Új privát üzeneted érkezett!

Indi,
Na most ezek után már nem bírtam tovább, előkotortam az Ecover 400gos Ecological Laundry Bleach feliratú dobozos nátrium perkarbonát dobozát. (ha jól emlékszem, kb annyiba került, mint amit te említesz, tehát valószínűleg arról lehet szó).
Az ingredients alatt a következő szerepel: 100% oxygen-based bleaching agent (percarbonate, which is composed of soda and hydrogen peroxide).
Számomra ez azt jelenti, hogy 100% nátrium-perkarbonát, vagy nem :shock:? Más összetevők listáját nem találtam.

Eszter
ikra
 
 


Erről van szó, közben találtam hozzá fotót is:
http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?sho ... Bio_141242

Eszter
ikra
 
 


Eszter,
amit te linkeltél, viszont már nem is drágább annál, amit én ajánlgatok itt jó szívvel :D csak a legutóbb belinkelt Na perkarbonát került pontosan a duplájába (Govinda, ha jól emlékszem).
Indi,
nagyon szívesen viszek júliusban, én ezt használom, itt a DM-ben lehet kapni: http://www.sawannaturprodukte.com/zusatz.html de legutóbb másikat vettem, mert ez nem volt. Annak a márkája bionavita és a csomágolásán nem említik a 30 fokot, határozottan csak az 50-et (tudom, hogy ezt már többször is mondtam :lol: )
Ági
nyagi
 
 

 
 

Picilivi: Röviden arról van szó, hogy egy amerikai vegyész elment családokhoz, és kimosott egy steril rongyot a mosógépükben, aztán ezt elemezte. Eredmény: a gépek 1/5-ében volt E. coli baktérium, 1/4-ében székletmaradvány, és a jellemző mosási szokások mellett a szalmonella és a Hepatitis A is túléli a mosást. Ő ezt annak tudta be, hogy alacsony hőfokon, 20 perces mosóprogramon mosnak és nem használnak fehérítőt.

pindi
 
 


Pindi :)
Köszönöm szépen az összefoglalót!
Tényleg döbbenetes....
Vajon a bórax, amit használok a pelusos mosásokhoz, segít-e ezen... :?

Livi
Kép
picilivi
 
 


Andi :) én nem gondolom, hogy káéros anyagok vannak benne még pluszban, csak azt, hgoy ha vannak még benne plusz dolgok, azokat én kihagynám. Majd előálloka magoldással egysezrcsak :)

Ikra :) teljesen megzavarodtam msot, ahog ezt belinkelted, szerintem nem ez volt, amit én néztem, a címkéje pedig tuti hogy nem , mert az első volt a naperk. 15-30% és utána még vagy 4-5 dolog a felsorolásban. Jövő szerdán ellenőrzöm, de msot az Ecover oldalon láttam, hgoy van nem bio mosószerük is, lehet, hogy azt fogtam kézbe figyelmetlenül? Szóval nem akarom én az ecovert bántani, nincs is velük semmi baj, én csak szeretnék tiszta, egysezrű, hatékony, minden egyébtől mentes megoldást a problémára

köszönöm a türelmet, majd jövök, ha előkerült valami.

Ági :) köszi :)

indianyo
 
 


Ja, még egy
Ikra :) bizots, hogy nem ez volt, mert én nem a fehérítőt, hanem a folttisztítót néztem, fehéríteni nem szoktam (egyszer próbáltam még várandósan, azóta se)

indianyo
 
 


E. colii egyebkent is van korulottunk, nem? V keverek vmit?
Ha lemosom mondjuk a gyerek feneket kakilas utan, akkor 60 fokos vizben kellene fertotlenitovel kezet mosnom? Nem kotekedni akarok, csak ez most igy elgondolkodtatott. Nem felunk tulsagosan a baciktol? En mondjuk tenyleg nem mosnam a kakis pelusokat 40 fokon, de ettol fuggetlenul...

Biobaba
biobaba
 
 


Az ok, hogy bacik - de nem kéne mindegyiktől annyira félni, mint a tűztől!
Ezek szerint akkor mindenhol steril körülményeket kéne teremteni? Na, az nekem nem menne. Meg a gyereknek se alakul ki rendesen a védekező rendszere, utána meg mindenféle nyavalyától beteg lesz.
És sztem senki sem most kezet 60 fokon :wink:

Andi
m_andi
 
 


És sztem senki sem most kezet 60 fokon


De, Jack Nicholson a Lesz ez meg igy se c filmben :wink:

Biobaba
biobaba
 
 


És sztem senki sem most kezet 60 fokon


De, Jack Nicholson a Lesz ez meg igy se c filmben Wink


Hívjuk meg pelenkázni :lol: :lol: :lol:

Andi
m_andi
 
 


Ja, én is pont ezen gondolkodtam, hogy a gyerek fenekét sem 60 fokos vízzel mosom több mint 20 percig...
zsizsa
 
 


Hát, őszintén szólva nekem fogalmam sincs ezekről a dolgokról. :oops:

De azért a bőrnek van valami öntisztuló képessége, nem? És akkor már egyből más, ha a gyerek fenekét mosom, és ott marad valami a bacikból, vagy ha a konyharuhát, amivel aztán eltörölgetem a tányérokat, kakimaradványosan veszem ki a mosógépből.

Én alapban nem félek a baciktól, azt hiszem, de ez a cikk azért eltántorított attól, hogy 40 fokon akarjam mosni a pelenkákat.

pindi
 
 


Hat igen, de epp ez az, hha lemosom a kakit a gyerkoc fenekerol, akkor az en kezem is olyan lesz. Es a kezemrol se mosom le olyan alaposan szerintem. Aztan azzal fozok, meg simogatom a gyereket...

Olvastam egyszer egy irast arrol, h milyen sokfele cucc van egy mobiltelefonon. Akkor gondolom, akarmilyen hasznalati eszkozunkon rajta lehetnek ugyanazok. Az is gaz, ha igy belegondolok.

Szoval, h jon egy vegyesz, tesz vmi megallapitast, de csak ennyi. En pl kivancsi lennek arra, h azok a csaladok, ahol olyan a mosogep, betegek-e v vmi. Es persze arra is, h mit mosnak. Mosnak-e egyaltalan pelenkat... Ha nem, akkor honnan kerul oda az E. colii... Igy csak felelmeket ultetnek el az emberben, pedig ez csak egy reszinformacio.

A pelusokat azert mosom 60 fokon, h ne 90 fokos mosast inditsak. Mostam mar 40 fokon is, de utana en budinek ereztem a pelenkakat, ugyh tovabbra is 60 fokon fogom mosni. De ha mondjuk csak epphogy belepisil, es epp inditok egy feher ruha mosast, akkor siman beteszem a 40 fokosra is. Ha nem all 2-3 napig a vodorben, akkor nem budi.

Szoval van egy par dolog, amit nem tudok :cry:

Biobaba :wink:
biobaba
 
 


Én is hasonlóan csinálom, mint Biobaba. Inkább nem hagyom állni, csak egy napot, és mivel majd minden nap megy fehér, abba beteszem és együtt mosom 40-en. Ha tovább áll, 60-on mosom, nagyon ritkán 90-en (félévente kb) Én is olvastam cikket, a bkv üléseit elemezték ki laborban, és kiderült, hogy akár takkerolják, akár nem, mindezek a bacik rajta csücsülnek, de az immunrendszer megbirkózik vele. Sőt a túlzott sterilitás allergiát okozhat,(láttam is rá példát :( ) mert az immunrendszer nincs eléggé foglalkoztatva. Kismamában is van egy orvos által írt cikk a kosz fontosságáról :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok,

Nem olvastam vissza, hogy hogy áll a folttisztító keresés, de ezt

http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?sho ... Bio_265173

néztétek már? Vagy használta valaki? Sajnos nekem még nem volt ilyen és a leírás nem valami sok hozzá, de hátha. És az utántöltő meglehetősen kedvező árú. (Most úgyis rendelek innen, majd most kipróbálom:-))

Továbbra is élvezettel olvaslak benneteket és sokat tanulok tőletek! Köszi!

Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Általában én is a többivel együtt mosom a pelusokat 40 fokon, ritkábban a törükkel 90 fokon. Nálam egyszerűen nem is jön össze annyi pelus, hogy megérje külön mosni, a tetrák nagyon kis helyet foglalnak, és nem akarom több napig tárolni őket. És nekem a 90 fokos mosás után is büdik tudnak maradni, nem a tiszta pelus, hanem amikor ráadom a gyerekre, és pisis lesz, akkor nagyon ammóniaszagú, pedig amikor elkezdtük a moshatózást (kb. 2 hónapja), az elején semmi ilyen nem volt...

A középsőm decemberben szalmonellás volt (senki sem tudja, honnan szedte össze, csak ő volt beteg), és senki sem kapta el, pedig a ruhái is kakisak lettek itt-ott, és azokat csak 40 fokban mostam (de rögtön beraktam a mosógépbe, ott várták a többi ruhát), monduk nálunk a rövid program is 85 perces. Meg a kezemet sem domestosoztam, ahogy a dokinéni ajánlotta, ugyanis egy héttel előtte égettem meg durván, és éppen jött az új bőr, nem kívánta a domestost napi 17x, csak kétszer szappanoztam minden pelenkázás után még kb. egy hónapig (így is olyan szinten száraz lett a bőröm, hogy többször berepedt, és vérzett). Szóval a tőlem telhetőt megtettem, de ezt tutira kifogásolta volna minden járványügyi szakértő...
zsizsa
 
 


Judit!

Én is pont a minap találtam rá erre a folttisztítóra egy német oldalon. Árban az eddigi legjobb, és 100%-ban nátrium-perkarbonát!

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Judit,
Ez nagyon jó ár! A leírás alapján pedig ugyanaz a tartalma (tiszta nátriumperkarbonát), mint a Govinda és az Ecover, amiket előzőleg emlegettünk. Köszi, hogy belinkelted, legközelebb én is ilyent fogok venni!

Eszter
ikra
 
 


Ez az Ulrich van a Kek pandaban is, meg szerintem az Okoszolgalatnal is.

Biobaba
biobaba
 
 


Ez csak a mama kategória, nem környezettudatos. Kíváncsi vagyok a véleményetekre (utána majd én is leírom az enyém)

http://index.hu/velemeny/eheti/e7i080616

Andi
m_andi
 
 


Andi :) aranyos, hogy így felháborodsz (ezt érzem a krédésedből), sezrintem az ilyen írásokat agyon kell hallgatni, a publicitás a céljuk, ne kapják meg! Felteszem, az író édesanyja is ilyen korszerű nőpéldány volt, így von Haus aus tudja a dolgokokat ilyen pontosan.

indianyo
 
 


jajj ne is mondd, ma én is olvastam, és egyáltalán nem tetszik. Sem a stílusa, sem a tartalma. Elszomorít és feldühít a dolog. Szerintem a cikk írója nagyon félreértelmezte a felmérést, és nehezen hiszem el, hogy neki is van családja, mint az rövid utalásából tűnik.
Némely mondatától egyszerűen kinyílik a bicska a zsebemben pl "mert a nőnek nem a játszótér és a cumisüveg a természetes közege, hanem az alkotó munka"- mintha a gyereknevelés nem lenne alkotó munka :evil:
vagy: "remek módszer arra, hogy jó sok antiszociális, kommunikációképtelen, de legalább elkényeztetett kisköcsög lepje el az iskolákat és játszótereket. Aztán meg mindent." - na erre nem mondom, hogy a gyerekem miket tanult az oviban, ami fel sem merült benne, mielőtt bekerült egy ilyen közegbe :(.
De persze mindenki magából indul ki, vagy nem?
grrrrrrrrr.

Eszter
ikra
 
 


Indi,
igazad van :D
(persze azért dühöngtem rajta ma egy sort ettől függetlenül)

Eszter
ikra
 
 


Amikor eloszor olvastam, en is kiakadtam, aztan arra gondoltam, h ennyire kreten nem lehet senki, h ez nem egy ironikus iras akart-e lenni... De az is lehet, h rettenet naiv vagyok:)

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, biztos azért vagy ilyen naiv, mert már úgyis reménytelenül beszűkült a tudatod :twisted:

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Ikra megfogalmazta lényeget: mindenki magából indul ki.

Amúgy sajnos vannak olyan anyák, akik mit sem törődnek a gyerekkel, később meg problémás, nehezen beilleszkedő lesz. De ők úgysem olvasnak ilyeneket, meg játszótérre sem járnak (igen, egyes etnikai népekre gondoltam)

Andi
m_andi
 
 


Először én is ironikusnak gondoltam, de amikor rákerestem a fickóra iwiw-en (én egy ilyen titokban kukkolós vagyok, blogolvasó, iwiwen-keresgető :) ), ahogy ott említi a gyerekeit, hát nem tudom. Lehet, hogy komolyan gondolta, amit ír...

Andi
_andi
 
 


...én ennek a fószernek a hugával jártam gimibe...
Szerintem a szülei még normálisak lehettek. Bár ki tudja,. lehet, hogy csak a csajon nem látszott a sérülés :)

Livi
Kép
picilivi
 
 


egyébként a fickó a Velvet rovat főszerkesztője.
No comment.

(Biobaba, a párom szerint is ironikus a cikk, másodszori olvasásra. még ha ez így is van, akkor is bunkó stílusban van megírva szerintem.)

Eszter
ikra
 
 


Na, nekem is muszáj volt iwiwen rákeresnem, de kár volt :cry:

Andi
m_andi
 
 


Megjött ma a klímafogadalmamért cserébe az elsősegély csomag a WWF-től :)
Valaki kérdezett anno valamit az egyik ajándékkal kapcsolatban, de már nem emlékszem, hogy ki és mit. Sikítson, ha még emlékszik! :)
(talán a csapra tehető kis bigyót???)

KépKép
livus
 
 


Regebben volt szo a szorokrol
Szoros labuaknak:)
http://moom.hu/

Biobaba
biobaba
 
 


biobab: ezt már én is kinéztem magamnak - már csak pénz kéne hozzá, nem olcsó mulatság...

KépKép
livus
 
 


OFF
Mindenfele regi dolgokrol esett mar szo. Marmint, h miket h csinaltak regen. Szappanfozes, kenyersutes, szoves... Azon szoktam gondolkodni, h ezek olyan romantikaval ruhazzak fel a regi paraszti vilagot.
Pedig nekunk milyen jo dolgunk van...
Ha valakit ez a "mitologiatlanitas" erdekel, annak ajanlom Morvay Judit: Asszonyok a nagycsaladban c konyvet.

Biobaba
biobaba
 
 


Livus, valami elosztóról volt szó, nem?

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


tovabbi OFF:)

uj gazdi kellene egy spanielnek
zsemleszinu, 6 eves, fiu
a regi koltozik, es nem vinne magaval a kutyust
ha nem lesz neki uj gazda, akkor elaltattatja
aki tud vmit, irjon nekem privit

Biobaba
biobaba
 
 


Én is úgy emlékszem, az intelligens elosztó nevű kütyűről volt szó.

Andi
_andi
 
 


Intelligens elosztó??? :shock: Hát, olyan nincs is benne!
Na, mingyá utánanézek!

KépKép
livus
 
 


Én is úgy emlékszem, hogy intelligens elosztó volt, meg vmi a környezetbarát autózásról :roll:

Andi
m_andi
 
 


Sziasztok Lányok!

Jardina vagyok az ÉLETERŐ ÉLETFOGYTIG topikból!

Meghívó!

Gyertek kukkantsatok be a topikba, sok hasznos infóra lelhettek (fogyizásról - fogyás éhezés nélkül), egészséges táplálkozással és egyebekkel kapcsolatban.
Gondolom, ha környezettudatos Anyukák vagytok, akkor érdekel benneteket, hogy mit tehettek gyermekeitek és önmagatok egészsége érdekében.
Ajánlom figyelmetekbe a tejről, a vízről, a kóláról, a szójáról, a margarinról írtakat. Lesz még tovább is... Még fiatalka a topik...

Üdv

Jardina
jardina
 
 


Hát, megnéztem, tényleg írták anno, hogy lesz benne energiatakarékos „intelligens” elosztó.
De nincs benne ilyen :(
(Egyébként minden más benne van, amit anno ígértek, csak ez az egy nem)
Autózásról kiadványt ígértek, az volt is benne (egy toyotas "Nulla emisszió" c. cd. Még nem néztem meg)

KépKép
livus
 
 


Környezettudatos autókról: www.hibridauto.lap.hu

Csak sajnos ezek az autók számomra megfizethetetlenek :cry:

Andi
m_andi
 
 


Sziasztok, nagy csokor levendulát kaptam, mi mindent lehetne vele csinálni?

Kati
katicabogár
 
 


c und a ban 390 ft a mar korabban emlegetett biopamutbol keszult vaszonszatyor.
nagyon jo nagy meretu, nagyobb mint egy atlagos vaszonszatyor :)

KépKép
livus
 
 


sziasztok,

ne haragudjatok, hogy így ismeretlenül írok, de olvasgattam a beszélgetéseiteket, s ennek hatására beszereztem mosószódát.
az adagolásával kapcsolatban mindenhol azt olvasom, hogy a mosószerhez kell adagolni, de én nem nagyon szeretnék mást is használni, kizárólag a mosószódát.
kipróbáltam (95 fokon), de a sárfolt benne maradt a ruhában - ami nem katasztrófa, mert a fiam mindennap sarazik... :lol:

Ti hogyan használjátok, és mennyit adagoljak egy mosáshoz?

Köszönöm a segítséget!!!!!!

anna
csanad_anna
 
 


Kati :)
Kösd kisebb csokrokba, és tedd be szekrényekbe molyok ellen pl.
Vagy szárítsd meg és tedd el télire teának (nyugtató, lazulós - estére)
Vagy csak tedd be egy nagy vázába és gyönyörködj benne!!! :D

Livi
Kép
picilivi
 
 


Szia Anna!

90 fokon a hő beleégeti a fotot a ruhába, ezért azt nem ajánlom, nincs rá szükség, 60 fok elég lesz. A folttisztítás komoly tudomány (illetve csak némi kísérletezést igényel), önmagában a mosószóda se tud csodát művelni, de vannak trükkök. Az áztatás a legnagyobb segítség sárnál - akár mosószódés vízbe is áztathatod mosás előtt (én egy éjszakára szoktam és reggel indítom, de kevesebb is elég). Ezen kívül az ökörepe szappan (DM: Gallseife) is nagy segítségünk, mosés előtt 15-20 perccel a foltot benedvesíted és bekened szappannal, beledörzsölöd és pihenés után mehet a többi ruhához.

Ha kicsit visszaolvasol, az elmúlt néhány oldalon pedig a nátrium perkarbonátos folttisztítókat tárgyaltuk, van választék és sok tanács hozzá.

Mosószóda önmagában tökéletes, nem kell hozzá mosószer. Ecetes öblítés hasznos a mosás végén, mert ez közömbösíti az öblítésnél esetleg a ruhákban maradt mosószert és valamennyire puhítja is az anyagot.

indianyo
 
 


Indianyó,
köszönöm a választ, beszerzem a szappant.

igen olvastam a nátrium perkarbonátos hozzászólásokat, de úgy emlékszem, hogy elég nehéz beszerezni.

az ecetet már elég régóta használom (a gyerekruhákat soha nem öblítőztem, csak néhány gyapjúpulcsimhoz használok öblítőt - bár lehet, hogy erre is lenne más alternatíva) öblítőnek, sőt egyre fogyatkoznak a vegyszerek a szekrényben, mert sokmindent kivált az ecet - felmosás, wc tisztítás...

anna
csanad_anna
 
 


Anna!

Gyapjút csak akkor érdemes mosni, ha tényleg koszos. Egyébként elég neki egy alapos szellőztetés a friss levegőn! ;)

Andi
m_andi
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: