Új privát üzeneted érkezett!

Livus :) köszi a történelem-kiegészítést, én is így tudom a dolgokat nagyjából (1300-1600 kb. :) És mindenkinek köszi az említést, újra előjött egy csomó jó gondolat bennem a korral kapcsolatban, most Húsvét előtt különösen jóleső az ember szellemi fejlődésére visszatekinteni.

Gabi :) Dominó mossa a fogát a kis keféjével fürdés közben - de ez csak utánzás, valódi fogmosást csak akkor kezdünk, ha az összes fogacska kibújik. Kefénél én közepes és tömött, rövid fejűt szeretek, ára nem lényeges.

Borzasztóan szenvedek a sütőtlenségtől, adjatok tanácsot: mivel lehetne helyettesíteni a sütőt?
indianyo
 
 


Indi, kinn a szabadban hamuban sult pogacsa:) Par dolgot talan ontott vas edenyben meg lehet csinalni, de nem tudom, nagyon nincs tippem. Lehet, h mikrot nem akarsz:)

OFF
Szoval Egon Friedellnel (a "zsenialis dilettansnal":) ) fordul pl elo, h a reneszanszt mar az ujkorhoz sorolja. Szerintem erdemes elolvasni az errol szolo irasat.
A gotikarol meg nagyon jo Georges Duby: A katedralisok kora c. iromanya.
Ill. Klaniczay Gabor (szerk.) Europa ezer eve: a kozepkor I-II.
Persze meg van rengeteg, de ezeket szerintem nem olyan nehez olvasni.


Biobaba
biobaba
 
 


Livus!
Én is úgy tudom, hogy a Lehel piacon az ökosarokban nem bio a tej - férjemnek mondta az eladó csajszi, de ezek után kicsit elbizonytalanodtam, szerintem kérdezd meg az eladót, mikor venni szeretnél. A joghurtjukra rá van írva, hogy bio, de a többi termék asszem nem az. Azért mi többnyire tőlük veszünk minden tejterméket (csak ha nem jutunk el, akkor a lakótelepen lévő tejeskocsiból, az minden nap itt van a ház tövében 12-17 óra között, de itt 200 Ft a tej...)
Az újpesti biopiacon van biotej, a Galgafarmosok árulják. Gondolom, ez a MOM-ban is van (ez lehet, hogy közelebb van hozzátok), meg lehet, hogy mások is. Persze a galgafarmos jóval drágább (pontosan nem tudom, most mennyi).

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 

 
 

Gabi! Koszi a fogkefés kérdést, én is épp mostanában gondolkodtam el ezen. Flóra fogát mi se mossuk, de nagy érdeklődéssel figyeli, mikor mi mosunk, és néha ő is "mossa" a babafogkeféjével :-) vagy mi úgy teszünk, mintha megmosnánk a fogát, inkább csak azért, hogy szokja a dolgot. Amúgy a pár fogacskának biztosan elég, ha rágcsálja a fogkefét, szerintem így is szépen ledörzsöli őket :-)
Fogkrémet úgy tudom, csak akkortól lehet használni, mikor már kiköpi és nem nyeli le (persze biztos függ attól, hogy milyen fogkrém...)

Livus! Ha öcséd elolvasta, én is elkérhetem a Goddall könyvet? Olyan kivancsi vagyok ra. Persze csak ha nem kell éppen neked vagy nem ígérted másnak.

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Biobaba: te micsoda linkeket tudsz mindig :shock: :)
A katedrálisok korát én is olvastam :)
Ja, és tudjátok mi jó még? Hankiss Elemér: Proletár reneszánsz. Na, ezt már kb. 3 éve készülök elolvasni :roll:

Anikó: hát akkor mostmár végképp nem tudom eldönteni a tejcit. :roll: Megkérdezem, ha arra járok. Mert az ára nagyon vonzó :)

Fogkrém: ez tényleg igaz, legalábbis a fluoridos fogkrémről én is azt tanultam, hogy nem szabad lenyelni, mert sejtroncsoló (asszem).
Könyvet szívesen kölcsönadom, igen. Nem tudom, hol tart az öcsém.

KépKép
livus
 
 


Ja, Indi: van némi sütőhelyettesítési tapasztalatom :)
Egyik lehetőség a grilles mikró volt nálam is :?
A másik viszont: Party grill a neve, ismered? Ilyen kis pici sütőcske, árammal megy. Emlékezetem szerint pirítóst,sütőtököt, melegszenyát, gesztenyét, grillezett husikat és zöldségeket sütögettem benne jobb híján.

KépKép
livus
 
 


Livus, menj oda, es ha ott a fonok csaj (rovid, vilagosbarna haju, kozepmagas), akkor kerdezd meg tole. (Azert mondom, h tole kerdezd, mert pl a vajra ott egyszer az egyik elado azt mondta, h bio, es amikor a fonok csajszit kerdeztem, o mondta, h a vaj nem az.) Unyiaktol van a tejuk. A bio piacon is kerdeztem mar az unyiaktol, ok viszik oda a tejet. Nehany tehenuk atallasos ugyan, de azzal jonnek a piacra is (ha jonnek:(). Egyebkent ma szandekomban all a Lehel terre menni, mert elfogyott a tejunk. Meg most van Appenzellerjuk:)

A tortenelemert egyebkent rettenetesen odavagyok, ugyh nem veletlenul tudok ilyen linkeket:)

Biobaba
biobaba
 
 


ami meg eszembe jut:)

stressz:
http://nol.hu/cikk/400789/

"A mai kor tünete, hogy a felnottek körében is sokkal több a gerincbeteg,
mint korábban. Ennek fo oka a túlterheltség és a bizonytalanságból adódó
stressz. A professzor tapasztalatai szerint ma többen szenvednek a
stressztol, mint Vietnamban a háború idején. Az emberek tele vannak
bizonytalansággal, nem tudják, holnap lesz-e munkájuk, mibol fognak élni,
hogyan tudnak alkalmazkodni az új helyzetekhez. A feszültség kihat az izmok
és ízületek mozgására, a feszült embernek rossz a tartása, szó szerint
terhet cipel a hátán, és a megváltozott mozgásrendszertol elobb-utóbb
megfájdul a gerince.
___________________________________

magyarok atlageletkora eleg gyaszos a nyugatabbra elokehez kepest,
oka: ?
___________________________________

110 evig elo kaukazusiak?
__________________________________

PM10?
__________________________________

OK, h tovabb elunk, mint regebben, de milyen korsagoktol szenved kozben a test? A szep barokk alatt rothado belso :?

Biztos eszembe jut meg mas is.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok, két kép erejéig visszatérnék a mosható betét kérdésére. Most érkeztek meg az ImseVimse betétek, minit és normált rendeltem, biopamutból vannak. A képeken színéről és visszájáról a következő sorrendben láthatók: ImseVimse normál betét, Natracare normál, ImseVimse mini, Carefree, Natracare tisztasági piskóta alakú, Natracare tisztasági standard. A Natracare-hez a tapasztalatom: A normál betét kicsit összegyűrődik a szélén használatkor, nem túl kellemes. A tisztaságiból pedig jobb a piskóta alakú, mert a másik ragasztócsíkjai néhol elengednek, és összegyűrődik. A pamutokat még nem próbáltam.

Kép
Kép

kamcsatka
 
 


No, megjartam a Lehel teri piacot. Tej, unyiaktol van, es azert 150, mert a kornyezo tejeseknel 170 literje, es ennyiert tudjak eladni. A MOM piacon meg azert lehet dragabban adni, mert az hetente 1x van, nekik meg minden nap el kell adni a tejet a Lehel teren.

Biobaba
biobaba
 
 


Orsi, es honnan rendelted oket?

Biobaba
biobaba
 
 


Ahonnan a Mei Tai-okat meg a Babylegs-et is (az az aerobiczokni-féle hordozáshoz és pelenkázás megkönnyítéséhez), Németo-ból a http://www.tragezauber.de ről. A barátnőm is rendelt Mei tai-t, a húgának postázták Németo-n belül, ő hozta haza. Csak azért írom, mert így nem volt költsége, amúgy meg elég húzós (utalás, postaköltség).A kicsiből egy 3-mas csomag 9 EU, a normálból 13 EU.

kamcsatka
 
 


Biobaba :) off - engem is EF inspirált anno :)

Köszönöm a sütős válaszokat - ha lenne pénzem, akkor nem lenne sütőhiányom :wink:

Egy közepes méretű elektromos sütő egyébként annyiba kerül, mint egy öntöttvas lábos - bár utóbbi is nagyon szimpatikus, nem fér bele a költségvetésbe. Esetleg ha a Városligetben tüzet raknánk :lol:
indianyo
 
 


IKEAban lehet venni olcsobban ontottvas labost. Ha jol emlekszem 10e, francia. V ennyiert lehet venni elektromos sutot is? :shock:

Biobaba
biobaba
 
 


Kamcsatka: az aerobik zokni hogyan könnyíti meg a pelenkázást??? :shock: Nem értem.

Biobaba: és most akkor bio a tej vagy nem? :)

Indi: ez a Party grill egy ezeréves akármicsoda, nem egy drága kütyü :) LEleőhely szerintem az ecseri vagy a Vatera. :lol:

KépKép
livus
 
 


Na, ez az, Indi :)

Kép

És Biobaba: mi az, jhogy átállásos tehén? Hogy még nem bio, de hamarosan az lesz?

KépKép
livus
 
 


Na tessék, aki keres, talál! :)

AKA a party grill "márkája" :lol:

http://images.google.hu/imgres?imgurl=h ... %26hl%3Dhu

Hű, ez borzalmas hosszú link :oops:

KépKép
livus
 
 


Köszi a segítséget, tényleg! Szüleim fél éve vettek 9 ezerért teljesen jó alul-felül fűtő elektromos sütőt (kisebb tepsi simán belefér), ez kapható sok helyen, szerintem ez lesz a megoldás. Kenyeret is sütöttem már benne, meg is tanultam, hgoy le kell takarni, mert kisebb térben gyorsabban megégnek a dolgok :lol:

De öntöttvas lábosról se mondok le, előbb-utóbb lesz majd olyanunk is, szeretem.

Ahogy a mosható betéteimet is, újra és újra hálás vagyok nektek, amiért ennyit beszéltetek róla, fantasztikus, hogy már nem kell szemetes a vécébe és nem kell gondolnom rá, van-e itthon, vagy szaladni venni és aztán meg keresni a helyet a kidobáshoz és és és szóval szeretem. 2500 volt és elég végig :)

Ökoszolgálatnál sokféle bevásárlótáska kapható most 500 és 1500 között, TVE nincs, de a Humusznak van egész nagy is - meg vannak színesek is. És ittunk a tisztított vízből, finom.
indianyo
 
 


Livus, nem a zokni pelenkázza a gyereket:-)
Csak annyi, hogy nem harisnyát szoktunk hordani, hanem hidegebb időben gatyát, rá a zoknival, ha meg melegebb lesz, akkor textilpelus+csak a zokni elég. Pelusozáskor mindkét esetben az az előny, hogy kimarad egy réteg le- és felhuzigálása. Továbbá jó csúszó-mászó gyerkőcöknek, védi a térdet, és nem kell harisnyát ráadni. Hordozáskor pedig plusz védelem, mert az a részük lóg ki legjobban a hordozóból. Meg mondjuk szép is, de ez nem segíti elő a pelenkázást :D

kamcsatka
 
 


Lányok,
Próbálta valaki a Henna Plus növényi por hajfestékeket? Ezeket csak vízzel kell kikeverni, tehát ha jól értelmezem, teljesen természetesek (Greenpeace is ajánlja).
Ezekre gondolok:
http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?sho ... Bio_397614

Pl mennyi kell belőle hosszú hajra? Az, hogy 100g, nem igazán támpont, webáruház lévén viszont nem tudom szemrevételezni a dobozt.

Esetleg más ötletetek henna lelőhelyre ill hennás hajfestésre? Eddig még a hagyományos hajfestékemet nem sikerült lecserélnem, visszariasztottak a nagyon húzós árak (ráadásul ha jól értelmezem, az ún bio hajfestékek közül sokben is vannak károsabb anyagok, színelőhívó emulzió ill társai). Annyit már elértem, hogy nagyon régen festettem hajat, nem szívesen szennyezném magamat vegyszerrel, viszont nem szeretem a seszínű barna alapszínemet, kipróbálnám a hennát.

Ja még valami: olyant is hallottam, hogy hennázás után nem ajánlott visszatérni a normál festékhez, mert szétszedi a hajat, lehet ez igaz?

Eszter
ikra
 
 


Indi,

nekünk is van ilyen (amit Livus feltett képen) azt hiszem valahol a padláson. Ha gondolod és ez kisegít szívesen odaadom neked.

Laura

Kép
tabajd
 
 


Orsi,

ImseVimse nem svéd gyártmány? én is néztem az tetszett benne hogy van több méret is mosható betétből. De ha már rendeltél ezt-azt, mosható pelust nem rendeltél véletlenül (mármint Imse Vimse márkát?)

Laura

Kép
tabajd
 
 


De, svéd. Először akartam pelust is, de aztán visszafogtam magam. Elég pelusom van. Bár lehet, hogy csak úgy mókából kellett volna...

Livus, persze neünk is van ilyen csehszlovák sütőnk :D Legalábbis én így hívom, ugyanilyen ronda, elszíneződött, és szuperjó! Örök klasszikus, melegszenyára és baconos sajtos virslire...

kamcsatka
 
 


Szuleimnel is van. Remoskanak hittak a regvolt Csehszlovakiaban, ha jol emlekszem:)

Livus, atallasos azt jelenti, h biosodnak:) Valahogy ugy vannak a teheneik, h egy reszuk mar bio minositesu, egy reszuk meg meg nem.

Biobaba
biobaba
 
 


Ha valakinek van Popolini-féle tönkölyös szoptató párnája, lemérné, hogy kb. mik a méretei és hány kiló?

És még az is érdekelne, hogy a Rábcakapi-féle pelyva, amit az összel vettetek, hogy vált be, ?

Köszi előre is!

Pindi
pindi
 
 


Ikra,
én a Sante hajfestékét használom sok éve, nagyon szeretem. Volt egy időszak, amikor nem lehetett kapni, kipróbáltam másféle hennásakat, aztán boldogan tértem vissza erre. Rengeteg szín van, nagyon szépek, és nekem egy doboz elég a nagyon sűrű, de csak vállig érő hajra. (Erős fekete teával és/vagy vörösborral keverem ki).
[url]Itt [/url=http://aletheiabio.hu/index.php?page=shop.browse&category_id=126&option=com_virtuemart&Itemid=26]lehet kapni.
h_szilvi
 
 


Bocs, szóval itt.
h_szilvi
 
 


Szilvi, őszülő hajra is jó? Mert úgy tudom, a biofestékek nem nagyon fedik be az ősz hajszálakat.

Biobaba, a rémuska (legalábbis mi úgy hívjuk) az nem egy nagy kerek, fedeles tál, aminak saját elektromos csatlakozója van?

kamcsatka
 
 


Orsi, mi ezt a grillezo bigyuszt hivtuk annak, de ez nem jelenti tutira azt, h tenyleg ez is volt a neve.:) Nem tudunk csehul.

Biobaba
biobaba
 
 


Szilvi, ez a kek csikon jarkalo golya?

:wink:
biobaba
 
 


Én ellenben nagyon perfekt vagyok csehből:-) Na, nehogy elhidd... Mindenesetre nagyon fontos kérdést tárgyaltunk meg:-)))

kamcsatka
 
 


Orsi :lol:
nalad a pont
En meg majd megkerdem a felmenoket, h akkor azt a bigyot neveztuk-e valahogy:)

Biobaba
biobaba
 
 


[quote]m írta:agyarok atlageletkora eleg gyaszos a nyugatabbra elokehez kepest,
oka: ?


Biobaba, anno a munkam soran elolvastam jo nehany cikket errol, valasz: kaja, alkoholgogyasztas, cigi.

Ha megnezem, h a videki ismeroseink pl. mit esznek... :roll:
Azt hiszem az ujra hasznositott napraforgoolaj nagyon nagy bunos, a sok hus es a keves zoldseg (ha van, az is szet van fove, uszik az olajban/disznozsirban es a tejfolben. vagy rantva van.)
saara
 
 


Sziasztok!


Kérlek lányok ha valaki tud valami jo praktikát receptet zepter masterpiece rendszerhez... segitsen ez nekem nagyon uj... :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


Szilvi,
Köszi!!! Végre valaki, aki próbált is ilyen hajfestéket :). Akkor kipróbálom ezt, azt hiszem. Annak van jelentősége, hogy mivel kevered ki? Jobban fog, szebb lesz a színe?

Eszter
ikra
 
 


Még egy kérdés: ez a link egy bionagyker, itt lehet "mezei" vevőknek is vásárolni? Mert az árai nagyon jónak tűnnek...

Eszter
ikra
 
 


Eszter, biopiacon pont ugyanennyibe kerülnek. Nálunk férjem használja, viszonylag jól fed, pedig ő eléggé őszül.

Pindi
pindi
 
 


Kamcsatka, Ikra,
hát edni ne múgy fed, hogy olyan lesz a színe, mint az eredeti haj, nekem gyönyörű melírozott a hatás. Igaz, én sötétbarna hajhoz a "bronze" színt használom. Magyarul, befogja, de nekem nem ugyanolyan színre, amit én egyáltalán nem is bánok!
Hoyg mivel keverem ki? A csonmagra van írva, hogy jobb ha ezekkel, mintha csak vízzel. Nem tudom, nem próbáltam.
Én csak mezei vevőként vásároltam náluk.


Biobaba,
gólya: látom, nem olvasol blogot, sem otthonszülős topikot már. :wink: :P (Ha mégis érdekel, a blogomon márc. 8.-at nézd meg.)
h_szilvi
 
 


Szilvi!!!!
Elolvastam :wink:
Grat és jó döntés!!!!! Az én lányomnak ugyan apja van de 2 hos korába elhuzott.... éreztem hogy ez lesz mégis megtartottam....
kihivás de megéri :wink:
ja és sok jo kishelyen is elfér :wink:
Vendég
 


OFF

Szilvi, koszi.
Gondolok majd ratok.

Egy ideig nem voltam kepes otthonszulos topikot olvasni.


Biobaba
biobaba
 
 


Szilvi!

Én is elolvastam. Nagyon meghatóan írtad le. Jó döntést hoztatok! :wink:
m_andi
 
 


nézzétek csak milyen klassz kis írás, tele újrahasznosítós kreatív ötlettel:
http://www.kia.hu/konyvtar/szemle/161_f.htm
savitri
 
 


Sziasztok Lányok!

De jó, hogy újra felmerült ez a növényi hajfesték kérdés. Én már egyszer kérdeztem, de akkor sajnos nem jött válasz. Abban van tapasztalatotok, hogy azt az ajánlott rengeteg kiegészítőt is kell-e alkalmazni, ami a termék leírásánál található? (Előkészítő, balzsam, stb), vagy anélkül is megy? Én a dm-es alverde sampont használom, de a hajamban még van egy lenőtt (elrontott :evil: )régi festés. Meg kell várjam, míg teljesen lenő és levágom és csak azután használhatok növényi festéket? Szilvi, miben állt a különbség a Sante és a többi márkájú festék között?

Savitri , klassz az írás. Már régóta gondolkodom, hogy lehetne egy olyan topikot nyitni, amibe hasonló ötleteket gyűjtünk össze, meg csupa természetes anyagból készíthető játékot (kézműves :D ), ötleteket az értelmes és kreatív játékhoz (pl. játékok a szabadban). Vagy van már ilyen? (Vagy esetleg ide? :roll: )

Fogmosás: szerintem az elektromos fogkefe naggggyon jó találmány, olyan, mintha fogorvostól jönnél karbantartás után :wink: . Mi a gyerekeknél is használjuk a dm elemes fogkeféjét. Sokkal szívesebben is mosnak vele fogat, mint a simával. (Persze a pici 6 fogát még babafogkefével mosom.) Csak a fogkrém miatt aggódom, mert ugye a száj nyálkahártyájáról több is felszívódik, mint gondolnánk. Ti milyen fogkrémet használtok?
A másik: a fluor. Eldöntött vita-e, hogy akkor most egyértelműen szükséges, vagy káros? (Normál fogkrémek azt harsogják, hogy enélkül nem fogkrém a fogkrém, a Weledában meg kihangsúlyozzák, hogy nincs benne!)

Sáfrány, festesz tojást idén is? Milyen növényekkel? Légyszi számolj be a tapasztalatokról. Kipróbálnám a lila káposztát, de a tavalyi kudarc miatt nem merem... :shock:

Köszi
Tejbemami

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


Bocs, még pár téma:

Ajánlottátok a Lush kődezodort, vettem is egyet, de szenvedek vele. Kb. olyan, mintha sarok bőrkeményedés eltávolító habkő lenne, és ez a hónalj érzékeny bőrén... :shock: Tapasztalatotok?

Másik: méregtelenítés. Most ugye itt lenne az ideje. De még szoptatok. Akkor ugye nem tanácsos? Egyébként Ti szoktatok-e és hogyan? Amúgy is isztok-esztek-e valami természetes "csodaszert" a civilizációs ártalmak ellensúlyozására?

Tudtok-e megbízható és bevált természetgyógyászt ajánlani (nekem általánosra, anyunak pajzsmirigyre, apunak álmatlanságra). (Amióta Anyu a pajzsmirigyre kapott gyógyszert szedi, azóta drasztikusan romlottak az értékei :shock: Minél hamarabb természetes gyógyszert szeretnék neki találni, ha van ilyen.)
Köszi szépen!!!

Tejbemami

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


[quote="tejbemami"]m írta:tejbemamiéregtelenítés. Most ugye itt lenne az ideje. De még szoptatok. Akkor ugye nem tanácsos? Egyébként Ti szoktatok-e és hogyan? Amúgy is isztok-esztek-e valami természetes "csodaszert" a civilizációs ártalmak ellensúlyozására?

Tudtok-e megbízható és bevált természetgyógyászt ajánlani (nekem általánosra, anyunak pajzsmirigyre, apunak álmatlanságra). (Amióta Anyu a pajzsmirigyre kapott gyógyszert szedi, azóta drasztikusan romlottak az értékei :shock: Minél hamarabb természetes gyógyszert szeretnék neki találni, ha van ilyen.)
Köszi szépen!!!

Tejbemami


Szia T.mami :)
Én régebben böjtöltem minden tavasszal - egész pontosan húsvétig. Most a szoptatás miatt én sem csinálom, mert ilyenkor tényleg nem szabad. Sokkal fontosabb, hogy a babának jó kajcsi jusson.
De mikor csináltam, az is több féle volt. Vannak "brutálisabb" kúrák, azok rövidebbek, de egy lazább kúrát (ahol mondjuk csak növényeket és gabonát eszel - kenyér nuku!!) lehet csinálni a klasszikus 40 napos időtartamban is. Szerintem a böjtkúráknak fontos eleme a beöntés, mint kiegészítés. Ettől sokan viszolyognak, de érdemes belegondolni, hogy ha nem csinálja az ember, akkor a koplalásra ítélt szervezet pont a bélfalra lerakódott 1/2 vagy 1 éves szemetet fogja felzabálni - tehát kvázi visszamérgezi magát. Ajánlom figyelmedbe méregtelenítési témában Dr. Török Szilveszter munkásságát.
Ezen kívül nálunk nincsenek csodaszerek, hacsak a tiszta forrásvíz élvezete nem számít annak... :)

Természetgyogyó: haza beszélek: shiatsu-terapeutát ajánlanék, mondjuk azokat, ahol én is tanultam - www.shiatsu.hu
Számos problémát lehet ezzel a terápiával orvosolni, mert ez nem masszázs, ahogy azt általában (rosszul) tudják az emberek. A tanárok az iskolában kezeléseket is csinálnak és nagyon profik. Szívesen ajánlom őket!

Livi
Kép
picilivi
 
 


sziasztok,

úgy emlékszem írtatok régen PMS-ről, de nem találom. Mióta szültem görcsök nincsenek viszont nagyon ideges vagyok már előtte egy héttel. de nagyon!!! van valami tippetek tea stb...?

köszi

Kép
tabajd
 
 


Itthoni átlagéletkor,
távol álljon tőlem itt a politizálás, de a volt kommunista országokban elég gyászos a mutató. Remélem ez már javul.

Fogmosás,
először Peti is csak kotorászott a szájában a kefével, de attól olyan frankó sárga lepedék ülte meg a fogait...Na, azóta én sikálom, akár tetszik neki akár nem. Már a már megszokta, a végén már mondja is, hogy "muszáj". :) Vannak emberek, akiknek olyan a nyálösszetételük ami kedvez a fogszuvasodásnak (pl ilyen vagyok én), és vannak, akiknek akkor se lyukad ki, ha nem mosnának fogat (férjem). Gondolom ez már gyerekkorban így van.

Méregtelenítés,
nem szoktam. Mi az értelme?

Indi,
télleg, ilyen partigrillem nekem is van, de már nem használom.(Köszi Livus.) Szívesen neked adom ha látsz benne fantáziát.
potter_76
 
 


Tejbemami,

Lush dezodor: bár kifejezetten rá van írva, hogy szárazon kell, én be szoktam vizezni és úgy kenem, pont azért, amit te is írtál. Nekem így is használ.

Méregtelenítés: én gimis korom óta hetente tartottam egy böjti napot, amikor csak vizet és csalánteát ittam, és húsvét előtt egy kicsit hosszabbat, de kevésbé szigorút, pl. 10 napos barnarizskúra. Viszont az elmúlt 4 évben folyamatosan terhes vagyok és/vagy szoptatok, úgyhogy azóta nem tudtam csinálni és nagyon hiányzik. :(

Pindi
pindi
 
 


Livi: beöntés? :shock: Logikus, amit írsz, de azért nekem ez meredek :shock:

KépKép
livus
 
 


Nem olyan meredek, én is csináltam, és nem is lenne muszály ha egész életünkben csak természetes jó kaját ettünk volna, semmi gyógyszer stb.

így időnként nem árt és főleg böjtöléskor szükséges. Én sem böjtölök már két éve még mindig szoptatunk, de azért a bűzafüvemet minden reggel megiszom.

Marica & Levi :)
marica75
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?