Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, nem tudom, off-e, remélem nem:

paradicsom-szamóca-hagyma-palántákat mekkora korukban lehet kiültetni biztonsággal a kertbe? Mi távkertészek leszünk (kert 200 km-re), de a gyerekek nagyon szeretnek kertészkedni, hát ültettünk magról ezt-azt. Most kb. 6 cm magas kis palántáink vannak. A gond, hogy a lakásunk elég sötét, hajlanak szegények a fény felé, s nem tudom, meddig bírják.

Bringázás: nagy kedvet csináltatok. Bár én régen rendszeresen mentem mindenhová bicajjal, a gyerekek születése óta ez nincs. De majd most ! :)
picinke
 
 


Picinke :) akkora palánták már simán kimehetnek!
Hagymát amúgy is szabadföldbe szokás duggatni, tehát az tuti kibírja. Aztán az eper ugye a szabad földben szokott maradni és ritkítani meg kapálni szokás, hogy szebben teremjen - tehát az is kimehet. A paradicsom lehet necces, de 6 cm elvileg már jó lehet. Ha biztosra akarsz menni, hogy megmaradjon, készítsetek a gyerekekkel a paradicsom fölé egy pici, alacsony fóliasátrat, amit majd levesztek, ha megerősödtek kint is a palánták.
Amúgy a kiültetésnél inkább a kinti hőmérséklet számít, mint a palánta mérete. Ezért írják a vetőmagokra rá a hónapokat, amikor ezt-azt kell csinálni velük. A paradicsomnál május a palánták szabadba ültetésének ideje, de szerintem nem lesz gáz: pár házzal arrébb egy néni itt is azt csinálja, hogy már kint van a palánta ezzel a pici fóliasátorral, amit javasoltam.

Livi
Kép
picilivi
 
 


Boróka nemsokára meg kell, hogy kapja az első kombinált oltását :( Nálunk ez Infanrix-IPV-Hib.
Tudjátok esetleg, hogy erre melyik homeopátiás bogyót lehet adni, hogy csökkentse a mellékhatások lehetőségét?

Más:
Tegnap a DM-ben vettem egy Szentkirályi bébiitalt. Gondoltam, én megkóstolom, aztán, majd sok hónap múlva kap a gyerek is, ha fincsi. Hát nem fog kapni!
Úgy híjják: Natúr Sütőtök Bébiital és képzeljétek el mi van benne: cukor és persze citromsav. Natúr, ja... :evil: És közben az üvegen bekeretezve a védőnői tanács, hogy a gyerek ételét ne sózzuk, cukrozzuk.
Nem értem ezt az egészet! Emlékszem, korábban valamelyikőtök írta a Hipp spenótot 6 hónapos kortól, amibe tejszínt tesznek. Miért csinálják ezt a gyártók??? :cry:

Livi
Kép
picilivi
 
 

 
 

Livi, köszi a tanácsot! :)
Valami instrukciót nem adnál a kis fóliasátor készítéséhez? Még soha nem csináltunk, de még a család sem, az volt az előítélet, hogy sok permet kell bele, mert ezerszeres a kártevők megjelenése, pára, meleg meg nem tudom, mi miatt. Hallottam, hogy van bio-fóliasátrazás, de bővebbet nem tudok róla, egyelőre.

Bébikaja, bébiital: én nemigen vettem, mert rém drága, ráadásul hülyére veszik az ember lányát. Van Bio Zöldséglé a DM-ben, az jónak tűnik, bár azt is jól megnyomták céklalével...
picinke
 
 


Picinke :)
Kártevők: passz... Sehol nem találom, pedig volt rajzom a kis fóliáról. A lényege egy keret, amit majd leteszel a földre, és arra kell a fóliát kifeszíteni.

Zöldséglé: én ay intersparban szoktam venni , tetradobozban van, ráadásul imádom a céklát, szóval nekem nem gáz, hogy sok van benne :wink:

Livi
Kép
picilivi
 
 


Livi :) , nem a céklalével lenne bajom önmagában,én is nagyon bírom, csak van nekik céklalé külön, és van zöldséglé, ami drágább, mert 5-6 féle zöldség leve van benne, de a cékla ebben is vagy 60%, ami nem igazság...
picinke
 
 


Humusz táskáit és egyéb klassz bevásárlószatyrokat lehet az ökoszolgálatnál is beszerezni, színes darabok is vannak.

Hát igen, a BKV jó működése mindannyiunk érdeke - mármint a fővároshoz valamennyire kötődő és/vagy környékbelieké. Csak hát a honatyáink érdekei látszanak más irányba kószálni a fővárosban is :(
indianyo
 
 


Sziasztok,

csak jöttem beszámolni: vettem alverde deo-t nagyon jó, vettem kipróbálásra tusfürdőt is ezt még nem próbáltuk. alverdés popsikrémet nem kaptam, vettem biopiacon helyette naturbaba herbal popsivédő krémet, még csak 1* használtam, kicsit büdös de jó.
vettem fiordiluna tampont és betétet nagyon jó mindkettő, natracare szintén illetve vettem naturae bio egészségügyi betétet is ez is jó csak olcsóbb?! bocs ha túl intim voltam.

MOM biopiacon és Böszörményi úti bioboltban nincs testápoló lexikon ha valakit érdekel :?

Saara DM-ben vett anyu végül spirulinát gondolom ugyanolyan jó mint az ökonetes nem?

Laura

Kép
tabajd
 
 


Laura, igen, sztem ugyanolyan jo lehet.

Ferjem sokat jar a Napraba, Hold boltba. Ha neked bonyolult vesz neked es odaadom a biopiacon, vagy bedobom anyukadhoz valamikor (ugy remlik o lakik kozel hozzank, jol emlekszem?).
Mit szolsz?

Ezt mar reg akarom kerdezni: Body shop-rol mit tudtok?
Itthon nincs, de regen hozattam anyammal white musk nevu deot, nagyon szeretem azt a illatot.
Par eve hallottam, h a l'oreal megvette :( kerdes, h valtozottak-e a termekek :? Es jok-e egyaltalan...
saara
 
 


ja, a kislexikonra vonatkozik a felajanlas :)
saara
 
 


köszi Saara de már megrendeltem neten.

ma Piroskát láttam egyébként Mom biopiacon aludni apukája hasán csodaszép kendőben?

Kép
tabajd
 
 


Jéé, igen, o volt :) de hogyan ismerted meg? a kendorol?
saara
 
 


Valahol egyszer errefelé olvastam közös szappankészítésről, amiben Indianyónak volt szerepe, ha jól emlékszem. Tud valaki esetleg még szappanrecepteket. Én szívesen készítenék magamnak.
Köszi: Ilona
nesica
 
 


Köszi a parafás válaszokat! Hát akkor ez jónak tűnik! :) Na, majd a házunkba! :roll:

Laura: Sáfrány ajánlására én is vettem Alverde deot, de nekem nem jött be... :( Annyi mindennel próbálkoztam már, ami aluminium mentes, de semmi nem volt hatásos (Forever, Lush, Bionsen (talán még az volt a legjobb), most ez az Alverde...) Ha emberek közé megyek, mindig a Rexona marad :? :cry:
Ja, még ősrégen használtam AMway-eset is (Deter?), tényleg! Az jó volt!
Tudtok arról valamit? Mármint hogy ajánljátok vagy nem?

KépKép
livus
 
 


Sára, nekem is kedvencem a White Musk, de full szintetikus (legalább nem állati eredetű). Body Shop egyébként sztem elég gáz. Tele vannak mindenféle adalékkal, de nem végeznek állatkísérletet. Természetesnek nem igazán mondható, sajnos :(
Livus, kár hogy nem jött be a deo. Én nem vagyok nagyon izzadós, biztos azért elég. De vizsgahelyzetben én se ezt vetném be azért :wink:

KépKép
KépKép
safrany
 
 


kivancsi vagyok, h mit szoltok ehhez:
http://www.elmondo.hu/articles/transzgenikus-novenyek

Biobaba
biobaba
 
 


Ha a deo az illata miatt szükséges, akkor érdemes az illóolajokkal kísérletezni (valamis emleges hordozóolajba belecseppenteni jófajta illóolajat és azzal kenegetni magamat, nálunk ez tökéletesen bevált. Ha viszont az izzadság miatt, akkor ajánlom a sütőport vagy a hideg citromlevet - igaz, én nem vagyok izzadékony, de hátha segít valakinek.

A citromot vagy mosogatáshoz (zsíros de kényes bevonatos edények és tányérok mosogatószivacsaként), vagy arclemosáshoz szoktam használni, ha már kicsavartam az összes cseppet,e gyébként pedig hűtő leghidegebb helyén tárolom és nagyon sokáig eláll, plusz még a hűtőt is illatosítja.
indianyo
 
 


http://index.hu/tudomany/dudits4638/

- azt hiszem en ostoba vagyok
De Jane Goodall is az, ezek szerint. Akkor nem is olyan rossz ostobanak lenni:)

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, én bizalmatlan vagyok a génmódosítot növényekkel szemben. A vegyszermentes növénytermesztésnek elég komoly hagyományai vannak, nem kell hozzá új fajokat fejleszteni, laboratóriumi körülmények között.
nagyon örülök annak is, hogy ma kishazánkban ez egyelőre tilos. mármint a GMO növények. azt se bánom, hogy eme döntés mögött gazdasági érdekek húzodnak meg. azon kivételes eset volna, amikor a gazdasági érdek egybe esik az ember léptékű élet érdekeivel.

En nem szeretem, h sokan kimennek a szep zoldbe, tiszta levegore, aztan persze a munkahelyuk itt marad, ide jarnak vissza.

azért nagyon kevés ember választhatja meg, hogy hova jár dolgozni. az hogy valaki kiköltözik a zöldbe, természetes igény. anyuka+gyerekek akik otthon vannak nagyrészt, életmentő ha kicsit zöldebb övezetben élhetik mindennapjaikat, de ettől még apa nem biztos, hogy át tudja helyezni a munkahelyét. sőt, leginkább nem.
savitri
 
 


Szerintem a kukorica mindenhol kukorica, mindegy, hogy Magyarországon vagy Szlovákiában nő.

:shock: :shock: :shock:
ez a fentebb belinkelt cikkből való
savitri
 
 


Ti milyen naptejet, napolajat használtok? Tudom, még kicsit korai kérdés, de ugye az időjárás kiszámíthatatlan, sose lehet tudni :roll:

És az Alverde testápolóról mi a véleményetek? Használt már vki ilyet?

Andi
m_andi
 
 


még apa nem biztos, hogy át tudja helyezni a munkahelyét.


Savitri, ez igaz, de azt a legtobb esetben megvalaszthatja, h hogyan kozeliti meg:) A penztelen gyerekes csaladoknak eletmento lehet, ha azok, akik megtehetik, h kikoltoznek, gondolnak rajuk is.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok! Eddig csak passzív látogató voltam (a hordozókendős topikból csöppentem ide).
Andi: én nem használok naptejet, mert egyszerűen nincs rá szükségem. De az engem is érdekelne, hogy a gyermeknek milyet kell/érdemes/lenne jó használni.
Szilvi

Kép
beszilva
 
 


Jaj, bocsánat, már nem is tudom, hol kérdeztem, a kenyértárolást, de asszem nem reagáltam a válaszokra. szóval köszönöm! A fedeles kosár nagyon tetszik!!!! ;)

KépKép
livus
 
 


Biobaba: ez az Indexes riport :shock: :shock: :shock: Bicskanyitogató! Vááááá!
(az El Mondosat még nem olvastam el)

KépKép
livus
 
 


Andi :) Weleda havasi gyopár napkrém és naptej haszálatos nálunk csecsemőkortól kezdve. Alapelv: 10 és 3 között nem megyünk napra, előtte utána kenem a gyeremekecskét, egyébként pedig hosszú póló és gatyó a látható helyek megóvására. Hordozáskor pedig a gyermek beduinnak öltözik, fejére hosszú kendő/tetrapelus, hogy a nyajkát is eltakarja (ezt sajnos nagyobb gyereknél nemigen lehet bvetni, mert nem hagyja), vállamra pedig egy nagy fehér kendőt/tetrapelust kötök, mindketten alatta helyezhedünk el. A meleg ellen nincs mit tenni, nyáron az ember izzad, ez van, viszont véd a káros sugárzás ellen.

Száraz bőr: mivel mi semmilyen fördetőt/szappant nem használunk, viszont száraz bőrű a gyeremekem is, ezért folyamatosan próbálgatom az olajakat, msot tökéletesnek látszika kókuszzsír. Fura, mert Indiában én csak az olajat ismertem, az ott - főként délen - használatos fürdésnél és hajmosásnál is, itthon pedig egy szappan formájú kőkemény anyagot árulnak, ami 32 fokon olvad, így a fürdésnél a meleg vízbe belemártva mintegy szappanként bekrémezem enyhén vele a babaurat és utána jöhet a félórás pancsolás, nem szárad ki a bőre. egy fél kilós darab 500 ft körül van és nagyon sokáig elég (illata is mennyei, palacsintát is sütök vele)
indianyo
 
 


Indi :) Köszönöm a választ. Igen, csak a káros sugarak elleni védelemre gondoltam :) Meleget bírom, szerencsére - főleg, ha megfelelő mennyiségű víz van nálam. Ezt a napkrémet ki fogom próbálni nyáron. :)

Andi
m_andi
 
 


Indi :) , ezt a palacsintasütős szappant :) holé áruljáké? :)
Írtátok régebben, hogy wc- illatosításra jó, ha valami szöszmoszre, szárított virágra csöpögtetünk illóolajat. Kipróbáltam, de mivel illó, gyorsan el is illant. Milyen praktikák vannak erre, vagy félnaponta csöppentés?
Bocs, ha kerge vagyok, tavasz van :)
picinke
 
 


Kifelejtettem egy fontosat: kisfiam kérdezi :) , hogy nem tudnátok-e ajánlani egy jófajta, átfogó, képekkel bőven ellátott gombás könyvet, mert indul a gombázási szezon, és már összkészítette a gombaszedő szütyőjét meg a kiskését. :)
picinke
 
 


Sziasztok! Szeretnék csatlakozni, ha nem baj. :)

Néhány dologhoz hozzá is tudnék szólni.
Az Alverde termékeket én nem kedvelem, a terhesség alatt vettem többet (krém, testápoló), de nem tudtam megbarátkozni a szagukkal. Deót nem próbáltam, viszont vettem egy sampont, amelyikben ugyan nem volt Sodium Laureth Sulfate, de aztán otthon tüzetesebb vizsgálat során rájöttem, hogy különböző nevű, de hasonlóan egészségtelen összetevővel cserélték fel.
Azóta sokkal jobb samponokat találtam az Astorián lévő bioboltban.

Livu, deo-kérdésben én egy ideje egy BekraMineral nevű ásványi sókristályt használok, ezt ismeritek? Nem vagyok nagyon izzadós, a férjem inkább, de mindkettőnknek bevált.

A kókuszzsírt én is ismerem, használtam, valóban nagyon jó száraz bőrre!
Napvédelemre szokták ajánlani (a paradicsom mellett) a tiszta shea vajat, nem tudom, hogy a babákat is megvédi-e, én Horvátországban használtam a tengerparton és barnultam egy kicsit (nem sokat), nem égtem le egyáltalán.

Viru
Kép
viru
 
 


Saara igen a kendőről!

Livus én elég izzadós vagyok és ez az Alverde a rexona óta az első deo ami jó! na majd nyáron persze meglátjuk. :)
nekem még mondta egyszer valaki hogy aférje kipróbálta a teafa oljata izzadás ellen az eredményről nem számolt be, de lehet hogy jó?

Laura

Kép
tabajd
 
 


Picinke :) Lehel piacon az Ökosarokban vettem ezt most, Naprában i és József körúton is kapható, gondolom,nem olyan ritkaság, csak ez az állag olyan furcsa. Eredetileg sűrű sárgás olaj, Dél-Indiában főznek vele - meg persze máshol is Dél- és Kelet-Ázsiában.
indianyo
 
 


Vidám vásárlást csaptam ma a budaörsi bioboltban: újfent próbáltam meggyőzni a boltos hölgyet, hogy a mosószóda JÓ. Bár előbb arról kellett meggyőznöm, hogy LÉTEZIK ilyesmi :) (asszem vette az adást, pedig még az árát is eltévesztettem: azt mondtam, hogy 1 kg 1.000 Ft, pedig 2 kg volt annyi) Olyan jó lenne, ha legközelebb nem Győrből kellene beszereznem... (épp ott jártam, és az egész városban nem találtam ökomosószert, az utolsó pici bioboltban is csak mosószóda volt - már régóta nem tudták eladni)
No, egyébként azt is akartam mondani, hogy még az életben soha nem voltak annyira fehérek a ruhák és a pelusok, mint mosószódával.

kamcsatka
 
 


Sziasztok!

Nem tudja valaki, honnan tudnám beszerezni a Zöldköznapi kalauzt?

ui.: Kamcsatka! Írtam privit a mosószódáról. (www.okobaba.mlap.hu) Itt lehet rendelni B.ősr örnyékén.

Viki
vikike77
 
 


Szia Viki!
Zöldköznapi kalauz már nincs, az információk elévülése maitt nem is nyomják újra (nem járultak hozzá a szerzők), helyette van Zöld nagyokos - ez egy vékony füzetke, de az alapinfok benne vannak. épp most nyálaztam az E-vitaminokat benne. Ökoszolgálatnál vettem annak idején.
indianyo
 
 


Nagyon szomorú vagyok! Pedig mindenképpen át akartam nézni. Ás a Zöld naygokost lehet most kapni?

Viki
vikike77
 
 


Viki, Zoldkoznapi kalauz konyvtarban megvan. En is azt olvastam.
Nagyokos meg az Okoszolgalatnal szokott lenni. Fel eve 300 Ft volt, ha jol emlekszem. (Mi ezt szoktuk mellekelni a naszajandekokhoz.:))

Biobaba
biobaba
 
 


Ugye itt kérdeztétek a mosható pelenkával mit csináljunk, hogy ne legyen pisi szaga?
Most azt próbáltam ki, hogy egy edénybe felhigitottam ecetet, felesbe, és csak közvetlenül a pelusra öntök valamennyit. Aztán pár pelusonként pár csepp teafaolajat. Így nem ázik az ecetben, de mégis úgy tűnik használ. (Mondjuk csak pár napja próbálom).

Viki
vikike77
 
 


Kamcsatka: 1000ft-ért mi majdnem 4 kg mosószódát vettünk ma. Ökoszolg.nál.

kisvic
 
 


ha jól emlékszem, a szabolcska utcában is 400 Ft 2 kg mosószóda (legutóbb ennyi volt, bár már régen vettem, sokáig elég).

Eszter
ikra
 
 


Na tessék, drágán vettem :) De tényleg meglepődtem a hatásán, és úgy vagyok vele, mint Sáfrány (régebben írta), hogy már zavarnak a szagok (illatok).
Parfümöt már pár éve nem használok, csak néha fújok 1-2-t ünnepnapokon (horodzósklub :) ), de a dezodorkérdés még nálam sem megoldott, úgy értem, évek óta kísérletezem, de hosszú távon egyik sem jó (most épp Vichy-t használok, de kezd hozzászokni a bőröm, és nagyon drága, és úgy sejtem, nem is túl természetes). A páromon meg kifejezetten taszít a mesterséges illat, annyira jó az ő saját test-illata, hogy bármilyen más szag elnyomja, "felülírja".

kamcsatka
 
 


Sziasztok!

A véleményetekre lennék kiváncsi. Mosogatószer ügyben. Amit én használok már régóta, egy Sonett nevű termék. Összetétele: cukortenzid, kókuszzsír-alkoholszulfát, növényi alkohol (etanol), természetes, éterikus citromfűolaj (biotermesztésből). Ugyanezt a szert használják nálunk az óvodában is, de mint már többször is tapasztaltam a baba-mama csoportban a közös tízórai elfogyasztása utáni közös mosogatásnál, hogy az edényeket a mosást követően egyáltalán nem öblítik(jük) le tiszta vízzel. Az összetevők alapján ez nem gáz? Az én fantáziámat is birizgálja a dolog, mert energiát/vizet lehet megtakarítani... Csak még egyenlőre bizalmatlan vagyok (sajna az összetevőkről nem tudok semmit :oops: :roll: ).

Livus! Nekem ez a deo jött be, bár én sem vagyok annyira izzadós... ( http://www.bioszallito.hu/Sante-kristal ... rmek-49180)

Nem tudtam, hogy otthon ennyivel olcsóbb a mosószóda... legközelebb betankolok belőle (itt egy euró fél kg :shock: ).

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Ez az illat-dolog érdekes, én ugyanígy vagyok vele. Szoktam venni teszveszen használtan babaruhákat, és általában öblítőillattal érkeznek (persze rendesek az eladók, kimossák eladás előtt), és rettentően zavar, még második mosás után is érzem rajtuk :(.

A múltkor meg hogy jártam? Megyek az utcán, és rettenetes öblítőillatot érzek. Körülnézek, honnét jöhet, hát az egyik ház udvarán kiterítve lengtek a ruhák. Magam sem hittem volna, ha nem velem történik, hogy még így is ennyire érezhető (gondolom felém fújta a szél).

Még egy elszokás-dolog: amíg dolgoztam, minden nap sminkeltem (na jó, nem nagyzolok, a szememet szoktam szemceruzával és spirállal kihúzni). Most esküvőre voltunk hivatalosak, ugyanezt elkövettem, pár óra múlva vörös vérágasra gyulladtak a szemeim, és iszonyúan égtek. Ennyire elszoktam volna tőlük? Vagy ezekből is be kéne szereznem natúrkozmetikumokat?

Eszter
ikra
 
 


Hardik,
én is Santét használok, nekem is bejött. Azt hiszem, írtam is korábban.

Eszter
ikra
 
 


Az Alverde termékeket én nem kedvelem, a terhesség alatt vettem többet (krém, testápoló), de nem tudtam megbarátkozni a szagukkal. Deót nem próbáltam, viszont vettem egy sampont, amelyikben ugyan nem volt Sodium Laureth Sulfate, de aztán otthon tüzetesebb vizsgálat során rájöttem, hogy különböző nevű, de hasonlóan egészségtelen összetevővel cserélték fel.


Először én is így gondoltam, de ez azért nem egészen így van. Az Alverde BIDH-s termék, ami azt jelenti, hogy ellenőrzött naturkozmetikum. Elég kevés termék kapja meg ezt a jelölést, szigorúan ellenőrzik. Ilyen még pl.: Sante, Alva, Fitne, Dr Hauschka(!!!) , Martina Gebhardt, Weleda.

kisvic
 
 


Ikra Eszter:
én ugyan így vagyok a smink kérdéssel!!!! Santének amúgy van, Dr Hauschkának pedig gyógysmink termékei (!!!) vannak!!! (Persze arany áron, de sokáig elég és merem állítani -ismerve a piacot-, hogy a legjobb. Amúgy ráadásul még homeopátiás is!!!) :D

kisvic
 
 


sziasztok:)
újként írok ebbe a topikba ha nem bánjátok, még nagyon zöld mazsola vagyok, sajnos csak mióta gyerekeim vannak, azóta kezdtem el kinyitni az összeszorított szemem és odafigyelni olyan dolgokra, amik azelőtt rutinból (és rosszul) történtek, pl hogy milyen tisztítószert veszek le a polcról. Most 1 éves picilányomon sajnos ekcémás bőrfoltok lettek, egy barátnőm ajánlására vettem ökonetes folyékony szappant, hogy állítólag azzal érzékeny bőrű babákat is lehet fürdetni, de sajnos már a második helyen az összetevők között szerepel a sodium laureth sulfate...erre rákerestem, hát nem volt megnyugtató. De akkor hogy a fenébe képesek ezt így árulni, mint extra bio cucc?? Mit tudtok erről a cégről?

mosószernek most frosch mosóport használunk (sajnos nem túl olcsó), de hallottam a mosószódáról, ki szeretném próbálni. (van itthon ökonetes mosószer is, most vettem ezt is, mert szintén nagyon ajánlják érzékeny bőrűeknek, de hát a szappan után már félek, még nem hoztam be a csomagtartóból, majd megnézem az összetevőket. Ismeritek?) Ezt - a mosószódát- lehet önmagában használni, vagy kell mellé mást is rakni? öblítőt nem használunk...de lehet, hogy rosszul tesszük? mármint hogy kéne ecetet használni öblítéshez, vagy nem feltétlenül?

van valami megbízható, objektív "lista" azokról az összetevőkről, amiket kerülni kéne? jó lenne, ha lenne mellettük indoklás is. És jobban boldogulnék a magyar nyelvvel:)

ismeritek a http://antalvali.hu oldalt? itt is nagyon sok infó van ebben a kérdéskörben, de közben meg egyértelmű, hogy valami neways termékeket reklámozó hölgy szerkeszti, és ezeket a termékeket ajánlja, mint "tiszta termékeket". Ezekről a termékekről tudtok valamit?(én még nem is hallottam róla :oops: ) hogy mennyire jók és mennyire érik meg az árukat? Nem is elsősorban amiatt érdekel, hogy magamra mit kenek, hanem a kis csöppeimet szeretném megóvni, amennyire csak lehet.

Köszönöm előre is a válaszokat:)
Kati
maminti78
 
 


huh, regisztráltam ezen a neways oldalon (mert csak így láthatom az árakat), hát ez baromi drágának tűnik...:S
maminti78
 
 


ikra írta:Ez az illat-dolog érdekes, én ugyanígy vagyok vele. Szoktam venni teszveszen használtan babaruhákat, és általában öblítőillattal érkeznek (persze rendesek az eladók, kimossák eladás előtt), és rettentően zavar, még második mosás után is érzem rajtuk :(.

A múltkor meg hogy jártam? Megyek az utcán, és rettenetes öblítőillatot érzek. Körülnézek, honnét jöhet, hát az egyik ház udvarán kiterítve lengtek a ruhák. Magam sem hittem volna, ha nem velem történik, hogy még így is ennyire érezhető (gondolom felém fújta a szél).

Még egy elszokás-dolog: amíg dolgoztam, minden nap sminkeltem (na jó, nem nagyzolok, a szememet szoktam szemceruzával és spirállal kihúzni). Most esküvőre voltunk hivatalosak, ugyanezt elkövettem, pár óra múlva vörös vérágasra gyulladtak a szemeim, és iszonyúan égtek. Ennyire elszoktam volna tőlük? Vagy ezekből is be kéne szereznem natúrkozmetikumokat?


Nem vagy terhes? :lol:
potter_76
 
 


Ági :) én garantáltan nem vagyok terhes, de nem bírom elviselni az öblítőszagot, két-három napig kell ecetes öblítés után szárítani az ilyen ajándék-ruhákat nekünk is. Szerintem ez jó, tisztul és élesedik a szaglásunk, remélhetőleg egyéb lérzékszerveink is jobban működnek a "tisztaság" hatására.

Maminti :) no ha legközelebb meglátogattok, "végigkóstolhatod" a tisztítószer-kollekciómat: mosószóda, mosódióhéj- és por, ecetek, mosószappanok. Szeritnem a(z erőszakos) termékreklámozás környezettudatos álcába bújva nem épp etikus hmmm? Nekem legalábbis ez jutott az említett oldalt elolvasva eszembe.

Nekem a tökéletes tisztítószer az, ami kapható mindenhol, olcsó, nincs hivalkodó csomagolása, nincs benne illatanyag és semmi firlefánc. No és nem Timbuktuban gyártják :wink: A mosószóda ilyen. tökéletes. (na jó, a frottírok kicsit megdurvulnak tőle, de ezen kívül nem tudok mellékhatást).

Kriszta :) hát azért mosogatószert mégse ennék :wink: Én az Ökosz-nál veszem a mosogatószert, folyékony, illat- és színezőmentes, Ahimsá márkájú (imádom a nevét is :)

Tudomásom szerint Dr. Hauschka nem homeopátiás hanem antropozófus kozmetikum, csakúgy, mint a Weleda.
indianyo
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: