Új privát üzeneted érkezett!

Orsi,

szerintem ez az egész topik ügy lecseng majd egy kis idő múlva és a régiek is meg újak is ugyan úgy fognak továbbra is fórumozni. Nekem személy szerint ez a topik lélekben adott sokat és igen én a hordozás lelki oldalára vagyok inkább kiváncsi, ez nem azt jelenti, hogy nem érdekel sokféle hordozó, hogy egy egy gyönyőrű anyag hidegen hagyna, de ami az elmúlt hetekben a fórumon volt az kicsit sok volt már. ezért volt jó ötlet hogy létrejött egy új topik.

egyébként sajnálom hogy nem ismeritek illetve nem értitek ezt az oldalt:http://www.sjalbarn.se/data/forum/
ez egy csak hordozásról szóló fórumozó oldal. itt olyan részletesen le van osztva alcímekre a hordozás témája hogy mindenki megtalálja a magának tetsző topikot. lehet jól jönne egy ilyen magyarul is ha már (szerencsére) ennyire terjedőben van a hordozás Magyarországon is.
egyébként nincs harag és bár most lemaradtunk a klubról következő alkalommal jövök Gypsymama-t tapizni:)

Kép
tabajd
 
 


Sziasztok,

nem tudom, tud-e valaki segíteni homeopátiában megint...Nálam van a BCG oltás kivezető nozódája, hamarosan szülök, de bizonytalan vagyok, hogyan, miylen adagolásban adjam majd be a babának...A dolog egyre aktuálisabb, mert a kiírt időpontomig már csak két napom van :shock:
ha tud valaki tapasztalatot, kérem, segítsen!

Köszönöm,
Nuska+
nuska1
 
 


Nuska, esetleg probald huzni is azt az oltast. Nem kell rogton megkapnia. Az eloiras, h a hatodik hetig kell beoltani a gyereket.

Biobaba
biobaba
 
 

 
 

Biobaba,
köszönöm, megpróbálom felhívni a háziorvosunkat, este rendel, hogy beadná-e ő...kicsit később. De jó, hogy még nem szültem... :lol:

Nuska+
nuska1
 
 


Nuska, a kórházban úgy tudom, szó nélkül beadják az oltást, résen kell lenni.
Homeopátiával kapcsolatban pedig egy másik fórumot tudnék ajánlani, ahol biztos, hogy tudnak majd segíteni:
http://www.iwiw.hu/pages/forum/topic.js ... ID=3006705
babintiti
 
 


biobaba írta:Kisvic, mire vagy kivancsi?:)
En ujabban beleotvoztem a kenyersutesbe a dagasztas nelkuli kenyer leirasabol az ontott vas labast. .... Annyi van, hha nem forro a labas, mikor beleteszem a tesztat, akkor beleragad, egyebkent kipottyan a kenyer rendesen, mosni se kell.
Biobaba


Biobaba, és hol keleszted a kenyeret? Mert ha jól értem, csak sütéskor megy a lábosba. Akkor dagasztás és sütés közt miben van? (Nekünk ugyanis épp az a problémánk, hogy amígy kel, gyakran nagyon ellapul és a végére inkább lepény mint kenyér)

A vízzel kapcsolatban én eddig csak a spriccelésről tudtam: a kemence belsejébe szoktak vizet spriccelni, és attól szebb/pirosabb lesz a kenyér. Sütőben elvileg a páratartalom miatt jó, így nem szárad ki a kenyér sütés közben.

Livi
Kép
picilivi
 
 


Biobaba, köszi, hogy reagáltál! Még a hogyan kezdjem fázisban vagyok. (szájbarágósan, légyszi :D ) Én is teljes kiörlésűre gondoltam. 1x próbáltam sikertelenül. A kelesztés nélküli kifejezetten érdekel! (Élesztő mentes?) Nagyon szeretnék megtanulni kenyeret sütni!

kisvic
 
 


Nuska, mikor szültem, vittem magammal egy papírt, amit leadtam a kórházban a csecsemősöknek/gyerekorvosnak. Azt írtuk le benne a párommal, hogy a törvény adta lehetőséget kihasználva későbbi időpontban kívánjuk a BGC-t beadatni a gyereknek. Aztán mindketten aláírtuk. Húzták a szájukat, de nem csinálták meg. És mikor én voltam bent, volt ott egy másik ilyen poronty is - szóval nem egyedi eset, és gondolom, nem csak a Szt.Imrébe járnak az ilyen csodabogarak.
Szerintem a 24h rooming-in ebben is segít, mert TUDOD, mi történik a gyerekeddel...

(Egyébként a helyi tüdőgondozó is beadja, ha az orvosod nem tudja valamiért. Nekünk végül a keszthelyi kórház gyerekosztályán adták be, öt hetes korában.)

Livi
Kép
picilivi
 
 


Kelesztés nélküli törölve, elírtam, bocsi, hulla vagyok... :oops:

kisvic
 
 


Szerintem az lenne a legjobb, ha a receptesbe mindenki leírná a házi kenyérsütés fortélyait! Én is nagyon kíváncsi vagyok rá, és én is szájbarágósan, ha lehet :D

Andi
m_andi
 
 


Kelesztes: letakarva a teknoben/talban konyharuhaval, v a nyujtodeszkan tallal letakarva.
Ha ellapul, akkor tulkelt. Olyankor lehet azzal segiteni, h ujragyurja az ember, tesz hozza lisztet is, es ujra kell keleszteni. Es resen lenni, h nehogy tulkeljen ujra:)

Kisvic, szajbaragosan:
1. eloveszed azt, amiben a tesztat fogod osszekutyulni: tal/tekno/labas/fazek...
2. liszt, kozepebe okloddel lyuk
3. lyukba so, pl. eleszto, langyos viz
4. elkeverni, tetejere kicsi liszt
5. ha ez felfut, akkor meg tobb langyos viz, v savo
6. dagasztani
7. kelesztes:)
8. ha akarod, csinalhatod a hajtogatasos dolgot
(azt hiszem, itt lathato: http://bioblog.blogter.hu/?post_id=189261)
9. sutes
10. sutes utan, meg forron en be szoktam gongyolni a kenyeret konyharuhaba, es ugy hagyom kihulni, szerintem ez is jot tesz a kenyer izenek
11. eves

Remelem, nem hagytam ki semmit:)
Biobaba
biobaba
 
 


igen, receptek, tudatos taplalkozas topikban valoban mar vegigjartuk a kenyersutos dolgot:)
biobaba
 
 


Biobaba: 11. evés :-))))) Ez a legjobb!

kisvic
 
 


Biobaba, Picilivi,

Mind a két ötletet nagyon köszönöm!
Beszéltem a doktornéninkkel, azt mondta, nincs akadálya a dolognak az ő részéről, és ha papírt kérnek a kórházban erről, akkor menjen be valaki, ő ír. De kihasználom a kétszülős aláírt dolgot is.

Még egyszer köszönöm!
Az adagolás még érdekel, de ugye az ebben az esetben halasztódik, szerencsére...:)

Üdv,
Nuska+
nuska1
 
 


Nuska,
én is a Szent Imrében szültem mint Picilivi, ott a beadás előtt megkérdeztek, ill aláírattak velünk egy papírt, szóval ott legalábbis nem adták volna be kérdés nélkül. Nem tudom, ez ezek szerint nem általános, da ha eleve viszel egy igazolást, az a legjobb.

Eszter
ikra
 
 


Biobaba, kimentek a CM-re?
Ha igen, hogyan :?:

Mi ugy tervezzuk, hogy nagy velem ulesben, kicsi elol kendoben apukajan a fekvos biciklin, de attol tartok kicsit sok lesz ez egy 4 honaposnak....
Haton azt hiszem nem mernem biciklin kendoben. Bar a naggyal ergoztunk biciklizesnel. de nagyobb volt akkor.

Otletek esetleg?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Laura, bocs, kicsit kesve: Testapolo kislexikont a Hold boltban vettem tavaly ( :?: ) kemeny 600 Forintert. Nagyon ajanlom, sztem nagyon hasznos (koszi Biobaba :))
saara
 
 


Sara, ugy tunik, nem fogunk tudni menni, mert akkor koltozunk.
Lehet, h a fekvos bicaj lenne OK, ha nem akarod a hatadon vinni.
V addigra begyakorlod a hatit:) Esetleg WKT hati valtozataban? En ugy kotnem a hatamra bicajozashoz.
Van nektek a szorolap csajos valtozatabol?:)

Biobaba
biobaba
 
 


Eszter, Picilivi,

hála Istennek, a Bajcsyban is 24 órás rooming-in van, a második babámat egy percre sem hagytam egyedül. Viszem a Livi által javasolt szülői nyilatkozatot, és ha ez nem elég, megyünk a ház doktornénihez papírért. csak már itt tartanánk...

Itt kérdezem,
hogy látom, lesz mini hordozós felvonulás most nemsokára. Mi ugye érthető okoból nem megyünk, de ősszel nagyon szeretnénk. Remélem, akkorra is megszervezitek! Annyira jó volt (leszámítva az utóéletét itthon, de azt majd elfelejtjük)

Még egyszer köszönöm,
Nuska+ (40+0)
nuska1
 
 


Én csak lélekben leszek veletek a felvonuláson - majd felmegyek itt a szőlőhegyre a babával, onnan messzire látni! :D
(Viccen kívül szép időben karnyújtásnyira emelkedik a büszke és sokat látott Badacsony!)
De ha jó előre tudjuk, hogy mikor lesz az őszi, és tudunk itthon úgy szervezkedni, abban nagyon benne lennék! Jó volna találkozni veletek személyesen is!! :)

Livi
Kép
picilivi
 
 


Livi: én is OFF! De jó! Ezt próbáltam már én is pedzegetni a hordozóson, hogy ez nem a magyar hordozós klub és felvonulás, hanem a budapesti, de nem ment át...persze, nem sértődött vagyok én sem, csak tényleg gáz, hogy nekem a topic 60% -a legalább OFF,mert nem jutok el a találkozókra, nem csak az Ebay-es részek! :D
De hát, ez van!
ON

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi és Liv: nagyon sajnálom, hogy kimaradtok a "pesti" dolgokból :( de hogyan tudnánk ezen változtatni? Szerintem csak úgy, ha ti eljöttök ide :? De ha van más ötlet, osszátok meg! :) (oké, Livhez egyszer majd le is vonatozunk ;) )

KépKép
livus
 
 


Liv, én értettem, mit akarsz mondani, és sajnálom is, hogy nem tudsz részt venni ebben.
AMire azt mondtam, hogy magyar hordozós klub, az a külföldi részekre vonatkozott (pl .a TBW-n felesleges lenne azt írni, hogy budapesti, mert a lényeg, hogy magyar). Magyarországról nézve pedig budapesti, mert főleg budapestiek jönnek, és budaörsi, mert ott van.
Ezen nem tudok változtatni sajnos, ellenben Ti, akik nem Bp. közelében laktok, igen: igény esetén a saját körzetben szervezett dologgal. Egyébként pedig sok pesti számára is megközelíthetetlen 2 órán belül, sajnos. Akkor azt sem lehet mondani, hogy budapesti klub...
Ágitól is kérdeztem, hogyhogy nem szervezett már ilyet: azt írta, hogy sokszor felmerült már, de idő- és helyhiány miatt tolódott a kérdés.

Lányok, nem akarok mindig szabadkozni meg magyarázkodni, ne bántsatok már ilyen dolgokkal: tényleg jót akarok csak, se nem főszereplő nem szeretnék lenni, se senki ellen fellépni. Örüljünk már együtt az ilyesminek...

Bocs, hogy megint ide írtam, de ezt is szoktam olvasni, és már megint itt bukkant fel a téma...

kamcsatka
 
 


bár az is lehet, hogy csak hisztis és hiperérzékeny vagyok PMS miatt... :D

kamcsatka
 
 


másik topikból idemásoltam, köszi Kisvic
Lush deoról:

Tabajd:
is, bocs a fáziskésésért!!!! Remélem még nem késő! Van benne parfüm, ami egy tág fogalom, mert nem tudni, pontosan, hogy milyen szintetikus vegyületeket takar. Lehet köztük ártalmatlan, közömbös, mérgező, allergizáló és rákkeltő. Szóval lutri. Nem is értem mért teszik bele, hiszen tele van csudajó gyógynövényekkel, jó kis fitoterápiás hatás, erre elszúrják ezzel. Az én bőröm biztos reagálna rá, már rég nem használok szintetikumokat. De te tudod.
A bőr amúgy hogy viseli a szódabikarbónát? Tudja valaki???? Ezt nem vágom.
--------------------------------------------------------------------------------
Üdv.: Kisvic

Kép
tabajd
 
 


Savitri írta lush samponról:

Ha jól emlékszem az én samponomban pont nincs semmi szintetikus


Savitri tudod a nevét?

Indi mosódióval mosol hajat arra emlékszem, de csak simán a hajadra szórod? nekem por mosódióm van?

dezodorban sok mindent kipróbáltam még mielőtt megismerkedtem a naturkozmetikumokkal, de csak egy dezodor volt jó számomra rexona stift-je. most kezdem előről a kutakodást a natur deok között. :(
egyébként Lush deo nem jött be nekem sem. :?

Laura

Köszi Laura

Kép
tabajd
 
 


Ja, és Testápoló kislexikont tegnap vettem az Ökoszolg.nál. Ez volt az utolsó, de gondolom, hoznak majd még.

KépKép
livus
 
 


Hajat mosni még lehet csalánfőzettel is, kimondottan ajánlott, ha vkinek problémás haja van (pl korpás.).

Andi
m_andi
 
 


Livus, nem veszem én ezt a szívemre - amúgy is pöttöm még Boró nekem az ilyen programokhoz. Meg én örülök is,. hogy csak ritkán kell visszatérnem a fővárosba. (Ezért írtam, hogy az őszin szívesen részt veszünk ha jó előre tudjuk, mikor lesz. Most épp újra itthon leszünk már, mikor ti sétálni fogtok.)

Viszont mi is szívesen látunk majd titeket errefelé, amit fogadóképes lesz a ház. (Eddig csak a rokonokat mertük beengedni :wink: )

Livi
Kép
picilivi
 
 


m_andi írta:Hajat mosni még lehet csalánfőzettel is, kimondottan ajánlott, ha vkinek problémás haja van (pl korpás.).


és hogyan? sűrű teát kell főzni és azzal?

Livi
Kép
picilivi
 
 


Picilivi!
Igen, sűrű főzetet kell készíteni, és ez szolgál samponként. Most meg már tele vele a mező, lehet szedni friss csalánleveleket! :D (jó teának is, levesnek is) :wink:

Andi
m_andi
 
 


Sziasztok!

Úg néz ki, mostmár fix. a törökbálinti séta a Föld napján. Ha nem gond, ide másolom a levelet, amit az ottani baba-mama listára, meg honlapra, meg ilyesmire felaírtam:



Itt egy újabb program, de kicsit más mint az eddigiek:
Április 22 a Föld napja!

Ebből az alkalomból szerveznek Budapesten az anyukák egy közös sétát. Gondolom többen vagyunk vele úgy, hogy kicsit macerás bejutni Budapestre, így mi is megyszerveznénk a mi magunk kis sétáját Törökbálinton.
Várjuk mindazokat az anyukákat, akiknek fontos, hogy milyen Földet adunk tovább a gyerekeinknek. Várjuk a hordozókendősöket, a kengurusokat, a babakocsisokat, a kismotorosokat, a kisbicikliseket, a babataxisokat, a kétlábon tipegőket, szaladókat, hancurozókat... Szóval mindenkit, aki kicsit hajlandó megszabadulni az autójától.
Az útvonalat még pontosítani kell, de találkozzunk a Szérűskertben, 9 órakkor, és induljon onnan a menet, jelezve, hogy nagy szükségünk van már játszótérre, nem is csak egyre. Esőben is mennyünk! (de igyekszem jó időt rendelni :) ). Aki csak tud autó nélkül jöjjön már oda is, hogy ne legyen ellentétes a mondanivalónk a cselekedetünkkel.
Ha lehet jelezzetek vissza, mert nagy létszám esetén lehet, hogy szólni kéne az önkormányzatnak is. (Bár a járdán fogunk sétálni, de ha véletlenül kivonulna egy nagyon-nagy halom mama és babája (esetleg apuka, őket is zsívesen várjuk), akkor lehet hogy érdemes útlekerítést is kérnünk.
Várom az útvonal javaslatokat is.

Kb. 1-2 órás sétára gondoltunk, így hozzatok enni-inni valót a gyerekeknek.

Köszi:
Viki, Levi

Ui.: (mi biztos ott leszünk, várunk titeket is.)

Viki
vikike77
 
 


Nem tudja valaki, hol lehet venni zsákos laska gombát? Amiket neten találtam, ott csak nagy tételben lehet venni :( , nekünk meg kb 5-6 zsák kellene. (Pest, és Bács-Kiskun megyében lenne jó, a többi kicsit messze van). köszi!

Andi
m_andi
 
 


Biobaba: kis fáziskéséssel: Nagyon köszönöm a kenyérreceptet!!!! :lol:

csajok, melyik a pelenkás topic, csak pelenka nélkülit találtam :shock: :shock: ? Vagy itt volt pelusról is szó????

kisvic
 
 


Gyermeknevelés, Pelenka:melyiket válasszam?

Andi
m_andi
 
 


Liv :) Én már ősszel is javasoltam, hgoy menjetek ti is sétálni, na úgy persze nehéz hordozós felvonulást szervezni, ha egyedül vagy, de hátha kedvet kapnak néhányan :wink:

Egyébként pedig teljesen igazad van, ez az ország teljesen Budapest-központú, pont a BKV-sztrájk okán gondolkodtam ezen (én is az vagyok, szégyenszemre, de legalább belátom, hgoy ez így nem tisztességes az ország háromnegyedével szemben)

Hordozós sétára én semmi esetre sem gondolok már, egyszerűen sétálni szeretnék a Föld napja alkalmából a kedves ismeretlen- és ismerős emberekkel. Ez egy tág fogalom, remáélem, senki sem érzi belőle így kirekesztettnek magát. ha pedig környezettudatos gondolkodású, akkor külön is keblemre ölelem virtuálisan az illetőt :lol:
indianyo
 
 


Indi, hát, úgy szeretlek!!! :D Komolyan, a hétvégén csak miattatok mentem el medvehagymászni! :D (lásd receptes topik!) Egyébként meg járom én a várost eleget a kendőmmel... :roll:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Liv: szerintem nem hülyeség egy szervezett akármicsoda: séta, találka, stb... Egyáltalán nem biztos, hogy egyedül vagy! :) Ha nem ismernék személyesen hordozó anyákat, én is az gondolnám, hogy egyedül vagyok ;)
De viccet félretéve: ma például a sarki zöldségestől kellett megtudnom, hogy a szomszéd utcában (!!!) van egy hordozókendős anyuka (ráadásul háton hordoz!). És egy félvér babát! :) Úgy szeretnék egyszer találkozni vele! :)

KépKép
livus
 
 


Jaj, ezt már olyan de olyan régóta be akartam linkelni!
Nekem teljesen új, hogy a parafa enniyre környezetkímélő dolog, mármint hogy szimplán csak hántják és újranő
http://www.laurum.hu/index.php?9&almenu=1

Ez a mondat pedig nagyon ígéretesen hangzik: "a parafa olyan a házunknak, mint bőrünknek a gyapjú."
Van valakinek tapasztalata Parafa burkolattal? Tényleg ilyen szuper?

KépKép
livus
 
 


Livus, baratnomeknel van parafa padlo az egesz hazban, nem azt a mintat valasztottam volna, de amugy hihetetlenul kenyelmes azon maszkalni, mezitlab is, nagyon jo meleg (a latvany is) es puha. allitolag lerakni is nagyon egyszeru.

Hajmosas: egyik baratnom egy idoben sorrel mosott hajat. nem probaltam, de neki tetszett es szep volt tole a haja (nem volt kocsma szagu :lol:)

Liv, sztem is jol hangzik egy Pecsi seta, bringasokkal fel tudod nyomni a letszamot :)

Biobaba, nem lattam meg a CM-es csajos dezajnt, csak fiusat kaptunk! hol lehet megnezni?? honlapon sem lattam:(.
saara
 
 


A HoldBoltban vettem a múltkorjában Santé Extra sensitive kristály golyós deot, illatmentes és nekem eddig bevált. Igaz, nem vagyok nagyon izzadós, és még nincs is nagyon meleg.

Használtok illatokat? Ha igen, mit? A Weleda citrusost nézegettem múltkor, de nem győzött meg. Persze, natúrkozmetikumoktól nem is várhatok olyan tartós illatot, mint a hagyományosaktól, gondolom.

Eszter
ikra
 
 


Livus, nekünk anno az albérletünkben az előszobában az volt, imádtuk. Tényleg kényelmes, meleg, puha, és abszolút nem látszik rajta, ha koszos. Nagyon hálás, saját lakásomba biztos fogok tenni, pláne, hogy ráadásul környezetkímélő is!! :D

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Zsófi!
Azért gondolom, csak tisztítottátok vhogy :roll: De hogy? Úgy, mint a parkettát?

Andi
m_andi
 
 


:D Igen úgy, seprés, aztán nagyon jól kicsavart felmosóval áttörlés.

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Ne úgy képzeljétek el a tapintását, mint az egyéb parafából készült dolgoknak, a felülete kezelve van, nem tudom pontosan mivel, de olyasmi, mint a lakk.

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


m_andi írta:Picilivi!
Igen, sűrű főzetet kell készíteni, és ez szolgál samponként. Most meg már tele vele a mező, lehet szedni friss csalánleveleket! :D (jó teának is, levesnek is) :wink:


:) teának és levesnek is használtam már, csak samponnak nem.
Sőt: főzeléknek!!! (úgy kell készíteni kb. mint a spenótot)

Livi
Kép
picilivi
 
 


Köszi Livi!
Főzeléket még nem is hallottam, egyre több mindent tanulok Tőletek! :D (sampont nekem herbáriában ajánlották, mert hullott a hajam).

Andi
m_andi
 
 


Pelenka tema: Popolinit Magyarorszagon varrjak. A ceg osztrak.

HUMUSZnal lehet venni komposztalast reklamozo vaszonszatyrot. 2fele van, noha itt csak az egyik szerepel. A HUMUSZt is tamogatja a megvasarlasuk:)

Sara, szereztem nociset, ugyh most ezzel ujra reklamozom a bicajos felvonulast, h aki teheti pattanjon fel, es menjen (persze hetkoznap is es nemcsak Budapesten:))

Kép

Biobaba
biobaba
 
 


Budapest:
1949. evi XXIX. tv. 7 varost es 16 kozseget csatolt Budapesthez
az ipar Budapestre osszpontosult => tomeges fovarosba aramlas (= az orszag lakossaganak 1/5-e Budapesten el)
=> vizfeju orszag

BKV:
valoban sajnalatos, h az ott dolgozok erre kenyszerultek. Szornyu, h ez a hatalmas varos nem tudja fenntartani a tomegkozlekedeset (elfuseralt negyes metro projektet most hadd ne reszletezzem). Ugyanakkor, ha nincs BKV, akkor ez van a varosban. Bedoglik, es budosebb, mint egyebkent. En nem szeretem, h sokan kimennek a szep zoldbe, tiszta levegore, aztan persze a munkahelyuk itt marad, ide jarnak vissza. Es mivel jarnak vissza? Marpedig azt azok a szegeny emberek szivjak, akik a varosban laknak, es nem tudnak kikoltozni, mert nincs ra penzuk.

CM, VEKE oldalain lehet ezekrol a problemakrol olvasni. Es ez kornyezettudatos temaba is vag:)

Biobaba
biobaba
 
 


biobaba
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: