Új privát üzeneted érkezett!

Eszter itt is van okoturizmusra lehetoseg:
http://biotanya.hu/

es meg eszembe jutott a szokolyai Kacar tanya

Biobaba
biobaba
 
 


FLP: Én is akartam rá reagálni, hogy abban a nagyon szupi deoban van triklozán, ami elég durva méreg, olyannyira, hogy még betiltatni is sikerült. (persze más, még be nem tiltott méreg is van benne!)

Lush: valaki nem tudná az INCI-jét beírni?

Welwda Citrus Deo: Az elején nekem sem jött be, aztán hanyagoltam, majd amikor nem volt itthon más megint magamra fújtam és most meg használ

Sante Deo Spray Bio Hammamelis + Limmette a másik, ami bejön és jó. Unisex.

Mamapelus hol van és mennyiért?

kisvic
 
 


Mármint a Lush deo INCI-je érdekel. :)

kisvic
 
 

 
 

Kisvic,

én úgy láttam, a Lush minden termékének fel van tüntetve az összetevője az oldalukon.
http://www.lush.hu

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Köszi zorka, odáig nem jutottam el...! :oops:

kisvic
 
 


Popsikrémet 2 félét használunk, mi is Weledát és a Motherlove popsikrémet. Az előbbi néha szárítja a bőrét a körömvirág miatt, utóbbiban még soha sem csalódtam. www.boldogmama.hu
Rövid sztori: költözéskor pl kiszáradt a barárnőm keze és nem találtam, hogy hova csomagoltuk a kézkrémet (nálam Sante Natural Basic bio oliva és gyömbér kézkrém a nyerő), a popsikrém volt csak kéznél, azt adtam neki. Legközelebb kérdezte, hogy mi is volt az, mert még órák múlva is bársonyos volt tőle a keze... :D Amúgy természetesen ez is tiszta. Mármint korrekt az összetétele.

kisvic
 
 


http://www.szike.zpok.hu/
- hulladekos, komposztalos oldal
biobaba
 
 


Mi az az INCI?
h_szilvi
 
 


Sziasztok, bocsánat, nem illatszer téma, hanem kenyér...
Vennem kell valamit, amiben dagasztok majd, mert eddig asztalon, lábosban, szóval, nem ideális módon ment a dolog (a kenyérsütő dagasztóját nem mondom, mert sznob vagyok :lol: ).

Melence vagy teknő az ideális? Vagy mi más? És hol érdemes megvenni? Ha tudtok tippet, kérlek, írjatok.
Biobaba, a Szikét még alaposabban nem volt idő megnézni, de KÖSZÍÍÍÍ! :)
picinke
 
 


Ápr. 22. : én már hetek óta tervezem, hgoy megszervezem a hordozós sétát az Andrássy úton ez alkalomból, de a hordozókendős topik mostanában elvette a kedvemet, úgyhogy ide teszem: ha valakinek van kedve csatlakozni egy kis sétára (semmi reklám, kollekciófelvonultatás, CSAK séta) akkor délelőtt egy kis közös sétálástra várok mindenkit. Én szeretnék a forgalmasabb Andrássy úton sétálni, ahol sok ember jár, tehát mondjuk a Deák téről az Oktogonig.

Popolini mamapelus: természetesen átázik, ezért (is) cserélni kell. Éjszakára nekem elég egy külső két belsővel, napközben pedig 2-3 óránként kell cserélni és folyamatosan mosni, ha csak 5 darab van belőle (míg volt radiátorunk, azon hamar megszáradtak, akkor elég volt az 5, itt a konvektornál ez túl sokáig tart, tehát kell még plusz 5 db). Mosógépben mosni eszembe se jutott, kéz + Öko Repe + a ciklus végén egy oxigénes áztatás és kézzel mosás.
indianyo
 
 


Picinke: én asztalon, lábosban, gyúródeszkán - ahol van hely és lehetőség, - dagasztok, miért nem ideális ez? Egyébként egy jó kis fateknő persze mindig jól jön, de nem a dagasztóedényen múlik :wink:
indianyo
 
 


Indi,
engem érdekelne, lehet, hogy bátornak kéne lennem és Timót gyalogoltatni, és vészhelyzetre elvinni a yamo-t (bár nagyon nem szeretném vinni benne, a gátizmaim és a picibaba miatt...)
És aznap napközben is lehet menni az úttesten, vagy az csak délután lesz és csak bicajoknak?
h_szilvi
 
 


Picinke!
Fateknő lenne a legjobb, de ha nincs nagymamának, nagyon nehéz beszerezni. (meg gondolom, jó drága is). Mi is egyszerű lábasban szoktunk, vagy nyújtódeszkán.

Andi
m_andi
 
 


Sziasztok,

Indi, nekünk iciripiciri konyhánk van, lépni sem lehet benne, szó szerint, szóval kevés edény, hely nincs. Viszont állandóan ragacsozunk, kenyerekkel, mindenféle lisztes ügyekkel. Egy teknő az olyan lenne, mint egy állandóan üzemben lévő kis előkészítő, nem kéne ide-oda rakosgatni a nagy lábososkat, gyúrni itt-ott, ahol épp a körülmények engedik...Lehet, hogy nem vagyok elég módszeres (biztos)...
Meg talán itt olvastam, sajnos, nem emlékszem, kinél, hogy egy ilyesmiben melegíti a kásánakvalót (?) éjjel, meg ebben ücsörög a kovász is, meg ilyesmik. Aztán nem vagyok ám egy pékfenomén!

Andi! Van egy üzlet Sopronban, ott vannak ilyesmik, árukat nem írják.
http://www.kosarhaz.hu/fonottesfa/konyh ... lence.html
picinke
 
 


h_szilvi írta:Mi az az INCI?


hehe, én is ezen törtem a fejem... nem egy-egy termék összetételével kapcsolatos ez a rövidítés?

Livi
Kép
picilivi
 
 


Bocs a szakzsargonért! Először teljes deklarációt akartam írni, szerintem a mégrosszabb lett volna. :D Röviden: összetétel, de az INCI még rövidebb. :) :)

Indi: te vegyész???
Amúgy nagyon hiányzol a másik topicból!!!!!!!!!!! Szerintem nem csak nekem! Megírod mailben, hogy mi az oka? kisvicus@gmail.com

kisvic
 
 


Indi, mi szívesen résztvenneénk a sétán.

Márti
Kép
cerceluska
 
 


Sziasztok!

Mi törökbálintiak vagyunk, kicsit nehéz lenne bejutnom az Andrási útra, pedig nagyon jó ötlet.

Itt a környékünkön nem szervez valaki ilyet? (Törökbálint, Budaőrs, Érd, Diósd?) Ha lennének jelentkezők, szívesen segítenék a szervezésben.

Persze nem csak kendősöknek, hanem kismotorosoknak, babakocsisoknak, hordozósoknak.

Sziasztok:

Viki
vikike77
 
 


Kisvic :) nem, én tanár, kézműv- és osztály :lol: Borcsa a vegyész itt, illetve még rejtett biológus és vegyészmamák is lappanganak ám a rejtekükben :wink:

Nincs semmi titkolnivaló, nekem a hordozás egy nagyon fontos ügy lett, az anyaságom kiteljesedését jelenti és erről bizony az elmúlt hónapokban igen kevés szó esett, szemben az egyebekkel.

Akkor írok a Tudatos Vásárlónak, ők is szoktak ilyeneket a hírlevélben közzétenni.

Azt nem tudom, hgoy le lesz-e zárva az út ismét, de az se baj, ha a járdán sétálunk, szerintem most nem leszünk többszázan és elférünk azért a széles járdán simán. Persze lehet belőle ismét egy városligeti kis piknik a végén, ha van kedvetek.

Viki :) nosza, szólj az ismerős környékbelieknek és sétáljatok ti is! Szerintem nem kell ehhez nagy szervezés, néhány ember összejön és máris klassz buli van :)
indianyo
 
 


sziasztok,

most végül az INCI megtárgyalása után végül nem derült ki hogy a lush deo-val van-e baj? én itteni ajánlás alapján kértem szülinapomra kődezodort mert annyira dicsértétek, de akkor ezek szerint ennek az összetétele sem jó?

Saara testapolo kislexikon, ilyet lehet kapni valahol?

köszi Laura

Kép
tabajd
 
 


Lush deo. De melyik tabajd?

Testápoló kislexikon nekem is kell!!!

off:
Indi: Ezt én is nehezményeztem és meg is írtam. Időközben nyílt egy egyéb topic az offoknak. Visszatért a topic a régi medrébe, legalábbis kezd. És várunk szeretettel!!! Amúgy írtam is, hogy emiatt (bizonyos offok, és egyéb dolgok) nem mennek néhányan oda. Volt foganatja, határozottan állíthatom! A blogodat olvashatom? Pussz

kisvic
 
 


Picinke!
Köszi, de szerencsére nem kell vennem. Van a mamámnak is, meg papám testvérének :D (meg mifelénk lehet venni hagyatékból is). Meg Sopron messze is van...

Én se tudtam, mi az az INCI :oops:

Andi
m_andi
 
 


Én fateknőben dagasztok újabban, és tetszik, hogy soha nem kell elmosni, megy szépen föl a polc tetejére, ha épp nem használom. De a kenyérnek mindegy, hogy lábos-é vagy teknő.
Indi, engem érdekelne a séta. Kár, hogy nem jössz a hordozósba már, erősíthetnéd a kiscsapatot :) Egy idő után csak észreveszi magát az is, aki állandóan csak márkanevekkel dobálózik :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sáfrány: fateknő tisztítása/nem tisztítása érdekelne. Hog is van ez? Sosem mosogatod?

A másik: nem tudom, volt-e már korábban szó róla: miben, hogyan tároljátok a kisült kenyeret?

Indi: 22-én gyaksin vagyok :( De azért szervezünk majd őszre is nagyot megint? Vagy nem (a már fentebb kitárgyalt okok miatt most éppen én sem vagyok túl lelkes, de lehet, hogy épp ezért kéne erőltetni :roll: )? Már Ági is eltünt a topicból :(

KépKép
livus
 
 


Testápoló kislexikont legutóbb láttam a Szabolcska utcai Hold boltban, illetve ott az utca elején van egy bőrös bolt, ott is kaphatóak ilyen könyvek (anno a nagy gyermekkalauzt vettem meg ott). Valahol láttam webáruházban is, de most nem ugrik be, ha megtalálom, szólok.

Eszter
ikra
 
 


Livus, szerintem pont ezért kellene erőltetni, mert egy szép napon egy se marad ott más gondolkodású, és hiába lesz valakinek épp igazi hordozós problémája, ki lesz ott aki segít vagy megfelelő helyre irányít? Mindegy, én tartom magam, és remélem, ti nem utáltok még, mert Lana kendőket vásárolok :) Téynleg Livus, hogy tetszett Budaörs?
Egyébként a Turi Nagy Éva honlapján már fent van a 2008-as Séta a hordozásért!
Ez vicces:hordozós topik szétoffolva, mi meg ezt offoljuk szét a hordozással :D
Teknő: mivel csak kenyeret készítek benne, és a fának nem jó a víz, nem mosogatom, marad benne szárított kovász, ami még akár külön jót is tesz a következő kenyérkének :)
A kisült kenyeret konyharuhában+ nem tökéletesen lezárt kenyértartóban tartom.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Egy idő után csak észreveszi magát az is, aki állandóan csak márkanevekkel dobálózik


Én meg azt hittem, hogy csak az én szememet csípi. :?

kisvic
 
 


Sáfrány!
És nem lesz penészes???

Találtam Testápoló kislexikont! És nem is drága! :P
http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?sho ... Bio_168552



Off: én ugyan nem írok a hordozósba, de ne hagyjátok magatokat, mert egy "régi tag" se fog odaírni! És úgy már nem lesz meg az az igazi hordozós fíling

Andi
m_andi
 
 


Kisvic, a Lush osszetetelek a Lush honlapjan fenn vannak.

Hordozos topik feldolgozasa nekem is eleg nagy erofeszitest okoz. Azert beleolvasok neha.

Biobaba
biobaba
 
 


Ajanlottam mar?:)
http://www.urbitalis.hu/
biobaba
 
 


Kisvic,

oxed cube.

Kép
tabajd
 
 


most már én is beszerzek egy kislexikont és akkor megnézem az összetevőket.

Kép
tabajd
 
 


kicsit szetszort vagyok, eredetileg erre a teknore akartam reagalni. En is abban dagasztok. Erdelybol kaptam. Persze lehet mindenhol dagasztani, de tekno kenyelmes a formaja miatt. En se mosom, csak teszem vissza a polcra. Nem peneszedik. Elejen lekentem etolajjal, ennyi.
biobaba
 
 


[hordozós topik: én csak azokat a hozzászólásokat olvasom akiket régen ismerek onnan:)

Kép
tabajd
 
 


Biztos volt már téma régen, de írnátok a kenyérsütésről picit. A gép nem annyira érdekel, mint a házi. Recepteket is szeretnék kérdezni. Köszönöm!

kisvic
 
 


mármint: Írnátok??? :)

kisvic
 
 


Kisvic, mire vagy kivancsi?:)
En ujabban beleotvoztem a kenyersutesbe a dagasztas nelkuli kenyer leirasabol az ontott vas labast. Bejott, tetszik. De en tovabbra is dagasztom a kenyeret. Csak teljes orlesu lisztbol csinalok, es nekem ahhoz valahogy elkepzelhetetlen, h ne kelljen dagasztani, meg egyebkent is szeretem nyomkodni, ugyse kell sokaig. :wink: Regebben mindig tettem a sutobe egy kulon edenyt, amiben viz volt, most ez nem kell. Annyi van, hha nem forro a labas, mikor beleteszem a tesztat, akkor beleragad, egyebkent kipottyan a kenyer rendesen, mosni se kell.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, miért kell külön edénybe víz sütéskor? :oops: (én csak a gépes sütést ismerem, de igyekszem :lol: )

Andi
m_andi
 
 


Andi, nem kell, en tettem, mert ugy gondoltam, h igy kemencesebb hatasa lesz a gazsutoben sult kenyernek:) Szerintem jo volt.

Biobaba
biobaba
 
 


OFF
A hordozós topik nemkem azért is maradt ki, mert mikor beleolvastam, láttam, hogy micsoda márkanevekkel dobálóznak, és valahogy ez a része abszolút hidegen hagy. Tök sima kendőnk van, születésétől kezdve iszonyú sokat töltött benne Kamillkám, 7-8 hónapos koráig anyafüggő volt.. :D Mostanában már nehezebben bírom. Megtaníthatnátok a háton hordozásra!!!
ON


Biobaba, javasolják is a kenyérsütéshez a vizet a sütőbe. Ha valaki tudja miért, ossza meg velünk!

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Jaj de megkönnyebbültem!
Már tiszta gáznak éreztem magam a hordozós kendős topikon, hogy "csak" Nandum van, és hogy jövök ezzel a "Amiből csak lehet Magyar terméket veszek" dumával.
Pedig nekem tényleg fontos, hogy miből lehet itthonit kapni, abból nem akarok külföldit. Így legalább a szállítással nem terheljük a környezetet.

Viki
vikike77
 
 


A sétát megbeszélem lányokkal törökblinton, lehet, hogy lesz vevő rá. Akkor mindenképpen megírom a részleteket, hogy aki akar csatlakozhasson.

Viki
vikike77
 
 


Sáfrány:
egy szép napon egy se marad ott más gondolkodású, és hiába lesz valakinek épp igazi hordozós problémája, ki lesz ott aki segít

Szinte pontosan ezt írta ma egy kommentbe hozzám Szilvi :)

És ha már OFF: Kisvic: olvastam a mai sokat idézett hozzászólásodat, és köszi nagyon! Annyira szenzációsan fogalmaztad meg! - máris érdemes volt beleolvasni a hordozós topicba ;) :P Amúgy tavaly nyáron még nagy ergo-fan voltam, de ősz óta visszatért a kendő az első helyre :) Annyira szeretem azt a zabadságot, amit nekem csak a kendő ad: hogy elindulok vele háton, de ha hazafele éppen úgy esik jól, akkor csípőre kötöm vagy fordítva. (Ergonál nekem nem vált be a csírőn hordozás). És hát amit írtál is: az ergo sportos, a kendő meg... az olyan kendős :lol:

Zsófi: Ajánlom Ági tanfolyamát (www.hordozo.hu), de ha hozzánk rgaszkodsz, akkor persze hogy téged is megtanítunk háton hordozni! :)

ON
Kenyértárolás még mindig érdekel :)

KépKép
livus
 
 


Sziasztok, megvettem egy melencét, olyan, mint egy teknő szerintem, csak kerekdedebb, még nincs nálam, messzi országrészben vár rám :) . Ez egy régebbi jószág, nagyanyáink korabeli. Majd megírom a tapaszatalatokat :)!
Hordozni én a két és fél évest háti hordozóban szoktam, azt kaptam egy nőtől, aki szintén kapta, kb. 20 éves cucc lehet (legalább). Ha nem égetlek vele titeket 8) , lehet, hogy mi is megyünk az Andrássy-ra, nekünk amúgy is 2 perc.
picinke
 
 


Sziasztok, jöttem Offolni!
Én sajnálom, hogy akik eddig írtak a hordozósba, már nem írnak. De már elnézést, az akkor is a hordozásról szól, ha márkaneveket említünk benne. Oka: van különbség a hordozók között. AKi többet próbált, tudja. Mindig hangsúlyoztam, hogy a hordozás a lényeg, DE: még hányszor kell elismételni ugyanazt a dolgot ugyanannak az embernek? Az újak kedvéért? Igen, ez hátrány, hogy nehéz visszakeresni az infokat. Erre talán egy adatbázis vagy honlap kéne, vagy altémákra osztott hordozós topik.
Viszont mivel hálistennek különbözőek vagyunk, van, aki a kötözésekről szeret olvasni/írni, van, aki a hordozókról, és van, aki a lelki oldaláról.
Miért nem férnek meg ezek a dolgok egymás mellett?
Az, akinek ez nem tetszik, természetesen elfogadható. Mert én speciel elfogadom más véleményét, érdekesnek tartom. Miért nem megy ez másnak is?
Az nem kifogásolható, ha ötvenszer az hangzik el, hogy Nandu, meg csak magyar termék, de az igen, ha más nevet mondunk? Baj, ha mondjuk én elmondom, honnan hova jutottam a horodozás témájában? Baj, ha megtaláltam az általam legjobbnak tartott hordozót? Baj, ha megnevezem? Ha igen, miért?
Mi a baj??? Aki olvas, tudja, hogy ha mondok egy márkát, akkor pl. a végén ott van az is, hogy hogy kell megvarrni pl.
Sokaknak érdekes a hordozás színes világa, amiben olyan szépen megférhetne egymás mellett a Nandu meg az X hordozó. Az egy kendő meg a sok kendő.
Nem fér el egy olyan megjegyzés a Didy-t dícsérő szavak alá, hogy de jó volt tegnap Nanduzni??? Mi fáj ebben?
Ha magammal szeretnék beszélgetni (mert ugyis megegyezne a véleményünk , sőt még ugyanannyi tapasztalatunk is lenne), akkor nem fórumoznék, nem néznék tévét, nem járnék emberek közé.
Sajnálom, hogy ide kellett írnom, de itt találtam meg a témát.

kamcsatka
 
 


Biobaba!
Én amúgy arra gondoltam, azért kell a víz, mert a nedvesebb levegőtől nem lesz olyan száraz. De ez csak az én véleményem, azért kérdeztem :)

Livus!
Kenyértárolás: csak erre a célra használt konyharuhába beleteszem, ezt meg vmi szellős kenyértárolóba (pl vmi fonott kosárféle, aminek teteje van - ilyet vettünk tavaly a rokonomnak ajándékba, kicsit húzós az áruk, de ki lehet fogni azért olcsót is :P )

Andi
m_andi
 
 


Bocsánat, csak még egy dolog:
Főleg amiatt érzem szomorúnak ezt a folyamatot, mert tudjuk mindannyian, hogy a legtöbb ember bolondnak nézi a hordozós és textilpelenkázós szülőt. Erre most meg azt kell tapasztalnom, hogy az egyik horodzó elítéli a másikat (vagy textilpelusozó), mert nem ugyanazt az utat követi, mint ő????? Nem inkább összefogni kéne és terjeszteni a gondolkodásmódot???
Akkor az is baj, hogy Ági hirdeti a tanfolyamát. Egyébként nem baj, én is mindenkinek javaslom, aki kendőzni szeretne (bocs Ági, nem Rólad szól ,cask példa volt). Nincs itt egy kis ellentmondás?

kamcsatka
 
 


Orsi, szeretnék a magam részéről bocsánatot kérni tőled és azoktól, akiket esetleg megbántottam. Ez egyáltalán nem állt szándékomban és az sem, hogy a háttérben kavarjak, vagy elítéljek bárkit, hanem szokás szerint hirtelen járt el a szám a nem megfelelő helyen és időben. Oka: nagyon sajnálom, hogy sokan nem írnak már a "régiek" közül, és nem is követik a topikot, pedig sokszor jól jönne az ő látásmódjuk, tapasztalatuk. Én is úgy érzem, hogy kicsit elbillent az egyensúly az utóbbi időben a kinek hány és milyen gyártmányú hordozója van irányába, magának a hordozás fontosságának kárára . Ami nem önmagában gond, hiszen mindenki keresi a legmegfelelőbbet, ami nem is feltétlenül egy darab, és érdeklődhet is a különböző hordozófajták iránt. Viszont ezen a tájékon vagyunk úgy egy páran (az én érzéseim és tudomásom szerint), akik úgy érezzük, már ide is túlságosan begyűrűzik a fogyasztói, de legalábbis (valószínűleg információ híján) felszínesebb szemléletmód, ami pont ellentétben áll (környezet)tudatosabb hozzáállásunkkal. Egyéni érzékenységtől és habitustól függően máshogy reagáljuk ezt le. Én például a magam számára nem tartanám jó megoldásnak, ha emiatt elhagynám a topikot. Meg engem érdekelnek is a különböző fajta hordozók, szeretem őket nézegetni és néha el is csábulok, legalábbis gondolatban :oops: Szerintem a véleménykülönbségek igenis felvállalhatóak, ha kulturáltan és higgadtan fejezzük ki magunkat, sőt, gazdagíthatnák is a topikot a jól feloldott konfliktusok. Uff.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Ha beleszólhatok, írnék pár szót én is a témával kapcsolatban:

sajnos néha én is érzek rosszallást néhány pelusos megjegyzésben is, ha nem a magyar gyártmányú termékeket használjuk, választjuk. egyetértek abban kamcsatkával hogy az elfogadás és az összetartás sokkal többet adna mindenki számára mint a széthúzás. A lényeg az előrelépés, a környezetvédelem és a baba jólléte, boldogsága. azt hiszem ebben mindannyian egyetértünk.

én részemről nagyon örülök ennek a kis közösségnek, ugyanis közvetlen környezetemben nem nagyon akadnak hasonló gondolkodású emberek. öröm olvasni a tapasztalatokat, új ötleteket stb. na és a klassz receptekről ne is beszéljünk :)

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Lányok, kiderül, hogy nem is látjuk annyira máshogy a dolgokat, nem?
Én meg azért kérek bocsánatot, ha túl sok indulat vegyült a mondanivalómba, sokkal-sokkal barátságosabbnak szántam, mint ahogy talán írásban hangzik...
Sáfrány, dehogy bántottál meg, ugyan, nem is biztos, hogy rám vonatkozott a legtöbb dolog, egyszerűen csak reagálnom kellett! Maradjon csak más is az eltérő életszemléletével, nagyon kell mindkét oldal!
Pont azt akartam hangsúlyozni, hogy se azért ne csóváljuk a fejünket, mert valaki 1 magyar kendővel kendőzik, se azért, ha mondjuk több másféle hordozója van.
NEM vagyok konzumerista szemléletű, és az ebben való fejlődésemet pont ezeknek a topikoknak köszönhetem!!!! Köszönöm! De a rosszalló fejcsóválás és a véleménynyilvánítás két különböző dolog szerintem!

kamcsatka
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: