Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szirwen, azt hiszem, hogy en be fogom adatni Lollinak, amikor otthon leszunk. Az csak kb. 22 Font, Nalunk meg 70-100 Font es meg utazni is kene erte, sot a ferjemnek ki kellene vennie egy szabadnapot, mivel csak 1 kocsink van. Nem tudom, hogy arrol esetleg van infod, hogyha beadatom, akkor Lolli megfertozheti az apjat? En ettol rettegek, mivel a ferjem meg nem volt baranyhimlos.

Jardina, erdekes, hogy a TK azt mondja, hogy ugye a nehezebb eteleket este kell inkabb enni. Nekem ez tokeletesen megfelel, mivel mi eddig is igy etkeztunk. Magyarorszagon meg mindenki ezen volt kiakadva, hogy mi este eszunk nehezebb kajat. Mindenki azt mondta, hogy en biztosan emiatt hiztam el. Pedig nem, szerintem nekem ugy sikerult a parnafelhalmozas, hogy a terhesseg alatt olyan rosszul voltam, hogy alig ettem es meg hanytam is 4 honapig. Miutan mar jobban voltam, akkor is csak max. fel adagokat voltam kepes megenni. A terhesseg alatt nem is hiztam el, osszesen 2 kiloval voltam tobb a pocakosodas elotti sulyomnal, amikor kijottem a korhazbol. Csak ugye a terhesseg alatt, mivel keveset ettem, gondolom tartalekra tette magat a szervezetem es amikor szules utan elkezdtem normalisan enni, akkor mindent elraktarozott a szervezetem, felven attol, hogy ujra jon a koplalas. Szoval, en tudom, hogy hol csusztam el, de ez ellen nem tudtam semmit sem tenni. Bar, ha akkor ismertem volna testkontrollt, akkor lehet, hogy nem ez lett volna az eredmeny.
Most mar keso banat, a lenyeg az, hogy a 90 napossal mar megszabadultam a terhesseg utan felszedett kiloktol es meg remelhetoleg egy kicsit tobb is lemegy, aztan meg majd probalok nehany dolgot a TK-bol hasznalni. Azt nem igerem, hogy teljesen a TK szerint fogok elni, mert az egy kicsit korulmenyes lenne szamomra, de hasznositani fogok eleg sok dolgot belole.

Jardina, Judit, lenne egy kerdesem. A teljes kiorlesu lisztet mar regen hasznalom. Palacsintat es nokedlit is csinaltam mar belole. Sot, apukam almas sutit es abbol szokott sutni. Tudom, a TK az almas sutit se engedelyezne, de en nem is ettem mar evek ota, mivel sose vagyunk otthon, amikor apukamra rajon a sutes. :(

Szoval, a kerdesem az volna, hogy mi is pontosan a tonkoly buzas liszt, meg a bulgur. Ezeket meg sosem hasznaltam. Ezek miert jobbak? Kenyeret se sutottem meg, de nagyon gondolkozom rajta. Foleg, hogy Judit irta a salatakat friss kenyerrel, ami eszembe juttatta Gorogorszagot, az istnei gorog salival es friss kenyerrel. Egybol meg is kivantam. Egy nyaron amikor egesz sokaig voltam Gorogorszagban, akkor minden nap salatat ebedeltem friss kenyerrel. Viszont a legtobb helyen szerintem ott kukoricalisztbol csinaljak (de javits ki Judit, ha rosszul tudom), mivel sargas a bele. Az szerintetek egeszsegesebb, mint a buzaliszt? Azt tudom, hogy a kukorica glutenmentes, igy konnyebben emesztheto.
Van esetleg valami jo kenyer receptetek? Ti hasznaltok kenyersutot is vagy csak siman a sutoben sutitek?

Csajok, mit ettetek tegnap? En fott tesztat egy kis paradicsomos-fokhagymas-bazsalikomos szosszal, aztan vacsira 2 vekony csokis piskotaszeruseget etcsoki darabokkal. Olyan volt a tesztaja, mint a muffinnak.

Ma meg ugye gyuminapom van. Azon gondolkoztam, hogy biztosan hatekonyabb lenne a sos mogyoro nelkul a fogyi, de anelkul nem elnem tul a gyumnapokat, mivel en nagyon sos szaju vagyok es nem birnek ki egy napot csupa edes kajaval.

Tegnap ismet nagyon boldog voltam. Felprobaltam egy regi nyari nadragamoat es siman ram jon! Tavaly nyaron vettem egy rovidujjas felsot, ami nagyon jol nez ki hozza, csak tavaly egyaltalan nem hordtam, mivel a felso hiaba jott ram, irto nagy darabnak neztem ki benne. Most meg egesz jol allt. El se hiszem! :D

Meg akartam valamit irni, de kiment a fejembol. :roll: Na, majd hatha eszembe jut, amikor legkozelebb irok.

Lanyok, ki hogy all a kilokkal es kinek milyen napja van most?

Mazsuzs, akkor te most TK szerint csinalod vagy azert maradtal a 90 naposnal? En most mar nem valtok, vegigcsinalom a 90 napost, aztan majd probalkozom az egeszseges eletmoddal.

Ha elkulditek az adatokat, ki mikor kezdte, hany kiloval es a legutobbi meres eredmenyet, akkor megprobalkozom egy tablazattal. Persze csak akkor, ha Mazsuzs nem banja. Ha te szeretdned csinalni, lemondok rola. Csak gondoltam, most mar vannak eredmenyeink es jo lenne latni osszefoglalva, hatha meg osztonzobben hat es segit a bunozes megelozeseben. :wink:

Kellemes delutant mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Vagyok, vagyok csak ma is anyukámnál voltunk délelőtt. Késő délután értünk haza, ment éjszakára dolgozni. Na és mi mást is csinálhattunk volna mint a maradék apró epret pucoltuk meg és tettük a fagyasztóba + borsót bontottunk. Most a borsó lesz a következő "nyári munka".

Még csak most néztem meg amit Jardina írt tegnap. A másik topikba át sem lestem, de ígérem megnézem. :oops:

Olive! Megértelek a kicsi a lakás problémával... :wink: Én még azt sem tudom, hogy a tesót hová rakjuk majd! :wink: Mi egy régi típusú házat újítottunk fel, eredetileg 1964-ben építették de nagyon borzalmas a belső elosztása. Mást nem nagyon lehetett vele csinálni és így is hozzányúltunka konyhához, egy kicsit "meghosszabbítottuk" de a szobák elhelyezkedése olyan rossz hogy nem lehetett semmit sem csinálni velük.

Kérdésedre válaszolva, maradok a 90 napos diétánál és én olyan napokat tartok mint te. De most itt a ballagás környékén lesz egy kis kavarás részemről. Természetesen átengedem Neked a tábla megszerkesztését, valószínűleg azért nem csináltam meg olyan nagy elánnal mert nem fogytam eddig többet csak azt a három kilót és tényleg nincs időm mióta a kert elkezdett anyukámnál "teremni" és egyfolytában gyümölcsszüret van .
Nagyon minimális az az idő amit a sz.gép előtt töltök.

Szirwen! Köszi az infót az oltásról!

Lányok én is kiváncsi lennék a bulgurra! A tönkölybúzás lisztet ismerem a kenyérsütés miatt.

Jardina, az lenne a kérdésem hogy miért csak faeszközzel lehet a mézbe nyúlni? Ugyanis én nemrégen kaptam egy mézpergetőt de műanyagból van. Azt nem lehet használni?
Az élesztőt miért kell kihagyni az étrendből? Látom hogy élesztő nélküli kenyérről írtál...

Mindenkinek köszönöm az infót a juharszirup és a só nélküli veget fellelhetőségi helyeiről. Megfogom nézni ha ilyen üzletek közelébe kerülök.

Judit, Bogyó, Edith? Mi van veletek? Nagy a hallgatás!

Már a 8. oldalon járunk! Olyan szuper, hogy igy beindult ez a topik!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


...................

Belelapoztam a másik topikba, de tényleg csak pár hozzászólást olvastam mert Nándit már hallom a kiságyba dobolni.
Itt örömködöm a topik beindulásán a 8. oldal miatt, de oda már eleve többen írtak mint ide egy hét alatt, hiszen nehezen indult el ez a topik is. Még a végén irigy leszek.... :) :)
Úgy látszik már valami újat szeretnének az emberek..... :roll:
De azt hiszem érdemes lesz olvasgatni azt a topikot!
Egyébként ha érdekli a lányokat, asszonyokat, Jardina a www.agykontroll.hu oldalon a webáruház menüpontban meg lehet rendelni mind a két Testkontrollos könyvet!!! Kb. 3000-3.500 Ft a kettő összesen és még + postaköltség. Vagy Budapesten a Hattyúházban (a Széna térnél) meg lehet venni az Agykontrollos üzletben a könyveket.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 

 
 

Szép jó reggelt!

3 napja TK-zom, s máris sokkal jobban alszom. Így is darabokban - de mégis valahogy más. Mázsálni két hét után megyek...

Olive! A tönkölybúza egy nagyon régi, ősi, ellenálló és egészséges búzafajta. Ennek élettani szempontból jobb a hatása. Itt eddig főleg bio boltokban láttam. Tojás nélküli száraztésztát is készítenek belőle! Fehérliszt változata is létezik már. Magokat is lehet kapni és csíráztatni (erre van külön edény), aztán magát a csírát is. Aztán az ebből növesztett zöld búza leveleket, amelyet salátába is lehet tenni., illetve nagy jelentőségű a belőle nyert lé, a rákos- és egyéb betegségek megelőzésében, sőt gyógyításában...
A Bulgurt is bio boltban vettem, pár napja, még nem kóstoltam én sem. Ha jól emlékszem köretként működik. Bővebben a Neten olvashatsz róla, talán a Biopont cég oldalán. (Bocs én nem tudom hogy kell iderakni a linket - mega béna vagyok a legtöbb számítógépes dologban). Keress rá . Egyszerűen nem emlékszem, hogy mit olvastam róla. Valahol, mintha recepteket is láttam volna.
A kukoricaliszt az oké! A barna rizsliszt is. Egyikben sincs glutén.
A TK szerint a barna kenyeret sem árt egy kicsit megpirítani, mert így a gluténnal könnyebben birkozik meg a szervezet.

Na látod! Milyen klassz, hogy jó rád a felsőd!

Én - 65 kg-os koromig tudok öltözni. A szekrény tetején "belefogyni ruhák" címmel sorakoznaka dobozok. Már alig várom, hogy levehessen őket.

A napi TK szeinti étel fogyasztásom - ha érdekel valakit - a TK topikban olvasható.


[i]Mazsuzs
Nehogy félreértsetek ám! Én nem akarok közületek [/i]senkit arra bíztatni, hogy hagyja abba a 90 naposat! nagyon szép ez a kitartás!
Az a lényeg, hogy tudtok már a TK-ról, s azt is, hogy ehhez a programhoz bármikor fordulhattok, ha szükségetek lenne rá.
(hát nem tudom, hogy most mit is jelöltem ki, s ráadásul valahogy sikerült eltűntetni a felső sort, ahonnan választani lehet dolgot, s nem tudom hogyan lehet visszacsinálni) - meg-béna).

Bocs! Hüle vagyok... Persze hogy műanyaggal is lehet mézbe nyúlkáni! A lényeg, hogy fémeszközzel ne... Bocsi!
Légyszi máskor is szóljál ám rám! (... és mindenki más is Lányok!), ha valamit nem jól tudok...

Az élesztővel kapcsolatban 100%-ig nem emlékszem pontosan. Utána fogok nézni a TK-ban. Úgy rémlik, hogy felfúj, + még van valami...

Én is örülök, hogy jól indult a topik. Bár a TK Magyarországon már 18 éves (akkor jelent meg a TK 1.), mégis milyen kevesen tudnak róla, vagy figyelmen kívül hagyják... Hiába, "egy újszülöttnek minden vicc új"...

Kössz az infót a könyvekről, nem is tudtam, hogy van Agykontrollos bolt!

Tényleg! Hol vagytok többiek? Mostanában nem nagyon írogattok, ki mit is eszik?

Mennem kell főzni Anyámnak! Tejfölös csirke paprikást. Bár a kísértés nagy, igyekszem ellenállni neki. Lehet, hogy kiszedek egy kis pörit tejfölözés előtt, salátával is jó az!

Mindenkinek szép hétvégét!

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok!

Előkerültem én is... Azt hittem, sosem kezdődik új oldal, hoyg írhassak. Amikor már majdnem teli egy oldal, nekem nem jelenik meg a hsz-ablak alul. :roll:

Nos, lejárt a húgom ballagása. Alapjában tartottam a diétát, bár voltak elcsúszások. Azért szerencse, hoyg csütörtökre fehérjenapot "intéztem", mert gyümölccsel nem lettem volna meg aznap. És akkor abszolút bűnözés lett volna. :oops: Az előételnél minden hús, sajt vagy friss zöldség volt. Mondjuk padlizsánkrémmel volt töltve a paradicsom, de az szinte semmi volt. Levest nem ettem, csak a levéből kóstolgattam egy-.egy picit, amikor tálaltunk, mert nekem kellett megízesíteni. De ez megint semmi. A főételnél én két felső csirkecombot ettem friss káposztasalátával. Egy kis időre rá viszont megkóstoltam a töltött káposztát is, ami hús és rizs volt+ a káposztalevél. De csak egyet ettem. :roll: :oops: :P MAjd ettem két szelet sütit is. Végülis nem lett volna ezt muszáj ennem, de nagyon kíváncsi voltam, miket kotyvasztottam. A 4 féle sütiből 3-at most sütöttem először. De csak két félét kóstoltam meg. :D Vacsorára nem ettem semmit.
Tegnap viszont többet csúsztam. Édesanyám felpakolt ételekkel. Így ebédre ettema ballagási levesből, ami alapjában keményítős kaja volt (rizs+zöldségek), de hús is volt benne. És utána töltött káposztát ettem. No, de estére már csak mexikói zöldséges rizset ettem, aztán meg még egy almát. Későn feküdtem le és megéheztem addigra.
Az ezelőtti gyümölcsnapot viszont betartottam, du. 4 volt már és én addig csak 1 banánt ettem. Utána is még 1 banánt és egy pár szem epret. Este, amikor a ballagási aprófasírtot sütöttem, muszáj volt megkóstolnom, hoyg lássam, mi jár bele még, de ennyi volt. :)

Ma szénhidrátnapom van, és képzeljétek, édesanyám akart sütiket pakolni, de nem hoztam. :P VAn még 1-2 szelet csokis torta, úgyhogy a délutánt-estét azzal húzom ki.
Ebédre pedig hagymás-paradicsomos pizzát tervezek. De... :D Vettem tegnap teljes kiörlésű búza- és rozslisztet, úgyhogy már alig várom, hoyg kipróbálhassam őket.
Ha benéz valaki, mondjátok meg, hoyg tegyek azért fehér lisztet is vagy ne????

Nem olvastam vissza teljesen az előző oldalt még, csak ezt az újat.
Olive, én is gondolkodom a testkontrollon. Jobban mondva ugyanúgy, mint te, szeretném, ha majd betartanék néhány alapszabályát. Ami mehetne. Hátha a 90 napos végéig annyira megszokom a gyümölcsevést reggelire, hogy utána is betarthatom. Meg az alapvető szétválasztásokat. Lehet, hoyg lassan-lassan tudok változtatni a családi szokásokon is. Mármint a féjemmel nincs nagy gond ilyen téren, mostanában már sokszor ő is csak ugyanazt eszi, mint mi fehérje- és keményítőnapon. A pizzáját azért normálisan készítem neki. :) (MA és holnap nincs itthon, mert esküvőn van zenélni. Jobban mondva este jön, de csak éjfél körül/után, és reggel már megy is. MA fél 6-kor ment el itthonról. :shock: )
A tejről olvastam én is olyan véleményt, mint amit te is írtál, sőt, sokkal rosszabbakat is, de én nem tudom, mit higgyek. Szóval, az álatvilággal való összehasonlítás nekem eléggé "bűzlik", az embereknek azért sok szokása más, mint az állatoknak, ha úgy vesszük. :roll: Akkor már a húst sem kellene főzni, mert az állatok is nyersen eszik, nem? :roll: Anyósod példájának a megerősítésére én meg azt tudom felhozni, hoyg itt mifelénk főleg falun sok a pásztor. Juhpásztorra gondolok, akik fenn élnek a havasokban a nyájakkal, és természetesen, hoyga fő táplálékuk a tej és a tejtermékek. Természetesen, más is, de a sajt, túró, orda puliszkával mindennapos eledelek. Egyoldalú étkezés, persze, de ők ezt ismerik. És ha meglátod őket, az tűnik fel legelőször rajtuk, hogy gyönyörűen sima, pirospozsgás arcuk van. És orvost soha életükben nem láttak.
Szóval, elgondolkodtatott engem is a dolog, amikor olvastam róla, de szerntem, mintsem csipszet, kólát meg a mai modern termékeket enni, amivel valóban ártunk magunknak, akkor inkább megenni egy szelet finom sajtot, egy joghurtot, meginni egy pohár tejet. És szerintem ugyanúgy, mint másban, itt is fontos a mértékletesség, az egyensúly.
A másik topikba írtam pár sort, és ott azt írtam, hoyg nem tudja nekem senki bebizonyítani, hoyg rossz a tej és tejfélék. Lehet, hogy elfogadom valakinek az érvelését, lehet, hyog igaza van, de én szeretem és ezért nem mondanék le róluk. Lehet, hoyg makacsság, önfejűség, de bár csak ennyi rossz lenne a táplálkozásában mindenkinek, hoyg tejtermékeket eszik. :roll: :oops: (beleértve, természetesen, magamat is)

NA, elég hosszúra nyúltam, most már szorít az idő. Még annyit szeretnék kérdezni, hoyg azt hiszem, Judit írta, hogy a vett gyümölcslevek nagyon hízlelnak. Az is ide tartozik, ami 100%-os gyümölcslé és nincs benne hozzáadott cukor? Megnézem aztán és leírom, hoyg mit tartalmaz.

Szép hétvégét mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Még eszembe jutott valami...

Olive, ne hagyd ki a magyorót. Még hátravan 1 hónapod és pár kiló még biztosan lemegy ezalatt az idő alatt is. Més mindenképpen nyert ügy már. HA kihagyod, ami tulajdonképpen létszükséged a sós íze miatt, szerintem rosszabb lesz. Állandóan kívánnád, azon járna az eszed, és lehet, hyog éppen szénhidrátnapon nem bírnád már tovább és ennél belőle. Ami még rosszabb. Nem beszélve arról, hogy ez a diéta pl. 1 napra tömöríti a fehérjéket, amire a szervezetnek állandóan szüksége lenne. De mivel szerencsére nemcsaka hús tartalmaz fehérjét, hanem kisebb mennyiségben zöldségek is, nincs veszve a dolog. Viszont kevesen tudják, hoyg az olajos magvak is tartalmaznak fehérjét, ezért nagyon jó a fogyasztásuk gyüminapon. Igen, szétvéálasztásról lenne szó a diétában, de fix határvonalakat úgysem lehet húzni, ezt már sokszor letárgyaltuk. :D

Jardina, hozzád is lenne kérdésem. Írtad, hoyg a párolt zöldségeket bármikor lehet enni. De akkor mi tartozik ebbe a kategóriába? Mert a 90 naposban (meglehet, hoyg tévesen :roll: ) az összes zöldségféle a keményítőnapra van sűrítve. Nekem furcsa, mert azért nem mindegy, hoyg krumplit, rizset, szárazbabot vagy káposztát, karfiolt, zöldbabot eszel. Szerintem nem mindegy.
Megírnád, légy szíves, hogy te ezt hogyan értelmezed?
És természetesen, drukkolok, hoyg meglegyen a kellő kitartásod mindenhez, és hoyg minél hamarabb leszedhesd az első dobozt a szekrény tetejéről! :wink:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ballagási képek:

Kép Balról a harmadik a húgom
Kép A család (+keresztszülők) egy része, akik el is jutottak az iskolai ünnepségre. A többiek úton maradtak, mert Édesapámnak elromlott az autója és hatalmas forgalmi dugó is volt. :roll:
Kép Gyerekek (+ előétel messziről :P :P :P )
A húgom és unokahúgai:
Kép
Kép
A húgom és mi:
Kép
Kép
És még a csajok :)
Kép
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Hahó!

Edith - a gyorsan a liszttel kapcsolatban. Ne keverd össze fehér liszttel szerintem. A lényeges, jó élettani hatása megváltozna tőle.

Nagyon szépek vagytok a képeken!

Csinál valaki táblázatot, ahol látni lehetne mennyiről indultatok a 90 napos megkezdésekor, s most hol tartotok? Én nem értek hozzá...

A tej- és a tejtermékekkel kapcsolatban most frissítettem fel az emlékezetemet. Most kezdek írni róla a TK topikban. Nem kevés. Úgyhogy idő, míg begépelem. Jó pár óra lesz, mert nem vagyok túl gyors...
Arról egész elfelejtkeztem, hogy a tejféleségek nem hozzák, hanem viszik a kálciumot a szervezetből.

Gyere légyszi és olvasd el, sok kérdésedre választ kaphatsz belőle....

Szép estét

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok!

Olive, hiányoltalak de aztán láttam a másik topikban a hozzászólásodat.
Hát igen, a tejkérdés igen lényeges és érdekes, elég ha azt nézzük amit írtál anyósodról a napi 1 litert is elfogyaszt belőle.
Én is nehezen tudok/nék lemondandi róla, na nem a tiszta tejről hanem a belőle elkészíthető dolgokról, legyen az madártej és tejbegríz vagy hasonló. Pedig ezeket sem eszem napszámra csak havonta párszor...Lehet, hogy a végén nem is hiányozna?? :roll:

Edith! Nagyon helyes a húgod!! Nagyon tetszik a ruhája is.
Nagyon bosszankodtak a család azon tagjai akik nem értek oda a ballagásra?
Ilyenkor csak egy osztály ballag, vagy nálatok is van a., b., c. osztály vagy hasonló? Nagyon jók lettek a képek!
A kisebb bűnözések miatt ne aggódj, még annyira nem is vittek túlzásba!
Aki ezt csinálta az én voltam, mert én ettem sütit is és a hús mellé köretet is ami éppen krokett volt. :oops:
Egy étteremből rendeltek úgynevezett "tanya tálakat", hát igen finom volt. :oops: :oops:

Jardina! Nem értelek félre semmiképpen. Örülök hogy a másik topik mellett ami igencsak felpörgött, még ide is benézel! :) Nézd csak meg, igaz a hozzászólások száma ott még csak 27, de már majdnem 200-an beleolvastak a topikba! :)

Röviden ennyit, remélem azért írtok holnap!
Kajáról most semmit, mert mint írtam én mindent ettem ma ami elém került, holnap emiatt nem tervezek semmit, csak "gyomorürítést". :)

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!


Képzeljétek, tegnap volt a 4. TK napom, s bár kiszedtem a pörköltből csirkecombot, bent pihen a hűtőben. Nem is kívántam különösebben. A kedvenc zöldborsólevest választottam inkább. Délután 3-kor benyomtam 2 tállal (hiába, még ennyi kell, a telítettség érzéshez - később ez biztosan csökkenni fog), és azóta nem vagyok éhes! Szomjas igen. Ez alatt a 4 nap alatt egyáltalán nem ettem semmiféle állati eredetű fehérjét. Főleg azért, hogy minél előbb csökkenteni tudjam a szervezetem savasságát, de nem is kívántam. Tény, hogy ezalatt az idő alatt egyáltalán nem égett a gyomrom, pedig nagyon szokott. Bár az égésen nagyon gyorsan segíteni tud a Salvus víz, mégis csak jobb, hogy nem kell inni.

Olive Tudod a sósmogyoró nem az igazi sem gyümölcsnapon, sem máskor. Nemcsak azért mert a só miatt nagyon sok vizet tart vissza a szervezet, hanem mert a pirítás miatt a benne lévő "jóságok" megsemmisülnek és átváltoznak méreganyagokká. Kerek erdei mogyoróval, illetve diófélékkel helyettesíthető - természetes formájukban fogyasztva.

Edith Az emberek sajnos jó, ösztönös megérzéseiket már legtöbbször figyelmen kívül hagyják, elnyomják magukban. A reklámok agymosását bevenni mindenféle kritika nélkül... (pl. egy mosószernek az lenne a dolga, hogy tisztára mossa a ruhákat, ez az amit természetesen elvárhatna tőle az ember. Mostmár azt találták ki, hogy külön folttisztító, fehérítő komponenst, stb. is árulnak, hogy minél több pénzt tudjanak kiszedni a zsebünkből. Ha egy 10 kg mosóport hazacipelsz, abból 2,5-3 kg a hatóanyag, a többi ballaszt).

A hegyi pásztorok és az emberek havasokban friss levegőn vannak, kemény két kezi munkából élnek, tiszta vizet isznak, a saját maguk által termelt tiszta ételeket esznek. Ez hosszú életük titka. A juhok, kecskék, marhák pedig vegyszermentes füvet legelésznek...
Ez szerintem lényeges különbség a gyárakban feldolgozott, átalakított tejféleségekkel szemben.
Az emberi szervezetnek - a híresztelések ellenére - összesen napi 40 gramm fehérjére van szüksége (bőven számolva), és ez a növényekből is megnyerhető - ráadásul a szervezetünk számára sokkal könnyebben feldolgozható formában. Szervezetünk önmaga állítja elő a számára szükséges fehérjék színe-javát. A többit kell csak bevinni - 8-at: ezek az esszenciális aminosavak - a banánban, almában fellelhetők.

A feldolgozott gyümölcslevek- mivel már nem élő - bármi is van ráírva - savasitják a szervezetet. Az szervezetnek pedig sok vizet kell visszatartania, hogy felhígítsa önmaga számára elviselhető mértékben a káros savakat.
Ha lehet, akkor étkezés után soha ne egyél gyümölcsöt, mert azzal többet ártasz, mint használsz.
A gyümölcsnapnak az a lényege, hogy minél több LÉDÚS gyümölcsöt együnk, éhgyomorra, és önmagában, semmivel sem keverve, hogy a bennük lévő lé ki tudja mosni a méreganyagokat a vérünkből, beleinkből. Ha délután eszel csak két banánt és egy pici epret, ez nem valósulhat meg. Ezeken a napokon olajos magvakat sem szabad enni, sem mogyorót! Ha éhesek vagytok egyetek banánt, az jól eltelít. Kóstolgatni sem kéne...

A zöldségeket bátran egyétek a fehérje napokon is! Sőt, nagyon is fontos, hogy egyetek hozzá - főleg friss salátafélét, zöldségeket. Ugyanis a fehérje nagyon tömény és száraz kaja az emberi szervezet számára. Könnyebben megbirkozik az emésztéssel, ha lédús zöldfélék is vannak mellettük. + párolt zöldséget is ehetünk hozzá.
Bár igazából a zöldségeket nem szabadna csak gőz fölött hevíteni, puhítani mert ekkor megőrizhetőek a bennük lévő hasznos tápanyagok jó része. Na erre nekem is rá kell vennem magam...


Mazsuzs Hát lehet, hogy tényleg a végén nem is hiányoznának a tejféleségek... Annyira berögzült az agyunkba a konzervatív táplálkozás, és reklámok saját gondolat romboló hatása, hogy ezen nem egyszerű változtatni. Le kélne pókhálózni az agyunkat...

Persze én is fogok majd sajtokat enni. Zöldségekre olvasztva is igen finom. Amit tudni kell a sajtokról: minél világosabb színű a sajt, annál jobb.
A sárga sajtoktól (ezeket vegyszeres pácban cserzik), az ömlesztett és füstölt sajtoktól is tartózkodni tanácsos.
Részemről én még tejfölt és kefírt fogok majd fogyasztani, minden egyéb hidegen hagy.

Én is örülök, hogy beindult a másik topik, de annak jobban örülnék, ha még többen csatlakoznának! Ami késik, nem múlik... hiszen alig pár napos! Persze, hogy ennyien olvassák, az nem véletlen! Marketingelek! Írok másik topikokba, és meghívom őket...
Végül is az a cél, hogy minél többen megismerjék a lehetőséget, s dönthessenek belátásuk szerint. van választás-- hogy egészségesek maradhassunk, vagy ha már elveszett visszanyerhessük azt...

Most áthaladok a másik topikba.

Szép napot mindenkinek!

Jardina
jardina
 
 


Hahó!

Szirwen, Judit, Bogyó hol vagytok? Hogy vagytok?

Hiányollak benneteket!

Jardina
jardina
 
 


Helló Lányok! Ha hétvége akkor szünnap?? :wink:

Érthető, hiszen most van együtt a család a legtöbb helyen...mi Jardinával azért írjuk itt a topikot....szombaton még Edith is besegített! :)

Tegnap kicsit sokáig neteztem, és olyan rosszat álmodtam hogy csak na.
A végén fel is ébredtem...

Bogyó, Edit nektek mi a mai menü???
Olive, a mai keményítőnapot mivel oldottad meg?

Azt hiszem mos már tényleg nekiállok elolvasni a TK2. könyvet.
Végül is mint olvastam a túró és a tejföl, kefír mehet meg a fehér sajtok is.
Már kezdtem kétségbe esni, hogyha a TK szerinti étkezést választom akkor hús nincs és semmilyen tejes dolog...de azért nem így van. Nagyon sok az infó, azt hiszem kicsit le kell üllepednie bennem.
Egyébként igen érdekesen hangzik hogy vegyszeres pácban tartják a sárga sajtokat....ennek még érdemes lenne utána nézni. Persze a fehér sajtok között is vannak finomak de azért árbeli különbségek is....
Néha azt gondolom hogy 100 évvel ezelőtt sokkal egyszerűbb volt minden...kajaügyileg legalábbis biztosan. Nem volt ilyen nagy választék és csak azt ették ami volt. Most meg.... :roll: A BŐSÉG ZAVARA van és ez egy kicsit bekavar.

Na, nem filozófálok itt hanem megyek mert dolgom az lenne főleg a konyhában.... :?
Holnap hétfő, remélem annyi jó lesz a napban hogy írtok!!!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Én csak most láttam, hogy Jardina tegnap esti (közvetlen utánam írt) hozzászólása után is születtek bejegyzések. :shock: :oops:
Pedig éppen "ráértem"(=egyszerűen nem csináltam mást :P ), ugyanis ellentétben a normális családokkal, mni épp hétvégén vagyunk ritkán együtt. Illetve hétvégén is. A férjem tegnap is ma is zenél. Tegnap hajnali fél 6-kor ment el itthonról és jött éjfél után pár perccel, ma valamikor 8 előtt ment el beugrott 10 percre dél körül és ismét hazajön valamikor éjféltájban. :roll: Hiába, ez van. A pénzre nagy a szükség. :roll:

JArdina, köszi válaszaidat. A tejjel kapcsolatban megírtam a másik topikba a dolgokat, de tudd meg, azóta sem hagy nyugodni a gondolat. Azóta már anyósommal is meg hánytuk-vetettük a dolgot :lol: , aminek az eredménye ugyanaz volt, mint amit eddig vallottam: mértékkel fogyasztva, mégsem lehet annyira vészes a dolog. :) (Lásd, te sem fogsz kiiktatni éppen mindenféle tejalapú élelmiszert.)

A múltkori gyüminapon nem azért ettem csak annyit, mert nem kellett, általában sokkal többet szoktam, de akkor volt a nagy sütési-főzési hajrá és emiatt maradt ki. :roll:


Zsuzsi, ma éppen gyümölcsnapom van. reggel almát és banánt ettem. Ebédre pedig sajnos lecsúszott egy szelet friss kenyér abból, amit tegnap sütöttem. Először sütöttem teljes kiörlésű lisztfélékből és nagyon elégedett vagyok az eredménynel. :) Most már nem eszem mást vagy 3 órát, aztán meg jól belakom gyümölccsel ismét. :)

A ballagással kapcsolatban: itt is vannak, persze, a, b, c osztályok. 6 osztály végzett most, 4 román és 2 magyar tannyelvű osztály. A ruha, ami a tesómon van, az éppen az egyenruhájuk. Nem volt kötelező, hoyg legyen egyenruhájuk, de az osztály közösen megszavazta. Viszont ez egy csinos ruha, kinek-kinek ízlése szerint megvarrva (a húgomnak szoknya + mellény pl.), úgyhogy nem is egyenruhaként hat. Szerintem is szép és csinos benne. Különben ő is már fogyott vagy 4-5 kilót, amióta csináljuk a 90 napost. Én ma reggel voltam 68. (Sajnos, az utóbbi napok káosza megmutatkozott a mérlegen, de remélem, hoyg holnapra, ha nem is leszek kevesebb, mint 3 turnussal ezelőtt - mert azóta kavarodtak fel a napok és az ennivalók - legalább a régi 67-re visszaállok! :roll: )

Visszatérve a tejre, lehet, hoyg egy idő után nem hiányozna, hiszen, Zsuzsihoz hasonlóan, mi is hébe-hóba eszünk pl. tejbegrízet. Madártejet évente egyszer, ha készítek. HA készítek. De főzelékekbe, mártásokba azért szoktam használni. Nálam is inkább a joghurt, sajt az, ami jobban fogy.

Na, megébredt Boróka, hagylak benneteket. estig nem is hiszem, hoyg leszek, mert még vagy 10 zsákocska ruha szortírozásra vár. Kriszta kinőtt ruhái, amik viszont nem éppen életkoronként voltak elpakolva, ezért most újra kell szelektálnom őket, hogy lássam, Borónak miket vehetek már elő. Amiket meg Boró nő ki, adom tovább egy barátnőmnek, aki októberre várja a babáját. :)

Puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Helló!

Edith, örülök hogy még ma jelentkeztél újra. A többiek jól eltüntek. Átmentem én is a másik topikban olvasgatni és beírtam pár sort, akkor láttam hogy Judit oda írt többször is. Remélem azért majd ránk is gondol... :wink:

Holnap nem tudom mikor tudok jönni mert borsó bontás lesz. Az esők miatt le kellett szedni az összeset mert sajnos romlik rendesen az állandó víz miatt.
Holnaptól visszaállok teljes mértékben a kúrára mert ha minden igaz akkor másfél hónap múlva találkozom a volt kolleganőimmel és szeretnék úgy kinézni mint mikor utoljára láttak, jó pár kilóval könnyebben... :wink:

Bogyó? Ti mit csináltatok hétvégén?

Szirwen? Ment már le valamennyi a kezdeti gyors siker után? Remélem igen! Az az igazi hajtóerő!

Olive! Készen vagy már a "restaurálással?" :D Remélem te is jelentkezel hamarosan!

Mindenkinek jó éjszakát!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Most csak egy gyors bekukk, hogy jelentsem, meg elek, nem fogytam el teljesen. :wink: :lol:

Nagyon faradt vagyok, ugyanis ma itt volt anyosom egesz nap es csak este 9-kor ment haza. Mindig ugy lesziv szellemileg, hogy ilyenkor teljesen hulla vagyok. Viszont ma egy kicsit konnyebb volt, mert megmondtam a ferjemnek, hogy nem log el a boltba es ebed utan nem megy lefekudni. Mindig el szokott tunni, amikor itt van az anyja, mert nem birja o sem elviselni es ezert az en nyakamba sozza. En most mar belefaradtam ebbe, ugyhogy megmondtam neki, hogy amig itt van az anyja, nem tunik el sehova. Azert igy is eltunt du. 3/4 orara. Mar nem tudott mit kitalalni, ugyhogy beult a wc-re. :twisted: Aztan meg bekapcsolta a szamitogepet es ott akart ragadni, de nem volt szerencseje, mert Lolli szobajaban be volt kapcsolva a monitor es hallottam, amikor kijott a furdoszobabol. :lol: Ugyhogy elvonszoltam a szamitogeptol azonnal. Aztan anyosom setalni akarta vinni Lollit. Amit utoljara muvelt, az ugye igen remiszto volt, ugyhogy akkor megfogadtam, hogy egyedul tobbet nem viszi Lollit sehova. Ugyhogy a ferjemet szepen elkuldtem setalni veluk. Addig en elmosogattam, rendet raktam.

Mazsuzs
, nekem vegulis ma feherjenapom volt, mivel elozoleg 2 gyumolcsnapot tartottam, hogy mara jol jojjon ki. Viszont az a 2 gyumolcsnap kegyetlen volt. En a mai napig nagyon nehezen viselem. Annyira gyenge vagyok es faradt gyuminapon, raadasul idegesebb is vagyok. Szoval, ketto egy kicsit sok volt belole, de legalabb igy ma hust is ehettem. A 90 napos szerint nem bunoztem, de a TK-nak nem felelt meg a mai menum. Csirkemellet sutottem gorog fuszerkeverekkel, gorog salatat, tzatzikit (ez ugye joghurtos) es pitat ettem hozza. A tobbiek sult krumplit is, de en ehelyett egy nyers repat martogattam a tzatzikibe. A pita kenyerbol csak felet ettem, ugyhogy az meg egy szelet kenyernek se felel meg es raadasul teljeskiorlesu lisztbol volt. A csokitortabol nem ettem, pedig csorgott a nyalam, de tettem el belole magamnak szenhidrat napra.

Roviden ennyi, aztan majd jelentkezem.

Olive

KépKép
olive
 
 


Lanyok, az elobb elfelejtettem irni, hogy a tablazathoz kerem szepen az adatokat mindenkitol!

- Kezdes idopontja

- Indulo testsuly

- Magassag

- Eredmeny 30 nap, eredmeny 60 nap utan (mar aki tulvan ennyin)

Azt hiszem ennyi eleg, de ha esetleg eszetekbe jutna meg valami, szoljatok!

Judittol es Jardinatol is kerjuk az adatokat, csak majd odairom, hogy ok TK-znak.

Bocs, hogy most nem reagaltam a hozzaszolasaitokra, de tenyleg hulla vagyok. Majd legkozelebb valaszolgatok.

Jo ejszakat mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Mazsuzs, keszen vagyok a kepekkel, de most meg lenne egy csomo sajat kep, amiket meg kellene csinalnom. Mire anyukamek jonnek (julius 24.) be szeretnem fejezni, mert nekik ki szeretnenk nyomtattatni. Viszont ma telefonalt a sogornom Irorszagbol, hogy ok szerdan jonnenek kb. 5 napra. Idoben szolt, nem mondom. Meg szerencse, hogy nem volt semmi betervezve a hetre. Csak egy gondom van, hogy meg mindig nincs fuggonyunk a nappaliban es ok ott aludnanak. :roll: Addig meg nem is lesz, mert sajnos keszen nem lehet ilyen meretet kapni (szinte faltol falig ablak), ugyhogy meg jobban korul kene neznunk es varrattatni kene. Erre meg mostanaban nem volt idonk.

Most mar tenyleg megyek.

Olive

KépKép
olive
 
 


Jó reggelt!

Csak gyorsam, mert elég sok dolgom lenne. :)

Olive, örülök, hoyg írtál végre és gratulálok, hoyg végeztél a sok munkával. Elhiszed, hoyg nekünk Krisztáról nincs még egy fotónk se? :shock: :shock: :shock: :shock: Kinyomtatva, persze. Sőt, a gépen szinte az összes kicsi kori képe tönkrement. Mondtam a férjemnek egyszer, hogy tegyük őket át egy dvd-re, nem tette, és pár nap múlva, amikor windowsot cserélt, 80%-uk megsérült. :evil: :evil: :evil:

Tej: tegnap ugyanígy éreztem én is, és nem is magamra, hanem inkább a lányokra gondoltam, természetesen. Végül pedig arra jutottam, hoyg mégha a "marketingelők" talán el is túlozzák a tej jelentőségét, azért annyira rossz, mint ahogyan más cikkekben mondják, mégsem lehet. HA az a cikk, a másik topikban a kóláról szólt volna, akkor minden szavát elhinném, de így nem tudom. Biztos, hoyg vannak benne igazságok, de lehet, hoyg azok csak rész- vagy féligazságok.
A pasztőrözött tejről abszolút nem vagyok jón véleménynel azért én sem. A sima forralt tej csak jobb, mint az üzleti. Sajnos most én is azt veszem, mert egy ideje nem tudnak házi tejet hozni, de azt fontolgattam, hogy így inkább kihagyjuk. (Csak a pasztőrözés miatt, nem más miatt. :roll: )

Én azt hiszem, hogy a 90 napos után is maradok annyinál, hoyg pl. húst nem eszem krumplival vagy főtt tésztával, azon felül pedig folytatom a megszokott étrendünket. Amiket még olvastam a testkontrollról nem tudott meggyőzni, hogy valóban annyira jó és egészséges, mint ahogyan pl. Jardina írta.
Remélem, ezzel nem bántok meg senkit (Judit, Jardina) abszolút nem célom és nem is szeretném, csak egy kicsit furcsa, hogy a TK szerint minden eddig egészségesnek vagy legalábbis jónak hitt termék, élelem, egészségtelen, mérgező, vagy legalábbis nagy ívben kerülendő. :roll:

Jardina, ne haragudj, hoyg ide válaszolok, de a másik topikba már nem hiszem, hoyg írnék (bár ki tudja, lehet, hoyg majd valami mégis rá fog késztetni :) ), de nem is szeretnélek válasz nélkül hagyni. Előszöris abban szeretnék segíteni, hoyg hoygan iktass be máshonnan szövegeket: az egér bal gombjának segítségével kijelölöd a kívánt szövegrészt, amikor ez megvolt, a billentyűzeten nyomd meg a Ctrl-t és a C gombokat. Menj oda, ahová be szeretnéd másolni, jelen esetben ide a babanet hsz-ablakába kattintasz, és most megnyomod a Ctrl és a V gombokat. A szövegnek ott kell lennie már. Utána ugynúgy kezeled, mintha saját magad írtad volna be. :)

Az idézett szöveget pedig innen ragadtam ki: http://www.uj-dieta.hu/index.php?content=90
De ha beírod a googlekeresőbe, hogy testkontroll, millióegy linket kiad, és én ott az elsőnél találtam ezt.

Na, mentem, mert Boró nem akar csendben lenni. Most éppen a húgom tartja ölben, mert nehezen van el egyedül a kiságyában vagy az ágyon. :roll: Extre-nyűgös, valószínű kínozza a fogacska. :(

Puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!


Csak egy gyors bekukk-ra jöttem!

Én tegnap sóletet ettem!
Kukoricadarával sürítettem az enyémet, a Zoliéknak meg rendesen csináltam. Az enyém nem volt v.mi finom, de gondoltam, hogy most már keményebben odafigyelek a fogyira, ami azért nehezen megy, mert sokat ugrálok, és állandóan éhes vagyok.

Meg tegnap a szomszéd városban volt bucsú, és hát az ember lánya mindenféle kisértésnek ki van téve.

Sajna mennem kell, mert Regi megint nem alszik éjjel, és ilenkor próbálom nappal pótolni az alvást, ugyhogy, korábban teszem le. És hát annak most van az ideje!

szirwen1
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is élek még, és egyáltalán nem akarlak Benneteket hanyagolni, de nincsen időm mindkét topicban váalszolni. És most kicsit le vagyok maradva. Én nem is értem, hogy az, aki 3-4 helyre is ír, hogy csinálja, mert most is mást kellene csinálnom. Mert persze csak ha Huba alszik, akkor tudok leülni a géphez, de olyankor annyi minden másra is kellene az idő.

Majd lassanként visszaolvasok, de ha valakinek valamire válaszolnom kéne, szóljon!

Nektek is mondom, hogy lassanként beszkennelem a TK-os mintaétrendet, ha küldjem el mailben, akkor szóljatok. Priviben, mert arról kapok értesítést és nem kell visszaolvasnom. (Egyszerre nem tudok sok oldalt küldeni, úgyhogy majd szakaszosan, mert képként menti el -lehet, hogy lehetne máshogy is, nem tudom- és nagy a mérete.

Most megyek salátát csinálni :lol: Ja, és tőlem ne kérjetek elnézést, ha valamit írtok, amivel nem értetek egyet TK ügyben, mert szerintem mindent nem lehet betartani, de ezt már kifejtettem itt. Pl. a kislányom este kakaóval fekszik, reggel azzal kel, igazi tehéntejet iszik, próbálom leszoktatni lassacskán, mert szerintem azért ez már durva, a rzstejet viszont nem szereti. Olive , erről jut eszembe, a rizstejenk nincsen különösebb íze, kicsit víz szerű, azért teszem mégis a (gabona) kávéba, ha ritkán iszom, mert egy kicsit lágyítja az ízét. De a barátnőmék mindenbe azt használnak, náluk tej egyáltalán nem fordul elő. Tejtermék sem, maximum egy kis sajt.
Szerintem sokban függ egyébként attól is, hogy kinek milyen a vércsoportja, legalábbis ezt vettem észre.

Szép napot nektek!

Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is élek még, és egyáltalán nem akarlak Benneteket hanyagolni, de nincsen időm mindkét topicban váalszolni. És most kicsit le vagyok maradva. Én nem is értem, hogy az, aki 3-4 helyre is ír, hogy csinálja, mert most is mást kellene csinálnom. Mert persze csak ha Huba alszik, akkor tudok leülni a géphez, de olyankor annyi minden másra is kellene az idő.

Majd lassanként visszaolvasok, de ha valakinek valamire válaszolnom kéne, szóljon!

Nektek is mondom, hogy lassanként beszkennelem a TK-os mintaétrendet, ha küldjem el mailben, akkor szóljatok. Priviben, mert arról kapok értesítést és nem kell visszaolvasnom. (Egyszerre nem tudok sok oldalt küldeni, úgyhogy majd szakaszosan, mert képként menti el -lehet, hogy lehetne máshogy is, nem tudom- és nagy a mérete.

Most megyek salátát csinálni :lol: Ja, és tőlem ne kérjetek elnézést, ha valamit írtok, amivel nem értetek egyet TK ügyben, mert szerintem mindent nem lehet betartani, de ezt már kifejtettem itt. Pl. a kislányom este kakaóval fekszik, reggel azzal kel, igazi tehéntejet iszik, próbálom leszoktatni lassacskán, mert szerintem azért ez már durva, a rzstejet viszont nem szereti. Olive , erről jut eszembe, a rizstejenk nincsen különösebb íze, kicsit víz szerű, azért teszem mégis a (gabona) kávéba, ha ritkán iszom, mert egy kicsit lágyítja az ízét. De a barátnőmék mindenbe azt használnak, náluk tej egyáltalán nem fordul elő. Tejtermék sem, maximum egy kis sajt.
Szerintem sokban függ egyébként attól is, hogy kinek milyen a vércsoportja, legalábbis ezt vettem észre.

Szép napot nektek!

Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek vagy 18 kiló borsót fejtettünk ki. Nagy meló volt! :)

Bogyó!! Mi van veled?

Lányok, én is Edith-tel értek egyet a TK-val kapcsolatban és kicsit Judittal is.
Hogy "nem lehet mindent "betartani a TK szerint. (Judit)
És a tejes kérdésben Edith-tel értek együtt. Sőt tényleg egy kicsit megdöbbentő az is, hogy sok egészségesnek hitt ételt most kerülni kellene.
Viszont ha valaki már nem fogy tovább egy diétával akkor lehet hogy a TK-val tovább csökken a súlya? Nem?

Olive! Akkor jönnek a vendégek csak így? Hiszen akkor nincs egy heted sem az előkészületekre - már ha kell.
Anyósügyileg fogadd részvétem, de csinálj többet ilyet, mármint hogy a párod és anyósod elküldöd Lollival sétálni! :)

Judit! Én is egyetértek azzal is, hogy fogalmam sincs más hogyan tud több topikba írni, sőt van akinek egész nap be van kapcsolva a gépe - legalábbis ez derül ki a hozzászólásaiból.

Na, röviden ennyit! Mivel én most a kavarások miatt fehérjenapot tartottam, holnap keményítő lesz.

mazsuzs

[/i]

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Idertem en is. Ma este a ferjem haverjanak a szulinapjan voltunk, kerti grillezes volt. Ahhoz kepest, hogy hetkoznap volt, sokan voltak. Rengeteg finom kaja volt, csak ugy csorgott a nyalam. Idegesito, hogy nem ma volt feherjenapom. Mazsuzs, akkor most mar el vagyunk csuszva egymastol. Tudom, az en hibam, mivel anyosom szulinapja miatt 2 gyuminapot tartottam. Ma kemenyitonapom volt, ugyhogy csak krumplit tudtam enni a grillezesen salataval. A krumpli fokhagymaval, rozmaringgal volt elkeszitve es nagyon finom volt, de a salatak nehezen csusztak, mert nem volt rajtuk semmilyen ontet. Igy egy kicsit izetlen es szaraz volt. Volt ugyan majonezes valtozat is, de azt ugye nem ehettem. :( Meg volt gyumolcsos turotortafeleseg is, meg csokitorta. Sajnos ma ezek is kimaradtak a menumbol. :( Na, majd holnap eszek anyosom tegnapi szulinapi csokitortajabol.

Edith, nekem is nagyon tetszett tesodek egyenruhaja. Hanyan voltak egy osztalyban? Most lehet, hogy hulyenek nezel a kerdesert, de csak felteszem, mert izgat. Az unnepseget ket nyelven tartottak? Megy hugod valahova tovabbtanulni vagy esetleg dolgozni fog? Milyen lehetosegek vannak nalatok? Nem hatrany, ha magyar nyelvu kozepiskolaba jart?
Nekem volt itt Angliaban olyan szlovakiai magyar osztalytarsam, aki alig tudott szlovakul, mivel magyar nyelvu iskolaba jart es a falujukban magyar tobbseg volt, igy a boltokban, hivatalokban is csak a magyar nyelvet hasznaltak. Nalatok ez hogy van? Bar, mintha irtad volna, hogy te olyan helyen laksz, ahol roman tobbseg van.

Bogyo
, te merre bujkalsz? Csak nem a sok bunozes miatt lapitasz?
:wink:

Judit
, emlitette a vercsoportot. Hallottam mar a vercsoport szerinti dietarol is, de melyebben nem merultem bele, ugyhogy nem tudom pontosan, hogy aszerint mit ehetnek. Tulajdonkeppen struccszindromam van, nem is mertem utananezni tuzetesebben, mert attol feltem, kiderul, hogy pont a kedvenc eteleimet nem ehetnem.

Nekem ez a 90 napos nagyon bejott, mert tenyleg nem ehezem (max. a gyuminap szokott egy kicsit nehezebb lenni) es se a krumplirol, se a sutikrol nem kellett teljesen lemondani.

Szirwen, en meg sose csinaltam soletet. Te hogy csinaltad? Regi jol megvan a nagymamaval?

Jardina
, gondoltam, hogy a TK nem engedne a sos mogyorot gyuminapon, de anelkul meg teljes kudarcba fulladna a gyumolcsnapom. Regen mindig amikor gyuminappal probalkoztam, estig ment, aztan este bezabaltam jo kis friss feher kenyerbol, kolbaszol meg tarsaibol, annyira kivantam a sos kajat. Igy nem volt semmi ertelme. Most meg ugy csinalom, hogy a sos mogyoro utan varok kb. 4 orat, utan eszem a vacsorara szant gyumolcsoket. Ez azert megis jobb a kolbaszos valtozatnal. :wink: :lol:

Lanyok, varom az adatokat, nem tudom a tablazatot csinalni!

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs, akkor ma mindkettőnknek keményítőnapja van! :D Örülök, hyog ismét együtt "futok" valakivel. :D Apropó futás. Illetve nem futás, hanem torna. A szomszédnőm, aki ő is álandóan csak fogyózik meg hasonlók, lemásolt nekem különféle tornákat két dvd-re. Van pilates is, intim torna (ezt még nem néztem meg), Callanetics, hasburning (még ezt sem láttam) és Bíró Ica. Azt hiszem, nekem ez a legutóbbi jön be. Igaz, még nem is vágtam bele egyáltalán :oops: :oops: :oops: , de eddig ez a legszimpibb. :) Muszáj elkezdenem.

Több topikba én úgy írok, hyog egyszer ide, egyszer oda. MIkor hol érdekesebb a téma, mikor hová van kedvem, mondanivalóm írni. Van, hoyg napokig, hetekig nem írok valahová. Van oylan hely, hogy ha kimaradok 2-3 napig szörnyen nehéz visszakapcsolódni és akkor azért nem írok egy ideig, de aztán lehet ír valaki olyasmit, ami ""megihlet". Nekem nincs állandóan bekapcsolva a gépem, de van amikor végzema dolgom és nem kapcsolom ki, és ahoyg valamit befejeztem, lehupanok ide 5 percre, megnézem, valahová írt-e valaki és ha nem, megyek tovább.

Olive, "Külföldiek" általában nehezen értik meg a mi itteni helyzetünket. Legtöbben nem értik minek kell mi magyaroknak lennünk, ha egyszer Romániában élünk. Hát ez úgy van, hoyg magyaropk vagyunk, és ne próbálja meg senki, hoyg megmásítson minket. És a kommunizmus ideje alatt bizony jó úton haladtak a többségbe való beolvasztásunkkal. ... No, ezt máskor folytatom, mert most már nincs időm rá.

Visszatérve a fórumozásra, még annyi, hoyg én pl. ilyenkor reggel szoktam benézni leginkább. Ilyenkor a lányok nem alusznak, hanem csendben vannak a reggeli ébredés, szopi, tejivás után, és még lustiznak az ágyukban. Vagy Kriszta a mienkben :D . Általában olvas. Én meg iylenkor iszom meg a kávémat és térek magamhoz, hoyg indulhasson a nap. :roll: :oops: Mostanában elég hasznavehetetlen vagyok reggelente és szükségem van az ilyen lightos indításra. :) Most aztán megyek mosógépet bepakolni, kenyeret dagasztani, ésatöbbi ésatöbbi.

Még jövök, remélem. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


:D :wink: :arrow: :lol: :oops: :twisted: :?: :!: :idea: :x

Bocsi, csak gyakorolok! :D :D :D :D :D :D :D
Eddig nem használtam ezeket

Jövök még ma!

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tudom meddig fog tartani ez a bejegyzés, ugyanis Dávid itt sertepertél körülöttem! :lol:

Azért nem jöttem ilyen sokáig, mert hétvégén 2 ballagáson is voltam, amiből az egyik Nyáregyházán volt, és ott is maradtunk vasárnap estig!
De Olivnak is igaza van! Ennyit még soha nem bűnöztem mint az utóbbi napokban! :cry: Meg is látszik a mérlegen, ugyanis már nem a 75,5 kg-ot mutatja! :cry:

A ballagások nagyon jól elteltek. A nővérem lánya nagyon nagyon szép volt! Csak sajnos nem tudtam lekicsinyíteni, csak ezt a képet. Azt írja ki hogy a képgaléria megtelt! Kép olive, ilyenkor mit kell csinálni?


Na eddig tartott a babám türelme, szép napot Nektek!

bogyo75
 
 


Na, pár kép kitörlése után, sikerült lekicsinyíteni a Barbiról a képet! Kép

bogyo75
 
 


Most van egy kis időm, ugyanis a borsó levest már oda tettem, a picurkám meg alszik.

Ne haragudjatok, de már nem tudom kinek mit kéne írnom, így csak magamról, és a bűnözéseimről írok! :oops: :roll: :lol:

Pénteken itt volt anyósom, hogy vigyázzon Dávidra amíg mi a ballagáson vagyunk, és csinált nagyon finom szárazbabfőzeléket. Na elsőre annak nem tudtam ellenállni, pedig hát gyümölcsnapom volt! :cry:
Utána mentünk a nővéremhez, aki ugyan nem főzött, de nagyon guszta szendvicseket csinált, ott is ettem 2 db-ot! :cry:
Aztán, még aznap este mentünk Nyáregyházára, ahol tojásrántotta volt szalonnával! Abból is ettem pár falatot! :oops:

Szombaton is ettem mindent, krumplit, nokedlit, töltötthúst, sütit! :twisted:
Úgyhogy lőttek hétvégére a fogyizásnak!
De kellemes meglepetés ért, ugyanis csak 76 kiló vagyok! :lol: 0,5 kiló jött csak vissza!

Mondjuk lehet hopgy azért is, mert tegnap bicajoztunk egy nagyot Gyurikával, meg Dáviddal. :lol: És mire hazaértünk igencsak megizzadtam! :lol: Másfél órát tekertünk:)

A Bicajról a kép nincs ám elfelejtve, csak lent van a pincébe, és nem szoktam fényképezőgéppel elindulni, és így mindíg elfelejtem! :oops:

Na felébredt a drágám! Mindenkinek szép napot!

bogyo75
 
 


Sziasztok!

Ha nehezen is, de ideértem. :D

Először is azzal kezedeném, hogy tőlem sem kell elnézést kérni senkinek, ha valakinek más a véleménye, s mentegetőzésre sincs szükség! Hiszen mindenki úgy alakítja a dolgokat ahogy neki megfelelő.

Edith - szépek a gyerekeid! Merre laktok?
Köszönöm a segítséget a másolással kapcsolatban.
Mindjárt kis is próbálom. Találtam rizs - és egyéb növényi tej recepteket. A végén megpróbálom idemásolni!
Ma a vízről szeretnék írni, az is van olyan érdekes, mint a tej.

Most már olvashatsz a kóláról és a szójáról is a TK topikban. Számomra is döbbenetes volt!

Szirwen - ha legközelebb sóletet csinálsz - vagy babfőzeléket -, nyugodtan sűrítheted teljeskiőrlésű liszttel, vagy burgonya keményítóval is, ha gondolod.
A kukoricának van egy speciális íze (kivéve a friss, főtt kukit), amit én sem kedvelek.

A bab - keményítő és fehérje kombinációja egyben, a természet keverte így. Jól mutatja, hogy nem az igazi a kettő együtt emésztése, ezért pufogtatunk utána...

Olive - az adatok a táblázathoz: 170 cm magas vagyok, június 10.-én kezdem, és 130,1 kg-ról indultam. Azt hiszem más nem kell.
Mit művelt kedvenc anyósod a múltkori sétán, hogy nem engedted el vele újra egyedül? Ügyesen csináltad, hogy a párodat nem hagytad... Nem sok olyan ember van, aki szívleli az anyósát. Szerintem nem tudják mikor kell lekopni...

Légyszi a tzatziki saláta receptjér írd le! Köszi!


Judit - kecsketejjel nem próbálkoztál még a csemetédnél? Az mégis csak közelebb van az emberi anyatejhez.
Megpróbálom idemásolni néhány növényi tej receptjét, hátha hasznát tudod venni.

Barátnődék is TK-nak? A rizstejet maguk készítik?
A vércsoport diétáról én is hallottam, de nem ismerem.
Azt hiszem egyenlőre maradoka TK-nál, az már bevállt.

Megpróbálom a másolást:

Nem nyert. Hiper béna vagyok!

Az oldal címe: www.csillagszemek.hu - Tejmentes receptek 1.

Most már megyekk! További szép napot!

Jardina
jardina
 
 


Hahó Lányok!

Számítógép guru nem jött, a gépen már csak a net működik. Nem tudom mi lesz ebből. :x

Jardina, kecsketejet nem próbáltuk, mert egyrészt nincsen a környéken, másrészt próbálom már visszafogni a tejet de nagyon érzékenyen érintik Lilit a változások. AMikor először adtam neki, az azétrt volt, mert sokáig szopizott (na jó, nem olyan sokáig, két éves koráig) és én annyira izgultam, hogy mi lesz, ha már este nem kap majd cicit, hogy engedtem a családi nyomásnak, miszerint majd iszik jó kis kakaót. És szépen rászoktattuk. Viszont most már nem kér annyit, úgyhogy van remény!
A barátaink nem testkontrolloznak, hanem a barátnőmnek komoly ekcémája volt/van, a férjének komoly betegsége volt, így ők már régebb óta áttértek a húsmentes és tejtermékmentes étkezésre és a három gyereküket is próbálják ilyen irányba terelni. Na nem mondom, hogy ők nem ehetnek mondjuk kolbászt, ha nagyon akarnak (mondjuk nálunk evett a kisfiuk húsvétkor annyi sonkát. hogy azt hittük beteg lesz.) De pont az allergia miatt tejet pl. nem kapnak. De tejfölt tesznek az ételbe, meg tojást is, ha úgy alakul. A rizstejet nem maguk készítik, hanem venni szokták, nekem is ők szoktak hozni, én viszont szoktam mandula tejet csinálni néha. De csak a gyümölcsturmixhoz.

Ma én is ettem este egy kis gyümölcsös piskótát :oops: :oops: De valahogy azt gondolom, hogy nem egészen ezen múlik, ha egyszer-egyszer az ember ilyesmit eszik. Legalábbis magamon ezt veszem most észre. Meg most azért már jó, mert sokan megjegyzik, vagyis egyre többen, hogy hogy lefogytam.

Most megyek mosogatni, meg elpakolni, aztán meg, remélem, aludni.

Jó éjt mindenkinek!
Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok!

Most tenyleg csak nehany sor.

Bogyo, orulok, hogy elokerultel. :D Nagyon szep volt a novered lanya tenyleg. Ugye-ugye?! Tudtam en, hogy bunozol. :wink: :lol: Most mar viszont tessek odafigyelni!

Elkezdtem a tablazatot, de meg mindig nincsen minden adtatom meg hozza. Bemasolom, hatha, akkor eszetekbe jut majd adatokat kuldeni. :wink:

Holnap jonnek sogornomek. Semmi pontosat nem tudok, talan valamikor du. Mindig jol megszervezi a dolgokat, fogalmam sincs, hogyan jutnak ide a repterrol, ugyanis a ferjem dolgozik es nem tud ertuk menni. Hiaba kuldtunk neki sms-t, hogy akkor hogy lesz, valasz nem jott. Azt se tudjuk, hany napig maradnak. Imadom ezt a jo szervezokepesseget. :twisted:

Megprobalom akkor idemasolni a tablazatot.

Ugy latszik, en is bena vagyok mostanaban. Hiaba masolom ide, nem lesz tablazat formaja. :(

Akkor majd e-mailben kuldom el, ha megkaptam az adatokat es be tudom fejezni.

Jo ejszakat mindenkinek!

KépKép
olive
 
 


Jó reggelt!

Jardina, erdélyi vagyok. :)
Elolvastam a vízről szóló írást a másik topikban. Voltak újdonságok, bár sok mindent eddig is tudtam. De hogy desztillált vizet inni? :shock: Szándékosan megvonni magunktól mindenféle ásványi anyagot? Na, ez újdonság volt a javából! :D

Olive, május 4-én kezdtem, 73 kilóval, 33 nap után voltam 67 kiló. A magasságomat pontosan nem tudom.
De szerintem lehetne sűrűbb adatokat is beírni, Mondjuk kéthetente. Mégha így esetleg nem is olyan látványos. Mint pl. nálam. A 45. napon (azaz tegnapelőtt) szintén 67 kg voltam. :roll: :oops:

Tegnap keményítőnapon csomó finomságot ettünk a húgommal.Ez volt az ebéd:
Kép + kapros káposztasaláta.
Ez meg a vacsora:
Kép + szintén káposzta.

És még valami.

Judit, a kenyérrecepted szerint sütöttem kenyeret és nagyon finom lett. :) Jobban mondva módosítottam (turbóztam) rajta egy kicsit, de isteni lett. A TK lisztet kétféléből (rozs+búza) csaptam össze, és még tettem mellé búzakorpát pluszban és zabpelyhet is. :) Tegnap dupla adagot csináltam, hoyg azért ne kelljen minden nap sütnöm. De most holnaputánig úgysem csinálok mást, mert mától már csak a férjem és Kriszta eszi. Amúgy a férjem "haragszik" rám, hogy miért akarok itthon sütni, merthogy fölösleges. Azt mondja, ha ő mondaná nekem, hoyg süssek, biztos nem tenném. :roll: Hát lehet, hogy igaza van! :wink: :lol:

Puszi mindenkinek, kitartást!!!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Esőmentes Szép Jó Reggelt mindenkinek!


Itt egész éjjel esett és most is! Brrr... Medvéknek való idő...


Judit - minden rosszban van valami jó, legalább tudtál írni nekünk - mivel nem jött a guru.

Ami azt illeti, engem is sokat etettek kakaóval egészen 6 éves koromig cumisüvegből! Amikor egyszer aztán társaságba utánam hozták a cumisüveget, én mondtam rá nemet, mert szégyeltem mások előtt. Ciki volt...

TK ügyben még fűt a kezdeti lelkesedés, tartok tőle, hogy pár hét után én is sütizni fogok egy kicsit. :oops: Aztán lehet, hogy nem. Nagy szükségem lenne rá, hogy minél többet ledobjak magamról, mielőbb. A testmozgásra kéne valahogy rávennem magam...
Az a tapasztalatom, hogy azon a napon, amikor nem eszem húst, jobban érzem magam, s a lábam sem dagad annyira. Ez is jó pédája a TK-nak, hiszen a fehérje savkeltő. Ha nem eszem savkeltőt, kevesebb vizet tart vissza a szervezet, s ezért nem dagad úgy a lábam. Lehet, hogy egyáltalán nem kéne húst ennem. Legalábbis egy jó darabig. Viszont nagyon szeretem, és hajlamos vagyok túl enni magam belőle. Valahogy le kellene szoktatnom magam arról is, hogy ne egyek két tányér kaját, csak egyet. Persze a második is jól esik, s ennyitől lesz teltség érzetem. Túl nagy a bélésem...

Olive - azt hiszem nem sok időd lesz eljönni hozzánk, ha ott lesznek a sógornődék.
Tudsz róla, hogy van "Angliai magyar kismamák" topik a Lakhely szerinti fórumon belül?

Szerintem is jó lenne a táblázatba a két hetenkénti adat. Ez vagy lelkesítőbben hathat, vagy elgondolkoztatna, mi az amit nem jól csinálunk?

Edith - arra rájöttem, hogy erdélyi vagy, csak gondoltam írsz valami közelebbit.

Mondtam én, hogy érdekes téma a víz! Nem sokára folytatom majd, és éppen ez lesz a téma: víz és ásványok!

Előlegképpen: Sajna a vízben lévő ásványok SZERVETLENEK - így a szervezet nem tudja hasznosítani, méreganyagként kezeli azokat. A szervezet számára kizárólag a SZERVES ásványok hasznosíthatóak, melyeket a növényvilág állít elő!

És a többi cucc, ami a vízben van...????

Olvass utána a Neten a desztilált víznek, ha gondolod! Én vettem egy készüléket, amellyel itthon desztillálom a vizet, azzal is főzök természetesen, mármint a vízzel.

Sziasztok, átmentem a másik a topikba, írom a víz 2. részét.

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem volt időm jönni, délelőtt főztem és Nándi után rohangáltam. Nagyon kis "rosszcsont" lett az elmúlt hetek alatt, mindent meg akar fogni - főleg azt amit nem lehetne! Délben mikor aludt, az elmaradt e-mailjeimet pótoltam -volt bőven - majd az ébredése után átmentünk a szemben lakó szomszédba. Ott egy három héttel fiatalabb kislány van mint Nándi és elég sokáig ott voltunk.
Most is lenne mit csinálni, egy halom vasalnivaló vár, de most már írok ide az még várhat! :wink:

Olive! Nem miattad, hanem miattam nem egy napot tartunk a kúrában, de nyugodj meg, mert te nagyon becsületesen csinálod! Én még régen itt fogok topikolni mikor te már végzel a kúrával! :oops: Már elhagytad a második hónapot is! Nagyon ügyi vagy! Ha jönnek a vendégek akkor holnaptól öt napig nem is fogsz jönni a topikba?
A vércsoport szerinti diétának én sem néztem utána mert szerintem ez a 90 napos nagyon is működik ha valaki végigcsinálja!
Hát a táblázatból lehet hogy engem ki kellene hagyni, mert eléggé lelombozó az adat. Ha valaki azt nézi akkor nem fog neki a 90 napos diétának...:oops:


Bogyó! Tényleg szép az unokatestvéred! Ez általános iskolai ballagás volt? Ugyanis a mostani lányok annyira ki vannak sminkelve és teljesen másik mint mi 8. osztályban. Az én kis szombati ballagóimnak (ikrek) már a szemöldöke is kitépkedve stb. pedig csak általános iskolások. Kicsit idegen nekem de lehet jó lesz hozzászokni ezekhez ha esetleg lesz egy lányom.
A bűnözések miatt ne izgulj, áll vissza a fogyókúrára újra, hiszen olyan jó eredményeket értél el! Nem fogsz mindjárt visszahízni kilókat, főleg ha visszaállsz!

Jardina! Én már ettem rizstejből készült ételt. Nándinak egy éves kora alatt rizstejből készítettem az almalevest és egyéb ételét amihez tej kellett.
Jó drága volt mert 1 liter rizstej 300-350 Ft között mozgott de lehet hogy azóta drágább és már a sima tej is elhagyta a 200 Ft-ot szóval akkora különbség már nincs az árak között. Meg kell hagyni, nekem ízlett így az almaleves.
Magában azt hiszem nem tudnám meginni a rizstejet, elég érdekes....

Judit, nem tudom van-e még géped. A privit megkaptam. Igazán még egy jó kis honlapcímre számítottam ahol utána lehet nézni a viztisztító berendezéseknek. Szerintem ezekből is az olcsóbban vszínűleg nem olyan hatékonyak mint a drágábbak. De ezt csak gondolom....
A kakaó amiről írtál, milyen készítésű kakaó? A cukrozott por vagy saját készítésű bolti kakaóporból?

Edith! Hogy milyen gusztán tudod tálalni a keményítőnapi kaját ami az én ízvilágomtól messze áll (mármint a keményítő nap), de ezt a két tányért én is megkóstolnám!! Milyen rizs ez a nagyszemű?? Ilyet itt még nem láttam a boltba itt nálunk, csak a simát. Jobban körül kellene néznem.
A kenyeredből is küldhetnél egy virtuális szeletet!

Jardina! Mindjárt átnézek a másik topikba, hogy mit írtatok a vízről mert utalásokat már látok itt ezzel kapcsolatban...

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok,

Guru sehol, úgyhogy írok - már csak a net működik :cry:

A vércsoport diétát nem azért írtam, hogy azt kellene csinálni, tulajdonképpen az szerintem nem fogyókúra, csak inkább az is életmód, hogy mikor érzed magad jobban, mit tudsz jobban megemészteni.....én magamról tudom, hogy A-s vagyok és le tudtam ellenőrizni, hogy valóban nehezebben emésztem a búzából készült ételeket, meg a paradicsomot, bár imádom stb. Szóval dehogy azért írtam, hogy álljatok át!!!! Inkább magyarázatot adhat néhány dologra, amit szeretünk, vagy a gyomrunk szeret/nem szeret.

Lili esti kakaója egy fél! teáskanál nesquick és 3 dl tej (Avent-es üvegben, mert viszi magával az ágyba. A kakaó rész elhanyagolható, azt hiszem. Megpróbáltam neki karobporból csinálni, de azt nem itta meg. A múltko rizstejból csináltam, mert elfogyott a rendes tej és másnap reggel azt mondta, hogy "Anya, tudod, a kakaó egyik nap ilyen, egyik nap ilyen." Nem vallottam be, hogy miattam volt "ilyen". Bocs, ha ezt már írtam.

A rizstejet - azt hiszem- a Herbaházban veszik a barátnőmék, kétszáz valamennyibe kerül, majdnem annyi mint a rendes tej. (Talán van valami discount kártyájuk :?: )

Monst mennem kell Lilinek mesélni ANna és Petit - ha tudjátok, hogy az mi. (Ha nem, majd jól elmondom :lol: )

Juidt

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok,

Guru sehol, úgyhogy írok - már csak a net működik :cry:

A vércsoport diétát nem azért írtam, hogy azt kellene csinálni, tulajdonképpen az szerintem nem fogyókúra, csak inkább az is életmód, hogy mikor érzed magad jobban, mit tudsz jobban megemészteni.....én magamról tudom, hogy A-s vagyok és le tudtam ellenőrizni, hogy valóban nehezebben emésztem a búzából készült ételeket, meg a paradicsomot, bár imádom stb. Szóval dehogy azért írtam, hogy álljatok át!!!! Inkább magyarázatot adhat néhány dologra, amit szeretünk, vagy a gyomrunk szeret/nem szeret.

Lili esti kakaója egy fél! teáskanál nesquick és 3 dl tej (Avent-es üvegben, mert viszi magával az ágyba. A kakaó rész elhanyagolható, azt hiszem. Megpróbáltam neki karobporból csinálni, de azt nem itta meg. A múltko rizstejból csináltam, mert elfogyott a rendes tej és másnap reggel azt mondta, hogy "Anya, tudod, a kakaó egyik nap ilyen, egyik nap ilyen." Nem vallottam be, hogy miattam volt "ilyen". Bocs, ha ezt már írtam.

A rizstejet - azt hiszem- a Herbaházban veszik a barátnőmék, kétszáz valamennyibe kerül, majdnem annyi mint a rendes tej. (Talán van valami discount kártyájuk :?: )

Monst mennem kell Lilinek mesélni ANna és Petit - ha tudjátok, hogy az mi. (Ha nem, majd jól elmondom :lol: )

Juidt

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok!

Azert nem hagylak itt titeket 5-6 napig. Ma vegre megtudtam, hogy meddig maradnak sogornomek. Kedden reggel repulnek vissza.

Ma gyuminapom volt es a tobbieknek paprikascsirket foztem szeles metelttel. Hat, nem mondom, hogy nem kivantam. Viszont csak egyszer kostoltam bele a vegefele es akkor is osszesen 1 teaskanalnyit a levebol. 16 combbol csinaltam es remenykedtem benne, hogy hagynak nekem belole holnap ebedre, de nem maradt egy falat se. :cry: Pedig anyosom ugy allitott ide, hogy o mar vacsorazott es nem ehes. Ennek ellenere 2 combot bevagott. Egyebkent mindig hangsulyozza, hogy o keveset eszik. :roll: A ferjem mondta is, hogy figyeljem meg, enni fog, annak ellenere, hogy o mar megvacsorazott otthon. Igy is lett.

Jardina
, elfelejtettem neked valaszolni, hogy miert nem engedem anyosomat egyedul setalni Lollival. Legutobb, amikor elvitte, egy szabadidos kozpont mellett setaltak el es neki pisilnie kellett. Bementek, de Lollit kint hagyta a folyoson, nem vitte be magaval a mosdoba. Azt mondta, nem volt ott senki. A hajam egnek allt, amikor ezt igy eloadta. De meg jo, hogy nem titkolta el, igy legalabb tudom, hogy nem lehet rabizni a lanyom.

Mazsuzs, nekem is kemenyitonap talan a legnehezebb. Szeretem a zoldsegeket, de nem magaban, hanem hussal. Azert eddig megis tuleltem bunozesek nelkul szerencsere. Ma reggel raalltam a merlegre, pedig csak holnap kellett volna, de nem csalodtam, vegre ujra beindult a fogyas. Volt egy kis stagnalasom es mar kezdtem elkeseredni, de most ujra fogyok. :D - 8 kilonal tartok. Viszont a tornazasra tovabbra sincs idom es az nagyon kene, mert plotyi vagyok. Mostanaban meg a leg magicre sincs idom. Mivel allandoan vendegek jonnek-mennek, mindig ossze kellett hajtanom es elrakni, igy el lett feledve.

Bogyo, Judit, a ti adataitokat meg mindig varom! Bar Bogyo hiaba titkolozik, eleg sok mindenre emlekszem. :wink: Csak a leadott kilokat nem tudom.

Edith, en is rajottem, hogy jobb lenne 2 hetente, ugyhogy igy csinaltam. Illetve csak az elso 2 hetes eredmenynek csinaltam rublikat, utana havonta megy, mivel ugy gondoltam, kesobb mar lassabb a fogyas es az nem olyan latvanyos.
Megprobalom e-mailben elkuldeni, mivel ide nem tudom beszurni. Csak egy halom adat jelenik meg, de nem tablazat formaban.

Mara, ennyi. Olvasni biztosan foglak titeket, de nem biztos, hogy most majd minden nap sikerul irnom.

Olive

KépKép
olive
 
 


Jardina, azt elfelejtettem irni, hogy igen, lattam, hogy van angliai topik is, sot, bele is olvasgattam, de nem volt idom irni oda is. Amikor elkezdtem a forumozast, akkor ott nem voltak olyan anyukak, akiknek hasonlo koru pocaklakojuk lett volna, mindegyiknek mar joval nagyobb volt a gyereke. Egy masik forumot meg mar regebb ota olvastam, amikor meg csak keszultem a kismamasagra (itt volt Edith). Aztan ahogy en is pocakos lettem, irtam is arra a forumra. Ott talalkoztam Bogyoval is. :) Edithnek szurkoltam, hogy mikor lesz mar meg Kriszta, mivel kesett. Akkor o meg nem is tudta, hogy en letezem. :lol: Minden nap beneztem, hogy megszuletett-e mar Kriszta, erre richtig, hogy akkor szuletett, amikor Magyarorszagon voltam es nem voltam par napig gepkozelben. :lol: Nagyon jo kis csapat volt regen, de ugy tunik, hogy az elmult hetekben szethullott. Mar csak Bogyo, Edith, Szirwen es en maradtunk. Legalabb a zsirparnak osszetartanak minket. :wink: :lol: Nagyon sajnalnam, ha veluk is elvesztenem a kapcsolatot. Nekem mindig sokat segitettek. Pl. erre a fogyokurara is Edith es Szirwen beszelt ra. Nelkuluk meg mindig 8 kiloval tobb lennek. Szoval, ezer koszonet nekik. :)

Jo ejszakat mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Végre nem esik... a kedvem is valamivel jobb lett tőle.

Judit - kiváncsiságból rákerestem a vércsoport diétára. Főleg azért , mert kíváncsi voltam, hogy mit ír a paradicsomról. Hát igen! A kerülendőkhöz írja. Képtelen vagyok nyersen megenni - föve, püré, kechup - formájában már nincs vele gondom, a paprikával pont fordítva vagyok. Nyersen imádom, főve brrr.. úgyhogy nálam a lecsó kizárt... Fűszerként persze használom. A banánt is kerülendőnek írja: hát tényleg nem vagyok oda érte, de gyümölcsnapom elveszi az éhségérzetet. Azt írja főleg a növényvilág való nekem...

Rizstejet megpróbálok majd itthon készíteni kiváncsiságból. Milyen kajákhoz használható? A gyümölcslevesen kívül, azt sosem szerettem...

Mazsuzs - az nem jó ötlet szerintem, hogy téged kihagyjon Olive a táblázatból. Hiszen épülésünkre (le? - kiló ügyileg) szolgálna ez a táblázat.

Olive - uff. Tényleg cikornyás az anyósod...

Szeretik az angolok a magyar ízeket? Náluk nem olyan finom a kaja, hát még a sütik! Az a csoki torta, amit említettél, hogy finom, házi készítésű?

Gratu, hogy ismét beindult a fogyásod! Lehet, hogy az a két nehezen átvészelt gyümölcsnap sokat lendített a dolgon.

A 2008. nyári kismamák topikban van fönn egy tök jó táblázat. Meg lehetne tőlük kérdezni, hogyan is kell felvarázsolni ide? Én nem értek hozzá...

Bogyó - szép az unokahugod! Ő most érettségis vagy általános ballagó? Akár 18 is lehetne...?

Lassan átballagok a TK topikba, kiváncsi vagyok milyen viharokat keltettem a vízzel?

Szép napot

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok!

Most csak pár gyors reakció...

Jardina, Marosvásárhely mellett lakom, ha ez így mond valamit. :) Ha nem kérdeznek rá, általában nem nagyon pakolom ki a dolgokat. :roll: :oops:

Mazsuzs, Scotti márkájú a rizs, nem tudom, hoyg ez létezik-e Mo-n. Nagyon drága, több, mint kétszerese a normálisnak, de mi nagyon kevés rizset eszünk, eleinte főleg Krisztának vettem és azt mondtam, hoyg ennyit megengedhetünk magunknak. Többféle van ebből is, van a "kolosszális" szemű (ez olyan), van sima nagyszemű, de ez semmivel sem különb (talán tisztább) mint a normál, és van a hosszúszemű, amit szintén szeretek. Nos, ha ez a márka nincs is nálatok, de biztos lehet másokat kapni. :) Mostanában barnarizset is használok. Csak az lassabban fő meg.

Guszta tálalás: imádok kajákat díszíteni, hidegtálakat összeállítani. Elvem, hogy először a szemünkkel eszünk és csak aztán a szánkkal. És nagyon szeretem az élénk színeket az ételekben. :)

Olive, olyan jó volt olvasni, ahogy írtál. Könynek szöktek a szemembe, nagyon meghatódtam. lehet, hyog én vagyok túlérzékeny, de azt éreztem, hoyg a szeretet árad soraidból. Így ismeretlenül is. :)
Úgy érzem, nem igazán örülsz sógornődék látogatásának. :roll: Mondjuk, múltkori mesélésedből kiindulva, nem is csodálom. Biztos nagy kupit csinálnak majd nálatok is. :evil:
Tényleg, gyere, ahogy csak tudsz.

Judit, én tudom, mi az! :wink: Kb 3 hete, hogy megérkezett hozzánk Anna és Peti. :D Nagyon klassz könyvek, Kriszta nagyon szereti. Sőt, még Boró is. Olyanyira, hyog az egyiknek el is szakította az egyik lapját, amikor meg akarta kaparintani. Nagyon örülök, hyog megvettem (rokonaink jártak kinn és ők vették meg), mert ez az a fajta mese, ami az ekkora gyerekeknek kell. Kriszta azóta is állandóan csak kérdezi: anyucika, mit íl itt ottan? :D :lol: :lol: :lol:
Így olvassák ketten:
Kép

Ma gyümölcsnapom van. Megettem már pár szem cseresznyét (de még van, csak alkalmam nem volt, hoyg megegyem), 1 nagy szelet dinnyét (még nem az igazi azért, bár rosszabbra számítottam) csak még nagyon drága, hiába, a szezonja majd kb 1 hónap múlva lesz, és 1 almát. De vettem barackot is. Úgy, hoyga mai napom fedezve. még egy tasak napraforgómagot kell vennem és meg is lesz a teljes menü.
Jaj, és képzeljétek, ma tornáztam egy kicsit Bíró Icával. Igaz, hoyg csak a fej, kéz-kar és lábbemelegítő gyakorlatokat csináltam meg, de kinyiffantam. Igaz, akkor időm sem volt folytatni, de huhh, nagyon nem vagyok formában. :roll: :oops: :oops: :oops: Na, lesz azért jobb ez! :wink: :wink:

Mentem is! HA valami kimaradt, szóljatok!!!

Ja, Jardina, nehogy azt mondd, hoyg azokat a hosszú írásokat pötyögtetni szoktad! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Mert sokszor írtad, hoyg na, máris mész a másik topikba írogatni, mégis több óra múlva kerül be az írás. Hiszen fél percbe sem telne átmásolni. Próbáld meg még, nem hiszem, hogy ne sikerülne csak úgy simán átmásolni, hiszen olyan érthetően írtam le!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!


Csak beugrottam, hogy vagytok-e! :)
Tegnap délután átjött anyukám és ha Nándi felébred akkor visszük haza, de előbb elmegyünk egy-két helyre vásárolni. Persze minden attól függ, hogy a baba mikor ébred mert anyukámnak délután mennie kell dolgozni és ahhoz időben haza kell vinnünk. De jó lenne, ha már nyugdíjas lenne!! (Gondolom ő még jobban szeretné....)

Hát, nálunk a hétvégi név- és szülinapozás odáig fajult, hogy a sógornőm ebédre hívott meg. Mit mondtam volna? Annyira ritkán van ilyen alkalom, hogy nem mondtam nemet. Nem tudom mi lesz a menü, majd még lehet rákérdezek odáig.

Dinnyét még nem mertem venni, pedig nagyon jó lenne, de félek hogy nem édes. Reménykedem, hogy azért egy hónap nincs a szezonjáig, hiszen mi augusztusban már nagyon sokszor "poshadt" dinnyét veszünk. Egyébként azt mondja a mondás hogy Lőrinc belepisil a dinnyébe -vagyis már nem jó mikor Lőrinc névnap elmúlik. Erre megnéztem a naptárat és augusztus 10-én és szeptember 5-én is van Lőrinc. Melyikre érvényes a mondás? Edith? Te esetleg tudod?

Judit, köszi a felvilágosítást a kakaóról.

A könyvet amit a lányok olyan aranyosan néznek a képen, nem ismerem de előbb-utóbb biztosan találkozni fogok vele, legalábbis remélem.

Olive, én azért remélem, hogy a kúra után sem esik szét ez a topik, főleg mert én leszek az örökös fogyózó :), én mindig itt leszek a helyzet és a kilók mostani állása szerint. A minusz 8 kiló pedig nagyon szuper!!! Gondolom most szárnyakat kaptál! Főleg mert még biztosan fogsz legalább két kilót (vagy többet is) fogyni a végéig.
Azt írja ez a kúra, hogy minél nagyobb a súlyfelesleg annál többet fogy az alany. Ezek alapján rajtad nem volt 15 kilónál több súlyfelesleg, ugye?

Jardina, haladsz a TK-val? Az én szereplésem a táblázatban inkább leépítő jellegű ha más is belekukkant az adatokba :oops: :oops:

Bogyó? Te merre vagy?

Nekem is mennem kell mert anyukámat megebédeltetem. Eddig az icic-pici kis kertemet "túrta" pedig nagyon vizes a föld.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Most, hogy átolvastam az írásomat egy kis magyarázat:

Természetesen nem direkt veszünk poshadt dinnyét, de erreféle az árusok nagyon leszoktak a lékelésről.
Egy-kettő kérdezi csak meg hogy lékelje-e. A zödségesnél szintén nem lékelnek. Én nem szeretem a már nem friss, ropogós húsú dinnyét és a párom sem, így van egy-két darab ami a kukában landol.
Ez a ráfizetés... :(

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Zsuzsi, mi soha nem is veszünk, ha nem lékelik. de a piacon mindig kivágnak egy darabkát, hoyg megkóstolhassuk. ha nem tetszik, nem kell megvenni. Ezért nem veszünk mi sem nagyáruházban, csak, ha nagyon muszáj.
A mondást abszolút nem ismerem. :)
Írjatok sokat, több részletben, mert megint nincs hozzászólásablakom. És még kell vagy 8 bejegyzés az új oldalhoz! :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith!

Sajnálom hogy nem ismered a mondást...valahogy rád gondoltam ilyen téren, de aztán lehet hogy majd a többiek tudnak rá mondani valamit...
Anyukám lepihent így visszajöttem, de lassan lekapcsolom a gépet.
Csak azért szaporítom a szót, hogy lemenjen az oldal.... :wink: :wink: :wink:
Néha elgondolkodom, hogy annyi mindent kellene csinálni a házban/házon a megszokott hétköznapi mosás, vasalás, főzés, takarítás dolgokon kívül hogy szinte rosszkedvem lesz ha rágondolok.
Négy éve lettek lefestve az ablakok, de egy-két helyen (főleg a vizes, vagy gőzös helységekben) lehet újra csinálni. Sajnos nincs szagelszívónk sem, nem tudom, hogy mennyire jók azok amikben elég rövid időközönként kell cserélni a betétet. A gőzt is elszívja? Mert télre mondjunk nem lenne rossz, ilyenkor ha jó idő van kinyitom egy kicsit az ajtót. De most télen a kicsi konyhaablakok is bepárásodtak többször és ezért felpattogzott a festék a belső ablakokon.

Na, nem untatlak benneteket, csak írtam ahogy Edith kérte.... :) :)

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!


Pár sort a dinnyével kapcsolatban: tavaly óta az Uniós rendeletnek megfelelően nem lehet felvágott dinnyét árulni a piacokon - sem, - ha nincsenek meg a feltételek: folyóvíz, dinnyét megmosni lékelés vagy darabolás előtt, a kést is, stb. - 50 ezerre bűnteti az ÁNTSZ árusokat a piacon, ha nem így tesznek. Hát persze nem így tesznek, mert különben nem tudják eladni az árut.
Vettem már olyan görög-görög dinnyét, amelyet megkóstoltam, ízre jó volt, meg is lehetett enni, de mégis - nem volt benne elég lé. Pedig ott vágták fel előttem az egész dinnyét. Ki tudja mikor szedhették le, ha ennyire eltűnt már belőle a lé.
Egy másik alkalommal - egy kb. 8 -10 kg dinnyét vágattam fel egy másik helyen, jól döngött, gondoltuk, hogy tuti jó dinnye. A színe, halvány-rózsaszínű volt, az íze kezdetben édeskésnek tűnt, aztán jött egy olyan rothadós mellék íz... mindemellett kásás is volt! Ilyenkor ez még nem normális! Aztán jobban megnéztem a dinnyét, s a magok mellett a dinnye húsa meg volt barnulva, ettől volt ez a rothadt mellékíze. Persze nem nyeltem le, és nem is vettem meg! Hát nem tetszett az árusnak, de sajnálatom...

Ha egy mód van rá kóstolás nélkül ne vegyetek dinnyét. Szép piros húsúnak és fekete magúnak kell lennie, akkor jó... Sárgadinnyét pedig mindig megszagolom, finom illata van, ha jó...

Na ezeket csak azért írtam le, hogy ti is jobban oda tudjatok figyelni.

Edit - Igen kösz, hogy leírtad, én próbáltam, de nem sikerült. Majd újra próbálom. Contoll C és V, mégsem másolta át a kijelölt részt, nem tudom miért. Antitallentum vagyok... Ami a könyvben van azt begépelni tudom csak, mert nincs szkennerem. Még...

Szép jó éjt!

:D :D :D

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok!

Akkor en is irok nehany sort, hogy teljen az oldal. :)

Most egeszen jol viselem sogornomeket. Az a szerencse, hogy csak a fiat hozta, aki 17 eves, a lanyat, aki 15, otthon hagyta. Tulajdonkeppen a kiscsajt viseljuk el nehezen, meg neha a sogornomet, de szerencsere o eddig meg ejszakara mindig elment az anyjaval, igy csak a kissrac maradt velunk. O meg jofej. Lolli pedig egyenesen imadja. Adogatja neki a jatekokat, ossze-vissza maszik rajta, kacag nagyokat, amikor hulyeskednek. Raadasul a kissrac nagyon segitokesz. Siman megeteti Lollit, sot tobb turelme van hozza, mint nekem. En pl. ma csak fel ebedet adtam Lollinak. Egyszeruen keptelen voltam megetetni. Sehogy sem akart enni. Este is csinalta a musort, csak akkor ugye az unokatesoja etette es o addig bohockodott, meg magyarazott neki, amig csak megette az egesz vacsorat. Ma teljesen le voltam dobbenve, hogy mennyire ert hozza a kissrac. Amikor indultunk zenebolcsibe, o adta ra a cipot, nyitotta ki a babakocsit, tette Lollit a babakocsiba, bekototte, stb. El nem tudtam volna kepzelni, hogy egy 17 eves srac igy tudjon banni egy ilyen picivel. :shock: Nekem nagyon jol jon, mert igy siman el tudok mosogatni, fozocskezni. Csak attol felek, hogy most jol hozzaszokik Lolli, hogy tarsasaga van, aztan ha elmennek, majd alig birok elmozdulni tole.

Mazsuzs, egyet ertek veled, mindig annyi csinalnivalo lenne a hazban a szokasos hazimunkan kivul. Nekem a kertre sincs idom, pedig ugy meg szeretnem csinalni, hogy olyan szep legyen, mint a regi kertunk. Meg eppen ultetgetni tudnek, mert akkor Lollit kivinnem magammal es elnezelodne a babakocsibol, csak eppen nem jutunk el palantakat venni. A kozelunkben sehol sem lehet kapni, kocsival kene valahova elmenni, de az utobbi honapokban sokat dolgozott a ferjem es altalaban csak vasarnap van itthon, akkor meg minden massal el vagyunk foglalva, nem jutunk el egy faiskolaig. :( Pedig nincs nagy kertunk, ugyhogy nem is kellene sok novenyt venni.
A lorinces mondast en is ismerem, de nem tudom, hogy melyik Lorinc napra vonatkozik. Viszont szerintem az augusztusira. Ha eszembe jut, amikor anyukammal beszelek, majd megkerdezem tole, ugyanis mindig o szokta mondani.

Judit, Edith,
en nem ismerem az Anna es Petit, de majd legkozelebb megnezem Magyarorszagon. Nekem viszont meg megvannak a regi Pottyos Panni konyveim is, meg egy csomo egyeb gyerekkonyvem, ugyhogy sokat nem kell vennem Lollinak. Egyenlore meg csak a kemenylapu konyveket "olvassa" a lany, de a mesere vagy versikerek nem kivancsi, csak lapozgatni akar. Annyira szeret konyveket lapozgatni, hogy szerintem egesz nap ellenne azzal. Remelem majd olvasni is ennyire fog szeretni.

KépKép
olive
 
 


Kuldok egy ujabb hozzaszolast, hogy segitsek Edithnek. Bar nem tudom, hogy a hsz. hosszusaga is szamit-e vagy csak minel tobbnek hsz.-nek kell lennie.

Ha lesz egy kis idom, akkor en is azert utananezek jobban a vercsoport szerinti dietanak. Na, nem azert mert kovetni akarom, csak most mar kivancsiva tettetek. En a halra es a gombar lennek nagyon kivancsi, mivel egyszeruen azokat keptelen vagyok megenni. A terhessegem alatt, amikor meg nagyon vacakul voltam es fozni se tudtam, a ferjem adott enni es nem szolt, hogy van gomba a kajaba. Mentsegere legyen, hogy o se tudta, mert ez valami kesz kaja volt es nem volt nagybetukkel rairva, csak az osszetevoknel volt feltuntetve kis betukkel. Roviden annyit rola, hogy amint megereztem a szamban, le se nyeltem pedig, a gyomrombol vulkanszeru kitortes indult meg. A ferjem azota nagyon figyel, hogy nehogy gomba legyen a kajamban. :lol: Szoval, lehet, hogy majd kiderul, hogy a vercsoport szerinti dieataban pont ezt nem ajanljak nekem. :roll: Vegulis mindegy, mert meg ha ajanlanak se ennem meg. :lol:

KépKép
olive
 
 


Folyt. kov. :)

Ma voltunk zenebolcsiben. Lolli nagyon elvezte. Volt olyan dal, amelyikre ritmusra ugralt (ulve). Meg a tanarneni is eszrevette es meg is jegyezte, hogy milyen ugyes. Ugy latszik szerencses es az apja csaladjanak a zenei tehetseget orokolte. En eppen gyerekdalokat elenekelgetek neki, de itt ki is fujt a zenei tudasom. Igaz, hogy regen zongoraztam, de tehetsegem az nem volt hozza. :roll: Mar egy darabot se tudnek eljatszani, pedig 5 evig zongoraztam. Szegyen, de igy van. A ferjem is 5 evig zongorazott, de o mai napig tud. Pl. nehany BEATLES szamot is siman eljatszik. Nekem ez meg kottabol se menne. :( Azt viszont megfogadtam, hogy beiratom majd Lollit zongorazni, de ha nem fogja szeretni, nem eroltetetem. En nagyon nem szerettem es eroltettek a szuleim. Semmi ertelme nem volt. Csak egy csomot veszekedtunk, mert nem akartam gyakorolni.

KépKép
olive
 
 


Mas...
Ma nekem husnapom volt. Mivel itt volt Lolli unokatesoja teljesen tanacstalan voltam, hogy mit fozzek. Foleg azert mert negyed 2-re ertunk haza es meg Lollit is meg kellett etetnem. 2 ora volt, mire lefektettem. Utana egy kicsit keso lett volna elkezdeni ebedet fozni. Aztan eszembe jutott, hogy hetekkel ezelott egy husnapon csinaltam mustaros-hagymas csirket foliaba bebugyolalva, tepsiben megsutve es a maradekot lefagyasztottam. Pont ket adag volt, ugyhogy azt vettem elo. Volt itthon fagyasztott sultkrumpli is, amit csak a sutobe kell bedobni kb. 18 percre, ugyhogy a kissracnak csinaltam hozza azt is. En meg nyers repat es uborkat ettem hozza.

Vacsorara meg disznot ettunk. Nalunk vastag szeletekben aruljak, ezt fuszereztem be soval, oreganoval es az utolso 10 percben karikaztam ra paradicsomot, es tettem ra sajtot. Utana meg visszatoltam a sutobe 10 percre. Maskor Mozarella sajttal szoktam csinalni, de az nem volt itthon es a sarki kis boltban azt nem lehet kapni, a Tescoba meg nem akartam csak emiatt elmenni. Azert igy is nagyon finom volt. Cheddar sajtot tettem ra, ami otthon talan a trapistahoz hasonlit a legjobban. A fiuknak krumplipuret csinaltam hozza en meg salataval ettem.

Tenyleg Edith, nalatok kaphatok a magyar sajtok vagy teljesen masfajta sajtok vannak?

Most mar elkoszonok, ismet kesore jar.

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm (de ki tudja meddig, mert már amúgyis :shock: így nézek, hoyg a lányok alszanak még) és akkor mégiscsak belevágok. Hosszas a cselezés, de most már csak 2 hsz. kell és új oldal lesz.
Olive, csak a mennyiség számít, mármint a darabszám, a hsz-k hossza nem. Bizony, írhattál volna még 2 üres hsz-t az este! :D :D :roll: :P Már azon gondolkodom, hoyg írok a moderátornak, vajon mitől van ez. Mert nagyon idegesítő.

Tegnap a gyüminapon sok gyümölcsöt ettem, de sajnos, amikor Kriszta ebédelt, én is elcsábultam vagy 3 aprófasírtra. :roll: :oops: :oops: :oops: :oops: Talán annyi szerencse, hoyg előtte egy ideje már nem ettem és csak késődélután ettem ismét gyümit. MOndjuk, a ma reggeli méretkezésnél meg is látszik. :( Már jóideje ismét stagnálok, sőt, most kb. félkilónyival több vagyok, mint 4 nappal ezelőtt. :roll: :oops: :oops: :oops:


Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: