Új privát üzeneted érkezett!

ezt ismeritek?
http://oekonorm.hu/

ezzel a lottyel kiprobalom majd a szivoszalbol csinalt fuvokat is, kivancsi vagyok

Biobaba
biobaba
 
 


az "ezzel a lottyel" a Pustefixnek a lottyere utaltam:)
biobaba
 
 


Biobaba!
Jó ez az oldal. Az különösen tetszik benne, hogy odaírják mindenhova az összetételt :)

Andi
m_andi
 
 

 
 

Lányok, segítség kéne.
A t@konykórom lassan egy hónapja nem gyógyul, sőt. Ma végrer sikerült megvizsgáltatnom magam egy orvossal, valószínűleg arcüreggyulladásom van (egyébként nem fáj, nem vagyok lázas, de az állandó orrdugulás és a gusztustalan váladék erre utal). Mivel szoptatok, semmi komoly nem jön számításba, de szeretnék már meggyógyulni. Nincs valami jó ötletetek, módszer, javaslat, praktika? Nagyon jól jönne...

Eszter
ikra
 
 


húú megpróbálom leírni én mit szoktam alkalmazni ilyenkor, Eszter

a szem alatt az arccsonton kb. középen kitapintható egy mélyedés (kb a szem közepe alatti részre esik)
azt a pontot mutatóujjal elég erősen meg kell nyomni (akupressz pont) nyomva tartani, elengedni, párszor ismételni.
ilyen pont még az orr töve oldalt.
nekem hatásos, próbáld meg!

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Eszter, infralampa? Bar van olyan eset, mikor nem lehet hasznalni. De talan neked nem az van. V inhalalas (kamilla, szemviditofu, esetleg levendula). Neha fulgyertya is hasznal az arcureggyulladasnal.

Van itt Nagykovacsiban egy ember, aki hulladekfabol csinal jatekokat.

Biobaba
biobaba
 
 


Eszter :)
Mint (épp nem) gyakorló természetgyógyász ( :oops: ) melegen ajánlom, hogy Marica módszerét kombináld Biobabáéval! :)
A körülírt meridiánpontok valóban pont takonykórra valók, igen hatásosak és a fülgyertya szerintem mindenképp nyerő!

Jobbulást kívánok!

Livi
Kép
picilivi
 
 


Eszter, ilyenkor fontos, hogy a váladék (van, ami letapadt) kiürüljön. Orrcseppel, orrsrayvel sűrűn kell befújni az orrba, még pedig úgy, hogy jobb oldalt jobb oldalra hajolj, bal oldalnál bal oldalra hátra döntött fejjel (így bejut a lazító folyadék az arcüregbe). Erre jó a fiziológiás sóoldal, vagy Salvus víz (esetleg cseppenthetsz bele 4-5 csepp graipfruit mag kivonatot 5 ml-be, jobb, ami nem keserű).
Infra lámpa, kamillás inhalálás.
Homeopátiás bogyók közül ezek, amik jók lehetnek: Kalium bichronicum, Silicea
És igyál sok folyadékot.
(Nekem is volt pár éve, kb. másfél hónap alatt gyógyultam ki belőle, szoptattam én is, és sikerült.)

Patrícia
babintiti
 
 


off

Biobaba!
Az új avatorad mit akar ábrázolni? Így elég nehéz kivenni. Nagyobb kép?


on

Andi
m_andi
 
 


Kicsit én is gondolkodóba estem elsőre, de már látom: az egy család! :) Azért szívesen megnézném én is nagyobba :) Te rajzoltad, Biobaba?

KépKép
livus
 
 


:)
Livus nyert. En csinaltam. Eredetileg nem magamnak, de aztan ugy dontottem, h a rendelesre masikat csinalok, ezt meg megtartom:)

Biobaba

Kép
biobaba
 
 


Biobaba: pedig olyan szuper, minthacsak kifejezetten avatarnak tervezted volna :)

KépKép
livus
 
 


Rég jártam itt, sok a meló... :)

Szerintetek hol tudnék független véleményt kapni arról, hogy a Wellnet vagy az Aquasana víztisztító jobb-e? A kettő között gondolkodom. Az Aquasana meggyőzőbb, (meg drágább is), de lehet, hogy csak jobban van tálalva.
S.O.S.

Köszi
Tejbemami

Most látom, hogy a két fiam életkora MA "csupa 3" és "csupa 1" . Nagyon mókás! :D

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


OFF

Livus, mostmar ez lesz a csaladi logonk. Az ablakra is felfestem. Meg jo, h idoben felocsudtam, es nem adtam meg el:) Remelem, h az uj terv is fog tetszeni a megrendelonek, mert ez tetszett neki, csak meggondoltam magam. :oops:

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, nagyon szép!

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


Off

Biobaba! Nagyon szép! Így nagyban már jól kivehető! Ügyes vagy! Te ezzel foglalkozol, vagy csak hobbi?

On

Andi
m_andi
 
 


OFF
Andi, foglalkozom.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, tényleg nagyon szép, egyszerű és milyen szépen kifejezi a család lényegét!! Meghatódtam.

Köszi a válaszokat arcüreggyuszi ügyben, kipróbálom őket, az infralámpa már megvan!

Megint kérdéssel jövök:
véletlenül nem tudtok/hallottatok olyan tej (cukor? fehérje?) érzékenységről, amit csak a tej okoz? Nem tudok már mire gondolni, valami ilyesmire talán. A nagyobbik fiam 3,5 éves, pár hete elkapott egy hasmenéses vírust. Leálltunk a reggeli kakaóval és a tejtermékekkel, és a hasmenés megszűnte után is kivártuk a két hetet a diétával, reggelire gabonatejet kapott. Most kétszer is megpróbáltunk visszaállni, és mindegyik alkalommal délután megint hasmenése lett aznap, amikor kakózott (mondjuk nem az a nagyon durva vízszerű, de hígabb és többször jár WCre mint normál esetben). Lehet ez valami érzékenység vajon? Hol tudnék ennek utánanézni?

Joghurtevésnél ez nem fordul elő, tejfölnél sem figyeltem meg, igaz, mostanában csínján bánunk a tejtermékekkel.

Eszter
ikra
 
 


Ikra,
persze, klasszikus tejérzékenység...
Sajnos nem tudok róla eleget/egyebet, mert nekünk ekcéma miatt kellett most leállnunk sok mindennel Timónál.
Viszont, ha csak a tej okozza, joghurt nem, akkor mázlija van, azt könnyebb kikerülni. (Kiegyeznék vele én is, de nálunk most tilos minden tejtermék, tojás, mindeféle szójacucc, diófélék, citrusok).
h_szilvi
 
 


Szilvi,
Köszi. Olvastam a blogodban a diétáról, hát, nem lehet egyszerű.
És ez vajon kinőhető? Mert ha jól emlékszem, a laktózérzékenység igen, de ez gondolom, nem az, mert az kisebb korban jeletkezik. Na meg lehet, hogy nem ártana valami vizsgálat sem, mert ez egyelőre csak empirikus megfigyelés. A hasmenéses vírus előtt viszont nem volt ilyen gond, ez kijöhet egyik napról a másikra?

Eszter
ikra
 
 


Eszter,
ez bármikor kijöhet. Akikről ezt tudom, ott a papának harmincvalahány éves korában jött ki, csontsoványra fogyott, stb. Az egész család átállt a diétára, m,ert közben kiderült, hogy a második gyereküknél is olyan súlyos, hogy már majdnem életveszélyes lett...

Nekünk Henrik azt mondta, hogy ha egy darabig "tisztán" él, akkor nagy valószínűséggel a legtöbb ételt, de még az is lehet, hogy mértékkel mindet(!) vissza lehet majd tenni az étrendjébe.

És nekem is mondták, hogy biorezonancia vizsgálattal azonnal megmondják (pl.a fenti családnak si), hogy konkrétan mire érzékeny. Nyilván nem egy olcsó vizsgálat, de lehet, hoyg megéri, mert akkor fölöslegesen az ember (sem a hasmenéssel, sema túlzott diétával.)


A kinövésről: én szénanáthás voltam/vagyok, és a hsuzas éveim elején már igen hosszú listám volt azon élelmiszerekről, amiket nem tudtam enni, mert vagy fulladtam tőlük, vagy viszkettem,a keresztallergia miatt. Ezeket aztán vagy 5 évig nem ettem, és mostanra tudok enni őszibarackot, friss borsót, almát, mézet, stb.-t. Az egyedüli, amitől fulaldok, az a törökmogyoró (a kerek), de ha erősen hőkezelt (pl. sütiben), akkor nincs tőle bajom.
Pedig sem a szénanáthámat nem gyógyítottam meg, se gyógyszert nem szedek rá, ezek a keresztallergiák mégis elmúltak/javultak.
h_szilvi
 
 


biobaba írta:Livus, mostmar ez lesz a csaladi logonk. Az ablakra is felfestem.


...végül is még bele tudsz festeni egy harmadik bébit is középre... :wink: Nagyon szép!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi, ha ugyeskedek, akkor tobbet is:)

Biobaba
biobaba
 
 


biobaba
 
 


Liv, Biobaba: nekem is feltűnt, hogy van még heyl ott középen ;) :)

KépKép
livus
 
 


Elég sok hely van még ott :wink:

Andi
m_andi
 
 



KépKép
livus
 
 


Láttátok, hogy bezárt ugyan (remélem, nem végleg) a Fair Trade Center, de van webbolt:
http://bolthely.hu/fairtradecenter/oldal/fooldal

Biobaba, nagyon tetszik a családi lógótok :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


A lógónkkal:) most kicsit bajba jutottam, mert, aki kerte tolem, annak is nagyon tetszik. De remelem, sikerul szulnom meg valamit, ami tetszik neki. Csak most lealltak a fajasok, nem tudom kitolni a gyereket:(

Tok jo, h irod Eszter a netes boltjukat. Nem tudtam, csak azt, h bezartak. Par dolgot lehet ugyan kapni a Bioritmusban, de ismerjuk az arakat
:wink:

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, mely levego es egy pohar finom vorosbor :wink:
saara
 
 


Ikra,
szerintem a hasmenéses vírus letarolta a tejcukorbontó enzimeket. Ez nem allergia/érzékenység, hanem enzimhiány. Ha igen, akkor pár hét diéta után elmúlik. (Elég gyakori kisgyerkők betegsége után állítólag.)
potter_76
 
 


Biobaba!
Hű, nagyon jó a logó!
Nagykovácsiba költöztetek?


Próbálta már vki a pilisi forrásvizet, amit a biopiacon hirdet egy muki? A csapvíz büdi, nem mindíg, de most nagyon, a víztisztító művizet csinál..... a pilisi víz műa kannában utazik.....
Ti mit isztok? Úgy rémlik, valaki kancsózott is régebben.

Még egy téma: kullancs. Van vkinek bevállt módszere a megelőzésre? Az Őrségbe megyünk majd a nyáron hosszabb időre, és előre tojok. Az a legfertőzőttebb terület.

Anna
kannácska
 
 


Kannacska, igen.

Kullancs ellen nekunk van vmi illoolajos bespriccelo. A Napraban vettuk.

Biobaba
biobaba
 
 


Ági,
Köszi, még ez is előfordulhat (ez azért szerencsésebb megoldás lenne), ha beszélek majd a dokinéninkkel, rákérdezek tőle is, hogy mit gondol erről a jelenségről. Csak ha jól emlékszem, pont innét küldött valaki anno egy jó kis összeszedett anyagot a hasmenésről és kezeléséről, abban két hét volt írva a hasmenés utáni diétára (bár gondolom ez egyénfüggő és vírusfüggő is lehet), ezért gondoltam, hogy már működhetne a kakaózás. Viszont tényleg előfordulhat, hogy ez a helyzet, mert pl a spenótfőzeléktől, amit tejjel készítek, kutya baja sem lett.

Eszter
ikra
 
 


Biobaba, ez az illóolajos cucc működik? Vajon a napkrémmel szeretik-e egymást?
Nyár, kert= napsüti és élővilág, és még sokan mások :D , de asszem a Napocskáé az elsőbbség. Marad a szemrevételezés?
((((....oltás- pro? ))))))
Víz , víz víz- erre is mondjatok valami okosat kedves tapasztalt Mamaik!
üdv: Anna
kannácska
 
 


Picilivi, etolajat es budai foldet kell a meszhez keverni. Mikor lesz aktualis a meszeles? Az aranyokat is megkerdezem, ha kijutunk a telekre (ferj csak dogozik es dogozik es dogozik :().
megprobalom minel elobb kideriteni!

Anna, viz tema: Kisvic irya valamikor(szakszeru teszteles utan), h az okonetes viztisztito a legjobb csak horror ara van :mrgreen:

Pilis vizet nem veszunk a mukitol, eleg draga a tobbihez kepest viszont visszavalthato a kanna... sok (5?) literes bodont veszunk a napraban vagy isszuk a frissviz.hu-s szurt vizet...
saara
 
 


Jövök mosószódát dicsőíteni :D
Nekem nem volt könnyű hozzájutni, végre sikerült Szombathelyről beszereznem.

Az én férjem sem volt megelégedve a ruhák puhaságával, amióta ecettel öblítek (régen sem használtam öblítőt, az ő kedvéért kezdtem el), néha megjegyezte, de azért elviselte.
Most hogy az utolsó két mosásnál tettem a mosószer mellé mosószódát, tiszta puha volt minden teregetéskor!

Andi
_andi
 
 


Szóval réges-régen semmivel nem öblítettem, aztán a férjem kedvéért, amikor én kezdtem mosni rá, vettem öblítőt, és kb. két éve áttértem az ecetre.

Andi
_andi
 
 


Sziasztok!
Lányok, valaki, akinek megvan, nem tudná átküldeni Tejbemamai festőnövényes szakdolgozatát? Ő (érthetően) nem szeretné még egyszer feltölteni, mert sokáig tartott neki. Priviben küldenék email-címet...

Ha már eü-i probléma, én is kérnék tanácsot. Amikor szültem, hetekig tartó náthás-taknyos bajom volt, ami nagy nehezen elmúlt, viszont mindkét orromban sebek maradtak, amik azóta nem bírnak begyógyulni. Ennek most már 6 hónapja. Fogalmam sincs, hogy mit csinálhatnék, ráadásul elég kellemetlen is. Nincs valami tippetek?

Biobaba, milyen anyagra festesz? (Bocs, csak az avatar alapján nem látom.)

Viru
Kép
viru
 
 


OFF

Viru, papirra.
De ez az avatar szgepen. lett szinezve.

Biobaba
biobaba
 
 


Sára :) Köszi!!!!!!
Június közepe a tervezett meszelési időpont.

Livi
Kép
picilivi
 
 


Biobaba! Nagyon szép!

Viru
Kép
viru
 
 


viru írta: orromban sebek maradtak, amik azóta nem bírnak begyógyulni. Ennek most már 6 hónapja. Fogalmam sincs, hogy mit csinálhatnék, ráadásul elég kellemetlen is. Nincs valami tippetek?

Keress fel egy fül orr gégészt.
potter_76
 
 


Keress fel egy fül orr gégészt.



Kösz, Ági, bármily furcsa, de erre az elemi megoldásra én is gondoltam... (mindenesetre hízelgő, hogy ezt nem feltételezted rólam). Csakhogy szoptatok, semmi erős gyógyszert nem szedhetek, amit a fül-orr-gégész adna, ő is csak annyit tudott mondani, hogy szedjek vitaminokat meg hogy le van nyomódva az immunrendszerem. Gondoltam, hátha a lányoknak van szoptatásbarát tippjük.

Viru
Kép
viru
 
 


Viru: én bepróbálkoznék némi anyatejjel, ha már van. Mondjuk fültisztító pálcával ecsetelve, vagy cseppentővel.
A gyerkők orrán-fülén, én fülemen, kisebb horzsolásokon bevált nálunk.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Ha már feljött a kullancs téma. Mi a véleményetek az oltásról? Pro-kontra?

Andi
m_andi
 
 



Kontra érv, hogy az oltás nem véd a lyme kór ellen, úgyhogy így is úgy is oda kell figyelni. A mi dokinőnk, -aki nagyon konzervatív vonalas- is azt mondja, hogy 2 éves kor alatt még kérésre se adja be. Többiek?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


oltás nálunk szóba se jöhet (még a kötelezőkkel is küzdünk, hát még az "ajánlottakkal"!), van viszont egy homeobogyós kezelés kétféle bogyó rendszeresesn szedett kombinációjával, elő tudom keresni, ha valakit érdekel.
indianyo
 
 


Borcsa, köszönöm! Erre eddig nem is gondoltam, pedig a picinél szoktam alkalmazni orrcseppként, erre-arra. :) Kipróbálom!

Viru
Kép
viru
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: