milyen a gyakorlatban ez a megoldás?
Nem tudom, érdemes -e ilyent venni csecsemőnek a rugalmas kendő helyett az első időkre. Szimpatikus ez a megoldás, hogy nem kell kötözgetni és talán kevésbé meleg. Csak nem tudom, tartja -e jól a babát, és nem nehezebb e sokkal benne hosszú távon a hordozás, hogy nem megy át a derékon. Lehet, hogy ezt Ti próba nélkül is meg tudjátok ítélni a kendős tapasztalatotok alapján?
Ha valaki ilyen kendőt szeretne, itt olcsóbb: arzuhanás.com

Móni
norsi
 
 


Jucuu, hatizsakot nem lehet ebben hasznalni. De fel tudod emelni a kezed. Amelyiknel nincs lyuk, azt nem tudom.
A hatravetel mikentjerol adnak leirast:)
Nekem tetszik, de nem akarok rabeszelni senkit. Egyalalan nem biztos, h masnak is tetszik, ami nekem.:)

Biobaba
biobaba
 
 


Én pécsi vagyok és kb két utcányira lakom a Gulyáéktól. Elmenjek megérdelődni?
beszilva
 
 


norsi: http://www.arzuhanas.com/Kieg%E9sz%EDt%F5k-Kat827/baba_horoz_kendund_337__carryme_2006-Art6798.html

Ez nekem is nagyon tetszik csak nem tudtam eldönteni, hogy újszülött kortól is jó-e...
Vendég
 


ja... ez tök más... (jól néz ki a Brendonos...)
Vendég
 


Tömegközlekedésm, Jucuu:
Nekem is itt Pécsett az volt a problémám, hogy ha fölszállok a középső ajtón a bbkocsival ,akkor hogyan megye kelőre jegyet venni!? A bérlet megfizethetetlen, szóval legtöbbször bliccelek. Írtam a Pécsi Tömegközlekedési Rt-nek egy levelet is, hogy gondolkozzanak el valami kismama- gyedmama kedvezményen, mert ne mtudjuk megfizetni a bérletet, de egyelőre válaszra sem méltattak. Hiába a finneknél demokrácia van és normálisan működő társadalom. Én csak egy hónapig voltam ott egyszer, de ha valahová el kéne menne mebből az országból csakis oda mennék.
beszilva
 
 


Biobaba azt kellett volna mondanod, hogy vegyek :) Na mindegy így megvárom, mi lesz a magyar ponchoval.
Beszilva megtennéd, hogy megkérdezed? Én nagyon hálás lennék.

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


OKé, akkor holnap, vagy holnapután elnézünk arra. Addigra próbálok nyomtatni képet is, hogy tudják miről vakerálok. Majd értesítelek Titeketa fejleményekről.
beszilva
 
 


Mamaponcho: akinek van,- legyen szíves fotózza le a nyakrészénél, ahol kijön a bubóka feje,- csak hogy meg tudjam mutatni, hátha már elfelejtették a dolgot.
Köszi!
beszilva
 
 


Norsi és Csakegy-Kriszti: én már megnéztem nemrég az amazonas zippzáros kendőt. Mert nagyon tetszett, hogy nem kell kötözgetni, mégis X alakban van a testeden, tehát nem féloldalas.
DE: az anyaga borzalmas szerintem, egy tök egyszerű sima pamut, nem is túl vékony, és a varrása is igénytelen. A zippzárnál pedig túl vastag, kemény és merev, szerintem még nyomná is a hátam. Nem tudom, de gagyinak tűnik öszintén szólva, főleg ennyi rengeteg pénzért. Ezt én is meg tudom varrni, ha van pamut anyagom. (a férjem tudna kötni, de nincs rá kereslet..., ezért 65/36-ös kevert anyagokat gyártanak - szerinte amúgy ez sem tiszta pamut, csak azt mondják... :shock: :roll: )

Szóval ez szubjektiv vélemény, de nekem nem tetszett. Akkor 100x inkább kötözgetem az én kis didymet :) . Vagy a rugalmas moby wrap ill. a gypsy mamás rugalmas /ezt majd ki is próbáljuk nyáron :) ) jöhetne szóba újszülötthöz, de túl drága, hogy 3 hónapig használjuk... MArad a didy megint.

Beszilva: én is vevő lennék egy gyapjú.mamaponcsóra! De jó nagy kell ám! :oops:

Köszi,
Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Hahó!

Tud valaki esetleg valakit, akinek Pécsett (vagy nem túl messze) van Mei Tai-ja? Ki szeretném próbálni, illetve meg szeretném nézni. Köszi!
beszilva
 
 


Beszilva, Liv731-et javaslom:-) Neki van Kozyja! Van blogja, azon keresztül is elérheted!
Azt hittem, hogy a Titeketa az Gulyásék egy indián családtagja:-) Fáradok...

Köszönöm a blogírásba (téma: kendőzés) jelentkezést, ketten elegen is leszünk, vagyis így hárman:-)

Polár kengurutakaró: az alapján kértem, ami fenn van a honlapon, csak ez az esőkabát belső béléséből, a polárból két réteg. Nagyon nagy szolgálatot tett a télen, és a használata is egyszerű (hátul kersztezett pántok, amik csattal kapcsolódnak. Háton hordáskor nem marad fenn a kapucni, azt máshogy kell megoldani. Elöl jó.

Jucuu, segít, ha azt mondom, kell ilyen neked? :D Még a körülbelüli szabásmintáját is megoszthatnád a nagyközönséggel, ha valaki megának akarná elkészíteni: persze csak ha a szellemi tulajdon ellen nem követünk el vétséget... Bár azt hiszem, ez saját használatra "másolásra" nem vonatkozik.

kamcsatka
 
 


Kriszti: köszi, akkor kilőve... (pedig szeretem az Amazonas cuccokat, van tőlük egy tök jó függőszékünk pl.:) na ha ugyanabból az anyagból készül az nagyon gáz... (sanszos).

Majd az lesz, hogy eladom a Premaxxot, a szülés után a Nandu kendőt is, hozzácsapok egy kis pénzt és veszek egy kényelmes kötözőst (használtan) amit mondjuk 4 hónapos korig használhatok a babával... aztán Ergo... (aztán kiderül... ha nagyon megfertőztök akkor ki tudja mi lesz:)))))... már csak azt kell eldöntenem mire esik a választásom... de ez még marha messze van (plusz még mindig nem biztos a kistesó, szívhangot még mindig nem látott a doki)... addigra majd szépen kikupálódok itt köztetek:)))
Vendég
 


Kamcs: Szuper, kösz a tippet!
beszilva
 
 


Csakegy Kriszti (ha jól emlékszem),
ha jön az a babuci, akkor fel tudok ajánlani egy klubos rugalmas kölcsönkendőt az eslő 1-2 hónapra...

kamcsatka
 
 


Orsi: köszi:) Szerintem majd úgyis megoldom, hogy el tudjak menni egy ilyen klubnapra (bár igazából fogalmam sincs milyen klub de mindjárt kiderítem:) és akkor jól megnézem kinek milyen kendője van aztán meglátjuk:)
Vendég
 


Meg mindig tul lassu vagyok ehhez a topichoz, da az amazonas kendöt en nagyon nem javasolnam. Nehany evvel ezelött mangelhaftot kaptak a nemet ökotestöl, többek között azert mert veszejes festeket hasznaltak (meg mert nem kreuzköper szüvesü volt). Allitolag valtoztattak rajta, de azota nem volt uj ökotest.
En biztos felnek töle...
smzsgalf
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: