Új privát üzeneted érkezett!

Igazad van, Orsi, én sem akarom túlragozni a témát. Gondolom, te is nehezen döntöttél a cumi mellett (mint én is anno), de biztos lehet másképp is csinálni. Én meg fogom próbálni. Gyerektől is függ. Nálunk pl. ez a BLW nem megy...
És nem gyors az itéletem, már régen ezt gondolom. NEM tartom jó dolognak, az a lényeg. Általában az a helyzet, hogy anyapótló, nem igy látod? Meg DIVAT!!!!! V(an pár kivétel.)

Babakocsi: nekem néha azért jól jött a céltalan lődörgés...Mert ha mindig "megyünk valahová", akkor ennyi energiám sem maradna, mint most (azaz szinte 0). Hozzájátszik sajnos, hogy már több mint 2 éve nem aludtam egy jót....Még mindig felkel éjjel a fiam, hiába nem szopik már. Rossz alvó. És már én is az lettem :cry: :cry: . Biztos én rontottam el, hagyni kellett volna sírni, le kellett volna választani félévesen vagy nem tudom....De ezt most sem fogom megtenni a 2. fiammal. Nincs hozzá szivem. Akkor inkább maradok "rabszolgamama". :oops:

Megint offolunk. De sztem sem baj, ha másról is szól a topic mint a hordozókendőzésről, ugye? Amúgy úgy látom, a másik topic nem pörög, ez viszont ugyanúgy...:P

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Nehéz írásban mindent kifejezni :)
Én leszögezném, hogy nem vagyok sértődős, most sem ez történt :D

Talán az még ki is maradt, hogy én sem akarom/akartam, hogy cumizzon, de jelenleg nem látom jó megoldásnak egyszerűen elvenni tőle. Pl. amikor éjszaka (mellettem) felriad, és nem elég, ha simogatom, meg beszélek hozzá halkan, ha nem adom oda a cumit, akkor teljesen felébred, és sír. Így aztán bedugom, és tovább alszik. Ha elaludt, kiesik a szájából, vagy én húzom ki.
Igen, szeretném leszoktatni róla, de nem tudom, hogy... Anno a fiamnak levágtam a végét :) Gonosz mami...

Viru, azért kíváncsi lennék arra a sok-sok évedre... Nálam tuti nem vagy öregebb hehe

kamcsatka
 
 


zsizsa: ez a találka a MOM park környékén volt? tegnap jártunk arra kocsival, és csak néztem, hogy mi ez a sokadalom, rengeteg kendős babával.

cumi: az enyém 9 hónapos lesz, ujjszopis. engem ez totál nem zavar, legalább amiatt nem kell a százmillió másik okon felül éjjel felkelni, hogy visszaadjam neki a kiesett cumit

most pénteken a klubban viszont kaptam egy ilyen mondatot: "na ezt - rámutat vki az ujjszopizó fiamra - én biztos nem engedném a gyerekemnek!" a hangsúly hozzá külön érdekes volt... :roll:
gale
 
 

 
 

anyukám állítólag szinte iskolás koráig szopta az ujját, mégis gyönyörű szabályos fogsora van. szerintem ez főleg genetika kérdése, amit sajnos én nem örököltem. nem cupáztam, mégis elég random állnak a fogaim

olyasmi lehet, mint a lúdtalp kérdése. kíváncsi leszek, hogy a fiam az apja szép talpát örökölte-e, vagy az enyémet, az extra gágogósat.
gale
 
 


OFF
Eszter, barnacukrok kozt is van olyan, ami igazabol finomitott es karamellel van szinezve. Gyakorlatilag semmivel sem jobb, mint a masik.
En nagy ritkan hasznalok finomitatlan nyers nadcukrot. Draga ugyan, de mivel alig fogy, nem ver foldhoz az ara. Ez is fair trade cucc. Es ez is luxuscikk szerintem.
Meg akartam azt is irni, h miota nem eszunk finomitott cukros dolgokat, azota, ha olyan kajat tesznek elem, amiben van, megfajdul a fogam. Ebbol szoktam ujabban rajonni, h vmiben finomitott cukor van:)

Igen, mi is kajalos cipoben jarunk. Lehetne kulon topik, mert en mar egyaltalan nem tudom kovetni az esemenyeket. Gyerkoc meg leginkabb szopik, aztan ha van vmi az ebedben, amit tud enni, akkor azt odaadom neki. Ennyi. Nincs energiam kulon fozogetni. Meg egyebkent is azt kene megszoknia, amit amugy is eszunk. Pepeket nem szoktunk nagyon kajalni:)


Biobaba
biobaba
 
 


Érdekes, hogy kinek mit jelent a babakocsizás :) Én például minden nap sétálok Szilárddal egy nagyot úgy, hogy a babakocsiban alszik. Itt erre nagyon jók a feltételek, a város teli van zöld felülettel, kimegyek az utcára, gyaloglok 100 métert és az erdőben vagyok, kis tóval, stb. Nekem nem lődörgés, hanem tempósabb séta, amivel megpróbálom letudni a saját napi mozgásom is. :D
Itt Finnországban amúgy is mindenki rengeteget sétál, nem tudom, hallottatok-e a power walking-ról, na azt itt rendesen űzik, még a nagymamák is. Ez könnyen ráragad az emberre, főleg hogy van hova menni sétálni, nem betonúton kell, autók között, hanem a természetben.
Az elején kendőztünk, amikor Szilárd még nem maradt meg a babakocsiban, de aztán egyik pillanatról a másikra jól kezdte érezni magát benne, és néha 2 órát is alszik, ami nekem nagyon kényelmes.
Most szeretnék átszokni a kendőzésre, mivel itt a jó idő. Arra is gondoltam, hogy a séták inkább az ébrenlétre essenek ha kendőzünk.

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Orsi, tudom, hogy nem sértődtél meg, csak nem akartam, hogy félreértsd! :)
Szerintem az lenne a rossz, ha drasztikusan próbálnád leszoktatni a cumiról. Előbb-utóbb úgyis elhagyja... Az a lényeg, hogy ő jól, biztonságban érezze magát, nem? Ha ehhez a cumi is kell, akkor legyen!
Egyébként nem titok a korom, 32 éves leszek májusban. Nem vagyok öreg, csak későn kezdtem a szülést, 31 évesen... ahhoz képest, hogy igazából hármat is szeretnék.
Miért, Te mennyi vagy (ha nem titok)? Mikor szülted a nagyfiadat?

Biobaba, megírnád nekem priviben, hogy pontosan milyen cukor a jó (és hogy hol veszed)?
Én azért szoktam le a barnacukorról, mert amit vettem, annak megnéztem az öszetételét és kiderült, hogy színezett, szóval amit írtál.

Viru
Kép
viru
 
 


hu, mennyit irtok! :shock:

kendo/babakocsi: en azt sajnalom nagyon, h nem tudtam a kendorol, mikor Vince mini volt. egy ido utan utaaaaltam a hegykben boklaszni telen a hidegben csak, h meglegyen az x ora szabad levegon... azt hiszem olyan 3/4/5 ( :?: ) hos volt, amikor vettem bobitat, de azt is csak otthon hasznaltam eleinte. nem mertem elindulni sehova babakocsival, mert nagy, nem tudom feltenni a bkv-ra, stb. gyerekre 5000 reteg, nem mertem lemenni a varosba, mert babakocsiban 5x annyi kipufogogaz jut neki, aaaaa! :evil:

Most mikor csak Piroval maszkalok imadom ezt a szabadsag-erzetet, amit a kendo megad, imadom ot erezni, latni magamon es megorulok, ha belegondolok, h ez kimaradt a nagynal :( pedig csak egy gyerekkel aztan maszkalhattam volna boven, neki is milyen jo lett volna, nem lettunk volna ennyire elszigetelve.... hat igy alakult!

Banya, le a kalappal elotted, en nem birnam kocsi nelkul 2 gyerekkel! Fiam biztos valtozik majd es fog gyalogolni, de most meg gyonyorkodik a vilagban es minden fuszalnal megall :D, orakig birja nezni a bogarakat, leesett disztarcsakat es ilyenkor minel jobban mondom, h gyere annal kevesbe jon, mert -talan jogosan- utalja, ha ilyenekkel zavarom....

Edit, igen, a mom muvhaznal volt.

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Orsi, köszönöm a képeket! :)

Cumi: a legnagyobb fiam másfél éves korán túl szopizott, viszonylag kicsi korában megtalálta a hüvelykujját, azzal alszik el még most is. Középső fiacskám két éves elmúlt, mikor el kellett választanom, hogy a legkisebb ne szülessen meg hónapokkal hamarabb a kelleténél (félidőben már szépen nyitva volt a méhszájam a keményedésektől), azóta alváshoz cumizik, mert 8-10 átsírt éjszaka után nem tudtunk jobbat kitalálni. Egymás hegyén-hátán alszunk, napi 24 órában velem vannak mindannyian, nem hiszem, hogy többet tudnék adni magamból nekik...

Szóval, csak azt akarom mondani, hogy ne ítéljétek el kapásból a cumisokat! Utálom a cumit, nem jókedvemben szoktattam rá a fiamat, és sajnos fogalmam sincs, hogyan szoktatom majd le róla. :(

Judit
Kép
patonayj
 
 


:D A lányom 3 lesz a nyáron és 2 (!) cumija is van. Leszoktatni biztosan nem fogom, csak remélem, hogy elhagyja.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi, :lol:

Judit
Kép
patonayj
 
 


Viru, sajnos én nyertem :D 35 voltam április elsején (ennyit rólam, ez mindent elmond 8) ). Barnus születésekor 26 voltam.
Nálunk már CBA is tart bio nádcukrot, barnát és világosat is, mindkettőt szeretem

Ez a világ legjobban szétoffolt topikja :shock: tökjó!!

kamcsatka
 
 


OFF OFF OFF
Orsi, akkor a két gyerkő között hány év is van? Azt hittem, mi kb. egyidősek vagyunk :D

CBA? :shock: itt az van a faluban, de nem láttam. Na majd!

Én is szeretem az offokat.
ON ON ON

Viru
Kép
viru
 
 


nyóc év :D

kamcsatka
 
 


OFF:
kkriston írta:
Biztos én rontottam el, hagyni kellett volna sírni, le kellett volna választani félévesen vagy nem tudom...


Kriszti nemá', te is tudod, hogy nem így van! Szóljon ez a topic a cc-ről!!!(Ill. annak szellemében.) Mindenkitől ezt kapom, hogy hagyjam sírni, meg tápláljak hozzá. NEM! (Mivel aktívan hordozott baba, nem sír csak úgy, hisztiből. Finomabb jelzésekkel adja tudtomra szükségleteit, amire azonnal reagálok. Ha sír, akkor tényleg valami baj van. Mikor hagyjam sírni? Amikor lázas, amikor fáj a hasa vagy amikor megijed valami zajtól???) Ide azért szoktam benézni, hogy megerősítést kapjak, hogy igen, jól csinálom és lássam, hogy másoknak hogy működik a cc a gyakorlatban. Nem baj, ha offolunk, de az akkor legyen építő, amiért érdemes ide bekukkantani. (Sajnos sokan a régiek közül ezért nem szólnak már hozzá...)

Remélem éretten kezeled majd ezt és nem azt vonod le tévesen, hogy beszóltam, vagy hogy nem vagy szimpi!

kisvic
 
 


Ja, Orsi, utólag is boldog születésnapot! Az április elseje csak most esett le... :D

Viru
Kép
viru
 
 


Elvesztettem a fonalat :? . Boldog szülinapot annak, akinek az volt :-))

Én örülök, hogy pörgős a topik. Jó dolog benézni ide, és mindig találni vmi olvasnivalót.

Rokon lelkek is járnak erre, jó dolog, hogy nem én vagyok az egyetlen, akinek céltalannak tűnik a napi séta :-). Én is inkább a természetbe vinném prüntyőkét, mint ide a háztömb körül, ha stabilabb lesz már a jó idő, el is kezdjük a túrázást a környező hegyekben. Úgy szeretek sétálni, az nem céltalan :-)

Cumitéma. Prüntyinek 4 is van, nehogy túlzott ragaszkodás alakuljon ki nála egy bizonyos cumi iránt. Nem túlzottan szeret cumizni, néha kell csak neki. Anyósnak hosszú, fáradságos munkájába került, hogy elérje, hogy ne köpje ki.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


A ki hány éves témával kapcsolatban meg mélyen hallgatok :D

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


jajj ,elveszet az előbb egy kisregényre való irományom.
na, pótolok:

Cumi: az én fiam leszokott róla, szinte teljesen 8 hónapos korára. Néha azért még jól jön, de ritkán. 2 ( ! ) hónapos kora óta szopja az ujját, és NAGYON örülök neki. Meg tudja magát nyugtatni vele minden helyzetben, magától alszik el este is, délután is. Én is zoptam az ujjam, meg a férje mis 5 éves korunkig, akkor egyik napról a másikra abbahagytuk, én is ebben bízom. A fogsorunkkal sincs semmi gond,- ez szerintem is genetikai kérdés. Szerintem nem kell az ujjszopást, meg a cumit kapásból elutasítani, én kifejezeten jó dolognak tartom mind a kettőt. Minden a mértéken és a módszeren múlik. Sosem cumizik például itthon, ahol minden egyéb tényező adott a megnyugváshoz. Ha idegen helyre megyünk, akkor szoktuk használni oly módon, hogy rá van kötve cumilénccal a kabátjára és eldöntheti, hogy kel-e neki, általában a másik felén, mega madzagot rágja.
beszilva
 
 


Akkor Orsinak is boldog szülinapot utólag:)!

Én 26 vagyok, és azt hittem, hogy túlkoros vagyok ahhoz képest, hogy csak egy 8 hónapos gyerekem van. mindenki nagyon fiatalnak látszik a klubban készült képeken:)
beszilva
 
 


Anyósnak hosszú, fáradságos munkájába került, hogy elérje, hogy ne köpje ki.
:D
Miért, hány éves vagy? :D

Viru
Kép
viru
 
 


Viru, 38, és végig lelkiismeretfurdalásom volt a terhesség alatt, hogy nem korábban jöhetett a babóca, néha még most is rámtör ez az érzés. Dehát nem jöhetett korábban...és még testvérkét is szeretnék :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Senior hordozóklub, na 8)
Nincs a korunkkal semmi baj! Sose volt jobb... :)

kamcsatka
 
 


beszilva: hat en is kb. egy hete lettem 26, de en mindenhol fiatalnak szamitottam. Barati körünkben meg senkinen sincs gyereke, habar sokan idösebbek nalunk.
Persze tudom, hogy vannak sokkal fiatalabb anyukak is, de nem hinnem, hogy te öregnek szamitanal.
smzsgalf
 
 


Varda, szerintem ne legyen, mert mindennek megvan a maga ideje... plusz ők sokszor akkor jönnek, amikor jönniük kell, nem előbb, nem később. Manapság meg már a második gyerkőc is simán belefér! :)

OFF Aztán befejezem az offolást, ígérem!
Lányok, van valaki, aki egyéni vállalkoz vagy esetleg szellemi szabadfoglalkozású. Tanácsot szeretnék kérni vállalkozás-ügyben...
ON

Viru
Kép
viru
 
 


Nem szándékozik valaki mostanság a Happy babytől rendelni? (Pestre) Betársulnék szívesen: csak egy dolgot szeretnék.

KépKép
livus
 
 


Gale,
igen, a MOM parknál volt a találka, a művelődési ház kertjében. :)

Cumi: én pont most gondolkodom azon, hogy esetleg rá kéne szoktatni a 11 hósomat, csak az autózás idejére. Egyszerűen utálja, és folyamatosan üvölt, ha nem szoptatom közben, de néha az sem jó neki (ne ijedjetek meg, nem én vezetek :wink: ). És ez mindhárom gyerekemnél így volt. :roll: Azért most már valószínűleg megpróbálom kihúzni ezt a pár hónapot, amíg kap új gyerekülést, és előre nézhet, ez a két nagynál is javított a helyzeten anno...

Mi babakocsizunk is, ha mondjuk sietni kell valahová, akkor a nagy biciklizik, a középső babakocsizik, a kicsit meg felkötöm. A középsőm a csigánál is tízszer lassabb, minden fűszálat ötször megnéz... :D És olyan jó, amikor a legkisebb elalszik a babakocsiban délután, és van fél órám (ennyit alszik ugyanis), amíg nem kell cipelnem a 9 kilóját! Szóval én azért szeretem, hogy van, jól jön néha. :) De BKV-zni soha nem indulnék el vele!

Zsizsa
fringilla
 
 


Cumi: valahol azt olvastam, hogy a babák 3-4 hónapos koruk körül ált. megtalálják az ujjukat, de ha igény szerint vannak szoptatva később a sok felfedeznivaló hatására maguktól leszoknak róla. Nálunk pontosan ez történt. Egyszer csak feltűnt, hogy jé, már hetek óta nem láttam az ujját a szájában. A cumit újszülött korában én is bevetettem végső kétségbeesésemben, de (szerencsére :) ) nem sikerült rászoktatni. Tulajdonképpen megkönnyebbültem, amikor kiköpte. Nálunk már több, mint 3 hete szopisztrájk van :cry: , talán így is marad, de biztos vagyok benne, hogy igényelné a cicit. (Az anyatejet megkapja pohárból.) Mégsem szokott vissza az ujjszopásra. Szopi helyett most úgy alszik el, hogy a meztelen bőrömet tapizza a kezecskéjével, néha meg egyenesen rámfekszik.

Babakocsi: nem mumus, ha úgy használjuk, hogy mindkettőnknek jólesik. 5 hónaposan (Ági tanfolyama után) kezdtem kendőzni, és nem kell taglalnom a hihetetlen szabadságot, amit adott. A babakocsi háttérbe szorult, de néha igénybe vettem, pl. amikor blúzt akartam venni. :) Mostanában viszont tőlem rossz néven veszi a kocsikázást (apja viheti kocsiban sétálni) úgyhogy csak kendő van. De nem leszek meglepve, ha nagyobb korában megint fordul a kocka. :wink:

BLW: erről most hallottam először, szerintem is divatszagú, de ha valakinek van ehhez kedve, energiája, jól teszi, ha csinálja. Nálunk BLW nélkül is rémálomba fordult az etetés,a mikor elkezdtük a darabosat. Csak saját kezével volt hajlandó szájába tenni (azóta megint elfogadja a kanalat), utána kikotorta, szétnyomkodta, különböző helyekre karnyújtásnyi távolságban szétkente, majd a maradékot újra belapátolta stb. :x Ahhoz meg végképp nem lenne energiám, hogy többfélét főzzek. Mi EC-zünk, azzal is van meló, méghozzá egész nap, de a BLW-hez képest nekem gyerekjátéknak tűnik. :)

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Hopp, természetesen Fringilla is én vagyok, csak elfelejtettem átjelentkezni. :P :oops: A régiek már tudják, hogy a három gyerekhez három nickem van itt a Babaneten, a kukkoló rokonok ellen váltottam az újabb babaprojekteknél. A Zsizsa a legrégebbi, de pl. az otthonszülős topikon mindig a Fringillát használom, mert ott sokan úgy ismernek már. Szóval bocs a kavarásért!
Zsizsa
zsizsa
 
 


OFF Szerencsefia: kitartás a szopisztrájkhoz! Remélem, túl leszetek rajta. Nemrég egy ismerősöm babája sztrájkolt nagyon látványosan ugyancsak 11 hónaposan. (Valszeg harapás-kiabálás miatt, de azt sosem lehet biztosan tudni). :) 2 hét kellett, de túl vannak rajta. ON

Babakocsi: nem tudom, írtam-e már, lehet, hogy igen, de már én is elvesztem a topicban! :D Szóval mi rendszeresen babakocsizunk, mert rendszeresen "lődörgünk". Egy majd' 3 meg egy 1 évessel én nem tudok mindig valahová menni, ráadásul a homokozójátékokat és kellékeket semmi pénzért nem vinném magammal szatyorban. Emellett Nóri nagyon élvezi, hogy a játszótéren kakil a bilijébe :D :D :D , ezért azt is visszük általában. Szóval mindent beledobálok a babakocsiba, a kendőt is, aztán mikor ki ül a kocsiba, ki a kendőbe, mindig máshogy van.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


fringilla írta: Azért most már valószínűleg megpróbálom kihúzni ezt a pár hónapot, amíg kap új gyerekülést, és előre nézhet, ez a két nagynál is javított a helyzeten anno...


Zsizsa, ezt akartam mondani épp! :D Mi is alig várjuk az előre fordított ülést! :roll:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 



KépKép
savitri
 
 


én azt gondolom, ne OFF-oljunk sokat, mert akkor aki újonnan érkezik és tényleg a hordozás mikéntjéről szeretne olvasni kérdezni, fel se meri tenni majd a kérdést ha látja, hogy itt egész más a téma.

annak idején nyitottunk egy pozitív nevelés topikot is ami halódik, de oda simán átvihetjük a cc-s témát, de ha kell nyitok cc-s topikot is. Ezt pedig hagyjuk meg a hordozásnak.

természetesen a legtöbb off téma kapcsolódik a hordozáshoz, és én szivesen is olvasok róla, de nagy bajban lennék ha most épp az első babámmal a hordozással szeretnék ismerkedni. nagyon nehéz visszakeresni, pláne 89 oldalt végig olvasni.

én egyébként azért jövök ritkán, mert ennyi fér bele. gyakran azért nem reagálok felvetésekre, mert mire reagálnék már 3 oldallal odébb jár a topik. könnyebb követni az eseményeket ha témákra bontjuk a beszélgetést

KépKép
savitri
 
 


Zsizsa: mi már 8 hós kora óta "nagy ülésbe" tettük a fiamat. Simán ment, igaz, előtte sem sírt soha az autóban...De ha már 11 hósok vagytok, gyorsan tegyétek az előre-ülésbe!!! Nem érdemes várni. Mondjuk, a dönthető ülés szuper, más nem is jöhetne szóba nekünk... Jókat alszik benne.

Györgyi: nagyon sajnálom, hogy igy alakult a lányoddal! De ne okold magad, túl fogja élni, bár kicsit nagyon hirtelen és talán még korán is történt, hogy nem kéri a cicit. De azért te nagyon szereted, tudja ő ezt. :) Amióta nekem is elfogyott a tejem a várandósság 2. hónapjában, azóta mellette fekszem, hogy elaludjon. És Tomi is állandóan tapizza az arcom, fülez, simiz...szóval hasonló a helyzet...
És mi az az EC ? Amit a klubban csinálltatok??? :lol: :lol: :lol: . Nagyon ügyesen evett Árnika.

Zsizsa: otthonszüléses topic is van? Én sajnos nem szülhetek otthon (császár után), de nagyon szeretném pl, ha lehet a 3.-at. Mesélj majd, ha átnézek...

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Sziasztok,

én hordozásról szeretnék már megint kérdezni... :oops: bár nagyon érdekesnek találtam az összes felvetett témát, jó volt olvasni a hozzászólásokat (gyerekágyas időszak, cumi, BLW)!!! :wink:

Szóval ugye megjött a Kozy. :lol:
Ha ki akarok menni sétálni, akkor ehhez hogy célszerű felöltöztetni a bébit? Most lesz 5 hónapos, itthon body+rugiban van, ha pedig (babakocsival) sétálni mentünk, akkor erre még ráadtam egy thermooverált.

Mei tai-jal? Ugyanez jó? Erre venném fel a polárkabátomat, amit ugye így nem cipzározok be (nem is tudnám :wink: ). Meg olyan nagy kabátom nincs is, ami alá ketten is beférünk... :roll:
Jó ez így lányok??!?!?!
Ti ezt hogy csináljátok???????????

És mindenkinek köszönöm a szülinapi köszöntést, jól esett, aranyosak vagytok!!! :lol: (Ha már a korról van szó:én tegnap 28 éves lettem!)

köszi

Dylkai

Kép
dylkai
 
 


Már én is akartam kérdezni: " mert ugye egy hordozott gyereket másképp öltöztetnünk" vagy vmi hasonló hozzászólás volt...
Szóval hogyan? Mert sztem a végtagok védelme fontos, nem? Az biztos, hogy a teste melegen marad, ha a mamával összeér, de a keze-lába? Erre egyik megoldás a babylegs, ugye? És kesztyű elég pluszba? Azért ha nagyon hideg van, akkor ti is overallba teszitek?
Ha nagyon picike a baba, akkor jó a hordozótakaró, azt már értem...De egy 1-2 éves sem olyan jól tartaj a hőjét, mint egy felnőtt, nem?
Nem vagytok sokszor betegek?

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Savitri, teljesen igazad van az OFF-okkal kapcsolatban (bár, mint mondtam én élvezem:-)), de ha valaki új és csak hordozásról akar olvasni, akkor sincs egyszerű dolga, mert ez csak 1 topic, és sokat kell visszaolvasnia. Ha lennének altémák, könnyebb lenne, így viszont megtalálni könnyebb az érdeklődőknek, szóval nem tudom.

Lányok, tapasztalt kendőzőst keresek vendégszerzőként 1-2 poszt erejéig a blogomba. Ha érdekel valakit, légyszi írjon privit. Ha többen jelentkeznének (aminek nagyon örülnék), természetesen akkor úgy írjuk. Én csak szerkeszteni szeretném az írást. Ha nincs jelentkező, én írok, és ez fenyegetés :D Ugyanis nem vagyok kendőguru...

kamcsatka
 
 


Kriszti, én mondtam az öltöztetést, legközelebb arról írok, saját és a többiek tapasztalata alapján. Röviden: amíg kicsi, szerintem nem kell kesztyű, mert mindig el van dugba. Ha nagyobb, hónaljtól kezdve lóg ki, arra kell figyelni. Fix megkötős sapka is kell, mert ha pl. háton van, ne essen le neki, mert nem tudod igazgatni. valami sál sem árt, kapucnis pulcsival kombinálva működött nálunk. Ha elöl van, akkor kicsinél tényleg elég a normális ruha (nekünk soha nem volt pulcsinál több)+ a hordozótakaró. Ha a bébi bírja abezártságot, akkor háton is ugynaez a helyzet. Nagyobb gyereknélpedig esetleg vállmagasságban lukas kabát, hogy a feje kibbukkanjon (többen varrtak ilyet). Vagy egyszerűen egy nagy kabát, amit úgy veszel fel, hogy nem ate nyakadnál van a gallérja, hanem a bébi nyakánál. Még elöl hordozáshoz kisebb gyereknél: bő cippzáros vagy gombos pulcsi, baba hátán felhúzva. Lábikóra meg a már említett dolgok.

kamcsatka
 
 


Kriszti,
OFF van otthonszülős, igen. Előző császár nem alapból akadály. Ha törvény lesz, akkor nemlehet majd. :? A barátnőm császár után szült kettőt otthon. Viszont KÉT császár után kevésbé valószínű, hoyg harmadik simán szülessen, és otthon.
ON
h_szilvi
 
 


Megérkezett hozzánk tegnap Zsuzsától a bálnás Vatanai, ki is próbáltuk, és nagyon kényelmes. Mindemellett nagyon vékony is, jónak tűnik nyári kendőnek :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


öltöztetéshez azt tenném hozzá, hogy anyára pulcsi, nagyobb gyerekre pulcsi sokkal jobb, mint a kabátok... ha mégis kabát, akkor azt akkor adom rá, ha már fölkötöttem magamra, így csak a vállát takarja és nem izzad bele, de ha lekéredzkedik, fölhúzom a cippzárját. Ha vissza "hopphopp", akkor megint a kabát a kendőn kívül lóg, és így tovább.... egészen hazáig....
banya
 
 


Banya: Ez a kabát a kendőn kivül nagoyn tetszik. Vagy kardigán vagy polár --- időtől függ, ugye?

Fotó nincs?

Varda: gratula, majd megnézem, jó? :lol:

K
kkriston
 
 


ja, ja. tavasszal kardigánnal működik...

(fotó? tök béna vagyok hozzá, nem tudom föltenni soha. sok időt meg nem szánok rá, hogy itt bénázzak, inkább próbáld ki, és tegyél te föl. te úgyis nagyon profin bánsz a programmal :D . le a kalappal.)
banya
 
 


Kriszti! Persze, nyugodtan megnézheted :-)

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Sziasztok!
Rajtunk telen is kardigan van:) Es/vagy mamaponcho. Anyam mindig is hajtogatja, h nincs kabatom:) Pedig van, de tok melegek a kardiganjaim. Gyapju mind, es o meg sosem probalta ki, h mennyire melegek. En meg tudom:) Szoval nalunk gyerkocon van az itthoni ruha, es az en testem/ruham melegiti.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!
Lenne egy kérdésem: a ti gyerkőceitek hogy nem sülnek meg a Nandu típusú ill. hasonló kendőkben?
Borókámmal gyakran mengyünk sétálni, egy réteg ruha van ilyankor a csajszin (rajtam meg poló, és csak egy kardigán a kendő felett), de igen hamar nyöszörög, mert melege van.
El nem tudom képzelni, mi lesz itt nyáron???
Nem is az érdekel, hogy én mennyire fogk izzadni kendővel - ezt én anno belekalkuláltam. De Borót előre sajnálom, és nem szeretném, ha emiatt utálná meg a hordozást...
Ti hogy csináljátok?

Livi
Kép
picilivi
 
 


Biobaba:
ez a mamaponchod van?
http://www.mamaponcho.ch/ponchoinfo_EN.html
Ha igen, akkor óó, most kicsit sárga vagyok az irigységtől...
És melyik fajta, amin van a kéznek lyuk vagy olyan amin nincs? Én nagyon szeretnék ilyet, de annyira drága, hogy még gondolkodom rajta.

Jucuu

Kép
jucuu
 
 


Nálam Lilla egy szál pelenkában lakott az Ergóban... Mögé és elé -közvetlenül az Ergóra, nem Lillára- sima pelenkát tettem, hogy felfogja az izzadtságot plusz itattam.
Vendég
 


Hahó!

Az öltözés nálunk télen úgy nézett ki, hogy kapott egy nem túl vastag kabátot, a lábára meg egy csomó zoknit, meg tutyit, meg a nadrág alá harisnyát. Na, mega babylegs, csak akkor még nem tudtam erről a szerkezetről. A kabát fölé pedig a kendőn kívül kapott egy poncsószerűséget.
Kép Kép Kép Kép

Szóval nálunk ez a téli alapfelszerelés. Egyébként ez a homemade babylegs, amit két- három napja gyártottam, és azóta sokkal nyugadtabb az életem! Ne mkell állandóan azt lesnemm, hgoymikor kandikál ki a gyerek lábszára a gatyó alól.
Valaki kérdezte ,hogy mit lehet a kisfiúkra adni, hogy pasisnak nézzenek ki, de mégse csússzon ki a derekuk a kabát alól. Nálam a kantárosgatyó aláhúzva pulcsi kombó jött be.[/img]
beszilva
 
 


Ja, azért hozzáteszem, hgoy nekem a babaslings típusú erszényem van, tehát nem a tipikus kendő, az azért jobban melegít. De tényéeg ne mkell túlöltözni, mert fűtjük egymást rendesen.
beszilva
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: