Új privát üzeneted érkezett!

Borcsa! Köszi!!! De jó, hogy írtad! (Indi, én sajna nem tudok angolul. :oops: Bár biztos egyszerű és érthető. Úgy érzed, hogy túlkomplikálom? Ha igen, bocsi!)

kisvic
 
 


Indi: a te cikked tanulsága nem az volt, hogy okés a cucc??? :roll: Jaj, gáz az angolom nagyon! Égés :oops:

Borcsa: Köszi, hogy leírtad. Hát akkor ennyi erővel majdnem uaz, mint a Rexona. :? Na jó, a R. még rosszabb.

KépKép
livus
 
 


Na akkor most bemásolom a két Alverde samponom összetevőit:

Alverde olive/henna - öko test sehr gut (nem BDIH):
Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Coco Glucosdie, Cocamidopropyl Betaine, Lauroyl Sarcosine, Lauryl Glucoside, Olea Europea Extract*, Lawsonia Intermis extract, Citrus Aurantifola Extract*, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Alcohol, Citrus Medica Limonum Oil, Citrus Grandis Oil, Parfum*, Limonene

Alverde zsálya/nyírfa sampon (BDIH minősítésű):
Aqua, Sodium Coco sulfate,Glycerin, Coco ŰGlucoside, Sodium PCA,Sodium Chlorid, Sodium Lactate, Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Cocoyl Glutamate, Hydrolyzed Wheat Protein, batula Alba Extract*, Salvia Officinalis Water*, Lavandula Hybrida Oil*, Glyceryl Oleate, Xanthan Gum, Alcohol, Parfum**, Limonene**, Linalool**
**from natural essenital oils
*kbA

Érdekes, hogy mennyire eltérnek. A testápoló kislexikonhoz viszont most nincs erőm...

Eszter
ikra
 
 

 
 

Micsoda????? Öko test sehr gut??? :shock:

kisvic
 
 


Na, most az eddigi beírások alapján beugrott, hogy Ammonium Lauryl Sulfate volt az az összetevő annak idején az Alverde samponban, amit csak otthon vettem észre és amit aztán kidobtam...
és pont emiatt voltam kiakadva annak idején, hogy az öko test sehr gut miatt vettem meg, meg mert nem láttam rajta a SLS-ot, mint összetevőt... terhes voltam éppen és nagyon figyeltem rá, hogy semmi ilyet ne vigyek a szervezetembe.

Szerintem ez igenis becsapás, mert egy csomó ember megveszi, hogy hű de jó, öko meg bio és nem is drága, aztán ugyanúgy magukra kenik a vegyszereket.

Most akkor milyen ecetet lehet használni? Ecetsav-esszenciát? Mosásra? Szabad?

Viru
Kép
viru
 
 


sziasztok

de ha ez a sampon, aminek Eszter bemásolta az összetevőit öko test sehr gut minősítést kapott, akkor nem lehet, hogy ez az ALS mégsem annyira gáz...? legalábbis ilyen mennyiségben, amit egy sampon tartalmaz? mint ahogy az alkohol se egészséges, de mégis kifejezetten ajánlják is akár napi 1 kis pohár jó minőségű vörösbor elfogyasztását? :D bár biztos sántít a példa...Bár inkább arról lehet szó - és már szó volt róla - hogy ez az ALS és az SLS akkor veszélyesek, ha más olyan összetevővel találkoznak, amikkel reakcióba lépve káros anyagok szabadulnak fel...akkor talán itt arról van szó, hogy nincs ezekben a cuccokban olyan más összetevő, amivel gonoszkodni tudnának:) nem akarok hinni semmi olyan összeesküvés-elméletben, hogy mindenféle nagyon jó öko minősítést kapott termékekben, amiket még picibabáknak is ajánlanak olyasmit tennének a gonosz gyártók (szinte mindegyik), ami ártalmas. de tudom, naív vagyok. Talán érdekes lenne azt felkutatni, hogy pontosan mik azok az anyagok, amik undokul frakciózni tudnak az ALS-el.

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


bocs az összevissza fogalmazásért, még nem ittam meg az ébresztő kávémat, alvós szombatra ébredtünk:)

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Szerintem a pénz diktál. Más bio termékek drágábbak, mint az Alverde, tehát: időnként kompromisszumokat kell kötniük, hogy olcsó maradhasson és ezért kerülnek be ócska anyagok is a jók mellett. De lehet, hogy ezzel nagy hülyeséget mondtam, mert ismerek olcsó és nagyon jó biocuccokat is.
Az említett összetevő a 2. a víz után, tehát a sampon jelentős részét alkotja, akkor nem lehet veszélytelennek mondani. Meg a másik, hogy ne ők döntsék el helyettem, hadd döntsem el én, hogy akarok-e magamra kenni SLS-t és társait és az öko testek, stb. ebből a szempontból is legyenek megbízhatóak, mert különben néphülyítés az egész.

Viru
Kép
viru
 
 


Hát nem tudom... Sokat agyalok rajta még mindig. Az alap gondolatom nekem is az volt, ami Maminti Katinak. Aztán előkapartam egy "Méreglista" nevű irományt, bemásoltam, amit találtam. Az igazság valahol a kettő között lehet. Ugyanis kíváncsiságból beírtam a keresőbe, és egy gyanúsan hálózatra hajazó dolgot találtam, ami ugye sosem pártatlan. Ki tudja mennyire nagyítja fel a dolgot és csinál bolhából elefántot... Ezt: www.tisztakozmetikum.hu Olyasmi mint az Antal Vali féle (és amit egyébként pont a bolhából elefánt miatt tavaly megbüntetett a Gazdasági Versenyhivatal). Így szundítva rá egyet, most azt gondolom, hogy hiszek a BIDH-nak és az Ökotest-nek. Ezeket szigorúan ellenőrzik. Nagyon várom az ezzel kapcsolatos fordítást!!!
Indi, a Te linkednek mi volt a mondanivalója? Légyszi írd meg, nagyon érdekel!!!!!

kisvic
 
 


Az ökotestnél a fokozatok mit takarnak?
Mert van "Ökotest sehr gut" meg "Ökotest gut", ez utóbbi pl. kézmosó, ami tele van SLS-tal

Viru
Kép
viru
 
 


Na, én ma reggel ünnepélyesen lesöpörtem a polcról az ilyenolyan tusfürdőket. Még mikor Bogit vártam, akkor kezdett el irritálni egy jópár (viszekettem tőlük), és azóta sem bírok mindent. De egy jó ideje nem volt ezzel problémám. Valamelyik este viszont fürdés után megint majd megőrültem a viszketéstől, úgyhogy úgy döntöttem végleg lemondok róluk.

De mi legyen a Lactacyddal? Ez az összetétele (mosakodógél):
Összetétel: aqua, magnesium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, disodium laureth sulfosuccinate, PEG-7 glyceryl cocoate, phenoxyethanol, propylene glycol, PEG-55 propylene glycol oleate, perfume, lactose, milk protein, cocamide MEA, laureth-10, lactic acid, glyceryl laurate, glycol distearate, sodium laureth sulfate, 5-Bromo-5-nitro-1,3-dioxane, sodium chlorhide, methyl isothiazlinone, methyl chloro-isothiazolinone


Megnéztem a kislexikonban. Nagyjából mindent megtaláltam, annyira nem is gáz, mint gondoltam, de azért van benne pár olyan, ami nem kéne. :roll:

Szóval a kérdés: ha nem Lactacyd, akkor mi? :?:

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Na most már nagyon kíváncsi vagyok az Öko test-re! Én még csak sehr gut-osat láttam, nem is tudtam, hogy sima gut is van! :oops:

Livus!
Lactacyd intimmosakodót sose használtam, meg semmit se külön "erre" a célra. Sztem nem fontos "ott" külön mosakodóval mosni. :oops:

Andi
m_andi
 
 


Igen ezt a Lactacidot már én is akartam kérdezni. Sajnos nekem muszáj, amint szappant használok, felüti a fejét vmi fertőzés.

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Kisvic :) enyém link szerint nincs gond a timsóval, egyébként pedig alumból kétféle van, a Cream of tartar is alum (asszem potassium alum angolul, most nincs időm keresni), az borkő, az ammonium alum pedig a timsó, egyik sem káros a hivatalos infok szerint.
Egyébként pedig nem izzadságot kénel megakadályozni (timsó például pórusösszehúzó, tehát izzadásgátló), hanem az izzadság kellemetlen illatát elvenni (erre jó például a sütőpor vagy a citromlé)
mert az izzadás nagyon fontos élettani folyamat. Arról nem beszélve, hgoy a táplálkozási és lelki folyamataink befolyásolják javarészt az izzadságot, tehát ha magunkat kicsit helyrepofoznánk, akkor máris javulna a közérzetünk etéren is.

Hüvelymosakodó izék szerintem kifejezetten károsak. Egészséges szervezetnek ártanak, ha pedig valami gond van, akkor amúgy sem az ilyen vegyi firlefánc a megoldás, hanem a finom természetes módszerek illetve tejsavas öblítések (például a kurkuma és a natúr élőflórás joghurt ennek a szere ). Egyébként az rendszeres öblítés sem ajánlott, ez olyan, mint a hypózás a háztartásban, megakadályozzuk a szervezetet, hogy legyőzhesse saját maga a problémákat.
indianyo
 
 


Indi,
a Lactacyd nem a hüvelybe kell, hanem az intim területekre. Amikor Abigélt vártam, folyton viszkettem, és csak akkor nem, ha azt használtam. Akkor elég volt az, most meg nem is kell.

Amúgy ha nem Lactacyd, próbáljátok ki a Weleda méregdrága Baby Cremebad-ját. Már biztos mondtam: Abigélt semmi mással nem tudom mosni, mert visít, hogy csíp, kivéve ez a cucc...
h_szilvi
 
 


Indi: Na igen, a borotválkozás kapcsán gyanús volt nekem, hogy a timsó ilyen elven dezodorál (hogy összehúzza a pórusokat) :?
És arról tudsz valamit, hogy milyen ételek vannak hatással az izzadásra :?: Mármint nem az izzadás mennyiségére, hanem a minőségére :lol:

A másik:
Egyébként az rendszeres öblítés sem ajánlott, ez olyan, mint a hypózás a háztartásban, megakadályozzuk a szervezetet, hogy legyőzhesse saját maga a problémákat.

ebben teljesen egyet értek veled, menetrendszerűen, napi rutinból én sem irrigálnék, de ahogy Szilvi is írja, ez egy külsőleg használatos mosakodó gél. Merthogy az intim területeken más a pH érték, és ezért nem jó oda ugyanaz, ami a testünk többi részére. Ezt a mosakodó gélt még Kriston A. is ajánlotta, pedig ő sem volt híve sem az irrigálásnak, sem a tisztasági betét használatának.

Szilvi: ez a Weleda baby bigyó az, ami a DM-ben is van babafürdető, vagy ez egy másik? És pH értékben szerinted ez jó?

KépKép
livus
 
 


Livus, az erősen fűszeres ételek bizony erősen befolyásolják az izzadás "minőségét" :D

Én mindenhol szappannal fürdök, de ha néha valami gond van, akkor Sába intimmosakodót használok, nekem bevált. (www.sabaintim.hu) nem tudom, ez mennyire "tiszta" termék, most épp nincs belőle, és azt se tudom, hogy jelent-e valamit, hogy bioboltban vettem, de hátha:) előtte többet próbáltam, és nekem nagyon nem váltak be, inkább rontottak az adott problémán...:S sajna a honlapon nincs fent az összetevő-lista

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Indi: Ja, nekem most ez az SLS, ALS volt a téma... Ehhez mi a gondolatod? De köszi azt az infót is!!!:lol:

Livus: Én már évek óta a Fitne sóteápiás tusfürdőjét (Fitne Sole Waschgel, Aletheia kft forgalmazza, akik a Santét és a Sonettet is.) használom erre a célra. Teljesen tiszta BIDH-s és ami a legfontosabb: savas kémhatású. Mert ugye a hüvelyflóra is az a tejsavbaktériumok miatt, ami a természetes védőflóráját alkotja. Lúgos kémhatású kencékkel tönkre lehet tenni... Én is használtam Sábát, akkor jó volt, de akkor még nem néztem az INCI-t. Van belőle aromateráopiás is :shock: , de hogy minek??? Az előbb említettek miatt inkább nem kéne oda aromaterápia. Weleda babafürdetővel is épp emiatt bánnék csínnyán. Mert nem oda való... Persze jobb, mint a Lactacyd Femina. :lol:

kisvic
 
 


sába intim szappan:
Összetevők: Aqua Pur, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glykol Distearate, Lactic Acid, Citric Acid


Na, befejezem, mennem kell tanulni :?

KépKép
livus
 
 


Kisvic: elkerültelek. Erre gondolsz?
http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?sho ... Bio_301675
És ez tuti, hogy alkalmas intim részekre is? Nem ír ilyet :roll:

KépKép
livus
 
 


Egyetértek veletek, hogy a rendszeres irrigálás hülyeség, de nekem annyira érzékeny a hüvelyflórám és ráadásul ha valami felborítja, akkor aztán nem könnyű helyre pofozni.. :evil: Ez egy rossz adottság. Nődokim szerint szigorúan 4-es Ph értékű mosakodószer mehet csak oda - legalábbis nekem. És tényleg, amint szappannal mosakszom, baj van..

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Livus: yes, yes yes!!! Évek óta ezt használom. Egyrészt tiszta, másrészt jó a ph-ja (savas, ugye só). :lol: amúgy samponnak sem utolsó, no és tusfürdőnek sem!

kisvic
 
 


Itt van több lehetőség is az intim szappanra. Az összetételek is fel vannak tüntetve (márahol..).

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


a nogyogyom szerint sima viz es kesz, szerinte minden kence csak art, mert ugy sem lehet tippelni, h epp mennyi a ph es ezek inkabb felboritjak az egyensulyt... (o ezt a kulsoleg hasznalhato cuccokra mondta).
gondom nem szokott lenni, ami miatt mast kellene hasznalni ugyh ebben nem tudok nyilatkozni :?
saara
 
 


Sára :) Bálint doktor mondja ezt a ph dolgot? én is ugyanezt tanultam a w.iskolában :wink:
indianyo
 
 


Szia mindenki :) ,


ismeri valaki a lehel-piaci használt-olaj leadó metódusát? Vinném oda, most kezdjük ezt a dolgot :oops: , nem tudom, ti hova viszitek? Miben kell, üvegben lehet?

Szép napot! :)
picinke
 
 


Nekem is lenne egy kérdésem: fertőtlenítés.
Nem szoktam, sosem semmit kivéve a WC és környéke. A fiúk nem olyan rég kezdték az állva pisilést, és ennek következményeképp jut mindenhova.
Most domestos megy, csak az minden, de nem környezetkímélő.
Van valakinek valami alternatív tippje?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya-Orsi!

Az ecetsav remek vízkőoldószer, de akár fertőtlenítésre is alkalmas. A háztartásokban alkalmazott, hígított ecet a környezetre nem ártalmas.

Andi
m_andi
 
 


Indi :) nem kerdeztem, de azt mondanam, h neki is ez a velemenye, bar nem akarok helyette nyilatkozni.. legkozelebb megkerdezem kivancsisdibol :wink:
ezt a francia dokim mondta, akihez kamaszkorom ota jarok (jartam).
saara
 
 


Livus,
nem tudom a Weleda ph-ját, de ez NEM csíp Abigélt, a Sába igen, a vizet nem találom elegendőnek, ui. maga törli a popsiját (sajnos) és hát ne mérzem elég alaposnak. Úgyhogy naponta egyszer szeretem tisztának tudni azt a környéket. (Nyilván én képes vagyok alaposabb munkára, így nekem elég lehetne a sima víz is, valóban.)
Nem tudom, hogy ez van-e a dm-ben, én nem ott veszem. (Krémfürdő magyarul)
h_szilvi
 
 


cream of tartar: potassium acid tartrate = potassium bitartrate Substitutes: lemon juice (use 3 times as much) OR vinegar (use 3 times as much). :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


lemaradt: a potassium az a kálium

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi :) köszi, tényleg, már emlékszem. de ez most a tojáshabfixálásra vagy az izzadsátalanításra vonatkozó szabály? :lol:
Egyébként timsó és borkő gyapjúfeldolgozásnál is használatos :wink:

Picinke :) ha étolaj az illető, akkor ne vidd sehova, hozd hozzánk, főzzünk belőle mosószappant! nálunk nem termelődik olaj, viszont itt áll a jó kis nátronlúg és várja az olajat szeretettel .
indianyo
 
 


Picinke, mostanában kérdeztem, de nem jött válasz, hogy milyen a Derolin étolajderítő..esetleg ez is megoldás lehet.
Ezt írják róla:
A sütéskor elhasznált, maradék étolajba keverve eloszlik és megköti a lebegő szemcséket, valamint a telített zsírsavakat. A szilárd részecskék ezután lassan kiülepednek és felette ott marad a tiszta étolaj, úgyszólván regenerálva ezzel az olajat. Ez a tiszta rész ezután újra felhasználható. Kicsit sötétedhet a tisztított olaj, ha paprikás ételeket sütöttünk benne.

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Indi :) , megyünk! Egyelőre nem sok még az olaj, és rettentően tele van viszont kissé odaégett maradványokkal. Így is jó? Egyébként: nem használtok olajat egyáltalán?
Zsófi :) , én nem hallottam még erről, lakik itt egy vegyész :) , megkérdezem tőle. Az a baj, hogy hozzánk már nem fér el újabb gép...
Senki nem hord el otthonról olajat, vagy zsírt ilyen gyűjtőhelyekre?
Picinke tanul: tegnap láttam a piacon, hogy egy anyuka vitt magával üveget, és abba kérte a tejfölt, és megdöbbentem, hogy én eddig milyen szorgalmasan hordtam haza a műanyagpoharakban. Elképesztő, honnan kell fejlődni...! :oops: :)
picinke
 
 


sára: tiszta víz... hm.. nem biztos, hogy úgy jól érezném magam... főleg menstr. idején :roll:

Picinke: ez nem gép! :) hanem: http://www.zoldbolt.hu/termek.php?termek_id=89

Most rendeltem egyet anyukámnak, mert ő viszonylag gyakran süt olajban. Majd referálok, ha érdekel valakit :)

KépKép
livus
 
 


Sziasztok,

Még egy dolog: valaki írta az Ammonium Alum-ot, nos, a Sante BDIH minősítésű golyós kristálydeomban is van ilyen összetevő, tehát olyan nagyon nem lehet gázos, vagy mégis??

Intim mosdás: én mostanában ezt használom, elégedett vagyok vele:
dolog:
http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?sho ... Bio_119477

Eszter
ikra
 
 


Livus, mindenképp erefrálj Derolin ügyben , érdekel!

Eszter
ikra
 
 


referálj, bocs, fáradt vagyok

Eszter
ikra
 
 


Livus, jaj, köszi, figyelmetlen voltam, a nevét néztem, és az olyan gépre valló volt...éééégek :oops: :) :)
picinke
 
 


Dehogy égés! :) Én is csak két napja hallottam róla először, amikoris végigböngésztem a Zöld bolt kínálatát, és egyúttal meg is rendeltem anyukámnak :)

KépKép
livus
 
 


Ja, és használt olyaj gyűjtés egyébként a Hulladékudvarokban ;)
http://www.fkf.hu/portal/page/portal/fk ... ekgy_udvar

KépKép
livus
 
 


Tisztálkodás: már kérdeztem régebben, hogy szerintetek rendben van-e a dm babylove ökotest sehr gut minősítésű szappanja, mert mi azt használjuk mindenkinek (gyereknek-felnőttnek).
Összetevők: Sodium palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Simmondsia Chinensis Oil, coconut acid, Glycine Soja Oil, Chamomilla Recutita Flower Extract, Bisabolol, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Phytic Acid, Parfum.
Azt írja, hogy tisztán növényi. Szerintetek rendben van? Jó lenne, mert nekünk bevált és olcsó.
Bár az Alverde sampon után már tényleg nem tudom, hogy lehet-e hinni ennek az Ökotestnek.
A tiszta vízzel való tisztálkodás az intim területeken és a hónalj környékén szerintem azért vad :oops: .

Timsó magában nem káros, de ha izzadásgátlásra használjuk, akkor szerintem IGEN(visszatartja az izzadást, aminek pedig ki kellene jönni.) Még mindig keresek hatékony dezodort, ami nem káros. Sajnos Alwerde nem jön be elsősorban az erős szaga miatt, Lush szerintem árt azzal, hogy lereszeli az érzékeny bőrt (kapargatni meg nincs kedvem, kövezzenek meg...)

Ez a Derolin milyen anyag, mert én tartanék tőle. Én egyébként a Biofilternek szoktam leadni a használt olajat (www.biofilter.hu)

Tejbemami

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


Még annyi, hogy Ilcsit is használok és jó lenne tudni, mi van benne, akár jó Antal Vali szerint, akár nem.
Viszont a "szagukat" én kifejezetten szeretem, szerintem természetes illatuk van, mégha erős is, szember a kőolajas szuperkrémekkel, amelyeknek ugyan lágy illatuk van, de nem természetes. És ha már természetes illat: az Alverde BDIH-s arckrémeknek is ugyanolyan erős szerintem az illatuk, mint az Ilcsinek.

Tejbemami

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


Picinke :) használunk olajat, jó minőségű hidegen sajtolt olivát és napraforgót (utóbbit leginkább csak édes ételekhez), de nem sütök semmit olajban, mert egészségtelen, nem bírom a szagát, tisztítani is utálom. Így aztán nálunk nem keletkezik használt olaj. A fiam szülinapjára sütöttem egy adag indiai rágcsát, ezzel le is tudtam hosszú időre a tevékenységnek eme formáját :lol:
indianyo
 
 


Sziasztok! Tudtok valamit extrém ínygyulladásra ( influenzás férj), ami nem homeopátiás? :oops: Valakinek bevált valami "gyógymód"?

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi!
Kamillás öblögetés jutott hirtelen eszembe. Az jó mindenféle gyulladásra.
De az egész ínye be van gyulladva, vagy csak egy darabja? Mert nekem múltkor csak egy pici része gyulladt be, és azt ki kellett nyomkodni (olyan volt, mint egy vérhólyag - tele vérrel). Pálinkával körbeborogtam, hogy ne fájjon annyira, és szépen kinyomkodtam - rögtön be is gyógyult :wink:

Andi
m_andi
 
 


Ikra: kösz a mosakodó tippet :)

Tejbemami: Étolajderítő: a felirat alapján szerintem ez egy ásvány lehet. Mindenesetre ha egy "zöld boltban" árulják, nem hinném, hogy gond lenne vele :) De majd referálok, hogy pontosan mi ez, ha megkapom.

Liv: http://www.hazipatika.com/store/product?pid=611 Férjem használta egyszer, jó volt neki. Dm-ben is van, gyógyszertárben is :)

KépKép
livus
 
 


Livi, Corsodyl nevű kifejezetten, egyébként angol, ínygyulladásra ajánlott öblögető létezik, vény nélkül lehet kapni a patikákban, családban használták, és állítólag szuper. Fertőtlenít is.
Tejbemamai, biofiltert nem ismertem, köszi.
Indi, én is csak a pici miatt sütök, mert odavan a sültkrumpliért meg a sülthalért....
Livus, köszi szépen a Hulladékudvar linket!

:)
picinke
 
 


Köszi a tippeket, csajok! Megyek a gyógyszertárba...
Andi: az ínye mindenhol be van gyulladva, vörös és tele van fehér pontocskákkal. Influenza. :cry:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: