Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Ma csalok! A régi net-et még nem kötötték ki, (most néztem meg) csak igérték, ugyhogy használom még egy kicsit!
Ma szénhidrát napom van, csak 2 zsőmlét ettem, igaz zöldségekkel,:oops: de a héten kezdtem dolgozni, és csak ma volt időm, hogy normálisan bevásároljak. Nem volt itthon semmi, jó és már úgy kívántam, friss paradicsomot, meg uborkát. Hát ezt raktam a szendvicsbe.


Olive!

Tökéletesen megértem a bölcsis aggódalmaidat, nekem is nagyon nehéz minden nap otthagyni Regit a mamánál, pedig tudom, hogy jó helyen van, ráadásul a szomszédban vannak kis gyerekek, akikkel minden délután játszik.
De amikor a teraszról integet, akkor olyan kis szomorú.


Edith!

Sajna a víz nálunk is el szokott menni, főleg amikor nagy meleg van. Nekem van készenlétben egy 5 literes üvegem a mosógató alatt, azt szoktam megtőlteni. Ha gyakorivá válik, hogy nincs víz, akkor szerintem érdemes neked is beújjitanod v.mit.


Nekem sajna nincs esküvői képem, mert nem mentem férjhez!


Mazsuzs, Olive!

Persze, de az a másfél hét alatt, szinte nem is ettem, mert ideges voltam az új munkahely miatt, és amikor, már végre megnyugodtam, akkor jött egy- két problémás beteg akik miatt szaladni kellet. (Nem találtam a gyógyszerüket:lol:)



Judit!

Dinnyét tavaly mi az Auchan-ban vettünk, de az nagyon rossz volt! Azóta csak piacon veszek, nem merek már nagyáruházban venni. Bár talán az Aldit meg fogom próbálni, mert ott mindig szép a gyümi. (legalábbis eddig szép volt.)




Julcsi:

Utólag kívánunk neked sok boldog szülinapot!

szirwen1
 
 


Sziasztok, megint én,

Mazsuzs, az előbb azt nem írtam, hogy ne felejtsd el beadni Nándinak a THUJA C15-ből a pár golyót!!!!!! Tudod, az oltás utánit!

A dinnyét egy közeli zöldségesnél vettem, nem nagyon szeretek zöldség-gyümölcs félét venni nagyáruházakban, ha nem muszáj. Legjobb a piacon az ismerős mamóka, de ugye neki még nem lehet dinnyéje :D :D :D Ebben a zöldésgesben sok minden van és nagyon szép áru, meg is mondják honnan származik a gyümi. Nem mondom, nem bio volt, de annyira kívántam! És jó is volt!

Eszembe sem jutott részletekben elküldeni amit írtam, mert nem szokott probléma lenni soha. MIndegy!
Lassan el kellene mennem aludni, hulla vagyok. Holnap fehérje nap? Lehet, hogy tofut eszem! És salátát!!!! (Biztosan azt hiszitek, hogy hülye vagyok ezzel a salátával. Én sem gondoltam volna pár hónapja, hogy ettől is függő lehet az ember.)

Ja, ma a barátnőm anyukája megjegyezte, hogy mennyire lefogytam. Mondtam, hogy biztosan a nadrág miatt látszik úgy. Azt nem árultam el neki, hogy a nadrág egy számmal már kisebb, mint amit eddig hordtam. Mondjuk ki, 46-os helyett 44-es. Éljen!!!
:D :D :D A cél persze a 40-es! De tudom, olvadnak le a kilók :D

Jó éjt mindenkinek!
Judit

Még valami! Szirwen, mi is csináltuk ezt, még anno, hogy hű, már lemondtuk, de még nem kötötték ki és működik a net, akkor felmerészkedünk. Aztán évek múlva jött a felszólítás, hogy tartozunk egy havi előfizetéssel emiatt. Persze nem fizettük be, mert elvileg nekik már akkor ki kellett volna kötni, de aztán majdnem behajtó cég is jött 4000 Ft miatt. Gáz, nem?

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok!!!

Jelentem, sikeresen magam mögött tudom a tegnapi gyüminapot és ezzel együtt a diéta első hónapját!!! :) ÉÉÉÉÉÉÉÉÉssss, jelentem, ma reggel 67!!!!! voltam!!! :D

Szilvi, nem gyakori az ilyen vízkiesés, állítólag előre lehetett tudni. Csak azt nem tudom, miért nem írták ki, mint ahogyan általában szokták, vagy ha ki volt írva, kinek a büdös francnak kellett az a papír, hoyg nem tudta otthagyni? :evil: Na, mindegy. Örülök, hogy tudtál írni, nem tudom, mit mondjak, hoyg használd-e vagy sem a netet. A mi szerződésünkben úgy van, hoyg 30 nappal előre kell szóólni, ha le akarjuk mondani. Tehát meglehet, hoyg nálatok is ez van, ezért nincs még kikötve. Csaka zt nem tudom, hoyg ilyenkor kell-e fizetni vagy sem. Szerintem igen. :roll: Csak akkor használd is ki, nyugodtan.
Szóval akkor a többiekkel jársz egyszerre. Nem baj, további sok sikert. Szeritnem a paradicsom és uborka nem volt bűnözés tegnap. Épp gondolkodtunk Judittal (illetve inkább ő), hoyg pl. szénhidrátnapon vajon miért nem szabad a friss zöldség?!

NA, csak ennyi voltam, mert Boró végre felkelt.

Még annyit, hoyg Olive, Muphy bácsi nem aludt tegnap és természetesen, csak fél üveg ásványvíz volt itthon, amit inkább meghagytam inni.
Végül nem volt gáz a gyüminapommal, majd elmesélem, mit etem. De most megyek. Szép napot!!! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Ez a dinnye, még nem az igazi, szerintem júliusban lesz az az édes amilyet én szeretek!
kb 2 hete Gyuri is hozott, de kidobott pénz volt, egyáltalán semmi íze nem volt! :cry: Mi is vettünk már Auchanban, de szerintem Én sem fogok többet ott venni! Annyira túl volt érve, élvezhetetlen volt.

Mazsuzs!
Tegnap elfelejtettem, írni, köszönöm az utólagos köszöntést!!! :lol:
Végül csak egy kis tésztát főztem magamnak, és paradicsommal, meg fokhagymával ízesítettem! Vacsira meg 2 műzliszeletet ettem!

Olyan boldog vagyok ma! 2 dolog miatt is! Az egyik, hogy hamarosan megyek a bicajomért! :lol: a másik pedig, hogy megint megindult a fogyás! :lol: Ma reggel 75,5 kg-ot mutatott a mérleg! :lol: :lol: :lol:

Olive!
Most már nem fogok bűnőzni, megigérem! :oops: :lol:
Egyébként már fagyasztva hozta el Gyuri a cseresznyét, és semmivel se lett rosszabb, vagy ízetlenebb, mint frissen! Tegnap abból csináltam a gyümölcslevest, és nagyon finom lett! Persze Én csak megkóstoltam! :P
De már máskor is ettem úgy cserkót, hogy kiolvasztva, nincs különbség!

Edit!
Remélem az esti fürdetésre már volt víz nálatok!
Egyébként gratulálok a 67 kg-hoz! :lol: Ez hány kiló mínuszt jelent ?

Szirwen!
Úgy örülök, hogy Te is csatlakoztál hozzánk! :lol: A lányoknak igaza van, nagyon szép eredmény a 1,5 kg ennyi idő alatt! :wink:
De ha nem akarsz ilyen kevés eredményt látni, csak havonta állj mérlegre, és akkor nagyon fogsz örülni a 4-5kg mínusznak! :lol:
Én pont ma vagyok a felénél, 45.nap, és 6,5 klót fogytam! :lol:
Köszönöm, hogy felköszöntöttél! :lol:

Judit!
Sajnálom, hogy elszállt az írásod, én olyankor fel tudnék robbani mérgemben! Azért ha mégyegyszer lesz erőd megírni, én is szívesen elolvasnám! :wink:

Most megyek a bicajomért! Apa ma nem ment dolgozni, Dávid alszik, úgyhogy nem kell vinnem!

Szép napot mindenkinek!

bogyo75
 
 


Sziasztok!

Tegnapra csak két bejegyzés van.. :oops: szégyelem is magam de nekem sem volt időm jönni. Már írtam, hogy anyukám szabadságon van és ott voltunk Nándival.
Olive pedig biztosan a képekkel van elfogalva.
Úgy szégyelem magam mert lassan egy hete nem is relaxáltam és a bűnözök egyfolytában. Kicsit össze kellene szednem magam. :oops: :oops:
Én még mindig a kúrát fogom csinálni mikor már mindenki végzett vele. :roll:
Igy lesz a kilencven napos kúrából 180 napos... :wink:
Most is le kellene adnom, hogy megyünk-e és hány fővel megyünk a jövőheti ballagásra mert rendelnek rá kaját. Most mondjam azt, hogy bocsi nekem ne rendeljetek? :roll: :roll:
Na mindegy, majd lesz valami....

Most itt befejezem mert Nándit öltöztetni kell, majd még jövök (legalábbis megpróbálok.)


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Tegnap aztán jöttek anyósék a házhoz dolgozni-takarítani, ezért azt mondtam, hoyg majd itt ebédelnek nálunk, s így elment a napom. Ebéd után, ami 5 után ért véget :roll: meg elmentünk anyóssal szalagparkettát nézni-venni. Csak az egyik szobába vettük meg, mert többet nem tudtunk volna szállítani 5 személlyel és két gyereküléssel a kocsiban. :P

Zöldséglevest főztem, de sajnos, csontos husit is tettem bele, úgyhogy ma nem ehetek azt hiszem, belőle. Másodiknak bécsi szeletet csináltam és krumplisalátát, azzal a szándékkal, hoyg akkor ma nem kell mást csinálnom, ha marad. És maradt jócskán. :) Még lesz valami plusz salát a mellé, jhogy jobban jóllakjam. Azt hiszem, káposztát fogok készíteni. :)

Krisztának ma reggel 37,7 volt a hője, nem tudom, mi ez, remélem, nem lesz beteg! :roll:

Mazsuzs, én is megyek ballagásra jövő csütörtökön, a húgom ballag. :) de még nem tudom, milyen napom lesz. Hű, basszus, most számolom, és gyümölcs. NA, az biztos, hoyg nem fog menni. Hacsak hétfőn nem víznapozok, és akkor husi lenne. Nem tudom. Félek a víznappal, mert akkor mit eszik a lányom? talán tarthatnék folyadéknapot: kicsi leves, paradicsomlé, és gyümölcslevek is. Így talán kibírható lenne. Vagy két gyümölcsnap. NA, adjatok ötleteket.

Mennem kell, sajnos, mert szégyen ide vagy oda, a tegnapi ebéd után még minden úgy van a konyhában. Este fél 10-kor jöttünk haza, aztán etetés és fektetés (fürdés volt délután), és szinte 11 volt, mire a kicsit is lefejktettem. Akkor már nem voltam képes még fennülni.

Puszi mindenkinek. Itt tegnap du. elromlott az idő, pedig úgy volt, hoyg megyünk horgászni hétvégén. Még meglehet, hoyg holnap elmegyünk, csak lássuk, milyen lesz az idő. :)
Szép hétvégét nektek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Nem reagáltam, bocsi', senkinek, de mennem kel, ne haragudjatok! :oops:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok Lányok!

Úgy tűnik a jövő hétvégén mindenki megy ballagásra! Én speciel, kettőre is! :lol: Pénteken a nővérem lánya ballag, Szombaton meg Gyuri egy másod unokatestvére Nyáregyházán! Mindkét helyen lesz utána eszem-iszom!Péntek Gyümölcsnap, szombat hús! :lol:

Ami a most hétvégét illeti, nekünk teljesen gyerek mentes lesz!
Lehet hogy most valaki azt gondolja rólam, hogy milyen Anya vagyok, hogy 2 napra lepasszolom a gyerekeimet, de Én úgy gondolom, hogy minden párnak jár egy évben egyszer-kétszer gyerekmentes kikapcsolódás!
Ákit az apja elviszi, Dávid meg a nagyihoz megy kertes házba.
Mi pedig egy barátnőm szülinapi bulijára, amit a balatonnál tart meg, és csak gyerekeseket hívott meg, gyerek nélkül! ( Neki is van 3)
Mondjuk fürdésre nem hiszem hogy alkalmas lesz az időjárás, de azért biztos jó buli lesz!

Később még benézek, hátha ír addig valaki! :roll:

bogyo75
 
 


Sziasztok!


HÚ! Jól elszámoltam magam! Azt akartam, hogy holnapra legyen tészta napom, ehelyett zöldség lesz! Ráadásul nekem az a legnehezebb! Nem tudok annyi zöldséget megenni, amitől ne érezném magam éhesnek!
Szegény Zoli meg hozza a tortát.
A tegnapi gyümi nap sem volt egészen gyümőlcs, mert kderült, hogy elütöttem egy beteg receeptjét, amitől persze jól megijedtem, és leesett a vércukrom. Persze ennem kellett v.mit.
De szerencsére mára minden rendeződőtt!

Most megyek, lassan indulnom kell dolgozni.

szirwen1
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk zenebolcsiben, na meg szep ido volt, ugyhogy setaltunk is egy nagyot. Aztan este, amikor apa hazajott, mar megint dobozokat akart behozni a garazsbol, hogy pakoljuk ki. Mondtam neki, hogy igy nem leszunk elorebb, mert eloszor a hazban kene osszepakolni, csak aztan johetnek a dobozok. Nagy nehezen felfogta es elvitte Lollit setalni, amig en a haloszobankban selejteztem a szekrenyeket. Meg mindig van mit selejtezni, de a nagyjat sikerult megcsinalnom tegnap. Azta Lolli vacsizott, mi vacsiztunk (mar ha az en gyumolcsomet annak lehet nevezni), furdetes es miutan lefekudt Lolli, nekem jott az ejszakai muszak. Kb. hajnal 2-ig retusaltam, aztan mar nem volt erom irni nektek. Iszonyu allapotban vannak ezek a negativok, ugyhogy olyanokat kell csinalnom pl., hogy kivagni a menyasszony, velegeny fejet, ugyanis pont az van elszinezodve es miutan azt helyrehoztam, visszarakni a helyere. :roll:

Bogyo, megvan a bicajod? Kerunk kepet rola!
En nem gondolom, hogy attol rossza anya lennel, mert nehany napra gyerekek nelkul mesz el Gyurival. Szerintem jot tesz egy parkapcsolatnak. Sajnos mi ezt nem tudjuk megcsinalni, mivel nincs ki vigyazzon Lollira. Ha otthon laknank, mas lenne a helyzet. Anyukamek biztosan bevallalnak Lollit nehany hetvegere es nagyon orulnenek is neki. Anyosomat meg mar "ismeritek", ra nem lehet szamitani.

Lanyok, en mar olyan regen voltam ballagason, hogy nem is emlekszem, mikor volt! Lehet, hogy a sajatom volt az utolso. Jovore viszont a keresztlanyom ballag a gimibol, arra majd valahogy haza kell mennunk. Egyebkent az iden nyaron lesz 18 eves, csak szalajtott. Azt se tudom, mit vegyek neki a 18. szulinapjara. Van valami otletetek?
Az ciki, ha pont gyumolcsnapra esik a ballagasi ebed.
Edith, lehet, hogy neked viznapot kene tartanod, de ugy, ahogy te is irtad, hogy ne csak vizet igyal! Igyal sok gyumilevet, esetleg ures zoldseglevest vagy paradicsomlevet. A tejcsid nem fog elapadni, mert ugye az folyadekfuggo, csak mas lesz a taperteke. Viszont, ha frissen facsart gyumileveket iszol, akkor vitamin az lesz benne. En azt hiszem, igy csinalnam.

Bogyonak, meg nem tudok, mit javasolni, mert o akarmit is csinal, az egyik ballagason gyuminapja lesz. :(

Mazsuzs, neked milyen napra esik?

Szilvi, vegul patikaban sikerult elhelyezkedned? Meg tudnad nekem mondani, hogy mennyibe kerul otthon a baranyhimlo elleni oltas? Itt nagyon draga, kb. 30e Ft es meg csak nincs is olyan rendelo a kozelben, ahol beadnank, ugyhogy meg utazni is kene. Ha addig nem kapja el Lolli, akkor otthon be szeretnem adatni neki. Bar lehet, hogy errol mar lecsusztunk, ugyanis par napja, amikor voltunk beiiratni a bolcsibe, korulvettek a gyereket es simogattak is es 5 perc simogatas utan megszolal nagy buszken az egyik kislany, aki meg ra is kohogott, hogy o most volt baranyhimlos es meg van is pottye. Nagyon feldobott, gondolhatjatok! :twisted: Nem tudom mi lesz, mert a ferjem nem volt baranyhimlos es ha o is elkapja, az szornyu lenne. Felnott korban ugye igen veszelyes. Mondjuk abban sem vagyok biztos, hogy az oltassal hogyan mukodik. Ha pl. Lolli kap oltast, ugy megfertozheti-e a ferjem?

Edith, akkor te hany kilo minusznal tartasz? Gratula a 67 kilohoz! En pont ennyivel inditottam, amikor elkezdtem a dietat, viszont en alacsonyabb vagyok nalad. Nekem jovo hetre mar az 5-tel kezdodo szam a cel. Most kb. 60 kilo lehetek, de nem alltam reggel merlegre, mert pont beallitott a "voroshadsereg" es rosszul is voltam, meg ilyenkor vizes vagyok es nem akartam + kilokat latni. :roll: Viszont en meg 60 kilosan is igen hajas vagyok. Azt hiszem, ahogy vegeztem a kuraval, 3 honap mulva ujra meg kell csinalnom, es akkor talan ki fogok nezni valahogy. Mondjuk mar annak is orulok, hogy vegre feljon a legtobb regi nadragom. Bar, lehet, hogy a kura utan az is eleg lenne, ha tornaznek. Persze, ezt mar vesezgettuk, hogy kinek van ra ideje?! Na, mindegy, majd meglatjuk. Ha mas is szeretne majd meg tobbet is fogyni, akkor osszeverodhetunk kesobb egy ujabb kurara. :lol: Ha jol tudom, ugy irjak, hogy 3 honapot kell kihagyni a ketto kozott. Persze, az is lehet, hogy en tobbet hagynek, mert akkor pont a karacsony beleesne. Jobb lenne inkabb januartol csinalni.

Megyek, mert meg nem is ebedeltem. Annyira vacakul voltam, hogy reggelizni is csak du. 1-kor sikerult. Reggel bevettem egy cataflam-ot es az mindig kiut. Betettem Lollit a jarokaba, en meg ledoltem a kanapen, persze aludni nem sikerult, mert nem engedte a kisasszony. Amikor csukodott a szemem, mindig akkora larmat csinalt, nem engedte, hogy elaludjak. Gondoltam is ra, hogy ilyenkor milyen jo lenne, ha egy varosban laknek anyukamekkal es csak felhivnam oket es elvinnek nehany orara Lollit, amig rendbe jovok. :roll:

Ma is retusalok, ugyhogy mar nem valoszinu, hogy irok, de holnap probalok jonni.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!


Olive! Jó, hogy jelentkeztél! Nem semmi munkád van....és teljesen sikerült megcsinálnod a pár fejét az eredeti színekkel? Ügyes vagy!

Igen, én is kiváncsi lennék, hogy mennyibe kerül a bárányhimlő elleni oltás.
Igazán nem tudom hogy beadassam-e. Ennek az oltásnak is vannak, helyesbítve lehetnek szövődményei, pl. bénulás. Már azon filózóm hogy minek nincs szövődménye? Magának a bárányhimlőnek is lehet szövődménye a kisgyereknél is, és ahogy írtad a felnőttekre pedig sokkal veszélyesebb. Az még nem is írtam azt hiszem hogy a doktornéni felírta a receptet a bárányhimlő elleni oltáshoz kedden, de még eldönthetem négy hét alatt hogy kiváltom-e mert ennyi időnek kell eltellnie a 15 hós kötelező és a másik oltás között. Egyébként az én férjem sem volt még barihimlős....Felnőtteknek is van rá oltás, de két oltást kell beadatni.

A ballagás éppen húsnapra (fehérje) esik, dehát lesz ott süti is....:oops:
Azt már nem is írom, hogy június 14-én lesz a sógorom szülinapja, június 27-én a párom névnapja és június 28-án a sógorom gyerekének a névnapja. A két névnap egyszerre lesz megtartva de akkor is ez még plusz két alkalom a ballagáson kívül. De úgy látom, hogy nem csak én vagyok így, hanem a többieknek is bőven lesz ballagás és egyéb bűnözésre hajlamosító tényező....:)

Edith! Én is kérdezném mint Olive hogy végül is te hány kilóról kezdted a kúrát és akkor most mennyi ment le pontosan? Akartam egy táblát csinálni de egyenlőre nem jutottam előrébb az ügyben.... :oops: :oops:
Össze kell szednem magam mert itt vannak a friss zöldségek és gyümik én meg bűnözgetek!
Szerintem ha víznapot tartasz, akkor egyél levest és egyéb folyadékot amiket Olive is írt - a tejcsi miatt.

Szirwen! Te is írd meg légyszives hogy honnan kezdted a kúrát. Igérem a közeljövőben összeütök egy táblázatot. Úgy gondolom hogy havonkénti bontásban kell feltüntetni benne a fogyást. Majd kiötlöm....

Bogyó! Ne legyen bűntudatod egyáltalán, kell egy kis kikapcsolódás.! Mondjuk könnyű mondani, de én most a két hétvégés tanfolyam után egy ideig nem hagyom itt Nándit... :) :wink:


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Ja ami lemaradt:

Mi lett Krisztával? Nem lett beteg?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Jó, hoyg írtatok! Csak bekukk, de látom, vannak nekem szegzett kérdések...

Sajna, déli alvás után krisztának 38,7 volt a láza, Nurofent kapott, azonkívül meg Oscillococcinumot, mert csak az orra folyik. A kedve, étvágya jó. Még legalábbis. :P

Én 73-ról kezdtem a diétát, így 6 kilót fogytam. Ami szerintem nagyon jó. :D

Olive, én nagyon elégedett lennék a 60-nal. :) Nem is célom alább menni, örülnék, ha azt elérném. mert aztán ezután már valamivel lassabban fognak menni a kilók, ezzel tisztában vagyok!

Mazsuzs, mondjuk a vendégségben engem a süti nem izgat. Jobb, ha fehérjenap van olyankor. A sütit legfeljebb elraktározom két nappal későbbre. Sőt, jövő héten én és a húgom fogjuk megsütni a sütiket. Nos, bizony, én téged nem tennélek oda ilyesmire! :wink: :wink: :P :P :lol: :lol:

Julcsi, menjetek csak nyugodtan. Aki ilyesmit feltételez valakiről, szerinte azzal van a baj. Bizony én is szívesen elmennék kettesben valahová Istvánnal, de egyelőre nem lehet. MAjd. :P

Muszáj mennem már. Szilvi, kis bűnözés nem baj. NAgy ne legyen. :) Fel a fejjel! A tortát megeszed holnapután. VAgy valami különleges dátum a holnapi?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Helló!

Csak gyors bekukk!

Edith! Krisztának jobbulást!! Van tipped hogy mitől lett lázas? Én legalábbis mindig keresek valami okot...pl. itt voltunk és lehet hogy itt szedte össze, vagy megfújta a szél mikor izzadtan kivettem a kocsiból stb....

Olive! Szerintem sem elégedetlenkedj! :wink: Nagyon jó ütemben halad a fogyásod. Én mind téged mind Editet irigyellek. Már a fogyás induló súlya is 10-el kevesebb mint az enyém... :oops: :oops: :oops:

Szirwen! Van még régi net? :wink:

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Lolli meg alszik, apa dolgozik, ugyhogy van egy kis idom irni. Kozben fozom vacsira a sargaborso fozeleket.

Lolli kapros tokfozeleket ebedelt marhahussal, de nem volt elajulva tole, sot nagyon megkinlodtunk, mire megette. Kente szet mindenhova: szemebe, hajara, stb. Nagymosakodas volt ebed utan. :roll: Na, nem haragudtam ra, mert en se szeretem a tokfozeleket, a kaprot meg kulonosen utalom. :lol: Azert probalkozom, hogy o ne legyen tul valogatos, de egyenlore ugy nez ki, csak a kulonleges kajakat szereti. Azert nem adom fel.

Nalatok mi volt a menu ma?

Holnap meg nem tudom, mit fozzek szenhidratnapra. Vacsorar valoszinuleg megint valami csokis muffint vagy csokis tortat eszek, csak ebedre nincs otletem. Talan valami fott tesztas kajat csinalok.

A fenykepeket valoszinuleg holnap befejezem. Egeszen jol sikerulnek, de azert akad olyan, ami annyira meg van rongalodva, hogy nem lehet visszaallitani a szineket. Ezeket atteszem fekete-feherbe meg olyan regies, barnasba, mert ugy jol neznek ki. Majd megmondjuk a parnak, hogy azokat egyszeruen nem lehet helyreallitani, de fekete-feher vagy barnas szinben rendelhetnek belole. Ez most ugy is nagy divat.

Bocs, Mazsuzs, de olyan jot mosolyogtam Edith irasan, ahol irta, hogy teged nem bizna meg sutemenyek sutesevel a kura alatt. :wink: :lol: Egyebkent tenyleg csinald, ugy, hogy elteszel nehany sutit a ballagas ebedjen es szenhidrat napon megeszed! Egyebkent en is imadtam regen a sutiket, tortakat, de valahogy itt Angliaban leszoktam roluk. Mindig annyit tanultam meg dolgoztam, hogy nem volt idom sutni, itt meg nincsenek jo cukraszdak, hogy keszen tudnek venni. Ezeknek az a torta, hogy sutnek piskotat (de nem jo kis konnyu a tesztaja, hanem olyan, hogyha fejbevagnal vele, elszedulnek), megkenik egy kis lekvarral es ujnyi vastag feher cukormazzal vonjak be. Na, ezt aztan nem kivanom meg, de lehet, hogy erre neked se fajna a fogad. :wink: :lol: A masik variacio, amit ok gyumolcstortanak hivnak: tele van a tesztaja mazsolaval es egyeb szaritott gyumolccsel es alig van benne liszt. Jol megsutik, sot egett ize van es ezt vonjak be ujnyi vastag cukormazzal. Na, ettol se csurog a nyalam.

Jo regen kezdtem el irni ezt a hozzaszolast, csak kozben beugrott az egyik baratnom egy orara. Meg jo, hogy nem tunt el, mert nem lenne idom ujrairni.

Puszi mindenkinek es kellemes hetveget!

Olive

KépKép
olive
 
 


Edith, az elobb elfelejtettem megkerdezni, hogy Kriszta jobban van-e? Remeljuk nem fertozo es Boro nem kapja el!

A hugod hogy all a fogyokuraval? Kepzeld, ma a sargaborso fozeleket kukoricadaraval suritettem be! Igy meg sose csinaltam, de finom lett. Szedtem ki Lollinak is, csak az ovehez adtam tejet is, mert nem eszi a kajat, ha tul suru. Ugy latszik az angol nagyanyjara utott, o aztatja el mindig a kajajat gravy-vel (barna szosz). Majd vacsira adom neki oda. Kivancsi vagyok, hogy megeszi-e.

Most mar tenyleg mennem kell.

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

CSak két szóra jöttem. :roll:
Sajna, nem jól számoltam és egy beiktatott folyadéknap semmit sem oldana meg. Akkor szénhidrétnapra esne a ballagás és az még rosszabb, mint bármelyik, emrt a sütin kívül tulajdonképpen semmit sem lehetne enni. Úgyhogy mást sináltam. Nem jó, tudom, de enm volt mit tennem. Minthogy majd akkor bűnözzek és a lelkiismererűtem háborogjon :P , inkább azt csináltam, hyog összevontam 3 napot. :shock: Hogy érthetőbb legyen. tegnap déleőtt gyümit etem, normálisan, délben pizzát, mint szénhidrátnapon. Este viszont megint gyümölcsöt ettem és ma délig ismét csak gyümölcsön éltem. Tulajdonképpen csak fél 3 felé ettem elősz9r egy kis pástétomos kenyeret és délután pörköltet. Ma már nem eszem semmit. Szóval volt fél nap szénhidrát-, fél nap gyümölcs- és fél nap húsnapom. Holnap keményítőnappal folytatom.

Judit, ne haragudj, hyog így kombináltam, de nem volt más, mit tennem. :oops: :?

Ma kirándultunk egy kicsit, nagyon jó volt. Kriszta gyógyulóban, remélem. Holnap remélem, jövök. Puszi indenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Jesszusom, ennyi hiba ebben a pár mondatban... :oops: :oops: :oops: Süllyedek a föld alá, az már biztos. De nagyon siettem. Bocsássatok meg... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok Lányok!

Edit!
Most az egyszer megbocsájtunk neked a hibákért! :lol: :wink:
Remélem mára tényleg Kriszta meggyógyult!
Jól csináltad ezt a nap összevonást!
És valóban nagyon szép eredmény egy hónap alatt a -6 kiló!
Te tudod már mit veszel föl a ballagásra? Szerintem Én a szokásos fehér szoknyámat! :roll: Imádkozom hogy ne olyan idő legyen mint most!


Lent a balatonnál egész végig szinte szakadt az eső! Akkor lett jó idő, amikor indultunk haza! :cry: A bátrabbak mondjuk, egy kis pia után belemerészkedtek a vízbe, de én nem tartoztam közéjük! :roll: De az időt leszámítva nagyon jó buli volt. De Dávidka mindenről eszembe jutott! Hogy milyen jót tudna játszani a kertben? Meg mennyire tetszene neki a balaton, meg stb!
Azt nem mondhatnám hogy kipihenten jöttünk haza, És Dávid állítólag anyósnál mindkét éjszakát végig aludta, itthon meg nagyon sokszor fent volt! Éjszaka már inkább oda vettem magunkhoz, és úgy aludt is!
De nagyon fáradtnak érzem magam!

Megyek iszok is egy kávét, hátha az helyrehoz!

Olive!
Ma lefényképezem a bicajomat, és délután megmutatom Nektek! :lol:

Délután még jövök, pusza!

bogyo75
 
 


Sziasztok!

Kriszta úgy néz ki, jól van, láza már tegnap sem volt, még folyik viszont az orra. Más tünete azóta sem állt elő. De ma reggelre Boróka kezdett el szortyogni, és jött is ki valami, amikor kiszívtam az orrát. :( Remélem, azért nem elsz semmi gond.

Szombaton végül nem mentünk sehová Kriszta magas láza miatt, eredetileg sátorozásos horgászat volt betervezve hétvégére, de sógornőmék sem értek rá egy haláleset miatt (a szomszédjukban), úgyhogy majd máskor. :roll: De mivel tegnap már nem volt semmi baj, kiruccantunk vagy 3-4 órára. Egy nem messze lévő dendrológiai parkban sétáltunk egy kicsit. Nagyon szép volt, és én nagyon örültem, hogy "kiszaladtunk" egy kicsit a világból. :P
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Julcsi, az a lényeg, hogy jól éreztétek magatokat! :) Én is kíváncsi vagyok a bicajra. :) Az enyém lenn van a pincében és nem hozzuk fel, emrt nincs, ahol tartani. A garázs már annyira teli van, hoyg alig fér az autó. :roll: És egy ideig még anyósom szalagparkettája is ott lesz, a zenészcuccok, a babakocsi, úgyhogy bicajozás nem lesz egy ideig. pedig nagyon hiányzik.

Többiek, merre? Gyertek, jelentkezzetek!
Szép hetet mindenkinek!!! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok Lányok!

Micsoda élet van/volt itt!

Edith, sajnos az én tegnapi gyümölcsnapom kudarcba fulladt, úgyhogy nekem ma van gyümölcsnapom. :( Sajnos először egy kis lebbencs leves csábított el, aztán meg az almás palacsinta.....mindegy. Azt nem tudom, hogy te most akkor hol tartasz.

Mazsuzs, Nándinak nem lett baja oltás után? Most tudtam meg, hogy van minden betegségnek homeos szere, amit az adott oltás előtt kell bevenni. Most megpróbálom beszerezni őket. Meg van tuti bogyó kullancs ellen, ha valakit érdekel. De bocs, ez nem ebbe a fórumba való. :oops:

Bogyó, jó neked, hogy nálatok lehet bicajozni! Mi faluban lakunk ugyan, de olyan forgalom van a főúton, amin bármerre el lehet jutni, ahol már jobb a terep, hogy átmenni is alig lehet az úton. Bicajozni nem is mernék. meg persze venni kellene egy "gyerekbarát" bicajt is. A tiéd milyen?

Én most az elmúlt napokban a mosható pelusokat tanulmányoztam minden este/éjjel, végre meg is rendeltem őket! Éljen!

Na most megyek, Lilinek borsóleves volt a kívánsága, (galuskás levesnek hívja, mert neki a galuska benne a lényeg) gyorsan megcsinálom, amíg Huba alszik.

Szép napot mindenkinek,
judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok Lányok!

Vasárnap délután én is benéztem de akkor még Ediht hozzászólása nem volt.

Bogyó! Sajnálom hogy nem volt jó időtök. Végre egyszer kiszabadul az ember és akkor meg esik az eső...mi is tegnap mikor délután sétálni mentünk volna (fél öt felé) inkább visszafordultunk pár száz méter után annyira beborult és dörgött az ég. Persze esni nem esett aztán egész késő éjjelig. :(


Olive! Akkor mondhatni szerencséd van süti szempontjából hogy ott nem vagy nagy csábításnak kitéve mert amiket leírtál az ottani sütiről lehet hogy én is leszoknék az édességről... :wink: Sajnos Edithnek igaza van, hogy nem engedne a süti közelébe... :oops:

A tippeket köszi a ballagással kapcsolatban....mármint hogy tegyen el a sütit két nappal későbbre magamnak... :wink:

Edith! Nagyon szépek a képek! Milyen szép ez a fás út! Én is sétálnék alatta! Ez a felosztott nap sem semmi amit bevetettél az ügy (ballagás) érdekében! Én egyébként örülnék ha olyan lennék súlyban és alakban mint te most, de lassan az én fő erélyem az irigység lesz... :oops:

Judit! Köszi az érdeklődést, Nándinak nem lett semmi baja az oltás után egyenlőre bár a doktornéni azt mondta hogy később pöttyök is kijöhetnek de akkor vigyem vissza. A kullancs elleni bogyókról pedig írjál, mert azért láthatod a fogyókúrás kereteket kicsit kitágítottuk és van itt szó mindenről!
Ráadásul engem érdekel is....mikor kell bevenni ezt a bogyót? Kullancs csípés után? Hogy is van ez?
Ja, és persze megértelek a kaja ügyben, mert ha te csinálod pl. a palacsintát is akkor nagyon nehéz hogy legalább egyet-kettőt ne gyűrjön le az ember a torkán mikor megtölti töltelékkel a többit. Ja és persze az oltás előtti bogyók is érdekelnek. Lehetne bővebben???


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Helló, megint én vagyok! :)

Nem tudom mi van, de fáj kicsit a fejem....megnéztem a vérnyomásom is de végül is jó volt csak a pulzusszámon volt nagyobb...:(

Találtam az egyik topikban egy gyurma receptet. Ott írták, hogy a boltban kapható dolgok tele vannak mesterséges színezékekkel és egyéb dolgokkal így az oviban/bölcsiben készített gyurma receptjét kérte el az anyuka.
Leírom Nektek is, hátha érdekel valakit (jobban mondva bemásolom).

Hozzávalók: 20 dkg liszt, 10 dkg só, 3 dl víz, 3 kávéskanál étolaj, 2 kiskanál citromsav, és az ételfesték, vagy az ételaroma.
Attól függően milyen színűt szertnél, lehet ételaromát is. Pl.a mandulaaroma szép zöldet csinál. Az összevalókat egy edénybe összeöntöd, és takaréklángon folyamatosan elkezded kavargatni. Hamar sűrűsödik, kb. 1 perc. Mikor már nehezen tudod kevergetni, mert már szinte gyurmaállagú, akkor még egy kicsit kell, kb. 1 perc.
Akkor simán a konyhai munkalapra is kiöntheted, nem tesz kárt benne és úgy mint a sima pogácsatésztát, elkezded átgyúrni.egészen addig, mig szép sima nem lesz.ez kb. 3 perc. És kész is. Én azt javaslom, hogy egy adagot vegyél ketté, mert elég sok lesz.


Én biztosan meg fogom majd csinálni ha Nándi már igényli. Olcsó és azt állították a topikban ahol találtam, hogy nagyon jól gyúrható.
Még pár óra, aztán vége lesz a mai napnak. Már várom mert a hétfő soha nem tartozott a kedvenceim közé. Mikor dolgozni jártam akkor azért mert ez első munkanap, most meg azért mert a párom megy dolgozni hétvége után..... :? :wink: Mikor gyerek voltam akkor meg azért nem szerettem mert anyukám mindig hétfőn mosott a forgótárcsás mosógéppel és minden hétfőn arra mentem haza az iskolából hogy megy a mosógép. Nem szerettem a hangját. Aztán én is megtanultam vele mosni. Az öblítővizet általában kihordtuk a fürdőkádból az udvarra. Utána meg lehetett felmosni az egész lakást mert mindig lecsepegett a vödör... Néha belegondolok hogy mennyi idő szabadult fel az automata mosógépekkel! :wink:


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs, a forgotarcsas mosogepre en is emlekszem. Anyukamek meg csak tavaly dobtak ki a garazsbol. Ott tartolta, hatha szukseg lesz meg ra. Viszont igy mar annyi lomot felhalmozott, hogy nem fertek, muszaj volt kidobni. En nem is tudom, hogy birnam, ha nem lenne automata mosogep. Iszonyat, mennyit mosok. Ma is mar egy adag ki van teregetve a kertbe, de nem tudom a kovetkezot feltenni, mert Lolli szobajaban van a szennyeslada es ot meg letettem aludni. Delutan nem alszik melyen, ugyhogy nem merek hozza belopakodni. Tegnap is ket adagot mostam ki, de meg mindig hatravan kb. 5 adag. En nem tudom, nalunk hogyan gyulik ossze ennyi szennyes.

Koszi a gyurmareceptet, tenyleg jo otlet.

Judit, engem is erdekelne az oltasok elott beszedendo bogyok. Mondjuk a bebioltasok kozul azt hiszem mar csak az MMR van hatra. Most azt talaltam ki, hogy kideritem, milyen anyaggal oltanak, mert tulajdonkeppen nem az okozhatja a gondot, hogy a 3 betegsere egyszerre oltjak, hanem az, ha higany van az oltoanyagban. Csak nem tudom, hogy el fogjak-e arulni, mert nekik az az erdekuk, hogy tuladjanak rajta. Na, mindegy, meg fogom kerdezni, hogy itt milyen oltoanyagot hasznalnak, meg ki szeretnem deriteni, hogy otthon milyet. Tenyleg, ezt nem tudjatok megmondani nekem? Otthon ha jol emlekszem beleragasztjak az oltoanyag nevet a kiskonyvbe.

Edith, gyonyoru az a fas setany! Ha vegre rendbe raktuk a hazat, garazst, padlast, akkor most mar mi is beindulunk hetvegenkent. Sot szeretnek bogracsozast is rendezni. Egyszer, amikor unokatesom kocsival jott Angliaba, hozattam vele alvanyt, meg bogracsot. Mar csak egy olyan tuzrako talcafelet kene beszerezni, amit ala rakunk, hogy ne kozvetlen az udvar kovezeten rakjunk tuzet. Nezegettem mar a neten, de egyenlore nem talaltam olcson.

Boro nagyon edes, ahogy kukucsol a babakocsibol! Kriszta meg hogy megnott?! :shock:

Bogyo, varom a bicajt! :wink: Orulok, hogy jol ereztetek magatokat a Balcsinal.

Kepzeljetek, tegnap is meg ma is olyan meleg van itt, hogy nem akarom elhinni! Mondtam is a ferjemnek, hogy ha ilyen meleg nyarunk lesz, akkor kene Lollinak venni kis felfujhato medencet. Viszont ala kellene venni valamit, ugyanis nincs fuvunk az udvarban. Le van kovezve, meg viragagyasok vannak, ugyhogy fure nem tudom tenni a medencet. Azt mondja a szomszed csajszi, hogy lehet kapni valami vizallo jatszomatracszeruseget, az jo lenne a medence ala. Majd korul kell, hogy nezzek. Csak a neten nem nagyon tudok, mert ott konkretan be kene utni a nevet es azt nem tudom. Ma mar az is eszembe jutott, hogy a kis muanyag kadja is jo lenne a kertebe, amit mar nem hasznalunk. Csak a napra kene tenni, mert ott ugye melegebb van es eszembe jutott, hogy nincsen meg napozokremunk.. Szoval, a pancsolas meg egy kicsit el lesz napolva.

Ma gyuminapom van es ugy ennek egy kis epret, cseresznyet, de itt nincs! Irigyellek titeket. :mrgreen:

Holnap allok merlegre, de ugy tunik mostanaban egy kicsit stagnalok. :(

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Megint én vagyok, de ma utoljára!

Judit, milyen pelust néztél? Ezt elfelejtettem kérdezni délután...Én is nézegettem ezeket - ha ugyanarra gondolunk - de egy indítócsomag akkor olyan 60 eFt volt. Bár lehet hogy jobban megérné a környezetkímélésről nem is beszélve...

Olive! Fel a fejjel! Ha betartottad a kúrát és nem bűnöztél össze-vissza akkor a stagnálás után biztosan megindul a gyors fogyás!
Mi is vettünk a hétvégén medencét Nándinak de valahogy olyan nagy lett kibontva. A párom felfújta hogy nincs-e rajta hiba...Én azt terveztem hogy majd egy régi plédet teszek alá és így talán nem fog kiszakadni az alja mikor tele lesz vízzel.

Jó éjt mindenkinek!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok Lányok!

Jardina vagyok, egy másik topikból hívott meg Mazsuzs. Köszi!

Nagyon örülök, hogy csatlakozhatom hozzátok!

Azt hiszem én vagyok a legsúlyosabb köztetek, 130 kg körül azaz vágó súlyban. Mit szépítsüK Feleződnöm kell (lene!).

A helyzet az, hogy mivel egyenlőre egyedül vagyok, elég nehéz ügy a fogyás. Hiszen mindenkinek szüksége van ilyenkor lelki támogatásra, pozitív megerősítésre. Bár idős Anyukámat ápolom, tőle nem számíthatok ezzel kapcsolatban semmire, nem partner semmiben.

Én pedig a túlsúlyom folyamatosan depi vagyok, és nagyon útálom magam!

Pedig ismerem a megoldást, hogyan lehet véglegesen, éhezés nélkül lefogyni! Csomószor elkezdtem már, de mindig abba hagytam. Sajna! Pedig működik!

A korábi oldalakat olvasgatva látom, hogy nem ismeretlen előttetek sem a Testkontroll! Bár nagyon sok a téves infótok ezzel kapcsolatban.

Aki tudja, szerezze meg a könyveket: TESTKONTROLL 1-2., Harvey és Marilyn Daimond írta őket, még a '80-as években. Ebből merítettek igen sokan az itt-ott felbukkanó táplálkozás- tanácsadó-guruk, avagy tudorok.
Könyvesboltban már nem nagyon kapható, de az Antikvárium.hu oldalon megrendelhető.

Érdemes lenne elovasnotok, Alapkönyv. Gyönyörűen elmagyarázza, logikusan felépítve, hogy mit, mivel, hogyan, és miért!!!

Én elég sokat tudok a Testkontrollról.
Szívesen megosztom veletek!

A Testkontroll valójában nem fogyókúra, hanem életmód változás. A 90 napos diéta, s utána még akárhány napig a délig gyümölcs, nagyon jó, de ha azután visszatértek a hagyományos étkezéshez, sajna egy idő után a plusz kilók is visszatérhetnek.

A szervezetünknek szüksége van a folyamatos méregtelenítésre, belül is mosakodnunk kell nemcsak kívülről. Ez az, amit segít a Testkontroll. Ebben az a szép, hogy aki így étkezik, az ha kell lefogy, akinek pedig híznia kell hízik! A lényeg, hogy a szervezet ezáltal a táplálkouzási mód által önmaga eléri a számára legoptimálisabb működési súlyt. Ugyanakkor energiát szabadít fel, életerős lesz tőle az ember. Mennyiség helyett, minőségi táplálkozás.

A szervezetünk fantasztikusan intlligens, ezt nem szabad elfelejteni! Ha ezzel a módszerrel táplálkozunk, a betegségeket is sikerrel kerülhetjük el, vagy könnyebben gyógyulhatunk meg.

A szervezetünk működésében alapvetően 3 ciklust különböztetünk meg 24 órán belül: 04-12 óráig a KIVÁLASZTÁS időszaka zajlik, 12-20 h-ig a BEVITEL, 20-04-ig pedig a BEÉPÍTÉS.

Ezek közül a legeslegfontosabb a KIVÁLASZTÁS időszaka, tehát a 04-12-ig tartó időszak. Ez az idő az, amikor a szervezet dominánsan kiválasztja a méreganyagokat, s kiüríti azokat. Ezt az időszakot kell támogatnunk a délelőtt folyamán lédús, ÉLŐ gyümölcsök fogyasztásával. Mindig ÉHGYOMORRA fogyasztva, kizárólag ÖNMAGÁBAN, semmivel sem keverve!!!!
Gyümölcsöket egymással lehet keverni! De semmi mással nem!

Miért éhgyomorra?: - a gyümölcs a gyomorban nem emésztődik, hanem csak áthalad rajta ( 30 perc alatt, a banán kb. 45 perc), majd a vékonybélből szívódik fel azonnal, vitaminok, ásványi sók, stb., s alakul azonnal hasznosítható energiává a szervezet számára. Ugyanakkor a benne lévő finom, élő lé, azonnal elkezdi kitakarítani a lerakódott méreganyagokat.
A szervezetünk akkor tapsikol örömében a legjobban, ha hetente legalább két gyümölcsnapot iktatunk be. Hiszen mivel a gyümölcsöt nem kell emésztenie, így a fölös energiát öngyógyításra, méregtelenítésre tudja fordítani. (az emésztéshez ugyanis baromi sok energiát használ a szervezet - ezért leszünk kaja után álmosak - elemegy az agyunkból a vér emészteni).
Visszatérve a gyümölcsnapra - a 90 napos diétában a vízivós nap helyett, inkább még egy gyümölcsnapot iktassatok be. Így nem kell éheztetni magatokat, ami fölösleges is. Ugyanakkor a víz, az csak víz. A gyümölcsben lévő víz az, ami kell a fogyáshoz, méregtelenítéshez.
Hiszen valójában a kiválasztás időszakában fogyunk a legtöbbet!
Hiszen a fogyás valójában nem más, mint a lerakódott méreganyagoktól való megszabadulás.
A gyümölcsöt kizárólag ÉLŐ formában fogyasszuk. Ami már feldolgozott állapotban van (rostos, dobozos gyümölcslevek, befőttek, lekvár stb.), többet árt, mint használ. Ráadásul savasítja a szervezetet. Az a gyümölcslé oké, amit mi magunk facsaruunk, vagy centrifugálunk.

Miért ne együnk valami után gyümölcsöt? - ha már valami van a gyomrunkban, s arra eszünk élő gyümölcsöt, az megáll a többi kaja tetején, igen hamar bomlásnak indul, s el kezd romlani. Hopp, már itt is van a gyomorégés egyik oka!

Mára ennyi. Legközelebb a BEVITEL időszakáról írok, a helyes ételtársításról, valamint az emésztési időkről.

Előlegképpen annyit, hogy a fehérjét és a keményítőt valóban nem szabad keverni. Ugyanakkor bármelyikhez bátran lehet enni párolt zöldséget, s minél több ÉLŐ salátafélét!

Remélem segítettem valamit, s írtam valami olyan hasznosítható infót is, amit eddig még nem tudtatok!

Üdv

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok lányok!

A bicajról még nincs kép, de lesz! :oops:

Amit délelőtt nem mondtam el, az az, hogy a hétvégén alig-alig bűnöztem! :oops:
Szombaton keményítőnapon grilleztem "magamnak" cukkinit, és padlizsánt, ami végül mindenkinek annyira ízlett, hogy úgy fogyott mint a hús! :lol: De tényleg nagyon finom volt!
Vasárnap csúszott be, egy sült pisztráng! Ha már a balcsin voltunk, és úszni nem tudtunk, legalább halat együnk! :lol:
De a lángost csak simán ettem! Tejföl, és sajt nélkül! :lol: :lol: :lol:
A mostani gyüminap is eltelt bűnözés nélkül! :lol:
Állítólag holnaptól Gyuri is bekapcsolódik, de nem tudom hogy fogja bírni! Amennyit ma evett! :roll:

Edit!
Nagyon szépek a lánykáid!!! De ezt már úgyis tudod! :P
Ez a kert amit leírtál olyasmi mint itt az arborétum???

Mazsuzs!
Nekem akkor lett előszőr automata mosógépem, amikor Áki megszületett! Addig nálunk is fél nap volt egy mosás! :roll:
Tényleg egy áldás ez a találmány! Bele se tudok gondolni, mi volt amíg még a patakban mosták a ruhát, meg mosóteknőben! :roll: :?:

Judit!
Nem tudom mit értesz gyerekbarát bicajon?!
Egyszer a Gyurika vett nekem az auchanba egy bicajt, de arra nem mertem volna felszerelni egy gyerekülést! :roll: Attól féltem, hogy egy nagyobb döccenőnél szét esik a váz!
De ez a bicigli, nagyon szupi! Úgynevezett citybike! Minden van rajta lámpa, kitámasztó, csengő! Már csak egy kosár hiányzik előre! Hogy a bevásárló szatyorba ne törjem össze a cuccot! :lol:

Olive!
Örülök, hogy túl vagy a munka nehezén! :lol:
Várjad a jó időt, és kész tervekkel állj a férjed elé, mert a Gyurika mindig azt mondja, ne csak azt mondjam menjünk valahova, hanem azt is mondjam meg hova akarok menni! Ne neki kelljen ezen gondolkoznia! :lol: :roll:


Mindenkinek szép estét kívánok!

bogyo75
 
 


Sziasztok!

Mi történt, hogy ma még senki nem jelentkezett? :wink:
Pedig olyan meleg van, hogy kint nem lehet bírni...igaz én is a spájzomat (ha jól írtam) takarítom, az összes lekvárt, befőttet letöröltem és még nem végeztem.
Nándit most tettem le aludni így kb. másfél órám ha van befejezni.
Két napja nem jönnek e-mailjeim sem, nincs mire válaszolni így megyek is és befejezem a takarítást.

Jardina, örülök hogy átjöttél ebbe a topikba. Éppen Bogyóval együtt küldtétek el tegnap este a hozzászólásotokat, még a perc is stimmel!
Érdekes és hasznos amit írtál, még egyszer alaposan át fogom olvasni.
Tényleg teljesen logikus hogy miért nem szabad keverni az ételeket és főleg a gyümölcsöt fehérjével vagy bármi mással.
Akkor belekezdessz te is valamilyen - kombinált - fogyiba? A 90 napos végül is nem rossz, csak be kell tartani.
Én megvásároltam a Testkontroll2. könyvet két hete de még nem volt időm elolvasni, az első 10 oldalig ha haladtam. Éppen ma akadt megint a kezembe.


Bogyó! Amilyen ügyi van, te biztosan nagyon sok kilót leadsz a végére. Nagyon várom már a görögdinnye szezont mert akkor én is maradéktalanul betudom tartani a gyümölcsnapot.
Jardina, a görögdinnyéről mi a véleményed? Hiszen nagyrészt víz, de gyümölcs. A cukortartalma mennyire elhanyagolható? Én nagyon szeretem....

Olive! Remélem minél előbb készen leszel ezzel a munkával!
A beragasztott oltást majd megnézem Nándi kiskönyvében és megírom hogy mi van a papírján.

Szirwen?


Üdv mindenkinek és írjatok!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!


Már van új net-ünk!

A régit, elég hamar kikötötték, ami szerintem disznóság, mert a júniusi számlát azért be kellett fizetnünk, mondván, hogy majd a kábeeltévénél jóváírják nekünk.
Pedig, azért nem kértük, mert nagyon drága, és már nem akartuk fizetni, de most használják a pénzünk még két hónapig.
Most már fogok rendszeresebben jönni.

Mazsuzs!


Én 70-ről kezdtem, kb. két hete, ez a harmadik, és csak 2 kilót fogytam. Sajna most nem tudtam odafigyelni a fogyira, de remélem ez is változik majd!

Olive!

Mi most utoljára olyan rossz cserit vettünk, hogy az egészet kidobtam! Ne szomorkodj! Bisztos van más finom gyümi nálatok, ami meg nálunk nincs.


Jardina!

Üdv! Nekem sokat segítettél!


Bogyó!

Nálunk a gyerekülés apa bringáján van, Ő cipeli a gyereket!:lol:


Most mennem kell! Háromtól kezdődik a munkaídőm, és még össze kell pakolnom, meg ennem is kéne v.mit!:cry:'

szirwen1
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy szívesen láttok a topikotokban!

Igen, én is elkezdem ismét a Testkontrollt. A mai nap már kilőve. A délig gyümölcs az ment, eper formájában.
Én már beszereztem a dinnyét holnapra és banánt. Holnap gyümi nappal kezdek! Sőt megpróbálkozom, minél tovább csak gyümölcsöt enni. Hiszen a gyümölcsökben minden vitamin és ásványicucc benne van, ami kell. A banánban és az almában mind a 8 féle esszenciális aminosav benne van, amit be kell (lene) vinni naponta. Úgy emlékszem 24 féle aminosavra van szükségünk, ebből 16-ot a szervezet maga állít elő, saját tartalékaiból alakítja át magasfokú intelligenciája révén. ... na és persze egy nagycsomó ásványianyagot, mikroelemeket... Amit meg nem tud, azt a növényvilágból megkaphatja. Az emberi szervezet a növényvilágból nyert "jóságokat" ezerrel könnyedébben tudja hasznosítani, mint az állatvilágiakat...

A dinnyéhez azt szólom Lányok! Hajrá! Minél több a gyümölcs nap, annál hamarabb szabadultok meg a fölösleges kilóktól. A szervezet nagyon örül, ha gyümölcsöt eszünk. Hiszen mivel a gyümölcsöt nem kell emésztenie éhgyomorra fogyasztva, így az egyébként emésztésre használt energiát méregtelenítésre, gyógyításra tudja fordítani.
A dinnyében pedig nagyon sok az isteni a lé, ami remekül meg tudja mosdatni belűlről a szervezetünket! Ami engem illet, én a magokat is megeszem!

Tehát itt a nyár! A gyümölcs özön! Mindent bele! Hajrá!

Egyébként arra gondoltam, hogy nyitnék egy saját topikot, ÉLETERŐ ÉLETFOGYTIG - TESTKONTROLL címmmel. Hiszen a Testkontroll, az nem fogyókúra, hanem egy táplálkozási mód, egyfajta tudatos étkezés. Így nemcak a fogyókúrázóknak való, hanem mindenkinek, aki folymatosan karban szeretné tartani szervezetét. Már el is kezdtem az írást, sőt már kész is volt, amikor is egy "ügyes" mozdulattal sikerült az egészet kitörölnöm. így kezdhetem majd előlről.

Mi a véleményetek?


Most mennem kell! Szép délutánt mindenkinek!

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok!

Most tettem le Lollit aludni. A fenykepekbol mar csak kb. 1 oranyi munkam van hatra. Nagyjabol kesz, mar csak kicsinyitenem kell, hogy oda tudjuk adni a parnak cd-n, hogy valogathassanak.

Mar fel 3 elmult, de meg nem ebedeltem. Nem tudom eldonteni, hogy beiktassak-e meg egy gyuminapot vagy haladjak az eredeti felallas szerint es ma husnapom legyen. Vasarnap tartjuk anyosom szulinapjat es jo lenne, ha az husnapra esne. Mivel tobb viznapot nem tervezek, mert hulyesegnek tartom, ahogy Jardina is javasolta viznap helyett inkabb meg egy gyuminapot tartanek.

Akkor most meg is ragadnam az alkalmat es udvozolnem Jardinat kozottunk. Remelem sikerul betartanod, amit tervezel. Nekem igy sokkal konnyebben megy, hogy itt vannak a lanyok is es ok is csinaljak. Probaltam volna az egyik baratnomet ravenni, aki a kozelunkben lakik, de nem hajlott ra, pedig neki tobbet kene fogynia, mint nekem. Kb. 25 kilotol kene megszabadulnia, de azt mondta, hogy o majd inkabb edzeni jar. Persze jo otlet, de szerintem 25 kilo plussznal a mozgas melle dieta is kene, ugy lenne sikeres a fogyas. Na, mindegy, en nem kritizalom, mert en meg nem mozgok eleget, ugyhogy en se szolhatok semmit. :roll:

Egyebkent pont a napokban gondolkoztam rajta, hogy mi legyen a fogyi utan. Azon agyaltam, hogy miket egyek, mert, ha ugyanugy etkezem, mint regen, gondolom, hogy visszapattannak ram a kilok. Bar, nem tudom, mert regen tartottam a sulyom, max. 1-2 kilo ugralt fel-le, csak a szoptatas alatt sikerult nagyon elhiznom. Persze regen sem voltam sovany, de tovabb se hiztam. Judit is annyit emlegette mar a testkontrollt, hogy arra gondoltam, amikor otthon jarok, megveszem a konyvet es esetleg megprobalok valami olyasmi etrenden elni, amit a konyvben javasolnak. Bar az az igazsag, hogy szerintem azt egy kicsit nehez egy eleten at betartani. Akkor mar soha tobbet nem lehetne enni pl. gyumolcslevest a tej miatt, krumplifozeleket a tejfol miatt, krumplipaprikast a kolbasz es a virsli miatt, a husokhoz egyaltalan nem lehetne krumplit enni, nem ehetnek aszaltszilvaval toltott csirkecombokat sem, na meg sorolhatnam oldalakon at. Szoval, nem tudom. Persze logikus, amit a testkontroll ir, csak nem hiszem, hogy eleten at be tudnam tartani.

Mazsuzs, a gorogdinnye nagyon egeszseges gyumolcs, allitolag az az egyik legjobb fogyokurahoz, mivel nagyon magas a viztartalma. Itt viszont nem szoktam latni, de en sajnos nem is szeretem. Mindig mindenki hulyenek nez emiatt es minden nyaron ujra es ujra probalkozom, de valahogy sehogy sem izlik. A sargadinnyenek viszont nagyon magas a cukortartalma, ugyhogy a fogyihoz jobb a gorog.

Visszaterve a teskontrollhoz, azon mar gondolkodtam, hogy esetleg a fogyi utan is csak gyumit egyek reggelire. Regen mindig este ettem gyumolcsot. Nem tudom, hogy karos volt-e vagy nem az emesztesre nezve. Vacsora utan ettem, de altalaban 3 oraval a vacsi utan. Raadasul en mindig nagyon keson fekszem, ugyhogy mire agyba kerultem, nem teli gyomorral fekudtem le.

Szirwen, a ferjem tudta tegnap, hogy gyuminapom volt es vacsira vett nekem cseresznyet, de mondanom sem kell, mereg draga volt es ahhoz kepest eleg vacak. Egy csoppet sem hasonlitott apukam cseresznyejere.

Na, megyek, mert most mar el kell dontenem, hogy mit egyek, a vegen kimarad az ebed.

Ja, meg gyorsan leirom, hogy ma reggel raalltam a merlegre es szuken 60-at mutatott. Ettol a 60-tol nem nagyon tudok elrugaszkodni. :( Jo, lenne, ha mar legkozelebb 59-et mutatna, de nem ugy tunik, hogy nagyon sietnek arrafele. :roll:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

NA, végre, én is idejutottam,

Bocsássatok meg mégsem tudok írni. Ma egész nap sütöttem ahhoz, hoyg Kriszta most tönkretegye az egyik piskótát. Szépen nekiállt és eszegette. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Jön, hoyg felrobbanjak. És olyan sírhatnékom van.

Puszi mindenkinek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Olive! Kösz az üdvözletet!
Hány cm magas vagy a 60 kg-odhoz?
Mozgással kapcsolatban: az nekem is nehezen megy, bár szinte mindig belebotlok a szobabiciklibe az előszobában. Minden pénteken Etka-jógára jártam, de most nyári szünet van. Naná, hogy nem csinálom a gyakorlatokat, már amire emlékszem...
Gondoltál már arra esetleg, hogy beteszel egy-két jó pörgös zenét, és ropsz rá egy jót, amíg kimelegedsz. Jó kis aerob testmozgás!
Ha szereted a sárgadinnyét, ne tartsd vissza magad tőle, hiszen abban is jó sok a lé! A benne lévő cukor csak abban az esetben jelenthet problémát, ha cukorbeteg vagy. Az vagy?
A sárgadinnyében lévő cukor JÓ cukor, energiával lát el téged hipp-hopp!
A rossz cukor: a répa- és nád cukor, a mesterséges édesítőszerektől is tartózkodni kell - főleg amiben aszpartám, fenil-analin (vagy alanin?), szacharin van! Ezek mérgezik a szervezetet. Az aszpartám súlyos idegméreg, sejtszinten károsít. Új-Zélandon már betiltott adalékanyag.
Ez van a light üdítőkben, a cukormentes rágókban, cukrokban. De jó...
Mivel édesítsünk? - méz, juharszirup...

Remélem sikerül megvenned a könyvet ha hazajössz, bár nem mindig lehet kapni.

A Testkontroll is azt mondja, ha úgy alakul és "bűnbe esel" vegyes kajával, nem tragédia. Másnap, vagy 1-2 napig gyümölcsnapot kell tartani, s az kipucolja az előző napi dolgokat!

Angliában nincs élelmiszerpiac?


Az első oldalt elolvastam, s pár észrevételem lenne az ott írtakkal kapcsolatban, a Testkontroll fényében...

Mivel attól tudunk fogyni, ha a szervezet méregtelenít, így meg kell próbálni kerülni a tartósítőszerek és adalékanyagok bevitelét, legalábbis a minimumra csökkententeni. Ezek mind mérgezik a szervezetet. Sajna a zacskós levesek, a kolbász, a virsli is ilyenek.
E-számok!

Íme egy gyors zöldborsó leves: egy edénybe beledobjuk a zöldborsót, dinsztelgetjük, fél csomag apróra vágott petrezselymet, 1-2 ek lisztet, sót dobunk rá, kurkumát vagy sáfrány a színe kedvéért, majd felengedjük vízzel. Kb. 15 perc alatt megfő. Főzhetünk bele teljeskiőrlésű lisztből készült tésztát, hogy laktatóbb legyen, - úgy, hogy együtt legyen kész a borsóval. Főzhetünk bele karikára vágott sárgarépát is. Amikor már hült egy ideje, beledobni a petrezselyem másik felét, s lefedni. Így a párában beleoldódik a levesbe a petrus isteni zamata! A lisztet és tésztát el is lehet hagyni. Príma kaja, én imádom.

A kukoricalisztet is bátran lehet használni, keményítős kajákhoz. Pl: tortillát sütni, salátával tölteni! Mivel nincs benne glutén, könnyen emészthető. Én személy szerint inkább a rizslisztet, vagy tönkölybúzalisztet használok.

A húst esztek nem szabad hozzá kenyeret enni, mert oda a hatás! Csak zöldséggel, salátával! A keményítős kajákat is csak zöldséggel, salátával. Persze itt nem fejes salátára gondolok. Mindenféle zöldségféléből készített egyvelegre, olíva olajjal (extra virgin) és/vagy egyéb salátaöntettel. (nem fehérjés!)

A 90 napos diétátok sajnos azt nem írta, hogy a fehérjéket sem szabad egymással keverni? Hiszen másféle gyomorsav kell a hús, és más a tejtermékek emésztéséhez! A tojás, az meg egy külön fejezet, hiszen az önmagában két fehérjéből áll, s azt elfogyasztva gyakorta büfizhetünk fel záptojás szagot. Ez azért van, mert a szervezet nem tudja a két fehérjét együtt megemészteni, hanem megromlik bennünk. Ha muszáj tojást enni, egyik nap a fehérjét, másik nap a sárgáját. Harrison Ford is tojásfehérjéből készült rántottát eszik!


A hús és más fehérjék emésztési ideje: 4 óra

A keményítő emésztési ideje: 3 óra

A zöldségfélék nyers, vagy főtt: 2 óra

A gyümölcs 30 perc alatt halad át az üres gyomron - banán 45 perc


Miért ne keverjük a keményítőt és a fehérjét?

A fehérjék emésztéséhez savas gyomornedv kell, a keményítőjéhez lúgos. A sav és a lúg azonban semlegesítik egymást, s így nem emésztődik a táplálék a gyomorban, hanem romlik, és ezzel mérgezi a szervezetet. gyomorégés másik oka!
A zöldségeknek semleges közeg, illetve bármelyikkel együtt megemésztődik!

A lényeg, hogy addig ne együnk mást, amíg az előző kaja a gyomrunkban van. Elvileg inni sem szabad, amíg az emésztés zajlik, mert hígítja az emésztőnedvet.
Ha betartjuk az emésztési időt, akkor ebédre ehetünk húst-zöldséggel, vacsorára már ehetünk keményítős kaját.



Mára ennyi!!!
Képzeljétek megcsináltam az ÉLETERŐ ÉLETFOGYTIG topikot, gyertek nézzétek meg! Ott egy kicsit bővebben írtam egy kis ezt-azt.

Megint jó sokat írtam! Szóljatok, ha unjátok?

Szép, jó éjt!

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok!

Jardina, dehogy unjuk, jol jon a segitseg! Annak kulonosen orultem, hogy elirtad, melyik kajanak mennyi az emesztesi ideje. Ezek szerint a proteinnapokat eleg rendesen el szoktam szurni, mert sokszor tejtermeket is parositok a hussal. A tojast mar egyszer beszeltuk, hogy elvileg nem lehetne a hussal parositani. En virslit a dieta alatt meg nem is ettem, amugy se szoktam surun, pont a sok adalekanyag miatt.
A mi konyhaszekrenyunkben ugyan nem talalsz semmi edesitot. A teat mezzel szoktuk edesiteni, a kavet barnacukorral, bar tudom, ezt se kene, de ugyse visszuk tulzasba, en pl. fel kanallal szoktam rakni a kavemba. A ferjem annyira haragszik az edesitokre, hogy a multkor vett valami C-vitamint, ami szopogathato es itthon latta meg, miutan mar egyet elszopogatott, hogy van benne aszpartam. Abban a pillanatban a kukaban landolt a C-vitamin. En ugy tudom, hogy az aszpartam kulonosen akkor veszelyes, ha melegitve van, tehat pl. forro kaveban, teaban. Szoval akkor inkabb a cukor. Juharszirupot meg nem probaltam, pont tegnapelott olvastam rola.
Ugyi vagy, hogy megcsinaltad az uj topikot, majd bekukkantok!

Edith, sajnalom, hogy Kriszta elintezte a piskotadat. Nagyon idegesito lehetett.

Most mennem kell, ugyhogy elkoszonok.

Olive

KépKép
olive
 
 


Meg lefekves elott nehany sor.

Jardina, elolvastam az uj topikodat. Majd foglak olvasgatni tovabbra is, mivel a 90 napos dieta utan valoszinuleg probalkozom a testkontrollal. Ha nem is tartok be mindent, valamit csak sikerul majd megvalositani belole.

Elozoleg kerdezted, csak elfelejtettem valaszolni ra, hogy kb. 160 cm a magassagom, ugyhogy nekem a 60 kilo is igen sok. Emlekszem meg nagyon regen, amikor meg 55 voltam. Akkor se voltam sovany. Mondjuk ha 55 lennek es tornaznek hozza, akkor szerintem egesz turheto alakom lenne. Bar, szerintem en mindig maradni fogok a hosszunadragnal, ugyanis a vastag bokan es vadlin nem tudok valtoztatni, az genetika. Regen, meg amikor telente jartam sielni, nehez volt talalni olyan sicipot, amit osszet tudtam kapcsolni a vadlimon, pedig akkoriban meg 55 kilos em voltam. Mindegyik szoritott.
Te milyen magas vagy?

Az jo, hogy te jarsz jogara. Nekem is nagyon kene. En Pilatesre gondoltam es talaltam is a kornyekunkon, de mereg draga, raadasul a lanykam miatt nem is tudok elszabadulni. Igy marad az itthoni torna, amire szinten sokszor nincs idom. :( Valamelyik nap 10 percet tornazgattam, addig betettem a lanyomat a jarokaba, o onnan nezett. Nagyon vicces latvany lehettem, ugyanis hangosan kacagott rajtam, amig abba nem hagytam. :roll:

A kaverol annyit, hogy regen minden reggel letszuksegem volt, viszont a terhesseg alatt leszoktam rola. Mostanaban viszont neha csak lecsuszik 1 kis cseszevel. Ma is muszaj volt innom egyet, mert annyira kaba voltam egesz nap. Keso delutanig kihuztam nelkule, de aztan ugy dontottem, hogy iszom egyet, mivel mar tenyleg nagyon le voltam tompulva. Mar 3 napja annyira kaba vagyok egesz nap, hogy szinte lebegek. Szerintem mar megint nagyon alacsony lehet a vernyomasom. Gondoltam, hogy esetleg vashianyom lehet, mivel mostanaban keves hust eszem, de salatat is szoktam enni, meg meg szedek vastablettat is. Szoval, nem hinnem, hogy az lenne a baj. Valoszinuleg a vernyomasom. Mondjuk a meleg miatt is lehet, ugyanis mar 3 napja olyan meleg van, hogy hihetetlen. Itt ugye megszoktam, hogy mindig huvos van es mar nehezen viselem a meleget. Viszont holnaptol jon a lehules.

Na, megyek is, mert jo kesore jar. Meg az a szerencsem, hogy a lanyom nem koran kelo, ugyhogy nem ugraszt ki az agybol hajnalok hajnalan. :D

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Olive, bezzeg az enyé(i)m igen! :P Boróka ma fél 7-kor kért enni és utána még szundítottunk "egy percet" fél 8-ig. Akkor is Boró csinálta az ébresztőt. :roll: Ma éjszaka Kriszta kivételesen meg sem mukkant, hát nem Boró éhezett meg fél 3-kor? 4-kor meg arra ébredtem, hogy kirohanok a világból a fogfájástól. :( Hogy ma hogy iktatok be egy fogdokit is, nem tudom. :roll:

Szóval, sziasztok! :D

No, az este lelohadt aztán a mérgem, mert elmentünk mi is "focizni" a párommal. Sétáltunk a csajokkal, a végén pedig még mi is rugdostuk egy kicsit a labdát. Épp mondtam a férjemnek, hoyg oylan szívesen beállnék én is közéjük! Nagyon szeretem a focit. :D

Amikor hazajöttünk, már majdnem 10 óra volt, úgyhogy a csajok már indultak is az ágyba. Én úgyis fél 1-ig fennmaradtam aztán még rendezgetni, pakolgatni. És képzeljétek, egyszercsak látom, hyog a másik piskóta is meg van csipegetve. :shock: Azt hittem, infarktust kapok. De hogy ahhoz mikor nyúlt hozzá!? Nem tudom. Mindegy, már csak nevetni tudtam rajta. A húgom is azt tette, amikor felhívtam elújságolni. :lol:

Fogyi téren jól állok, legalábbis a napok betartásával, ma gyümölcsnapom van. Kilóban most egy picivel több vagyok, mint legutóbbi méretkezésem óta kb. 1 kiló a plusz; látszik, hoyg múltkor nem volt rendes gyüminapom. Azért remélem, hoyg holnap reggel meglesz mégis az ezelőtti súlyom, a 67 kg.

Jardina, üdvözöllek közöttünk, és kívánom, hoyg összeszedd az akaraterődet, hogy változtathass mindenen, amin szeretnél. Az új topikot megnézem én is. :)
A 90 napos diétát sokan kritizálják éppen azért mert állítólag pontatlan, innen-onnan szedegetett össze dolgokat, de az a helyzet, hyog nálam működik. Jobban mondva csak ez működik. Úgy értem, hoyg ez az a diéta amit úgy tudok beépíteni a mindennapokba, hogy főzhetem szinte ugyanazokat az ételeket, mint amiket szoktam, esetleg minimális változtatással. Az életmódváltáshoz nekünk előszöris pénztárcaváltásra lenne szükségünk, ami nehezen menne. :roll: (gondolom, értitek, mire gondolok)
Természetesen, próbálunk amúgyis a lehető legjobban táplálkozni, de sajnos gyarlóak (is) vagyunk. Részletezni nincs időm most sajnos, de egy példát megemlítek: hiába tettem el én sok finom zöldségből készült ketchupot az ősszel, mégis az üzleti, amiben van néhány E csúszik jobban. Mondjuk én a másikat is szeretem, amit én tettem el, de a pizzára az üzletit teszem én is.
Én nem akartam mondani, de én mindenbe cukrot használok. Keveset, az igaz. De inkább ez, mint a mesterséges édesítőszerek, úgy gondolom. Mivel a méz ára négyszerese a cukorénak, hát meg sem fordulhat a fejemben, hogy kizárólag mézezzünk. örülök, ha van mindig tartalékban annyi, hoyg egy betegség esetén kúrálhassuk magunkat.

Ja, és pl. nekem nem tudná senki sem bebizonyítani, hoyg a tej egészségtelen. Elfgadom az érvelést, természetesen, sőt, azt is ráhagyom talán, hoyg igaza van. De én akkor is szeretek mindent, ami tej, tejtermék és nem is szeretnéám kiiktatni az étrendünkből.

Ez nem azt jelenti, hoyg nem tartom jónak a Testkontroll többi részét (már amit Judittól és Jardinától tudok), amit Olive-hoz hasonlóan talán én is követni fogok valamennyire a diéta lejártával. :)

Bocs', hoyg most (is) csak ennyi vagyok, de millió a dolgom. Ezt szántam reggeli felébredésnek! :)
Puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok,

Jó sokat írtatok, mióta nem voltam!!! Nem is nagyon tudom követni.

Szia Jardina, örülök, hogy jöttél, és a Testkontrollnak is. (Bár az megütötte a szememet, hogy sok a téves info a testontrollal kapcs. Tudsz mondani ilyet? Mert akkor azt én írtam rosszul valószínűleg, mivel csak én nyomom/nyomtam a TK-t. Bár annyira igyekeztem nem nyomni, mivel ez egy másik topic, és örülök, hogy befogadtak!)
Az biztos, hogy totálisan működik, nekem jobban, mint a 90 napos. Bár pillanatnyilag egyik sem akar működni. Pszichésen kicsit leeresztettem.

Bogyó, a gyerekbarát bicaj nekem az, amire biztonságosan rögzíthető a gyerekülés, kényelmesen tekerhető...nekem egy mountain bike-om van még lánykoromról :lol: , előtte meg versenybiciklim volt.......hát, egyik sem az, amivel egy gyerkőcöt szállíthat az ember.

Mazsuzs, ha lesz időm este leírom a bogyókat a kullancsra, meg az oltásra is.

Hű, most mennem kell valami kaját főzni, nagyon éhes vagyok! (Már azt sem tudom milyen napom kéne, hogy legyen. Úgyhogy ma megpróbálok csak egészségesen enni:-) (Sali meg kuszkusz - nyammmm.)

Ja igen, Jardina, neked van kedved elkezdeni? (Bocs, ha írtad, akkor nem futottam át figyelmesen. Most jönne jól az agykontrollos ggyorsolvasás :lol: )

SZép napot mindenkinek,
Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok!

Hogy mennyit írtatok! Nem jövök majd másfél napig és ez van... :lol: Csak úgy ugrált a szemem a sorok között. :lol:
Ma anyukámnál voltunk egész nap cseresznyét és meggyet magoztunk. Képzelhetitek hogy néz ki a kezem. Kellene egy kis citromlével megmosni.

Az egyik kérdésem a sok infóból amit írtatok: Hol lehet juharszirupot venni itt Magyarországon? Én már régóta akartam többfajta recept miatt de még nem volt hozzá szerencsém. Nem jó helyen keresem a Tescóban? Van ott egyáltalán?

Nagyon örülök, hogy jó a véleményetek a görödinnyéről. Ugyanis töménytelen mennyiséget meg tudok enni belőle. Igaz utána fényesre kopik a WC ajtó kilincse... :wink: Az az egyedüli olyan gyümi amit nagyon-nagyon szeretek és ha ez van akkor más nem is eszem egész nap. Elvagyok egy dinnyével. Ma láttunk az egyik zöldségesnél, 200.-Ft volt kilója. Kicsit sok még és nem tudom hogy hazai volt-e...

Jardina! Én is megnézem majd az új topikot. Remélem sok-sok érdeklődőre fogsz találni.
A friss zöldborsóhoz nagyon jó recept a levesrecepted, legközelebb vastagítsd ki a receptet mert jobban elkülönül és könnyebb visszakeresni! Én már lestoppoltam mert éppen most hoztam haza egy kis pucolnivaló borsót anyukámtól.

A zacskós levesről már régen, a vegetáról pedig mostanában kezdek leszokni. Állítólag lehet kapni ízfokozók és só nélküli ételízesítőt. Nem tudjátok hol? Az az igazság, hogy elmegyünk vásárolni a gyerek miatt nem nagyon tudok szétnézni, mindig célirányosan megyünk. Vagy ha jön az apja, akkor meg nem tudom sokáig nézni, hogy unott arccal sétálnak fel s le a boltban. :shock: Igyekszem hamar végezni mindig így keresgélni sincs időm. A virsliről még nem szoktam le de láttam hogy van benne tartósítószer. Még a legjobb és drágább fajtákban is (amikben már 86 % a hús) sajnos van tartósítószer. De erre írtam a múltkor hogy egy sima túrórudiban is van. Mindig nagyon megnézem mit adok Nándinak, így inkább sima túróból csinálok neki ezt-azt.

Edith! Biztosan nem egyszerű két gyerekkel, főleg ha az egyik csipegeti a piskótát. :wink: Én már igyekszem nem dühíteni magam mindenért de persze nem mindig sikerül. Ma is ráejtettem a folyosónkon lévő fenyő kiskomódra a kulcscsomómat ahogy hoztam be Nándit kintről...hogy letegyem aludni. Képzelheted hogy néz ki most a komód hiszen vagy 8 kulcs ráesett jó magasról. Ezért mondják, hogy nem szabad puha fából bútort venni....Bosszantó a dolog. :x Ráadásul nem találtam olyan terítőt ami eltakarná a hibát.... :o
A méz itt is egyre drágább. És ami meglep hogy elég hamar cukrosodni kezd az alja. Anyukám szerint az a jó méz. Ez igaz?

Olive! Remélem jobban leszel. Itt is meleg volt az elmúlt napokban, ma fél fokot ment fel bent a lakásban a hőmérséklet. Lassan le kell nyáritakaróra cserélni a télieket. (Még nem cseréltük le eddig...) Azért mérd meg néha a vérnyomásodat is. Nekünk vagy egy csuklóvérnyomásmérőnk a párom miatt, de én is megmérem néha a vényomásom. Irigyellek, hogy Lolli nem kel hajnalok hajnalán! Este mikor alszik el?
Jó lesz ha már végzel a képekkel. Gondolom te is megkönnyebbülsz hogy egy munkával kevesebb.

Judit! Várom majd az infókat.

További jó délutánt!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Ami lemaradt mint általában:

Szirwen! Jó hogy van netetek!
Majd tudsz infót adni arról hogy mennyibe kerül a barihimlő elleni oltás?
A múltkor Olive is kérdezte és engem is érdekelne bár még nem döntöttük el, hogy beadatjuk-e.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok,

Látszik, hogy milyen figyelmetlenül olvastam, pár üzenetet simán átugrottam. Arról jöttem most rá, hogy olyan dolgokra utaltatok, amiket nem is láttam, úgyhogy bocs mindenkitől, ha olyasmire kérdeztem rá, ami már egyértelmű kellett volna, hogy legyen. :oops:

Jardina, majd megnézem a topikodat, éppen javasolni akartam, hogy indíts egyet, mert szerintem ez nagyon hiányzik a palettáról. Örülök, hogy örültetek, lányok, az infoknak a TK-ról. Jardina, nagyon profi vagy már, látszik, majd kérdezgetlek, ha lehet. (A másik topikban :lol: ) Én azért nem akartam így ezeket rátok zúdítani.

Ja igen, Mazsuzs, bio vegetát (ami csak szárított zöldségek só nélkül) akármelyik bioboltban kapsz, vagy a DM.ben, ha az van a közelben. Juharszirup is van a DM-ben , Tescoban (USA kaják között és talán a bio részlegen), bio boltokban........rengeteg helyen. A DM szerintem eléggé jól ellátott ilyesmikben. (A Tescokban is vannak ezek a Herbária szerű üzletek, ott is van minden.)

A kullancs elleni két szer neve (az egyik az agyvelőgyulladás ellen, a másik a lyme kór ellen): Borrelia és Zeckenbis Ch 30
adagolás:
havi egyszer 3-3 golyó (felnőtteknek, nagy gyereknek 5-5 golyó)
ha már benned a kullancs, 3 napig 1x3-5 golyó.
ha nagyon kullancsos területre mész: heti 1x3-5 golyó

Ezt itt találtam a Babaneten így leírva, aztán más is ráerősített, úgyhogy tuti biztos.

Az oltásokhoz azt tudtam meg, hogy elvileg minden oltóanyagnak, betegségnek megvan a nozódája, amit nem tudom be lehet e szerezni itthon. Az egyik homeos bogyókat gyártó cégtől meg lehet rendelni és talán még nem is jön ki drágábban, mintha itthon megveszi az ember. Majd ennek még utánanézek. Ezek közül az éppen aktuálisat kell beadni oltás előtt egy héttel, de ha semmi ilyesmi nincsen, akkor Thuja-t, oltás után pedig amiket már írtam. És persze figyelni a gyerkőcöt. (De ezt nem kell túlzásba vinni :lol: )

Na, átnézek még a TK topikba, remélem megtalálom :oops:

Jó éjt mindenkinek!

Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Lányok,

Csatlakoztam Jardina topikjához is, ha nem bánjátok. De azért jönnék ide "haza" is, jó? Skizofrén állapot :lol: Vagy kínlódás? Hát nem is tudom.
Bárcsak jönne egy tündér és megdobna egy jó marék akaraterővel! Most hasznát tudnám venni!

Jó éjt megint!

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok!

Jardina es Judit, a TK engedelyezi a hust parolt zoldsegekkel? Ez nem egeszen tiszta szamomra, gondoltam rakerdezek. En meg regebben egyszer probalkoztam volna ugy fogyni, hogy a hushoz csak parolt zoldsegeket ettem. A kurmplit, rizst, fott tesztat teljesen kiiktattam az etrendembol. 1 honapig csinaltam es miutan egy deka se ment le, nem lattam ertelmet es visszaalltam a regi etrendemre. Persze tudom, hogy a TK nem csak fogyasrol szol, inkabb eletmod. Csak felmerult bennem, hogy a 90 napos nem engedi a hust parolt zoldsegekkel, csak nyers salataval. Jardina irasabol meg azt vettem ki, hogy a teskontroll engedelyezi. Aztan lehet, hogy valamit felreertettem, azert szeretnem tisztazni.

Mazsuzs, ma mar nem volt olyan nagy meleg nalunk es jobban is voltam. Nem voltam olyan kaba, mint a korabbi napokban. Ma meg kavera se volt szuksegem. :D

Edith, meggyogyult Kriszta? Remelem Boroka nem kapta el.

Ma korabban szeretnek lefekudni es mivel kesz vagyok a munkaval, vegre meg is tehetem, ugyhogy most el is koszonok.

Jo ejszakat mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó rég nem írtam, de azért olvasgattalak benneteket, csak mire írtam volna más dolgom let! :oops:

Tegnap voltam Dáviddal a 18 hónapos oltáson, és éjszakára be is lázasodott. Sőt, már most reggel is adtam neki szirupot! :oops:
De viszont azt megtudtam, hogy csak használt a vas csepp! Ugyanis 1 hónap alatt 30 dkg-ot hízott, előtte meg a 2 hónap alatt alig 10dkg! Ennek nagyon örülök!

Ami Gyurit illeti, gondoltam hogy hangember! A tegnapi zöldség napig tartott a fogyókúrája! 1 napig se! :roll: :cry:

Nem baj, Én már végig csinálom!

Jardina!
Üdvözöllek körünkben!
Sok erőt és kitartást kívánok Neked!

Judit!
Akkor a bicaj kérdésben egyezik a véleményünk! :lol: Én úgy mentem a kereskedőhöz, hogy olyan bicaj kell,amin a gyereket biztonságosan szállíthatom!
És ott láttam mennyit fejlődött a gyerekülés paletta! Már olyan is kapható, hogy beleülteted a gyereket, és magától beállítódik, becsatolódik a biztonsági őv! :roll: Én most nem olyat vettem! :roll:
A fogyókúrát meg ne add föl! Nekem is volt hogy egy egész dekádot végig bűnöztem, de a lányok rábeszélésére nem adtam fel, hanem folytattam, és megérte! :lol: Biztos Te is hamar túl lendülsz ezen az időszakon, és akkor újra minden jó lesz! :wink:

Mazsuzs!
Akkor mostmár eheted a cserkót!!! :lol: Megdolgoztál érte! :lol:
Nekem tegnap előtt hozott a szomszédasszonyom, egy nagy lavor cseresznyét, de úgy ahogy volt vittem le a kukába, ugyanis tiszta kukac volt! :cry: :roll:

Edit!
Sajnálom a piskótádat! Milyen alkalomra sütötted? Csak nem a ballagásra? :roll:
Itt úgy tűnik, hogy mindkét nap esni fog az eső! :cry:


Szirwen!
Örülök, hogy van már netetek! :lol: Az meg hogy a pár napért kifizettetnek egy egész hónapot, várható volt! :roll: Nem tudom miért nem lehet időarányosan, Úgy lenne igazságos!

Képzeljétek reggel bekrepált a tv-nk! :cry: Néztem a 7 órási híradót, egyszercsak eltünt a kép, a piros led kialudt, és ciripelt a tv! :roll:
Majd hívhatom a szerelőt! :roll:

Ákinak már csak 2 nap van az iskolából! Utána egyből megy az apjával Ráckevére nyaralni 10 napot!
Az egyik szemem sír, a másik meg nevet! Mert a gyerek jól fogja érezni magát, az biztos, csak Nekem fog nagyon hiányozni! :cry:

Ma tészta nap van, ki mit eszik? Nekem ráadásul Anyós is jön ma, hogy el tudjunk menni a ballagásra, Neki is kell főznöm Valamit! :roll:

Szép Napot Mindenkinek
!

bogyo75
 
 


Sziasztok!


Mazsuzs!

Ma megnézem, hogy pontosan mennyibe kerül a bárányhimlő oltás. Sajnos fejből nem tudom! És arra sem emlékszem,hogy mennyiért vettem a Reginek, amikor Őt oltattam be.


Judit!


Én itt v.mit nem értek!:oops:
A homeo-s bogyók, csak a tüneteket szüntetik meg! A kullancs elleni oltás meg csak az agyvelőgyulladás ellen véd, a Lyme-kór ellen, meg antibioticumot adnak, de csak akkor amikor valóban volt kullancs a testünkben, és rosszul érezzük magunkat, vagy van kokárda szerü piros folt a csípés körül.
Próbáltam visszakeresni, hogy hol írtátok, de nem találtam meg!

szirwen1
 
 


Sziasztok Lányok!

Nahát, jól felpörögtek az események! Milyen termékenyek lettetek!

Mindenkinek nagyon szépen köszi a jókívánságokat és a "befogadást" is.

Írtam néhány topikba, hogy felhívjam a figyelmet a TK-topikra, ide is leírom azt a pár sort, mert erre is érdemes elgondolkozni szerintem....

Idézet:

"Gyermekünk születésétől kezdve szinte soha nem akadályoztuk a kiválasztás működését, így kisfiunk életéből kimaradtak a náthák, bedugult orrok, sajgó fülek, szaggató köhögések. Ezeket pedig [b]elkerülhetetlennek tartja a szülők többsége, oly gyakoriak az ilyen megbetegedések.
Mivel minden nap elvégezhette a kiválasztás munkáját, kisfiunk szervezetének sosem kellett fölösleges anyagokat raktároznia. A gyerekek általában nem ilyen szerencsések: reggeltől estig a nehéz ételek támadásainak vannak kitéve.Kicsi szervezetük pedig harcol, egyre harcol.
A mi fiunk elégedett, kiegyensúlyozott csecsemő és kisgyerek volt. Most hét évesen magas, jó mozgású, energikus."

"Az anyatej az egyetlen, az emberi faj kicsinyeinek táplálására alkalmas táplálék."
"A szopás alapoz meg minden testi és érzelmi fejlődést."
"Az évmilliók alatt is minden próbát kiállt anyatej a csecsemők legjobb tápláléka, egyszerűen azért, mert a természet fejlesztett tökéletessé."

"Az anyatejen kívül keresve sem találhatunk az élő gyümölcsnél jobb bébiételt."


Harvey és Marilyn Diamond Testkonroll 1. című könyvből


[b]Olive
Én 170 cm magas vagyok, erős csontozattal megáldva, s tűl vagyok azon, hogy érdekeljen, ki mit szól, mert vastag a bokám. Ilyenkor nyáron jót tesz a bőrnek, ha szellőzni tud, hiszen a bőrünkön keresztül is méregtelenítünk és lélegzünk. Már, ha nem tömítjük el a pórusainkat testápolókkal. Én nem használok!
Uborkás pakolás: kicsavart natúr uborkalevet mézzel összekeverve kenjük az arcunkra, vagy egyéb hidratálást igénylő testrészeinkre.
Addig hagyjuk fenn, amíg érzed, hogy kezd összehúzódni a bőröd.

Ne felejtsük, hogy mézbe csak fa szerszámmal szabad nyúlkálni!

A kávéról én is pár hete szoktam le. Nem volt nehéz, egyetlen kortytól taplósra szárad a torkom...
Szerintem azért lehettél letompulva, mert az energiaszinted nagyon lecsökkent. A kávéval meg riadót fújtál... A gyümölcs éhgyomorra fogyasztva nagyon gyorsan tud energiát szolgáltatni.

Párolt zöldség hússal nyugodtan fogyasztható, de kell hozzáenni friss, élő zölségeket, vagy belőlük készült salátát.
Igazából a méregtelenítési folyamatot, a "délig gyümölccsel" tudod beindítani, és utána is minél több magas víztartalmú ételt enni a szilárd kaják mellé.

Az véletlen nem lehet, hogy a Földünk 70% víz, s az emberi testnek is 70%-a víz. A csodálatos természet alkotta ezt így. Elvileg a bevitt táplálékok 70%-ékának is magas víztartalmú éteknek kéne lennie, s csak a maradék 30% lehetne szilárdabb. (hús, krumpli, kenyér, stb.)
Én örülök, hogyha ezt 50-50%-on tudom tartani. Már az is sokkal több a semminél.

Sedith Tisztában vagyok én is ezzel a pénztárca üggyel. Nem egyszerű egészségesnek maradni a mai világban. Hiszen ami egészséges, elég drága. Ami káros, viszont az sem olcsó... Ha valakinél már felborul az egészsége egyensúlya és beteg lesz, azt nem egyszerű ismét helyreállítani. Inkább ez, mint a mérgező "gyógyszerek".
Jó dolog tudni, hogy ezzel a módszerrel segíteni tudunk szervezetünknek, hogy meggyógyítsa magát. Ebben a mai lélektelen világban, ahol a legtöbb orvos (tisztelet a kivételnek), felületes, nem ér rá a betegekkel foglalkozni, kellőképpen figyelni rájuk - még akkor sem, ha pénzt adsz nekik. A betegségek csak 10%-át tudják gyógyítani, a másik 10% sebészeti beavatkozásos módszer. A maradék 80%-ot a természetnek és intelligens szervezetünknek kell elvégeznie. Ezt tudjuk támogatni a TK-val, magas víztartalmú étkek fogyasztásával. Muszáj vigyázni magunkra, mert ha orvos kezébe kerülsz, nem biztos, hogy jobban leszel.

Én senkit nem akarok rábeszélni a TK-ra. Azt szeretném elérni, hogy minél többen tudjanak róla - és hasznosítsák, alakítsák maguk számára, ha akarják. Van olyan ember, aki úgy mond nemet dolgokra, hogy nincs tisztában azzal mire is mond nemet.

Persze, gyarlóak vagyunk, én sem vagyok kivétel! Nem egyszerű számomra sem. Állandó kísértésnek vagyok kitéve, idős Anyukámnak főzök hagyományosan, s főleg húst-hússal. Ez nekem sokat ártott, mert én is azt ettem, neki kutyabaja. Én meg lassan ott tartok, hogy ha nem változtatok, akkor hamar elvisz a kaszás. Annyira fájnak a lábaim, alig bírok menni...
Vigyázzatok magatokra! Sose kerüljetek ilyen helyzetbe!

Szerintem, ha bárhogy is eszik valaki, már heti 1-2 gyümölcsnap beiktatásával sokat segíthet szervezetének.

Én "átszámolom" : nem veszek: semmiféle üdítőitalt, alkoholt, chipset, virslit, tejet, cigit, stb. Amit ezekre költenék: gyümölcsöt, zöldséget, friss csirkét vagy halat, hidegen sajtolt növényi olajat, tönkölybúza kenyeret élesztő nélkül, biozöldséglevet vásárolok.

Judit Én általánosságban beszéltem a téves infókról a TK-val kapcsolatban, nem Rád céloztam. Emlékezetből írtam eddig mindent, úgyhogy légyszi szólj rám, ha valamit másként tudsz, s utána nézek! Hol olvashatom, amit Te írtál a TK-ról?

Képzeld épp ma reggel akadtam rá aTK 1.-ben, a "Miindenki az, aminek hiszi magát" című fejezetre. Olvastam már régebben, de el is feletkeztem róla, vagy eddig nem hozzám szólt. Most igen.
Talán Neked is segítene, ha magad alatt vagy!

Dióhéjban:

Ha az agyunknak olyan információkat küldünk, hogy nem tetszik a tükörképünk, utálkozva nézünk önmagunkra, kövérnek látjuk magunkat, akkor ez a kép fog rögzülni, s kövérek maradunk.
Viszont ha próbáljuk magunkat karcsúnak és szépnek látni, akkor az agyunk olyan üzeneteket küld a sejtjeinknek, hogy törekedjenek a karcsúság elérésére.
Ennek érdekében át kell alakítani gondolkodásunkat, a negatív gondolatokat pozitívvá formálni.
Ezt mindenképpen kipróbálom.

Igen én tegnap elkezdtem a TK-t. Délelőtt elmentem a Gyógyszertárba és "patikamérlegen" lemázsáltam magam. 130,1 kg vagyok. No comment.
Görögidnnyével kezdtem, banán, sárgabarack, banán, sárgadinnye, banán, alma. Ezt ettem este 8-ig! 21.30-kor megettem egy nyers karalábét, mert állati éhes voltam, s már nem volt itthon érett banán. Ez belefér, mert éhgyomorra volt, és magas víz tartalmú. Viszont lényegesen kevesebbet ittam, (4 liter helyet 3-at), és valamivel jobban aludtam. Ez az első napi mérleg. Úgy tervezem, hogy 2 hetente megyek mázsálni, úgy nagyobb sikerélmény érhet.

Szerintem nem fognak haragudni a lányok, hogy másik topikba is jársz! Lányok? Sokan írnak több topikba is.


Mazsuzs : Juharszirupot és a vegetahelyettesítő sómentes szárított zöldségkeveréket én is Bioboltokban és a Tescoban láttam eddig.

Lehet, hogy én is zöldborsólevest csinálok, sárgarépakarikákkal, feldobja a levest. Annyi zöldségféle van itthon, el kell fogyasztani, mert tönkremegy, testkontrollosan.

A méz kristályosodása nem baj. Vannak olyan mézfajták, amelyek nem kristályosodnak. Nem tudom melyik. Ha kristályos és felakarod olvaszatni, azt úgy kell megtenni, hogy egy mély edénybe betenni egy fém alátétet, vagy rácsot, vizet, és nagyon lassan melegíteni a vizet, 50 C-foknál nem magasabbra. Ha ennél melegebb, elveszti jó élettani hatásait. Ezt egy méhészbácsi mondta nekem régebben.

A dinnye még görög-görög. A hazai dinnye júli vége felé lesz ehető.
A dinnyevásárlásnál azt kell figyelni, hogy egyenletesen szép piros legyen a húsa (nem rózsaszín), a magjai pedig feketék. Amiben sok a fehér mag, tuti nem jó! Én már csak félbevágott dinnyét veszek, nem lutrizok. A banán evésnél pedig arra, hogy barna pöttyös legyen, akkor megfeleő a cukortartalma. Ha nem ilyen, akkor éretlen még. Éretlen gyümit pedig nem szabad enni!


Bogyó[/b] Kösz az üdvözletet!

Hány kiló és hány cm Dávid? Sovány? Vérszegény - azért kellett vasat szednie? (Bocs, biztos írtad már, de nem tudok utána olvasni). Anyósod nem ehet tésztátÍ?


Hú! Nahát jó sokat írtam! Győzzétek olvasni!

Sajna nem lesz az mindig így. hamarosan több dolgom lesz.

Ave

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok!

Jardina már nem írt ide, de remélem azért még fog....!nem értem még rá megnézni a topikot de annyit írtatok róla hogy átlesek mindjárt.

Judit, írjál! Nehogy itthagyjál bennünket a sok jó infóddal!! :!: Végül is itt lettél rendszeres topikozó ezen a fórumon!! Már kötelességed van felénk! :)
Most hogy olvastam Bogyó kisfiáról aki belázasodott a 18 hós oltás után, biztosan kipróbálom az oltás tüneteihez való homeós bogyókat. Kb. az 5. v. a 6. oldalon írtunk róla majd visszakeresem és kijegyzetelem. Sajnos a nyomtatónkba nincs festékpatron mert nagyon drága lenne és még nem szántam rá, hogy vegyünk egyet. Pedig milyen egyszerű lenne, csak kinyomtatni... :(
Ja, és ha találkozom a jó tündérrel, küldd el felém is két zsáknyi akaraterővel!

Bogyó! Mi is kaptunk kukacos cserkót. Két régi hagyományos bolti bevásárlókosárral és még egy fél vödörnyit. Erről írtam, hogy kibontottuk.
Semmi nem látszik kívül a szemeken csak belül....anyukám háromé-négy órára beáztatta és mikor bontottuk alig volt benne kukac. Hiába, ez van nem szerettük volna kidobni. Igy lehet hogy az elrakott szemekben vagy a belőle készült lekvárban esetleg lesz egy-egy kukac de majd eltekintek tőle. Már annyira nem zavar mint régen. Régen én sem ettem volna meg a kukacos cserkót.

Olive! Sikerült kialudnod magad? Annyira szupi hogy 60 kiló vagy! Nekem is sok ez a 60 kiló, de én itt megállnék egy ideig ha ennyi kiló lennék, annyira meg lennék elégedve magammal....Persze ez én vagyok te csak csináld tovább a kúrát és írjál továbbra is a topikba!!! :) :)

Én egyenlőre nem csinálom napok szerint a fogyit. Jardina pár sora két nappal ezelőtt egy kicsit elgondolkodtatott, így most gyümölcsöt eszem mondjuk másfél napja. Elég jól bírom és van egy csomó kukacmentes cserkóm is - anyukám azt is kapott egy fél vödörnyit de elhoztam tőle megenni -,
A ballagási ebéden nem biztos hogy megállnám, hogy ne egyek sütit. :oops:

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Jardina, most látom, hogy már írtál! Bocsi, de az előző üzit már előbb elkezdtem írni és ki is dobott a babanet. De még csak most tudtam befejezni és elküldeni. Jó, hogy írtál és megint mennyi hasznos dolgot!

Tényleg mennem kell már....

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Jardina, koszi az ujabb hasznos infokat. Azzal elkeseritettel, hogy a pottyos banan az erett es csak azt kene enni, mivel en pont azt nem szeretem. En ugy szeretem a banant, amikor mar sarga a heja, de nem kezd el meg barnulni. Utana, nekem mar nem esik jol.

Mazsuzs, en vegul tartottam a feherjenapot, de szerintem szombaton, amikor a kovetkezo feherjenapom lenne, meg egy gyuminapot tartok, mivel igy akkor vasarnap ehetek hust, amikor anyosom szulinapjat tartjuk.
En is nagyon orulok a 60 kilonak. :D Akkora boldogsag, hogy a regi nadragjaim ram jonnek es most mar normalisabban tudok majd oltozkodni. El is dugtam a kismama gatyaimat jo melyre. Olyan furcsa, hogy regen, amikor 60 kilo voltam, nagyon elegedetlen voltam az alakommal, most meg ugy orulok neki, hogy 60 kilo vagyok. :roll: Viszont most mar ha igy belelendultem, tenyleg nem allok meg es megprobalok tovabb fogyni, meg egy kicsit izmositani is. Jo lenne a szobabiciklit is hasznalni, de csak ott porosodik a garazsban. Egyszeruen nem ferunk el ebben a kis hazban. A regi hazunk kertjeben volt egy kb. 10nm-es fahaz, amit irodanak hasznaltunk es ott volt a szobabicikli is. Itt sajnos ilyen fahaz nincs, ugyhogy nem tudom, hova tenni. A nappalink is olyan pici, hogy a legmagic-em is allandoan utban van, egy szobabicikli mar plane nem fer.

Bogyo
, milyen oltast kapott most Davidka? Jobbulast kivanunk neki!

Na, megyek, mert hallom, megjott a ferjem, biztosan ehes, meg nem ebedelt.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok! Szép napot mindenkinek, jó reggelt!

Persze, hogy jövök. Be-be nézek, ahogy időm engedi.

Judit is biztos jönni fog.

Olive! A sárga banán még nem teljesen érett, ha már pöttyösödni kezd, akkor már megfelelő benne a gyümölcscukor. A ,
szervezetünk ezt nagyon könnyen át tudja alakítani szőlőcukorrá. Ez kell nekünk, mert ez szolgáltatja számunkra az energiát. Az éretlen banánnal nem tud mit kezdeni... Legalább annyit várj, hogy egy picit pöttyösödjön...


ENERGIALÉTRA



REGGEL


FRISS GYÜMÖLCSÖK ÉS GYÜMÖLCSLEVEK.
fRISS ZÖLDSÉGLEVEK, ZÖLDSÉGEK ÉS SALÁTÁK,
GŐZÖLT ZÖLDSÉGEK

NYERS DIÓFÉLÉK ÉS MAGVAK,
GABONAFÉLÉK, KENYEREK, BURGONYA

SZÁRAZ HÜVELYESEK

HÚSOK, SZÁRNYASOK, HALAK, TOJÁS, TEJTERMÉKEK


ESTE


Az energialétra segítségével hatékonyan és eredményesen tevékenykedhetünk, közben megadva a lehetőséget szervezetünknek, hogy megszabaduljon a méreganyagoktól.

Valójában ahogy halad a nap, úgy ehetünk "nehezebb" kajákat, az emésztési idő betartásával. Napközben sok energiára van szükségünk, így nem célszerű terhelni a szervezetünket az emésztéssel. Estefelé célszerű enni hosszabb emésztési idejű hajákat, mert akkor már nem kell másra túl sok energia.

Persze nincs ez bebetonozva. Ha ebédre húst kívánunk, együk - ha friss zöldségekkel, salátával fogyasztjuk, nem fogjuk magunkat nehéznek érezni kaja után.

Ha van időtök gyertek át olvasgatni a topikomba!

Sziasztok

Jardina
jardina
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs!

6735Ft!

szirwen1
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?