Új privát üzeneted érkezett!

pindi írta: Eredmény: a gépek 1/5-ében volt E. coli baktérium, 1/4-ében székletmaradvány, és a jellemző mosási szokások mellett a szalmonella és a Hepatitis A is túléli a mosást.

Hát, legalább a HepA-tól nem kell félniük, mert újszülött korban kapnak ellene oltást az amcsik. :wink:
(Egyébként is, a szárítógépet már csak nem éli túl a Szalmonella meg a Coli...) :roll:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Help,
mosószódát és ecetet használok csak a mosáshoz, de apa színes felsői ezen idő alatt (3-4 hónap kb) fokozatosan hordhatatlanná amortizálódtak: a varrásoknál és a vastagabb, összefekvő szövetek mentén kifakult az anyag, fehéredik. :( Melyik a ludas, a szóda vagy az ecet? Az én színes cuccaim is kezdenek gázosak lenni, a régiek és az újak egyformán.
potter_76
 
 


A múltkori Ökoszos látogatásom után elfelejtettem írni, hogy tulképpen samponért mentem, mert itt valaki azt írta, hogy ami az Ökoszból van, az minden OK. Nos, jelentem, annyira azért mégsem. Megkérdeztem, hogy ugye nincs a samponban SLS, mire az eladó lány azt válaszolta, hogy DE, van. :shock: Szerinte nincs olyan sampon, amiben nincs és eddig még nem találták meg az egészséges megfelelőjét.

Más: kipróbáltam a SANTE hajfestéket, és bár mindent előírás szerint csináltam (fekete teával higítottam, 2 óráig volt a fejemen), az eredmény elkeserítő!!!! Az ősz hajszálaimat csak annyira fogta be, hogy valami egészen halvány bézses színük lett (gesztenyebarna színárnyalatú amúgy a festék) és mivel még olyan szép őszesen is csillognak, ezért az avatatlan szemlélő nem veszi észre, hogy bármi is változott volna rajtam.
Van más tapasztalat, ötlet?

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 

 
 

Nem tudom, túl intim-e a téma, ha igen, akkor szóljatok.

Fogamzásgátlás - természetes úton.... :oops:

Mehet???

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


Tejbemami!

Jó a téma! (bár bevallom, én nem a természetes utat választottam/választom :oops: ), de érdekel. Azt hiszem, itt a bneten is vannak róla topikok (Jónás módszer).

Andi
m_andi
 
 


Az Ökoszolg. Zöld krajcár kiadványában olvastam, hogy gyümölcsfoltot, tejjel lehet kiszedni.
És működik! :)
Igaz, csak egy halványabb meggyfolt volt (Bogi törölte belém a száját), de a tiszta vízre szokás szerint csak elkékült a folt, és akkor ugrott be ez a tejes dolog. Ráöntöttem, kicsit megdörzsöltem, mire felértem vele az emeletre, már nem is látszódott! :shock: Tök jó! :)
(Férjem meg azt kérdezte, hogy anyatejet raktam rá? :D Én meg mondtam, hogy az eszembe se jutott, pedig megspórolhattam volna egy emeletet le, egy emeletet fel 8) )

KépKép
livus
 
 


Livus!
De jó ez a tejes folttisztítás! Mindenképp ki fogom próbálni! :D

Andi
m_andi
 
 


Ó :(
Sajnos ma nem jött be :(
Volt egy brutál meggyes-cseresznyés body ebéd után. Halványodott kicsit a folt, de nem tűnt el :(

KépKép
livus
 
 


Potter-Ági,
Megvallom őszintén, én a sötét ruhákhoz nem szoktam a mosószódát használni, mert anno a Szabolcska utcában az eladócsaj azt javasolta, hogy inkább csak fehérekhez használjam, mert kifakíthatja a színeseket. Igaz, ez már utólag neked nem sokat segít :(.
Bár ha jól tudom, Indi minden ruhához használja, nem tudom, neki mik a tapasztalatai.

És én is csatlakoznék a levendulás kérdéshez: ma learattam a virágokat, jó sok lett, mit lehet kezdeni velük azon kívül, hogy csokorba kötöm és illatosítónak és dísznek, ill molyűzőnek használom?

Eszter
ikra
 
 


Mosás: mosószódát CSAK fehér anyagokhoz használok, színeshez mosódiót (ha erősen szennyezett, akkor vagy mosószappan pelyhet vagy folttisztító sót adok hozzá).

Ha nem tiltakoztok, akkor kifejtem fentebb feldobott témámat:
különböző okokból - eü-i, lelkiismereti, stb. - nem élhetünk egyik hagyományos családtervezési eszközzel sem. Most a jó öreg kalucsni ugyan használatban van, de egyikünk sem boldog vele. Több gyermeket nem szeretnénk (én mondjuk lélekben igen, de testileg nem :cry: ), de a végleges megoldástól 40 éves korom előtt félek.
Marad a "természetes módszer", amit én csak úgy hívok, hogy vatikáni lutri. Képtelen vagyok magamat úgy figyelni, hogy biztos legyek magamban (legutóbbi porontyunk a "Most biztos nem leszek terhes, tegnap múlt el a mensim" mondat elhangzása után 9 hónappal született meg :lol: )
Utánanéztem a neten, létezik egy kis kompjúter, úgy hívják, hogy Ladycomp, elvileg több, mint 99/%-os biztonsággal lehet a segítségével természetesen védekezni. (Századpontos hőmérésen és egy több ezer nő megfigyelése után kifejlesztett szoftveren alapul.)

Kinek mi a tapasztalata, ötlete, esetleg ismeritek-e ezt a kütyüt.

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


Tejbemami!

Még nem hallottam erről a kütyüről, de őszintén megvallva én nem hiszek az ilyesmikben (jó, ezt ne vedd figyelembe, mert én nagyon sok mindenben nem hiszek). Én biztos nem érezném magam biztonságban (akkor a tablettától miért igen? - fogalmam sincs), nem tudnám elengedni magam közben.

Rákerestem én is, de nem igazán igazodok el rajta. Ez a kütyü méri a hőmérsékleted? Vagy te méred, és beírod?

Andi
m_andi
 
 


Sziasztok!

Látom, Tejbemaminak csak én válaszoltam, pedig érdekelne a többiek véleménye is!

Most akkor más téma: mi a véleményetek a gőztisztítóról? Tudom, hogy ez is egy gép a sok közül, de ha tényleg olyan hatásos, mint amilyennek írják, akkor hasznos. Mivel forró gőzzel tisztít, ezért gondolom vegyszer sem kell hozzá, és fertőtlenít is egyben. Ezért gondolkozok rajta... Mert mégiscsak gyorsabb, mint órákon át suvickolni a csempét, kádat, wc-t.
(ez ma jutott eszembe, mert a pici fürdőszobánkat is majd' két órán keresztül takarítottam - mi lenne, ha nagyobb lenne? egész nap ott lennék?)

http://www.mekka.hu/component/page,shop ... /vmcchk,1/

Itt találtam néhányat, az áruk sem vészes.

Andi
m_andi
 
 



biobaba
 
 


Jó ha havonta egyszer benézik ebbe a topicba mostanában, de most benéztem, hát, csak hozzászólok. Én minden ruhát mosószódával mosok, ecettel öblítek, és nem fakulnak a színesek. Lehet, hogy az ördög a részletekben rejtőzik? Mennyiség, hogyan...? Szerintem az ecet nem csak fertőtlenít és szagtalanít, de fehérít is, vagy rosszul emlékszem, és a citormmal keverem a fehérítő hatást?

hordozo
 
 


Tejbemami, sajnos nem tudok segíteni. Én sem használnék fogamzásgátló eszközt. A kütyüről még nem hallottam, úgyhogy véleményezni sem tudom.
...meg aztán én jobb, ha nem nyilatkozom családtervezési témában... :roll: :oops: :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Régebben lehetett kapni eg kis törpe mikroszkópot (elfér egy zsebben), amivel a nyálból meg lehet állapítani, hogy fogamzóképes-e az ember lánya vagy nem, bár gondolom egy rendes mikroszkóp is jó, csak azt mondjuk nehezebb elvinni nyaralni. a módszer lényege, hogy a hüvelyváladék és a nyál is termékeny napokon kristályos szerkezetűen szárad egyébként meg olyan apró kavics formán, ( hogy miért azt nem tudom).
Nagyon szigorúan meg kell várni, hogy a "minta" magától megszáradjon és ha bizonytalan eredményt ad, akkor is tartózkodni. Ez elég megbízható módszer. Kb 5 perc alatt lehet tudni, hogy szabad-e a pálya vagy nem...

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


mosószódával kapcsolatosan én is jönni akarok már egy ideje:
a szinesekhez én nem mertem eddig használni, indianyó ha erre jársz oszd meg velünk légyszives a tapasztalatokat!!!
fehérekhez is lehet sokat teszek egy mosógépnyi (régi hajdú) ruhához egy jó fél mosóporos pohárral. de a tapintásukon néha érzik.

fogamzásgátlás:
úgy látom mint sokan mások itt a fórumon, mi sem tudunk jobbat a 'kalucsnis" védekezésnél, mikor levi fogant, akkor számolós módi volt.. hát annyira nem jött be :) de milyen jóóóó :)
mindenesetre akinek van vmi jó ötlete, vagy tapasztalata én is szivesen várom.

Marica & Levi :)
marica75
 
 


laki papné írta:Régebben lehetett kapni eg kis törpe mikroszkópot (elfér egy zsebben), amivel a nyálból meg lehet állapítani, hogy fogamzóképes-e az ember lánya vagy nem, bár gondolom egy rendes mikroszkóp is jó, csak azt mondjuk nehezebb elvinni nyaralni. a módszer lényege, hogy a hüvelyváladék és a nyál is termékeny napokon kristályos szerkezetűen szárad egyébként meg olyan apró kavics formán, ( hogy miért azt nem tudom).
Nagyon szigorúan meg kell várni, hogy a "minta" magától megszáradjon és ha bizonytalan eredményt ad, akkor is tartózkodni. Ez elég megbízható módszer. Kb 5 perc alatt lehet tudni, hogy szabad-e a pálya vagy nem...


Épp ezt akartam írni! :)
Nekem van egy ilyenem, és próbálgattam is, csak hát nálubk még nem valószínű hogy tökéletesen működne, mert elég sokat szoptatok még, tehát valszeg nem indult még be az új peteérés. Magyarul tehát: nincs valódi tapasztalatom az eszközzel. Viszont nagyon sok helyről hallottam, hogy jó, és nekem a nődokim ajánlotta a jónás módszer alternatívájaként - mivel nem akartam semmi művi dolgot.
PG53-nak híjják a kütyüt. EZ a honlapjuk. (vannak más honlapok is, ha érdekel...)

Livi
Kép
picilivi
 
 


Fogamzas: nekem van egy olyan konyvem, h A termeszetes csaladtervezes muveszete. Abban az van, h onmagaban egyik jel sem tuti, es h mindet egyutt kell nezni, az biztosabb. Homerozes minden nap, ugyanabban az idoben, nyakot nezni minden nap, mehszajat es -nyakat szinten minden nap. Illetve nathat es egyebeket is jegyezni kell. Aztan valahogy ennek fenyeben nezni a termekeny, termeketlen napokat.
Gondolom, ha valaki jol elsajatitja, akkor mar nem tunik ilyen remesen komplikaltnak a dolog:)
Allitolag hatekonyabb, mint a mesterseges modszerek.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!
Nekem is van PG3 teszt, mi epp babat akartunk, azert vettem. Hasznaltam is, de nalunk nem sok jelentosege volt.
Nem akarok senkit elkeseriteni, de az osszes kutyu es homerozes csak azt mondja meg, hogy ALTALABAN mikor vannak a termekeny napjaid (ezt szerintem az erett nok tobbsege egy ido utan magatol is tudja), de a spontan peteerest sosem lehet kizarni - es nekem az a gyanum, hogy vannak, akik erre hajlamosabbak (ezt most nem fejtenem ki bovebben). A "most biztos nem leszek varandos, mert tegnap mult el a mensim" es pont 9 honapra jon a baba, nekem tipikusan spontan peteereses dolognak tunik (ismerek masokat is, akikkel ez tortent). A spontan peteeres meg a nevebol is latszik, nem igazan kerulheto el, mert ez esetben tobbnyire az orgazmus indukal ovulaciot. Nem vagyok szakember, csak a tapasztalataimat irom, ha valaki tudomanyosan is ki tudna fejteni, az persze jo lenne, es bocs, ha nehol pontatlan volt.

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Egyik baratnomet megkerdeztem, mit gondol errol a kutyurol. O ennek a konyvnek (A termeszetes csaladtervezes muveszete) a "segitsegevel" tudta mindig, h mikor tudjak osszehozni a gyerkoceiket. O azt mondja, mindket gyerkocuk igy tervezett volt, es a pontos fogantatast is tudta, igy a szules idopontjat is eleg jol be tudta loni. Erre a mikroszkopra azt mondta, h neki nem jott be, mert sosem volt osszhangban a tobbi eredmennyel.
Ez allitolag 99,... akarhany szazalekos bevalasu, szamolva a spontan peteeressel. Azert nem 100:) De inkabb ez, mint vmi muvi cucc.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!
Nekem nem fakultak a mosószódától a ruháim, az igaz, hogy durva tapintásúak, de ezen gyűrögetéssel vagy vasalással lehet segíteni.

Az jutott eszembe, hogy az adott keménységű víz, a mosási hőmérséklet és a mennyiség lehet a meghatározó. Én mosószódából is elég keveset használok, msot ugyan egy kicsit többet, mint korábban, mert nincs szabad levegőn szárításra lehetőség és valahogy emiatt úgy éreztem, legyen kicsit több: ez nálunk most egy fehér-világos mosásnál két mosószeradagolós kanál (kb egy kisebb merőkanálnyi lehet), a színeseknél pedig egy kanálnyi +mosódió (ha nincs benne pelus, akkor csak mosódió). Igen ritkán mosok 60 fokon (egy nagyobb kakis pelusos adagnál például), minden mést csak 40 fokon és így is elégnek látszik.

Esetleg érdemes mosás után egy plusz öblítést beiktatni és a centrifugát alacsony fordulatszámra tenni a kímélőbb bánásmód érdekében.

Most tervezem a szódabikarbónás és az Ulrich folttisztítósós tisztítást tesztelni, beszámolok majd a próba eredményéről.

indianyo
 
 


Ide másolok egy linket, mert tetszik az ötlet, amiről ír:
http://govindananda.blogter.hu/?post_id=276781

Livi
Kép
picilivi
 
 


Lenne egy kérdésem, bár lehet, hogy már volt téma.....

Ki mit használ mosogatáshoz?

Livi
Kép
picilivi
 
 


Mosogatashoz: egy ideig okoszolgalatos kimeros mosogatoszert hasznaltunk, aztan attertunk az Ecoverre, amit higitok vizzel, igy egy liter kb fel evre eleg:)
Ha esetleg vmi leeg az edeny aljara azt soval surolom ki.

Biobaba
biobaba
 
 


Még visszatérek a felvetett témám kifejtésére, addig is SOS kérdés: nem tudjátok, jelent-e meg magyar fordítása ennek a könyvnek?

http://www.amazon.de/Nat%C3%BCrlich-sic ... 156&sr=8-1

(Natürlich und sicher: Auf den eigenen Körper hören. Natürliche Familienplanung) - Ennyit jelent: Természetesen és biztonságosan, természetes családtervezés


Előre is köszi

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


Tejbemami, magyarul a Kipley konyv van a temaban
itt egy kis kivonat, illetve meg a magyarul fellelheto konyvek listaja az aljan:
http://holnaphonlap.hu/termcsalterv/termcsal.htm

illetve:
http://www.kismama.hu/kisgyerek/termesz ... ozas/2099/

Biobaba
biobaba
 
 


Livi: Mosogatógépet! :oops: Almawin tablettát teszek bele. Az öblítőrekeszbe higított ecetet.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


oké, néztem az Ecovert....
Vajon a Frosch mosogatószere megállja a helyét környezettudatilag?
EZEK az összetevői.

Livi
Kép
picilivi
 
 


A PG53-hoz még annyit tennék hozzá, hogy csak a jelenlegi állapotot mutatja meg, tehát mondjuk azt, hogy ma nincs tüszőrepedésed (így hívják, mert nekem elég furcsán hangzik?). De mit tudjuk, a spermiumok (a jobb fajták) 3-4 napig is életképesek. Tehát, ha már másnap tüszőrepedésed van, akkor igen nagy az esélye, hogy az elkövetkezendő napokban meg is fog termékenyülni.
Szerintem arra jó, hogy megfigyeld vele a ciklusodat, de fogamzás gátlásra én nem használnám kizárólagosan.

Patrícia
babintiti
 
 


Szóval családtervezés kicsit bővebben, úgyhogy akit érdekel, az olvasson tovább.

Beleástam magam a témába - egyelőre csak az interneten. Mivel nálunk most a döntés az, hogy természetes fogamzásgátlás vagy művi meddővététel, ezért alapos akarok lenni... :roll:

Megismertem egy olyan eszközt, ami segíthet a természetes fogamzásgátlás (TF) kivitelezésében. Ezeket összefoglaló néven fogamzásgátló kompjútereknek hívják, de különféle elven működnek. Van olyan, amit már volt szerencsém kipróbálni, amikor a bébi összehozása volt a cél. Ez hormonmérő pálcikák segítségével (le kell pisilni) állapítja meg, hogy mikor van peteérés. Ahogy alaposabban utánanéztem, nem a legbiztonságosabb eszköz, ha a TF-ról van szó, hiába mér hormont. Amelyik a tanulmányok alapján biztonságos (egyenesen azt állítják róla, hogy helyes használat esetén ugyanolyan biztonságos, mint a tabletta), az nem tesz mást, mint a reggeli hőmérsékletből kalkulál egy szoftver segítségével.

Rengeteg írást, tanulmányt, fórumot olvastam el, és a legnagyobb meglepetésemre a TF "fapados" módszere (kompjúter nélkül!) a legbiztonságosabb családtervezési módszer, megelőz minden más fogamzásgátlási eszközt!!! Tehát, e tanulmányok és tapasztalatok szerint, ha jól megtanulod a módszert, a reggeli hőmérőzést, nyákfigyelést, stb, akkor ugyanolyan hatékonyan védekezhetsz, mint a többi, egészségre, lelkiállapotra stb. káros módszerrel.

Létezik még ehhez szoftveres segítség is az interneten, ahol magad adhatod meg a megfigyelt dolgokat, de ő segít kalkulálni.

Én sajnos nem bízom magamban eléggé, úgyhogy be szeretnék szerezni egy kompjútert, hogy ne rajtam legyen a felelősség :lol:

De a probléma az, hogy ezek olyan szemtelenül drágák még használtan is, hogy az embernek (nekem) szinte lelkifurdalása lesz tőle, hogy ilyen sok pénzt el mer vonni a családjától.

Egyelőre a sima hőmérőzéssel az a problémám, hogy kipróbáltam, hoyg egymás után többször mértem a hőt a nyelvem alatt és még véletlenül sem lett ugyanaz az eredmény, több tized fok különbség is volt. Tehát nem tudom, hogy lehet tényleg biztos az ember abban, hogy a tényleges hőt méri a hőmérő. (Egy percen belül nem változik a hőd).

Anikó írt a spontán peteérésről, ez is ugyanolyan téma, mint az összes többi "tudományos". Találsz erre is bizonyítékot, meg az ellenkezőjére is. Egyszóval nem bizonyított tény, de én is úgy tudtam eddig, hogy ilyen van.

Az összes olyan eszköz, ami peteérést mutat (pl. PG 53), nem használható védekezésre, csak baba gyártásra, hiszen a peteérés előtt 5 nappal még nem mutat semmit, és tanulmányok szerint a hímivarsejtek 5 (!) napig is életképesek maradnak.

A TF-sal az is még a gond, hogy sok a piros nap (vagy menzesz, vagy tilos nap). Felhőtlen együttlétekre jó, ha 10 nap marad.

Az én tervem most a következőt tartalmazza:
- beszerezni a fent belinkelt könyvet, ami az összes általam olvasott fórum szerint alapmű és szuper jó leírás a témában.
- tovább próbálkozni a hőmérőzés biztonságossá tételén, márminthogy el lehessen hinni az értéket, amit mérek (valakinek ötlete ezen a téren?)
- talán beszerezni egy kompjútert, amihez el kellene tudni dönteni az interneten fellelhető infók alapján, hogy melyik a legjobb...

- gondolkodni egy fiú és egy lány néven.. :lol: :lol: :lol:


Ha valakit még érdekel a téma, akkor vagy itt, vagy privátban mehetünk tovább, ha nem, akkor térjünk vissza a mosószerekhez :wink:

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


Tejbemami: én hozzászólni nem tudok a témához, de szívesen olvasom, amiket írtok.
Lehet, hogy megérdemelne egy külön topicot is a téma :)

KépKép
livus
 
 


Tejbemami: milyen hőmérőd van? Digitális v. higanyos? Mert a digik sajnos nem elég pontosak ehhez :(
A nyelv alatt mért hőmérsékletnél megbízhatóbb a hüvelyben v. végbélben mért - meg persze a kivitelezés is kellemetlenebb.
Mondjuk ami miatt én nem szántam rá magam, hogy csak akkor pontos, ha elég hosszú ideig fekszel, és még az előző este lerázott hőmérővel mérsz. Ehhez nekem a kicsi fiam ágya mellett kellene egy higanyos hőmérőt tartani :( És még így se minden nap lenne használható. (Jó kifogás?? :P )

Az Indexen írogat egy lány, Felicitasz, aki nagyon profi a témában, és valszeg ebben a topikban: http://forum.index.hu/Article/showArtic ... a=80501518 szivesen segít is.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Tejbemamai,
bizony: ha éjjel pl. felkelsz a gyerekhez, akkor már nem pontos a mérés. Ugyanígy, ha még szoptatsz, a hüvelyváladék sem ad megfelelő infót. Nekem túl sok a teljesíthetetlen feltétel a TF-ban.
(És igen, mi a spontán peteérést megtapasztaltuk. Minimum kétszer. Most az ötödik gyereket várjuk... :lol: :oops.)
h_szilvi
 
 


Szerencsére elérkeztem egy olyan élethelyzethez, amikor elvileg optimálisak a körülmények a TF-hoz. Befejeztem a szoptatást és a legkisebb gyermek is este nyolctól reggel nyolcig alszik :D

Amúgy kb. negyven éves koromig gondoltam erre a módszerre, utána már nem zárkózom el a végleges megoldástól. Addig meg ha "spontán" becsusszan egy bébi, akkor Isten hozta... (Addig van még 6 évem...) Remélem, azért 2 nem fog :shock:

Tovább tanulmányozom a témát és majd beszámolok a tapasztalataimról.

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


Sziasztok!

hátha valakit érdekel ez: http://szulosuli.blog.hu/

én most kaptam e linket levélkében.

Livi
Kép
picilivi
 
 


Hááát, lehet, hogy egyedül leszek ezzel a véleménnyel, de ez a baba nálam kiütötte a biztosítékot. Egy ideje én is varrok babákat és sokat gazdagodtam e tevékenység által. Fantasztikus, milyen egyéniségek születnek az ember keze alatt... :) De ezt a verziót nagyon durvának találom. Persze az oldal meg a szándék jó, én csak a babával nem tudok mit kezdeni.

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


Liv :) mostanában alkalmam nyílt megfigyelni a különböző mososgatós technikákat és bátran kijelenthetem, hgoy csak a nagyon jól felszerelt, nagy hellyel rendelkező konyhákban energia- és ezáltal környezetkímélőbb a kézi mosogatás, mint a gépi. Úgyhogy pirulásra semmi okod! Én igazán nem vagyok egy pazarló és vásárlós típus, de mosogatógépet fogok venni az első adandó alkalommal, mert egyszerűen nem vagyok képes idő- energia- és víz kevesebb felhasználásával kézzel elmosogatni. Arról nem is beszélve, hgoy mennyi időt tölthetnék egyéb dologgal a napi egy- másfél órás mosogatás helyett (pedig szeretek mosogatni tulajdonképpen). nekem óriási lépés volt idáig eljutni. Na jó, szárítógépet, elektromos kést és morzsaporszívót nem fogok venni :lol:

indianyo
 
 


Ha már a mosogatógépnél tartunk, mi mostanában kísérleteket folytatunk, hogy mivel lehetne kiváltani a mosogatószert. Az öblítő helyett az ecet kiválóan működik, de a tablettás vagy poros mosószert nem sikerült lecserélni. Most éppen a DM-es mosogatópor/mosószóda 1/1 keveréke van próba alatt.
Ti próbáltatok már valamit?
Indi, a vízfelhasználás összehasonlítására én is csináltam néhány kísérletet régebben. A mosogatógép nyert. Viszont van egy másik szempont, ami ellene szól: elkényelmesedik az ember. pl amíg kézzel mosogattam mindenkinek volt egy-egy pohara egy tálcán a konyhában. Használat után ha kellett csak elöblítettük. Amióta gép van ember iszik, és teszi be a poharat a gépbe :oops: ugyanez igaz más dolgokra is. Igy kicsit hamarabb gyűlik össze a mosogatnivaló, és többször megy a a gép (nálunk naponta minimum egyszer, de van, hogy kétszer is). De ez persze tipikusan egy olyan dolog, amin kicsi odafigyeléssel nagyon könnyen lehet segíteni.

o
orsko
 
 


Andi, gőztisztító: a szüleim kacérkodtak a gondolattal, hogy vesznek, és körbejárták a témát. Csak nagyot érdemes (a belinkelt oldalon a 20eft körüliek), mert a kicsi olyan kicsi helyre tud egyszerre fújni, hog ykb 2 óra, mire végigmész a mini fürdőszobádon. És a tartálya is kicsi, folyton utána kell tölteni. A nagy, ipari méretű gépek használhatóak, viszont az áruk húzósabb.

orsi
orsko
 
 


Orsko!

Köszi. Akkor majd nagy(obb) tartályost nézek, amúgy is olyat akartam, a kicsi sztem nem sok mindenre használható.

Én is kézzel mosogatok, nincs mosogatógépünk, meg nem is lesz (mostanában biztos nem). AMúgy hány liter fogyaszt? Mert ha vki kienged vizet mosogatni, meg öblíteni, akkor sztem az kevesebb, mint amennyit a gép elhasznál. AKkkor lenne véleményem szerint több, ha vki folyó víz alatt mosogat/öblít :roll:

Andi
m_andi
 
 


Sziasztok!

Hosszú idő után belekotyogok én is picit.
A gőztisztítóról én nagyon jó véleménnyel vagyok: anyukámnak van, és néhányszor eljött vele segíteni. Tényleg nem kell hozzá semmi vegyszer, és gyönyörűszépen rendberak mindent. Sokkal alaposabb, mntha akármilyen brutális szerrel suvickolnál. Persze, ha nagy a kosz, ezzel is belekerül egy időbe, míg megtisztítod, de a szokásos heti takarítás ideje szerintem nagyon lecsökkenthető.

Egy kérdés: tapétázni és festeni szeretnénk a manószobában és azt találtam ki, hogy a gyerekekkel együtt, mindenféle kéz- és lábmintákkal festenénk ki a falat. Tudtok valami jó minőségű, bőr-és környezetbarát festékről, ami alkalmas erre? Előre is köszi!
nojka
 
 


Andi :) az új mosogatógépek 12-16-18 liter vizet használnak fel. Én vagy egy medence mosogatószeres+1 medence öblíté vagy folyóvizes őblítés mellett ezt napi egy alkalommal nem tudom megoldani - pláne, ha többször is mosogatok,a mi nyáreon erősen ajánlott ugye. És a melegvízhez ugyanúgy használok áramot+gázt, tehát egyszerűen nem energiakímélőbb.

indianyo
 
 


az új mosogatógépek 12-16-18 liter vizet használnak fel


ezt annyiszor hallottam mar, de nem tudom elkepzelni, h ennyi vizzel tenyleg el tud mosogatni a mosogatogep, es le is obliti a cuccokat
v cirkulal benne a viz, es szuri is? Szoval szeretnem tudni a mosogatogep mukodesi elvet. Ha vki kepben van, szivesen vennem, ha felhomalyositana.
Meg mondjuk nekem a legfobb gondom a mosogatogeppel, h nem lattam meg olyat, ami ugy elmosogatott volna, ahogy az nekem megfelel. Persze lehet, h nem lattam meg jo mosogatogepet :wink:

Biobaba
biobaba
 
 


Ez engem is érdekelne, hogy miért elég a m.gépnek ennyi víz!
(Régebben mintha lett volna szó a víztakarékos mosógépekről. Ott is az van, hgoy nagyon kevés vizet használ, de pl nem öblíti ki rendesen a ruhát :? )
És az odaégett, v lesült edényt úgyse sikálja ki. Tehát így is-úgy is mosogatni kell.

Andi
m_andi
 
 


Ha már felhoztam a mosógépet. Vásárlás előtt állunk, és nem tudok dönteni elöl- és felültöltős legyen-e. Egyik ismerősöm azt mondta, h a felültöltős jobban mos :shock: Hát én még különbséget nem láttam a kettő között, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Nektek milyen van? Közép árkategóriában melyik a legjobb? Mire kell odafigyelni (fordulatszám, stb)?

Köszi

Andi
m_andi
 
 


Nekünk korábban elöltöltős volt, most felül.
Utóbbi kisebb helyet foglal (bár már e.t.ből is léteznek kisebb példányok). Ha eszedbe jut, hogy valami kimaradt a mosásból, könnyebben a többi után tudod küldeni akkor is, ha a gép már elkezdte beszívni a vizet.
Hátránya, hogy nem tudod kihasználni a fölötte levő teret (pl. nekünk tök jól jönne, ha a gép fölött lehetne pelenkázni. Most ennyi jutott eszembe.
Amúgy én nagyon szeretem a miénket :) Kb. két éve van meg. (Elektrolux EWT 1016, Rákerestem, és az E. oldalán nem látom, lehet, hogy már nem gyártják? ) Van rajta hidegvizes mosás is, kézimosás funkció, 1000-es a centrije (de azt is mindig választhatod, hogy mekkora legyen), vasaláskönnyítés, késleltetett centrifuga, ja és a legjobb: beprogramozható! Tehát be tudod állítani, hogy mikor kezdje a mosást! :) Így lehet, hogy este bepakolsz, és mire reggel felkelsz, addigra végez, vagy napközben, mire hazaértsz, addigra. Tök jó szerintem! :)
Na, ennyi reklám elég volt! :P

KépKép
livus
 
 


Ja, és amit még nagyon szeretek benne, hogy ha valami miatt félbeszakad a mosás (pl, áramszünet, eldugult kifolyó, stb) akkor villog egy "hibaüzenet", egy kód a kijelzőn. És akkor a füzetében megnézem, hogy az mit jelent, és mit kell csinálni. :) )

Más: van valakinek valami bevált receptje szúnyogriasztó kencére (mármint amit magunkra kenhetünk)?

KépKép
livus
 
 


Fogamzásgátlásra jó az Aviva torna. Meg annak is aki babát akar .

Én könyvből csináltam két hétig, hogy rövidebb legyen a mensim, és közben áldott állapotba kerültem. Lehet, hogy enélkül is ilyen gyorsan jött volna. Nem tudom.
De csinálni jó volt.

Üdv!

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: