Új privát üzeneted érkezett!

Indi :)
Köszönöm a Remediás tippet, írok is nekik még ma! :)

Livi
Kép
picilivi
 
 


Koszmo miért zavar titeket? Nekem a homeós doktornénink azt mondta, nem kell vele foglalkozni, lekopik idővel.

Mosószóda a Szabolcska M. utcában 400 Ft 2 kg.

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Zsófi: mi a pontos cím?

kisvic
 
 

 
 

sziasztok

megnéztem az Ökoszolgálat honlapján én is, tényleg jóval olcsóbb minden...:)

az csapvízről mi a véleményetek? én eddig azt gondoltam, hogy azzal semmi baj, sőt, de most szintén az ökonetes "hölgy" tartott egy bemutatót erről, hogy az általuk forgalmazott víztisztító milyen tiszta vizet csinál, összevetve a sima csapvízzel, amiből tényleg mocsárszínű trutyik váltak ki valami inonizációs (? :oops: ) készülék hatására. Hiába volt látványos, de nem tudom, hogy esetleg nem szed-e ki ez a víztisztítási eljárás a szervezetünk számára fontos anyagokat is? meg hát asszem 160ezer ft+10 ezer ft évente a szűrő :shock: úgyhogy nem is foglalkoztam tovább a dologgal, de most az ökoszolg honlapján láttam egy víztisztítót, ami "csak" 25000ft, és aztán évente szintén 10ezer (vagyis 2évente kell venni új gépet, de akkor már csak 20ezerbe kerül)...Tud valaki erről valamit? bennem van egyrészt, hogy nem akarom elhinni, hogy az elvileg alaposan bevizsgált csapvíz árthat, másrészt meg sajnos mégse csodálkoznék rajta, ha így lenne.

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


ionizációra gondoltam, csak elírtam...de lehet, hogy így sem helyes:D

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


és ti hogy használjátok a mosószódát? csak azt raktok a gépbe? mennyit? mosószappant is tesztek hozzá? vagy valami mást? ecetet is? ezt feltétlenül? köszi:)

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Zsofi, nekem nincs kulonosebb bajom a koszmoval, de a gyerek veresre vakarja a fejet :( es van, amikor nagyon voros a fejbore. Ot zavarja. hat ezert.
olajozom es puha kefevel "fesulom", neha mosom is finoman egy ilyen kezeles utan, de nem tul hatasos, sajnos.
saara
 
 


Kati: Ökonet víztisztítója korrekt, mondom, kellett kérnem (MLM-től függetlenül!) szakvéleményt a Vízműtől, és az ezzel "készült" víz állt az 1. helyen. Van hozzá ásvány patron, de amúgy forrásvíz lesz, olyan, mint a borszéki. Én mindenképpen be szeretnék majd egyre ruházni.
Az 'alaposan bevizsgált csapvíz' pedig az éppen megfelel kategória...
Ajánlott olvasmány: A víz rejtett bölcsessége, A tested vízért kiállt.

kisvic
 
 


Maminti-Kati! :) Én is kérdeztem pár sorral feljebb az Öko-Testről, de senki se válaszolt :(

Hardik! Te erről nem tudsz esetleg vmit? Azért gondoltam Rád, mert németül van a szöveg mindenhol :roll:

Andi
m_andi
 
 


Sziasztok!

Kati! Én mosódióval mosok. Ha színes, sötét a ruhaadag, akkor csak mosódió + öblítős tartályba 3x-ára felhígított 20%-os ecet illóolajjal. Ha fehér, világos a mosandó ruhaadag, akkor mosódió + 1-2 evőkanál mosószóda + ecet illóolajjal.

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Alverdéhez: Most olvastam éppen egy reformboltból elhozott kiadványban, hogy minden egyes Alverdés termék BDIH által certifikált! De mivel ez nem régóta van így, egyes régebb óta a boltok polcain lévő termékeiken még nincs rajta a BDIH-logo.

Andi! ÖkoTest-nek utánanézek!

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Koszmó: én nemrég kicsit beijedtem, mert hallottam olyat, hogy alatta elhalhatnak a hajhagymák... :shock: Aztán hogy mi az igazság... :roll:

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Kisvic: NAPRA BIOBOLT / HOLD BOLT. Szabolcska Mihály u. 5 Tel.: 06/1/446-5627

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Engem se zavart volna különösebben maga a koszmó, de az én fiam annyira vakarta a koszmós fejét, hogy onnan lekopott a haja.

Andi
_andi
 
 


Kisvic, az ökonetes víztisztító tényleg horror árú, de mi a helyzet az ökoszolgálatos 25ezressel? :?: Tudsz erről valamit?

Viru
Kép
viru
 
 


Kriszta!
Előre is köszönöm, hogy utánanézel!

Viru!
a vízszűrő berendezés nem alkalmas a nitrit, a nitrát, az arzén és egyéb szervetlen szennyeződések eltávolítására.

Ez a mondat azért elgondolkodtató, főleg olyan helyeken, ahol nagy(obb) eséllyel előfordulhatnak ezek a szennyeződések vízben. :roll:

Andi
m_andi
 
 


valaki, aki csak mosószódás használ mosáshoz - dió nélkül - elmondaná ennek a pontos menetét?:) csak mert mostanában vetném be először

vicces, ezt a spam-et ma kaptam: http://bolthely.hu/viztisztito/id/00013 ... iztisztito

kisvis, ezt ismered?

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Andi, ezt hol olvastad?

kisvic, bocs az elírásért

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Kati!
Itt: http://www.okoszolgalat.hu/main/tiszta_ivoviz
Vagy nem erre gondoltál :?:

Andi
m_andi
 
 


Andi, de igen, csak nem figyeltem fel erre a mondatra...:S vajon ez a többi víztisztítóra is igaz? mondjuk most úgyse aktuális semmi ilyesmi, csak érdeklődök:)

Kati


Matyi 2005.04.08.
Borci 2007.03.24.
maminti78
 
 


Sziasztok,

Kisvic,
nem emlékszem pontosan, most ismerkedem a termékekkel, mert a DM-es cuccokat eddig nagyon szerettem, de ha ezek natúrkozmetikumok és jó áron, annak örülnék a legjobban. Rózsaszínű műanyagflakonban volt és asszem cseresznyevirágos vagy mi, nem tudom sampon-e vagy tusfürdő. De mihelyt eljutok megint megnézem, nehogy tényleg hülyeségeket beszéljek, mert én úgy emlékszem, és tuti Alverdés volt, mert csak azokat néztem. Ha mégsem így lenne, akkor bocsi, de én tényleg úgy láttam és ráadásul valaki más is írta.
Írtad, hogy szakmabeli vagy, megkérdezhetem, hogy a propilénglikol-lal mi a helyzet? Az is sok mindenben van és elég rosszakat hallottam róla.

Köszi.

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Ezt a koszmó-hajhagymaelhalás ügyet ki kéne deríteni... :roll:

Babé sampon: nekünk megvan a doboza (Bobó egyik kedvenc játéka: kiválóan lehet belebeszélni ;) ) és megéztem ma. Miután az első 5-6 hozzávalóból csak annyi volt világos, hogy "aqua" (többit nem találtam meg a kislexikonban) , feladtam a kibogarászását :roll:

Deora bocsánat, hogy csak most reagálok: szóval ammonium alum (timsó): szerintem ez aluminiumszármazék. Nem vagyok benne biztos, de a neve is erre utal, meg korábban egy nlc-s fórumon is azt írták, hogy ez sem jó. Meg a nemrég emlegetett AntalVali :? is ezt írja:
A timsó egy erőteljesen összehúzó hatású vérzés- és verejtékezés csillapító szer, öregapáink is ezt használták, ha megvágták magukat borotválkozás közben. Gyakori (napi) használata viszont nem ajánlott, sőt egyenesen káros! Fényvédőként az Alumina kevésbé káros, mint a kémiai fényvédőszerek. Egyébként sminkszerekben is elő szokott fordulni sürítőként, színezőként és fedőanyagként is. Én nem kedvelem semmiben, de tény és való, hogy a legmérgezőbb munkát a dezodorokban fejti ki.


Szóval ha valaki tud biztos infókat az ammonium alumról, legyen szíves ossza meg velem, nagyon örülnék! Sajnos a Testápoló kislex.ban sem találom :(

KépKép
livus
 
 


Kati!
Nem tudom, hogy mindegyikre igaz-e, de jó alaposan utána kell ezeknek nézni, mert könnyen be tudják vele csapni az embert. (amúgy én is azóta olvasok mindennek jobban utána, amióta mondta egy vegyész tanár, hogy mi mindent el tudnak adni a hiszékeny embereknek).

Andi
m_andi
 
 


Livus :) szerintem koszmó-ügyben csak a saját érzéseidre számíthatsz, hiszen jól látható, hogy egyik gyerekorvos azonnal antibigyót ad, a másik meg egy homeóbogyóval 2 hónapig se kezd tüdőgyulladásra antibigyózni és mégis meggyógyul a gyerek, a bárányhimlő-oltásról már nem is szólva. Egyszóval: ahány gyerekorvos, annyi szokás, mi meg legfeljebb megkereshetjük azt az orvost, akiben megbízunk és az ő tanácsaira hallgatunk, Én ezt tettem, nem kezelem a koszmót, néha egy kcisit kapargatom, de csak úgy szinte megszokásból, amíg nem tiltakozik a ded, de nem piszkálom feleslegesen. Eddig a hajmennyisége nem csökkent :lol: Persze, ha őt zavarná, akkor nyilván én is megtalálnám az eltüntető megoldást.


Maminti :) érdemes kísérletezni, én annyi mosószódát teszek a dobba, amennyi után tiszta, illatos ruhákat kapok (mármint tisztaságillatút, a mosószódáés mosásnak is van illata, különlegesen finom nekem :wink: ). Ez nálam úgy 3-4 evőkanálnyi, de kettő is elég volt, amíg a szabadban szárítottam a napon őket. Mostanában kísérleteztem az ecet nélküli öblítéssel és az ecetessel, hát bizony nem véletlenül ajánlják az ecetet, döbbenetes az két öblítővíz közötti különbség! Valóban semlegesíti és kihozza az esetlegesen felhalmozódott/visszamaradt mosószert/szennyeződést a ruhából. Persze tehetsz hozzá mosószappan-reszeléket is, annak is kellemes illata van.
indianyo
 
 


Sziasztok,
koszmó-ügyben pár szót:
Az én fiam most kétéves múlt, és kb. egyéves koráig koszmós volt a feje. Legalábbis azt HITTÜK. Kipróbáltuk a Babét, a fürdetőt, kapartuk, nem kapartuk, olajoztuk...stb. Semmi sem segített.
És akkor derült ki ( a gyerekdokinéni mondta), hogyha ilyen makacs, lehet, hogy nem is koszmó. Hanem SEBORRHEA. Igen, az. Megnézte más doki is és sajnos az apjának is ilyen a feje.
Szóval kapott kénes sampont, és nagyon gyorsan javult. De nem múlik el, vannak rossz időszakok, van mikor tünetmentes. Ez egy ekcéma-szerű allergia. Vörös a bőr és rajta fehéres-hámlós vagy vastagon szarus-sárgás a bőr, nagyon viszket és csúnya látvány. Főleg a fejtetőn. Nem egyszerű gyógyitani. Mondjuk nem gondoltam volna, hogy ilyen kicsi gyereknél is megjelenhet.
Mindenesetre csak azt szerettem volna a mi példánkkal mondani, hogy nem mindegy, mennyi ideig áll fenn ez a "koszmó", mivel más is lehet a baj. Persze nem sűrűn forul elő, de mégis. Nézessétek meg gyermekbőrgyógyásszal esetleg (akit nagyon zavar), mert ha nem múlik vagy rosszabbodik, akkor allergia.

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


fogmosás ügyben kérdeznék:
mennyi idős korától és mivel mossátok a picik fogát?
mi mosogatjuk :) de hát nem nevezhető igazi fogmosásnak inkább rágja a kefét... (14hónapos)

illetve az is érdekelne ti mivel mostok fogat.

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Én azt hallottam fogorvos ismerőstől, hogy a fluor lenyelve káros, így fluormentessel mosom a legény fogát, Lavera málnásat használunk, amióta használunk. Ő most 3,5 éves, ha jól emlékszem, kb egy éve használjuk fogkrémmel. Régebben fogkrém nélkül ment a rágicsa, a DMben vettem három részes fogkefét, amiből kettő olyan kisbabaínymasszírozós gumikefe, azzal "gyakoroltunk", imádta rágcsálni.

Én Lavera márkájút használok, a párom a DMes saját márkát, a Lavera BDIHs, a DMes öko test gut-os, tehát szerintem az is OK.

Eszter
ikra
 
 


Jó rég jártam itt, látom, nagyon termékenyek voltatok :D Újra és újra visszatérnek ugyanazok a témák és ez jó.

Víz: nagyon-nagyon szeretnék már egy víztisztítót, mert gyakorlatilag félek a víztől és ezért nem iszom eleget. Kati által belinkelt Aquasana annyira jónak tűnik, hogy vagy nem igaz, amit írnak, vagy valami egyéb baja van, ami most még nem látszik. Vagy: olcsó és jó???? Kisvic, ez nem szerepelt véletlenül a vizsgált készülékek között?
És a Wellnet? A győztes készülék milyen elven működik (bár elég esélytelen a horrorisztikus ára miatt )

Folttisztításra mit használtok, mert mosódió nagyon klassz, de a három gyerekem masszívan foltos ruhái foltosak mosás után is és már kezd elegem lenni abból, hogy minden egyes darabot mosószappannal mossak elő.

Alverde termékei nekem is szimpatikusak (főleg az áruk miatt...), de nem tetszik nekem sem, hogy pl. a samponban van: Ammonium Lauryl Sulfate meg Cocamidopropyl Betaine.. Ezekről tudtok valamit? Már az arckrémét is használom és egyelőre jó.

Azt hiszem, említette valaki Antal Vali nevét. A hírlevelét én is járatom és nagyon jónak/igaznak tűnik, amiket ír, csak ne a méregdrága termékeit akarná eladni... Szóval vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban.

Bárcsak tudná az ember, hogy kinek hihet!!!???

Kisvic, Te mivel foglalkozol, hogy mindenféle bio terméket próbáltál?

Öko Test lényege engem is érdekelne. Mert van olyan, hogy aláírják, hogy pl. a "mellékhatások tekintetében" nagyon jó minősítésű, de legtöbbször nincs ott semmi.

Fogkrém téma is megint előkerült.... Én is kérdeztem már a fluort, de nem jött válasz. Most akkor kell legyen a fogkrémben, vagy ez is csak egy olyan káros ipari melléktermék, amit valamilyen hatásos népbutítással el kell adni (Weleda fogkrém kifejezetten írja, hogy nincs benne.)

http://www.edenetterem.hu/
Ezt próbálta már valaki?

Tejbemami

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


az én fogorvosom szerint, már az első fog megjelenésekor el kell kezdeni mosni a picik fogát. fluoros GYEREKfogkrémmel. Fontos, hogy gyerekfogkrém, éppen a fluortartalma miatt, azokba ugyanis bele van kalkulálva, hogy a gyerek lenyeli a fogkrémet. Az az csak olyan mennyiséget tartalmaz ami nem árt.
Rákérdeztem egyébként, hogy mi van akkor ha mégis sikerül túlzásba vinni a fluor bevitelt. Azt mondta nem vészes, csak mondjuk sárgábbak vagy foltosak lesznek tőle a leendő csontfogak.
...hááát hm nem is tudom :?
amit még hangsúlyozott, hogy 7-8 éves koráig még mi szülők mossuk nekik, legalább este lefekvés előtt, mert iskoláskorig még nem elég fejlettek az izületeik a kezükön ahhoz, hogy a megfelelően alapos körkörös mozgást elvégezzék.

KépKép
savitri
 
 


mosás:
én is kb 2-3 evőkanálnyi mosószódát használok a fehér ruhákhoz, de nem vagyok teljesen elégedett. az illat oké, semmi nem marad büdös, de a foltok sajna maradnak. nálunk is temérdek a foltos ruha, ezért nekem sem tűnik túl praktikus megoldásnak, hogy mindegyik foltot előkezeljem. ezen vajon a mosószappan adagolás segítene? vagy szerezzek be öko fehérítő adalékot?
a kakis pelusokat mindig bekenem dm-es folttisztító szappannal, mielőtt az áztató vödörbe kerülnének, de legkésőbb mosás előtt közvetlenül. ha valamiért kimarad, csúnya barna foltok maradnak, amik többedik mosásra is csak nagyon nehezen jönnek ki.

a szines ruhákhoz én a frosch gyapjú mosószert használom. kb 1/3 részig töltöm meg azt a gömbölyded műanyag formát amit majdnem minden folyékony mosószerhez adnak. teszek mellé még egy evőkanál mosószódát is vízlágyítóként.

öblítő tartályt teletöltöm 15%os ecettel, de mindig az az érzésem ez kevés. egyszer kiöblítettem extrában a mármosott öblített ruhákat úgy, hogy raktam a dobba egy olyan folyékony mosószeres adagolónyi(kb 1,5-2 dl) ecetet. megérte. sokkal puhábbak finomabbak lettek a ruhák. de erre a csavarra legtöbbször nincs időm és energiám, viszont előre nem tudok ennyit beletenni a gépbe.

Engem nagyon foglalkoztat egy mosógépre szerelhető víztisztító is. Kicsit szkeptikus vagyok a hozzáadott vízlágyítókkal kapcsolatban, még akkor is ha csak mosószódáról vagy ecetről van szó. Hiszen ezektől csak plusz terhelést kap a víz, a benne lévő keménységért felelős anyagok ugyanúgy ott maradnak.
ismer valaki ilyet? vajon egy ilyen is olyan horror árú mint a fordított ozmózisos?

nálunk apa nem túl elégedett a mosási technikával és sajna igazat kell neki adjak. a fő vád, hogy kemények, durvák a ruhák és nagyon hamar használódnak, bolyhozódnak. pedig neki csak szines ruhái vannak, azaz csak kevés mosószóda éri őket.
apa állítása szerint az ecet a ludas, de ebben szerintem nincs igaza.
vélemények?

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok,
nagyon sokat tanultam, tanulok a topicbol. Inkabb olvaso modban vagyok.
Mosogep - nalunk most volt szerelo, kicsit faggattam, mi legyen a vizkovel. Én nem használok vizlagyitokat mar regota, o is penzkidobasnak tartja (Calgon).
EGy Polly nevu folyadekot hozott, 1000 ft. korul, evente egyszer. Rairva: 30 % feletti citromsav, Szervesanyag tartalma biol. lebomlik.
Ismeri valaki?
koszi,
kati
rahel
 
 


Egyszer olvastam az Öko házak magazinból egy passzív ház leírását és ott azt írták olyan mosógépük van, amihez mosószer sem kell, az oxigénnel manipulál vmit. de m ár nem kapható mo-on a mosógép gyártó lobbi miatt. majd visszakeresem már és leírom pontosan milyen elven is működik. mindenesetre érdekesen hangzott.

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Savitri, nem probaltad kiforditani a ruhakat? en igy mosom a szineseket. ami nagyon kenyes berakom egy zarhato pamut zsakba, amit varrtam. abba is kiforditva. nem bolyhosodnak.

par honappal ezelott neztunk gepekre szerelheto viztisztitot (asszem az egesz vizhalozatra egy kell rakni a kutyut), 15 ezer korul volt.
saara
 
 


Alverde termékei nekem is szimpatikusak (főleg az áruk miatt...), de nem tetszik nekem sem, hogy pl. a samponban van: Ammonium Lauryl Sulfate meg Cocamidopropyl Betaine..
-írta Tejbemami

na ez az, akkor lehet nem SLS volt, hanem ALS, de én úgy hallottam, az szinte ugyanaz. És erről a másikról is rosszakat olvastam. :oops:
Akkor most mi van, mert már abszolút nem vagyok képben? :cry: Kisvic hol vagy?

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Ímhol vagyok! Csak rohan a lakás és próbálom benne utolérni magam :o , de folyamatosan ezeken agyalok. Most költöztünk, és kicsit romokban van a lakás... Próbálom előkaparni a kutatásaim írásos maradványait e téren- mert az ugye nem titok, hogy ezt sehol sem oktatják, mert óriási érdekek fűződnek ahhoz, hogy sűrű homály fedje mindezeket. Meg találtam egy csomó mindent - angolul-... :? Van valaki, aki tudna fordítani? :?:

De amúgy alverdével nincs gond, csak nem ilyen hasamra ütök alapon akarom bebizonyítani.
Nagyon örülök, hogy titeket is mélyebben foglalkoztat a dolog. Egyébként Antal Vali (akit szeretek és tisztelek, sokat tanultam tőle, de ő tényleg elkötelezte magát annak a bizonyos MLM-nek..., tehát nem elfogulatlan) is így csinálta: utána kutatott, mert nincs ez így publikálva. Vegyészeket, gyógyszerészeket kérdezett, de sokszor csak néztek rá, mint borjú az új kapura. Ők sem tanulták. :shock:

kisvic
 
 


Sziasztok!

Még folyamatban van az ökotest-es kutatás, ha kész leszek, megosztom veletek :wink: .

Nekünk van (otthoni lakásunkban) ilyen vízrendszerre szerelhető vízlágyítónk (a 15 ezer ft körüli, amit valaki említett itt)... hááát nem tudom, ér-e valamit, sok mindent nem vettem észre... a mosógépet pl. a szerkentyű ellenére is minden évben kétszer ecetes menettel átmostam.

Én 20%-os ecetet használok (mosódióval, mosószódával), de nem szoktak durvák lenni a ruhák, sőt... De ez biztosan a víz keménységétől is függ, meg az ecet mennyiségétől is. A ruhák bolyhosodása, használódása meg szerintem az anyagok minőségtől függ. Ha egyik ruha állapota gyorsabban romlik, mint a másiké, pedig az ember kb. ugyanannyiszor mossa ugyanazzal a módszerrel, akkor nem a mosási technika + mosószerek a ludasak. De cáfoljatok nyugodtan, ha másak a tapasztalataitok! :) :wink:

Foltok: nekem nagyon bevált a Sodasan folteltávolító és az ökörepe-szappan (Gallseife).

Fluor: Az adagolás nagyon fontos, mert pl. túladagolás esetén valóban sárgák, foltosak lehetnek a maradandó fogak. De ha van a fogkrémben fluor, és a gyerkőc fogkeféjére kerül egy fél borsónyi adag, nem hiszem, hogy gondot okoz, sőt talán ennyi kell is...

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


A hitelesített organikus termékek elõnyei:

* Az ökológiai kertészetekben megtermelt növé­nyek ásványi anyag, vita­min és tápanyagtartalma sokkal nagyobb, mint más növényeké.
* Nem tartalmaznak vegyszer- és nehézfém ma­radványokat, tovább elállnak, mert víztartalmuk alacsonyabb, Mindez azért lehetséges, mert a biogaz­dálkodás az egyoldalú tápanyagpótlással és a magas hozamok hajszolásával szem­ben elõnyben részesíti a sokoldalú, harmonikus tápanyag - gazdálkodást.
* A kártevõk elleni védekezésben a különbözõ mesterséges ölõszerek használata helyett a megelõzésre épít.
* "organikus (bio/öko)" minõsítést csak akkor kaphat egy termék, ha a termõföldet, amelyben az alapanya­gokat termesztették soha, nem kezelték vegyszerrel.
* Abszolút nem tartalmaznak semmiféle szintetikus vagy részben természetes funkcionális összetevõt. Nem tartalmaznak pH szabályozót, színezéket, állományjavítót, felületaktív anyagot vagy tartósítószert.

kisvic
 
 


Rossz hírem van: Alverdének csak a BIDH-s termékei okék. Amúgy azoktól sem kell azt várni, mint egy Weledától vagy Dr Hauschkától, mert se nem antropozófus, se nem homeopátiás. De ezt az ára is mutatja.
Ugyanis az Ammonium Lauryl Sulfate is rajta van a méreg listán. :x A Sodium lauryl sulfat alkoholos formája. Ez valamivel kevésbe ingerlő, mint a Sodium lauryl sulfat, de súlyos kiszáradást idézhet elő. Samponokban és tisztítószerekben más összetevőkkel való reakcióba lépésekor esély van arra, hogy rákkeltő nitrátok és dioxinek képződjenek. Már egyszeri samponos kezeléssel nagy nitrát mennyiséget juttathat a véráramba. Ha más anyagokkal kombinálják, akkor a SLES és az ALES nitrozaminokat hozhat létre, amik potenciálisan rák keltőek. Gyakran leplezik részben természetes kozmetikumokban olyan elnevezéssel, hogy "kókuszdióból származik".

A biztonsági adatlapról:

Figyelem! Bőr és szemirritációt okoz! Kerülje, hogy szembe, bőrre és ruhára kerüljön. A közepes és erős szemirritatív osztályba lett besorolva

kisvic
 
 


Tabajd: a Lush deo kapcsán kicsit korrektebb válasz:

Fragrance:
illatanyagok, ez a jelölés a címkén kb. 4000 különböző összetevő jelenlétére utalhat, amik közül sok mérgező vagy rákkeltő. Az USA FDA jelentése szerint a tünetek lehetnek: fejfájás, szédülés, allergiás kiütések, bőr elszíneződés, erős köhögés, hányás és bőrirritáció. Klinikai megfigyelések bizonyítják, hogy az illatanyagok hatással lehetnek a központi idegrendszerre, depressziót, hiperaktivitást és ingerlékenységet okozva.

:wink:

kisvic
 
 


Kisvic,

köszönöm, elég rémísztően hangzik.
most elkezdtem használni alverde deot, lush a fürdőszobában pihen, még nem tudom mit csináljak vele mert ajándék volt anyutól.

Laura

Kép
tabajd
 
 


Sziasztok,

hát akkor sajna csak nekem lett igazam. Bár ne lett volna.

Kisvic
Ha más anyagokkal kombinálják, akkor a SLES és az ALES nitrozaminokat hozhat létre, amik potenciálisan rák keltőek. Gyakran leplezik részben természetes kozmetikumokban olyan elnevezéssel, hogy "kókuszdióból származik".

És ez az SLES és ALES ez szted a a sodium lauril éter szulfát és az ammonium lauril éter szulfát rövöditése?
Mert ezt megint láttam és tényleg az volt mellé írva, hogy kókuszdióból kinyert, de máshol meg olvastam, hogy ez csak a kókusz feldolgozásakor melléktermék. Kb. ahogy te is írtad.
pl. a faith in nature termékekben, de csak láttam , nem ismerem őket.
Most már befogom, mert kitiltotok. :lol:

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Na, megáll az eszem, ezek szerint az Alverde is átverés. Mert ha mindez igaz, akkor hogy merik ráírni erre a samponra, hogy "Naturkosmetik". Az ökotesztes minősítésről nem is beszélve. Ezek szerint hiába "sehr gut", ha a második összetevője a víz után rögtön egy méreg... megöl a méreg! :evil:

A vízrendszerre szerelhető 15 ezer forintos vízlágyító alatt a mágneses vízkőtlenítőt értitek? Mert az sajna nem ér semmit, nekünk is van. Talán valamivel könnyebben lehet lekaparni a vízkövet a csempéről, mert nem tapad úgy rá, ennyi.

Múltkor azt írtátok, hogy óvakodjunk a 20%-os ecettől. Akkor mosáshoz mégis jó, csak ne együk meg? Én múltkor úgy értettem, hogy ha lehet, mosáshoz se használjuk.

Kriszta, mi az a Sodasan folttisztító (hol kapható)? A szappan rendben van, de azzal pont az a baj, hogy darabonként kell vele mosni a ruhát. Próbáltam egyébként reszelt mosószappant is adni a mosáshoz, sőt, a törülközőket csak azzal mosom, de így sem tökéletes a dolog. Ja, fehér törülközőink vannak :lol: Tud valaki fehérítési módszert ajánlani a napon kívül (ami télen is működik)?

Aquasana víztisztítóról infót nem tud azóta valaki?

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


Kriszta, ugy remlik azt is mondta az elado, h a vizszuroben evente kell cserelni vmit. (tan szuro :?: ).

ugy tudom a 20%-os ecetet csak "iparilag" tudjak eloallitani, ellenben a 10-15%-ossal, ami meg termeszetes folyamattal eloallithato (biologiai erjesztesu). nem tudom errol tudsz-e, nem beszolni akartam am! :P

es Tejbemami, igen, azt hiszem magneses vizkotlenito volt ( :?: ), amit ajanlottak nekunk.

feherites: almawinnek van egy oxigen alapu feheritoje (por), nem rossz.
saara
 
 


Savitri, én mostanában már csak mosószódával mosok pelust (meg a többi fehéret), nemcsak szuperfehér lesz, de a foltok is elűnnek róla. És ha a pelusból eltünteti, akkor a többi folttal is el kéne bánnia, nem? 1 dl-t teszek egy mosáshoz, néha azért hozzáteszek oxigénes fehérítőt meg ökofertőtlenítőt (1 tápszeres kanállal). Ecettel öblítek. Pelusokat 1 éjszakára áztatom be (néha)mosószóda+ecetbe.

Még egyszer felteszem, hátha valamki tud róla jót/rosszat mondani: mi a helyzet az Ilcsi kencékkel? Kezdem a rosszal: büdösek de nagyon.

kamcsatka
 
 


Orsi, ilcsi ugy tudom nem teljesen ok (bar Antal Vali szerint asszem az). ugy tudom az alapkrem nem ok naluk (keszen veszik es abba keverik a sajat cuccaikat, vmi ilyesmi)...:?

de, ha budi kapasbol nem eroltetnem....
saara
 
 


Egy másik topik kapcsán néztem be ide, egy dolgohoz szólnék hozzá.

kkriston írta: Mondjuk nem gondoltam volna, hogy ilyen kicsi gyereknél is megjelenhet.

A seborrhea az alapvetően egy bőrtípus, pici gyereknél a koszmó indikátor, felnőtteknél ált. a szemöldökök között, állnál, tarkón vannak a fokozottan száraz foltok.
Nálunk Levinek ilyen a bőre, 1 hónaposan már kijött rajta. Kordában lehet tartani, de elmúlni sosem fog igazán.

Koszmó: a hagyományos koszmót fel kell puhítani (erre a legjobb a gyógyszertári fürdető, ezt pici vízzel kikell keverni, hogy tejfölszerű legyen, és ca. 20 perccel fürdés előtt felkenni), ez után szó szerint le kell vakarni a fejről - a legpraktikusabb egy tupírfésű -. Mivel a krém felpuhítja a bőrréteget, így az kevésbé sérülékeny, tehát a sérülésveszélytől félni nem kell.

Feljegyeztem a mosószódás lelőhelyeket, kipróbálom én is. (A fehérek fehérségével nem vagyok megelégedve)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Livus :) Ammonium alum-mal kapcsolatban választ találsz ebben az egyszerűen és érthetően írott cikkben
indianyo
 
 


Nem csalt a szimatod Zorka!!! (sajna)

Ammonium Laureth Sulfate (ALES) szinonimái:
Anionic Surfactants
Sodium Laureth Sulfate
Nitrosating agents

Ammonium Lauryl Sulfate (ALS) szininimái:
Anionic Surfactants
Sodium Laureth Sulfate
Nitrosating agents

Sodium Laureth Sulfate (SLES)

kisvic
 
 


Na, megáll az eszem, ezek szerint az Alverde is átverés. Mert ha mindez igaz, akkor hogy merik ráírni erre a samponra, hogy "Naturkosmetik". Az ökotesztes minősítésről nem is beszélve. Ezek szerint hiába "sehr gut", ha a második összetevője a víz után rögtön egy méreg... megöl a méreg!



Tejbemami: NEM!!!!!!!!! Ami ökotestes, abban nem lehet! A sampon, amiről beszéltünk, nem az.

kisvic
 
 


Ammonium alum - Ammónium alumínium szulfát
(Az alum a timsó angolul )
Mint E523 sütőporként is engedélyezett :shock: Bár én, ha tehetem, nem eszem alumíniumot.

Nem szerepel a különfé karcinogén listákon.
A névjegyee szerint bőr, légcső és minden irritáló - tartós károsító hatás nélkül.

Én nem kenném magamra rendszeresen, mert úgy gátolja az izzadást, hogy összehúzza a pórusokat. Viszont egyszer-egyszer, ha nagyon fontos, hogy ne izzadjak le - pl. egy esküvő vagy tárgyalás erejéig nyugodtan.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: