Új privát üzeneted érkezett!

Indianyó, engem érdekel!!!
Van róla tapasztalatod is?
Üdv: Anna
kannácska
 
 


Indi :)
Én is kiváncsi vagyok!
Gondolom ez felnőttnek is jó, nem csak babának, ugye?

Livi
Kép
picilivi
 
 


Indi!
Én is kíváncsi vagyok rá. És ugyanazt kérdezném, mint Livi.

Andi
m_andi
 
 

 
 

Indi, igen-igen, kérem én is!
Tudod, Alex a budai hegyekben táborozik majd a kisvasutasokkal, és az egy különösen kullancs-gyakori hely...

Nekünk a homeós dokinéni azt mondta, hogy ő pubertáskorban javasolja fiúknak. Nem tértünk ki rá mélyebben, mert az akkor még jócskán odébb volt.
h_szilvi
 
 


Hamarosan jövök a szerekkel, sajnos borzasztóan aktuális lett, ugyanis épp ma találtam egy - valószínűleg szerdán :oops: összeszedett óriási dögöt a gyermekben. sokooló volt neki is, aki úgy szereti a bogárkákat és akkor itt van egy, ami ilyen nagy fájdalmat meg ijedtséget okozott, hát jó tanulság - no meg az is, hogy a hajba is belemásznak a fránya dögök :shock:
indianyo
 
 


Indi, múlt év nyarán én várandósan szedtem össze egyet a fejem tetejére... :(
Drukkolok, hogy Dominak semmi baja ne legyen.

Livi
Kép
picilivi
 
 


erre a cuccra en is kivancsi vagyok itt a Budai-hegyek lagy olen:)
anyosom szedett mar ossze, mikor itt volt, magunkban meg nem vettem eszre

ezt akkor kell enni, ha az ember talal magaban, v ha olyan helyre megy, ahol elofordulhat? utobbi esetben akkor nekunk rendszeresen kene szedni?

mondjuk a kullancsriaszto spayt nyomkodjuk, ha eszunkbe jut:)

Biobaba
biobaba
 
 


biobaba
 
 


Biobaba,
a homeo-s linkben nekem túl sok a C200-as cucc... Sokan esküsznek rá, és a legkisebb bajra is azt nyomják, de én különösen ygereknél nagyon óvatosan bánnék vele. Biztosan nem adnám négy héten keresztül, heti négy napban, jaj. Ne felejtsük el, hogy az már nem a testi szintre hat elsősorban.
(Más kédés, ha egyszeri kezelésként adunk 200-ast!)

A második cikk nagyon tetszik: hisztéria van itthon, igen. (Mondjuk a németeknél még inkább, amikor anyósomék először jöttek, tisztára paráztak, hogy "egész Magyarország fokozottan fertőzőtt", mutatták az orvosunkál szerzett szórólapot.) Azóta már sokszor voltak, Balatonoztunk si együtt, soha nem ment egy se se beléjük, se belénk ez idő alatt. :lol:
h_szilvi
 
 


Kullancsra én ezt tudom:

a két szer neve (az egyik az agyvelőgyulladás ellen, a másik a lyme kór ellen):
zeckenbissfiber C/D 30
borrelia nozoda C/D 30
adagolás:
havi egyszer 3-3 golyó (felnőtteknek, nagy gyereknek 5-5 golyó)
ha már benned a kullancs, 3 napig 1x3-5 golyó.
ha nagyon kullancsos területre mész: heti 1x3-5 golyó

Zsizsa
zsizsa
 
 


Ezeket a Zsizsa fele cuccokat en is talaltam, de mindenhol azt irjak, h itthon nem kaphatoak. Ez igaz?

Egyebkent van vmi gyogynoveny is, ami jo lehet a kullancs korsag ellen?

Biobaba
biobaba
 
 


Ez mindjárt jobban hangzik... A potencia is, az adagolás is... :)
h_szilvi
 
 


Jó ez a téma nagyon, tényleg nagy hisztéria van körülötte. Bár erre mondják jobb félni, mint megijedni.
Indi, engem is érdekelnek a szerek, bár én nem annyira értek még a homeos dolgokhoz. :oops:
Az oltás miért nem jó? Írtátok, hogy 2 éves kor előtt nem adják be, pedig 1 évestől elvileg lehet. Mi a baj az oltással? Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de én még idáig nem jutottam el, nekem eddig mindkét gyerekem be lett oltva, csak a legkisebb nem.
Van nekünk is ilyen biospriccelőnk, de mnidig elfelejtem befújni, és az igazság az hogy már bárhol összeszedheted, a tesóm kislánya pl. az óvodában.

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Biobaba,
nekünk mindkettő van itthon, talán a Gazdagrétiben, vagy a Lajos utcaiban vettük. Nézd meg a Gazdagréti honlapján, ugye ott lehet már házhoz is rendelni, biztosan látszik, hogy kapható-e.
Zsizsa
zsizsa
 
 


Azt nem írtam, hogy mi egy éve vettük, és rögtön volt, rendelni sem kellett.
Zsizsa
zsizsa
 
 


Nos, a neten én is szoktam nézelődni, ahány ház, annyiféle ajánlás, , tényleg kedvelik a magas potenciélokat hááááát... alkati szernek meg nagy baj esetén, na de csak úgy? sőt, homeotpátiás képzettségű :?: gyógyszerész hölgy szerint ha nicns közepes potenciál, akkor a nagyobbat vegyem és adjak belőle féladagot...- ezek után én inkább csak a doktornéninktől érdeklődöm, ő
álmában is megadja a helyes dózist :lol:

az ő adagolása a következő:

kullancscsípés után 3 napig 1*3-5 szemet (életkortól függően, Dominónak 3 az adagja, nekem 5) Borrelia és Zeckenbis Ch 30-ból.
Utána 1 hét szünet és lehet kezdeni a megelőző kúrát, ez HAVONTA 1*3-5 szem bogyó. Ja, és a két bogyót nem egyszerre beszedni és természetesen a szokásos homeós megkötésekkel alkalmazni. (pici gyermeknek mehet vízben feloldva is, nálunk sose kellett, mindig szépen elszopogatta a cukorkákat). Kullancsirasztó illatanyagokat tartalmaz, ezért a szedés napján semmiképp nem alkalmaznám. Azt tavaly használtuk a Mátrában, lehet, hgoy hatásos volt.

Én még nem próbáltam, de msot annyira megijedtem, hogy nem vacakolunk, ennyit megér a dolog.

Hisztéria: én is ezt gondoltam eddig, aztán kiderült, hgoy az ismerettségi köröm egyharmada megjárta már a lyme-ambulanciát és pozitív lett, na ezzel azért nem viccelnék.
indianyo
 
 


Indi!

megelőzésre a két bogyót mondjuk két külön napon kell szedni, vagy pár óra eltéréssel?

csípés esetén3 napig: ekkor gondolom elég pár óra különbség

köszönöm, e.
gale
 
 


Jaj, Indi ez nagyon durva. Én is nagyon beszari vagyok, főleg ha a gyerekeimről van szó.
Csatlakoznék Edit kérdéséhez, akkor ezt megelőzésre is lehet szedni? És akkor havonta 1*3-5 bogyó mindkettőből, ugye? na az én 11 hós gyerekemnek mekkora lehet az adagja? És ha a másik kettő be van oltva attól ezt adhatom nekik is, de mennyit?
Na asszem megyek holnap a gyógyszertárba, hátha van itt is ilyen szer.

Köszi

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Kullancsirasztó illatanyagokat tartalmaz, ezért a szedés napján semmiképp nem alkalmaznám.


akkor ez sem a betegseg ellen jo, hanem, h a kullancs ne azonositson be taplalekforraskent:)
erre viszont jo az illoolajos spricc is, csak ne felejtse el az ember:)
es h nezegessuk magunkat

ha havonta kell szedni, akkor egy honapig hat? akkor viszont a szedes napja nem lenyeges, ha az nem az elso szedes? v rosszul gondolom?

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,
azt hiszem, félreértetted a mondatot, szerintem Indi kihagyott egy "a" betűt, úgy már érthetőbb: "A kullancsriasztó illatanyagot tartalmaz", szóval ezek a szerek a betegségekre valók, csak mivel homeosok, Indi azt javasolja, hogy az illóolajos spriccnivel ne egy napon használjuk, hogy az illóolajok ne semlegesítsék a hatását.
Zsizsa
zsizsa
 
 


Gazdagréti patika honlapja?! Újat mondtok! Küld valaki egy url-t?
h_szilvi
 
 


Szilvi, itt az oldal elérhetősége: :)
http://webpatika.homeopatika.hu/i_main.php

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Biobaba :) Tényleg félreérthető volt, amit írtam, magáról a homeos megelőzésről nem tudom, hogyan működik (elméletileg a homeopátia az egész szervezet erősítésén/helyreállításán dolgozik, talán a megelőzésnél is az lehet, hgoy azokat a "test-részeket" készíti fel, amelyek sérülnének a kullancscsípás során. DNo de erről tényleg semmit nem tudok, nem akarnék nagy butaságot mondani.
talán napra pontosan sem kell szedni (mármint megelőzésnél), az 1 hét szünetet mondjuk mi betartjuk, de utána azért egy-két nap eltérés lehet sezrintem.
Az 1 napos szünet az illóolajok használatánál lehet, hogy túlzás, de mivel nem tudom pontosan, mi a hatásmechanizmusa a megelőzésnek, inkább kihagynám aznap a spricnis riasztót (aminek egyébként kedvelem az illatát, úgyhgoy nem bántam tavaly egyáltalán, hgoy használtuk, igaz, én csak ruhára spricceltem belőle, akkor még nagy mancsfaló mindent szájbavevő volt a picurek.

Gale :) ugyanazon a napon, csak legalább fél órás szünettel lehet őket szedni.
indianyo
 
 


talán a megelőzésnél is az lehet, hgoy azokat a "test-részeket" készíti fel, amelyek sérülnének a kullancscsípás során

Persze nem a csípési sérülésre gondoltam, hanem magának a szervezetnek valamilyen sérülésére (akár vírus, akár egyéb reakciók által)
indianyo
 
 


köszönöm a sok infot, felírtam én is és megyek a patikába. a férjemben is volt valamelyik nap egy dög pedig csak anyuék udvarán fociztak.

egy kérdés: tudtok természetes napvédelmet? mármint a boltban kapható bio krémeken kívül. mi adja azokban a védelmet? lehet butaságot kérdezek, de errős semmit nem tudok...

Marica & Levi :)
marica75
 
 


azert napvedelemnel ovatosan, mert a D vitamint is meg kell termelnunk vhogy
szoval az se jo, ha az ember fullra levedi magat:)

Biobaba
biobaba
 
 


Szerintem a Hauschka 21 faktoros gyereknaptejénél jobbat nem találtak ki. Nálunk csak a mindenkori legkisebb és Theo kapja, a többieknek kevésbé luxustermék dukál, de Theo azóta egyszer sem égett le, még a Tisza-tónál sem! (Theo az az iszonyúan fehér bőrű német típus...)
h_szilvi
 
 


Marica,
a bio-cuccokban ásványi napvédelem van, valami titán-dioxid, ami szintén nem hangzik túl barátságosan, de a többi sokkal rosszabb. Itt az icipici szemcsék egyszerűen visszatükrözik a napsugarat. Felkenés után azonnal hat, szemben a kémiaival, aminél min. fél órát várni kell.

Hoyg a kémiai napvédelem hogy működik, nem tudom.
h_szilvi
 
 


Szilvi: épp tegnap olvasgattam (itt http://www.weleda.hu/napozo.htm#leeges ) erről az ásványi dologról. és nem voltam benne biztos, hogy jól értelmeztem, de ezek szerint igen. :)

Ma megyünk is a bioboltba naptejet venni. Saját diagnózisom alapján azt gondolom: napallergiám van :cry:

KépKép
livus
 
 


Safrány, vagy aki még szeretne: nem állunk össze egy boboréklötyi utántöltőre? :)

KépKép
livus
 
 


Szilvi: "a mindenkori legkisebb" ez aranyos :D
gale
 
 


Szilvi, és akkor mi a "kevésbé luxus termék", amit használtok a Hauschkán kívül?
(És az mennyire luxus, mert a picurkának kéne....)

Livi
Kép
picilivi
 
 


Livus!
Mi alapján gondolod, hogy napallergiád van? Mik a tünetek?

Andi
m_andi
 
 


Andi: esténként BORZALMASAN viszketett a karom, kicsi kiütések voltak rajta. Nem tudtam, mitől. És miért csak a karomon. Szappan? Vagy valami más? De mi? És akkor eszembe jutott, hogy csak ezt a részemet éri nap. És akkor bevillant ez a napallergia. Férjem, mondta, hogy kitalálok, minden hülyeséget. De akkor még csak pár napja volt, és én is úgy voltam, hogy nem biztos, hogy az, ez csak egy ötlet, mert nem jutott jobb eszembe, mitől lehetne.

Na, és akkor gondoltam, hogy ez tényleg az lehet, amikor egyik este nem viszketett. És azon a napon eső volt, nem sütött a nap, pulcsiban voltam... Na, ekkor kezdtem utánakeresni a neten a napallergiának, és többek közt ezt a cikket találtam: http://www.hazipatika.com/topics/summer ... 0710164723

Amit itt leír tüneteknek, az teljesen illik arra, amit tapasztaltam... :(

Hát ebből gondolom. De fogalmam sincs, hogyan állapítaná meg ezt egy szakember :roll: Merthogy a tünetek este jelentkeznek.

KépKép
livus
 
 


Livus, álljunk össze :)
Én azt hittem korábban, napallergiám van, de csak a kémiai szűrős naptej okozta, azóta, hogy nem használom semmi bajom a nappal.

Képzeljétek, ma láttam az utcánkban, a templomkert előtt egy hatalmas siklót, nagyon szép volt.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Livi,
a Hauschka, igaz, 3 éve vettem, mert nagyon keveset vagyunk ám napon, 4e felett volt. (Most a neten olyan 15 Euro körül van kint). Nagyon durva, de egy Vichy is ennyibe kerül, sőt a dm-ben is láttam kb. ennyiért.
A többiek most Lavera gyerekspray-t kapnak. Ez 25-ös, de egy baja van: zöldes-kék, így elkenés után kellemes hullaszínt kap az alany. (Férjem már csak ezért is tiltakozik: a fehérségére még pont ez a szép ufo-árnyalat hiányzik :lol:). Meg van még 15-ös (nem 20-as) Weleda maradékunk is.
A Lavera volt a legpénztárcakímélőbb, ha jól emlékszem.

Ja, tavaly igenis volt a dm-ben saját márkás ásványos (a fentiek árának töredékéért), Breeze vett is, de idén nem láttam, nem tudom, mi lett vele.
h_szilvi
 
 


Mi is vettünk tavaly babylove ásványi szűrőst, olcsó volt a Laveránál is, idén még nem néztem...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


A buborekfuvo lotyi eszmeletlen hamar fogy:(

Biobaba
biobaba
 
 


Kb 1 hónapja vettem naptejet a Szabolcska M utcában. Lavera 3990, 200 ml, Dr Hauschka szintén 4000 körül, de 100 ml, és volt még egy, amire nem emlékszem, de az is ennyi volt. A költséghatékonyság volt a döntési szempont, de bevált a Lavera spray, nem zavaró a szín, ami felkenéskor látszik, mert kb 10 perc múlva már nem olyan. És ráadásul a babó imádja a spriccelést, indulás előtt kéri, hogy csináljuk.. :D

Száraz bőrre milyen olaj menjen a fürdővízbe?

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Szilvi :)
és a Dr.H nem romlik meg 3 év alatt?
Illetve: nincs ráírva, hogy pl. 12 hónapig jó csak?

Engem ugyanis azért is ver a víz ki, mert soha nem használok el egy napkrémet egy év alatt, és úgy aztán abszolút pénzkidobásnak tartom egyik-másik krémet.

Ennek kapcsán: gáz, ha letelik a "felbontástól 12 hó" és akkor használok egy naptejet???

Livi
Kép
picilivi
 
 


Livi! Jó a kérdés! Én is kíváncsi vagyok! És a kémikusoktól kérdezném, hogy mitől nem jó már egy idő után a naptej??? Mi olyan van benne, ami egy-két év múlva "megromlik"???

Andi
m_andi
 
 


Sáfrány,

melyik az az ásványi szűrős DM-es napozó. Leírnád pontosan a nevét,hogy tudjam mit keressek a boltban? :)
Köszi.

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Livi,
igazság szerint én nem foglalkozom a lejárattal. :oops: Még ennyi év után sem büdös/avas, ma szagoltam. Azt gondolom, észrevenném, ha nem használna, bár akkor valaki leégne egy kicsit... :?
Lehet, hogy túl laza vagyok, de én sem vagyok hajlandó évente újat venni.
h_szilvi
 
 


Kinga: babylove sonnencreme (100%mineralischer Lichtschutz) 40 faktoros. Nincs benne színező, tartósító, ásványi olaj, parfüm.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Amit tegnap belinkeltem cikket, abban van:

A régi készítmények már lebomlott hatóanyagai nem védenek, ezért a lejárt szavatossági idejű krémeket dobjuk ki és cseréljük újra, ne használjuk el őket testápolónak, mert a régi krémek tartalmazhatnak elbomlott és ezért bőrre ártalmassá vált anyagokat.


Alapvetően nyilván a "hagyományos" napozókról beszél, de szerintem épp a természetes összetevők miatt egy Weleda vagy Hauschka 'mégjobban megromlik', nem? :roll:

KépKép
livus
 
 


Szerintem a természeteseken érezni lehet szag alapján, ha nem stimmel valami, például ha a benne lévő olaj avasodik meg.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Szilvi :)
EZ a krém az?

Livi
Kép
picilivi
 
 


Livus: az a jó az ásványi napvédelemben, hogy se a cink-oxid se a titán-dioxid nem bomlik le :) Szóval, ha az a lötyi, amibe bele van keverve nem avasodik, működni fog.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Borcsa: köszi, hogy ezt helyretetted! :)

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Mostanában nincs időm netezni, picit visszaolvastam, jók a témák! :lol:
Van egy kis bibi, szeretném a segítségeteket kérni - elsősorban olyanokét, akik hasonló cipőben jártak és van bevált módszerük.
Pici fiam ekcémás lett és egyre durvább. (Ha tudom, hogy így alakul, sosem kezdtem volna bele a lakásfelújításba... de most már mindegy. :cry: )
Voltunk bőrgyógyásznál, meg se nézte rendesen, aztán legyintett, hogy csak beizzadt biztosan, és felírt egy szteroidos krémet :shock: - természetesen nem váltottuk ki. Szóval nem mentünk vele sokra. Azt tudom, hogy belsőleg milyen táplálékkiegészítőket kéne szedni, de ő még csak fél éves, úgyhogy besz@ri vagyok ilyen téren. Homeopátia dettó.
Érdekelne a helyi kezelés is, kinek mi vált be (természetesen kizárólag tiszta jöhet szóba). A cél ilyenkor, a gyulladás csökkentése, a kiszáradás megelőzése, a viszketés megszüntetése. Van, ami ezeknek a kritériumoknak megfelel?
Előre is köszönöm! :wink:

Borcsa: nekünk most Weleda naptejünk van, és most jár le a szavideje -amivel egyébként én sem szoktam foglalkozni-, de ez egyúttal büdös avas szagú is. Szerinted mi legyen a sorsa? Így is hatásos még, vagy inkább váltsunk? :)

kisvic
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: