Új privát üzeneted érkezett!

fáradt vagyok... azt akartam még írni, hogy EZEN az oldalon van 10 kg-s kiszerelésű Almawin mosogatószer, ami szerintem nagyon jó ár a 3kg/ca. 4700 FTos árakhoz képest.
Persze egyszerre sok az a 10 kg, de érdemes talán így megvenni, így nem is sokkal drágább a márkásabb nagyon nem környezetbarát termékeknél.

valaki kérdezte a denk-mit termékeket. Én szeretem őket, vannak közte öko-testesek is, ill. én még elég sk Frosch terméket használok, ezek ára teljesen annyi mint a normál tisztítóké, sőt a mosószerük olcsóbb.

viszont lenne nekem is kérdésem:
találtam ezeket a Narurzone tisztítószereket, van ezekről valakinek tapasztalata?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok, a növényi festés mottója: "A növényi festést csak elkezdeni lehet, befejezni nem. Alapos megismeréséhez egy emberöltő is kevés" - Nagy Mari- Vidák István: A gránátalma színe.

Egész röviden: növények gyűjtése, oldat készítés (forralás), gyapjú előkészítés, pácolás, festés. Lehet pl. dió levéllel kezdeni, azt még pácolni se kell, mert magas a cseranyag tartalma. Szóval: jó sok diólevelet kell szedni, felönteni vízzel, fél órát forralni. A gyapjút alaposan kimosni, hogy ne maradjon benne sok faggyú. Nedvesen kell a leszűrt, HIDEG festékoldatba tenni és nagyon lassan melegíteni, gyöngyözve forralni a kívánt szín eléréséig.

Szóval, sajnos az itteni keretek szűkösek ahhoz, hogy sokat meséljek róla. DE: szívesen megosztom Veletek a szakdolgozatomat, (persze a copyright szigorú betartásával :wink:) . Akit érdekel a téma, az nyugodtan keressen meg privátban és akkor átküldöm a dolgozatot.

A vászontáskának pedig nincs különösebb titka: a kislányom grafit ceruzával felrajzolta a képet én pedig textilfestékkel (szitafesték) kifestettem, fixáltam.
Viru, növényi festékkel nem lehet ilyen szitafestéket előállítani, legalábbis én nem tudok róla, és a növényi festékek nem is lesznek ilyen rikítóak (szerencsére).
(Egyébként az "esték-ötletek" se rossz téma, csak azt inkább privátban :lol: )

Tejbemami

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


Kozmetikumokról cikk:
http://www.zoldbolt.hu/cikkek.php?cikk_id=20

Tejbemami: ez a szakdoli a növényi festésről szól? Mert akkor én is, én is!!! :)

KépKép
livus
 
 

 
 

bocsánat: az előbb gyorsan linkeltem, most látom, hogy a cikk eredtileg egy régi TV cikk.
Itt az erdeti link:
http://www.tudatosvasarlo.hu/cikkek/474
Azért másolom be ezt is, mert itt a megjegyzésekben szó esik az ILcsi kozmetikumokról (vki kérdezte a múltkor)

KépKép
livus
 
 


Livus!
Anyukád kipróbálta már az étolaj derítőt? Mik a tapasztalatok?

Tejbemami!
Növényi festés engem is érdekel! :)

Andi
m_andi
 
 


potter_76
 
 


Tejbemami, én is kérhetek anyagot a növényi festésről?
kösz!

KépKép
KépKép
safrany
 
 


kérdés: ti mit csináltok a kiürült ecetes palackokkal?
mehet az ásványvizesek közé? öblítitek előtte? mondjuk logikus lenne, ha nem öblítem és úgy nyomom össze a számomra üresnek tűnő palackot, hihetetlen töménységű csípős ecetszag borít el.
nem lehet esetleg valahol nagy kiszerelésben ecetet kapni?

KépKép
savitri
 
 


Ecetes is PET, ugyh mehet az uditosokhoz a szelektivbe.
Engem is erdekelne a nagy kiszereles, bar ketlem, h lenne:(

Biobaba
biobaba
 
 


tejbemami, engem is érdekel az infó!!!!!!!!!!Mail-ben lehetne? :wink:

kisvic
 
 


Hangyaknak izlik a so, de legalabbis ra se bagoznak, vigan jarkalnak mellette tovabbra is.

Biobaba
biobaba
 
 


Én láttam már ötliteres eceteskannát, a múltkor a nővérem küldött benne Anyukámnak valamit. Megkérdezem, hol szerezte.
Esetleg Metro gasztro választék?

Egyébként én is öblítem az ecetesflakont és megy a szelektívbe. Azt olvastam, hogy csak az olajos nem mehet, mivel azt nem lehet rendesen kimosni.

Eszter
ikra
 
 


itt találtam 5 literes ecetet. Van boltjuk is, de hogy hol máshol lehet kapni?

KépKép
savitri
 
 


tényleg annyira fontos, hogy háztartási tisztítószerként se használjunk szintetikusan előállított ecetet?

más: böngészve ezt az energiapersely oldalt, azttaláltam, hogy bizonyos esetekben a mikró használata gazdaságosabb, energiatakarékosabb.
ti hogy álltok a mikróhoz? vannak ellenérvek?
nekem nincs mikróm és úgy érzem ez egy igazán nélkülözhető darab, de azért elgondolkodtam, mert én is gyakran főzök mini adagokat.

KépKép
savitri
 
 


Szerintem tisztítószerként nem annyira gond a szintetikus ecet, bár mivel nekem normál van itthon, ezért mindenre azt használom. Nincs őrületes különbség az árban.

Mikró: sokat olvasgattam róla, elvileg megváltoztatja az ételek szerkezetét, nem minden esetben kimutatható változásokat okozva abban. Ezeknek pedig élettani hatásukat nem tudjuk. Egyesek szerint meg is "öli" az ételt. Szóval én amikor csak lehet, nem használom, bár némely ételt ebben lehet legjobban megmelegíteni (pl tészták, vagy kis adagok).

Ecet nagy kiszerelés: a Metronak tudom, hogy van gasztó (vendéglátós nagy kiszerelésű) választéka, egyre biztosabb vagyok benne, hogy ott lehet kapni, bár a nővéremmel még nem beszéltem.

Eszter
ikra
 
 


gasztro, bocs

Eszter
ikra
 
 


Tényleg, érdekelne egy vegyész véleménye: lebomlás szempontjából van különbség a biológiai erjesztéssel készült ecet és a szintetikus ecetsav között?

Eszter
ikra
 
 


Tejbemami!

Én nagyon örülnék, ha elküldenéd a szakdolgozatodat, úgy érzem, sokat tanulhatnék belőle (privi megy) :)
Még azt is el tudnád mondani, hogy Te hol szerzed be a gyapjút? Jó lelőhely-tippekre kíváncsi lennék...

Dió burkának az oldatával pácoltam már fát is, egész jó színű lett...

Engem az is érdekelne, hogy a táskához konkrétan milyen festéket használtál? A fixálás az vasalást jelent?

Köszönöm! :)

Viru
Kép
viru
 
 


Felhívtam a Buszeszt, azt mondták, hogy csak a Metróba szállítanak, ill. a diszkontboltjukban is lehet kapni (Aquincum Diszkontbolt: 1033 Budapest, Bogdáni út 1-3.
Tel: (06-1) 4368-769
Nyitva hétfőtől péntekig: 9-17 óra között)


Pindi
pindi
 
 


Ilra: lebomlásban a világon semmi. Előállításban jókora: az ipari oxidáció jóval extrémebb körülményeket kíván. Szigorúan Mo.-n viszont könnyen lehet, hogy mégis az ecetsav eszencia a környezetbarátabb :S Egyszerűen azért, mert nincs eléggé rászorítva az élelmiszeripar a tisztességes szennyviz-menedzselésre :( Iszonyú, hogy mit művelek egy-egy kommunális teleppel.
(Pl. amikor a cc gyár simán csatornába borítja a rosszul bekevert cola-sűrítményt :( )

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Borcsa, ez tiszta horror :( :( :(

Savitri, nekem nagyon nem tetszik a mikro, nekem nagyon fura, h mikrohullamok gerjesztik az atomokat es igy termelodik a ho :shock: azt sugja valami, h nem egy jo dolog. Mivel nincs teljes egyetertes abban, h art-e vagy sem inkabb keruljuk, nem is hianyzik egy ujabb gep a haztartasban :roll:

Biobaba, hangyakra meg:
- friss bazsalikom leveleket rakni a kritikus helyekre (ha erre nem sajnalod :))
- kavezac
- fel citrom (erdemes otthagyni, nem baj, ha mar kicsit punnyadt, sot), narancs es grapefruit is mukodik, de punnyadt citrom a nyero, azt utaljak allitolag
- fokhagyma
- vizben aztatott dohany
- zsalya

ezeket talatam francia forumokon, jo kiserletezest :)
saara
 
 


koszi, Sara

citrom lehet, h bejon, mert a rajtunk ulo korsag miatt parologtattam citrom olajat, es aztan a hangyak eltuntek. Persze azota megint masiroznak, de annyira mar nem veszes. Pl a szekrenyben mar nem menetelnek sokan. Meg probalom a tobbit is, h vegkepp megertsek, h nekik itt baber nem terem.:)

Biobaba
biobaba
 
 


ja, tudnatok nekem irni par zoccseget, gyumit, aminek szezonja van most a piacon. Reg voltam szemelyesen, es nem is tudom, h most mik vannak.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba :)
szerintem nagyrészt fólia alatt érlelteket fogsz még csak kapni, az nem gond? Hazai persze, de nem feltétlenül szabadföldi...
Felénk legalábbis még csak a fejessali meg max a korai retek érik.

Livi
Kép
picilivi
 
 


Andi: még nem lett bevetve az étolajderítő. De nem felejtem el megírni a tapasztalatokat, ha kipróbálta! Mondjuk az fura, hogy a csomagolásra nincs ráírva, mi van benne :roll:

Ha már feljött a téma: Mi a véleményetek a fóliasátras dolgokról? hétvégén akarták nagyszülők megetetni paradicsommal Bobót, és mondtam, hogy ne, majd amikor nyáron szezonja lesz. És akkor az volt a válasz erre, hogy "Dehát ez magyar paradicsom, úgyhogy biztos fóliasátras"
És akkor az nem gáz? Az nincs telenyomva minden vegyszerrel, hogy minél előbb megérjen?

KépKép
livus
 
 


Biobaba!
Még csak fejessaláta, és retek van szabadföldön. Amúgy meg minden kapható! (meg gomba, de azt erdőben te is tudsz szedni :) )

Livus!
Nekem a fóliasátor egyenlő a vegyszerrel. Ilyenkor még a fent említetteken kívül semmi nem terem meg (annyira, hogy ehető legyen.).
Persze, az más, ha csak palántát nevel benne az ember. Ahhoz nem kell vegyszer, csak azért van, hogy ne fagyjon meg még a gyenge palánta, meg kint még hideg van neki.

Andi
m_andi
 
 


A bio piacosok is szoktak foliat hasznalni par dologra. Folias vegyszerezett cuccot nem akarok. Szoval az erdekelne, ami a bio piacon van, es nem kulfoldrol behozott. Nagyon el vagyok most tajolva az idoben. Bazsalikom meg nincs?

Biobaba
biobaba
 
 


Szerintem a normál gazdaságban a fólia a legrosszabb, más ha az ember rokona nevelget benne valamit, amit nem műtrágyáz agyon (jó esetben semennyire), és az még bio is lehet a fólia és a primőrség ellenére... no, de ilyen ált. csak a mesében van.

bazsalikom tuti nincs még, mert az enyém múlt éjjel kint megfagyott :( szóval szabadföldi abból még nem lehet.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Biobaba, spenot es soska van, fejes salata es tan retek is. Ennyire emlekszem, nem nagyon nezem ezeket altalaban, mert arany arban vannak.
errol jut eszembe: Godorek kinalata teljesen megvaltozott, helyesebben bovult, nem szoktam naluk vasarolni, de telen is volt paradicsom, cukkini, narancs, ilyenek, hm. ezek szerint nem kifizetodo a bio gazdalkodas? vagy ennyire megeri importalni? :shock:

este megkerdezem Z-t a foliarol (kerteszetire jart, anno mintha mondott volna vmit ezzek kapcsolatban :?).
Nyitottkerteknel van folia, lattam parszor, palantak voltak benne foleg ugy remlik.
saara
 
 


Igen, Godorekat en is lattam, h mi van... Le is dobbentem egy kicsit.
Spenotot szoktam venni ilyenkor, salatat csinalok belole, ahhoz nem kell annyi, mint a fozelekhez, es nem is megy ossze a fozesben:) Igy nem olyan gyasz az ara. Fozeleknek egyebkent se szeretem:)

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!
Csak egy kérdés erejéig nézek be Hozzátok. Mosható egészségügyi betétet keresek. Tud valaki gyártót/kereskedőt ajánlati?

Előre is köszönöm!

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Szia Agi!
http://www.kekpanda.hu/search.php?begin ... &Submit=OK

hogyan is kell szepen linkelni? mindig elfelejtem... :roll:
saara
 
 


Mai sztori: szoktam papíbetétet tenni a textilpelusba, hiába anyatejes kaki, így is fog valamit. Aztán eltettem valami biztos helyre :shock: úgyhogy most nincs meg. Nem baj- gondoltam-, a mai adag már úgyis megvolt. Természetesen Murphy törvénye szerint volt még egy... :? Ja, és kölcsönpelusba a biztonság kedvééért :roll: . Ráadásul olyan nyügi volt, hogy nem tudtam egyből kimosni a csap alatt. Aztán amikor eljutottam odáig vettem egy kis Ökosz-os mosogatószert (nálunk ez folyékony szappanként és színes ruhákhoz folyékony mosószerként is funkcionál), bele egy kis citrom illó, rá egy kis mosószóda és citromlé. És ami ezután történt, kárpótolt az előbbiekét. Magától elkezdte kiszedni a foltot. Kicsit megdörzsöltem még és teljesen kijött!!! Nagyon profi volt! És teljesen öko. :lol: :lol: :lol:

kisvic
 
 


Fólia - vegyszer szerintem is... :(

Livus, anyukádék biztos jót akartak, de a Napocska ereje nélkül az ÉLET mit sem ér. A fóliás paradicsomnak amúgy is vacak íze van... már ha az ember lánya visszaemlékszik az előző nyári isteni fűszeres izű paradicsomra.

Biobaba, nekem még a medvehagyma ugrott be - bár az lhet, hogy még korai.
Bazsalikom mediterrán növény, nem? Annak szerintem is korai még a szabad élet :)

Livi
Kép
picilivi
 
 


Sóska spenót már van nálunk, illetve rukolám is szép és szedhető, bár azt a piacokon ritkán lelni. akinek van egy kis föld felülete (bárhol társasházban lakunk, mellette raktam pár magot :)) érdemes termelgetni, mert szinte egész télen is volt, rendkívül hamar nő kb. három hét múlva szedheted!!! és nagyon fincsi.

Ági,
eü. betétet varrtam a múlt héten nagyon egyszerű, én nem vagyok nagy varró zseni de hát ennek nem kell túl szépnek lennie, ha itt ott nem túl egyenes a varrás, hát istenem!
de még nem használtam...
jucuu blogján több infot is találsz erről!
és azért árban jóval olcsóbban kijössz.

marica & levi :)
www.babamosoly.hu
marica75
 
 


Igen, rukkola a bio piacon egesz telen van. Medvehagymanak mar lassan le is jar a szezonja:(

En most azon agyalok, mit pakoljak a kertbe, de az a nagy bajom vele, h olyan szep mezei viragos, nincs szivem kitepni ezeket a kis viragokat. Talan majd par viragladaba pakolok dolgokat. Kicsi kert, nem innen fogunk jol lakni.:)

Biobaba
biobaba
 
 


Mi most intersparban kapható, nem magyar, agyoncsomagolt, DE BIO miniparadicsomon élünk. Meglepően finom. Ez is bizti fóliasátras, és utaztatják és csomagolják feleslegesen, de legalább nincs benne vegyszer és tényleg finom. Gondolom ez az aprószemű paradicsom korábban beérik mint a nagy.

tényleg 17. kerület közelében ismertek biopiacot? vagy piacot biorészleggel? most hogy itt a jóidő, kezd nyomasztani, hogy nem piacról vannak a zöldségek. Nekem a Lehel az már nagyon messze van.

KépKép
savitri
 
 


Barátnőm már 3 hete hozott nekem kertjében termett sóskát, snidlinget és petrezselymet. Azt mondta, már a spenót is kezd beindulni. Nekem az újhagymára és a spenótra mondták most a (nem bio) piacon, hogy már szabadföldi.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


sóskát kaptam a szomszédnénitől, az már biztos van szabadföldi.

Eszter
ikra
 
 


Leveleszöldségek már 1 hónapja is voltak anyukám kertjében. (sóska, spenót, újhagyma, saláta) Igaz, hogy maguktól nőnek.

kukta vs. lassú főzés ezt a blogot már többször akartam egyébként is ajánlani a környezettudatos kollégáknak, de most akkor kapóra jött.

A Tudatos Vásárló magazin üzemanyag-száma már kapható a magára valamit adó újságosoknál :wink:

Picinke :) mi lett a főzésben elfáradt olajjal?
indianyo
 
 


Indi, koszi a linket :)
a kukta-lassu fozes temahoz meg: olvastam nemreg egy konyvet a taplalkozasrol, francia orvos irta, o a lassu fozes hive inkabb. a konyvben van egy rakas hivatkozas a fozes hatasairol is, ugy remlik, majd bele asom magam (mondjuk nem hiszem, h interneten elerhetoek ezek a kutatasi eredmenyek, de azert megnezem).
O a 110 fok alatti homersekleten torteno fozest tartja egeszsegesnek, tehat kukta, olajban sutes, suto kilove...
saara
 
 


Sara, es mi ez a konyv?

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, elköltöztetek már?

Én a spenótot minden formájában nagyon szeretem. Lassan mérgezést kapok :D Tényleg, spenótos recept van még? Majd beírom a spenótos gnocchit, csak még nem volt időm.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Ja, ezt a receptesbe kellett volna :oops:

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter, epp ket hete...

OFF:)
Spenotot en sok formaban szeretem, kiveve a fozeleket, bar ha jol meg van fokhagymazva, akkor az is OK:)


Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, ugy tudom csak fr-ul es spanyolul jelent meg a konyv (Jean Seignalet: l'alimentation ou la troisieme médecine).

OFF
nem tudjatok hol lehet normalis aron normalisan kinezo fotelt venni? ulve szoptatastol teljesen kikeszul a hatam.
ikea nagyon kenyelmetlen, kika sem az igazi.

ON
saara
 
 


Sziasztok!
Ide még em írtam, bár sok az ismerős más topikokból:)
Megpróbáltam visszakeresni, de nem sikerült:
gyerek gyapjútakarót hogyan mossam? van mosódióm, de pl. beletehetem a gépbe gyapjúmosásra? 600 fordulaton (én gépemen ez a min. fordulatszám) lehet centrifugázni? vagy inkább ne, csak eresszem le a vizet és nyomkodjam ki? vagy be se tegyem a gépbe, és a kádban áztassam-nyomogassam?
és más kérdésem is van:
nemsokára megszületik a kisbabám, mosható pelust szeretnék használni, már végigrágtam magam a pelusos topikon.. és hát olvastam, hogy sokszor kifolyik a kaki. persze ez mindenhol előfordul, de ha mosószódával mosok, akkor az ugye valszeg benne marad valamennyire a ruhákban (body, rugdalózó)? Most nyilallt belém, hogy egy csomó kisruhát kölcsönbe kaptunk innen-onnan, ahol még akarnak további gyerekeket, szóval visszavárják a kisruhákat, és mind gyönyörű, sehol egy folt... Reménytelen? Akkor inkább ne is használjam a kölcsönruhákat? Vagy van megoldás? (kert nincs, de a gangra dél körül 1-2 órán keresztül szépen süt a nap, tehát napoztatni tudok, ha kell)
Olga
oola_2008
 
 


saara: szopipárna? nekem az annyira bejött az első gyerekemnél! (aki sokszor szinte egész napokat töltött a mellemen..)
most is hanszálom (hurka, golyócskás), ráadásul nagyon gyakran pont fotelként (nekünk egyáltalán nincs fotelünk, viszont a kanapén/franciaágyon príma karfákat tudok belőle csinálni, a fejemet is meg tudom támasztani).
oola_2008
 
 


Olga, anyatejes kaki szerintem kijon rendesen. Nekunk legalabbis nem voltak kakifoltosak a ruhaink. Illetve mostani gyerkocnel nem is folyik ki a kaki a pelusbol annyira se, mint elso gyereknel. Mondjuk pisiltetek mar, illetve masfajta pelenkat hasznalok tobbnyire most. Lehet, h ez is oka.

A gyapjutakaro kotott? En szoktam centrifugazni is, nalam is 600 a legkisebb fordulatszam.

Sara, kisebb kanape?

Biobaba
biobaba
 
 


Olga, te meg itt? :!: mekkora pocakod lehet mar! :D
remelem jol vagy!

Az anyatejes kakival az a tapasztalatom, h kijon, ha hamar kiszeded a foltot. olyan is volt mar, h elfelejtettem, a ruha ugy ment a gepbe x nap mulva, folt ottmaradt => mososzappan es kijott, szoval sztem hajra szep kis ruhak :)

milyen pelust vettel vegul?
saara
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: