Új privát üzeneted érkezett!

Livi!
Curasept 1%-os öblögető, szintén vény nélkül kapható!

Andi
m_andi
 
 


Köszi, Andi, felírtam ezt is! :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi,
Én a Corsodylnak tubusos zseléjét ismerem, terhességem alatt nagyon jó volt fogínygyulladásra. Úgy kell használni, mint a fogkrémet.

Eszter
ikra
 
 

 
 

Ja azt kifelejtettem, hogy jobbulást a férjednek, ez nagyon rosszul hangzik.

Ha már betegség, szoptatás alatt mit ajánlanátok lassa három hete nem szűnő hurutos köhögésre és náthára nekem? Stodalt már megittam két üveggel, nem javult. Nasivin orrcsepp jó, de nem használató korlátlanul...

Eszter
ikra
 
 


Eszter :)
hurutos köhögésre én karamellát és hagymateát adok a csipet-csapatnak, és jól működik.
Náthára semmi csodaszerem nincs :(

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Eszter: náthára nálunk a mézes kakukkfűtea és fokhagyma rágcsálás a bevált szer. (És a vámpírok is távol maradnak :D)

Olajgyűjtés: vinni még nem vittem, de a kiírás szeint csak műanyag palackban veszik át, hétfő délutánonként (2-4-ig talán?)

Fog és ínynyavajákra a szegfűszeges pálinka a bevált háziszerünk :)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


sziasztok,

és allergiás tünetekre is tudtok valamit ajánlani? Most kezdődik nálam (még nem voltam sosem allergia vizsgálaton, de ami most kezd virágozni arra biztos allergiás vagyok)és kb május-júniusig tüsszögök és folyik az orrom.

köszi Laura

Kép
tabajd
 
 


Laura :)
Histaminum vagy Pollens nevű homeobogyó - mindkettő 15 v 30 CH, napi 1-2x 5 golyócska.
A Histaminum az allergiás mechanizmust csökkenti a szervezetben, a Pollens pedig sokféle pollenből készül és ezért a tavaszi / kora nyári allergiákra jó.

Van még több másfajta szer is, de azok már tünetek alapján.

Livi
Kép
picilivi
 
 


sziasztok

nálunk a szelektívgyűjtő udvarban átveszik a használt olajat, de hogy vajon így jó helyre kerül, azt nem tudom...

liv, ínygyulladásra nálunk a legjobban a zsályalevél vált be, tényleg csodákat tesz. A zsályateás öblögetés se rossz, de ha igazi zsályalevelet kicsit megrágcsál a férjed és aztán rásimítja a fájó részekre, az nagyon jó gyulladáscsökkentő. (de a zsálya tejapasztó állítólag, erre szoptató anyukák vigyázzanak!) jobbulást

allergiára én most elkezdem magamba tömni a kálciumot és a grapefruit cseppeket, hátha...Láttam, Livi írt már kettőt, van Luffeel nevű homeos tabletta is, sokaknak beválik, még nem próbáltam. napi egy tablettát nyelv alá

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


az influenza inygyulladast is tud okozni :shock: nahat!
Liv, jobbulast ferjednek!

hugomnak van rendszeresen, de a fogko miatt. rendesen mos fogat, de sik-suk begyullad, ha egy ici-pici fogko letapad aztan mehet fogorvoshoz :(

Laura, ha ismersz egy jo homeos orvost erdemes ezzel meglatogatni! nalam ugyanezek a tunetek voltak+ viszkettem, torkom viszketett, konnyeztem es teljesen meggyogyitott a regi orvosunk (sajnos mar nyugdijba ment), szebb igy az elet :)
saara
 
 


Saara!
Nekem is hamar fogkövesedik a fogam, hiába mosom mindennap. :( És emiatt hamar be is gyullad.

Szerintetek mit lehet tenni, ha állandóan folyik az orrom? Télen-nyáron, akármikor. Már két-három éve folyamatosan. De orvoshoz nem szívesen megyek, vagyis a házi o.hoz biztos nem (elég tapló), itt meg nem olyan nagy választék van h.orvosokból :(
Vmi homeós szer?

Allergiás nem vagyok semmire, csak a macskaszőrre, de akkor még jobban folyik az orrom + bevérzik a szemem. Szóval nem allergia, mert arra máshogy reagálok. :roll:

Andi
m_andi
 
 


Indi Írta:

Én annak idején írtam a Remediának és ők felajánlották, hgoy ha nem sikerül Gazdagréten beszereznem, akkor ők is tudnak postán köldeni utánvéttel.

Picilivi, nem biztos, hogy ha a postán átmegy a homeopátiás szer, akkor utána is működni fog. Én biztos rákérdeznék a rendelésnél, hogy speciális körülmények között szállíttatják-e?

Patrícia
babintiti
 
 


Livi: homeopátiás mért nem jó?

kisvic
 
 


Sziasztok,

még egyszer mindenkinek köszönöm a BCG-s ötleteket!
megírtuk a szülői nyilatkozatot, el is fogadta az orvos, bár nem értette, és bizonygatta, hogy teljesen veszélytelen az oltás újszülötteknek. A doktornénink pedig nagyon kedves, vagy ő adja majd be, ha összegyűlik 10 oltásra váró, vagy visszamegyünk majd a kórházba.

Csak a csecsemősök ijedtek meg, kérdezték, hogy az előző két gyereknél volt valami szövődmény? Rögötn furdalni kezdte őket a lelkiismeret, de megnyugtattam őket, hogy erről szó sincs.

Üdv,
Nuska
nuska1
 
 


Nuska, én erről nem hallottam még, milyen veszélye van a BCG-nek? bár talán jobb nem tudni, most már utólag:) de azért írd le mégis, érdekel.

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Kati :)
Idemásolom a BCG-oltás lehetséges mellékhatásait:

Az oltott személyeknél előforduló leggyakoribb mellékhatások: oltási fekély, amely sokszor 4 hónapon túl gyógyul. A hónalji nyirokcsomó-tályog az oltott újszülöttek 0,7 %-nál fordul elő, ennek igen gyakran sebészi úton történik az eltávolítása. Immunhiányos betegségekben gyakran életveszélyes állapotot hozhat létre a BCG oltás. Az oltás egyéb mellékhatásai lehetnek: bőr tbc, sokízületi gyulladás (rheumatoid arthritis), ekcéma és a szem különböző tuberkulotikus megbetegedései.


Nuska :)
Ezek szerint túl vagytok a kórházon? Vagy előre odaadtátok a nyilatkozatot?
(Egyébként nekem is ezt mondta a dokinő a kórházban. Mondtam is neki, hogy engem nem a veszély késztet a késleltetésre, hanem, hogy elég baj a gyereknek, hogy meg kellett születnie... :) )

Livi
Kép
picilivi
 
 


babintiti írta:Picilivi, nem biztos, hogy ha a postán átmegy a homeopátiás szer, akkor utána is működni fog. Én biztos rákérdeznék a rendelésnél, hogy speciális körülmények között szállíttatják-e?


Babintiti :)
Ezt most nem értem... :oops: Milyen speciális körülményekre gondolsz, és miért baj a posta? (Amúgy cirka egy ezres lett volna a szállítási költség, szóval fene tudja)

Viszont jó hír, hogy nem is baj, hogy nem értem, mert Pestre kellett mennünk és megvettem személyesen a szert G.réten. Meg is kapta az első löketet a kiscsaj, mert holnap reggel oltják...

Livi
Kép
picilivi
 
 


és ha később oltódik a bébi, akkor ezek a veszélyek lecsökkennek?

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Kati, ebben a konyvben olvashatsz a bcg-rol (is)
http://www.vedooltas.hu/
saara
 
 


Picinke, a Kenderkóchoz (Blahánál) is lehet vinni, nem tudom, az nincs-e közelebb nektek (na meg nagyob élmény ott járni, mint egy hulladékudvarban).

Kiváncsi lennék erre a Derolinra, Livus, mindenképp mesélj majd. Nem értek a kémiához, de elég szkeptikus vagyok... Pl. a dioxint is semlegesíti???

Pindi
pindi
 
 


köszi

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Pindi, szia!! :)
Kenderkóc-ba szoktam menni, fogalmam sem volt, hogy oda is lehet vinni! Üvegben? Mennyit? Bármikor?
Valaki említette egyszer, hogy nem szintetikus filc(?)-et, amiből lehet állatfigurákat, manókat, stb. csinálni, lehet valahol Pesten kapni. Esteleg megvan még az a cím valakinek?
picinke
 
 


Pindi, szia, látom itt vagy, megtaláltam, amit a blogon kérdeztél.
Szilvi írta ezt egyszer anno :D
Hogy tartalmaz-e még, nem tudom, de Ausztriából behozza neked a "-menteset" a Pharmafutár. A gyerekorvostól kell egy recept. De telefonon megadnak neked minden infót: a pontos árat (euróban kell fizetni), a szállítási ktsg-et, a szállítás napját. (Oltást csak hűtőkocsival hoznak, az kb. hetente megy ki.)


Gondolom, az egykomponensűt is behozzák ugyanígy, kérdezz rá. Lehet, hogy a DiPerTe nincs szétbontva, csak DiTe. Ezt Mo-n is megkaphatja a gyerek, ha volt reakció az előző oltásra, az általában a Pertussis miatt. De a gyerekorvosom azt mondta, hogy akinek volt brutál kruppos rohama, annak ő is DiTe-t olt. Gondolom, orvosa válogatja... :roll:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Picilivi,
köszönöm, hogy idemásoltad a szövődményeket.
Egy hete vagyunk itthon, minden rendben van.
kérem, hogy aki tudja, írja meg az adagolását a BCG-nozódának, nem tudok visszaolvasni, lehet, hogy már volt róla szó.
Köszönöm,
Nuska
nuska1
 
 


Április 22. Ma van a Föld napja!!! És kis Momborkám ma 5 hónapos!!!!! :D :D :D

kisvic
 
 


Picinke,
ipari filcet lehet kapni sokféle színben pl. a Margit krt-i méteráruboltban az emeleten, a Böszörményi lakástextilboltban és a Móricz Zs. Krt-ből nyíló Karinthy úton a pincehelyiségben (rögtön az elején, jobboldalt, egy méterárut és vitaminokat árusító bolt.) Ezek jó minőségű, kevert szálas filcek, amiben nagyrészt gyapjú van, kisebb részt meg műszál vagy pamut. Azért nem tudom biztosan, mert nem gyújtottam meg próbaképp, de festettem a natúr színűt növényi festékkel, tehát gyapjú (a gyapjút megfogta, a többit kevésbé, szép cirmos lett). A hobbiboltokban kapható műszálas, vékony rémségek a nyobába sem érnek. Ára sajnos kb. 3 ezer Ft/m, de megéri.

Én is épp most varrok egy újabb lovacskát filcből :D .

Sok sikert.
Tejbemami

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


Kisvic,
az én Barnusom meg ma 11 hónapos :D!

Eszter
ikra
 
 


liv731 írta: csak DiTe. Ezt Mo-n is megkaphatja a gyerek, ha volt reakció az előző oltásra, az általában a Pertussis miatt.


Vigyázat, az itthon is kapható DiTe Forte (gyártó Human, ha jól emlékszem, magyar) az higanyos. :?) A védőoltások Pro és Kontrában részletezve vannak a kül. vakcinák. Most nincs nálama könyv,a kinek megvan, meg tudná nézni.
h_szilvi
 
 


Picilivi, arra gondolok, hogy például ha átmegy a postai gépeken (amik rendszerezik, válogatják, és még nem tudom mit csinálnak), vagy a postás mobil telefonja... A posta nincs tekintettel a homeopátiás szerek speciális tárolási körülményeire.
Valahogy így gondoltam.

Patrícia
babintiti
 
 


Liv, köszi! (Engem az MMR érdekel most. Bár szerintem már nem lesz időnk beszerezni, nagyon ránk jár az ÁNTSZ. :()

Nuska, én ezt találtam:
BCG
Oltási nozóda: BCG nos. D30
Adagolás: oltás előtt 1* (1 héten belül)
A mellékhatásokra: Silicea D30 (az oltás után óránként 1 golyó)


De Picilivinél most volt aktuális, ő biztos tudja.

Pindi
pindi
 
 


Indi, mikor lesz ma a séta az Andrássy úton?

Márti
Kép
cerceluska
 
 


Tejbemami :) , nagyon köszi, akkor meg fogom nézni ezeket a helyeket. A szintetikusból varrt malac&kismalac :) egy mosásra szétszakadt, nagyon rossz volt nézni, ahogy több óra munka eredménye szétfoszlott a kezeim között...
picinke
 
 


h_szilvi írta:Vigyázat, az itthon is kapható DiTe Forte (gyártó Human, ha jól emlékszem, magyar) az higanyos. :?)

Remek! :? :roll:

OFF, de utánanéztem a vedooltas.hu-n: a 4 és 5 komponensűben (Tetracoq, Repevax, az Infanrix+IPv+ HiB és a Pentavac) nincs thiomersal. A DiPerTe-ben is van.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Andi,
orrfolyásra szerintem nézesd meg magad egy fül-orr-gégésszel, mert lehet olyan jóindulatú elváltozás az orrodban, ami a panaszt okozza. Akkor pedig hiába szedsz "ellenszert". Azt hiszem oda nem kell beutaló, így a házidokit kikerülheted.

Liv,
nekem is volt nemrég brutál ínygyulladás, de a corsodyl csak non szteroid gyulladáscsökkentővel volt elég.
potter_76
 
 


tejbemami írta:Tisztálkodás: már kérdeztem régebben, hogy szerintetek rendben van-e a dm babylove ökotest sehr gut minősítésű szappanja, mert mi azt használjuk mindenkinek (gyereknek-felnőttnek).
Összetevők: Sodium palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Simmondsia Chinensis Oil, coconut acid, Glycine Soja Oil, Chamomilla Recutita Flower Extract, Bisabolol, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Phytic Acid, Parfum.
Azt írja, hogy tisztán növényi. Szerintetek rendben van? Jó lenne, mert nekünk bevált és olcsó.


Megnéztem neked a kislexikonban.
Sodium palmate: nincs benne :evil:
glycerin: "csecsemő-bőrápolókban nem ajánlott"
Simmondsia Chinensis Oil: nem volt benne :(
coconut acid: nem volt benne
Soja Oil: nem volt benne
Chamomilla Recutita Flower Extract: ez se volt benne
Titanium Dioxide: ez sem
Phytic Acid: ez sem
Parfum: erről nemrég írta valaki, hogy nem kéne, nem jó

Hát ennyi. Amiről semmit nem írtam (nem sok ilyen volt...), az benne volt a lexikonban, és rendben is van.

KépKép
livus
 
 


Potter Ági!
Köszi, én is erre gondoltam. De már voltam kb másfél éve, mikor hullott a hajam, és akkor egy rakás orvost végigjártam. És nem mondott semmit, csak enyfe orrsövényferdülésem van. De lehet, hogy inkább elmegyek most is... :roll:

Andi
m_andi
 
 


Pindi,

köszönöm szépen!

Nuska
nuska1
 
 


Tejbemami!
Milyen növényi festéket használsz? VAgy te kutyulod?

Viru
Kép
viru
 
 


A Katicában ma vettem egy csomag A4-es nagyságú színes filc lapokat (2500 forintért). Nagyon megörültem ennek a csomagolásnak, remélem ez a jobbik minőséget képviselteti. Valakinek varr már ezekből?

Patrícia
babintiti
 
 


Livus, ugy remlik a kislexikon elejen azt irjak, h ami nincs benne az artalmatlan (viszont nem tudom, mi van az uj forgalomba hozott anyagokkal, biztos van olyan is... :? jo lenne egy aktualizalt kislexikon (enyem 2001-es kiadas, tietek?)
saara
 
 


Sára: bevezetőt bevallom még nem olvastam el, de én is azt gondolom, amit te: nap mint nap új anyagokkal kísérleteznek, engedélyeztetnek. (épp ma beszéltek erről a rádióban is, meg a rengeteg állatkísérletről, aminek egy jórésze a kozmetikai ipart szolgálja) Szóval szerintem nem csak olyan dolgok hiányozhatnak a listájukból, amikkel nincs gond. Enyém is 2001-es, kb. két hete vettem.

KépKép
livus
 
 


Sziasztok,
az enyém is 2001-es, én is most vettem. ebben még az SLS egy + jelet kapott, a propilénglikollal együtt, pedig ezek szerintem elég gázos anyagok, vagy nem? Most akkor kinek hihetünk? :roll:

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Sziasztok!

Hangyak tavoltartasara van vmi tipp?

Sodium palmate a palmazsir, nem?

MMRbol is van vmi "kimeletes oltoanyag"? Mert akkor meg be tudnam szerezni, van meg annyi idonk.

Biobaba
biobaba
 
 


biobaba írta:Hangyak tavoltartasara van vmi tipp?

szó szerint ezt akartam kérdezni....

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Biobaba, Orsi!
Mi hangyákat sózni szoktuk (nem esszük meg utána :lol: ) - és utána a döglötteket összesöpörjük. (régen próbáltuk a raid, meg hasonló hangyacsapdákat, de azok nem jöttek be).

Andi
m_andi
 
 


Sziasztok!
Hangya-ügy engem is izgat!

Mi hangyákat sózni szoktuk

Andi, és pl. ha megvan, hogy honnan jönnek, akkor oda betömsz pár kanál sót?

Livi
Kép
picilivi
 
 


Livi!
Igen, ez fontos, hogy megtaláld azt a helyet, ahonnan jönnek. (ált. sarkok). És oda tömködsz jó sok sót, így egyből kimúlnak, nem mászkálnak szét. (durvasót szoktunk használni erre a célra).

Andi
m_andi
 
 


m_andi írta:Biobaba, Orsi!
Mi hangyákat sózni szoktuk (nem esszük meg utána :lol: )

köszi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


:) Pont hétvégén szenvedtünk a hangyák kiirtásával. Befészkelték magukat a ház falába és a fürdőnkben lebzselnek. Sót kipróbáljuk, bár félek, hogy nem lehet a falba eléggé berakni..

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


zoka7 írta::) Pont hétvégén szenvedtünk a hangyák kiirtásával. Befészkelték magukat a ház falába és a fürdőnkben lebzselnek. Sót kipróbáljuk, bár félek, hogy nem lehet a falba eléggé berakni..


EZ AZ!! Nálunk is a falból jönnek! :twisted:
Nekem úgy tűnt, hogy a falban menő vízvezeték mentén közlekednek s mivel Boró pelenkázója a vezeték fölé lett fúrva, így a rohadt dögök (bocsi) rendszeresen a pelusozón kötnek ki... :x Esküszöm olyan, mintha a csavar vagy a tipli mellett kimásznának!
Nálunk szárnyas hangyák is vannak. Remélem, a só arra is jó, mert most jól körbesóztam mindent! :)

Livi
Kép
picilivi
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: