Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nem fura az a 2 honap:) Mikor mi Becsben kartzaval fiyettunk a bio barban (ha valaki arra jar, ajanlom, jo hely:)), kb fel evvel kesobb vontak csak le a szamlankrol. De lehet, h tobb is volt.

Szekreny kendokkel: hat en is vagyom szep szottesekre. De inkabb fuggonynek akkor mar, meg teritonek. Kendobol epp az a jo, h eleg 1, es sokretuen hasznalhato.

Persze megertem, ha valakit elragad a hev.
Aztan eszembe jutott ennek egy arnyoldala, h vajon nem ok-e, azok, akik e-bay-en alhappoljak az ember elol a kendoket:(

Biobaba
biobaba
 
 


Kriszti: az a deszkás srác csúcs! :) Fogadni mernék, hogy azért nem szólal meg, mert alszik az a csöppség :lol: :wink:

Kendős szekrény: nekem ez már túlzás nagyon. Én asszem 70-et számoltam :shock: Szerintem ez már csak birtoklási vágy, semmi más. De lehet, hogy én nem gondolkodom jól, én soha nem gyűjtöttem semmit. El sem tudom képzelni, mit csinál velük: néha megáll a szekrény előtt, és nézegeti őket? Mert a képen úgy tűnt, mindegyik élére vasalva van berakva... :roll: Szerintem nincsenek használatban. Meg hát ennyit nem is lehet használni. Ha minden nap másik kendőt köt, akkor is több mint két hónap telik el, mire elkzdenek ismétlődni :lol: Szóval nekem fura.

Biobaba: egyetértek veled: Épp az a jó a kendőben, hogy 1, azaz EGY darab használható ezerféle módon kezdetektől a hordozós kor végéig. Korábban én is szerettem volna plusszban egy rövidet is, de már rájöttem, hogy tök felesleges lenne. (Úgyhogy már csak egy hosszú didyre vágyom 8) )
Neked amúgy Laurád van, ugye Biobaba? Annak a hátulja kék alapon mintás?

KépKép
livus
 
 


Livus, igen, a masik oldalon a kek a dominans. Lattam ebay-en egyszer ezzel a mintaval vilagoskeket, azt szerettem volna, de mas tobbet adott erte...

Biobaba
biobaba
 
 

 
 

[quote="livus"]E írta:livusz valóban nem normális. :shock:
Én meg rossz helyre kattintottam alul, és asszem egy másik fórumra ugrott, ahol Zsuzsát láttam (Smzsgalf)! :) :wink:


hehe igen, szoktam ott irni (es meg benabb a felhasznalonevem mint itt :oops: :lol: )
Nekem azert nincs annyi kendöm, "csak" 9 van, es elöbb utobb 4 vagy 5-öt el szeretnek adni (csak azt kene eldönteni, hogy melyiket :lol: ). No meg azt azert hozzateszem, hogy 1 uj kendöm sincs es pl. egy seiden indiobol harom hasznaltat is lehet venni :wink:
Meg hat nekünk se ergonk, se manducank, se meitaiunk es nem is hiszem, hogy az barmikor is lesz.

biobaba: persze, az a jo a kendöben, hogy ilyen sok oldalu es az embernek tenyleg csak egyre van szüksege. Az elsö 3 honapban nekünk is csak egy volt utanna kapott el a kendö laz. :oops:
En azert inkabb több hasznaltat vennek, mint egy ujat, persze nekem azert könnyü az ebayeles.

Ne aggodj, ezek a gyüjtök nem szoktak "standard" kendöt vasarolni. Egy ilyen kendö megy amugy sem kellene neked, ugye? :D

Ja meg a rekord amiröl tudok az 100 kendö :shock:
smzsgalf
 
 


biobaba: a norat (ez a kekes laura) mar nem gyartjak, azert dragabb

livus: heike (a szekrenyes csaj) tenyleg nem igen hasznalja a kendöit (de azert nagyon kedves, csak kicsit bolond ;-) )
smzsgalf
 
 


Zsuzsa: szólj, ha kitaláltad, melyiket adod el :wink: Bár én 7-est szeretnék, lehet, hogy az neked nincs.
Épp egy Nora ment most el az e-bayen.
Ja, kérdés, tényleg: az új didyk már nem rojtos végűek, ugye?

KépKép
livus
 
 


Sok kendő: az már tényleg túlzás, ami annak a lánynak van, de 6-8-10 kendő szerintem még védhető, mert egy igazi nőnek - és magamat nem sorolom ide :lol: - táskából vagy cipőből is van ennyi, akkor kendőből (vagy egyéb hordozóból) miért ne!
Persze egy is elég, de az akkor legyen semleges színű, és hosszú.
zsana75
 
 


Zsuzsa, persze gondoltam, h nem gyartjak:(. Nem is ertem, miert. Multkor epp errol beszeltem egy textiltervezovel, h az emberek alt. a piros textileket veszik. Probaltuk kitalalni, h miert. Ok is azt terveznek tobbnyire, mert azokat tudjak eladni. En meg alig tudok kekeket venni, mert nincs:( Egyebkent azert a Noraert adtam volna tobbet is, csak azert, mert kek :oops:

Zsana, hat kinek mi az igazi no kategoria:)

Biobaba
biobaba
 
 


livus: 7-esem sajnos nincs, csak az a 5m-es Vatanai, de az persze nem Didymos.
90-es evek elejeig keszitettek rojtos kendöket, azota mar nem (es csak 2-es meretig)

biobaba: hat nem tudom miert nem gyartjak mar, biztos azert, mert tul hasonlitott a laura es a laurat többen vettek. Bar szerintem is szep kendök, meg en is eleg kek manias vagyok, bar a kendöim nekem is inkabb pirosasok szoktak lenni, nem tudom miert. :roll:

kendök: tipikusan ugy veszek kendöt, hogy latok egyett az ebay-n ami olcso es akkor azt megveszem függetlenül a szinetöl. Aztan kicsit hasznalom, megunom es eladom.
Masoknak meg egy konkret minta tetszik es inkabb olyat vesznek kicsit dragabban, a szumma meg lehet, hogy ugyanaz...
smzsgalf
 
 


NNA, jó sok infot olvastam... :o

De Zsuzsa, ha volna egy eladó 2-es vagy 4-es méretű didy-d, szólj, mert én ekkorákat szeretnék még. A kicsit újszülötthöz, bölcsőtartásra (ehhez nem kell hosszú), a 4-est meg rövidebb kötési pózokhoz gondoltam. Annyira jó lenne egy " megunt" darab tőled, biztos meg tudnánk egyezni.

Nagy kár, hogy már nem rojtozzák a kendőket, nekem pl. a rebozoban pont az tetszik. Csak olyan nehéz hozzájutni! Amerikából vagy Angliából lehet csak rendelni, de túl bonyolult!!!! Valakienk nincs ilyenje véletlenül?

Én nem akarok gyűjteni, de ettől függetlenül egy 5 db-ot el tudnék képzelni. Mindet használnám, ha nem, akkor tuti eladnám. 100 darab!!!!!! :shock: :shock: :shock: De 5 elmenne. Nem szégyellem...

És mennyire ismered ezeket a lányokat, Zsuzsa? Ők nem szeretnének eladni párat? Olcsón. Nekem sem fontos, hogy új legyen, de én rá tudok kattani egy szinre vagy fajtára. Nekem nem lenne mindegy, melyiket veszem meg.

Továbbra is kérdem ezt az avatar-dolgot, segítsetek, szeretnék egy "szép, jó, szerény" képet feltenni magamról.
Köszi,
Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


IRIS, TOBI, TILL, vagy JAN a csikosak közül. 4-es méretben.
JAKOB, ELLIPSEN ROT, PAUL, vagy MILLEFIORI STEIN a jaquardok közül. 2-es méretben.

Ezek jöhetnek szóba.... Persze 1-1 db fajtánként. :)
/Leginkább az Iris és a Jakob tetszik./ Van valakinek?

Akkor lenne összesen 3 kendőm a seidevel együtt - és kész. Ez tutira elég nem?

Tudom, egy is elég, de ezért egyszerűbb volna.
Pl. egy újszülöttet könnyebb egy rövid kendőbe bekötni, mint egy 5-6 méteres hosszúba, nincs is rá szükség. Csak úgy néznék ki mint egy kötözött sonka :lol: , mint a srác a kendőjével....4x körbetekerte magát. Jó, ő sovány, de én dagi vagyok, igy meg hülyén néznék ki.
Na mindegy. :roll:

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Na, én azt hiszem bekattantam :lol:

[quote]s írta:zerény" képet feltenni
Ezt én SZEKRÉNY-nek olvastam! :lol: :lol: :lol: Nemhiába: nagy hatással volt rám ez a 70kendős szekrényavatar :lol:

Amúgy valami olyasmi a titka, hogy más formátumba kell áttenni a képet. Jpg-be vagy mibe :roll: asszem. Nekem a férjem csinálta :wink:

KépKép
livus
 
 


Talán azért nem mondtam, mert eddig még nem nagyon szólaltam meg :-)

Szerintem jó az Indio Seide, vékony, puha és könnyebb szorosra húzni, mint pl. a normál jaquard szöveteket. Még nem túl sokat használtuk, kb. egy hónapja van meg, és leginkább a nyárra gondolva vettem meg, mert a jaquardban az itthoni 25 fokban is simán összeizzadunk a babával.

Most került fel a weblapra a Millefiori Seide is. Szerencsére ez nem csábít, mert túl virágos és rózsaszín a lelkivilágomnak.

Tényleg érdekes a két hónap, már majdnem ott tartottam én is, hogy megkérdezem őket, miért nem könyvelik le a kendő árát a számlámról...

Üdv.:

Varda

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Csak egy tanács az e-bayhez. Licitálni csak röviddel a lejárat előtt érdemes, ha korábban tesszük az csak segít felhajtani az árat. Én, ha e-bayen licitálok szigorúan csak max. 10-15 perccel a lejárat előtt.

Üdv.:

Varda

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


kriszti: hat a lisas ajanlatom meg all, bar az tudomasom szerint egy regi 2-es ami nem 2,80, hanem csak 2,50m. Lehet, hogy az rövid lesz neked.
Az altalad keresett kendökböl nekem egy sincs. Az ellipsen meg a millefiori uj modellek, es legalabbis ebayn eleg dragak szoktak lenni (ha egyaltalan van...)
Hat mennyire ismernem a lanyokat? Kb annyira mint titeket :lol: A stillen und tragen-en van egy adas/vetel forum, ott eleg gyakran arulnak kendöket, de kell legalabb 25 poszt, hogy bemehess abba a reszbe.
avatar: ha lekicsinyited es (amint livus mondta) jpg-kent mented le, akkor szerintem belekell fernie a 10kb-ba.
smzsgalf
 
 


[quote="varda tintalle"]C írta:varda tintallesak egy tanács az e-bayhez. Licitálni csak röviddel a lejárat előtt érdemes, ha korábban tesszük az csak segít felhajtani az árat. Én, ha e-bayen licitálok szigorúan csak max. 10-15 perccel a lejárat előtt.


Ez egy szuper tanacs! bar en a 10-15 perc helyett 10-15 masodpercet javasolnek :lol:
smzsgalf
 
 


Ági, köszönöm, jó, hogy segítesz gondolkozni ezen! Nagyon tetszett, hogy azt is kipróbáltad, milyen hordozottnak lenni :) Nagyjából értem és érzem is, amit mondasz a különbségről, és ezért is van az, hogy mostanában folyton azon agyalok, hogy itthon miért nem sikerül érzésem szerint eleget hordozni. Már az is komolyan felmerült bennem, hogy hordozási naplót fogok írni, hogy mikor, mennyit és miért volt a gyerkőc kendőben, miért tettem, le, illetve miért inkább kézben volt? Mert még most is az a benyomásom, hogy itthon sokkal kevésbé megy a hordozás, mint kint a szabadban. Én mondjuk nem csak utazáshoz használom a kendőt, hanem játszótérre is mindig azzal megyünk, ami kb 2 órát jelent délelőtt. Utazni, bkv-zni kizárólag kendővel szoktunk (ezen a héten volt, hogy ez napi 4 órát is kitett), és otthon akkor szoktam használni, ha valami aktív elfoglaltságom van, ami azért nem tesz ki a délután folyamán még 1 óránál többet. Ezen kellene valahogy változtatni, de nem tudom, még, hogyan. Ha pl. játszunk a nagylánnyal, nem kötöm fel, mert az elég üldögélős. Ha mondjuk mosogatáshoz felkötöm, akkor nem mindig érzi jól magát, szerintem unatkozik, de az is lehet, hogy máshol vana kutya elásva. Ja, és én nem kendőben altatom délután, mert nekem nagyon nagy könnyebbség, hogy babakocsiban jól alszik az erkélyen, 3 órát szinte mindig. Ilyenkor én is tudok pihenni. Erre a magányos időre szükségem van.
Bocsánat, kicsit össze-vissza írok...
Ági, elsősorban téged kérdeztelek, de természetesen mindenki tapasztalata érdekel! Ti mennyit hordoztok? Hogyan alakul nálatok a kézben tartás-hordozás? Vagy lehet, hogy csak számomra ilyen problémás ez a kérdés :roll: :?:

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Köszi lányok, az avatar dolgot! De már megpróbáltam jpg.-ben és akárrhogy kicsinyítem, 10,7-8-nál nem megy lejjebb. Megőőőrülök!

Na, majd szólok én is valami profibbnak. Addig elég a lilypie, ugye? (Sok is ! :? ). Téma ejtve.

Zsuzsa, áll még a Lisa? De nem voiltál biztos!!! Mondjuk én meg a szinében nem vagyok biztos...A fentiek jobban bejönnek. Ebayezni meg nincs kedvem. Jobban szeretem, ha kicsit ismerősebbbtől vásárolok. Akkor talán nem vernek át.

Varda: fura, hogy ezt mondod a jaquardokról.... Látod, ezért lenne jó egy bolt itthon, hogy meg lehessen tapizni. Én teljesen azt gondoltam, hogy ez a legvékonyabb fajta és pont ezért szerettem volna rövidet belőle Daninak nyárra...Most akkor melyik a legvékonyabb? Meg nyúlósabbanak is hittem mint az indiokat. Hogy is van ez????
Amúgy nekem még a pávás tetszik marhára, de nem hiszem, hogy lesz belőle valami. :(

Szegéény Livus!! Keressek még ilyen jó kis oldalakat neked? :twisted: :wink: .

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


En ugy tudom, h van valami program, ami licital az utolso masodpercekben az ebay-en. Nekem azzal licitaltak, de masnak sikerult meg jobban belonie, ugyh o kapta a kendot. Meg az is meglepett, h nem azt az arat kell fizetni, ami az utolso legmagasabb ar volt, hanem az utolso elottit.

Biobaba
biobaba
 
 


Kriszti, arra nincs mód, hogy a kép széleiből faragj még le egy csöppöt, mert az már nem olyan sok különbség (10k roppant kevés, az már igaz, talán ide lehet a legkisebb képet feltenni).

Andi
_andi
 
 


[quote="kamcsatka"]
írta:
kamcsatka
Szerintem nem minden esetben korlátoltság a ludas, hanem egyszerűen az újtól való félelem és a tájékozatlanság (vagy ez a korlátoltság definíciója? :) ). Mondjuk már én is megfigyeltem, hogy hiába kérdez valamit egy ilyen ember pl. babahordozásról, már előre eldöntötte, hogy ez hülyeség. Úgy tapasztaltam, hogy csak annak lehet bármit is mondani textilpelelnkázással és babahordozással kapcsolatban, akiben akár csak egy kis szikrája is pislákol a befogadás képességének és az érdeklődésnek. Amúgy csak szájtépés.


A szambol vetted ki a szot!
eduso
 
 


Kriszti, van egy ingyen program ami egy kattintassal avatart csinal a kepedbol. Pontos meret/felbontas.
Itt toltheted le: http://www.fookes.com/ezthumbs/

Masik boardra igy csinaltam avit.
eduso
 
 


Vagyis ez az előző mondatom természetesen kérdés lett volna. Azaz hogy nincsen-e mód?

Andi
_andi
 
 


Az indio is jaquard :-), szövött mintás jaquard.

Nem tudom tapasztalat alapján, hogy mennyivel vastagabb, mint a színmintás jaquardok, mert sima indiom nincs, azt még nem is fogtam.

Eredetileg egy piros leveleset vettem, pont amiatt, amit a weblapon is írnak, hogy jó nyári melegre, mert vékony. Valóban vékony. Vékonyabb, mint pl. egy ripszkötéses Didymos. De a 30% selyemmel szövött indio még ennél is vékonyabb a selyemszál miatt. No meg a selyem külön jó a nyári melegben. És a selyem jobban csúszik, mint a pamut. És a ripszkötés is jobban csúszik, mint a jaquard, úgyhogy egyelőre a selymet és a ripszet könnyebben megkötöm, mint a leveles Didyt, pontosabban könnyebb utánaigazítanom, miután beletettem a babát.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Safrany! Nem írsz össze-vissza szerintem. Jól teszed, hogy kint altatod babakocsiban szerintem, és Te regenerálódsz, magányosan vagy. Én a helyedben talán nem azzal foglalkoznék, hogy otthon kézben van-e vagy kendőben, mert az tökmind1 a Te helyzetedben talán. Inkább azt ajánlanám, hogy Magadra figyelj; mivel is vagy elégedetlen tulképpen. Biztos, hogy a hordozással, nem valami más van a háttérben? Mikor hogyan érzed Magad, és amikor éppen nem jól, akkor mire volna szükséged? Keresd a Magad harmóniáját! Még az jutott eszembe, hogy szoktad Vajkot csípőn hordozni? Mert az sokkal inkább alkalmas lehet arra, hogy otthon gyorsan bedobd kendőbe, ha már úgyis kézben van. Kisebb döntés, mint az, hogy felrakd-e a hátadra. Ha rászoksz, lehet, hogy többet lesz kendőben otthon, Te pedig elégedettebb leszel.

hordozo
 
 


Biobaba! Van egy automatikus funkció, ahol beállíthatod, hogy mennyiért veszed meg max., és licitál neked, ha jól emlékszem 50 centenként. De nem az utolsó másodpercekben kezdi, hanem akkor, amikor beállítod. Ezzel tök jól fel lehet nyomni az árat másodperceken belül, ha pl. te vagy a második, aki ilyet beállított.

Van pl. egy egy Eurós termék, amire van eddig egy licit egy euróért. (De beállította a licitáló, hogy ő max. 60 eurót hajlandó fizetni a termékért). Majd jössz te és örülsz az egy eurós terméknek, beállítod, hogy max. 30 euróért meg is veszed. Majd megnyomod a licit gombot és máris azt látod, hogy a másik rádlicitált és a termék már 30 euró 50-be kerül....

Nem tudom, jobban szeretek uolsó pillanatban licitálni és ott ülni a gép előtt...

Az utolsó előtti árat nem tudom, nekem még mindig pont annyit kellett fizetni érte, amit ajánlottam.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


kriszti: hat igen, 3 rövid kendöböl kettöt el akarok adni, csak meg nem tudom melyiket. A masik kettöt azert nem ajanlottam, mert az egyik angliaban van (moritz), a masik meg 20-25 eves, ezert es mar gyüjtö erteke van es gondoltam, hogy nem akarsz 50-60€-t költeni egy 2,20m-es kendöert (ja meg az rojtos :D).

vekony kendök: a legvekonyabb didy-m indio, szoval ez nem csak a selyem miatt van, de darabra valogatja, van vastagabb indiom is.
smzsgalf
 
 


Sáfrány! Én is kevesebbet hordozok, mint amennyit szeretnék, bár mi otthon is elvagyunk egy ideig kendőben. De ha egyszer le akar menni, akkor le akar menni. Aludni többnyire az én kisfiam is letéve szeret, bár előfordul kendőben is néha. Ennek én mindig nagyon örülök :-)

Az problémásabb, mikor kézben szeret lenni, de kendőben nem, mert kézben folyton igazgatni kell és nem is bírom tartani annyi ideig. De van úgy, hogy igényli azt a fajta szabadságot, amit megad neki a kézben tartás, de nem ad meg a kendő.

Mindenesetre én babával kendőben dolgozni nem tudok, mert az nálam számítógép előtt ülést és telefonálást jelent, a babával meg mindig mozogni kell, még megállni se nagyon szabad, ha kendőzünk :-). Kivétel, ha elalszik benne, mert akkor leülhetek :-)

Összhordozás egy nap olyan 3-4 óra lehet, több részletben, kendőben-kézben egybeszámítva.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


varda tintalle: szerintem biobaba nem az ebay automatikus licitjere gondol, hanem ilyen sniper programra, ami automatikusan licital az utolso par masodpercben (es amit különben tilt az ebay, csak sokan hasznalnak).
smzsgalf
 
 


Igen, erre gondoltam, amit Zsuzsa ir. Nem is tudtam, h ez tiltva vagyon.

Biobaba
biobaba
 
 


Köszi a sok infot!

Andi: természetesen már ezt a levágós-trükköt is kipróbáltam, ezért sem értem, mi a fene van, hogy nem hajlandó 10,7-8-nál lejjebb vinni a méretét.
Köszi, Eduso.
Biztos én rontok el vmit. De tényleg mindegy, majd szólok egy szakambernek (férjem öccse). Csak ő sose ér rá... Azt hiszem, jobb, ha nem foglalkoztok ezzel az avatar-bénázásommal, tiszta ciki. :oops: :oops: :oops: . NEm vagyok annyira hülye, ne higyjétek! :wink:
Varda : Amúgy én is tudtam, hogy jaquard az indio is (oda van irva), csak gondoltam, más mint a szines mintások. Azok valahogy vékonyabbnak tűnnek.
DE: a lényeg, hogy szerintem szuperül döntöttem, hogy selymet vettem, te is erősítesz benne Varda. Könnyebb meghúzni, vékony, nem meleg...ez kell nekem! :lol: :P

Zsuzsa: valóban kár, hogy nem passzol a kereslet-kínálat az esetünkben. Ha rojtos, akkor főleg kár! :cry:

Hordozás: remélem, ha megszülök, éjjel-nappal magamon lesz a fiam. Vagy legalábbis sokat :). Mivel van a nagyobbik, biztos nem engedi, hogy "babusgassam" a kicsit, ezért jobb lesz, ha kendőbe teszem. Nem? Mik a tapasztalatok, második gyerekesek?

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Megérkezett hozzánk az új családtag, Olaf :D . Bár összehasonlítási alapom nincs, de nekem elég vékonynak tűnik. Gondoltam teszek egy próbát, hogy milyen használatban. Csak pár percre gondoltam, aztán úgymaradtunk :lol: . Hihetetlen, hogy mennyivel másabb, eddig nem is igazán értettem, mikor mások ilyeneket írtak.

Azért az örömbe némi üröm is vegyült, ugyanis miután kimostam vettem észre, hogy van rajta egy hiba. Nem jelentős, de bosszant a dolog, mert direkt nem vettem meg az olcsóbbat, pedig talán azon sem lett volna nagyobb hiba. :(
zsana75
 
 


Sziasztok!

Hordozás: nagyon érdekes amit írtok erről hordozni kézben vagy kendőben. Szerintem is van különbség, legalább is érzek különbséget. Nálunk pont az a probléma mostanában, hogy nem szereti Emese ha hordozom. Egész nap a kezemben szeret lenni de nem hordozva. Ha szeretném felkötni a hátamra akkor sír nem akarja és ezt most már meg is mondja. Hordozni csak kint tudom, de az nálunk már csak 1 óra naponta kb. és nem tudom mit rontottam el és azt sem tudom miért nem szereti. kézben viszont egész nap sőt nálunk du. alvás is úgy megy hogy 1 órát alszik egyedül ágyon utána ha nem szeretnék mellette feküdni akkor kézben alszik tovább, ha fáradt vagyok, akkor mellé fekszem és úgy.
a kézben hordozás viszont ilyen súlynál már nagyon megterhelő. de átmeneti időszaknak tekintem a dolgot, majd csak elmúlik mint minden más.

ja és még annyi: kézben is úgy szeret lenni, hogy a vállamra hajtja a fejét, tudjátok ahogy általában a csecsemőket tartják. jó lenne egy ilyen kötési módot is kitalálni, valakitől kérdeztem is a hordozós találkán hogy létezik-e ilyen?!

Laura

Kép
tabajd
 
 


[quote="kkriston"] írta:kkristonMivel van a nagyobbik, biztos nem engedi, hogy "babusgassam" a kicsit, ezért jobb lesz, ha kendőbe teszem. Nem? Mik a tapasztalatok, második gyerekesek?



Hááát, én szoktam irigykedni, ha olyat olvasok, hogy valaki feldobja kendőbe a kicsit, és tud játszani a naggyal. Nekem ez nem megy, de igaz, hogy háton még nem volt Samu. Talán úgy kivitelezhetőbb lenne a dolog, csak be kell szereznem egy zsebtükröt, hogy lássam, mit csinál.
Nálunk Samu kezdetben még sokat aludt, elvolt az ágyában, vagy babakocsiban, úgy jobban tudtam Vilivel játszani. Most pedig tanulja a forgást, és élvezi, én meg hagyom. Nálunk inkább közlekedési szempontból tesz jó szolgálatot a kendő. Persze ez életkorral is változik, lesz idő, amikor jobban igényli majd.
zsana75
 
 


Elérkezett az a pillanat, amikor nem értettem egy szót se a kendős áradozásokról :) anyagok, nevek, szövések... Lila köd. Mégis jó volt olvasni!
Szerintem nagyon érdekes, hogy vannak ilyen kendőgyűjtő népek, kedvelem az őrülteket. Mit gyűjtsenek, porcelánfigurákat? Persze hogy nem használják a 45. kendőt, nem is ez a lényeg egy gyűjtőnél. Elmegy a szekrény előtt, megsimogatja a kis kedvenceit, és boldog. Tök jó neki. Itt most nem az volt a kérdés, hogy hány kendőt használ egy ember, naná, hogy 1 db is megfelel a célnak. De a gyűjtőknél más a cél.
Biztos ilyen nemértős napom van, mert Sáfrány problémáját sem egészen fogtam: az a gond, hogy többet szeretne hordozni, de a gyermek nem igényel annyit?

kamcsatka
 
 


Hogy őszinte legyek, most eléggé meglepődtem, hogy már többen írtok erről a "keveset hordozok, mit rontottam el" témáról. Nehéz ezt megfogalmazni, de szerintem szó nincs olyanról, hogy naponta x órát kell hordozni. Szerintem jelzik azt a babák, ha testközelben szeretnének lenni, a nagyobb ugye már magától is hozza a kendőt. Ha viszont remekül elvan, mert mondjuk új mozgásformát tanul (amit ugye kendőben nem lehet), vagy egyszerűen csak nem igényli, akkor miért erőltetnénk?
Minden gyereknek más a temperamentuma, és ezen kívül vannak időszakok, amikor jobban igénylik, máskor kevésbé. Szerintem az, hogy más napi x órát hordozza a gyerekét, én meg csak x-y órát, az nem jelenti azt, hogy elrontunk valamit.
zsana75
 
 


Zsuzsa! Köszi, ezt nem is tudtam :-)

Kriszti! Biztosan szeretni fogod az indio selymet :-)

Tabajd! Ezen már én is gondolkoztam, hogy hogyan lehetne "vállrakötni" a babát, de egy hasonfekvő pozíció is jól jönne :-)

Zsana! A "probléma" az, hogy a mi hordozás iránti igényünk nem elégül ki :wink:

Üdv.:

Varda

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Kamcsatka:
[quote]P írta:ersze hogy nem használják a 45. kendőt, nem is ez a lényeg egy gyűjtőnél. Elmegy a szekrény előtt, megsimogatja a kis kedvenceit, és boldog. Tök jó neki. Itt most nem az volt a kérdés, hogy hány kendőt használ egy ember, naná, hogy 1 db is megfelel a célnak. De a gyűjtőknél más a cél.


Látod, épp ezt nem értem? Mi a cél??? Minél több kendő birtoklása? És??? Mi a fenének? :roll:

OFF: Nekem ez jutott eszembe, mikor megláttam 'A' szekrényt: Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és ahol a tolvajok kiássák és ellopják. (Mt 6,19)

KépKép
livus
 
 


Sziasztok :)

Olykor bedugom ide az orrom, mint most is. Nézem, hogy csodálkoztok a sokk kendőn :)
Számomra mindegy, hogy 5, vagy 30, én szimplán akkor is szoktam sokkolódni, amikor itt böngészkedek, ahogy lelkesedni tud valaki egy ilyen, vagy amolyan kendőért - ezt nem ítéletként mondom, hanem mert engem az is sokkolna, ha ahelyett az egy helyett, amim van, eggyel több lenne. Kötési mód, na az más, azért oda vagyok. De kendő? 1-nél több? Minek? De ez a saját megélésem csupán!!!
(Mondjuk, én a sima textilekért, vagy a lakberendezési kiegészítőkért, vagy ruháért, könyvért, vagy növényért tudok epekedni.)

Ági, szívesen megnéznénk egy fotót (urammal együtt), ahogy a férjed éppen téged hordoz :)
márti_23
 
 


[quote="livus"]K írta:livusamcsatka:
[quote]P írta:ersze hogy nem használják a 45. kendőt, nem is ez a lényeg egy gyűjtőnél. Elmegy a szekrény előtt, megsimogatja a kis kedvenceit, és boldog. Tök jó neki. Itt most nem az volt a kérdés, hogy hány kendőt használ egy ember, naná, hogy 1 db is megfelel a célnak. De a gyűjtőknél más a cél.


Látod, épp ezt nem értem? Mi a cél??? Minél több kendő birtoklása? És??? Mi a fenének?

OFF: Nekem ez jutott eszembe, mikor megláttam 'A' szekrényt: Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és ahol a tolvajok kiássák és ellopják. (Mt 6,19)


Miert vesz a belyeg gyujto meg tobb belyeget? Biztosan nem fogja felragasztgatni es elpostazni. Alapotlet a gyujtesben; sok legyen vagy sok fele, netan kulonleges.
En azt mondom ez legyen valakinek a legrosszabb szenvedeje! Annyi mas rosszabb dolog van ennel a vilagon. Ha tul van rajta, akkor meg szepen eladja es meg lehet tobbet is kap ertuk ha kozben abbahagytak nemelyik gyartasat.

Ja, nem az enyem a szekreny :wink:
eduso
 
 


Lányok, tegnap próbáltam ki életemben először Nandu kendőt, és nagyon meglepődtem, mert az XXL méret épp hogy elég volt a dupla keresztre (nem vagyok egy nagy méret, a 4,40-es Lana ennél a kötésnél nekem min. 50-50 cm-t lelóg).

Létezik ez, vagy lehet, hogy el van méretezve???

Pindi
pindi
 
 


Pindi!

XXL-es elvileg 4,60, ha kimosták, akkor 4,20 legjobb esetben is. Enyém már csak 4 méter, ez a nagy bánatom. Meg kellett volna mérni, kiváncsi lennék..

Dóri
foldori
 
 


Kriszta! Szerintem nagy áldás többedik gyereknél a kendő ebből a szempontból is. Nekünk 100%osan bejött.
Laura! Csípőn hordozáshoz mit szól? Nagy gyereknél már fontos, hogy hátra van-e kedve jönni vagy csípőre, és hogyan. A lányomnál beletelt egy hétbe legalább, mire rájöttem, HOGYAN van kedve a hátamra jönni. Amíg nem jöttem rá, úgy tűnt, hogy vége a hordozásnak nála. (2 éves volt.) Csak hát én TUDTAM, hogy nem lehet vége, mert ennyi idős gyerek még masszívan hordozós, így hát addig kerestem a megoldást, amíg meg nem találtam.
Zsana! Szerintem sem az a cél, hogy meglegyen a napi x óra. Nem is arról az esetről beszélünk, hogy a gyerek elvan egyedül, mert monjuk kúszik-mászik. Merthogy a gyerek kézben van. Erről beszélünk: kézben vagy kendőben, kinek mi az igénye, és ezek hogy tudnak találkozni.

hordozo
 
 


Zsana: Irigyellek! Olyan szemétség, hogy nekemmég semmi hír! Mondjuk, még nem is tudnám használni, esetleg próbálgatni Tomival. De csak majd Danival lesz igazán beavatva...

És hogyhogy hibás??? Ez felháborító! Persze gondoldolták, Magyarországról úgyse fogja visszaküldeni a "hülye" vevő. De azért ezek ellenére ugye szuper:???? Nem voltál túl lelkes. :?

Kriszti

A gyűjtésről meg csak annyit: tőlem aztán gyűjthetnek...de én tutira sose szereznék be ennyit. Semmiből. Felesleges. Ehhez tényleg őrültnek kell lenni. Mindenesetre biztos ők happolják el előlünk a jó vételeket...

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


JUHÚÚÚÚÚÚÚ!!!!
Most telefonáltam anyukámmal és végre megjött a didy!
Már teljesen ki voltam készülve. Hülyeség, nem? :)

Na, szóval akkor viszem a talira.

pá,
Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Eduso: gyűjtse, ha ez a heppje, persze! Én nem bánom! :) CSak nem értem. Nem rosszindulatból írtam, amit írtam, csak egyszerűen nem értem, minek vesz valaki egy szekrénnyi kendőt. De a bélyeg nem rossza példa ;) Azt se értem :roll:
Á, mindegy! Nem akarom ezzel tovább terhelni a fórumot, úgyhogy részemről lezárom a témát.

KépKép
livus
 
 


[quote="zsana75"]A írta:zsana75zért az örömbe némi üröm is vegyült, ugyanis miután kimostam vettem észre, hogy van rajta egy hiba. Nem jelentős, de bosszant a dolog, mert direkt nem vettem meg az olcsóbbat, pedig talán azon sem lett volna nagyobb hiba. :(


Szerintem küldd vissza nekik, van ra 3 ev garancia! Tan irj nekik egy emailt, nagyon rendesek szoktak lenni a Didymososok.
Különben milyen a hiba?
smzsgalf
 
 


Ja, és a Nandu oldalán ezt találtam:
[quote] írta:A megadott hosszúságok mosás előtti méretek. Mosáskor a kendők 6-8 %-ot zsugorodnak. A mosáskor történő zsugorodást a mérettáblázatnál figyelembe vettük.


Eddig nem erről volt szó, nem? :roll:

KépKép
livus
 
 


[quote]S írta:zerintem sem az a cél, hogy meglegyen a napi x óra. Nem is arról az esetről beszélünk, hogy a gyerek elvan egyedül, mert monjuk kúszik-mászik. Merthogy a gyerek kézben van. Erről beszélünk: kézben vagy kendőben, kinek mi az igénye, és ezek hogy tudnak találkozni.

Pontosan erről van szó az én esetemben. Vajk még mindig legalább 6 órát van egy nap kézben/kendőben, de kézben többet. Ha ilyenkor kendőben lenne, akkor nekem az nagyobb szabadságot adna és kevésbé lenne megterhelő, és szerintem a vállam is kevésbé fájna. Ezért is várom, Ági, a tanfolyamod, hogy ajánlj nekem alternatívákat pl. csípőhordozásra :)
Ma reggel rávettem magam, hogy hátra vegyem abban az idpszakban , amikor egyébként kézben szoktam tartani, és kb ötször annyit haladtam, amivel szerettem volna, mint egyébként. Végre tiszta az akvárium :D Lehet, hogy csak a lustaságommal küzdök :lol:

KépKép
KépKép
safrany
 
 


OFF

Livus,
nekem is ez a Mt jutott eszembe. :wink:
En ezert is irtam, hha nekem ennyi szep szottesem lenne, mert szerintem itt az a lenyeg, h szep szottes:), akkor azok nem a szekrenyben lennenek, hanem hasznalnam oket fuggonynek v valami masnak. Nem birnam elviselni, h ne hasznaljam oket valamire. En is nagyon beizgulok, ha meglatok valami hazi szottest...:)
Gyerekkoromban en is gyujtottem belyeget. A kendot is el lehet adni persze, de azert a belyegek kozt van olyan, ami eleg sokat er. Szoval ha meg gyujtenek belyeget, befektetesnek gyujtenem.
A gyujtoszenvedely okat eleg nehez kideriteni. Bar feltehetoleg minden szenvedelynek ugyanaz a gyokere.


Biobaba
biobaba
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?