Új privát üzeneted érkezett!

biobaba, saara: köszönöm, ez jó hír! (már beszereztem a sokat dícsért örökepe szappant is)

Az egyik gyapjútakaró kötött (popolinis), a másik hagyományos (egyik oldala "barikás" vagy "gyapjas", a másik meg sima szövött-szerű). Te melyiket centrifugázod?

a pelucsomagot még nem szerztem be (egyébként BM lesz, csak jöjjön meg az első tgyásom), de a mostani készletem egy rakás hagyományos tetra, 1 db poplinis prefold, snappi, és 1 db vhonnan örökölt NIKKY típusú külső (teljesen olyan, mint a BM, csak frottír a külső borítása).

max. csütkön meglesz a baba!:)
oola_2008
 
 


kotott takarom nincs, a gyapjast
de a gyapju kotott ruhakat is centrifugazom:)

Biobaba
biobaba
 
 


Lányok, aki elküldte az emilcímét privátban, annak elküldtem a dolgozatot (kicsit késve, de egyfolytában rohanok...). Aki még szeretné, az küldjön emilcímet, másként nem megy :roll:

A pamuttáskához sima textilfestéket használtam (szitafesték, hobbiboltaban kapható) és száradás után vasalóval fixáltam.

A korábban belinkelt víztisztítóról senkinek semmi véleménye???

Nem tudtok olyan biokertészt, aki eljönne a földi halandó kertjébe, és tanácsot adna, hogy mit hogyan kell tenni ill. hogyan üldözzem el a gyümölcsfákat rágó kártevőket??? Vagy naiv vagyok?
:arrow: ("Biokertész szolgálat" :lol: )

Üdv
Tejbemami

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 

 
 

Vissza az egész... Még mindig olyan nagy a file, hogy nem sikerült elküldeni.

Szóval, akkor még dolgozom az ügyön, hogy hogyan lehetne kisebbe csomagolni... :roll:

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


Olga: Bogi is kölcsönruhákban nyomul, eddig egy body volt, amit menthetetlenül összefoltoztunk, de azt sem kakival, hanem othello szőlővel :roll: (más kérdés, hogy az a body történetesen a széria legjobbja volt, igaz, hogy turiból, de egy GAP body volt :( )

Amúgy szerintem semmivel nem volt gyakoribb a kakikifolyás textillel, mint papírral. Párszor fordult csak elő mindkettőnél. BM-nél mondjuk az anyatejes kaki esetén inkább az a helyzet, hogy a külső is kakis lesz szinte minden kakinál :? Onnan tovább ritkán folyt, de a külsőmosást szinte sosem úsztam meg :x

KépKép
livus
 
 


Livus, akkor én magamnak le is vonom a tanulságot a jövőre nézve (mert nekünk is van GAP bodynk): othellot csak meztelenül, szép nyári napsütésben! Ugye? :wink:

Tejbemami, mivel próbálsz tömöríteni? Talán tudunk segíteni!

Livi
Kép
picilivi
 
 


Tejbemami :) próbáltad a Biokultúra Egyesületet?
indianyo
 
 



KépKép
livus
 
 


Livus: nem is azzal van a baj, h kaki- vagy bármilyenfoltos lesz, engem nem zavar annyira, csak attól tartok, h azok, akik visszavárják a ruhácskákat, nem fogják jól tolerálni a mosószódával/dióhéjjal való mosást.. nekem simán vállalható kompromisszum, hogy nem kemikáliákkal küzdök a foltok ellen, és cserébe picit ottmarad a helyük, de félek, h nem mindenki gondolja így.. és persze, van olyan folt, ami ariellel sem jön ki, de ha nem azzal mosok, biztos mindent ráfognak majd a bio, ámde nem hatékony mosási technikámra..
oola_2008
 
 


Olga: szerintem ezen kár aggódni: mondom, hogy az othellón kívül minden kijött! ;) :)
Egyébként még anno Indi ajánlotta a figyelmembe a DM-es folttisztítót. Kis zöld vödörben kapható poralakú folttisztító. Én nem értek hozzá, de ő mondta, hogy teljesen rendben van az összetétele. Jól kiveszi a foltokat :)

KépKép
livus
 
 


Lányok,
A hétvégén volt nálunk egy kisebb vendégség, és az ott lévő anyukák csodálkoztak, hogy nem itatom külön a legényt (május végén lesz egy éves, és igény szerint szopizunk, de azért már nem igazán sok a tejem, ez igaz). Eszembe sem jutott az, hogy itassam, de beültették a bogarat a fülembe (a nagynak is van cumisüvege, már nem emlékszem, mikor kezdett el inni). Megkínáltam hígított almalável ( mert emlékszem, hogy a nagy sem fogadta el rögtön a vizet, fokozatosan kellett az almalé mennyiségét csökkenteni), de nem kérte. Valószínűleg ez normális, bár gondolom, a meleg nyári napokon érdemes már ebben a korban csőrös pohárban vagy üvegben adni inni pluszban... vagy nem?
Ti hogy csináljátok/csináltátok?
Ráadásul tényleg mintha mostanában kevesebbet pisilne... (paramami beindult :)...)

Eszter
ikra
 
 


ok, lekattanok a témáról:)
másik kérdés: most akkor hány százalékos ecet kell az öblítéshez? és milyen legyen a víz-ecet-illóolaj arány?
bocs, már teljesen összezavarodtam..
oola_2008
 
 


Olga,
Anyatejes kakifoltokkal nekem is az a tapasztalatom, hogy az öko módszerekkel és a napon szárítással foltmentesen kijött mindegyik.
A hozzátáplálásos (még a durva céklás is!) kijön, ha viszonylag hamar el tudod kapni a kakit, a levétel után rögtön bedörzsölöd a gallszappannal, hagyod állni, és a vödörbe már előmosva dobod bele. A néhány maradék foltot pedig a nap szépen kiszedi.
Gondolom, ugyanez ruhafolttal is így működik.

Eszter
ikra
 
 


na most látom, még én is írtam egy választ neked :)

ecet-víz: nekem kb 1/3-2/3 ill 1/2-1/2 arány között változik, találomra. Én az ecetesflakonban keverek meg egy litert, és úgy öntöm be, mint az öblítőt a rekeszbe. Illóolaj pár csepp kell, de az illata nem nagyon tartós.

Más: képzeljétek, a párom vett a múltkor valamelyik hiperben (talán Auchan?) 3l-es kiszerelésű Chef ecetet! Igaz, én még nem láttam, mert bentfelejtette a munkahelyén, de állítása szerint ugyanaz, mint a flakonos.

Eszter
ikra
 
 


kösz, Ikra!
És az öblítésnél is fontos a biológiai erjesztésű ecet, vagy minél töményebb, annál jobb?
oola_2008
 
 


Az Auchanban valóban lehet kapni 3 L-es ecetet, de 10%-os van csak.. :(

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Ikra, az én gyerekeim kb a dögmeleg nyárban lettek fél évesek. Én úgy csináltam, hogy amikor szilárd(vagy pépes) étellel kínáltam őket, akkor vízzel is megkínáltam, plusz nagy melegben mindig volt nálam csőrös pohárban víz. Cumisüvegből egyik sem tudott inni, meg az csöpög is. A cseppmentes csőrös is csöpög, de nem annyira :D
Na de a lényeg, hogy egy éves kora előtt egyik gyerekem se ivott, csak anyamellből. Igaz a kajálást se vitték túlzásba. (pár szem kölesgolyó)


nálunk apa végleg belázadt az ecet ellen :( van valami öko megoldású öblítő? csak a saját zoknijaira háklis, állítólag hidegrázós tapintású lesz ha ecettel öblítek :? de nekem túl nagy luxus az ő ruháit külön macera szerint mosni.

KépKép
savitri
 
 


Savitri, Ecovernek van vmi oko oblitoje.

En nem teszek kulon vizet a mosogepbe az ecethez. A mosogep ugyis sziv be vizet:)

Biobaba
biobaba
 
 


Livus olvastam a cikket és a többit is. Nagyon jó lenne, ha végre nálunk is lehetne kapni ilyen gyorsan lebomló műanyagszatyrokat. Én mondjuk DM-es lenszatyorral és ajándékba kapott lentáskákkal szoktam bevásárolni.

Azért én nagyon örülök, hogy egyre több kezdeményezés van a környezetvédelemre.

:)

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


bedobnám a szőrtelenítés témát :P
ti hogy csináljátok? borotva, gyanta, krém, lézer, szőkítés?

KépKép
savitri
 
 


sávitri, beelőztél a szőrrel. épp most akartam a napkrémek a gyereknek témát kipuhatolni nálatok. Na de akkor szőrözzünk inkább.

Pont napok óta ezen gondolkodom, hogy engem bármire rá lehet venni (többnyire) a temészetesség nevében, de nem tudom minek kéne ahhoz történni, hogy bizonyos helyeken ne szőrözzek. Vagy ne érezzem magam rosszul, ha nincs rá időm, ugye. Bezzeg ha ainu lennék, tök ciki lenne, hogy nincs bajszom. Már megint ez a kultúra...

Kérdésedre a válasz: szőrgép. És ezt nem a környezetvédelem motiválta, de szerencsére nagy bajt nem csinálok vele. (Ha nem számítom, h mennyire visszataszító a fogyasztói társadalom gépvásárló kedve, amiből én vagyok az egyik fogyasztó eképpen, meg ilyenek.)
banya
 
 


Tejbemami!
Köszönöm a dolgozatot! :D

Savitri!
Én elektromos borotvát használok :oops: - az egyszerűség kedvéért. Meg amúgy se szeretem a sok eldobhatósat :? És ez mindig kéznél van, elem is sokáig bírja, különböző fejek vannak a kül. testrészekre :oops:

Ebben a témában engem is érdekel a többiek válasza!

Andi
m_andi
 
 


Ikra,
én gyerkőm is májusi, én is elképesztettem pár emberkét, hogy nem itatom. Első nyarán még csak szopi volt, második nyara körül kezdett pár korty vizet inni, szopi akkor is volt. Most a zabtej mellett a vizet issza meg szívesen, de nem erőltetem, ásványvíz mindig szem előtt van, iszik ha akar. Nyáron szoktam vinni magunkkal udvarra, sétára vizet, néha megkérdem kér-e. (Kis aventes pohár volt nálunk a nyerő.)
Ezek nincsenek kőbe vésve.

Szőr: nálam a gyanta a favorit.

Műanyag zacsi: mi lesz a szelektívben landoltakkal?
potter_76
 
 


Savitri :)
én is "szőrgépet" használok, mint Banya. A gép már vagy tíz éves, és semmi baja. Csak akkor veszek modernebb kütyüt, ha ez bedöglik végleg. Nekem ez megnyugtató, mert van olyan hatása, mint a gyantának, de itthon el tudom végezni. (Sokkal régebben gyanta volt, de csak kozmetikusnál, én nem szerettem volna / szeretnék pacsmagolni vele...)

Livi
Kép
picilivi
 
 


Tejbemami :)
Sikerült letöltenem a dolidat - köszi szépen!

Livi
Kép
picilivi
 
 


Nahát! Már hetekkel ezelőtt gondoltam, hogy feldobom a szőrtelenítés témát, de valahogy elmaradt :)
Mondjuk az én szőrömre sajnos nem létezik más megoldás, mint a kozmetikus :roll:
Az epilátortól egyfolytában befele nőtt a szőröm, de valami brutálisan! :shock: Hiába szedtem, a kis befele növő szálak miatt epilálás után is úgy nézett ki, mintha elfelejtettem volna szőrteleníteni... :(

KépKép
livus
 
 


Környezettudatos lányok!

Több kérdésem is összegyűlt, aki tud, légy szíves válaszoljon! :)

- Bio WCpapír (fehérítés és festés és illatosításmentes) ötlete van valakinek? Azért nem árt, ha ettől függetlenül jó minőségű és puha.
- Nádcukor. (Biobaba és profik!) Olyat vettünk, hogy nincs neve ( :shock: ), annyi van ráírva, hogy bio, világos nádcukor és kész. Származási hely Paraguay, állítólag a Biokontroll Hungária Kht. ellenőrizte. Miért világos? Ez normális? Így szól a szöveg: "Az organikus világos nádcukrot..."
Szóval ez nem becsapás?
Volt mellette másik nádcukor, szemmel láthatólag sárgább és ragadós és nem volt ráírva, hogy bio és egy százassal olcsóbb volt.
- Szeretnék csipkebogyót ültetni. Nem tudja valaki, hogy hol lehet kapni?

Viru
Kép
viru
 
 


Sziasztok!

Mi az a szorgep? :oops:

Livus, milyen az, amikor befele no :shock:

Viru, nekem az a fajta cukor mindig gyanus, h karamellel van szinezve, de nincs rola tuti infom, csak ugy nez ki. Persze lehet bio cukornadbol csinalni a finomitast is, meg a karamellt is, de attol meg finomitott cukor. De hatha vki tobbet tud. En csak ranezesre tippelek.

Nyari itatasra nekunk kulacs (SIGG) van, vizzel toltve. Termeszetesen a nem szoposnak:) Bar iden nyaron mar o is ra fog cuppanni talan.

Biobaba
biobaba
 
 


Szőrgép: gondolom az epilátor, nem?
Biobaba: ha befele nő, az olyan, hogy kivűlről látsz egy apró sötét pöttyöt, és ha fölötte megpiszkálod a bőröd (hámréteg?), akkor utána csipesszel frankón ki tudsz húzni egy szál szőrt :evil: Nem rossz időtöltés, csak az a baj, hogy utána is borzalmasan néz ki a láb a sok piszkálgatás miatt.
Eredetileg nem volt ilyen gondom az epilálással, csak egy idő után. De utána egyszerűen nem volt értelme használni, váltani kelltt. A bolti gyanták közül (Veet, X epil) meg eddig egyik sem szedte le nekem (a klasszikus lábosban melegítőset még nem próbáltam, de nem is nagyon vágyom rá a macera miatt...)

Én tavaly útközben kispohárból itattam Bogit, idén egy szélesszájú műa. flakonból.
Ismeri valaki ezeket a kulacs-tokokat (az oldal alján)? http://www.baraka.hu/kulacs

Mert én bevallom a negyven fokbon sokszor elcsábulok egy-egy HIDEG ásv.vízre, hiába van a táskámban is, ha az tök meleg :oops: Így viszont egy csomó műa.palackot használok, aminek cseppet sem örülök :roll: Gondoltam már, hogy vinnék magammal termoszt, de az nagy meg nehéz. Ez a fémkulacs+tok ebből a szempontból jónak tűnik, de vajon mennyie tartja a hőt?

KépKép
livus
 
 


livus írta:Szőrgép: gondolom az epilátor, nem?


De igen :)
A benövés nálam is előfordul, de szerencsére elenyésző.

Livi
Kép
picilivi
 
 


Livus, van ilyen kulacs tokunk. Valameddig tartja, de ha dog meleg van, akkor ne varj tole csodat. Nyaron egyebkent jobb am, ha nem hideget iszunk.:)

Biobaba
biobaba
 
 


A természetes nádcukor sárgásbarna/barna és ragacsos, erős ízű, kristálycukor formátumban nem létezik (a kipréselt cukornád leve párologtatás után egy tömbbe összeáll). Bio vagy nem, az bizony akkor is finomított cukor, ha kristály. S mint ilyen, aligha jobb, mint a répacukor.

Én is szőrgépelek, bár egyre kevesebbet kell, csak nyáron, mert télen kikopik a szőr a lábamon/karomon. Van egyébként cukorgyanta is, ha gyantáznék, akkor azt használnám, csak természetes, ehető anyagokat tartalmaz.

Tejbemami :) én ajánlottam a letöltést, de nekem nem működik, csuda tudja miért, elküldöd nekem mailben? elnézést, hgyo ennyi munkát adok :oops:

Indiában óriási mázatlan cserépedényekben tárolják a vizet (szerintem egyszer már tettem is fel képet róla) és abban finom hűs - nem hideg, azt kifejezetten tiltja az ajurvéda - marad a víz a hőségben is.
indianyo
 
 


hátha érdekel valakit:

http://www.malomparade.mlap.hu/

Kép
tabajd
 
 


Biobaba: na, akkor jól sejtettem ennek a toknak a hatékonyságát :? Köszi az infókat!

Indi: tudtommal a magyar parasztok is csrépedényben vitték a vizet a földekre, és amikor a köcsög átnedvesedett, azt mondták, hogy "izzad" :) ;)

Laura: köszi a tippet! :)

KépKép
livus
 
 


Lányok, köszi. Akkor nem gond, ha nem iszik, ha kínálom, az elég, akkor van lehetősége fog inni. Megnyugtattatok.

Szőrtelenítés: hónalj és bikinivonal: borotva, lábszár: epilátor. Nekem is van már vagy tízéves. Szerencsére nekem nincs gond a benövésekkel.

Zsófi,
Megvallom őszintén, én a 10%os ecetete is simán használom, ráadásul arányaiban sem szoktam nagyon változtatni a másikhoz képest. Nekem működik.

Napvédőkrém (ha már valaki megemlítette): tavaly a Lavera pumpásat használtuk, most azt beadtam a legénnyel az oviba, és itthonra vettem Weleda havasi gyopárosat. A Weleda könnyebben kezelhető, és nem marad annyira "hullaszínű" a gyerek a felkenés után (bocs, de nem tudom máshogy leírni, mivel ez fizikai védelem és gondolom annyira nem szívódik be, látszik, hogy hol kentem). És ugyan most eléggé takonykóros vagyok, így nem igazán érzem 100%osan az illatokat, de a Weledás illata is jobb. Bár árban a Lavera a legjobb, azt hiszem, egységre vetítve.

Indi,
És hol lehet venni ilyen ragacsos, nem kristályos nádcukrot? Mert én mostanában ún Demerara típusút vettem, de ez is kristályos (tudja valaki, mi a fene az a Demerara)?

Savitri, öblítő: szerintem az Almawinnek is van, meg tán az összes öko márkának (Ecover, Sonett). Nézd meg a www.netbio.hu-n.

Eszter
ikra
 
 


szőr:
nekem gyantától és epilátortól is befelé nőttek egy idő után a szőrök. rettenetes. fáj és ronda, azaz ugyanúgy csak hosszúnadrágban járhat az ember lánya.
a gyantával még olyan bajom is volt, hogy meg kellett várnom amíg teljesen beszőrösödök ahhoz hogy hatékony legyen. nálam ez azt jelentette, hogy gyantázás után még egy hétig piros pöttyös, azaz nem vállalható, aztán egy hétig jó, utána 2 hétig növesztünk szintén nem vállalható. Ez elég rossz arány. De legalább a kozmetikus 20 perc alatt végzett azzal, amivel otthon én a szőrtelenítővel küzdöttem vagy 2 órát.

Mára maradt a borotva, ami elég jó és gyors megoldás, de bikinivonalnál nem bírja a bőröm, mindig begyulladnak a tövek és hát fél nap után szúr is :?
nagyon gondolkozom bikinivonalnál lézeres kiírtásra, de elég drága mulatság, viszont legalább 10 évig nem lenne vele gond, sőt legtöbbször utána se. csinált valaki már ilyet?

köszönöm az öblítős tippeket

KépKép
savitri
 
 


Ingyenes kismama jóga! Nyílt nap az Anahita jógaközpontban!
http://www.anahita-joga.hu/index.php?op ... &Itemid=65

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Védegyleti Esték - Május

ISTENI AJÁNDÉK VAGY AZ ÖRDÖG MŰVE? - Atomenergia: pro és kontra

IDŐPONT: május 15., csütörtök, 18 óra
HELYSZÍN: Közért Egyesület, IX. Tűzoltó utca 33/a.
Megközelíthető a Ferenc körúti vagy a Klinikák metrómegállóktól 4-5 illetve 2-3 perc sétával.

Veszélyesek-e az atomerőművek? Hova rakjuk a hulladékot? Kik viselik a terheket? Etikai és igazságossági kérdés? Az atomenergia a helyes válasz a klímaváltozásra? Mi lenne környezetbarát megoldás? Van-e alternatíva?

Vendégek:
Homonnay Zoltán magkémikus (ELTE-TTK)
Takács-Sánta András ökológus (MTA SZKI)

Moderátor: Hajdu Gábor

A beszélgetések bárki számára nyitottak, a belépés ingyenes, minden érdeklődőt szeretettel várunk. A beszélgetéseken Fair Trade teával és kávéval várjuk az érdeklődőket.
biobaba
 
 


Savitri, én is nagyon szemezek egy ideje a lézeres szörtelenítéssel bikinivonalra. Kozmetikusom szerint szuper, de csak az a fajta, amelyik nem a villanófényes technológiát alkalmazza. Természetesen ez a drágább. De még így is megéri, ha a kozmetikusnak kifizetett pénzeket nézzük. Sajnos még várnom kell rá, mert szoptatás alatt nem ajánlott.. Volt valahol egy fórum is erről, ha megtalálom, belinkelem!

IkraEszter, Kamilla most kapott rá az ivásra, eddig is mindig volt elérhető víz csőröspohárban, de nem érdekelte. Pár hete viszont deciszám issza. Tudják ők, mikor mire van szüksége a kis szervezetüknek!
10%-os ecet biztos jó, csak a tudat nem tetszett.. :oops:

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Én is naggyon szőr-bajos vagyok, sajnos! Kozmetika, ez jött be legjobban, de igy is előfordul gyulladás és befelé növés.
Én sokáig jártam végleges szőrtelenítésre, de mivel a villlanófényes tecxhnológiát használtuk (nem is tudtam, hogy van másféle!!!), ezért visszanőtt...:( Bajuszka már egész jó :)
SZóval óvatosan ezzel, mert nem végleges egyáltalán!! Én ráköltöttem vagy 80ezret, de még mindig nem jó...Most meg várandósan abbahagytam és mintha mi sem történt volna, uolyan! :( :( Cukrosgyanta tényleg jó!!!! Azt ajánlom, és finom is :wink:
Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Savitri,
ecetes öblítés én uramnak sem tetszik mindig. De én ecetes öblítést használok a vízkő miatt is. ha elkezdesz használni öko öblítőt mivel küzdesz majd a vízkő ellen?

Laura

Kép
tabajd
 
 


napvedokrem: nekunk a dr hauschka valt be (hold boltban van mini tubusos is 300 ft korul, praktikus sztem). logonat a mumia effektus miatt nem jott be annyira.
saara
 
 


Saara, köszi a kis kiszerelés tippet, ha tudtam volna, amikor az oviba kerestem, de jó lett volna... pedig ott vettem a másikat is, de nem mondta a csaj, persze.

Zsófi, mi nem tetszett a 10%os eceten? nem kötekszem, csak nem értem :oops:

Eszter
ikra
 
 


Én is epilátort használok. Már vagy 12 éve megvan a gépecském. Én nagyon szeretem. Még semmi baja. Az igaz, hogy a géptől alá tud nőni a szőrszál. De nekema gyantától is. Sajna ez adottság. De szerencsére nem mindig nő alá.

A lézeresről én azt hallottam, hogy a bikinivonalnál csak pár kezelés kell. Ott a leghatékonyabb. Én is próbáltam (nem bikinivonalnál) és nekem 3 alkalom után még annyira nem látszott. Villanófényeset csináltam. A másik az milyen?

KépKép
ancsurka77
 
 


Kriszti! Melyik cukorgyantát ajánlod? Az X-epilt?
Az van nekem ithon, de még nem próbáltam.

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


Fürdőszobában kád széle és fal közti penészre mit ajánlotok?
Ha nem környezettudatos akkor is jöhet, mert elég gáz, de lájtosabb technika nem fog ki rajta. (Ecet.)

Végleges szőrtelenítés nem létezik(ez humbug), csak tartós. A villanófényes azoknak jön be állítólag, akik fehér bőrűek és jó sötét a szőrük. Én valahogy nem bízom ezekben, de szerencsére nincs szükségem rá. Az epilátort csak egyszer bírtam végigszenvedni, de nagyon fájt, a gyantázás a kozmetikusnál ehhez képest simogatás nekem. Hát, ahány mama annyi szőrzet. :)
potter_76
 
 


Livus,
a mostani termoszok kb 1 literig sztem már nem olyan nehezek, mint régen.
potter_76
 
 


OFF
Lemértem, mennyi egy átlagos reklámblokk hossza főműsoridőben. 9 perc! Grrr.
ON
potter_76
 
 


Egy gyönyörű őszi napon Idaho-ban a Snake folyó partján egy primitív táborban (indiántábor szerű, ahol lehetett tanulni minden féle okos természetközeli dolgot) fürödni indultunk a folyóba, és lám, mindenki természetes szőrzettel igyekezett befelé a vízbe, én meg a kis sima szőrtelen lábaimmal lépkedtem furcsálló tekintetek közepette. ..... meg is jegyezte az egyik fiú
azóta nem veszem ezt annyira szigorúan :)
bikinit csak nyáron, többit ahogy esik, házilag gyanta. hónaljban annyira meggyengült már a gyantától, hogy alig van. pedig volt ám!

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Potter: penészre a tippem: Domestos :oops: töményen rá a foltra, állni hagyod kicsit, áttörlöd és kész.
Termosz: a mostaniakra gondoltam, hogy nehezek :lol:

Más: mit gondoltok a gyerek napszemüvegről?
Pl: http://www.kekpanda.hu/search.php?begin ... szem%FCveg

Mert én korábban azt gondoltam, hogy na ne má, mit ki nem találnak! De most elgondolkodtam, hogy tul.képpen a gyerek szemét is ugyanaz a fény éri, tehát ha engem bánt, őt is, ha nekem jól esik a szemüveg, biztos neki is jól esne... Nem tudom... Bobó amúgy is születése óta nincs túl jó barátságban a nappal: már pár hetesen is műsorozott, ha egy picit az arcára sütött a nap (december volt! :shock: ) Viszont azt sem tudom, elviselne-e magán egy napszemügőt.
Mit gondoltok erről a témáról? Valakinek személyes tapasztalat esetleg?

KépKép
livus
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: