Új privát üzeneted érkezett!

Ja álmatlanságra, általánosra és még pajzsmirigyre is nagyon ajánlom a jóga mindennapi gyakorlását!!!!

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Szerintetek szoptatás mellett azért belefér pl. a csalántea, vagy más tisztító tea (rendes táplálkozás mellett)? Vagy inkább semmi?

Azt hallottam, hogy a lerakódott bélsarat korpatabblettával is lehet "radírozni". Erről tudtok valami bővebbet?

Köszi, Livi, Marica, de én most olyan természetgyógyászt keresnék, aki gyógyfüvekkel gyógyít. A szüleimet épp erre sikerült rávenni (csak hagyományos orvoshoz jártak világ életükben), de a shiatshu meg a jóga kiverné náluk a biztosítékot :wink:

Szóval továbbra is várnék bevált természetgyógyász tippet!

Tejbemami

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


Tejbemami!
Szerintem csalántea még belefér, de vannak ettől durvább hatású gyógynövények (mályva-,köménytea), azt azért sztem ne próbáld most ki.
Természetgyógyászt nem tudok, ezért én magamat próbálom okítani ilyen-olyan könyvekből. :lol: Múlt héten is vettem egyet, vannak benne mindenféle bajokra főzetek, pépek, gyógynövényes borok. :wink:

Livi!
Nekem is kicsit durva a beöntés, de amit leírtál, az teljesen igaz. Ezt tiszta vízzel csinálod, vagy vmi gyógynövényt is keversz bele? Kamillás beöntésről már hallottam :roll:
m_andi
 
 

 
 

Ha már közeleg a húsvét.

Ti ünneplitek? Hogyan? Locsolkodás még szokás? És mit adtok a locsolóknak? Mi a menü? (mondjuk ez mehetne a receptesbe).
m_andi
 
 


Néhány szó még a mosható betétről: (ImseVimse biopamut, 2 méretben vettem, mini és normál, eddig még csak a minit használtam) nagyon kellemes érzés, a patentoknak köszönhetően nem csúszik el, de ha valaki varrna esetleg, én 2 dolgot változtatnék rajta: hogy még kevésbé mozduljon el a fehérneműn, az alájára olyan "csodakendő" szerű mikroszálas anyagot varrnék. A két kis fülecske pedig, amit össze kell patentolni, nem simul a bugyi anyagához, hanem mivel kicsit bő, lelóg... Tehát a bugyi azon részének szélessége, ahol a betét van, kisebb, mint a betété. Amúgy tökjó.

kamcsatka
 
 


én is beöntés párti vagyok :)
szerintem egyáltalán nem durva. semmi brutális nincs benne, sőt megkockáztatom, kimondottan kellemes. én az az anyuka vagyok aki kérte a beöntést szülés előtt hehe
a gyerekek előtt én is mindig csináltam valamiféle tisztító kúrát/böjtöt húsvét előtt és nekem is már nagyon hiányzik.
Idén még arra se voltam képes, hogy lemondjak egy hétre az édességekről :( szörnyű

KépKép
savitri
 
 


Mit éreztek méregtelenítés után? Írjátok, hogy már hiányzik, ezért kérdezem.
potter_76
 
 


Tejbemami, idén csak hagymaleves tojásra futja, más színekre nem - minimalizáltam a húsvéti tennivalókat, nagyon el vagyok fáradva :(

Méregtelenítés: nekem jógán tanítottak egy gyakorlatsort, ami a beöntéshez hasonló hatású, de sajnos nem találom. Talán negyed óránként kell a tisztítókúra elején végigcsinálni, és közben folyamatosan meginni langyos sós vizet, hamar megvan a hatás...ez is elég meredek lehet így elolvasva, de nekem bejött, egyszer próbáltam csak, egy baranarizses tisztítókúra elején, utána lett Flóra, szóval azóta én se csináltam ilyesmit. Van még a psyllium maghéj, szinte minden bioboltban lehet kapni jó drágáért, az állítólag ilyen bélfal radírozó hatású, de azt hiszem azt se lehet babavárás meg szopi alatt.
Ági, én csak egyszer végeztem egy könnyebb kúrát, de azután is feltűnően könnyebbnek, energikusabbnak és vidámabbnak éreztem magam.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sáfrány :) psyllum husk várandósan és szoptatás alatt is használható, nekem a várandósság elején kellett egy ideig használnom, ajurvédikus indiai orvos tanácsára - tökéletes hashajtó, kíméletes, kicsi gyerekeknek is adható. Kint persze fillérekbe kerül.

A gyakorlatsort szeretném megismerni

Nagyon-nagyon beöntés-párti vagyok, minden böjtöléskor és komoly betegségeknél használtam, fantasztikus érzés, szinte tökéletes külső-belső tisztaságérzetet ad, amilyet egy mély meditációval/ima. Sajnos idén a nagy nehézségeink miatt nálam is ismét elmaradt a böjt, de sebaj, jó lesz az később is.
indianyo
 
 


Aki viszolyog a beöntéstől, annak helyette lehet használni valamit, aminek a nevét mindig elfelejtem :oops: - keserűsó talán? Gyógyszertárban lehet kapni.

Ági, energikusabbnak, életigenlőbbnek, tisztábbnak érzem magam böjt után. És ez sokáig kitart. Ráadásul utána könnyebb tudatosabban élni, egészségesen táplálkozni, mert úgy érzem, tiszta lappal indulok, amit nem akarok "bepiszkítani".

Pindi
pindi
 
 


Én sem bántam szülés előtt a beöntést, biztonságot adott, legalább olyan kellemetlenség nem történhet, ami anélkül igen.

De hogyan lehet ezt otthon megcsinálni? Gondolom, van rá valami eszköz, lehet ilyet direkt venni? Gyógyszertárban, orvosi kellékes boltban?

Andi
_andi
 
 


[quote="m_andi"]L írta:m_andiivi!
Nekem is kicsit durva a beöntés, de amit leírtál, az teljesen igaz. Ezt tiszta vízzel csinálod, vagy vmi gyógynövényt is keversz bele? Kamillás beöntésről már hallottam :roll:


Andi, pedig semmi durva nincs benne. Sokáig azt gondoltam, azért hiszik az emberek durvának, mert csak pl. szüléskor kaptak kötelező beöntést, és mondjuk nehezen értek el a klotyóig vagy ilyesmi: szóval szégyenérzet...
Ha az ember önszántából csinálja otthon, akkor pont olyan tempóban jön a pont jó meleg vizecske, hogy ne feszítsen és ne legyen kellemetlen. Utána pedig: zseniális, megkockáztatom: frissítő, pezsdítő érzés, ahogy ürül a méreg.
Én több féle összetételű vízzel csináltam már. A kedvencem a kávés, az remekül lemarja a "nagyját" a falakról. Egy hosszabb kúra alatt mindig ezzel kezdem, aztán pár nap után áttérek másra. Aztán lehet persze kamillával, vagy remek citrom levével is, illetve van valahol egy gyógynövénykeverék-receptem is...
A lényeg a felforralt és kellemes melegre visszahűtött víz.

[quote="savitri"] írta:savitrin is beöntés párti vagyok :)
szerintem egyáltalán nem durva. semmi brutális nincs benne, sőt megkockáztatom, kimondottan kellemes.


[quote="indianyo"]N írta:indianyoagyon-nagyon beöntés-párti vagyok, minden böjtöléskor és komoly betegségeknél használtam, fantasztikus érzés, szinte tökéletes külső-belső tisztaságérzetet ad, amilyet egy mély meditációval/ima. Sajnos idén a nagy nehézségeink miatt nálam is ismét elmaradt a böjt, de sebaj, jó lesz az később is.


[quote="_andi"] írta:_andin sem bántam szülés előtt a beöntést, biztonságot adott, legalább olyan kellemetlenség nem történhet, ami anélkül igen.

De hogyan lehet ezt otthon megcsinálni? Gondolom, van rá valami eszköz, lehet ilyet direkt venni? Gyógyszertárban, orvosi kellékes boltban?


De jó, hogy ennyien evezünk egy hajóban! :D
Andi :) jól írod: kellékes boltban vettem én is. Több féle van, nekem a doboz-szerű ketyere jött be. Ezt fel kell akasztani valahova (és így szabályozni is tudod az intenzitást.)

[quote="potter_76"]M írta:potter_76it éreztek méregtelenítés után? Írjátok, hogy már hiányzik, ezért kérdezem.


Ági, én pl. könnyűnek, vidámnak érzem magam, és hogy kb. hegyeket tudnék megmozgatni. Nem vagyok fáradt, kevesebb alvás elég - ilyesmik.

...és Kedves Sáfrány :) az a gyakorlat engem is nagyon érdekel!!

Livi
Kép
picilivi
 
 


Az első szülés előtti beöntés életem egyik legramatyabb élménye...de ez off

Indi, akkor gondolom, azért írták rá a psyllium husk dobozára (legalábbis amelyik az én kezembe került), hogy nem szabad használni ilyen esetekben, mert óvatosságból úgyis mindenre ráírják...
kár, hogy a gyakrolatsort elhánytam valahova, iszonyú trehány vagyok, ami a papírokat illeti :(

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Picilivi,
szerintem azért is viszolyognak a beöntéstől az emberek, mert egy elég intim nyílásukba hatolnak be, amiből normál esetben is kevéssé publikus dolgok távoznak(el is bújunk egy külön helyiségbe). Az utána esetlegesen elszenvedett "balesetet" ...nos az már tényleg hab a tortán. :roll:
Én kértem szülés előtt, nem volt rossz, de magamnak nem csinálnám, ha nem muszály. (Vagy muszáj??? help!)

Játékok,
szerintetek melyik jobb: a műanyag vagy a fa? Sajnálok műanyagot venni, de a fákat is sajnálom. (Kevés van Petinek emiatt, inkább a mi dolgainkal játszik.)Persze van se nem fa se nem műanyag kollekció is, de most nem erre vagyok kíváncsi.
potter_76
 
 


SZiasztok,

Lush deo: nekem úgy mutatták a boltban, hogy körömmel megkapargatom a tetejét, és akkor ezt a port simítom magamra magával a kővel. Nem dörzsöl, nem fáj. Ha nem elég, kaparok még... Én sosem vizeztem.

Beöntés: böjtnél én is, a párom is, kétnaponta minimum. Nem brutál. Én jobb szeretem a ballonos típust, én azt tudom jobban irányítani.
(Viszont csak sima vízzel csináltuk,a többinél nem tudom az arányokat. Na, majd ha EGYSZER NAGYSOKÁRA már nem szoptatok, majd jövök ide a receptekért...)

Szülésnél: nekem egyiknél sem volt. Ebből otthonszülésnél nem is csinálnak problémát. Mivel szinte kizárt, hogy háton fekve szülj, és azt mondják, hogy a kaki nem a fejjel együtt jön, hanem előtte, hiszen a fej nyomja ki, még mielőtt kibújna, így bőőőőven van idő egy darab papírvattával letörölni. Vízben szülésnél is meg szokták oldani. (Be kell egy pici szűrőkanalat áldozni, amivel kihalásszák, amit kell, ha kell.) Úgyhogy én nem is féltem, hogy ciki lesz, vagy ilyesmi. Az pl. lelkileg kellemetlenebbül érintett, hogy amikor Abigél feje elkezdett kibújni, egyszerűen bepisiltem.... :oops:
h_szilvi
 
 


PiciLivi!

Köszi a részletes leírást! Így már világosabb, és barátságosabb! :wink: Milyen kávét használsz ilyenkor?

Potter Ági!
Nehéz döntés, de inkább fa. Tudom, hogy élőlény, de ennek a feldolgozása is környezettudatos(abb), mint mondjuk a műanyag előállítása. :roll:
m_andi
 
 


Sziasztok!!

Egyszer valaki, sajnos nem emlékszem, ki, ajánlott itt egy linket, gyerek fabútor-játékok _konyha, mosógép stb. ), ha jól emlékszem, egy vidéki kis manufaktúra-szerűség gyártja, fogyatékkal élők készítik ezeket.
Esetleg megvan a link valakinek? Sehogysem találom.

Picin
picinke
 
 



KépKép
livus
 
 


Livus, hála és köszönet!!! :)
Hogyan lehet értelmesen tárolni a linkeket?? Én a Kedvencek közé rakom, de már annyi van, hogy reménytelen megtalálni valami.
Köszi, köszi, köszi!!!!!
picinke
 
 


Picinke, milyen bongeszod van? Elvileg kellene lennie egy olyan opcionak, ahol tudod rendezni a gyujtemenyed:) Letrehozni csoportokat stb.

Biobaba
biobaba
 
 


Lányok, végre eljutottam a József krt-i bioboltba, mert régebben mondta itt valaki, hogy ott a legolcsóbb a mosódió. Kértem is mosódióHÉJAT. A fickó adott egy fél kg-os csomagot, amiben egész mosódiók voltak. Mondtam, hogy én héjat szeretnék, ezt meg kell törni, a magot ki kell dobni, stb. Azt mondta, hogy nem kell, ebben nincs mag! Nagyon siettem, elhittem, 2500 Ft volt. Itthon olvasom a német szöveget (magyar szöveg egy darab nem volt rajta), hogy meg kell törni a diót diótörővel. Tehát mégiscsak sikerült magos diót venni. Így viszont nagyon drága volt, nem? (4300/kg-ért lehet a csak héjat kapni, ahogy itt nézem a neten)
Kérdésem: most akkor meg kell törni, vagy sem? (Maggal mit csináltok?) Ti mennyiért vesztek ott vagy máshol mosódiót?
Tejbemami

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


egy kérdés:
wc-t mivel tisztítjátok? kellene valami jó körny.barát módszer.

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Marica!

Én a fürdőszobát és a wc-t is csak ecettel tisztítom. Tavaly írták itt a többiek, nekem bevált, és azóta ezt használom :wink:
m_andi
 
 


[quote="m_andi"]P írta:m_andiiciLivi!

Köszi a részletes leírást! Így már világosabb, és barátságosabb! :wink: Milyen kávét használsz ilyenkor?


Andi :)
Hát nem a 100% arabicat... :wink:
Volt nekem itthon erre a célra egy kis csomag kávé, valami szimpla robuszta (márka: passz. Legolcsóbb kávé) Abból főzök ilyenkor egy jó kis eszpresszót, és azt zuttyintom a forralt/visszahűtött vízbe.

Livi
Kép
picilivi
 
 


[quote="tejbemami"]K írta:tejbemamiérdésem: most akkor meg kell törni, vagy sem? (Maggal mit csináltok?) Ti mennyiért vesztek ott vagy máshol mosódiót?
Tejbemami


Tejbemami :)
Ajánlanám Néked a Herbaház nevű műintézményt. Én ott vettem anno. Kb 7000 Ft egy kg.

Livi
Kép
picilivi
 
 


Közvetlenül, hogy Hana megfogant, én is a Sáfrány által írt jógás tisztítókúrát csináltam.
Most nekem sincsenek meg a jegyzeteim, de a barátnőm tavaly is csinálta, szóval könnyen megszerzem. DE ez egy elég komoly kúra.
Maga a "brutál" rész csak 3-4 óra, tovább nem Szabad csinálni. Utána azonban egy kb 40 napos diéta következik, ami azért szükséges, mert ez a sósvizes átmosás mindent lepusztít a bélfalról, a jótékony bacikat is és bizony az idő mire újra visszaépül, addig nem nagyon szabad terhelni.
Viszont az nagyon jó ebben a diétában, hogy minden nappal egyre több féle dolgot lehet enni.
De mondjuk húst, ecetes dolgokat, tojást, azt csak a legvégén.

Aki életében először csinál ilyet, annál jobb ha van egy segítő aki átlendíti a nehéz helyzeteken. Nem mindenki hiszi el, hogy a megivott 3-4 liter sós víz tényleg kijön belőle majd valamikor. Valakinek az is nehéz, hogy megigya.

Maga a gyakorlatsor nem ördöngösség, egyszerű gimnasztikai gyakorlatokra hasonlító dolgok. Azt hivatottak megakadályozni, hogy a megivott folyadék a vesékbe kerüljön. Azaz nem a veséket kell terhelni, hanem a beleket mosni.
A segítő azért is jó, mert pl megfőzi addig a spec kicsrit, amit a 3 órás intenzív gyakorlat utáni pihenő után először esz az ember.
Jó sok ghível, hogy finoman kibélelje a meggyötört gyomrot és beleket.

Ez a kúra szerintem fantasztikus, de nekem a jógatanárom ez előtt is ajánlott beöntést. Nem kötelező persze, csak egyszerűen könnyebben indul el a dolog kifelé, ha előtte reggel a "dugót" már kimostuk.

Most ahogy ezeket leírtam, hihetetlen kellemes élmények jöttek fel, és rájöttem, hogy én ezt mennyire imádom. Lelkes vagyok, pedig még tuti szoptatok vagy fél évig. De lehet jövő húsvét előtt már kész leszek egy ilyenre.
A hatásai nekem is azok amit a többiek leírtak. Könnyűség és tisztaság érzés. Csomó energia és tudatosabb élet erőlködés nélkül.

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok Mamikák!
Engedjétek meg, hogy így virtuálisan átnyújtsam a szórólapomat:
http://www.tiger.hu/robi/anitja.jpg
...akit érdekel kismama jóga az V. kerületben...

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Savitri :)
Nagyon jól hangzik, amit írtál - még ha brutál is! Végül is az is elég brutál, amivel néhanap leterheljük a szervezetünket, nem? :wink:
A többiek nevében is előre köszönöm, ha közzéteszed / elküldöd a leírást, amikor megszerezted!

Livi
Kép
picilivi
 
 



Kép
tabajd
 
 


Tejbemami,
a XI ker, 4-es villamos végállomásánál a Holdboltban a mosódióhéj félkilós kiszerelésben csak 2400 HUF. Hát, a magokkal nem tudsz mit kezdeni...

Jaj Jaj lányok,
ezekről a hashajtós verziókról, mint keserűsó vagy 4 l sósvíz ivása, még olvasni is fáj. Hogy a normális bélflórát is lemarassa valaki...banyek! És hogy szarul kell lenni, hogy aztán minden szuper legyen....uhh, bocs, nekem ez nagyon gááááz... :shock:
potter_76
 
 


nem olyan vészes a sós víz, vannak sokkal rosszabbak :)
mi a jógafarmon csináltuk, ha üres a gyomor, akkor nem gáz.


a biopamut és biogyapjú témában csak annyi jó hír, hogy németországban gyártott (kis családi üzemben) bio gyapjú és pamut dolgokat kaptunk akit érdekel nézze meg, babanetes társalgóknak kedvezmény, csak írjátok be a megjegyzésbe!!!
www.babamosoly.hu

egyszerűen nem tudtam ellenállni,hogy ne kérjek belőlük....

Marica & Levi :)
marica75
 
 


[quote="tabajd"][ írta:tabajdurl]http://www.c-and-a.hu/fashion/collection/bioCotton[/url]/


Múltkor jártam ott, és pl. láttam női biopamut pólót-blúzt (?) 1790,-ért. Akkor nagyon elgondolkodtam, hogy vajon azt a pamutot nem csak organikusan, de etikusan termesztették és jutottak hozzá???

Itt ezt találtam: "Vevőink támogatására építünk. Annak érdekében, hogy vevőink is vonzónak tartsák a kínálatot, a biopamut-termékeket a már jól ismert kedvező áron kínáljuk, a magasabb nyersanyagköltséget nem hárítjuk át a vásárlókra. A kiváló minőségű, ökogazdálkodással előállított pamutból készült termékeket a C&A vásárlói így ugyanolyan áron vásárolhatják meg, mint a hasonló, de hagyományos módon előállított pamutból készült termékeket."

Hm. Szerintetek ez létezik???
pindi
 
 


Én is a C&A-t akartam újságolni, ma láttam. Bennünk is kétségek merültek fel az ára láttán :roll: Nem tudom, mit gondoljak...

A másik, amit akartam: ezt a rádióban hallottam: http://konferenciakalauz.hu/konferencia ... ast-europe
Idén beengedik a földi halandókat is, nemcsak a szakembereket. Ha jól emlékszem, akkor az utolsó napon lehet majd akárkinek bemenni, de ebben nem vagyok biztos. És úgy rémlik, mintha ingyenes lenne, de ebben már végképp nem vagyok biztos :roll: Ha valaki menni szeretne, kérdezzen rá a szervezőknél! :)

KépKép
livus
 
 


[quote="potter_76"]J írta:potter_76aj Jaj lányok,
ezekről a hashajtós verziókról, mint keserűsó vagy 4 l sósvíz ivása, még olvasni is fáj. Hogy a normális bélflórát is lemarassa valaki...banyek! És hogy szarul kell lenni, hogy aztán minden szuper legyen....uhh, bocs, nekem ez nagyon gááááz... :shock:


Ági :)
Semmiképp sem szeretnék kötekedni - hisz nem tudom, hogy étkezel - de a mai felnőtt lakosság elenyésző részének "normális" a bélflórája, tekintettel az étkezési szokásaira.
Pontosan ezért értékesek a böjtök (mármint testi szempontból), mert segítenek egészségesebbé tenni azt, amit az év többi részében terhelük (kvázi betegítünk).

Egyébként egy ismerősöm a jógaszakon (akkor még volt) többedmagával megcsinálta a Savitri által vázolt kúra "mega-brutál" verzióját. Ha jól értettem, az található meg az ősi jógás szövegekben. Aszerint az ember addig issza a sós lét, amíg minden testnyílásán már csak tiszta víz folyik. Nekik ez kb. 20 órát tartott... :shock: Ezután viszont nem 40 nap, hanem több hónap nagyon szigorú felépítés következett. Viszont a csaj remekül van azóta is! És ügyel arra, hogy mit eszik meg...

Livi
Kép
picilivi
 
 


Pici Livi!

Nekem még a sós vizes nem volt annyira brutál, de ez már az! :shock: És 20 órán keresztül csak itta a sós vizet?? Hogy bírta? Mert én már ha egyszerre megiszok 2 litert, azt is kihányom (bocsi). :oops:
m_andi
 
 


C&A meg bovebben:)
http://www.c-and-a.hu/aboutUs/socialRes ... nt/weCare/
- hat erre kivancsi vagyok
lehet, h azert tudjak olyan aron adni, mint a hagyomanyost, mert a hagyomanyoson akkora a profit, es emerre meg kevesebbet tesznek?

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok,

mosódióval kapcsolatban kérdeznék. Láttam már, hogy kaphatók (márkától függetlenül),folyékony mosódió, meg mosódió por, ilyenek. Szerintetek ez ugyanolyan jó lehet, mint az eredeti mosódió, mert nekem egy kicsit furcsának tűnik, de ha van benne tapasztalatotok, és leírnátok megköszönném.

Kinga

Kép

Kép

Kép
zorka1
 
 


Kinga :) folyékony mosódió nekem is bizarr volt, így nem próbáltam,a por ugyanaz, mint a héj - tehát a héj megőrölve :lol: azt használom hajmosáshoz és szeretem.

Ági :) soha nem éreztem oylan jól magam, mint böjtöléskor és beöntés után. És erreől sok sorstársam számolt be, lehet benne valami.
Sós vizet én sem szeretnék inni, langyos olajat sem, de a keserűsó (Glauber-só) és a psyllium husk is megteszi, ha valaki irtózik a vastagbél-tisztítástól. Én alig várom, hogy lelkileg-szellemileg legyek végre olyan összeszedett, hgoy újra beiktathassake gy hosszabb böjtöt, emrt tudom, hogy nagyon hasznos lesz. Persze enélkül, meggyőződés és megfelelő lelkiállapot híján nem m is lehet végigcsinálni. Viszont ha egyszer nekiállok, akkor úgy 4-5 nap után már olyan lebegésszerű állapotba kerülök, hogy óvatosnak kell lenni, hgoy abbahagyjam előbb-utóbb, mert olyankor nagyon nehéz erről az állapotról lemondani. Ezért én maximum10 napos komoly böjtöt tartanék - pont az "addiktív" veszélye miatt
indianyo
 
 


Indi, mi az a "megfelelő lelkiállapot", ami a böjthöz kell?
Amint azt a kérdésem is mutatja, roppant tudatlan vagyok ezekben a kérdésekben, nagyon sokat tanulok Tőletek a különböző topikokon, általában csöndben olvasva, néha bele-belekotyogva. Ja, és persze a blogjaitok, amiket imádok! :-)
Eddig azt gondoltam, a böjt azért jó, mert kipucolom a testem, és hogy ezt majd a szoptatás befejezte után feltétlenül meg akarom csinálni.
De Ti most azt írjátok, nem csak erről szól, és szeretnék sokkal több mindent megtudni róla. Tudom ám, hogy interneten "mindenről" lehet olvasni, csak ugye nem mindegy, hogy kinek a gondolatai, hiszen annyi sok butaságot, egymásnak ellentmondó, vagy éppen a semmit hajtogató írások vannak némely helyen.
Szóval, honnan tudom, hogy felkészült vagyok egy böjtre? És ezt magam, egyedül is meg tudom csinálni, tekintve, hogy még soha nem csináltam?

Andi
_andi
 
 


Andi :)
Én csak a magamét tudom írni, Indi majd leírja, hogy nála hogy működik...
Szóval, nálam eddig úgy volt, hogy az ember kitalálja, hogy böjtöl, és nekiáll. De ha nincs belül elszántság, "megfelelő lelkiállapot", akkor nem olyan nehéz kibúvókat találni - annak ellenére, hogy pontosan tudom, hogy szuper lesz/lenne, ha végigcsinálnám.
Volt már olyan böjtöm, amit 40 naposra terveztem, de nem jutottam el Húsvétig. Hamarabb megtörtem, elkezdtem felépíteni, és bizonygattam magamnak, hogy ennyi is elég - de lelkileg nem esett jól.
Így én egyetértek Indivel, hogy kell az a lelkiállapot. Nekem azért, hogy a lelkesedés ne múljon el.

Ja: és meg tudod csinálni! Vannak dolgok, testi jelek, amiket közben jó figyelni, hogy ne legyen "gond", de amúgy nem megerőltető - szerintem. Ha komolyan neki akarsz látni majd, biztosan kapsz tippeket itt azoktól, akik ezzel drogoznak :wink:
Én is szívesen megírom majd neked, hogy miket szoktam, ha szeretnéd.

Livi
Kép
picilivi
 
 


Sziasztok,

mosódióval kapcsolatban kérdeznék. Én port használok, de fehér ruháknál olyan mintha barnák maradnának a ruhák a mosódiótól. Rosszul csinálok valamit?

Köszi Laura

Kép
tabajd
 
 


Böjt,
nekem a hard-line-os verzió nagyon brutálnak hangzik. Nem akartam megsérteni senkit, csak kibuggyant belőlem a döbbenet. A többit okésnak tartom, de hát ez csak egy vélemény.
Biztos lelkiállapot kérdése, mert én nem érzem, hogy nekem kellene, én így is jól érzem magam, elégedett vagyok az étkezésemmel és a bélflórámmal, bár pár kilót ledobnék szívesen.

Tud valaki visszaváltható üveges ásványvizet? Egy/másfél/két literest.
A víztisztító berendezések/filterek kiszűrik a vízből a hormonokat is?
potter_76
 
 


Tabajd,
Emese katicája és Peti vonata nagyon egyformán áll. :D
potter_76
 
 


Livi, köszönöm a válaszodat!

És igen, igen, szeretném, ha leírnád, hogyan szoktad! Én most nagyon elszánt vagyok, de egyelőre szoptatok, úgyhogy mindenképpen utána, de jó lenne még addig, amíg nem megyek vissza dolgozni - gondolom. Szeptemberben kezdek újra, akkor lesz kétéves a kisfiam, és onnantól az éppen nyugdíjba menő mamával lesz otthon.

Andi
_andi
 
 


Leírom én is a tapasztalataimat, hátha segít.

A megfelelő lelki állapot nálam az elszántságot jelenti illetve fontosak a körülmények és a család megértése támogatása is. néha nagyon meg tudja nehezíteni egy két családi jótanács és piszkálódás a böjtöt. És ha nem vagy rákészülve lelkileg akkor abba is hagyja az ember.

én mindenképpen óvatosságra inteném az először böjtölőket! csak lassan tesztelve, először pár napos böjttel kezdve próbája az aki még sosem csinálta. az igazán fontos része a visszaállás, az a legnehezebb de a leglényegesebb is. kulcsszó: a fokozatosság.

ha viszont sikerül, remek hatásai vannak, az ember agya, lelke szárnyal, megtisztul és felfrissül. a szervek pihennek, a vér felhígul eegy kicsit és sokkal könnyedebb az ember.

én a szoptatás alatt erősen lefogytam (még ugye szoptatok én is) így amint befejezem csak pár napos léböjtöt fogok tartani.

tényleg most jut eszembe issza valaki a bűzafüvet?
én igen reggelente, de vannak kételkedők a szoptatás miatt. valakinek tapasztalata?
én pár hónapja iszom de levin semmit nem érzékelek.

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Ági tényleg, végül kiderül hogy ugyanott is születtek?

Kép
tabajd
 
 


sziasztok,

bocsi van még egy mosási kérdésem: a pelenkákat szárazon tárolom mosószódával mosom ecettel öblitem de mostanában mosás után is pisi szagot érzek rajtuk. Ötlet?
BM-nek a mosópora milyen használja valaki?

Köszi Laura

Kép
tabajd
 
 


Marica, köszönöm Neked is.

Azt gondolom, hogy a család be tudja tenni az ilyesminek, de majd csak azoknak mondom el, akikkel együtt lakom, máshol meg nem nagyon eszem úgysem.

Andi
_andi
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, és nagyon örülök, hogy végre találtam egy olyan fórumot, ahol "él" a környezetvédelmi topik. Annyi helyen próbáltam ilyen témát indítani, de valahogynem lelekesedtek a fórumozók.
Szóval örülök, hogy megtaláltalak titeket!
Én környezetmérnök vagyok, és ezért is tartom fontosnak, hogy beszéljünk ezekről a témákról. Nem volt időm végig olvasni a topikot, de pár hozzászólást igen, és néhányra gyorsan reagálnék:

Tabajd!
A mosódió nagyon jó mosószer, de sajnos nem fehérít eléggé. Mi ezért mosószódát is használunk a mosáshoz. Ez szintén környezetkímélő termék, lebomlik, zsíroldó, vízlágyító, és fehérítő hatású (de színes ruhákhoz is lehet hsználni). Mivel vízlágyító, így a mosópor, vagy a mosódió (ki mit használ) jobban tud tisztítani, és ezért kevesebb kell belőle. Ráadásul semmilyen egyéb vízlágyítót nem kell használni.
És nem is olyan drága.
Amit hírdetnek a Tv-ben, hogy "Tomi, a szóda erejéve!", az ugyan ez a termék, csak kétszer olyan drágán van eladva.

Na, most hogy mindezt leírtam, láttam, hogy a másik válaszom is neked menne, és a pelenkákat mosószódával mosod. Szóval ezek szerint nem mondtam újat. De akkor a ruhákhoz is használod a mosószódát, vagy csak a pelusokhoz?

Én a mosható nadrágpelenkához áztatáskor teafaolajat is cseppentek, és így nincs pisiszaga. Valószínű azért jelentkezik a pisiszag, mert ahogy nőnek a babák, erősebb lesz a pisijük, és így a szaga is. Ha nem akarsz külön teafaolajat használni, érdemes áztatás előtt kicsit kiöblíteni a pisit belőle. (Nekünk a gyártó is ezt ajánlotta.)

Viki
vikike77
 
 


Andi, hamarosan küldöm priviben!

Livi
Kép
picilivi
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?