Új privát üzeneted érkezett!

Olive, megnéztem a mi popsitörlőnket és abban is van Propylene glycol. A víz után rögtön a második összetevpő, úgyhogy valószínű elég nagy arányban van benne. A mienk Happy Bella márkájú, de ha a Pampersben is benne van, akkor miben nincs benne? :roll: Itt a Pampers a legfelkapottabb pelusmárka. Boróval ezt is használom általában, bár most Huggiest vettünk, mert jobb áron volt. Én eddig sosem néztem az összetevőket, mert egyszerűen egyik sem mond semmit nekem. Ez tulajdonképpen micsoda? És miben ártalmas?

Azért én tudod, hoyg vagyok sok dologgal? Az a megfigyelésem, hogy míg nagyon vigyázunk valamivel, a másik valami elcsúszik mellette. Hoyg érthetőbb legyek. Valamire figyelünk, de másnak nem tulajdonítunk akkora fontosságot. Főleg, mert nem tudjuk, hoyg vigyázni kell vele. Mint pl. én pl. a popsitörlőkkel. :roll: És 100%-ban szerintem úgysem tudunk mindenre odafigyelni. Nekem már volt olyan érzésem, hoyg fölösleges ez az egész csak belefáradok.

Sajtok: Itt teljesen másféle sajtok vannak, legalábbis, amik itteni gyártmányok. A legelterjedtebb a Dália típusú sajt, ami finom, félkemény fajta. Bár igaz, ez is gyártótól függ. :roll: Van még Rucar (Rukör-nek ejtve), ami keményebb vagy a Penteleu, de ezt nem ismerem annyira. És vannak mások is, de nem igazán ismerem őket. Aztán lehet kapni az univerzális sajtokat, mint pl. a Mozzarellát, de eddig csak kétszer sikerült finomat venni. Azért szerintem ezek sem voltak olyanok, mint az eredeti olasz. Az egyiket itt gyártották, a másik egy német márkájú (Goldsteig). És akkor vannak a többiek is, az ementáli, az edami, a Gouda meg satöbbi, de ezeket nem igazán a mi pénztárcánkhoz találták ki. :roll: Csak elmegyünk mellettük, megnézegetjük és annyi.
Van a románoknak egy fajta túrójuk (bár ez igaz, már túró) ami nagyon hasonlít a fetához. Telemeának hívják és nagyon finom. Én szeretem, ha kicsit sósabb, de most már vannak kevésbé sós fajták is.

No, muszáj mennem, mert Kriszta felkelt. És közben a kicsi is nyujtózik már.
Puszi

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Jaj, még annyit, hogy Jardina, amikor kijelölted a szöveget Controll C-t nyomsz, miután pedig a hozzászólásablakba kattintottál Controll V-t kell nyomni. Tehát a kontroll-t mindkétszer használni kell!!!!!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is előkerültem ám! Csak sunnyogtam egy darabig, ugyanis feladtam!!! :oops: :oops: :oops:
Már nem tartom be a 90 napos diéta szerinti étkezést, de azért innen nem szeretném, ha "kitennétek a szűrömet"!
Ezt a továbbiakban nem is részletezném, hogy miért?! Nem vagyok elég erős! :oops: :cry:
Persze ez nem azt jelenti, hogy most akkor visszahízom a nehezen leadott kilókat! Csak más szisztéma szerint próbálok fogyni!

Jardina!
Köszi a dícséretet az unokahúgomról! Még csak 8.-ból ballagott, bár már majd 16 éves! Évvesztes, és egyszer sajnos bukott is, és utána diagnosztizálták Nála azt az állapotot, amikor számzavarral küszködik! Nem tudom a nevét! :oops:

Olive!
Örülök, hogy ilyen klassz segítséged van, ha csak pár napig is! :lol:
De az tényleg előfordulhat, hogy Lolli hozzászokik, és utána hiányozni fog neki a fiú!
Nem telik el űgy nap, hogy Dávid ne emlegesse Ákit, aki most apjával nyaral, de már vasárnap jön haza hál Istennek! :lol:

Edith!
Tündériek a lányok, ahogy együtt nézegetik a könyvet! :lol:
És tényleg nagyon guszták azok a zöldségek!

Most mennem kell, mert Dávid felébredt, és elég nyűgös! Mindenkinek szép napot Kívánok!

bogyo75
 
 

 
 

Sziasztok!

Csak bekukkantok én is. Ma délelőtt egy csomó mindent csináltam, de most délután még főzni és sütni kellene. Legalább a lapokat megsütöm a vasárnapi sütihez és már nem lesz annyi dolgom hétvégén. Holnap délelőtt több helyre kell mennünk szétnézni és csak dél körül érünk majd haza.

Bogyó! Na ne már! Mondjuk én nem szólok semmit, mert én is csak nagyon nagy vonalakban tartom a kúrát....De te annyit fogytál!!! Sajnos nem akarlak lelombozni, de az ismertető is írja hogy a 90 napot azért kell végigcsinálni, hogy a szervezet metaszimbolizmusa átálljon. Én is így voltam tavaly nyáron, 7-8 kilót fogytam akkor másfél hónap alatt és utána visszahíztam mert leálltam....Hát sajnálom....remélem te nem fogod visszaszedni a kilókat, szerencsésebb leszel mint én.

Jardina! Köszi a dinnyés tanácsokat! Már pár napja nem néztem át a másik topikba és szerintem most sem fogok mert annyi munkám van...mindjárt kapcsolom ki a gépet. Talán majd hétvégén egyik este.

Olive! Nándi is igényli a társaságot. Én nem szoktattam járókába amit néha bánok mert mozdulni sem lehet tőle... :wink:
Nem tudom, lehet hogy most megpróbálom majd beletenni ahogy megsütöm a lapokat a sütihez. Eddig ugyanis lakkoztam a külső ajtókat mert az időjárás nagyon leharcolta a régi lakkot. Pihenésképpen kapcsoltam be a gépet...

Edith! Új oldal van! :wink: :wink: Egyébként ugyanazt érzem én is mint te, hogy annyi mindenre kellene figyelni a táplálkozás és egyéb (pl. a popsitörlő) terén hogy úgy érzem én is belefáradok.

Tegnap néztem sárga edami sajtot és az volt a csomagolópapírjára írva, hogy csak felületileg van kezelve tartósítóval. Biztosan emlékeztek, azt hiszem Jardina írta hogy vegyszeres lében pácolják? (bocsi ha nem szó szerint így volt...) Hát erre csak felületi kezelés volt írva, ami valószínűleg nem ugyanaz, de ki tudja hogy tényleg úgy van-e ahogy rá volt írva? Ha pedig igen, akkor csak a felülete tartósítószeres.
Na, be is fejezem ezt a témát is, mielőtt belezavarodnék....

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Ja, még el nem felejtem, én ma dinnyenapot tartok. Mertem venni egyet a Lidl-ben mert nagyon olcsó volt a kilója. Nem olyan rossz, de lehetne édesebb is. Már az egyik kedvenc zöldségesemnél is láttam dinnyét, rá fogok kérdezni hogy nem-e már magyar "gyártmány"? Jó lenne, ha az lenne...eső volt, és sütött a nap is, megnőhettek a dinnyék!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Ismét itt...

No, képzeljétek, végigcsináltam a tornagyakorlatokat. :? :? :? Igaz, hoyg egy-egy nehezebb feladatnál nem csináltam meg a 32-t, de így is alig érzem a testrészeimet. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Így elsőre huhh, eléggé megerőltető, de biztos, hyog bele lehet jönni. A nő szerint heti 3 alkalom szükséges ahhoz, hoyg 3 hónap után már látványos legyen a változás. :roll: No, kíváncsi vagyok, mekkora lesz a kitartásom.

Más: Kriszta "olvasta" Anna és Petit. Amikor a Süssünk palacsintát! című fejezethez érkezett, mondta nekem, hoyg süssünk palacsintát. Mivel Boró még aludt, kivitelezhetőnek tartottam. Sokat segítkezett a kisasszony, tojást tört (no, ez kalandos volt ) lisztet kavart bele, majd én is segítettem neki. Én megsütöttem őket, Majd ketten megtöltöttük. Lekvárosat, csokisat és sajtosat készítettünk. Igaz, Kriszta sokkal inkább nyalakodott, mint dolgozott már ekkor, de azért kenegette is a dolgokat!

Szemléltetés 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) :

Tojástörés után:
Kép Kép Kép :D :D :D :D :D :D
Elkeverjük a tojást...
Kép
Teszünk hozzá lisztet...
Kép
Meg egy kis búzakorpát is, hisz egészségesen táplálkozunk... :wink: :lol:
Kép
Azért ezt a rusnyaságot közelebbről is meg kell néznem...
Kép
Elkavarjuk tejjel, majd még egy kis vízzel is...
Kép
És megsütjük őket...
Kép
Aztán megtöltjük lekvárral....
... egy kanállal a palacsintára ...
Kép
... szétkenjük...
Kép
... majd egy kanállal a számba... :D
Kép
Csokisat is készítünk...
Kép
Hopsz... :? Lebuktam. Nemcsak a palacsintára ment...
Kép

Palacsintakészítés közben jó, ha adott egy kistesó is, aki alvás után szép csendben van és olyan jókedvűen fogad, mintha legalábbis ő ette volna meg az összes palacsintát! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép Kép Kép Kép

Bocs', hoyg ilyen részletes voltam. Néha rámjön... :wink: :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:
Most viszont megyek, mert a húgom elment sétálni a csajokkal és tegyem rendbe a romos konyhát, virágokat öntözzek és végre tegyem már a kamrába a múltkor készített eperlekvárt. :roll: :oops:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Eloszor is gyorsan feldobok nehany kepet. Mar regen igertem Mazsuzsnak, hogyha eljutunk odaig, hogy bescanneljuk az eskuvoi kepeinket, akkor mutatok beloluk. Ma Lolli unokatesoja megcsinalta, ugyhogy vegre tudok mutatni nektek nehanyat.

Kép Kép Kép

KépKép
olive
 
 


Akkor most irok is egy kicsit.

Edith, ne kerjel elnezest, en mindig nagyon orulok, a kepes beszamoloidnak. :D Annyira edesek a csajaid, kar, hogy nem tudunk eloben is talizni.
Milyen volt a palacsinta buzakorpaval? Nekem ez eszembe se jutott volna. Teljeskiorlesu lisztbol mar csinaltam, de igy, ahogy te meg sose. Tk lisztbol nekem izlett. Azota anyukamek is atvettek az otletemet es ok is abbol csinaljak. :) En meg a fogyim elott csinaltam olyat is, hogy beledobtam 1 szelet sonkat es sajtot es kettehajtottam es egy kicsit sutottem ugy tovabb, hogy elolvadjon a sajt. Isteni volt! Bar, lehet, hogy Mazsuzs ezert nem rajongana annyira, de en sos szaju vagyok, ugyhogy a sok edes pali kozott jol esik egy sos is.

Van egy baratnom, aki regen, kb. 10 eve eskudott a Biro Ica tornara. Mostanaban nem kerdeztem, hogy mire tornazik. Nekem egy baratnom a Beres Alexandrat vette at. Eddig csak odaig jutottam, hogy megneztem es megallapitottam, hogy nagyon nehez. Pedig nagyon bele kene fogni. Az is lehet, hogy jobban jarnek Biro Icaval. :roll:

Egyet ertek veled, hogy nem lehet minden karos anyagra, kajara odafigyelni, mert akkor megbolondulna az ember. En az illatszereknel azt a par anyagot nezem, amit emlitettem a masik topikban, de azt is csak azert tudom tartani, mert Magyarorszagon a DM-ben talaltam egy olyan termekcsaladot, amelyikben termeszetes anyagok vannak es ezek a karosak nincsenek benne. Ami meg a lenyeg, hogy nem csillagaszati osszeg, teljesen elfogadhato aron vannak. Nalatok van DM? Ha nem tudnam ilyen aron beszerezni, akkor valoszinuleg rakenyszerulnek az olcsobb, de esetleg karos anyagokkal teli illatszerekre, mert az erre specializalodott boltokban nem az en penztarcamra szabtak az arakat.

Majd legkozelebb irok reszletesebben a propylen glycolrol, de most mar faradt vagyok, hogy osszeszedjem a gondolataimat hozza.

Mazsuzs, milyen volt a dinnye?

Nekem ma kemenyitonapom volt. Egy kicsit nehezen viseltem, mert lusta voltam fozni, igy nem a legfinomabb ebedem es vacsoram volt. A rokonok szerencsere elmentek ebedelni, ugyhogy ma nekik nem kellett foznom.

Bogyo, sajnalom, hogy abbahagyod, de azert remelem sikerul valami modszerrel tovabb fogynod. Azert majd ird meg, hogyan csinalod!

Meg szerettem volna irni, de a ferjem itt sertepeltel mogottem, mert valami web oldalt meg akar nezni.

Jo ejszakat mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk, mert rengeteg dolgom van.

Most potyogtem be a gepbe, hogy miket ettem az elmult napokban es ugy meglepodtem. Kepzeljetek, mar a 69. napnal tartok, tehat kereken 3 hetem van meg hatra. :D Na, azert annyir anem oromkodok, mert utana se terhetek vissza teljesen a regi etrendemre, mert akkor ugye visszaugralnanak egybol a kilok. Azt hiszem tovabbra is nagyjabol figyelek majd a szetvalasztasra, de mar nem napok szerint, hanem etkezesek szerint. Az azert csak konnyebb. Mazsuzs, biztosan csolakozik rajtam, de nekem a szenhidrat nap olyan nehez. Otthon sokkal konnyebb lenne, mert jo kis peksegek vannak es nem kene allandoan csokitortat es csokis muffint ennem. Ma ebedre mar nem birtam se pizzat, se fott tesztat enni (kezdem nagyon unni). Vegul 2 szelet barna kenyeret ettem nagyon vekonyan megvajazva paradicsommal. Nem tudom, hogy ez mennyire szabalyos, de tenyleg nem ment volna le a teszta vagy pizza a torkomon. A vaj meg annyira keves volt rajta, hogy szerintem az nem oszt nem szoroz.

Na, mennem kell. A nagyon okos ferjem felebresztette Lollit. Mondtam neki, hogy ne maszkaljon a padlasra, amig Lolli alszik, de o azert is. Fel is ebredt a letrazorgesre.

Kellemes hetveget!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Én meg jöttem dühöngeni! :evil: :evil: :evil: :evil: Nem tudom, mi volt ma Krisztával, mert dél óta kivetkőzött magából. Délelőtt még nagyon édes aranyos volt, aztán kezdődött minden az ebédnél. Nem akart enni. :roll: Jó, szívem, majd megeszed alvás után, gondoltam. Igenám, de eltelt vagy 2 óra és ő még mindig nem aludt. Közben Boró felkelt, szopit kapott, aztán szerencsére csendben volt, mert nekem meg az ebédet kellett készítenem (a páromnak és sógoromnak) Kriszta viszont még mindig nem aludt. Aztán szinte 4 volt, mikor megjöttek a férjemék (+ még az unokaöccse és anyósom is) de addigra már ki voltam készülve. Mindhárman sírtunk. Valahoyg aztán mégis evett Kriszta egy kicsit, de aludni már nem volt hajlandó. Most felvittem az anyósék házához, ahol mindannyian dolgoznak, hoyg legalább lehiggadjak. A lakás, konyha romokban, egy adag száraz ruha összehajtogatásra vár, egy másikat az imént terítettem ki és még van néhány darab, + a hálóban ma még arra sem volt időm, hyog beágyazzak.
Miután teregettem, azt mondtam, nem érdekel, most leülök és megiszom egy kávét, mert érzem, hyog szétrobbanok.

Amúgy ma kemányítőnapom volt/van, és nagyjából a mederben vagyok. Néhány nyalintás fagyit bűnöztem :P meg két falatka húst. Muszáj volt ezt megkóstolnom, hyog lássam, kész-e. Amúgy ismét rizssalátát ettem, olyat mint múltkor. Akkor lefagyasztottam a maradékot. Ma csak egy kevés zöldbabot főztem mellé és paradicsomot is vágtam hozzá. Este nem tudom, mit eszem még.

Olive, szerintem teljesen rendben van a mai menüd. Ügyes vagy a napokkal! :) Azt hiszem, te vagy az egyedüli, aki maradéktalanul betartotta a diétát. Nekem ma van az 50. napom, úgyhogy még 40 van hátra, de felén már túl vagyok! :wink: De muszáj szigorítanom egy kicsit, mert most már megint állok egy ideje. :roll: :oops:
Én is féltem a szénhidrátnapoktól, mert nekem is ezek voltak a legnehezebbek...
Muszáj mennem...

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Na, visszajöttem...
Tavaly még a gyüminapok sem voltak annyira nehezek, mint a szénhidrátnapok. Az a bajom, hoyg tésztával nem lakok jól rendesen. Most vaalamivel többet eszem, ha muszáj és rendben van. Még nem unom sem a pizzát, sem a tésztát. Mondjuk pékárut nem is tudnám elképzelni, hoyg egyek. :roll: Sulis koromban jóllaktam velük. :evil:

Julcsi, sajnálom, hoyg abbahagytad. De nehogy eltűnj innen!!!

Jaj, Olive, tegnap én is ettem egy palacsintát és valóban, sajtosat. Csak úgy simán ráreszeltem a sajtot, rögtön utána, hoyg megsült. Megolvadt úgy is, nem kellett külön sütnöm.

Hát, ma nagyon érzem a tegnapi tornát. Szörnyű izomlázam van. Holnap azért szeretnék ismét csinálni belőle egy kicsit. Arra gondoltam, hoyg a bemelegítők után csak egy egy gyakorlatcsoportot fogok csinálni (pl. hasat vagy combot vagy feneket megdolgoztató gyakorlatokat) és akkor így inkább van időm rá. Mert azért 1 órát kereken nehezen tudok kiszakítani csak magamnak napközben. Éjszaka meg aludni akarok. Amúgy sem tudok túl sokat.

Na, felébredt Boró. Ennyit a nyugodt romeltakarításról. De ez van. Én vagyok a hibás. Amíg itt írogattam, szedtem volna rendbe a lakást. :P :P :P :P :P

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ohh, még annyit, hoyg Olive, nagyon csini menyasszony voltál!!! :D És milyen szép környezetben fényképeződtetek! Neketek csak 1 esküvőtök volt? Vagy volt otthon és Angliában is?
A ruháról és a csokorról tudnál valami közelebbi képeket is feltenni? VAgy akár priviben küldeni?? Mert a húgomat nagyon érdeklik a dolgok :D , már ötleteket gyűjt a sajátjához!!!
Mondtam, hoyg augusztus 10-én lesz az eljegyzése és valamikor jövő nyáron az esküvője? :shock: :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom, ti is csak szombaton voltatok aktívak! Megnyugtató, hogy nem maradtam el nagyon, de elég nyüzsis volt a hétvége. Tegnap délelőtt ki kellett mennem a piacra mert még nem terem anyukámnál friss zöldség így a piacon kellett beszerezni pár répát, krumplit, a páromnak is pólókat vásároltunk, mert az utóbbi időben három is kiszakadt vagy hirtelen kifakult a színe a teregetésnél. Ma pedig délelőtt főzeléket csináltam és délután átmentünk a családi ebédre a sógoromékhoz. Igy elmentek gyorsan a napok a hétvégén!

Olive! Nagyon csini menyasszony vagy/volták a képeken! Ezek a hátterek hol vannak? A férjed is aranyos! Kifejezetten szimpatikus. (Lehet azért, mert az én páromnak is hasonló mennyiségű haja van mint a tiédnek?) :D :D

Nagyon szépek vagytok és köszi, hogy nem felejtetted el az ígéreted és tettél fel képet.

Csak ámulok és bámulok rajtatok...Edith már a kúra felénél jár, te pedig már csak három hétig mondhatod el, hogy a 90 napos kúrát csinálod. Valahogy olyan gyorsan elment az idő, igaz te már csináltad a kúrát mikor elkezdtük a topikot de még az elején voltál...
Büszke vagyok azért rátok, hogy ilyen kitartóak vagytok, magamat pedig széégyellllem. :oops: :oops:

Edith! Jól sikerült ez a palacsintázás nálatok. Nagyon szuperek a képek és a lányok is helyesek! Főleg a kiskukta (vagy főszakács?) munka közben!

Bogyó! Remélem a blogírás közben azért ránk is szakítasz majd időt és pár sort!

Jardina nem jelentkezett és még nem is tudtam átmenni a teskontrollos topikban hogy belenézzek mit írtak az elmúlt napokban....

Nagyon meleg lett itt, a lakásban 25 fok van, és éjjelre is alig hűvösebb.
Nincs szúnyoghálónk sem...szóval ablaknyitás is csak módjával.

Olive, a dinnye nem volt rossz, de még nem volt teljesen fekete a magja.
Valahonnan külföldről hozták, de nagyon olcsó volt így ezért próbálkoztam vele. Nagyon-nagyon-nagyon várom már a szezonját!

Röviden ennyit, minden jót és majd jövök!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Lányok!

Mi van veletek???

Azt hittem, hogy nem győzöm majd visszaolvasni amit írtatok - mert tegnap mi sem voltunk itthon - és csak Jardina topikjába írtam anyukáméktól aztán már nem volt időm hogy ide is átjöjjek. Most meg teljesen meg vagyok lepődve, hogy egy leány sincs talpon a vidéken....:wink:

Edith!
Nálatok is nagyon meleg van? Már a lakásban is 26-27 fok, egyszerűen annyira kellemetlen, hogy egész nap egy zuhany alatt állnék.

Írjatok!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs, en is igy jartam tegnap. Jardina topikjaba irtam, aztan amikor ez kovetkezett volna, a ferjemnek kellett a szamitogep, utana meg mar tul keso volt.

Nekem sajnos mar megint nem mozdult a merleg nyelve. Lehet, hogy mar tovabb nem fogyok? Pedig lenne meg mibol.

Ma hajnalban hazautaztak sogornomek. A haz romokban all, rendet kene rakni, meg takaritani, de valoszinuleg nem lesz ra idom, mivel du.-ra bejelentkezett a baratnom es megyunk vasarolni. Nadragokkal viszonylag jol allok, de felulre nem tudok mit folvenni. Kellene jo nehany nyari felsot vennem.

Edith,
vegigneztem az eskuvoi kepeinket es a fotos altal keszitett kepeken egyiken se latszik jol a ruha es a csokor sem. A ferjem es baratok altal keszitett kepeket meg meg nem scanneltuk be. Ahogy megvan, kuldok. NEm tudtam, hogy a hugodnak jovore lesz az eskuvoje. Egyebkent az en ruham 2 reszes volt. Kulon volt a szoknya es kulon a felso. Ez szerintem nagyon jo megoldas, mert sokkal egyszerubb fel-levenni. Meg egy fontos dolog, amire szerintem erdemes odafigyelni: a felso hatul rejtett zipzaros volt, nem vegiggombos. Viszont voltak diszgombok, ugyhogy ugy nezett ki, mintha vegiggombos lett volna. Az szornyu, ha egyesevel be kell gomolgatni.

Szirwen, veled mi ujsag? Regen irtal. Regi jol van?

Olive

KépKép
olive
 
 


Helló!

Olive! Igen láttam, hogy írtál Jardina topikjába de nem szóltam :D , hiszen én is csak oda írtam.... :wink:
Most meg is vagyok lepődve mert a kisfiam már két órája alszik. Ebben a melegben...a szobában is 26 fok....
Szerintem biztosan fogsz még fogyni, csak inkább azt mondogasd magadban, hogy "az elkövetkezendő hetekben tovább karcsúsodok, olvadnak a kilók" vagy hasonló. Ne nevess ki, ez persze az agykontrollos tanfolyamon elhangzott tézis, de ha azt mondod, hogy nem mozdul a mérleg ha ráállsz akkor az agyad ezt veszi és nem engedi "le" a kilókat. Akármennyire is visszafogod magad a kajcsizásban. (Bocsi, nem akarok okostojás lenni, de tényleg működik...)!
Egy régi újságban találtam egy cikket, ahol egy lány (90 kiló felett volt) megcsinálta a kúrát, de kétszer kellett végigcsinálnia hogy 36 kilót fogyjon. Persze tartott egy kis szünetet is a két kúra között, de nem ment le először neki sem "csak" 16 kiló. Innen szoktam viszonyítani, hogy akkor ha valaki kevesebb súlyról szeretne fogyni, akkor mennyi mehet le.
Edithnek igaza van - akár a te példádad is nézzük -, tényleg az első harmadban (esetleg a kúra feléig) megy le a legtöbb kiló, utána pedig stangnál majd még pár kilócska esetleg leugrik.

Szirwen! Tényleg, van már netetek?? Jelentkezzél!

Bogyó, ti hogy viselitek a meleget? Már a nagyfiad is otthon van, ugye?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Rögtön össze karmolom magam! Elmentem ezért a linkért, és minden kitörlődött, amit eddig írtam. Pedig jó sok volt. Most nincs erőm még egyszer előlről kezdeni. Majd holnap.

Ezt az oldalt jártamban keltemben találtam a Neten. Egy hajószakács pasié. Tök jó receptek vannak, ő is 90 napos diétázott. Rögtön rátok gondoltam!
A másik topikban leírtam, hogy a "Csirkeszárnya pikáns mártásban" nálam, hogy alakult, s hogyan lehet javítani rajta.

http://www.szekelyistvan.hu/fozes.php


Azért most egy kicsit folytatom a dinnyevásárlási jó tanácsaimat. Ilyen marha melegben egy-kettőre el kezd romlani a nyitott dinnye, amit a piacon felvágnak és lefóliáznak! Azt nem kéne megvenni.

Ezért aztán ma mentem körbe-körbe a piacon, normális dinnyét keresni. Egyik helyen épp felvágni készültek egy dinnyét. Én előre szóltam, hogy kóstolni fogom, s ha nem jó, akkor nem viszem el. Azt mondta a pasi, hogy nem baj, úgy is fel akarta vágni. Mondanom sem kell, hogy nem volt túl szép piros és kásás volt, azt meg nem szeretem. Édes volt , az igaz... Persze nem tetszett neki, hogy ott hagytam...
Egy másik árusnál szintén volt egy fél dinnye, épp előttem tették ki, és ott volt a pasi, aki megvette a másik felét. Tehát friss vágás volt. Amikor mondtam, hogy kérem, akkor a pasi elvitt egy másik dinnyét is felvágni. Kivártam, hát tökéletes dinnye volt. Így hát inkább annak vettem meg mindkét felét... Érdemes volt erre várni...

Lányok! Hogy kell kuszkuszt csinálni, hogy finom legyen? Úgy rémlik, valaki írta korábban, hogy készített magának...
Vettem kölest, van valami jó receptetek esetleg?
Azt a búzakorpás dolgot én is kipróbálom majd.

Bocs, most megyek, mert már nagyon nyűgös vagyok...

Jó éjt!

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok!


Előkerültem végre!

Regi jól van, sokat játszik, és már van egy pár szó amit tisztán szépen kimond! Pl.: kocsi, kutya.
Én most már nem fogyizom, mert nincs annyi időm, hogy külön főzzek, magamnak, meg hát nagyon meleg van, nem akarom fűteni a lakást!:lol:
De azért szívesen olvaslak benneteket, és tényleg örülök a sikereiteknek!:lol:

A hétvégén, olyan árva kislánynak éreztük magunkat, mert Zoli éjféli dolgozott, ezért mi is inkább csak mászkáltunk.

Most megyek aludni, nagyon nehéz nap volt a mai!
Jövök, ahogy tudok.

szirwen1
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik mindenki ki van a melegtől, sehol senki...

Én most elég jól bírom a meleget, pedig egyébként nem jellemző... Legalább is itt a hűvös szobában jó.
Viszont annyira álmos vagyok, legszívesebben lefeküdnék aludni...

Tényleg, miért is nem fekszem le egy kicsit hunyni?
Biztos így jelzi a szervezetem, hogy kell neki.
Ez most biztos nem emésztési álmosság, mivel csak gyümölcsöt ettem eddig.

Ma voltam mázsálni: 2 hét alatt 4,5 kg. Kevés, nem?

130,1- ről 125,6-ra leméregtelenítettem magamról a plusz kilókat.

Rég nem voltam ilyen "kevés"...

Később még jövök...

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok!

Jardina, ahogy a masik topikban is irtam, szerintem a 4,5 kg nagyon jo. Ha igy folytatod, akkor hamarosan nagyon buszke leszel magadra!

Lanyok, a masik topikba irtam, hogy tegnap meg ma mit foztem. Hatha nem olvassa azt is mindenki, idemasolom.

En ma pizzat sutok. Nem mertem az egeszet TK lisztbol. Most kevertem feherrel, de majd fokozatosan at szeretnek terni a teljes TK-s valtozatra. Kivancsi vagyok milyen lesz, mert iszonyu regen sutottem pizzat. Szerintem van mar 8 eve is. Azota mindig csak pizzeriasat vagy boltit ettem. Oreganos-fokhagymas-paradicsomos pizzaszoszt csinalok ra es hagymat, paprikat rakok feltetnek.

Tegnap jo csipos kajat ebedeltem es vacsoraztam. Akkor jutott eszembe, hogy vajon ez nem art-e. Bar en egyszer olvastam a chilli jotekony hatasarol. Az biztos, hogy gyorsitja az anyagcseret es jol kipucol (sajat tapasztalat :lol: ). Valoszinu, ha surun eszi az ember, akkor art, de szerintem, ha mertekkel eszi az ember, akkor semmi gond.

Tegnap indiai kajara eheztem meg. Vegul Bombay Aloo-t csinaltam, ami tulajdonkeppen krumpli. Jo sok hagymat vagtam bele (aprot is meg nagyobb darabokat is), ezt megfonnyasztottam olajon, majd hozzaadtam a kockakra vagott burgonyat. Igy sutottem egy kicsit tovabb, majd befuszereztem curry fuszerkeverekkel (ebben van chilli is), egy kaliforniai paprikat vagtam bele es ontottem hozza egy kis vizet. En meg raktam bele egy kis suritett paradicsomot is, de ez elhagyhato. Fedot ra es igy paroltam tovabb. A vegefele soztam. Nagyon finom salataval.

Aki szereti a csiposet es a kulonleges izeket, az feltetlenul probalja ki!

Meg a ferjem is megallapitotta, hogy finomabb lett, mint amit multkor egy indiai kajaldabol rendeltunk.

Itt tovabbra sincs nagy hoseg. Sot nagyon szeles az ido. Meg esot is mondtak du. 1-re, de nem jott be. Pedig direkt azert nem mostam es teregettem ki a kertbe, mert azt hittem, esni fog.

Szirwen, orulok, hogy elokerultel. Gondoltam rad valamelyik nap, hogy vajon csinalod-e meg a dietat. Azert neked kisse macerasabb a munka miatt is.

Edith, remelem minden rendben nalatok. Nem szoktal ilyen sokaig hallgatni.

Na, megyek, mert mar du. 3 es meg nem ebedeltem. Csak felig van kesz a pizzam.

Olive

KépKép
olive
 
 


Szép jó estét!

Megjöttem, ami az alvást illeti, csak félig-meddig sikerült.

Edith jól elvesztél! Köszi nagyon a másolási tanácsokat! Nem tudom mit bénáztam el először, azóta viszont már tök jól megy.

Nagyszerű a képregényed a palacsinta sütésről. Gyerekeid tündériek! A nagylányodon már most látszik, hogy jó háziasszony lesz, hiszen van kitől tanulnia mindenféle jót. Az nagyon jó, hogy már most erre neveled, és türelmed is van hozzá.
Van egy ismerősöm, akinek a lánya 25 éves, még mosogatni sem tud rendesen, nem, hogy főzni! Mostmár persze bánja a dolgot, mert nem segít a lánya a háztartási munkában.

A tornagyakorlatot végig csinálni! Hatalmas gratu a kitartásodhoz. Hajrá a heti háromhoz...

Nekem is rá kellene vennem magam a testmozgásra. Ilyenkor nyáron nincs jóga, legalább szoba kerékpározni és kutyát sétáltatni kellene. Most épp erre a nagy melegre fogom, hogy miért is nem...
Úszni is nagyon szívesen mennék, de a fürdőruhám nem jó rám. Nem akarok már másikat venni, úgy is mindjárt bele fogyok...

Olive - Nagyon szépek vagytok a képeken! Nagyon ember közeli a zöld környezet. Rég óta élsz kint?
Az épületnek a háttérben mi a funkciója? Nagyon csípem az ilyen stílusú építészetet.

Szerintem sem lehet minden káros anyagot kiszűrni az életünkből - ételünkből, de azért csak oda kell figyelni rá, amennyire lehetséges.

Az a vajas barna kenyér teljesen rendben volt, még TK szerint is. A vaj semleges PH, a paradics pedig zöldség. Tehát tök jó!

A kenyér szénhidrát, - miért nem ehettek a 90 naposban? Nem értem! Szerintem sokkal inkább ez, mint csoki torta és muffin. Hát az nem éppen fogyókúrás kaja...

Milyen az a csokitorta amit enni szoktál? Finom? Házi? Én ettem már angol sütit, cukormázas torta szörnyűséget, kívül belül rettenetes volt. Egyik ismerősöm a "pöttyös kukit" kóstolta, hát nem bírta megenni...

Nagyon klassz ez Bombay Aloo - erről ismét eszembe jutott, hogy már megint nem vettem curryt. Friss zöld fűszernövényem van a kertben, de az nem ugyanaz. Feltétlenül meg fogom csinálni én is. Nem tudom miért, ahhoz képest, hogy mennyire szeretem a krumplit, mostanában alig kívántam meg....
Hogy készíted a pizza tésztáját?

Köszi a biztatást a kiló minuszokkal kapcsolatban.
Nem akarlak sürgetni, de mi újság a táblázattal?

Mazsuzs - légyszi adj nekem tanácsot! Hogyan tudom megbeszélni magammal, s az agyammal, hogy 65 kg a cél!? Mit kell mondogatnom magamnak, hogy ezt elősegítsem.

Bogyó - sajnálom, hogy abba hagytad a 90 napost. Mi lesz a legközelebbi szisztéma a fogyáshoz?

Szirwen - kár, hogy Te is...

Remélem, hogy azért ide és a Testkontroll topikba is be-be néztek majd!

Judit elő került már, írt a másik topikba egy kicsit...

Most át is megyek oda...


Jó éjt!

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok!

Ma megint nem voltunk itthon Nándival. Valahogy anyukáméknál még a meleg is elviselhetőbb...bár lehet hogy csak én hiszem így.

Edit! Minden rendben van veled? Nagyon hiányzol már! Remélem minél előbb bejelentkezel!

Olive! Érdekesnek tünik a B. Aloo receptje. Biztosan nagyon jó a kaliforniai paprika és a curry-s fűszerkeverék miatt. Pedig nincs benne husi....Én most olvastam nem olyan régen a burgonyáról egy cikket. Azt írja hogy az újkrumpli fogyasztása több okból is egészségesnek számít. Akkor a legjobb ha a héjával együtt fogyasztjuk (?) mivel a héjában és közvetlenül alatta találhatóak a vitaminok. Nem csak vitaminokban hanem ásványi anyagokban is gazdag ez a népszerű növény, az összes létező ásvány megtalálható benne. Magnézium-, foszfát- és kalciumtartalma a csontfejlődésre a sejtanyagcserére és az idegrendszer fejlődésére fejti ki pozitív hatást. Magas kálliumtartalma miatt a vízhajtást segíti elő (akkor ha alig sósan fogyasztjuk). A benne lévő niacin, folsav, szelén és cink számos élettani folyamat elengedhetetlen összetevője, krómtartalma miatt étvágycsillapító ezért kevés mennyiség is laktató.
Azért írtam le mert egyszer volt szó róla itt a topikban hogy a krumpliban nincs semmi vitamin....még régebben volt róla szó. Ezt megcáfolandó.
DE
Egyes antropozófusok és természetgyógyászok eltanácsolnak a krumpli fogyasztásától uais a rizzsel ellentétben a krumpli elnehezít, a beleket nyálkássá teszi, olajban (zsírban) sütve pedig még a rák rizikóját is növeli.

Röviden ennyit a burgonyáról. Én szeretem ezért eszem! :wink:

Jardina! A 4.5 kiló nagyon szuper eredmény!!!!! Két hét alatt! De jó lenne ha rólam is igy mennének le a kilók.... 8) De mint írtam már előbb, akin több felesleg van arról több kiló is távozik ugyanannyi idő alatt. Bár meg kell hagyni, lehet hogy sikerülne, hiszen te szinte csak gyümölcsön és leveseken éltél a két hét alatt. Ez pedig nagy szó és jó kis kilóolvasztó!
A tanács pedig amit kértél, a következő lenne (egy agykontroll tanfolyamot végzettől :) ) Nappal ha éppen csinálsz valamit akkor mondogass magadban egy akár magad költötte versikét: "Egyre karcsúbb vagyok, olvadnak a kilók, olvad rólam a háj" vagy hasonlót. Én egyébként ezt szoktam mondogatni.
Mint már írtam, egy nap az ember agyában 6000 gondolat megy végig aminek nagy része negatív, De ha ezt elkezded mondogatni akkor előbb-utóbb (de inkább előbb) elkezded az agyadnak adni a parancsot, hogy adjon a testednek parancsot a gyorsabb fogyásra. :) Mielőtt pedig este elaludnál, képzeld el magad amint ráállsz a mérlegre és az a vágyott kilók számát mutatja. Képzeld el azt az örömöt amit akkor éreznél amikor meglátod hogy már 65 kiló vagy. Képzeld el mit szólnálnak azok akikkel már régen találkoztál....majd aludj el.
Ha gyakran csinálod (sőt minden nap /este kellene) az felér egy saját magad általi "átprogramozással" és a fogyás is nagyobb ütemű lesz. De soha ne mondjál negatív tartalmú mondatokat mint Olive írt a napokban. Pl. hogy nem megy lejjebb a mérleg nyelve vagy hasonlók.

Na röviden ennyit, nem akarok itt hosszan "papolni" más már unhatja.

Bogyó is nagyon eltünt, lehet hogy nem is ír ide többet? :(

Szirwen! Tényleg jó, hogy legalább te bejelentkeztél. :D

Remélem Judit is majd benéz, akkor már jó a számítógépük?

Jardina, a dinnyés tanácsaid jók. Még mikor anno Pestre jártam dolgozni, a Fővám téri vásárcsarnok mellett vezetett az utam minden nap. Ott mindig olyan édes dinnyéket (fél dinnyéket) lehetett kifogni. Frissen félbevágottakat minden reggel. Itthon valahogy nincs szerencsém...

Na, röviden ennyit, megyek mert már alig várom hogy lezuhanyozzam.

mazsuzs
[/i]

Kép
mazsuzs
 
 


Jaj, elfelejtettem valamit még.

Találtam egy elég érdekes oldalt pár napja a neten böngészés közben.
Ha megnézitek, ne egyetek közben mert eléggé, hogy is mondjam csúnya vagy inkább gusztustalan. De érdekes.

http://www.drnatura.hu/kepgaleria.php


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Halihó!

Hát még sem mentem aludni. Mostmár meg nem is tudok, mert megnéztem a linket, amit Mazsusz tett fel. Hát nem bírtam végig nézni...

Egyébként azt tudom, hogy nagyon is javasolt lenne, hogy legalább hetente egyszer beöntéssel kimossuk a vastagbelet, mert hát onnan is sok minden visszaszívódik a szervezetbe, mérgezve azt + a lerakódások is elkerülhetőek lennének így. Elég érdekes önmagunknak beöntést adni, bár meg lehet csinálni, csak nem 125 kg-san.
A barátnőm egyik kuncsaftja (ő pedikűrös) - saját magának ad beöntést úgy, hogy lefekszik a fürdőben a földre, oldalra fordul, bedugja magának, felemeli a tartályt, és már kész is...
Na ki kapott kedvet hozzá?
Hát inkább ez, mint a colonoscopiás vizsgálat. Volt benne részem kétszer. Másodszor egy csomó jattot adtam, hogy szívják vissza a sok levegőt, amivel felfújnak. Ugyanis vissza tudják szívni, ha akarják... Első alkalommal bennem hagyták, hát 2 órát fetrengtem a görcsöktől, fájdalomtól... Szenyák voltak...


Mazsuzs - köszi a tippet nagyon! Megpróbálom pozitív gondolatokra cserélni annyi gondolatomat, amennyit csak bírok. A 65 kg mérleget, meg már látom is...

Az, hogy a krumpli ártalmas, az egy baromság!
Ha nyálkássá teszi a beleket, akkor az krumpli püré, abban pedig tej van... és a tejtől lesz nyálkás a bélfal... Ha hússal eszed , megint lehet probléma. Így savasítja és mérgezi a szervezetet. A ráknak savas környezet ad táptalajt. A TK-ban olvastam, hogy kísérleteztek rákos sejtekkel: savas környezetben burjánzott, a főtt kajába is bele tették, abban is szaporodott rendesen. Amikor viszont nyers kaják közé helyezték, elpusztultak a rákos sejtek! Ez azért már mond valamit, nem?!

Önmagában és zöldségekkel kizárt, hogy ártalmas lenne!
Az olajban sült krumpli nem a krumpli, hanem az olaj miatt lehet káros! Hidrogénezett olaj, transzzsírok, stb. Hidegen sajtolt növényi olajat kell használni. Mostmár nincs is nagy árkülönbség a kettő között. Vénusz olaj majdnem 600 Ft, míg a hidegen sajtolt Ré napraforgóolaj 670.- Ft a bioboltban. Ebben az esetben is vigyázni kell, hogy az olaj ne égjen meg, mert akkor az is károssá válik.



A burgonya lúgos kémhatású és az összes többi zöldség is.
Ha vegán ennénk - teljesen száműzve az állati eredetű fehérjéket - minimálisra lehetne csökkenteni a rák kialakulásának veszélyeit. Minden vega tök egészséges.

A burgonyát ilyenkor sosem pucolom, úgy készítem el hájastól. Fini.
A zöld részeket viszont mindig ki kell vágni, mert az mérgező!

Már rég óta tervezem, hoigy kicsavarom a krumpli levét - mert az aztán úgy csúcs szuper hatású. Semlegesíti a káros savakat - s jót tenne fájó gyomromnak is (krónikus nyálkahártya gyulladás + reflux). Bár nem szeretem a nyers krumplit, de erőt veszek magamon a jó cél érdekében, és valahogy lehúzom majd. Ezt addig kell megtennem, amíg van újkrumpli. Zellert korábban már facsartam ki, nagyon üdítő volt, és pont 2 óra az emésztési ideje.

Úgyhogy csak nyugodtan együk a krumplit!

Mostmár tényleg megyek aludni, bár lehet, hogy kell ennem egy kis dinnyét...

Jó éjt!

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs
, probalkozom ezentul en is a pozitiv gondolatokkal.

Jardina, az eskuvos kepek Magyarorszagon keszultek, Szabadkigyoson (Bekes megye). A hatterben egy kastely all, de ma mar iskolakent uzemel (legalabbis nehany eve igy volt, azota nem hallottam rola).
Idemasolok neked egy rovid leirast rola:

Szabadkígyós

Szabadkígyós legfőbb értéke a határában elterülő Kígyósi puszta. A védett területhez tartozik a Wenckheim-kastély, valamint annak parkja.

A régészeti kutatások több emberi település nyomát fedezték fel a kígyósi pusztán, melyek közül a legrégebbi a bronzkorig nyúlik vissza.

Ókígyóst és környékét Harruckern János György telepítette be magyar, szlovák és német telepesekkel. Gróf Wenckheim József Antal császári és királyi kamarás, aki beházasodással szerezte meg a kígyósi uradalmat, 1815-ben dohánykertészeket telepített a környékre, majorságot hozott létre, templomot épített, erdőket telepített.

Gróf Wenckheim Frigyes és gróf Wenckheim Krisztina 1875-79 között megépíttette a szabadkígyósi Wenckheim-kastélyt. A neoreneszánsz-eklektikus épület, amely Ybl Miklós tervei szerint készült, ma is a település látványos műemléke.

A kastélyhoz tartozó 23 hektáros park valódi pihenőhely mesterséges tóval, szökőkúttal. A kastélyparkhoz szervesen kapcsolódó puszta legfontosabb domborzati elemei közé tartoznak az elhagyott, ősi folyómedrek.


A krumplira visszaterve, en hallottam krumplis fogyokurarol is, csak akkor sozni nem szabad. En nagy krumplis vagyok, nekem azert se jottek be eddig az olyan dietak, amelyek tiltjak a krumplit. A 90 napos dieta alatt meg siman eszem a krumplit, csak ugye nem hussal, hanem mas zoldsegfelekkel parositva.

Ma vacsira sutottem kenyerfeleseget. Zsemle nagysagu volt, csak hosszukas. Olyan minikenyernek mondhato. Nem volt itthon eleg TK lisztem, ugyhogy kevertem feherrel meg magokat is tettem bele (lenmag, szezammag, napraforgo, tokmag). Lehet, hogy a magokat nem kellett volna, de egyszeruen imadom. Ezt ettem vekonyan megkenve vajjal es egy jo nagy nagyon finom paradicsommal.
Nagyon finom lett a kenyerecskem, csak a heja igen kemeny. Ami engem ugyan nem zavart, mert szeretem a jo ropogosat, csak azon gondolkoztam, hogyha pl. anyukamnak sutnem, o nem birna megragni, ha ennyire ropogos. Szoval, ha van valami otletetek, azt szivesen fogadom.
Edith, te hogy csinaltad multkor a kenyeret? Meg a pizzateszta receptedet is leirhatnad, hogy masfajtat is kiprobaljak.

Azt hiszem eldugulok mara, hatha egyszer viszonylag emberi idopontban sikerul lefekudnom.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Nem olvastalak végig, talán nem is tudlak már, mert egyszerűen NINCS IDŐM. Igaz, hétfőn és tegnap délután (éjfélig :P ) itthon sem vltunk, amikor meg itthon vagyunk, akkor is állandóan van tennivalóm. Ennyire elhavazódva nem voltam már rég, pedig semmi extrákat nem csinálok, sőt, még a normál munkáimat is alig fejezem be.
Mára van némi babréálkodásom, ert hoztunk pár kiló cseresznyét és abból szeretnék fagyasztani a csajoknak.

Szóval végülis azért írtam, mert láttam, hoyg mindannyian hiányoltok, és nem fair, hogy hagyjalak aggódni. Főleg, amikor semmi baj sincs. A diétát csinálom, természetesen :D , bár pl. az este felborult, mert egy kicsit becseresznyéztem. :P De azt hiszem, csak ennyi baj legyen! :wink:

HA lesz egy kevés időm, még írok, a kajáimról meg látott kajákról is (tévében) meg úgy amúgy magunkról is. De nem tudom, hogyan fogom beszorítani a mába. Hátha azért mégis...

No, puszi, gratula és további kitartás mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok Lányok!

Egy percig se jutott eszembe, hogy a fogyókúra feladásával, az írást is be fejezem. Csak mostanában össze sűrüsödtek a teendőim, így nagyon kevés időm volt netezni.
De azért bele bele olvasok, miket írtok!

Ami az evésemet és a súlyomat illeti, semmi különös változás nem állt be. Egy dekát se híztam vissza attól, hogy a csirkepörkölthöz nokedlit is eszem! :lol:
Naponta csak egyszer eszem főtt ételt, kb 16 óra felé! utána már szinte semmit, max gyümölcsöt, ami a napokban isteni görög dinnye volt! :lol: A melegnek köszönhetően, végre megfelelelő mennyiségű folyadékot iszok, és eszem a finom a húslevest is.

Mazsuzs!
Ami a blog írást illeti, az legalább 1, 1,5 hónapja áll! :cry:
Én már csak ilyen vagyok, mindent feladok! :cry: :oops:


Olive!
Nagyon szépek vagytok a képeken! Szép menyasszony voltál! :lol:

Jardina!
Tényleg nagyon szép eredmény a 4.5 kiló!!! Csak így tovább!


Képzeljétek nekünk is halódik a gépünk, de ha minden igaz holnap jön a srác, és megnézi mi a búbánat baja van! :oops:
És van még egy hírem! Levágattam Dávid haját, de most géppel!
Remélem hullámosan nő neki vissza! :roll:
Sajnos nem engedi feltölteni a képet! :cry: Talán ha a srác megcsinálja meg tudom mutatni!

Na ma ennyi voltam!
Szép, hűvös napot kívánok Mindenkinek!

bogyo75
 
 


Halika!

Olive - nagyon jó, ez a mini-kenyér ötlet. Te hogy készíted a tésztáját?
Korábban én is sütöttem kenyeret Tk és tönköly lisztből, sütőben, de passzolok, hogy hol a recept.
Arra emlékszem, hogy a sütés vége előtt be kellett spriccelni néhányszor hideg vízzel. Azóta azt hallottam, hogy alulra vizet kell tenni egy edénybe, hogy párologjon sütés közben és így nem lesz kemény a héja. A spriccelés segített rajta valamit. Aztán amíg hűl, le lehet takarni nedves, tiszta konyharuhával is egy időre. Ez is segíthet a kemény héj problémán. Anyám mondta, hogy falu helyen így csinálták valamikor...

Leírom kedvenc krumpli receptemet, annyira finom lesz, hogy juj... Mostanában nem is nagyon csinálok sült krumplit, mert ez finomabb és puhább is.

Dinsztelt krumpli

A krumplit felkarikázzuk kb. 5 milliméteresre, vastagfalu serpenyőben annyi hidegen sajtolt olajat hevítünk, hogy belepje az alját. Rádobjuk a buronyét és pirítjuk, forgatjuk, hogy színesedjen, nagy lángon. Sózzuk, kevés vizet öntünk alá, majd lefedjük, s kis lángon pároljuk. Mire lefő róla a víz, puha lesz a krumpli. Isteni. Ennek variációi: amikor már majdnem ehetőre hűlt, szórhatunk rá apróra vágott petrezselymet, összeforgatjuk, s pár percre lefedjük.
Úgy is készítettem már, hogy az olajba először hagymát dobtam, megpirítottam aranyosra, majd akkor dobtam rá a krumplit. Pirospaprikát is lehet rádobni. Hú, így is príma...


Zöldségvásárlási jó tanácsok: ha zöldségeket vásárolunk, arra kell odafigyelni, hogy pl. a répa, retek, karalábé, zeller zöldje szép, harsogó zöld legyen! Ami már sárgul, kornyadozik, az nem friss. A káposztafélék felső levelein is lehet látni, hogy halványulnak.
Én mindig arra gondolok ilyenkor, hogy meggyőzzem magam, hogy mit érek azzal, ha olcsóbban veszem meg a zöldséget, s azután a felét ki kell dobni? Melyik az olcsóbb ilyenkor? Így aztán a szép frisset veszem meg, még ha drágább is...
Otthon is tovább marad friss, ha nem vetetjük le a zöldjét a piacon. Még a levélből tud táplálkozni az ehető rész.
Az uborka mély zöld és kemény legyen. A káposzta fej is akkor jó, ha kemény a tapintása.


Láttátok tegnap este a Főkuszban a lábáztatós átverős masinát?
Én már régen mondtam a barátnőmnek, hogy nagy átverés az egész! Jó pénzért eljár áztatni a lábát, pedig még egy orvosismerőse is mondta, hogy kamu az egész.
A víz elszínesedése nem a belőlünk kioldódó méreganyagoktól, hanem az ionizálóból só hatására kiváló vas-oxid miatt van. Mi a vas-oxid? Magyarul: rozsda! Tehát rozsdás vízben áztatod a lábad fél órát! Hát köszi nem! Plusz a vízben megtalálható mindenféle anyaggal is reakcióba lép (mint tudjuk, a víz, nemcsak víz), a pórusokból kiázó por, ennek egyvelege miatt lesz a víz habos. Ha fél óra alatt kioldódna belőlünk annyi méreganyag, akkor sokkal több egészséges embernek kellene lennie.
Korábban -, hogy ezt az elméletemet önmagamnak is bebizonyítsam, én is elmentem egy helyre - s vittem magammal egy kanna meleg desztillált vizet, s abban áztattam a lábam, s nem engedtem bele tenni a sót. Nem is történt a világon semmi!

Nekem is ajánlották, hogy áruljam én is, de nemet mondtam! Mert sem a lelkiismeretem, sem a gyomrom nem veszi be az emberek becsapását! Ugyan ezért nem árultam táplálkozás kiegészítőket sem. Sok közül szervetlen, sőt szintetikus anyag, az meg nem hasznos, hanem káros a szervezet számára. Pl. A centrum,. amit a patikában árulnak.

Ebből is látszik, hogy a hiszékenységen túl, mennyire nem ismerik az emberek a saját testük működését...

Mennem kell!

Szép napot!

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok!


Jardina!

Minden vitamin és étrend kiegészítő mesterséges!
Még a pezsgőtabletták is!
Csak annyi a különbség, hogy a gyógyszertári dolgok állandó ellenőrzés, mellett, mg. pontossággal készülnek. ma már nagyon kevés természetes anyag áll a rendelkezésünkre, azokból sem lehet tiszta alapanyagot előállítani. Ez csak a környezetszennyezéstől függ!
A piaci zöldségek is lehetnek szennyezettek, érdemes megkérdezni az eredetét!
Én például tojást és tejet, csak megbízható forrásból veszek, egy olyan tanyáról, amit előzőleg személyesen is megnéztem.
Persze, a zöldség gyümölcs már nem ennyire lekövethető, de azért érdemes utánanézni.
Gratulálok a 4,5 kilóhoz, nagyon szép! És irigyelem a kitartásod!:lol:



Olive!

Ez a krumpli jól hangzik! Én nem szeretem a krumplis dolgokat, de ezt azért kipróbálom, szerintem köretnek is megállja a helyét!

szirwen1
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, hogy mennyi ideig tudjuk elviselni ezt a meleget!
Éjjel alig alszom pár órát, és szegény Nándi baba is fel-felsír.Nagyon jó lenne, ha már véget érne. Az utóbbi időben nem szeretem úgy a nyarakat mint régebben gyerekkoromban. Persze lehet másként beszélnék ha egy klíma is be lenne szerelve a házba, de nincs és nem is lesz...

Jardina! Nem azért tettem fel a linket, hogy ne tudj aludni! :wink: Mi is nézegettük a párommal ezt az oldalt de azért biztosan van benne egy kis "nagyítás" lévén hogy amerikai a termék. És arról se feledkezzünk meg, hogy az amerikaiak nagy része félkész, mélyhűtött terméken él (több műsorban lehetett ezt látni, és ismerősöm is volt kint) ezért nem is csoda ha ilyesmik jönnek elő belőlük... :wink:

Szirwen! Hát most jól felvilágosultam. Nálunk ugyanis a párom a Béres Activalt szedi és a csöppnyi agyamban meg sem fordult a mesterséges volta. :oops:Ilyenkor nyáron a párom is több gyümit eszik, de egyébként nem egy nagy gyümölcs evő, a paradicsomot és paprikát egyáltalán nem eszi így ezzel a tablettával pótoljuk az esetleges vitaminhiányt.
Miért javasolják teherbe esés előtt pl. az Elevit tabletta szedését - ha ezek után gondolom - az is mesterséges? Remélem tudsz valami jó kis - megnyugtató - választ mondani.

Jardina! A burgonya levét ugyanúgy gyümölcscentrifugában lehet kipréselni mint a gyümölcsökét? Éppen az AK tanfolyan óta gondolkodom egyre komolyabban a gyümölcsprés vásárláson ott ugyanis a szünetekben lehetett vásárolni répa+almalét 50 % arányban összeöntve. Érdekes íze volt de finom. Ahhoz, hogy ilyen keményebb zöldségeket is ki tudjunk facsarni, valószínűleg egy jobb és emiatt drágább masina kell?

Edith! Jó, hogy jelentkeztél, kár hogy nem tudtál visszaolvasni. Én a nagy meleg miatt nem nagyon tudok mit csinálni, ezért van időm a gép elé ülni...Nagyon kiszívja az ember "erejét" ez a meleg és nincs kedvem semmihez.Ha még főzni is kell az borzalom, a konyha egy szauna. Azért jelentkezzél gyakrabban, mert nagyon hozzászoktunk a napi-kétnapi bejelentkezéshez tőled! :) :)

Bogyó! Jó, hogy rólad is hallottunk. Örülök, hogy nem hízol vissza, de hozzá kell tennem - nem azért, hogy letörjelek - ennyi kilót amit fogytál, szinte ugyanannyi idő alatt lehet visszahízni mint amennyi idő alatt leadtad (legalábbis egy könyv szerint) így most azért tényleg sok gyümit egyél inkább!
Igy biztosan nem ugranak vissza a fránya kilók! És legyen pozitív a gondolkodásod, mindig az jusson az eszedbe, hogy nem fogsz visszahízni, meg tudod tartani a súlyodat!

Olive! Tényleg csak egy kis pozitív gondolkodás kell!
A kenyeret sütőben sütőtted vagy kenyérsütő gépben? Anyukámnak is keményre sikerül néha a borítás a kenyésütő gépben, de ő sütőben nem is csinált még...

Na, itt be is fejezem mert ki kell vennem a kiskirályfit az ágyából. Nem tud elaludni olyan meleg van.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Edith, orulok, hogy minden ok veletek, csak sok a dolgod, ezert nem irtal. Mar keszultem sms-t kuldeni.

Mazsuzs, szamomra olyan hihetetlen, hogy akkora meleg van nalatok. Nalunk ma is csak kb. 20 fok volt.

Jardina
, ilyen dinsztel krumplit en is szoktam csinalni es nagyon szeretem. Mostanaban, amiota 90 naposozok, mivel a krumplit is foetelnek kell enni, ugy varialtam, hogy tettem hozza boven fokhagymat, egy pici orolt komenymagot es borsot, repat, kukoricat adtam meg hozza. Olyasmi ize volt, mint a brassoinak csak a hus helyett zoldsegekkel. :)

Amikor a kenyeret sutottem, tettem az alatta levo racsra egy kis tepsi vizet, de ugy latszik az nem segitett. Viszont legkozelebb ki fogom probalni, hogy a vegefele vizzel lespriccelem. Meg a nedves konyharuha is jo otlet.

Egyebkent a kimaradt pizza tesztabol sutottem a kenyeret. Mivel nem volt eleg TK liszt itthon, csak a negyede volt TK lisztbol, a 3/4-e feher liszt volt. Legkozelebb tobb TK liszttel probalom.
100g TK liszt, 300g feher liszt, kb. 4 evokanal olivaolaj, 1 csomag elesztopor es annyi langyos viz, hogy jol osszealljon. A magokat csak kelesztes utan, sutes elott kevertem bele, amikor ujra atgyurtam a tesztat. Ebbol lett 2 pizza es ket minikenyer.

Ja, azt hiszem Mazsuzs kerdezte korabban, hogy kenyersutoben csinaltam-e. Nincsen kenyersutom, ugyhogy a sutoben (villany sutonk van). Gondolkozom, hogy vegyunk-e kenyersutot. Nem tudom, hogy az mennyire konnyiti meg a sutest, meg mennyire maceras tisztan tartani. Nincs olyan ismerosom, akinek lenne, ugyhogy nem tudok senkit se megkerdezni rola. Egyenlore talan meg tovabb kiserleteztek a sutoben, aztan majd meglatjuk.

Bogyo, ha jo lesz a gepetek, rakd fel Davidka kepet! Kivancsi vagyok az uj serojara. Vicces, hogy ti mar hanyszor vagtatok, Lollinak meg egyszer se kellett. Most gondokozom rajta, hogy mar nem artana, de most mar lehet, hogy megvarom az augsztust es otthon viszem el fodraszhoz. Nem viszi tulzasba a hajnovesztest.
Orulok, hogy a sulyod nem valtozott. Remelem, az enyem sem fog a dieta befejeztevel.

Ha mar szoba jottek a vitaminok, akkor en is hozzaszolnek. Azt alairom, hogy a termeszetes vitaminok sokkal jobbak es konnyebben es tobb szivoduk fel beloluk, viszont szerintem a mesterseges vitaminok is segitenek valamennyire. Erre jo pelda vagyok en. Mint mar tudjatok, nagyon szenvedtem a terhesseg elso 16-17 heteben. Addig alig ettem, sot annak is nagy resze kijott belolem. Utana is meg nagyon sokaig nem tudtam vitamindusan etkezni, csak szinte egeszssegtelen kajakat tudtam megenni. Gyumolcsot, zoldseget szinte csak a terhesseg vegefele tudtam enni. Ennek ellenere a verkepem vegig nagyon jo volt. En ezt a terhessegi vitaminnak tudom be, mivel a kajaval nagyon keves vitamint es asvanyi anyagot vittem be a szervezetembe es megis jo volt a verkepem. Szoval, szerintem, ha nem szedtem volna vitamint, biztosan lett volna vitamin es vashianyom. Volt olyan idoszakom, amikor csak paradicsomos, sajtos pizzat voltam kepes legyurni, aztan volt, amikor sult krumplit ketchuppal, aztan Mcnuggets ketchuppal. Szamomra is hihetetlen volt, mivel pont ilyeneket nem nagyon ettem a terhesseg elott. Mindig ugyeltem ra, hogy sok gyumolcsot, zoldseget egyek es pont a pocakos idoszak alatt nem ment. Feltem is nagyon, hogy valami gubanc lesz belole, de szerencsere Lollival mind a ketten megusztuk. Sot, ami rohejes, hogy a terhesseg alatt osszesen 8 kilot szedtem fel, amibol 6 el is tunt, mire hazamentem a korhazbol. Utana viszont sikerult zsirparnakat pakolnom magamra.

Most meg ugy belejottem a fogyasba, hogy hiaba ertem mar el a terhesseg elotti sulyom, a 90 napos utan is vigyazni szeretnek, hogy mit mivel eszem, hogy tovabbi felesleg menjen le. Kar, hogy nem ismertem a 90 napost vagy a TK-t mar a terhesseg elott.

Ja, tudom mar, hogy meg mit akartam! Jardina, kuld el az e-mail cimed priviben es akkor kuldom a tablazatot! Egyszeruen nem birom ide feltenni.

Jo ejszakat! Remelem ejszaka egy kicsit lehul az ido es tudtok aludni. Ha, nem gyertek hozzank husolni! :wink: :lol:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratukat a 4,5 kilóhoz. Ha 2 hét múlva szerdán még egyszer ennyit fog mutatni a mérleg, akkor elégedett lehetek azt hiszem.

Bocs Olive, elfelejtettem megköszönni, amit feltettél Szabadkígyósról. Köszi! Vonzódom a kastélyokhoz, és a régi kúria épültekhez. Inkább valami jó pasihoz kellene vonzódnom... :D
Bár én vonzódom, csak ők nem vonzódnak hozzám... Nem csodálom, én sem találom magam cseppet sem vonzónak magam. Lesz ez még másképp is, nagyon remélem!

Az a recept, amit leírtál... valami ilyesmi rémlik nekem is. Ebből a tésztából olajban sült lángost is lehet csinálni. Apróra reszelt édes fejes káposztát is lehet beledagasztani a tésztájába, s máris kész a káposztás lángos. Vagy elkészíteni azt a káposztát, ami káposztástésztához kell, a tésztát kiszaggatni, kinyújtani, majd az egyik felére rákenni egy adag káposztát, visszahajtani, összenyomkodni, hogy a káposzta a belsejébe kerüljön. Így sütni ki olajban. Fini. Ezzel a módszerrel darált húsból készült pörköltet is el lehet dugni a lángos belsejében, csak akkor már nagyon nem fogyókúrás kaja.

Szirwen - így van, én is tudom, hogy minden vitamin mesterséges, ami dobozos, hát persze. Én nem is eszem egy szemet sem egyikből sem. Ezek közül is vannak olyanok, amelyek teljesen szintetikus úton állítanak elő, és vannak olyanok, amiket szerves (növényi) anyagokból vonnak ki - állítólag. Ez utóbbi az, amelyet a szervezet fel tud használni valamelyest, s azért mert nagyon tud, állati intelligens. Ki tudja mit, miből tud átalakítani, kivonni, hogy meg legyen ami kell, - babavárás esetén a pocaklakónak is. Aztán ilyenkor előjönnek a rejtett tartalékok is.
Olive - gondolom a Te esetedben is ilyesmi történhetett.

Mazsuzs - bár igaz, hogy nem tőle kérdezted: a gyártóknak mindig is a forgalom a lényeg, a bevétel növekedés. Mindegy nekik, hogy kinek adják el a portékát. Nyilván az Elevitet valamilyen más arányban kutyulták össze, hogy jobban "megfeleljen" a kismamáknak. A gyógyszerek is tökre szintetikusak, s azt is ajánlják nap, mint nap.
Én a teherbeesés előtt is a méregtelenítést javasolnám.

Az egyetlen, ami biztosan természetes és jó is a szervezet számára , az élő anyag - zöldség és gyümölcs.
Biogazdaságba még én sem tudtam elmenni, pedig nagyon szeretnék. Addig is a piacon vásárolok egészséges árut, reménykedve, hogy nincs bennük túl sok mérgező anyag. Ami meg van, azt mindjárt ki is méregtelenítheti a szervezetből a bennük lévő élő lé. Hát nem?

Erről jut eszembe! Mostanában, ha megpucolom a sárgarépát néhány perc múlva már itt-ott el kezd feketedni. Létezik, hogy ez az oxidáció miatt van? Régebbről nem emlékszem ilyesmire. Pár óra múlva sem jelentek meg rajtuk fekete foltok. Ti mit tapasztaltatok ezzel kapcsolatban?

Szóval a facsarós masináról: mezei gyümölcscentrifuga, amit árulnak a multik, nem elég erős krumpli, zeller, répa, cékla facsarására. Gyenge tákolmányok, a műanyag alkatrészeik pillanatok alatt átmelegszenek, összeolvadnak, szét sem lehet többé szedni, hogy elmosd. Én hármat vágtam haza így. Többé nem veszek. Viszont pár hónapja vettem sokért egy direkt erre a célra kifejlesztett jucert. Viszont még nem vettem elő azóta sem... Mostmár hamarosan meg kell tennem ezt a lépést. Ez kis lépés lenne az emberiség számára, viszont nagy előrelépés számomra....

Létezik egy asztalra szerelhető kézi erővel hajtott daráló féleség is, kb. 20 ezer Ft. (több felé kell keresni, több cég is árulja ugyanazt, akár 10 ezer Ft eltérés is lehet köztük. )
Amit TV shop-ban reklámoznak jucert, az kicsi és gyenge. Nem szabad megvenni, ha néhány alkalomnál tovább akarod használni. Talán, ha fém alkatrészei lennének, bár ezt nem tartom valószínűnek.

Dörög az ég, mindjárt jön a zuhi... De jó.... nem kell locsolni...

Most mentem, mindenkinek kellemes hétvégét.
:D :D :D :D :D

Jardina
jardina
 
 


Ja, és pozitív energiákat! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :

Jardina
jardina
 
 


Csak bekukk és egy fotó. Ezt már rég meg akartam mutatnbi nektek... Na jó, nem is olyan rég, csak kb. egy hetem, mert múlt szombaton ettem grillezett zöldségeket. Mindent lehet, csakis a fantázia szabhat határt!!! :D Már alig várom a holnaputánt, hogy ismét legyen valami ilyesmi. :wink: :D
Na, jól néz ki?
Kép Grillezett répa, petrezselyem (Olive, a paszternák szerintem isteni lehet így), hagyma, paprika és paradicsom + héjában sült provence-i fűszeres újkrumpli. Nyammmmm

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Őszintén, már nem is tudom, mire kellene válaszolnom, mire kellene reagálnom... :oops:

Tudom, hoyg pizzatészta-receptet kértetek.
30 kanál liszthez teszek egy teáskanál sót, majd a közepébe töltök kb. 1 decinyi langyos vizet, amibe feloldottam egy kiskanál cukrot és kb2,5-3 deka élesztőt (én mindig friss élesztőt használok, úgyhogy a porból nem tudom, mennyi kellene. A liszt az kb. 60 dekányi.). Annyi lisztet keverek hozzá (az élesztős vízhez) míg olyan galuskasűrűségű massza lesz belőle. HA van időm, akkor ezt kb. 10-15 percig így kelesztem. Ha nincs, akkor máris öntök még hozzá langyos vizet (hogy mennyit, nem tudom, mert csak "szemre" szoktam) és nem túl kemény, nem túl puha tésztává gyúrom. Egyszer-kétszer megolajozom a kezemet és úgy gyúrom tovább, hogy a tészta már az elején se ragadjon olyan nagyon. Mikor meggyúrtam (én nem dagasztom túl sokáig, kb. 10 perc alatt össze van állítva a tészta), letakarom és hagyom kb. duplájára kelni. Ha kész, akkor kinyújtom, tepsibe teszem és magában addig sütöm a sütőben, míg a tészta teteje megszárad. Csak azután teszem rá a paradicsomos kencét és a többi akármit, mert így biztos, hoyg a tészta nem marad nyersen. Még annyi, hoyg én a tepsit kikenem olajjal és megszórom zsemlemorzsával vagy újabban zabpehellyel. Így egyáltalán nem tud megpirulni az alja. Csak jó ropogós lesz, belül és felül meg puha.
No, ez az alaprecept, most ezt szoktam ezerféleképpen variálni. Keverem a lisztféléket, teszek bele búzakorpát, zabpelyhet, kukoricadarát (mindezeket lisztként beleszámolva, azaz a 30 kanálon belül kedvem szerint variálom a hozzávalók mennyiségét, da azért 10 kanál fehérlisztet mindig alapként használok), vagy ízesítésként áttört fokhagymát, friss vagy szárított zöldfűszereket, stb. Nálam nincs két egyforma pizza általában. :D


A kenyeret is nagyjából így készítem. Bár az adagot Judit-módra állítottam össze mostanában, finomabb lett a tésztája és 4!!! napig elállt, friss volt.

Olive, én is teszek vizet egy edénykébe alája. A vízzel való kenegetést is ismerem, de mostanában nem volt szükség rá. Nekem is nagyon ropogós lett a héja, de mire kihűlt, kissé puhult, majd utána zacskóban tároltam és egészen jó lett. Mindenesetre, elégedett vagyok, mert 3 kis graham-kenyér árából, ami csak 900 g, én másfél kiló kenyeret hoztam ki. Mondjuk ehhez hozzájön még az elfogyasztott gáz ára de szerintem az minimális, tekintve a havi fogyasztást.

Mazsuzs, itt is dögmelegek szoktak lenni mostanában. Bár tegnap esett az eső és m is eléggé borús az idő, úgyhogy tűrhetővé vált a hőmérséklet. A napokban csak egy kis rövidujjú blúzot adtam Boróra és a pelust, sőt, alvás közben azt is levettem róla, hoyg szellőzzön a kis drága.

Még leírom, hoyg hogyan készíettem azt a sült krumplit a grillezett zöldségek mellett. Olive, hasonló ahhoz, amit Enikő ajánlott múltkor.
Szóval az újkrumplikat kefével nagyon jól megsúroltam, majd hosszában kettévágtam. Sót, fokhagymaport és provence-i fűszerkeveréket kavartam össze egy kistányérban, a krumplikat vágott felükkel belemártottam, majd egymás mellé fektettem egy tepsibe. Meglocsoltam egy kevés olajjal , lealufóliáztam és betettema forró sütőbe. Addig sütöttem, míg ilyen szép pirosra nem sült az aljuk, a belsejük meg jól megpuhult. (Fokot, időt nem tudok mondani, mert nem olyan a sütőm. ) Másnap ezt készítettem a férfiaknak (sógorom és a fia is itt volt) ebédre és nagyon dicsérték. Akkor kicsit visszafogtam a provence-i fűszereket, mert a férjem nem igazán szereti a bazsalikom, rozmaring ízét.

Az az indiai krumpli nagyon jól hangzik. :) Szerdán láttam a tévében (nem tudom, melyik adó, a paprikatv vagy storytv) egy műsort, ahol egy indiai pár készíett valami hasonló kaját.
Először zöld és piros húsú paprikát kezdtek párolni kevés olajon, majd hagymát adtak hozzá, végül pedig okrát (ami nem tudom, hoyg pontosan mi, csak sejtem, és ha az, akkor nálunk ehet kapni üvegbe eltéve) kevertek bele. Fűszerezték sóval, borssal, kurkumával és talán curry-keverékkel is. Röszti-félével tálalták, ami mellé egy uborka-hagyma-paradicsom (nálunk is ez a legelterjedtebb) salátát ettek. A rösztibe áttört, főtt krumplit tettek, majd hagymával meg még ezzel-azzal ízesítették, szép kerek fasírtocskákat csináltak belőle és max 3-4-et sütöttek ki egyszerre, bő olajban. Én nagyon szívesen ettem volna mindezekből :D

Nekem ma proteinnapom van, és mivel a férjem nincs itthon (zenél), miccset sütök magamnak (azok a csevapcsicsához hasonló kis bőr nélküli kolbászkák - lefotózom, oké? :wink: ) és azt hiszem, kenyérsalátát :shock: csinálok mellé. 1-2 szelet pirítóst felaprítok és fokhagymás olajban átforgatom, majd jó sok paradicsomot vágok hozzá. Ha kell, még fokhagymázom, majd sózom és ici olívaolajjal teszem zamattosabbá. de lehet uborkát, zöldhagymát, bármit vágni bele. :)

No, mentem, most már rajtatok a sor.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap kicsit sűrű volt a nap és nem volt időm bejelentkezni, ma pedig szintén és Nándi és egyszer aludt csak napközben (de.10-12-ig) azalatt pedig vasaltam mert volt elmaradásom megint. Igy csak most tudtam bekukkantani.

Edith! Annyira jól néznek ki a zöldségeid... :) Nyam...nyam. Nagyon gusztusosan tudod őket tálalni. Azt megkérdezném, hogy miben grillezel?
A párom most mondta egy hete, hogy ő szeretne majd venni egy kisebb kerti grillt.
Meglepődtem, mert nem tudtam hogy ilyen vágyai vannak....valamilyen faszenes szerkentyűt. Gondolom azon is lehet majd grillezni zöldségeket is.
Ha ilyen sokáig eláll a Judit-féle kenyérrecept akkor én is megcsinálom. (Csak egy kenyérreceptet tett fel, ugye? Nehogy mást csináljak meg... :oops: )
Ja, és a krumplid is a fotón egyszerűen ínycsiklandó!

Jardina! Végiggondolva a táplálékkiegészítők és vitamok témát, egyetértek veled, hogy a sok reklám arra való, hogy hirdessék és növeljék a forgalmát a gyógyszereknek. Nem a fő problémát szüntetik meg, hanem elnyomják a tüneteket az olyan gyógyszerrel ami vény nélkül kapható. De azért van a "szükséges rossz" fogalma is, hogy néha alkalmazni kell őket.
Kicsit lelomboztál a présgépekkel kapcsolatos infóval. Amit láttunk az AK tanfolyam szüneteiben a büfé által működtetni, az olyan volt, hogy bedobálta a büfés a hozzávalókat és egy rúd szerű eszközzel lenyomta a prés aljára és ott is tartotta míg ki nem nyomta a levét a zöldség-gyüminek. Ezek szerint ez egy nagyteljesítményű talán már üzemi masina lehetett. A nagy gyártók tényleg ilyen gagyikat árulnak 10-15 eFt-ért mint amit írtál? Ez nem semmi.

Ki szereti a töklecsót? Én holnap azt fogok csinálni....Nagyon jó de gondolom ismeritek. Kinél mi lesz a menű? Jardina, te miket ettél az utóbbi napokban?
Olive? Edit küldött képeket....

Röviden ennyit, mert a párom ide szeretne ülni a géphez.... :(

Majd holnap is megpróbálok jönni, bár az a gyanúm hogy hétvégén Edith-tel tartjuk csak az utóbbi időben itt a frontot vagy a sorokat....(?)

További jó hétvégét!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Nem tudtam korabban jonni. Foztem, takaritottam (ami nalam mostanaban porszivozas nelkul tortenik, sepruvel, mivel Lolli magan kivul uvolt, ha bekapcsolom a porszivot). Meg jo, hogy alig van szonyegunk. Csak akkor tudok porszivozni, ha a ferjem kimegy vele a kertbe vagy elmennek setalni. Nem tudom, mit lehetnek csinalni, hogy ne feljen a porszivotol. Mar azt hiszem, mindent megprobaltam. Utanoztam a hangjat, amin meg nevetett is, de amikor beinditottam, magan kivul uvolt. A hajszariot, meg az iratmegsemmisitot meg egyenesen imadja.

Ma keso du. meg jott a baratnom es kint ucsorogtunk a kertben.

Ebedre sult zoldsegeket ettem (megirigyeltem Edithtol :lol: ), vacsira meg vegetarianus chilli con carne-t foztem. Holnap majd meg meglatom, hogyan alakul. Szeretnek kenyeret sutni, de lehet, hogy nem lesz ra idom. Szerencsere a szenhidratnap konnyen megoldhato, ha uton is van az ember. Azt tervezem, hogy boltokba megyunk. Most mar tenyleg le kene zarni ezt a fuggonyosdit. Meg mindig nincs a nappaliban fuggony. Illetve a regit kimostam es a felet visszatette a ferjem, de egy kicsit ossze is ment, meg mar el se lehet huzni konnyen, tornek le a muanyag bigyok. Szoval, most mar tenyleg kene venni uj fuggonyt.

Mazsuzs
, Nandi meg altalaban 2-szer alszik napkozben? Lolli mar regota csak ebed utan 1 orat. Ezalatt gondolhatod, hogy szinte semmit sem tudok csinalni, de nem panaszkodom, mert ejjel meg min. 12 orat alszik. Ha nagy ritkan fel is ebred, nem sir, meg nem kovetel minket, hanem "valakivel elbeszelget" meg ugrandozik az agyban, aztan visszaalszik. :) Ma annyit nevettunk rajta. Egyfolytaban magyarazott valamit a baratnomnek. Ha meg nem tetszik neki valami, akkor felemeli a hangjat es "vitatkozik". Pl. ma este, amig mi vacsiztunk, o az etetoszekeben ult es a tanyerkajaval es kanalaval jatszott, ugy csinlat, mintha o is enne. :lol: Aztan egyszer csak leejtette a kanalat es utana akarta dobni a tanyert is, de az apja elkapta es elvette tole. Amugy is befejeztuk a vacsorat es vinni akartuk furdeni. Viszont neki mas elkepzelesei voltak. Odafordult hozzam es mutogatott a tanyerkaja fele es emelt hangon magyarazott. Gondolom panaszkodott nekem, hogy az apja elvette tole. :lol: Zabalnivalo volt.

Ma este kimentunk az utcara, mert meglattuk a szomszed cicat, Lolli nagy kedvencet. Olyan izgatott tud lenni, ha kozel jon hozza a cica. Aztan meg a szomszed gyerekeket szorakoztatta. A kislany csak par honappal idosebb nala, a kisfiu meg azt hiszem masfel evvel. Nekik is egyfolytaban magyarazott, azok meg tagra nyilt szemmel figyeltek. Aztan Lolli elkezdett nevetni es a gyerkocok is nevettek vele. :lol:

Edith, az Eni-fele szezammagos krumplit szerinted lehet enni zoldsegnapon? Meg mindig nem probaltam ki, de most mar vegre szereztem be szezammagot, ugyhogy meg tudom csinalni.

Okrat mar lattam itt a boltokban, de meg sose probaltam. Annyira nem is vonz.

Kepzeljetek el, ma a szekembol vasaroltam! Lehet, most mar a neten is vasarolni es kiszallitjak! Eddig meg sose probaltuk, mert a ferjem amugy is szeret elelmiszert vasarolni, na meg kb. 1500 Ft-ert szallitjak ki. Most viszont egy reklamujsagban megadtak egy voucher szamot es azzal ingyenes a kiszallitas. Kivancsi vagyok nagyon, lehet, hogy aztan megis maradunk a hagyomanyos vasarlasnal. Csak gondoltam, hogy dolgozik eleget a ferjem, ne menjen mar munka utan meg boltba is. En meg nem tudok annyi mindent elcipelni, amennyire szuksegunk van. Ha minden nap mennek, akkor lehet, de azert minden nap nem tudok boltba menni en se. Kocsink meg csak egy van, ugyhogy nem tudok elmenni vasarolni addig, amig a ferjem dolgozik.

Rendeltem tk lisztet is meg zabot. Jovo heten ki szeretnem probalni az irek szodabikarbonas kenyeret. En nagyon szeretem, bar meg hazit sose ettem.

Lollinak meg rendeltem kecsketejet. Meg mindig tapszert kap, csak neha a kajajaba szoktam tenni egy kis tejet. Pl. a spenotot is azzal fozom. Gondoltam, hogy a kecsketej megis jobb lenne, mint a tehen. Irtak is a termekleirasanal, hogy a kecsketej konnyebben emesztheto es nem allergizalo. Szerintetek kokusztejet lehet mar adni neki?

Na, megyek, mert a vegen meg felkel a nap, mire agyba jutok.

Kellemes vasarnapot mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Helló!

Olive, mivel csak te írtál a tegnapi bejelentkezésem óta, azt hiszem könnyen
gyorsan meg a válaszadás most... :lol: :lol:

A kókusztejet nem ismerem, én rizstejből csináltam Nándinak a kajákat amíg rendes tejből nem lehetett. De egy év felett már raktam a főzelékébe (habarás) bolti tejet. Egyébként nem olvastad a Testkontrollos topikban Liv írását a tejről?
Elég érdekes és megcáfolja a TK-t.
A neten nincs semmi a kókusztejről és hogy adható-e 1 év feletti gyereknek?

Lolli nagyon aranyos lehet ha már így "beszél". Nándi nagyon megválogatja hogy mikor hallatja az édes kis halandzsáját amit tud. Pedig a nagypapa sokat énekel neki és mesél is mégsem egy beszédes pasi. :)

Ez a szódabikarbónás kenyér milyen? Még nem hallottam róla!

Nándi nagyon szereti a porszívót ki- és bekapcsolt állapotban is. A múltkor már ő is porszívózott mikor otthagytam a szőnyegen a porszívót. Akkor fél tőle csak a a csövet beleállítom a porszívó testébe (tároló helyzet). Ez magasnak tűnik neki és nem szereti. Van egy álló ventillátorunk is amit elővettünk (kb. 140 cm magas) és ezt sem szereti, panaszos hanggal mutogatja és nem is megy felé vagy nagyon nagy ívben elkerüli.

A zöldségeket a sütőben sütötted meg vagy te is grilleztél?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


És ami lemaradt szokás szerint...... :)

Nándi nekünk is csak egyszer alszik, nagyon ritka a napi két alvás. Azt csak akkor van, ha reggel nagyon korán ébred (fél 7) és akkor délelőtt 10 körül le lehet tenni aludni és még délután 4 körül is egy kicsi alvásra. De a megszokott az az ebéd utáni alvás (fél 12-től jobb esetben fél 2-ig). De ma például reggel 9 után kelt és nem tudtuk lefektetni. Hiába tettük be az ágyba nem aludt el, hanem csak zokogott egy idő után. Este hat felé teljesen "kivolt", szerzett sebet is a lábára mert elesett kint. :( Igy fél 7 után le kellett tenni aludni - azóta alszik is - de ebből képzelheted milyen korai ébresztő lesz reggel. Ő már nem nagyon alszik vissza reggel, ha felébred és megetetem, hiába teszem vissza az ágyába, nem alszik vissza hanem egy ideig csendben "elvan" majd jelezni kezdt (sikongatni), hogy vegye már észre valaki. :)

Ennyi az alvátörténetünk.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit bekukkantok ide is...

Edith: Csakhogy végre előkerültél. Nagyon köszi a recepteket - én is ki fogom próbálni, különös tekintettel a fűszeres újkrumplira.

Mazsuzs - mielőtt beruháztok faszenes kertigrillre - nézz utána Te is - én azt olvastam róla, hogyha közvetlenül a faszén fölött sütögetsz, akkor az növeli a rák kialakulásának kockázatát. Nekem személy szerint meg nem is ízlik az a speciális íz, túl füstös, túl nehéz. Már attól kellemetlenül érzem magam, ha a szomszéd használja, s átjön a füst. Meg lehet oldani a kerti grillezést faszenes grill nélkül is, hogy ne érje a faszén füstje a húst, vagy akármit. Biztos találsz valamit a Neten.
Háromlábat is lehet a tűz fölé állítani és boronatárcsán sütni a szabadban. Nagyon fini... Például a Dunaharaszti piacon láttam, hogy árulják a boronatárcsát és a háromlábat, amire bogrács is akasztható.

Ami a gyümölcscentrifugákat illeti - igen. utoljára ráadásul olyat vettem, amelynek átlagosnál erősebb a motorja, s az is rá volt írva, hogy zöldségeket is lehet csavarni vele nyugodtan. Két perc üzem után szünetet kell tartani. Naná, hogy betartottam, mivel tudtam, hogy milyen gyenge tákolmányok. Ennek ellenére a második használat után már nem tudtam szét szedni többé. :evil: :evil:
Ha szeretnél venni, én azt a kézi darálószerű változatot javaslom. Egyszerűbb is tisztán tartani.

Ami a töklecsót illeti, hát azt valahogy nem... A sima lecsót sem.
A utóbbi 3 napban ugyanaz volt a menüm: gyümölcs, majd délután és este: grillcsirke és zöldségek. Csillagtököt grilleztem: hát az valami mennyei, nem tudok betelni vele. Villanysütőm van, de legalább légkeveréses. Tök jö, csak sokat fogyaszt... Valami érintkezési hibája is lehet, néha oda kell neki sózni egy nagyot, hogy működjön.

Olive - Lollie biztos tündérpofa lehetett ahogy csacsogott. Kár, hogy nem filmeztétek le. Vezetsz a fejlődéséről babanaplót? Ebben a korban is tündériek! Mi lesz még később, amikor igaziból is nyomja majd a szöveget. Látom majdnem egy idősek a kis Nándival, Mazsuzs kisfiával.
Nem próbáltad még tologatni őt a porszívón, és/vagy "segítséget kérni" tőle, ő is tologathassa csövet, mintha porszívózna? Persze, mindezt kikapcsolt állapotban. Talán így megbarátkozna vele???

Hogy kell vegetáriánus chili con carne-t főzni? Ki kell hagyni belőle a darálthúst?


Lányok! Ismét szeretnék egy kis segítséget kérni: hogyan tudok az irományomba elhelyezni egy idézetet, (mármint itt a Babaneten belül) amely, ha megjelenik világossal kiemelve jelenik meg? Próbáltam használni az "idézet" gombot, ami a jobb sarokban van, de mindent bemásolt, nemcsak amit kijelöltem.
Tudja valaki?

Mi lehet Judittal? Ezer éve nem jelentkezett?

Most mentem!

Jó éjt!
:D :D :D

Jardina
jardina
 
 


sziasztok!

Csatlakozhatok én is?
Edit javasolta a topikot, nagyon tetszik, hogy vannak rutinosak ebben a témában.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Csak bekukk....
Kriszta, szóval, megtaláltál. :D Örülök, hoyg jöttél. Végülis akkor elkezditek már most vagy megvárod a méregtelenítés végét? Szerintem, ha elkezded ezt, attól még mehet a lötyis kúra!

NA, puszi mindenkinek! Megyek, mert ma még csak "lógtam"! :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ja, és írjatok sok rövid bejegyzést, hogy teljen az oldal, mert már megint nincs hozzászólás-ablakom. :roll:
HA többen leszünk, még hamarabb fog majd megtelni. :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Jardina, ismered a traktortárcsa grillt? Három lábon álló félkör alakú (fél ufó) forma edény és azt nevezik grillnek. Nem a füst éri a kajákat ha azon süt az ember. Ilyenre gondoltál?

Olive, Judit? Mi van veletek? Szirwen?

Üdv, Krisz (Domi :) )!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Máris lenne egy kérdésem: ugye írja a diéta, hogy húst lehet enni sütve, meg lecsót meg ilyesmi.
De van egy csomó kaja, amit zsiradék nélkül lehetetlen megcsinálni.
Ilyenkor hogy süssem vagy főzzem meg?
Olivaolajjal?
Vagy főzőmargarinnal?

Ti is szoktatok kicsit "csalni"? És a habarás vagy rántás? Még keményítővel sem lehet? :lol:

Grillezés: csak ha odaégett a husika, akkor gáz állítólag.
A tárcsás husihoz zsiradék kell. :? (mennyei kaják készülnek benne)
Elektromos grill, nnnna ezt próbáltam, ISTENI!!!!

Télen is lehet grillezni :? halat is, zöldséget is, husikát is és nem ég meg valamint alig kell alá zsiradék mert teflonos az alja.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

A faszenes grilles husit en imadom, de en egy kicsit csalni szoktam. Eloszor felig megsutom sutoben, csak utana teszem a grillre. Igy tutira atsul es biztosan nem er olyan meglepi, hogy kivul mar egett, belul meg nyers.

Kriszta, udv. kis csapatunkban! Mar elkezdted a dietat vagy meg csak most fogod?

En rantast amiota dietazom nem hasznaltam, de korabban is nagyon ritkan. A fozelekeket vagy babarizzsel suritem vagy kukoricakemenyitovel (azt hiszem igy hivjak otthon, Angliaban kukoricalisztnek hivjak). Ezek siman belefernek a kemenyitos napba, mivel mind a ketto kemenyito.

Van aki szokott csalni :wink: , de a fogyas erdekeben jobb, ha minel kevesebbet teszed. Nalam csak a kave szokott becsuszni tejjel es fel kanal cukorral, de arra mindig ugyelek, hogy elotte es utana se egyek semmit legalabb 2 oraig. Viszont gyumolcsnapon sose kavezom.

Az olaj mehet nyugodtan. Szerintem inkabb az, mint fozomargarin. En kifejezetten utalom a margarint es allitolag a legujabb kutatasok szerint nem is olyan egeszseges, ahogy azt eddgi allitottak.
Proteinnapon valamikor vajat hasznalok. A tobbi napon olivaolajat szoktam. Viszont abbol is van tobb fajta es a szuz olivaolaj (lehet, hogy otthon mas a neve) a legegeszsegesebb. Salatakba mindig ezt kell hasznalni, suteshez hasznalhato masfajta is, de en mindig a szuzet hasznalom mindenhez.

Mazsuzs, elek-elek, bar ma gyumolcsnapom volt es kicsit nehezen viselem. Keso du.-ig elvagyok, este kezdodnek a gondok. Akkor kezdek extra nyugos lenni es farkas ehes.
Az ir szodabikarbonas kenyeret meg nem csinaltam meg, majd a legkozelebbi szenhidratnapon, hogy meg veletlenul se csabuljak el. Majd akkor leirom, hogyan keszul. Addig nem merem, mert sokfajta valtozata van, aztan ha pont az nem sikerul, amit kivalasztok, akkor ti inkabb ne azt sussetek meg.

Ma delelott meg is erkezett a kajaszallitmany. :D Tok jo volt, minden szepen szatyrokban volt szepen kulon. A hus hussal, a lisztek is kulon, tejtermekek, zoldsegek, gyumolcsok.
Lollinak ma adtam a tegnap sutott kenyerembol. Neki nem tettem bele magokat, mivel azt ket eves kor alatt nem ajanljak. Nagyon izlett neki. Csak mindig olyan nagyokat akar leharapni belole, aztan meg fulladozik. Egy kis darabot megevett igy magaban, aztan jobbnak lattam tejbe beaztatni es szettrancsirozni. Kecsketejet kapott. :) Nagyon izlett neki a kenyerrel.

Jardina, koszi a tippet a porszivoval kapcsolatban. Probalgattam mar sokmindent es addig tetszik is neki, amig nincs bekapcsolva, de amint bekapcsolom, lebiggyed a szajarol a vigyor es uvolt. Remelem kinovi, mert en mar nem sokaig birom porszivo nelkul. Azert a sepregetes nem ugyanaz. Sot, a lepcson van szonyeg, azt nem tudom sepruvel megoldani.

Az idezessel kapcsolatban en nem tudok segiteni, sose probaltam meg.


Lányok! Ismét szeretnék egy kis segítséget kérni: hogyan tudok az irományomba elhelyezni egy idézetet, (mármint itt a Babaneten belül) amely, ha megjelenik világossal kiemelve jelenik meg? Próbáltam használni az "idézet" gombot, ami a jobb sarokban van, de mindent bemásolt, nemcsak amit kijelöltem.
Tudja valaki?

[/quote]

Csak kiprobaltam es sikerult. Szoval, kijeloltem az idezni szant szoveget, utana CTRL + C, CTRL + V-vel idemasoltam es itt is kijeloltem es utana nyomtam meg az idezet idezet gombot.

KépKép
olive
 
 


Edith, egy masodik ablakban folytatom, hogy teljen az oldal. :)

Kriszta, csinaltal meregtelenito kurat? Azt milyen szisztema szerint?

Mennem kell, muszaj meg ennem gyumit, mert iszonyu ehes vagyok. Azt hinne az ember, hogy most mar ennyi ido utan hozzaszoktam a gyumolcsnapokhoz, de ugy tunik, egyre rosszabb a vegefele.

Jardina, nem kuldted el meg az e-mail cimed!

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Ja, meg annyit, hogy Juditnak, lehet, hogy szerelik a gepet, azert nem jelentkezik vagy csak nagyon el van havazva. Biztosan beugrik egy szora, ha lesz egy kis ideje.

KépKép
olive
 
 


Ismet en, hogy Edith oruljon. :wink:

Jardina, meg a fogyokura elejen egyszer leirtam, hogy en hogyan csinalom a vega chilli con carne-t. Megkerestem, ugyhogy akkor most idemasolom neked. Sot, tudod mit?! Idezem magam, ha mar igy belejottem az idezetekbe.

CHILLI CON CARNE HUS NELKUL

Hagymat dinsztelsz, paprikat darabolsz bele, megszorod pirospaprikaval (ha szereted a csipos izeket, akkor eros paprika is mehet bele)es adsz hozze fogkhagymat. Amikor ez megpuhult, akkor hozzaadsz paradicsomkonzervet, babkonzervet es kukoricakonzervet.

Nalunk ez a bab olyan, mint otthon a szarazbab, csak sotetbarna szinu. Nem tudom, hogy otthon is lehet-e ezt a fajtajat kapni, de ha nem, gondolom az otthon megszokott szarazbab is jo bele.


Most mar tenyleg lelelepek, mert itt halok meg ehen.

Olive

KépKép
olive
 
 


Helló!

Olive, így hogy eldaraboltad, milyen hosszúnak tűnik a hozzászólásod! :wink: Nemt udom, hogy a többiek hol vannak, Bogyó lassan egy hete nem nézett felénk... Pedig jó lenne hallani róla is...
Judit egyébként már írt a másik (Jardinás) topikba pár napja, ezért gondoltam hogy a gépe már jó.
Nem tudom, hogy mi meddig jutunk el a grillvásárlás terén. Azt nem tudtam, hogy a tárcsás husihoz kell zsiradék de végül is adja magát hiszen a formája is olyan (nem rácsokra teszem a húst). Még nem próbáltam ki. Vagy ha esetleg kicsit "kövérebb" sütnivalót tesz rá az ember akkor kiolvad a zsírja és a saját zsírjában sül meg. Na majd meglátjuk, most pillanatnyilag anyukáméknál található ez a sütő...
Olive, egyébként nálatok most milyen gyümölcsöket lehet venni? Ugyanúgy van barack? És dinnyét is lehet kapni?

Krisz! Éna habarást kukoricsakeményítővel csináltam (Haas márka), de a rántást azt mindig liszttel. Ha kisebb mennyiséget főzől nem kell sok egyikből sem, ha nagyobbat hát akkor azért.....
Az olajat azért a kúra szerint igyekezz mellőzni. Ha pl. tojást sütöttem magamnak fehérje napra akkor kikentem olajjal a sütőedényt és a felesleget eltávolítottam egy papírtörlővel. Ha már csinálja az ember ezt a kúrát, akkor minnél jobban fogja vissza azokat a kajákat/kiegészítőket amit nem lehet megenni a kúra szerint.
Pl. ha lecsót csinálsz keményítőnapra (mert lehet enni - szerintem) akkor tojást nem lehet beleütni mert az fehérjének számít a diéta leírása szerint.
Szóval ilyenek vannak....

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: