Új privát üzeneted érkezett!

Nekem is fáj a fejem sokat, ezt részben a terhességnek tulajdonítom, de szerintem nálam is a méregtelenítés is az oka.

Indi, nem tudtam, hogy ez krisnás elnevezés. Akkor mostantól halvá :) Egyébként két indiai vega szakácskönyvem van, az egyik nyíltan krisnás, a másikról véletlenül tudom, hogy egyik szerzője krisna-tudatú - az üzlethelyiségünket bérli a fickó (egyébként Élet-Ház biobolt a Böszörményi úton :) )

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter :) halava - halva valójában nyelvészeti kérdés, mivel krisnások a szent szövegeket tanulják szanszkritul, az ételek nevét is úgy tanulták meg, csakhogy a modern indiai nyelvekben már mások a kiejtési szabályok. Egy indiainak meg kell magyarázni, mit is akarok például, ha krisnás módon "kicsharít" kérek - mert ugye az kicshrí - maximum kicsri.

Bocs, hogy nem kisbetűvel írtam, de én már öregszem :wink: és estére öszefolynak a kisbetűk a szemem előtt.

Ma sóskalevest "főztem": párolt sóska picit édesít, vizet hozzákever, turmixol. Nagyon finom - persze tejföllel is de jó lenne, de azt ma nem ehetek. Ded kapott hozzá kukoricapelyhet és egy kis tejecskét. Ízlett.

indianyo
 
 


Spenótos lepény

Tojás sárgáját sóval, szerecsendióval és liszttel kikeverem, hozzáadom a félig megpárolt spenótleveleket majd óvatosan a felvert fehérjét. vajas-zsemlemorzsás tálban tűpróbáig sütöm. Hidegen másnap de még harmadnap is finom krámsajttal, sajttal il. bármilyen nem túl sós kencével szendvicsként is.

indianyo
 
 

 
 

Ma finomfőzelék volt csupa friss zöldségből, répából, spárgából, borsóból, karalábéból, póréhagymából, csicserilisztes tejföllel habarva. Hozzá tócsni, amibe zöld erős paprikát kevertem apróra vágva.

Mostanában rákaptam a kiflisütésre, mert nem kell méricskélni a szeleteket a diétához, tudom mennyi szénhidrát/db. Beteszem a mélyhűtőbe, így mindig frissen esszük. Pár napja csináltam rozmaringos-fokhagymás sajtosat, és most sültek ki a pórés-paradicsomosak:

Kép

Kb. 8 centis póréhagymát és két paradicsomot apróra vágtam, ment bele 1 tojás, kb 2 és fél deka vaj, joghurt, fél kiló félbarna tönkölyliszt, 1,5 deka élesztő, só, méz. A tetejét is a liszttel szórtam meg a rusztikus hatás kedvéért :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Mennyi bodzavirágot szedjek egy 3 lityós üveghez? És mennyi cukor kell hozzá? Arra gondoltam, hogy citromlével csinálnám borkősav helyett. Szerintetek?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter :) Rákattantam a kiflijeidre :) Lehet, hogy délután sütök én is. Bodzához nem tudok hozzászólni, itt falun durva a mérték (5 liter vízhez 1 kiló cukor) én már a gondolattól is borzongok :shock:

indianyo
 
 


Eszter,
http://www.mindmegette.hu/index.php?app ... ecept=5258
itt az 5 literhez legalabb 100 viragot irnak
biobaba
 
 


Indi,
a kiflizésre rá is lehet kattanni :) Ma rukolás-lenmagost sütöttem :D

Az 5 liter/ egy kilót azért tovább higítják még nem? Én most tömény szörpöt csinálok, aztán rajtunk múlik, mennyire higítjuk majd. Végül kb 25 virágot vettem 3 literes üveghez, szerintem elég lesz. Csak a gyümölcscukor fogyott ki pont a közeli DM-ből (ott a legolcsóbb tudomásom szerint), úgyhogy azt kell holnap hajkurásznom...

Képzeljétek, anyósom elment a biopiacra, és onnan hozta a salátát az ebédhez :) Egyébként is rettentő figyelmes velem, mindig sok zöldséget is készít ebédre és szamócát is vett nekem, ha már nem sütizhetek :) Ez ma igazán jó kedvre derített.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter,
hogyan csinálod a tömény szörpöt? Meg kellene próbálnom nekem is. Most úgy tervezem, hogy 2 naponta csinálok másfél liternyi azonnal ihatót. ÉS egy csomó virágot megpróbálok szárítva eltenni.

Jut eszembe, bodzás palacsintát ettetek már?

orsi
orsko
 
 


Hát én 5 literbe 200 virágfejet tettem, és - lehet, h megköveztek-, de majd' 5 kg cukrot.... Idén csökkentem a cukoradagot (3-4 kg), illetve, lehet, h ennek a fele méz lesz... De ebből igazán sűrűszörp lesz, alig ujjnyi kell a pohár aljára!

klári
pumama
 
 


Karalabés recepteket kérnék szépen, hogyha van! :)
saara
 
 


Indi, savanyu leveseket miket szoktal csinalni?

Eszter, a kiflijeid... :P :P :P

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


8 hónaposomat most táplálom hozzá. Eddig csúszott alma, köles, rizs. Ugye ajánlják még a banánt, amit mi nem eszünk amúgy se nagyon, zöldségek még alszanak, hagymát csak nem adok neki:)
Marad a krumpli? Répa?
Vagy van valami jó "sorrendetek"?

klári
pumama
 
 


Zabpehely?
Én is kérnék szépen sorrendet :)

Orsi
osoa75
 
 


Recca :) Én gyakorlatilag minden zöldséges levest szeretek babérlevéllel és savanyúan, csináltam már spenótos-citromosat is, mert épp az volt otthon. Tudom, hgoy Benke szalonnapárti, úgyhogy nem fogja bánni ezt a jó kis sváb levest : árpagyöngy füstölthússal és répával - én nem szeretem a füstölt húsokat, de a kedvenc húsos császárszalonnával is finom, valamint nyilván helyettesíthető rizzsel vagy hajdinával is, hogy gluténmentes legyen.

Klári :) Zöldségek alszanak - milyen értelemben? Nálunk már óriási fej saláta és retek és spenót és sóska van a kertben.

Az én 8 hósom már evett céklát, sötőtököt, zöldborsót és zöldbabot (utóbbi kettőt átpasszírozva persze), spenótot és répát. Ő mundjuk hamar kezdte az evést - mert kóstolni nem volt hajlandó, azonnal nagyobb adagokat követelt :lol: A borsó és bab a mélyhűtőből, a többit viszont szerintem megkapod a biopiacokon és boltokban. Én nem tudok mindent bioboltban megvenni - nincs hozzá "tehetségem" :wink: - de a gyökér- és leveles zöldségekhez ragaszkodtam. A gluténmentes gabonákkal kezdtük. Régen nálunk ius ez volt a szokás, Amerikában így csinálják a mai napig és nekem is szimpatikusabb volt, mint gyümölccsel indítani. Ízesítetlen kukoricapelyhet és jól megmosott, megszárított rizst szoktam darálni, máris megvan az olcsó és finom babaétel. Ezekkel szoktam az ételeket sűríteni magamnak is, mostanra már krumplipelyhet és zabpelyhet is használunk.

indianyo
 
 


Bodza: pont tegnap próbáltuk ki a palacsintát. Finom volt :)
Szörphöz nálam a Klári által megadott rettenet arányok mennek, de végülis rajtunk múlik, meddig higítjuk utána, nem? Egyébként jó másfél liter vízbe tettem úgy 50 virágot végül, meg két citromot felkarikázva, plusz egy citrom levét és 20 g citromsavat (nem volt otthon több citrom, ez meg megmaradt mellszívókifőzésből :) ) Eddig 800 g gyümölcscukor van benne, de ki fogom egészíteni másfél kilóra, amikor felforralom. Ez pedig ma fog bekövetkezni :) A gyümölcscukor egyébként jobban édesít, tehát még kevesebb szörp kell majd. És így én is ihatok belőle :) Ha jól sikerül, jövőre többet csinálok. Azért is jó, ha tömény, mert kisebb helyen elfér és ez nekünk fontos szempont.

Karalábé nyersen is nagyon finom retek módra (vékonyra szeletelve + só) meg káposztareszelőn lereszelve, joghurttal, vagy citromlével és olívaolajjal. Főve nálunk főleg leves lesz belőle (hol parikásan, hol anélkül, tejfölösen és petrezselyemmel), mert Flóra nagyon szereti, de tölteni is nagyon jól lehet, akár hús nélküli töltelékkel. Töltve lehet egyszerűen párolni, vagy sütőben csinálni és még sajtot ráolvasztani, de lehet töltelék nélkül is, és hidegen tölteni pl fűszeres túróval.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Indi!
Olyan értelemben alszanak, hogy a többsége még csak a mélyhűtőből szerezhető be, azt meg nem szertetném. Saláta jó ötlet, de a puffasztósokat is késleltetném még egy darabig.
Cékla már nincs, sütőtök téli eledel. Hmm. Lehet, hogy túlparázom? (Annyira nem, hiszen kaja a gabonát, mondjuk én elég lassan kóstoltatom Borit, a sokáig szoptatás egyik titka ez:))

Tudtok jól bevált kovászkészítés receptet adni? (Vágyom a savanyúkenyérre...)
Egy könyvben élesztővel indít, de szerintem csak víz meg rozsliszt kell bele, azt cefrésíted, nem?
Illetve a már kész kovász további tárolása és felhasználása is érdekel, mert dióhéjban tudom, de egy tapasztalat nekem többet ér, főleg, ha vizuálisan is látom a dolgot.

klári
pumama
 
 



indianyo
 
 


Köszi Indi!

Spenót, sali mehet már 8 hónaposan, ugye?

klári
pumama
 
 


Sára!

A www.vegetarianus.hu-n sok jó reci van, pár karalábés is, én most onnan szoktam szemezgetni.

Klári!
Nálunk anno az alma+banán ment csak és ez elég sokáig, aztán a klasszikus répa, krumpli (ez nem annyira csúszott). Én is inkább gabonapárti vagyok, ezekből minden mehet? Hajdna, köles, zab, árpa, rizs?

Sikerült beszereznem árpát. :). Írd meg légy sz, hogy főzted meg paradicsomosan... :)
Egyik bioboltban nem tudta az eladónéni, hogy szokott-e lenni, de aztán az árpagyöngy beugrott neki. Ha jól tudom, van különbség a kettő közt. Ugye az árpa hántolatlan, az árpagyöny meg hántolt, így sok jó tulajdonságától megfosztódik...


Orsi
osoa75
 
 


Hehe, nálunk hasfájás kizárólag a korai klasszikusoktól (nyers alma, krumpli és répa) volt, minden mást remekül tudott enni a babinkó. Almát végül párolva ette 1 éves koráig, zöldségeket pedig olivaolajjal, azóta rendben az emésztés :)

Bár msot mintha változna a gluténtartalmú gabonák megítélése és megint szabad enni már 6 hós kortól, én azért vigyáztam és csak rizs, köles és kukorica került az asztalra 9 hónapos korig. Búzalisztes keksz volt az adventi naptárban a napi ajándék :)

Paradicsomos árpa engem is érdekel! Sőt, árpa nem gyöngy formában is - még csak pirítva, lisztként ettem, úgy nagyon finom - olaszok csodajó kenyeret sütnek belőle.

indianyo
 
 


Orsi, én is gabonapárti vagyok. A krumplit egyébként sokan (makrobiotika, antropozófia, mazdaznan) nem is ajánlják, kicsiknek pláne.
Viszont zabot ilyenkor már nem adok nekik, a melegítő-fűtő hatása miatt. Kölest nagyon szeretem, nagyon értékes, magas a vas tartalma (ha nem adsz húst, ez szempont). A kicsinek most kölespehelyből (DM-es, bár meg tudnám csinálni a pelyhesítővel is, de az idő és karizom, és egyik sincs...) főzök "tejpépet" (persze tej nélkül), abba megy gyümölcs vagy zöldség, vagy csak önmagában. Gyorsan megvan és nem kell turmixolni. És szereti nagyon. :)
Rizzsel ugyanezt meg lehet csinálni. Árpát, búzát én még nem mertem adni.
Hajdina hivatalosan nem is gabona, arra nem tudom mi az ajánlás.

Pindi
pindi
 
 


Pindi, Indi!

Köszi! :)
DM-es kölespehely nálam is otthon figyel, de még csak mi ettük :)

Találtam egy jó összefoglalót a gabonákról, nekem hasznos volt:
http://www.vitaterra.hu/tanacsok/tan_gabona.htm

Orsi
osoa75
 
 


Mi a különbség a kölespehely és az általam megfőzött köles végtermékek között?

Más:

margarin helyett, ha olajat teszek bármibe, milyen arányokkal tegyem ezt?

klári
pumama
 
 


Klári :)

Köles: Szerintem értékében nincs különbség, viszont a pehely rendkívül hamar elkészül - én le szoktam darálni, úgy még hamarabb és főzeléket simábban sűrít.

Mivel hidegen sajtolt, finom és értékes olajokat használunk, én nem szoktam sajnálni az ételből - persze nem tocsog az olajtól. Sajnos arányokat nem tudok mondani, én mindent szemre adagolok - margarint pedig 20 éve nem ettem - akkor is muszájból.

indianyo
 
 


Klara, te sutiknel gonndoltad a margarin helyett az olajokat? En annyit szoktam, h jo allagu legyen a teszta.

Biobaba
biobaba
 
 


Sütiknél olajból kevesebb kell, margarinhoz képest kb. 70-80 százaléknyi. Merthogy nincs benne víz :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Most vettem életemben először tahint, vagyis szezámkrémet, de elég folyós. Ilyen szokott lenni? Ízre finom.
Csicserikrémen és kenyérre kenésen kívül mire lehet még használni?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Padlizsanos kremet csinalni belole es pitaban, de most epp a Varga Okogazdasagnal punnyadunk:) Nem tudom a pontos receptet.
biobaba
 
 


Hú, Biobaba, elkészült a panzió? (Amikor kb. másfél éve voltunk, akkor még csak épült.) Majd mesélj! :)

Akartam már írni, nagyon finom tököt csináltam (és nagyon hamar elkészült), most még friss, zsenge tököt lehet kapni, azt csak meghámoztam, és kockára vágva megpároltam. Csináltam hozzá hagymás-kapros-tejfölös, olyan jó kis savanykás "mártást" (a végén összekevertem a tökkel, szóval akár főzeléknek is lehetne nevezni :)) - már nem emlékszem pontosan, hogyan :roll: Az biztos, hogy most tudatosodott bennem, hogy ecet helyett mindig lehet citromlét használni :) Rízs volt hozzá, azt hiszem...

GyeZsu
gyezsu
 
 


Épp nyers sárgarépát mártogatok szezámkrémbe. Isteni!
Kösz biobaba, közben felfedeztem a padlizsános receptet, lehet, hogy meg is csinálom ma, mert még van eltett padlizsánom. A recept pofonegyszerű, mint a legjobb kajáké általában: a tört padlizsánt római köménnyel, fokhagymával, sóval, citromlével és szezámkrémmel kell kikeverni, és már lehet is mártogatni vagy kenegetni :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Igen, egyszeru, es igazabol nem is nagyon szamitanak aranyok,ki lehet talalni konnyen:) Csinalj hozza pitat.

Gyezsu, kicsit vegyesek az erzeseim. Egyreszt egy 4 csillagostol , ha itt egy okogazdasag, tobbet vartam. Pl nem ertem, h miert nem a sajat vajukat adjak a reggelihez. Kicsit elbizonytalanit, h akkor mi is van valoban a gazdasagbol... Van par ilyen aprosag. Masreszt azert csondes hely, meg pl a joghurt, kefir tuti, h innen valo:) Van nagy kiszerelesu kefirjuk, joghurtjuk, de boltokban meg sose lattam:( A gazdasagbol csak az allatokat mutatjak meg. Persze nem lehet mindent, hiszen egy csomo foldjuk nem is itt van a hotel mellett. De beszelni se nagyon beszelnek rola, aztan ha kerdezek,a kisero nem igazan tud valaszolni, aztan ahova iranyitott, h ott tudnak majd, ott se tudtak...:( Persze valahol biztos van, aki tudna valaszolni,de nem sikerult megtalalni eddig:) De bekeredzkedtunk a fejesre, az is jo volt. Lovagolni is lehetne, de en ekkora hassal mar nem maszok meg egy lovat. Van wellness reszleg is. Olvastam valami olyat, h lesz kisgazdakepzo gyerekeknek. Arra kivancsi lennek, de iden meg nincs, meg persze kicsi meg hozza a kinn levo. A kornyeken van par fold, az jo, mert ahogy maszkaltunk,kirandulgattunk, a gyerekbe azert most is ment, h amit eszunk,az megterem valahol, kell neki a fold stb.

Aztan a falu egyetlen boltjanak kinalatat megnezve azon is gondolkodtam, h h lehetne megoldani ilyen videken a kornyezettudatossagot. Mivel szodabikarbonat kaptam a boltban, tudtam hajat mosni:) Szoval szerintem siman lehetne itt is. Sot itt azert meg konnyu is lenne, hiszen innen a gazdasagbol eleg sok dolgot be lehetne elvileg szerezni.

Kozlekedes: jo kis korbejaros buszok. Regen utaztam mar ilyennel. Minden faluban csinal egy hurkot,igy eleg sokaig tart az ut. Ellenben van eleg sok auto,amiben tobbnyire csak egy -egy ember ul. A tipikus ingazo autos. Szoval lehet stoppolni:) No, de ezek mar nem a gazdasagrol szolnak, csak mosteppen egyutt jarnak:)
biobaba
 
 


Biobaba!

Tudom, h már volt szó erről, szódabikarbónával hogy mosol hajat?
Jó pihenést Nektek! :)

Orsi
osoa75
 
 


Biobaba :) Jó alaposan nézz körül! Sajnos pont erről a gazdaságról hallottam két nagyon csúnya dolgot - az egyiket látta, a másikban pedig részt is vett az illető, aki mesélte. Most nem részletezem itt, de nagyon elszomorító volt hallani.

Tahinit nyers vagy pirított szezámmagból csináljak?

indianyo
 
 


Mihez szeretnéd csinálni a tahinit? Szerintem egészségesebb a nyers és hántolatlan, és nekem jobban is ízlik (pedig magát a magot pirulva szeretem).

Biobaba, ki fogom próbálni pitával a padlizsános krémet :)

Varga ökogazdaság :(

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Jaja, azert is jottunk, h jol szetnezzunk:) Mar amennyire tudunk. Kivancsi lennek, h mit hallottal, Indi. Akkor tudnam, mit nezzek meg alaposabban:) Mar csak kb. holnap delig vagyunk itt. Egyebkent egyelore megmaradok azoknal a gazdaknal, akiktol eddig is vasaroltam:)

Szodabikarbonas hajmosas:hajmenyisegtol is fugg, h mennyi kell. Feloldom kis vizben azzal bedorgolom a fejbort. Korpasodasnal nagyon jo egyebkent. Emiatt kellett most hajat mosnom,mert valamitol teljesen kiverte a fejemet a korpa:(, aztan a bolti samponokba nem nagyon akartam beruhazni:) Aztan jo alaposan le kell obliteni, mert elegge tud tapadni a hajhoz. Az meg jo, h semmilyen "balzsam" nem kell utana, h ki tudjam fesulni a hajam. Ja, meg tobbnyire mindenhol lehet kapni:)

http://www.jotudni.hu/tippek/tipp_600.html
http://www.zoldfelulet.hu/eletmod.php?a=8&id=30&indx=ok
http://www.klte.hu/~wwwinorg/essays/essay057.html
biobaba
 
 


Segítsetek!!

Kezdenek felrobbanni a bodzaszörpök a "kamrában"! Oda mind a 7 liternek:(( Pedeig becsülettel bekenegettem mindegyik száját tojásfehérjével, majd nátriumbenzoát a két celofán közé. De robbannak. Amit csak mézzel tettem el, az már egy nappal korábban lőtt:(( Vagy 3 kg gyümölcscukornak is pá...

Eszter! Te hogyan "tartósítottad" a szörpöt?

Most azon gondolkodom, hogy a következőt lefagyasszam, vagy forraljam-e inkább, hogy megmaradjon?

klári
pumama
 
 


Klari, a mi "szorpunk" mar azas kozben "megpunnyadt" :shock: :( szoval en inkabb nem adok tanacsot :lol:

Indi, spenotos lepeny nagyon kiraly :)

lanyok, egy kerdes: hasznal vki malmot? tapasztalat, velemeny?

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Klári, én forraltam, mert nem akartam tartósítószert használni. Talán bor még lehetne az erjedő bodzádból...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Klari, ez a tojasfeherje, natrium-benzoat ismeros. En igy sose csinaltam bodzaszorpot. Zoldkoznapi kalauzban irjak ezt? Eddig en csak siman cukorral tettem el, nem robbantak, punnyadtak. Iden akarom majd kiprobalni cukor nelkul, ha sikerul most hetvegen viragot keriteni... Dunsztban voltak? V mit csinaltal veluk, mielott jott a feherje, meg a benzoat? Lehet, h a celofannal nem sikerult legmentesen lezarni?
biobaba
 
 


Recca, mi használunk malmot, a Kétezeregy Bt. Arabelláját. Nagyon jó, én nagyon szeretem! Talán a leghasznosabb és legtöbbet használt konyhai gépünk.
"Zsírosabb" magokat, pl. zabot nem lehet vele őrölni, de búzát, árpát, rozsot, rizst nagyon jól.
Valahogy a frissen őrölt, langyos lisztet "élőbbnek" érzem, mint a boltit, és szerintem jobb is lesz belőle a kenyér vagy süti.

Pindi
pindi
 
 


Nekunk csak pelyhesitonk van, de az is annyira jo. Majd egyszer ilyen malmot en is szeretnek:) Egyebkent szerintem ezek inkabb amiatt csinalnak jobb lisztet, mert ko van bennuk. Az altalanos nagy malmok manapsag, inkabb hengermalmok. Csak azert gondolom, h a koves malom es a hengermalom kozti kulonbseg okozza a liszt minosege kozti kulonbseget, mert pl a Rabcakapi tk. lisztbol nagyon jo kenyeret lehet csinalni, es nekik koves malmuk van, mig mas bolti lisztekbol tenyleg nem olyan jo a kelt teszta, es ott nem hagyomanyos koves malommal dolgoznak.
biobaba
 
 


Pindi, az szep malom (bar nyilvan nem ez az elsodleges szempont ;)). mondjuk en elsosorban a kezi malmaikat nezegettem, bar a vegeredmeny szempontjabol - gondolom - ez mindegy. azt nem tudod veletlenul, h kukoricat miert nem lehet ezekkel orolni? tul nagyok a szemek? v tul kemenyek? es a "zsirosabbakat" miert nem? eltomiti?
ja es meg vmi: a magokat honnan szerzed be? es kb milyen arban merik?
koszi :) (bocs a sok kerdesert :oops:)

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Nekem is ez a nagy dilemmam, marmint a kezi v aramos malom. Eddig emiatt nem vettunk. A kezivel valoszinuleg nagyon sokaig tartana megcsinalni azt a lisztet. Amott meg az , h megint egy elektromos kutyu.

http://www.nyitottkert.hu/Fenykepek/jun ... hoto12.jpg - ilyenre vadaszok, de meg nem sikerult szerezni, allitolag Erdelyben meg manapsag is hasznaljak par helyen, de eddig nem tudtak nekem felhajtani ott ilyet sehol.
biobaba
 
 


Rábcakapiék lisztje tényleg nagyon jó! :)
Én a malomkérdést egyelőre halasztom, amíg kicsivel nagyobb helyre költözünk.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok,

ASZALÓGÉPE van-e valakinek? Anyukámnak akarunk egyet venni most a szülinapjára és van Hauser tízezerért és Ezidri 26-38ezerért (ez két különböző típus, nem ugyanaz a gép fluktuál ennyire). A pénztárcám igazából csak a hausert bírná, és hát az sem egy rossz márka, tehát működni biztos működik. Lehet, hogy a másik csak olyan extrákat tud, amire nincs is szükség, vagy pedig pont az az egytelen, ami tényleg jól dolgozik?
Van-e valakinek tapasztalata bármelyikkel is?

(Elég sürgős lenne, pénteken mennénk venni.)
köszi előre is!
h_szilvi
 
 


Szilvi!

Mi most adtunk túl egy Hauseren :(
Egyszer próbáltam, majd' 2 napig berregett a konyhában, majd 10 nem bírtam tovább hallgatni, beraktam egy tálba a végterméket, ami 10 perc alatt eltűnt :?
Na, akkor azt mondtam, hogy se áramot nem fizetek ezért, sem a fülemet nem zavarom miatta. Maradt a tűzhely sütője, prímán, 1 óra alatt ropogósra aszalódnak az almák benne. (EDDIG CSAK AZT PRÓBÁLTAM, majd jün a szilva nyár végén)
De lehet, hogy ez egy prototípus volt, ezen semmi hőfokot nem lehetett állítani pl.

Bodza:
Most fejeztem be a következő adag eltevését (az előző cirka 7 liter sűrű szörp likvidálása után :evil: )
Most forraltam, és száraz dunsztba tettem. 5 l vízhez 2,5 kg gyümölcscukor ment, citromsav sem, épp most olvastam róla, hogy nem is annyira ártatlan jószág. Majd frissen teszünk bele citromot! :wink:
Előző, ami megbuggyant: Nem forraltam egyáltalán, hanem hidegen leszűrtem, üvegbe be, nátriumbenzoátos-tojásfehérjés megoldással lecelofánoztam, de úgy néz ki, nem jött be. Morcos vagyok a kárba veszett gyümölcscukorért, és a rengeteg időért...

klári
pumama
 
 


Klári,
köszi az infót. Akkor lehet, hogy összeállok az öcsémékkel, hogy vegyük közösen a drágát. Anyukámnál rengeteg a gyümi, mindenféle, valamennyit befőz, a többit fagyasztja, de sztem nagy keletje lenne az aszaltnak, és akkor legalább nem (csak) csokikát ennének nála az unokák. :P
h_szilvi
 
 


Recca, én is kézi malmot szerettem volna, de jól tettem, hogy végül nem azt választottam. Szerintem akkor csak ünnepnapokon használnám... Nem az lenne, hogy "na összedobok egy kenyeret", és amíg előveszem a többi hozzávalót, addig a gép megőröli a lisztet, hanem ott ülnék felette negyed óráig. Erre nincs kapacitásom (időm, türelmem, de főleg karizmom...). A pelyhesítőt is csak nagy ritkán használjuk, ugyanezért, pedig ott nem kell egyszerre egy kilót ledarálni. De te ismered magadat, lehet, hogy neked beválna.
(Biobabának igen, ezt látatlanban megmondom...:))

Kukoricát szerintem nem próbáltam, csak zabot, és azt hiszem az volt vele a gond, hogy összetapadt a lisztje bent a gépben. Egy kis bőrdarab söpri ki a lisztet a garatba, az nem tudott ettől a felgyűlt liszttől forogni, és ezért nem jött ki a liszt.

Gabonát a Múzeum körúton vagy a Naprában veszem kimérve. Mostanában nem vettem, nem tudom pontosan az árakat, de a sima búza talán 100 körül van, a tönköly kétszázvalamennyi.
Ha valaki tud más beszerzési helyet, esetleg olyat, ahol nagyobb mennyiségben is lehet venni, az szóljon légyszi!

Pindi
pindi
 
 


Pindi, Rabcakapi:) Csak veluk az van most, h eltuntek a piacrol:( Legalabbis mult heten nem voltak es egy ismeros azt mondta, h nyaron nem szoktak jonni szombatonkent. Ellenben jonnek szerdankent es akkor megrendelesre hoznak cuccokat. Hoznak neked akar 20 kilo buzat is. Oda a MOMhoz. A szamuk: 96/271 496

Biobaba
biobaba
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: