Új privát üzeneted érkezett!

Livi, köszönöm előre is :)

Andi
_andi
 
 


De hiszen már meg is kaptam :-)

Köszönöm mégegyszer, akkor most nekiállok tanulmányozni.

Andi
_andi
 
 


Viki: üdv itt (is)! :)

Ez jött ma a WWF-től:

[quote]K írta:apcsolj le egy órára szombat este!
Föld Órája akció 2008. március 29-én, 20.00-21.00 óra között!

Kapcsold le Te is a világítást egy órára az otthonodban!

A Föld Órája (Earth Hour) akció a WWF Ausztrália kezdeményezésére indult, 2007-ben. Az akció rávilágít arra, hogy egy egyszerű lépéssel, mint a villanykapcsoló megnyomása, is jelentős csökkenés érhető el az üvegházhatású gázok kibocsátásában.

Első alkalommal Sydney-ben szervezték meg a Föld Óráját, amikor 2,2 millió ember egyszerre kapcsolta le a világítást egy órára otthonában vagy munkahelyén. A város energiafogyasztása aznap 10,2 %-kal volt alacsonyabb az átlagosnál.

Idén világméretűvé vált a kezdeményezés, már több mint 260.000 ember, közel 20.000 üzleti vállalkozás és 300 nagyváros jelezte csatlakozását. A magyar városok közül elsőként Pécs csatlakozott az akcióhoz.

Regisztrálj Te is a Föld Órája weboldalán, a www.earthour.org oldalon.

KépKép
livus
 
 

 
 

Szia Viki,

A ruhákhoz mosodiót használok általában néha mosószódát is de elvileg a mosódió elég. de nem is ruhákkal van a baj hanem a pelenkákkal mostanában. teafával tartom én is szárazon mosásig a pelusokat(általában ki is öblitem őket mielőtt berakom a vödröbe) aztán mosás mosószódával és ecetes öblités. mostanában mosás előtt csinálok egy sima ecetes öblités centrifuga nélkül a mosógépben, de így is pisi szagúak maradnak, azért gondoltam kipróbálom a bm Mio Fresh pelenka-fertőtlenítőjét de nem tudom milyen. Vagy mit csináljak?

Köszi Laura

Kép
tabajd
 
 


Laura, nekem ezt a problémát az oldotta meg, hogy a szárazon tartást felváltottam ecetes vízzel.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok csajok! Nagyon OFF, de nem tudna valaki odalinkelni az oltás mellékhatások topichoz? nem találom sehol! :oops:
Köszi!
ON

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Ja, és igen, kapcsoljátok ma le a villanyt nyolctól kilencig. Állítólag Pécsett az idén koromsötét lesz! Kíváncsi vagyok!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok,

bocsi kicsit OFF, ismeritek ezeket a termékeket?

http://distrib.foreverliving.com/market ... siteID=HUN

csak kiváncsi vagyok a véleményetekre mert elhívtak egy bemutatóra, de én nem hiszek ezekben az MLM-ekben.

Köszi Laura

Kép
tabajd
 
 


Sziasztok!

Tabajd, nincs jobb ötletem, még esetleg azt próbáld ki, hogy kintre teregeted a pelusokat.
Én zokniszáríton szoktam teregetni, és azt könnyen ki-be tudom rakni.
A friss levegőn el szoktak múlni a szagok a ruhákról.

Egyébként én kipróbáltam egy-két "Forever" terméket, mert azt mondták ismerősök hogy nagyon jó, de nekem nem annyira jött be.

Viki
vikike77
 
 


Ezt találtam am a DM honlapján, nem tudom, milyen lehet.
http://www.dm-drogeriemarkt.hu/content/ ... _baba.html

Jók ezek az ALverde termékek?

KépKép
livus
 
 


Laura: a forever dolgok szvsz jók, de messze nem biok. Gyk. minden külsőleg használt dolog illatosított és metil-parabennel tartósított, a tabletták összetétele is 10 sor...
Akit ez zavar, annak nem jó.
Akit az zavar, hogy hűtőben kell tartani, frissen kell keverni, megpenészedik, büdös a gyógynövényektől, annak meg jók, mert amit mondanak róluk, azokat tudják. Egy köztes lépcső a "vegyipar csodái" és a valódi biokozmetikumok közt.
Én pl. halványzöld vagyok csak, mi használjuk egy csomó dolgukat.
(Mondjuk vicces, hogy a szuperkörnyezetbarát mosószerük kék, és a szaga még egy hét múlva is érződik a ruhán...)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Alverdéből többet használok (sampon, kézkrém, tusfürdő jó, zsíros arcra arckrém nekem nem jött be), kíváncsi vagyok ezekre a babacuccokra. Meg kéne nézegetni a testápoló kislexikonnal az összetevőt, bár ha BDIH, akkor elvileg nem lehet vele gond.

Eszter
ikra
 
 


Foreverből nekem az Aloe First van itthon, a páromnak égési sebre meg vágásra használtuk, szerintem jó volt, súlyosabb dologra még nem kellett. Én anno a kórházban az újszülöttosztályon láttam meg a flakont, ott használták a babáknál (pl amikor az egyik babának a nyelvféke le volt nőve, vagy nem tudom, ezt hogy kell mondani, akkor a kis műtét előtt ezzel fújta be a doktornő a száját). Engem ez győzött meg, hogy valszín tudhat valamit. Más termékeket nem ismerem.

Eszter
ikra
 
 


Borcsa :) Valódi biokozmetikumok alatt azt érted, amit mi otthon kézműves technikával természetes alapanyagokból állítunk elő vagy valamely cégek gyártanak ilyeneket? Bevallom, hogy az antro kencéken kívül nekem eddig eszembe se jutott, hogy másfelé nézelődjek, de izgalmas a kérdés. Hiába, egy vegyész mindig jól jön a háznál :wink:
indianyo
 
 


Voltam ma a DM-ben, láttam ezt az ALverdéset, de sajnos én az összetétel alapján nem tudom megállapítani, hogy okés-e vagy sem :-(
Mindenesetre árban fele a Weledásnak. (De mivel nekem még volt egy félárú bónom a DM-be, maradtunk a Weledánál.)

KépKép
livus
 
 


Vikó: semmi konkrét márkára nem gondoltam - ez az én beosztásom szerint összetétel lista alapján megy. Ha vmi hordozó + hatóanyag van benne (pl. tisztított vaj+körömvirág) - az az én szótáramban a natúrkozmetikum az előállítás nagyságrendjétől függetlenül, ha az alapanyagok még biok is, akkor bio.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Livus, ezeket a babásokat még nem próbáltam (pillnatnyilag ki is merül a babkozmetikumaink arzenálja egy Weleda popsikrémben, ami 3 hónapig tart átlag) de a homoktövises krémjük szerintem szuper, a körömvirágos dezodor is bejött nekem, és a többi termék se rossz, szerintem érdemes próbálgatni. Ha épp nem bírok Weledára szánni, akkor szoktam Alverdézni :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok,

Indianyó, köszi a mosódiós tapasztalatokat. Akkor ezek szerint a por az tuti jó. Most viszont sikerült a vaterán vennem héjat, 1800ért, az jó ugye?
Nincs köztetek véletlenül kecskemét környéki, hátha tudja hol lehet itt kapni, mert én ebben a nem kicsi városban, nem találok sehol mosószódát és a boltokban meg hülyének néznek, mikor kérdezem :shock:

És egy kérdés, az Öko-teszt-tel kapcsolatosan, pl. ami a DM-es termékekre van ráírva, azok a környezet vagy az ember szempontjából is jók, nagyok jók? Bocsika, ha kissé idétlen a kérdés, de erre még tényleg nem jöttem rá :oops:

Köszi

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Laura,

én az ásványianyag-tablettájukat szedem már évek óta, nagyon jó és visz. olcsó is.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


oké köszi és szerintetek az elevit helyett szedhető a forever termék valamelyik tablettája? vagy bármilyen más tablettát tudtok ajánlani?

köszi Laura

Kép
tabajd
 
 


Szia Kinga!

Csak annyit tudok, hogy a www.okobaba.mlap.hu oldalon lehet mosószódát rendelni. Mi törökbálintiak vagyonk, úgyhogy mi személyesen vesszük át tőlük, de ők főleg interneten árulnak ilyeneket, és postáznak. Esetleg tőlük kérdezd meg, hogy mennyiért tudnak küldeni.

Más kérdés: Milyen bio permetező szerek vannak?
Nem tudtok segíteni?
Annyira szeretném, ha semmilyen vegyszerrel nem permeteznének a családomban, de csak akkor hajlandóak rá, ha találok artelnatív megoldást.

Ti mit használtok?

Köszi

Viki
vikike77
 
 


Tabajd! Én is így voltam a szárazon, illóolajosan tárolással. Nekem csak az ecetes jött be. Egy vödörbe ¼ liter 20%-os. Kevesebb nem elég, ennyi tutijó!

hordozo
 
 


Szia Ági!

Csak egy kis megjegyzés:
Beszéltem az ecetgyártó céggel, és azt mondják, hogy ne használjuk 20 %-os ecete, főleg a gyerekek ruháihoz ne, mert az egy szintetikusan előállított vegyszer, és lehetnek benne maradék vegyületek, míg a 10%-os biológiai úton készül. (allergiát, irritációt okozhat.) A legtöményebb biológiailag előállítható ecet a 15%-os ecet esszencia. Minden olyan ecet, amire az van ráírva, hogy ecetsev, a 20%-os iparilag előállított ecet hígitásával készül. Ezeket ők nem ajánlják.
Mióta ezt tudom, az étkezéshez használt ecetnél is ügyelek arra, hogy ne használjuk ilyen ecetet.
Sziasztok:

Viki
vikike77
 
 


Köszi Viki, ez hasznos infó!

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Laura: csak nem??? :)

Képzeljétek, anyukám elkeverte valahova a tegnapig érvényes félárú DM utalványt, úgyhogy lehet, hogy mégis Alverdés popsikrémet fogok ma venni.

KépKép
livus
 
 


Ja, és képzeljétek: Nyertem a WWF klímafogadalmával! :) (A WWF Elsősegélycsomag tartalma: szigetelőanyag ablakra, energiatakarékos izzó, víztakarékos csapfej, napelemes kerti lámpa, akkumulátortöltő tölthető ceruzaelemmel, energiatakarékos „intelligens” elosztó, energiatakarékos háztartási és fűtési tippek, öko-autózás tanácsok, WWF Magazin, WWF hűtőmágnes.)

Úgy örülök!!! :D

KépKép
livus
 
 


Livus gratula!
egyébként nem,nem akar összejönni (Emese még mindig szopik éjjel és nappal is legalább 4-5*). csak eddig szedtem hébe-hóba a maradék elevitet, de most elfogyott és szeretnék helyette valamit csak nem tudom mit?! ajánlották forever-nél a b12 vitamint folsavval de nem tudom milyen? ezért kérdeztem hogy ti mit szedtetek vagy szedtek?

Laura

Kép
tabajd
 
 


Szia Laura!

Nálunk is hasonló a helyzet, mert mi is nagyon várjuk már a kistesót. Én most méregtelenítő kúrát tartok két hónapig, (méregtelenítő teát iszom), és utánna a Sunriernek van egy gyógynövées készítménye, amit nagyon dicsérnek, azt fogom elkezdeni.
Bár azt mondják sokszor már maga a méregtelenítés is segít.
Mondjuk nekem a ciklusomat rendbe tette, mert szülés nem volt tökéletes.
Szóval én ajánlom.

Viki
vikike77
 
 


De jó, Livus! :)

Itt olvasható (angolul) minden-minden a csokifogyasztás napos és sötét oldalairól:
http://www.theecologist.org/archive_det ... ent_id=551

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Szia Viki,

köszi az infót mosószóda ügyben. És a kérdés: az eceten amit éppen használunk, az van hogy 10 %os biológiai erjesztésű, összetevők: víz, ecetsav. Na akkor ez most jó vagy nem? :shock:

Öko test-es kérdésemre senki nem tud nekem választ adni? :(

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Szia Kinga!

Ha az van ráírva, hogy biológiai erjesztésű, akkor az szerintem jó, csak az összetétel szempontjából kell kiírni az ecetsavat. (gondolom).

Viki
vikike77
 
 


Kinga!

Csalánpermetet lehet biogazdálkodásban használni, meg vannak bizonyos szerek, amik engedélyezettek (hétvégén utána tudok nézni, vhova fel van írva).

Livus!
Gratulálok a nyereményhez!
m_andi
 
 


Tabajd, én Béres Gravidát szedek.

Márti
Kép
cerceluska
 
 


Tervezünk némi öko-turizmust a nyárra. Tudtok bevált helyet ajánlani?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter,
http://www.diostanya.hu/

Biobaba
biobaba
 
 


Livus :)
Én is gratulálok!!
Mondd, milyen az "intelligens elosztó"? Mitől az? Még sose hallottam ilyet... :oops:

Livi
Kép
picilivi
 
 


Livus, gratula! :D :D :D
tenyleg, milyen az az eloszto :?:

Laura (koszi a multkori pelusos valaszodat!!) en spirulina algat szedek most is idonkent, pocakosan is, bevallt.
saara
 
 


köszi a tippeket!

Kép
tabajd
 
 


Még nem jött meg a csomag, csak kiírták a honlapra a nyertesek listáját :) De majd beszámolok ;)

KépKép
livus
 
 


Biobaba, úgy látom, itt csak két felnőtt számára van hely. Mi öten leszünk :) Pedig jól hangzik...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter!
Satorozni is lehet a kertben, ha jol emlekszem:)

Biobaba
biobaba
 
 


Az intelligens elosztó, úgy tudom, az, ami viharban, amikor becsap a villám, megvédi az elektromos eszközöket attól, hogy tönkremenjenek, szóval inkább kikapcsol olyankor, mielőtt elromlana a tévé, számítógép.
Az uram egyszer beszélt valami ilyesmiről, talán jól emlékszem :?

Andi
_andi
 
 


Errefelé járt már valaki?
[urlhttp://gyurufu.hu/lovastanya/index.html/url]Errefelé[/url]

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Na jó, inkább nem bűvészkedek :oops: Szóval errefelé járt már valaki?
www.gyurufu.hu/lovastanya/index.html

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eddig határozottan jól vizsgázott az Alverdés popsikrém: volt most egy nagyon csúnya kipirosodás Bogi popsiján, és nagyon szépen, gyorsan múlik :) Amúgy kicsit hígabb állagú, mint a Weleda.

Eszter: pontosan mi az az ökoturizmus? Mi itt voltunk ősszel: http://nagyvendeghaz.uw.hu/ Gyönyörű a környék, rendesek a házigazdák. Szerveznek böjtkúrákat is, amúgy pedig vegák. Reggelire kérhetsz reform vagy hagyományos kaját is. Nézd meg a honlapjukat :)

KépKép
livus
 
 


Alverde-s popsikrém?????? Ez a baba-részlegnél van? Még nem láttam soha. Akkor lehet, hoyg nem veszek holnap weledát (ugyanis nálunkaz sem a legtutibb)... :oops:
h_szilvi
 
 


m_andi
 
 


Szilvi: az Alverde babacuccok új termékek. http://www.dm-drogeriemarkt.hu/content/ ... _baba.html

Andi: köszi :)

KépKép
livus
 
 


Mi nagyon szeretjük a DM-es (talán Babylove?) babapopsikrémet. Olcsóbb, mint a receptre írott és hihetetlenül jól működik!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Köszi, még eddig nem láttam az alverdés babát, de sok más alverdést használunk, és a samponon kívül eddig minden bevált.
És hát nem annyiba kerül, mint a weleda... :?
h_szilvi
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?