Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Sokat tanulok tőletek, köszönöm nektek. Nagyon.

Csak ezért kotyogok, mert úgy tűn sikeres harcot vívtam a (szárnyas) hangyák ellen. Ecettel. Hátránya: büdös. Előnye: jól bemegy a résekbe.
banya
 
 


Biobaba,
sodium palmitate:az a pálmazsír és nátrium vegyülete, egy szappan. (nátrium palmitát néven keresheted magyarul)
potter_76
 
 


Banya!
És az ecet nem bántja a falat? Már mint arra gondolok, hogy sav lévén vmi reakcióba lép a téglával, kötőanyaggal, és vmi kárt okoz :roll:

Andi
m_andi
 
 

 
 

Mosogatógép szerelő ajánlása:
ne tablettát használjunk, hanem port, mert a tablettában gyanta van, ami ráül az edényekre és mi meg jól megesszük. Az alsó jelzésig töltsük fel maximum, és az öblítőt is a minimumra állítsuk.
Ha valakinek mégis szimpatikusabb a tabletta, akkor a lehető legkevesebb komponensből állót válassza. (Nem kell a somat5 pl)

Ja, és 5 éves a Bioritmus (Mammut, Őrs vezér téri piac), most Ecover termékekből álló csomag (mosószer, buditisztító, súrolószer, öblítő, padlóápoló, ablaktisztító és mosogatószer) 5ezer HUF 7ezer helyett.
Nekem még így is húzós, meg inkább az univerzális, de hátha érdekel vkit.
potter_76
 
 


Én ennyi mindent nem használok, inkább univerzális, és így is sok. Nekem. :roll:

Andi
m_andi
 
 


Bioritmus az ország egyik legjobb bioboltja (mindenféle sárgulás nélkül elismer)!!! 8)

kisvic
 
 


Sziasztok!

Tudna nekem segíteni abban valaki, hogy hogyan kell mosódióval hajat mosni. Mennyit kell használni?

Köszönöm előre is!

Jó éjt!

Ancsurka

KépKép
ancsurka77
 
 


Andi: tapétára nem löttyintettem, de a fehér falunk (wc, konyha), még nem bánta, a padló se, meg a küszöb se. Nem zúdítom a cuccot, egy egész kicsitől is pöndörödnek a hangyák. Genocídium. Ne is beszéljünk róla :oops:
banya
 
 


Ha már a mosogatógép-téma előkerült, érdekelne, hogy milyen mosogatószert használ egy környezettudatos ember a mosogatógépébe. Valaki esetleg használ mosószódát? Esetleg itt is használható a már jól bevált mosószóda + ecetes öblítés?
A tablettát akkor el kell sürgősen felejtenünk! Vetettem már néhány gyanús pillantást rá, de biztosat eddig még nem tudtam. Köszi Potter!

Ilona
nesica
 
 


Sziasztok!
Lehet, hogy off, akkor elnézést!
Kapok "csak úgy"-ra :) egy kenyérsütőgépet, amire már rég vágyok és én választhatom ki, hogy milyen legyen. Persze gőzöm sincs, hogy milyet lenne jó/ érdemes venni. Ti mit ajánlotok és miért? Előre is köszi! :wink:

kisvic
 
 


Ancsurka!
Pár oldallal visszább már vki belinkelte Indianyó hsz-ét ezzel kapcsolatban. Lapozz vissza, nemrég volt erről szó (megint). :)

Andi
m_andi
 
 


kisvic írta:Kapok "csak úgy"-ra :) egy kenyérsütőgépet, amire már rég vágyok és én választhatom ki, hogy milyen legyen. Persze gőzöm sincs, hogy milyet lenne jó/ érdemes venni. Ti mit ajánlotok és miért? Előre is köszi! :wink:


épp a bnőm kérdezte nemrég, bemásolom, mit írtam neki.

Kenyérsütőből az a nagy tapasztalat, hogy a 7e Ftos, ugyanazt tudja, mint a 30e Ftos. Állítólag 1 lóg csak ki a sorból a Panasonic kenyérsütője, az tényleg jobb (az 35-40e azt hiszem), de nekem olyan nem volt, tehát saját tapasztalatom nincs.

Nekem egy sima 10e Ftos hauser gépem van, ez egylapátos. De én kenyeret gépben nem sütök, csak és kizárólag dagasztásra használom, mert nem szeretem azt a kockaformát és az íze ill. héja is más egy sütőben sült kenyérnek . (dagasztani álomszépen dagaszt, már azért megérte megvenni, mert én ennyire sosem tudtam kidolgozni a tésztát)

1 v. 2 lapátos: az 1 lapátosok ált. kisebb kenyeret tudnak, azok 500-1000 grammosok, míg a 2 lapátos ált. 750-1500 grammos. Az egylapátos kocka alakú kenyeret süt, míg a 2 lapátos inkább téglásabbat. Tehát találd ki, hogy milyen időközönként akarsz sütni. (Az alapprogram az mind1iknél általában 3 órás, annyi idő alatt készül el a kenyér, és mivel maga csinál mindent, így nem bonyolult dolog akár naponta sütni – én ha itthon vagyunk, akkor minden nap sütök és 2 naponta általában kalács is készül)


Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Nesica,
én Almawines mosogatószert teszek a gépbe, van öblítőjük, de még nem vettem, mert a somatos nagyon lassan fogy a minimum beállításon, ha elfogy majd veszek környezetkímélőt. Sóban megbízom a DMes Denk mit-ben. Mostam már mosószódával is, simán elmosta az edényeket.

Tényleg, mi a véleményetek a Denk mit termékekről?
potter_76
 
 


sziasztok

kisvic, én mikor anno körbejártam a témát, akkor azt az infót kaptam, hogy az összes nem túl drága fajta kenyérsütő-gép (ami mind tényleg szinte tök egyforma) egy bizonyos Morphy Richards angol márkának az "utánzata", nekem legalábbis emiatt ezt ajánlották leginkább, 16 ezer Ft volt. Nekünk bevált (bár talán egy még olcsóbb is ugyanilyen jó lett volna...) Bp-en az Orion márkakereskedésben lehet kapni, de talán máshol is...

mosogatógépbe való jóság engem is érdekelne. Már egy ideje nem veszek több az egyben tablettát, csak a lidl-ben egy tök olcsó "szimplát" (WU5 talán a márkája), és teljesen jó. De hát van benne ezer féle összetevő...:S

hangyás tippeket én is köszi, velünk is él pár család

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Köszönöm a kenyérsütős tippeket -ha valakinek van még infója, ne tartsa magában!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

kisvic
 
 


Kisvic: http://emargit.gportal.hu/
Érdemes körülnézni :)

KépKép
livus
 
 


Livus, pont egy ilyen kérdésem lett volna. Kössszi! :P
banya
 
 


Nesica,
Mi Almawines mosogatóport használunk, öblítéshez pedig ecetes vizet. Beváltak.

Kisvic, nekünk Hausmeister 1 lapátos kenyérsütőnk van, már vagy négy éves, és lmár assan egy éve azt hiszem, hogy le kell majd cserélni, de még mindig bírja :D. Nagyon elégedett vagyok vele, ha jól emlékszem, anno olyan 6-7ezer között volt az ára.
Én nagy átlagban minden másnap-harmadnap sütök vele kenyeret. De annyira felcsigáztatok, ki fogom próbálni a sütőben sültet is, mert a kockaforma helyett azért jobb a hagyományos.

Kérdés: szerintetek mi lehet az oka, hogy a sk kenyér sokkal jobban morzsálódik? Eddig két alapreceptet próbáltam, mindegyiknél ez volt a fő probléma (ált fele fele TK liszt és fehérliszt/kenyérliszt az arány, és élesztővel sütöm, folyadék kefír és víz). Alapesetben nem nagyon zavar, csak ha a párom szendvicset visz magával vidéki útra, akkor azért jó lenne, ha nem morzsálódna, mert így autóban nehéz megenni.

Eszter
ikra
 
 


Ikra :)
a morzsálódást zsiradékkal (pl. olaj) lehet megszüntetni, ha kovászolva sütöd a kenyeret akkor is kevésbé morzsálódik.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Ezt azz almawinest hol lehet kapni? ára?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Eszter és Ági!
Köszi a válaszokat! Mosáshoz vettem múltkor egy 25 kilós zsák szódát, még majdnem mind megvan. Én is kipróbálom a mosogatógépbe; ez eléggé megkönnyítené a dolgomat. Az adagolást esetleg tudja valaki? Szódából és ecetből? ...mosogatógépbe. Köszi!
Ilona
nesica
 
 


asszem az askorbinsavat (egy késhegynyit...vagy helyette egy ek. ecetet) azért ajánlja sok recept, hogy ne legyen morzsálódás. Én szoktam tenni bele, és nincs morzsálódás.

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Livus :lol: , kösziiiiiiiiii!!!!!!!!!!!! Ez nagggggggyon reprezentatív oldal!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

kisvic
 
 


Tudom, tudom, varrni kéne, de... nem tudok. És erre most nem szándékozom energiát befektetni.
Szóval: Hol lehet kapni pamut szatyrot? és zsákvászont? (bevásárolni, otthon tárolni cuccokat.)

Aki tudja, monitorra vetné?

köszi
banya
 
 



Livi
Kép
picilivi
 
 


Sziasztok,

van-e valakinek tapasztalata a gőzölős tisztítókkal, padlófelmosókkal? A H2O Stream mop és egyéb porszívóhoz hasonló küllemű fajtákra gondolok. Olyan jól hangzik, hogy gőz, meg semmi vegyszer, de hogy ezek tényleg jók-e, vagy csak reklámfogás?
Ha valaki tud valamit ezekről a masinákról kérem ossza meg velem.

Köszi

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


banya írta:Hol lehet kapni pamut szatyrot? és zsákvászont? (bevásárolni, otthon tárolni cuccokat.)

én a dmben szoktam venni

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


zorka1 írta:Sziasztok,

van-e valakinek tapasztalata a gőzölős tisztítókkal, padlófelmosókkal? A H2O Stream mop és egyéb porszívóhoz hasonló küllemű fajtákra gondolok. Olyan jól hangzik, hogy gőz, meg semmi vegyszer, de hogy ezek tényleg jók-e, vagy csak reklámfogás?

van. de ezek a 10-30e Ftos cuccok nem igazán működnek. Nekünk egy kärcher van és az nagyon jó.

vegyszerminimalizálásra én még a mikroszálas törlőkendőket hasznlom.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Livus, köszi, hogy megnézted a szappant. Ami nincs benne a könyvben, az valószínűleg nem gáz, nem? (Van egy-két összetevő, ami biztos nem, pl. kamilla kivonat...) A glicerin az növényi glicerin, már ha ez számít valamit.

Viru, növényekkel festem a gyapjút, selymet. Igen, magam '"kutyulom" :wink:

Kisvic: nekünk a kétlapátos géppel az volt a tapasztalatunk, hogy nem oszlik el egyenletesen a cucc és az egyik oldala mindig jobban felemelkedett, mint a másik, és a kenyér alján így két luk is lesz egy helyett (persze ezek csak akkor lényegesek, ha benne is sütöd). Nekünk egy noname gépünk van, már másodszorra (kb. 8-9 ezer forintos). Az elsőt is négy évig használtuk úgy, hogy max. másfél (!) naponta mindig sütök kenyeret, mert nagy a fogyasztás. Szerintem sem érdemes sok pénzt adni egy gépért, az olcsók is ugyanolyan jók.

Pamuttáskához egy ajándékötlet, hátha valaki tudja hasznosítani legközelebb: nálunk a nagymamák most Karácsonykor a kislányom által rajzolt, és általam kifestett pamutszatyrot kaptak ajándékba, hogy "környezetkíméljenek". Hatalmas siker volt! :D

Tejbemami

Kép

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


Tejbemami!
Tudnál nekem segíteni esték-ötletekkel?
Milyen növényeket használsz és hogyan?

Nagyon szép ez a táska! De ezt nem saját festékkel festetted vagy igen? :)

Viru
Kép
viru
 
 


Banya :D , nehogy már 1000ft-ért vegyél humuszos vászonszatyort!!!
Ez sokkal olcsóbb:http://www.zoldbolt.hu/termekek.php?menu_id=23
A Lidl-ben meg 100.- darabja!!!!

kisvic
 
 


http://www.zoldbolt.hu/termekek.php?menu_id=23 Na, itt a link rendesen. :oops:

Tejbemamai: köszi a tippet, hasznos volt! Gyönyörű ez a szatyor!!!!!! :lol:

kisvic
 
 


Tejbemami, most látom csak, hogy esték-ötleteket írtam festék-ötletek helyett! :lol:

Viru
Kép
viru
 
 


nehogy már 1000ft-ért vegyél humuszos vászonszatyort!!!


:)
a humuszossal tamogatod a humuszt, ha akarod
azert 1000
sot, van nekik egy kicsit nagyobb meretu 1500-ert:)

Biobaba
biobaba
 
 


Kisvic :) ööö szerintem vicceltél...
én is a humusztól vennék inkább bevásárlótáskát, mint a Lidlben, pedig még varrni is tudok :wink:

Cerceluska :) elnézést, hogy így utólag, nem voltam fórum,közelben, munka- és egészségügyi intézendőim miatt reggel 6-kor vonultam fel egymagam, így is jó volt :wink: MAjd jövőre jól megszervezzük, mindenféle mellékzönge nélkül és akkor mindenki szívesen elmegy rá

Tejbemami :) emlékszem, korábban is írtál erről, de msot újra szöget ütött a fejembe: ha nem titkos receptekkel dolgozol, konzultálhatnánk festésügyben? Esetleg személyesen hmmm :wink:
indianyo
 
 


Kisvic, nekunk moulinex van 3 eve, egyszer leesett kb 1,5 meter magasrol, semmi baja :lol: strapabiro darab, ha az is szempont (bar allitolag az uj moulinexek nem ilyen jok.)
Szerelo ugyanazt mondta egy ismerosnek, mint amit Icsilya irt : tokmindegy az ar es a marka (ugyis vacak mind - asszem ez volt a mondat vege, de ez mar nem 100%).

Bioritmusban jo nagy kinalat van, de rablo tarsasag sztem. brutal araik vannak!
en inkabb a Napra-ra szavazok (ismered?). jo arak, jo kinalat eeees nagyon baratsagos hangulat :D az sem mindegy.
(akarok irni neked egy ideje, nemsokara talan osszejon... :roll: )
saara
 
 


Sára :wink: , köszi! És várom!!! De inkább mailben: kisvicus@gmail.com . :o

kisvic
 
 


Sára: egyébként egyet értek, nem is vásárló szemszögből gondoltam... :roll:

kisvic
 
 


köszi a szatyrokat! Lehet mérlegelnem... :)

Gyönyörű a festett ünnepi szatyor. Hogy is készült? Szabad tudni, vagy kopirájtos?

Saara, mi-hol az a Napra? Én csak a bioritmust ismerem.
banya
 
 


Banya: A moricz zs. ternel van a szabolcska mihaly utcaban (nem tudom hany szam, de kicsi utca :) ). melllette van a hold bolt is, ahol mindenfele bio/kornyezetkimelo tisztito/mosakodoszereket lehet kapni :)
Sztem a hold bolt volt az elso ilyen uzlet itthon, nem? pelusokat is arulnak asszem (nem sok felet, de megnezni jo).
Azt szeretem ott, h van Dr hauschka, de Tulasi is (ami magyar es sokkkkkal olcsobb). Bioritmuseknal az eleve nincs, tul olcso talan, vagy nem eleg exkluziv 8) :roll:

Tejbemami, a festett szatyor tenyleg nagyon szep, elhiszem, h nagy sikere volt! :)
saara
 
 


Orsi (icsily),
köszi, azt hiszem, kicsit nagyvonalúan írtam le a receptet, az apró részleteket kihagytam: egy ek ecet, egy ek olaj is van benne, plusz méz és élesztő. A folyadék kefír és a liszt felesben TK és sima liszt. Így is morzsálódik. Szóval nem az olaj hiánya az ok, hanem valami más.

Eszter
ikra
 
 


icsilya, bocs

Eszter
ikra
 
 


Nesica,
ecet: én kb 1/3 ecet (15%os) 2/3 víz arányban töltöm a mosogatógép z öblítőtartályába. Egyébként mosásnál is kb ilyen arányban használom öblítéshez.

Orsi,
Almawin mosogatógéppor a Szabolcska utcai Hold-boltban, vagy neten: www.bionivo.com vagy
http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?sho ... Bio_552617 van többféle kiszerelésben.

Eszter
ikra
 
 


Maminti-Kati,
Neked is köszi a tippet a morzsálódáshoz, ecetet is teszek bele :(

Eszter
ikra
 
 


Eszter,
így ötletem sincs miért morzsálódik... akkor valami aránygond lehet.
a teljes tk kenyérrel én nem vergődtem még zöldágra, nekem sima kenyérhez való bevált receptjeim vannak.

Köszönöm az almawin infót, meglátogatom ezt a Hold boltot.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, egyébként még annyit, hogy küzdöttem jó ideig egy tk rozslisztes kenyérrel, és nem jöttem rá, hogy mikor áll normálisan össze, és mikor nem... pedig mindig ugyanaz volt a recept.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


kisvic írta:Banya :D , nehogy már 1000ft-ért vegyél humuszos vászonszatyort!!!
Ez sokkal olcsóbb:http://www.zoldbolt.hu/termekek.php?menu_id=23
A Lidl-ben meg 100.- darabja!!!!


Kisvic :)
Én csak azért ajánlottam, mert ezzel a Humusz ügyét is segítjük...
A Lidlnek van elég pénze... :wink:

Livi
Kép
picilivi
 
 


Orsi(Icsilya),
Köszi szépen. A karcher is porszívó küllemű? felmosni is tud, mire használható még?
Valakinek még tapasztalata mással?
Köszi.

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Kinga (zorka :D)
a kärcher terljesen porszívószerű:
http://href.hu/x/5h88

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ill. most nézem,hogy nekünk valami kicsit mástípus van az 1 tartályos.
denagyon hasonló.

mi azért döntöttünk a kärcher mellett, mert ennek ismertük a magasnyomású tisztítóját és megjártuk egy 30e Ftos gőrtisztítóval, ami semmire sem volt jó.
(egyébként a steam mopról én nagyon vegyes hozzászólásokat olvastam, azt hiszem a babaszobán van róla egy topik. van aki imádja a másik meg azt írta, hogy semmire sem jó... szóval nem tudom. az egyik hsz szerint 30 mp alatt használható a másik szerint 10 prc kell neki a felfűtéshez, így én azzal nem jutottam dűlőre. A quelle 15e Ft-osát viszont csak szidalmazni olvastam)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: