Új privát üzeneted érkezett!

alverdes sampon akkor kilove, pedig pont ki akartam probalni! legalabb ezt megsporoljuk :lol:

Ti milyet hasznaltok?
saara
 
 


Nekem bejött az alverdés sampon, a normál hajra való henna+olívás. Próbáltam a korpásodás ellenit is, na attól lettem korpás :? :shock:

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Mi? Weleda rozmaringost. Nagggyon jó.
h_szilvi
 
 

 
 

Nekem sem 100%osan jó a zsályás-nyírfás sampon, azt mondanám inkább, hogy átlagos, de akkor kipróbálom a hennás olívásat.
Ami kifejezetten nem jött be Alverdéből, a zsíros bőrre való arckrém (talán aloe verás), totál zsíros lett a bőröm tőle. Viszont a sárgabarackos arcradír tetszik.
Ami viszont nagyon jó, a körömvirágos kézkrémjük.

Eszter
ikra
 
 


Saara,

spirulina van a MOM biopiacon?

köszi Laura

Kép
tabajd
 
 


én lushsampont használok, szilárdat(karma kombo). szerintem szuper! és hihetetlenül feldob, hogy eggyel kevesebb flakon van a fürdőben.
Úgy kell használni min a szappant. Hónapokkal ezelőtt vettem és mintha még semmi se fogyott volna belőle. Kipróbálom majd a balzsamot is.

most vettünk alverdés babafürdető olajat és apa nagyon húzza a száját, mert nem szereti ha olajos a keze. viszont harmad annyi mint a weledás krémfürdető, ami azért nem utolsó szempont.

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!

Nagyon keresgéltem itt a babaneten a bio topicot, titeket találtalak, hátha tudtok segíteni. Ugyan én még nem vagyok mama... Bio betétet, vagy tisztasági betétet keresek. Régebben tampont használtam, de gombát kaptam tőle, és amikor átváltottam betétre, csak ezeket a műanyag betéteket látom mindenütt, mellesleg ettől is gombás lettem. Ez viszont amellett, hogy kellemetlen állandóan nőgyógyászhoz járni, a baba fogantatására sincs kellemes hatással. (valószínűleg e miatt volt már egy méhen kívülim :( ) Szóval elkeseredésemben már azon gondolkodom, hogy sima vattát használok, mint nagyanyám leánkakorában... :roll: Tudtok esetleg segíteni, vagy egy hasonló topicot mondani, ahol tudnak? Bio pelenkárol hallottam már, ezen felbuzdulva beindult a fantáziám, hátha...

Kép
Kép
tabati
 
 


Szia Tabati!

MOM bio piacon, Jozsef koruton a Bio csemegeben, Holdboltban, Mamut Bio centerben es meg nehany bioboltban van bio betet. Moshato a Kek Panda bababoltban kaphato, kekpanda.hu.

Biobaba
biobaba
 
 


ikra írta:Ami kifejezetten nem jött be Alverdéből, a zsíros bőrre való arckrém (talán aloe verás), totál zsíros lett a bőröm tőle.


Mi ezt nem próbáltuk.
Ha épp nincs pénzünk Weleda arckrémre, akkor az alverde érett bőrre való (=Vital :P) Passionsblume-ját használjuk, és jó. A páromnak is. Az illata is nagyon finom.

(Képzeljétek, most, hogy megint babát várok, nem jó a Lush deo. :( Mintha felsem tettem volna. Pedig eddig az volt az egyetlen természetes cucc, ami bejött nekem.)
h_szilvi
 
 


Most jöttem rá, hogy már egy éve Alverde arckrémet használok...olyan ismerős volt a neve, de nem jöttem rá, honnan. :oops: :oops:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Biobaba!

Köszi a segítséget! :D Mosható betét! :lol: A mosható pelenka mintájára, őrület!! :lol: Akkor nézelődöm, próbálkozom...bár azért reménykedem, hogy nemsokára már nem kell ilyeneket használnom egy darabig!! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati,
A bio betét márkája, amit én ismerek, Natracare. Elég széles a választéka, itt megnézegetheted:
http://shop.unas.hu/shop_search.php?rob ... =natracare

Szilvi,
Köszi a tippet!

Eszter
ikra
 
 


Laura, nem biztos. okoneteset szoktam venni (arban "ok" ) az ott tuti nincs. de a bioorganikos pasinal van kekzold afa alga, azt is nagyon jo (por alagut NE vegyel!).
saara
 
 


Lush tenyleg rendben? ugy ertem nincs benne mu cucc? (keso van, szokincs elment aludni bocs).
elmegyek egy lush bolt mellett es szinte elajulok a szagtol, nagyon eros es nekem nem tul termeszetes. ha belepek a boltba tuti fejfajassal tavozok.
saara
 
 


Livi, meglett az oltasos topik??
saara
 
 


Saara, nem, sajnos! Mintha a föld nyelte volna el! :cry:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sára, nem véletlen a fejfájás, a Lush majdnem összes termékében van mesterséges illatanyag is a természetesek mellett :? Előszeretettel használják pl. a szintetikus pézsmát. És néhány cuccot leszámítva (pl. szilárd samponok) elég sok termékbe tesznek tartósítószert is. Régebben nagyon szerettem, de amióta nem használok olyan kozmetikumot, amiben mesterséges illatanyag van, minden ilyen szag zavar, néha már a rosszullétig...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Saara, lush vegyes. De nagyon korrekt módon fel van töntetve minden összetevő. ha a honlapon nézed a termékeket, akkor külön színnel is jelöli, hogy mi az ami szintetikus anyag a felsorolásból.
Ha jól emlékszem az én samponomban pont nincs semmi szintetikus.

nekem is émelyítő a lush a boltban. talán mert a legtöbb termék nincs becsomagolva és így nagy hegyben tényleg túlzás. De az egyes hazahozott darabokkal egész más az élmény.
a dezodorom pl nagyon intenzív citromillatú, de kb 1 perccel miután felkentem, már csak nagyon halványan érezni az illatot, viszont tényleg kb 24h múlva kell újra használni.

KépKép
savitri
 
 


Én is a lush sampont használom (nevét nem tudom, kénes szagú), és szuper, kettőnknek fél évig tart egy korong.

Megjött a DivaCup-om (4000 Ft volt amerikában - vicc), meg a mamapelusom, már teszteltem is őket, mindkettő szuper!!!!

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Sziasztok!

Végre egy "bio" topic. :) Szeretnék tapasztalatokat gyűjteni és megosztani a témában, ezért keresgéltem ilyen topic-ot.
Mióta pici gyermekem van egyre jobban odafigyelek, mit hozok haza a polcra. Már nem csak magamért vagyok felelős, bár magamért is még inkább.

Az általatok említett márkákról még sajnos nem hallottam, de ez valószínűleg csak engem minősít... :oops:
Mesélnétek bővebben róluk? Mit tudnak, milyen termékek vannak, stb.?

Használ valaki közületek FLP-s termékeket? Én ezekre találtam és álltam rá most nagyon, fantasztikusan jónak találom őket.

Szilvi! Nekem az említett FLP-s deo nagyon bejött. A terhesség alatt és a szülés után (azóta is) jóval izzadósabb lettem, mint előtte. :cry: Egy ismerősöm ajánlására kipróbáltam ezt a deót. :cry: Semmi mesterséges, nem fogja meg a ruhát, nagyon kellemes, természetesen tiszta illata van (unisex) és nagy kiszerelés. Fél évig tuti elég. Izzadni ugyan enged, mert azt kell, de totál szagtalanít. Elpusztítja a kellemetlen szagokat okozó baktériumokat. :) Folyamatosan bővítem a készletet ettől a cégtől, már elég sok mindenem van, nagyon meg vagyok elégedve, csak ajánlani tudom.

Andi

andi
flpba
 
 


Két linkajánlat a HUMUSZTÓL:

Új, hasznos portállal gazdagodott a virtuális világháló. A http://www.zoldbolt.hu weboldal szerkesztői azon dolgoznak, hogy minden olyan termék fellelhető legyen rajta, amely valamilyen szempontból környezetbarát, vagy a hasonló kategóriájú eldobós, szennyező termékek helyett alternatívát tud nyújtani. Kaphatók itt újrapapír és natúr textil termékek, természetes alapanyagú háztartási vegyszerek és kozmetikai szerek, energiatakarékos LED-es izzók, nem eldobható termékek, mint borotvák, textil zsebkendők vagy kézműves termékek is.


És a másik: már neten is lehet rendelni a Kenderkócból:
http://www.kenderkoc.hu/webshop/catalog/

KépKép
livus
 
 


Sziasztok,

a Lush nekem is gyanús volt, a levendula szappanom úgy illatozott, mint egy kilométer széles levendulamező, és irtó gyorsan fogyott...Jó, hogy írtok róla!

Kérdés: gyerekek nagyon érdeklődnek, a 2 éves pici is, hogy hova lesz a szemét, mit csinálnak vele, hova megy a kukásautó, stb. Ajánlanátok helyet, ahol esetleg meg lehet nézni, konkrétan? Nem voltunk még semmiféle ilyen helyen, a belvárosi számunkra babakocsival elérhető egyetlen szelekítvbe szoktunk hordani szemetet, nagy nehezen, de az is csak egy nagy edény, a gyerkők nem értik.
Ha jól tudom, komposztálásra is lehet vinni hulladékot itt Pesten, ugye?
Nagyon köszi előre is,

Picinke
picinke
 
 


Picinke: konkrét szeméttelepet nem tudok, ha arra gondolsz. Nem tudom, mennyi idősek a gyerekeid, ha nagyobak, esetleg ez érdekelheti őket: http://www.humusz.hu/hirek/1304

KépKép
livus
 
 


Andi,
mi az az FLP?


Nekünk lush-os szappanunk van,és tök sokáig elég, sokkal tovább, mint egy (sima) bolti szappan. 8)
h_szilvi
 
 


A kicsit fentebb emlegetett Forever Living Products.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Egy kérdés lányok:

lassan gondolom eljön az idő hogy ismét használnom kell női betétet, levi már 14 hónapos lesz , és bár még sokat szopizik, lassan gondolom csökkenni fog. a kérdésem a kékpandában kapható bio pamut betétre vonatkozik, ami igen szimpi. egy csomag (5db) elég? illetve mosási módszerek. szóda jó hozzá? kijön rendesen belőle?

illetve aki már varrt ilyet megírná hogy állította össze?

előre is köszi

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Sziasztok,

Visszatérnék egy hozzászólás ill kérdés erejéig a natúr hajfestékhez.

Az árkülönbözet mérlegelése (és az összetevők hosszas összehasonlítgatása után) Logona növényi hennás porfestéket vettünk, nem a Szilvi által ajánlott Santét, mivel úgy vettem észre, nagy különbség nincs az összetevőkben. Ma felkentük, egyelőre a fejemen van még, DE! nagyon sokat szenvedtünk vele. (A párom meg is fogadtatta velem, hogy ha ilyent akarok még egyszer, azt nem vele fogom rákenetni).

Szilvi, mesélnél egy kicsit a festési módszerről? Hogyan, mivel kened, oszlatod el, stb? Lehet, hogy mi rontottunk el valamit, vagy nem jöttünk rá az egyszerűbb megoldásra.
Szóval: a por az előírt mennyiségű vízzel (teával) sűrű masszává keverve kb úgy viselkedik, mintha sarat kenegetnék: nem tapad a hajra, gyorsan szárad és lepereg, és tulajdonképpen minden szál hajat külön kéne ahhoz bekenni, hogy normálisan fedjen, ami persze nem megy (eredményt holnap tudok majd mondani). Egy óráig kente a párom, nagyon megszenvedett vele, és szerinte nagyon hiányosan tudta csak rákenni, nem sikerült egyenletesre. Először a hagyományos festőecsettel próbálta meg felvinni, aztán kézzel dörgölgette, de egyáltalán nem volt vele megelégedve. Van valami trükkje, amivel javítani lehet a helyzeten, vagy fogadjam el, hoyg ez a típusú festék így viselkedik és kész? (jó, tisztában vagyok vele, hogy nem viselkedhet ugyanúgy, mint a vegyi festékek...)

Eszter
ikra
 
 


Livi, köszönöm szépen, újra! :) Szeméttelepre gondoltam, ahol értelmesen bánnak a hulladékokkal.
Szilvi :) , megkérdezhetem, hogy milyen-melyik szappan? A levendula extra-fogyós volt, igaz, volt benne egy igazi levendula ágacska...hangulatra kicsit olyan volt, mint amikor gyerekkorunkban letettük az udvaron a szappant, és beleragadt a fű, meg mindenféle gazok-fadarabok... :wink:
picinke
 
 


Livus,
Köszi a linkeket!!!

Eszter
ikra
 
 


Eszter,
jaaaaaa, igen, szerintem sokkal több folyadék kell bele. Nem tudom, pontosan, mennyit szoktam, mert mindig állagra megyek. Bekeverem az eredetileg előírttal (az tea és vagy vörösbor), aztán a vízforralóból öntögetek még hozzá. Van, hogy felkenegetés közben is még adok hozzá plusz vizet.
De ha túl híg, az sem jó, mert akkor meg folyik le rólad. Pár alkalom kellett, hogy rátaláljak, mi a legjobb nekem. Az első 2-3 nekem is a morzsálódás jegyében telt.
Azért remélem, a színe jó lett!
Én dm-es hajfestő ecsettel csinálom, és a páromra csak a háta marad a fejemnek, a többit magam csinálom. EZ lassú, igen, de hát a fodrész is tincsenként keni.


Picinke,
a kedvencünk az ice blue, most pedig valami narancsos-fűszeres van, még a karácsonyi ajánlatukból. (ELéggé élénk narancs-rózsaszín.)
h_szilvi
 
 


Megyek az ice-blue-ért :).
picinke
 
 


Mi a Lush fügemagos szappant használjuk, nagyon lassan fogy..

Marica, bár még csak egy ciklus óta használom a Popolinis mamabetétet, az már tiszta sor, hogy az 5 nem igazán elég. Nem kéne sokkal több, ha gyakrabban menne a 60 fokos mosás ez is elég lenne. Használat után kimostam az ökörepe szappannal, aztán a pelusosdobozba raktam mosásig. Azt hittem nagyobb macera lesz a tisztántartás, de könnyen kijött a folt. Néztem, hogy külföldön lehet olyanokat kapni, ami "All In One", tehát az alja vízzáró, nekem ez hiányzik a popolinisből. Esetleg társulhatunk, és akkor spórolós a postadíj!

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


jó ötlet Zsófi, majd egy linket átküldesz az all in one-ról?
köszi

Marica & Levi :)
marica75
 
 


koszi a samponos tippeket, lush-nel tetszik, h nincs flakon. majd ellenorzom az osszetevoket a testapolo kislexikonban, ha lesz idom ( :lol: ). lush-nel az eladokat sajnalom nagyon, nem tudom ezt hogy lehet birni. annyira eros a szag! mintha szappant enne az ember....

Lili, koszi a linket!

Szilvi, melyik jobb? lush vagy weleda, hm?
saara
 
 


Ebből a lush szappanból olyan is van, ami mondjuk kimondottan zsíros, v. száraz bőrre való?
m_andi
 
 


saara írta:Szilvi, melyik jobb? lush vagy weleda, hm?


Miben? Weleda szappant nem használtam, amit w.-tól veszek, ált. nincs a lush-nak.
Ja, a Weleda deo (citrus) nekem totál nem volt jó. A Lush igen (kánikulában is!!!!), de most babásan nem (grrrrrrrrrrrrrr!)...
De idővel kipróbálom a lush sampont majd. Viszonta párom ragaszkodik a w.-hoz, mert abszolút rendben van azóta a haja/fejbőre, mindenféle vegyszer nélkül.
h_szilvi
 
 


Zsófi, ebbe az AIO mamapelusba lehet, hogy én is betársulnék, tudnál küldeni egy linket?

Szilvi, köszi! Háááát, a színe szép, de tényleg egyenetlen, ahol nem sikerült bekenni, ott maradt az eredeti szín. Talán legközelebb jobb lesz, bár találnom kell jelentkezőt a festéshez...

Eszter
ikra
 
 


zoka7 írta:Én is a lush sampont használom (nevét nem tudom, kénes szagú), és szuper, kettőnknek fél évig tart egy korong.

Megjött a DivaCup-om (4000 Ft volt amerikában - vicc), meg a mamapelusom, már teszteltem is őket, mindkettő szuper!!!!


Zsófi: ciki, de én is nagy DivaCup-addict vagyok :oops: (azért írom, hogy ciki, mert a Kriston-intimtornán nagyon ellenezték az ilyesmit, mondván, hogy gyengíti a gátat), nagyon-nagyon élvezem! A mamapelusaimat eltettem a majdani következő szülés utánra! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


zoka7 írta: Néztem, hogy külföldön lehet olyanokat kapni, ami "All In One", tehát az alja vízzáró, nekem ez hiányzik a popolinisből.


Szerintem pont az a lényeg, hogy szellőzik! Az AIO is szellőzik valamennyire?

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Még mindig én: LUSH-t mi nagyon szeretjük, bár ritkán engedjük meg magunknak. Én nagyon szeretem pl. az Angels on Bare Skin arctisztítót. Csodákat tesz, sajnos elég drága. És van egy mentolos arcradír is, ami nekem nagyon bejött.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok,

engem is érdekelne, ez a mamapelusos link, és ha meggyőző az ár én s betársulnék, ha lehet.
Zsófi, honnan sikerült ilyen olcsón szerezni Divacupot? Postával volt annyi? Ez a másik, amit nagyon szeretnék még, de miért gyengíti a gátat? :oops: Bocsi, ha kissé tudatalannak tűnök.
Köszi

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Innen vettem gyapjúkülsőt, meg sima patentos külsőt, mindkettő szuper (amint lesz rá időm teszek fel képet a pelusosba):
http://www.angeldrydiapers.com/store/Ws ... sp?One=248
Ebay-en is van pár:
http://search.ebay.com/search/search.dl ... &save=Save

Persze ezek amerikában vannak, de elosztva a postát nem vészes, kb ugyanannyira jön ki, mint itthon. A pelusok még olcsóbbak is voltak.

Livi, igen szerintem is fontos, hogy szellőzzön, de éjszakára, meg első napra kellene vmi biztos is.

Andi, a Lushban mindenféle van, nagyon kedvesek az eladók mindig, segítenek, pedig tényleg nem tudom, hogy bírják a szagot! :)

Livus, ez a zöld bolt nagyon szuper kezdeményezés, már rendltem is pár dolgot, ugyanis itt az Aportól nem messze lehet személyesen átvenni, hozzánk nagyon közel!

Apropó tudtok valamit erről a Derolin étolajderítőről? Bocs, ha már régebben volt róla szó! Bár kevés étolajat használunk, de azt sem kellene akkor gyüjtögetni..

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Kinga, amerikai ebay-en vettem, anyósom ott lakik, és mikor tudom, hogy jön majd haza, mindig bevásárolok ezt-azt és hozzá küldetem. Egyébként még ide postázással is olcsóbb, mint itthon.
Itt a legolcsóbb: http://www.mooncup.co.uk/ Hatezer párszáz, ebben már benne van az ideposta díja is!

Zsófi
KépKép
zoka7
 
 


Zsófi!
Köszi, legközelebb letámadom az eladót lush szappan ügyben! :lol:

Étolajderítőt nem ismerem, meg mi nem is használunk. Zsírral főzünk, sütünk :) Az ára viszont nem húzós, úgyhogy sztem egy próbát megér!
m_andi
 
 


Szilvi, csak a samponra gondoltam, ugy remlik rozmaringos weledat irtal es lush-t is :?:

elkezdtem utananezni a lush samponoknak, az osszesben van sodium lauryl sulfate (mosoaktiv es habzo anyag). szintetikus tenzid, sejtmereg, lenyelve<egeszsegkarosito, sebgyogyulast akadalyozza. fogkremben a foginyt karositja es a fogszuvasodast elosegiti. kiraly, nem? :lol:

azert van nehany sampon, amiben csak ez van, a tobbi mind termeszetes, biztos jobb, mint a dove es tarsai, de azt hiszem inkabb weleda lesz, mert itt egy kis ez, ott egy kis az...

FLP: FLP-s dezodorban allitolag triclosan van, ami az EU-ban 2 eve tiltott mert majtoxikus. :shock:
saara
 
 


Vki kérdezte a bio szőnyegtisztítást,
nos ma ezt találtam a postaládánkban:
Bio-Vegyi-tisztítás, mosás, Bp, Korányi Sándor u. 4, a Füvészkert PC üzletében
Márc 1én nyílt.
Szőnyeget és mindenféle cuccot tisztítanak, amit egy normál tisztítóban is.
Tel 210 1693
h-p 9-17, szo 9-12
potter_76
 
 


Én azt gondoltam minden eü betétben van vízzáró réteg. ha nincs akkor nem ázik át?
a popoliniben van?

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Sziasztok!

Ne feledjük, hogy április 22. A Föld napja!

Bíztassunk mindenkit, hogy legaább ezen a napon gondolkodjon el a Földük jövőjéről. A barátnőmmel feltöltöttünk néhány otthoni környezetvédelmi praktikát a honlapunk Bogjára, de szeretnénk még bővíteni. Ha van ötletetek, kérlek írjátok meg (mszell@interware.hu)
De ha van kedvetek, ti is nézzétek meg a Blog-ot
www.okobaba.mlap.hu

Sziasztok!

Viki
vikike77
 
 


Apr. 22. bizony
es Critical Mass is lesz, aki teheti csucsuljon bicajra.
Tegnap is volt egy kis Minimal Mass:)
http://criticalmass.hu/tracker

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok,

Zsófi,kösz a tippeket, nézegetem a mooncup-os oldalt, de nekem ez hihetetlen, hogy elküdjék annyiért, az itteni árakhoz képest. A konvertjük meg itt nálam nem müködik valamiért. :(
Tényleg a popolinisben nincs ilyen vizzáró réteg? Azért működik használatban?

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: