Új privát üzeneted érkezett!

Orsko, a profilban megadott e-mail cimedre elkuldtem a cimunket. Megkaptad?

Biobaba
biobaba
 
 


CAROLINO BABAHORDOZÓKENDÖK KAPHATÓAK FOLYAMATOSAN!
KÖTÖZöS KENDÖ (egyedi alakú a könnyü kötésért)
KARIKÁS KENDÖ
BÉBIERSZÉNY

CSAK TERMÉSZETES ALAPANYAGOKKAL DOLGOZUNK ÉS BABABARÁT FESTÉKEKKEL FESTJÜK GYÖNYÖRÜ SZÍNEINKET.

www.carolino-bebiteka.hu
stef
 
 


Ezt most találtam. Hogyan tartják mások melegen babájukat amikor kendöben van

http://www.mamatoto.org/Default.aspx?tabid=190

Például fordítva felvenni a kabátot, és hátulról becipzároz(tat)ni Kép
kat_ica
 
 

 
 

hat rank eleg furan neztek, mikor forditva volt a kabatKép
biobaba
 
 


Sziasztok!

Babahordozó kendő a legolcsóbban!

olcsobban.uw.hu
nora976
 
 


Boeske!
Van olyan babahordozó kendőnk, ami totál stabilan tartja a babát háton is. Az ugynevezett dupla kereszt-kötéssel. Ha érdekel, szivesen irok rola, mert én használom, van egy 15 hónapos Virágom és egy 3 éves Rékám. Mindketten imádják a kendőt, és szerintem van egy rakás előnye a vázas háti hordozóval szemben. Szia, Nóra
nora@prosoft.hu
nora976
 
 


Sziasztok,

hordozókendő vásárlás elött állok épp, azt már eldöntöttem, hoyg didymos lesz, erről hallottam/olvastam a legtöbb jót, de nagyon tanácstalan vagyok a méretet illetően. Én pici vagyok, 160 centi és 50 kiló, ez indokolná a rövid kendő vásárlását, főleg, hoyg valószínüleg csak 7-8 kilós koráig birom majd el a gyereket kendőben, addig meg elég a fekvő póz is, ahhoz meg elég a rövid kendő. Viszont épp azért, mert én nem fogom tudni használni sokáig jó lenne ha a férjem is tudná használni, főleg késöbb háton hordozni, etc. Viszont ehhez, meg az ő testmagasságához ugye hosszabb kendő kell. Így vennénk inkább egy nagyot, egy 470 cm hosszút, kérdés, hoyg vajon nem fog-e engem nagyon zavarni a csecsemőkori használatban a méternyi lelógó felesleges anyag... annyira tanácstalan vagyok! Szerintetek? Lehet, hoyg mégiscsak 2 kendőt kéne venni? Csak ahhoz elég drága...
ddalia
 
 


Szia!

Van egy egyszerü megoldás: létezik egy csavart-keresztkötés, ami kifejezetten újszülötteknek van, mert abban az összegömbölyödött pozicióban van a baba, mint a pocidban. Ez nagyobb kendőt igényel, és ezzel máris ki van küszöbölve a hossz problémája.

Én nagyon sokat hordoztam/hordozom a lányaimat, ezért biztosan tudom, hogy a hagyományos újszülött-megkötéshez ez a 470-es baromi hosszu lesz. Nem csak annyi a dolog, hogy a maradékot körbetekered a derekadon, mert az úgy nem valami esztétikus, és nem is kényelmes. Írj az e-mail cimemre, ha kell a csavart-keresztkötés. Nekem negvan. Szia, Nora

nora@prosoft.hu
nora976
 
 


Ddalia ha a felesleget a derekadon duplan attekered, akkor nem fog lelogni. Csak nem tudom, mennyire fog melegiteni. Bar nincs benne muszal, ugyhogy biztos jol szellozik.

Biobaba
biobaba
 
 


Ddalia

Én is nagyot vettem, Dydimos utasításoknak megfelöen (van egy táblázatuk ugye, melyik kötéshez melyik méret kell). Nekem a 450 centi TÚLSÁGOSAN is hosszú volt. Egyedül a "wickelkreuztrage"-hoz kellett, amit 2 hónapig használtunk (viszont én nem 50 kiló voltam Kép). Nagyon sok "kendö" volt rajtam mindig, derekamon duplán stb. Föleg nyáron volt rossz.

http://www.peppermint.com/girasolcarry.htm

Ezen a honlapon a kötések leírása mellett ott a hossz is, és sztem 4 méter, 420cm böven elég. Lehet a Cross carryvel is kezdeni már elég korán.

A fekvö póz leginkább újszülötteknek való, akik még túl picik ahhoz, hogy "üljenek" a kendöben (úgy 2 hetes korig). Sok baba nem is szereti Kép

Kati
kat_ica
 
 


Hú mennyien válaszoltatok, nagyon szépen köszönöm, azt hiszem akkor mégiscsak rövidebb kendőt veszek, max ha kinöttük ezt eladom és veszünk egy másikat, de épp nyáron lenne fontos, hoyg kényelmes legyen, nem akarom megszivatni magam...

köszönöm,

dalia
ddalia
 
 


Dalia,

Én a hosszút végülis elajándékoztam, és vettem egy rövidebbet, de másfajtát. És áhítoztam akárhányszor csak Dydimost láttam. Ami nem volt túl gyakran, itt Angliában másfajta szokásos.

Kép Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Eláruljátok, mennyibe kerül az ERGO? Annyi jót zengtetek róla!

Nóra
nora976
 
 


Szia Nora!

99 dollar postakoltseggel.

Biobaba
biobaba
 
 


Nóra!

Köszönöm, ez a dupla kereszt-kötés jónak tűnik, ki fogom próbálni. Bár egyelőre az elöl keresztben ülés is tökéletes.

A babakocsi meg a garázsban porosodik. Kép

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Ha mar igy szoba kerultek ezek a keresztek: elol a siman keresztezettnel nem szabad kifele forditani a babokat. Csak azert irom, mert mostanaban sokszor latok ilyet. En is vittem igy a manot, de egyreszt nekem is kenyelmetlen volt, masreszt olvastam, h nem tesz jot a gyerkoc grincenek sem.

Udv!
Biobaba
biobaba
 
 


Kedves Dalia!
A CAROLINO kötözQs kendöje sokban hasonlít az általad említett Didymososra.
Ez mégiscsak magyar termék!
cím: www.carolino-bebiteka.hu
stef
 
 


Stef! Ezeket a cuccokat meg lehet vhol nezni egyebkent? Marmint "eloben".

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,
az EREDETIEKET meg lehet nézni vhol, ha érdekel. Írok mélt, amennyiben érdekel. Sajna sok a hamisítvány...

Zsóka
zsóka
 
 


Zsoka kifejezetten a Carolino erdekel (a pelenkaja), mert az egyik baratnom talan venne, de elobb latni szeretne.
biobaba
 
 


Biobaba
akkor nem fogalmazok virágnyelven: egy barátnőm forgalmazta az eredeti pelusokat, hordozókendőket. Stef nála dolgozott, lekoppintotta a cuccokat, majd saját bizniszbe kezdett. És ez böki a csőrömet.

Zsóka
zsóka
 
 


aha
az ilyet en se birom, es melyik az eredeti?

egyebkent nem is tudott rendelni naluk a baratnom
biobaba
 
 


Írtam mélt az itteni címedre.

Zsóka
zsóka
 
 


Szerintem az, hogy vki "lekoppint" vmit, és forgalmazza azt mutatja, hogy van annak a terméknek piaca. És ez a mosható pelusok és kendők esetében örvendetes dolog. Jó, hogy egyáltalán érdemes koppintani.
Megnéztem Stef oldalát, és ha jól sejtem ő az egyetlen itthon, aki karikás kendőt árul. Ha tévedés, javítsatok ki.
Azért az engem is érdekelne, hogy melyik az eredeti.

üdv
orsi
orsko
 
 


Orsi,
írtam mélt az itteni címedre.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!
Ritkán tudok írni, mert három fiam is van. Szóval a lényeg, hogy lassan 10 éve mániám a hordozókendő. Mi hoztuk be az országba. Egyszerűen szeretek ezzel foglalkozni. Mi készítjük a Nandu kendőket, Monapel mosható nadrágpelenkákat, a Babazsákot és szoptatós ruhákat. Egy alkalmazottunk, aki járta a védőnőket, elég csúnyán átvert minket. Mi fizettük tulajdonképpen még, amikor már a saját kapcsolatait építette ki. Lekoppintotta a termékeinket, a szövegeinket. Ami nem egyezik a mienkkel, azt a Kushies pelus forgalmazóinak oldalán lehet fellelni. Nekünk nem adta át az adatokat, hogy kikkel tartott kapcsolatot. Lopott tőlünk árut, kp-t és még a bemutató babánkat is. Ez külön fáj, mert a baba tulajdonképpen a fiaimé, és csak kölcsönadták, hogy lehessen bemutatózni vele. Mi megbíztunk benne, és ő tudta, hogy három gyerekes anyuka alól húzza ki az üzletet. Amúgy nincs gyereke, nem is rajong értük. Kizárólag pénzért csinálja, köze nincs a környezet tudatos élethez. Hát ennyi a történet. Nem akartam így nyilvánosságra hozni, de pofátlanság, ahogy itt nyomul. Régi babanetes vagyok, sokan ismerik a történetet innen.
A mi cuccaink a www.bababolt.com oldalon találhatóak. Mivel már sok éves tapasztalat van mögöttünk, jó minőségűek. Mindig figyelünk a visszajelzésekre is, és figyelembe vesszük.
liesel
 
 


Na ez tényleg csúf dolog.
Liesel, ti árultok karikás kendőt? Mert ha nem akkor sajna kénytelen leszek steftől venni...

orsi
orsko
 
 


Orsko, igen örvendetes a dolog, hogy érdemes koppintani. Kép Csak nem így. Mások is készítenek kendőt, velük jóban is vagyunk. Nem a verseny ellen vagyok, hanem az emberi tisztesség mellett.
Amúgy a karikást is tőlünk koppintotta. De azt mi most nem nagyon csináljuk. 10 év tapasztalata alapján és 3 hordozott gyerek után szerintem a megkötős a jobb. Akkor jó a karikás, ha kettőt is tudsz venni. egy megkötőst meg egy karikást. De egyet kell választani, akkor kötözős. Miért? Mert van egy időszak, amikor már függőlegesen lenne a baba, de még nem ül stabilan, tehát jól meg kell támasztani. Ilyenkor a karikásban nincs igazán jó pozíció. Tudom, kipróbáltam. A megkötősben ilyenkor nagyon jó az elöl megkeresztezett, vagy a wrapcross, azaz a zsebes-keresztezett (R) (az elnevezés tőlem, remélem nem látom a Carolino leírásában KépKépKép) pozíció. Valamint a karikásban a háti hordozás sem egy stabil érzés. De ezt csak az tudja, aki próbálta.
Liesel
liesel
 
 


Sziasztok!

Én kendőt és pelusokat is Lieseltől vettem és nem bántam meg. Mindkettő bevált. Kép

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Liesel,
nekem 2 megkötős kendőm van, az egyik nandu, ezt használtuk kb 8 hónapon át rendszeresen, Aztán csináltattam egyet, ami hosszabb, dizájnos és van rajta egy saját fejlesztésű rész. Most inkább ezt szeretem, mert a gyerek nagyobb, a ruha sok, a nandut nem tudom olyan jól megkötni. Amire viszon nagy szükségm lenne, az egy olyan hordozó, amibe viszonylag egyszerűen bele tudom tenni a gyerkőcöt, és nem kell sok méternyi anyaggal bohóckodnom. Pl ha kocsival megyünk vhová, akkor előre magamra kell tekernem a kendőt, az zavar a vezetés közben, és amikor kiszállunk akkor sem olyan egyszerű belevarázsolni a gyereket úgy, hogy ne lógjon bele a latyakba. Erre gondoltam egy karikásat, vagy amit szintén stef oldalán láttam az erszényt. Szóval egy olyan hordozót szeretnék, amibe egyszerű beletenni a gyereket, és nem baj, ha nem annyira kényelmes, mert nem hosszú távú cipelésre kell.
Esküszöm, ha tudsz mást, aki ilyet forgalmaz, vagy ha netán nektek van ilyen, szívesen bojkottálom azt, aki átvert benneteket. Mert félreértés ne essék, nem tartom becsületes dolognak. Csak hát, ha nincs más....
Ja, monapelt is használok, és nagyon tetszik, most készülök venni még néhány darabot.

üdv
orsi
orsko
 
 


Nekem is van karikás kendőm (én turkáltam, ez egy amerikai kendő), és valóban úgy van,a hogy Liesel is írja: belefektetni már nem lehet, mert ahhoz túl nagy, de ültetni sem lehet még benne, mert ahhoz meg kcisi (mármint a baba Kép, ő most hat hónapos).

Zsóka
zsóka
 
 


Nekem karikásom volt, amit olyan másfél éves koráig tudtam a lányommal használni. Megkötösöm sose volt, de a karikás nekem nagyon praktikusnak bizonyult Kép
jamina
 
 


Jamina, és az általam is írt köztes időszakban hogy használtad?

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka,
leírni nemtom, majd megmutatomKép Amolyan belekucorodós, féligülö helyzetben.
jamina
 
 


OK Kép

Zsóka
zsóka
 
 


Enyém gyerek 1 éves, szóval már bármilyen ülős-állós-fejenállós pozíció alkalmas nekünk. Igazából ő kendőben feküdni sohasem szeretett, újszülöttként is függőlegesen hordtam. Eleinte összegömbölyítve, aztán, amikor addig ficergett, míg kidugta alul a lábait, keresztkötéses elölhordóssal. Ez elég sokáig tartott. Aztán jött a csípőnülős korszak, ez már hosszú távon nem megy, mert nehéz. Próbáltam az elől kifele nézőset, de az kényelmetlen volt. MOst leginkább megint előlülőset alkalmazunk, és próbálgatjuk a hátihordást. Ebből nekem a tibeti mód tetszik, mert egyedül is könnyen föltehető, de gyereknek ez sajna nem jön be. Szóval variálok.

És nagyon szépen kérlek benneteket, ha tudtok arról, hogy hol lehet stef boltján kívül karikás kendőt, vagy olyan erszényes cuccot venni, áruljátok el nekem, jó!

köszi
orsi
orsko
 
 


Sziasztok!

Én is Nandu kendőt használtam, egy gondom volt vele, nyáron iszonyúan melegített. Szerintetek vékonyabb anyagból is meg lehet csinálni? Vagy esetleg ismertek olyan márkát, amelyik nem annyira vastag?

Liesel, a zsebes-keresztezett megkötési mód hogy néz ki? Az benne van a füzetetekben?
OFF: volt régebben egy topik az otthon tanításról, de egy idő után nem reagáltál a kérdésekre. Végül is hogy megy a dolog?

Erika
wer
 
 


Orsko, akkor mar nem akarod megnezni az Ergot?

Wer az Ergonal nem kell sok anyagot magadra tekerni, nem melegedsz be, en mar ezt szeretem a kendos korszak utanKép.
Aztan meg lehet a babazsak, azt nem ismerem, de talan az sem melegit nagyon.
biobaba
 
 


OFF

Wer ama topikban (Szoptatni szerettunk volna...), anno meggyanusitottak, h te en vagyok alneven, v a masik tippjuk Jamina volt, marmint, h te o. Olvastad?

Jamina!
Orulok, h feltuntel itt, mert meg akartalak talalni. Erdekelne, h miert irsz meg mindig abba a topikba. A profilomban megtalalod az e-mail cimem.

ON
biobaba
 
 


Biobaba,
dehogynem akarom. Jövő hétfő?
keresem a kötözős kendő lecsrélési lehetőségeit. egyrészt mert macerás föltenni (őszintén bevallom, így egy év után kicsit unom a rajtam keresztbe kasul tekeredő rengeteg anyagot...) és a hátihordás nem nagyon megy vele. az ergo a háton cipelésre és hosszú menetekre kellene, a karikás vagy az erszény pedig a bedobom a kocsiba, és sitty-sutty felveszem-beteszem dolog lenne. de még nem vagyok meggyőződve arról hogy jól gondolom...
orsko
 
 


Sziasztok!

A bababolt.com-on ott volt a babazsák még a múltkor, amikor arra jártam. Körülnéztetek ott?
Az Lieseléké.

No meg létezik még www.hordozókendő.lap.hu, vagy ilyesmi is. Szerintem érdemes lehet ott is körülnézni.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Sziasztok!

Biobaba, sajnálom, abba a topikba nem is nagyon néztem vissza, meg teljesen parttalan vitának tartom, így érdemben nem szóltam hozzá, de Alíz úgy bökte a csőrömet, hogy jólesett az a kis gonoszkodás. Kép vagy Kép

Az Ergo jó ötlet, még meggondolom. Egyébként sima postai úton jön? És előre kell fizetni, netán átutalással, vagy utánvéttel (forintban)?

Erika
wer
 
 


Orsko,

Kipróbálhatod, mielőtt vennél egy karikásat, hogy varrsz egy rövid kendőt (vagy egy lepedőt, törülközőt mittudomén hosszában félbehajtasz). Egy csúszócsomó, hátracsúsztatod és mehet. Nagyon jó átmeneti megoldás!

Egy barátnőmnek volt egy régi törülközője, fehér, rojtokkal, azt használta. Mindenki megjegyezte, hogy milyen szép kendője van Kép

Neten tudok ajánlani karikásat, ha érdekel. De az persze külföldi lenne.

Kati
(Most tényleg van ő betűm?)
kat_ica
 
 


Wer! Elore kellett fizetni erte bankkkartyaval. 12 nap alatt sima postai uton jott.

Biobaba
biobaba
 
 


Orsko, nekünk szokott lenni karikás is. De mostanában nem keresték, és nem csináltunk azóta. De megnézem, ha használt is jó, akkor az enyémet oda tudom adni. Ingyen. Kép Amúgy a karikás tényleg erre nagyon jó, amit írsz. De ez fennt is van az oldalunkon a karikás és a kötözős összehasonlításánál.
Nyárra lesz vékonyabb anyagból kendőnk. De a vékonyabb anyagnak az az ára, hogy jobba gyűrődik, és más a tartása, kicsit kevésbé kényelmes. Most dolgozunk a megoldáson.
Erika, igen még tanítunk. Kép Ez is közrejátszott abban, hogy nem nagyon volt időm írni. Egy idő után már olvasni sem. Kép Most megint benézegetek, mert hiányzik a babanet. Kép A zsebes keresztezett az új füzetünkben lesz benne. Viszont ahhoz 5m-nél is hosszabb anyag kell. Tehát ez megint dilemma, mert így borzasztó hosszú, és már súlya van. A legtöbb pozícióhoz elég ennél rövidebb kendő is. Tehát ilyet akkor érdemes beszerezni, ha nagyon szükséges ez a pozíció illetve ugyanez háton.
Jamina, jó látni téged. Kép
Lányok, Ergo-t ki vett? Bevallom hordozó mániás vagyok, mióta az első fiam megszületett. Roppant mennyiségű különböző hordozó gyűlt már össze a padlásomon. KépKépKép De még mindig nem tudok ellenállni, hogy élőben láthassak egy egy új típust. Szóval, egy ilyen Ergot megnézhetnék valakinél? Kép
liesel
 
 


Liesel,
Már akartam írni, hogy nekem van Ergo... de én egy kicsit messze lakom. Biztos ír majd Biobaba is Kép
Nekem ez a negyedik hordozóm (egyet elajándékoztam, egyet kölcsönadtam). Pedig én úgy kezdtem, hogy ez a kendő mindent tud, jó lesz vagy három évig Kép

Kati
kat_ica
 
 


Kati, ismerős. Kép Ez így kezdődik. Azóta is keresem a tökéletes hordozót. Kép Még a kendő a legjobb eddig, de persze vannak hiányosságai. Viszont vannak kifejezetten egy egy célnak nagyon megfelelő más hordozók is. Amúgy most lesz egy új fejlesztésű hordozónk, ami kifejezetten olyan felkapom és kiszállok az autóból, stb. típusú lesz. Amilyet Orsko szeretne, de még azért az időbe tellik, amíg minden teszten átfut, és kialakul a végleges darab.
liesel
 
 


Liesel!
Én ugyanazért szerettem volna karikás kendőt, mint Orsko. Most két kötözős van, az egyik Tőletek. Ráadásul hátul szoktam megkötni, így elég kényelmetlen vezetni. Ha meg nem kötöm magamra, akkor húzgálhatom a locs-pocsban mire felkötömKép.
Mennyi idő múlva várható ez az új hordozó? Nem kell segíteni tesztelniKép?
Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Betti, 1-2 hónap. De, ki szoktam adni tesztelésre pár darabot. Csak most be vagyunk havazva, egyrészt amiatt amit a Carolinos csinált velünk (feljebb olvashatod), meg a fiúk éppen hánynak felváltva, ezért nem tudok úgy haladni a dolgokkal. Ilyenkor látom, hogy ahány gyerek, annyi lavór kell plusz egy a mosás-teregetésre. Alapvető felszerelési tárgy kisgyerekes családokban. Kép És félek, hogy pár nap, és rajtam is kitör.
liesel
 
 


Sziasztok!

Mar korabban ezt leirtam, de azert nagyjabol ujra leirom. Nekm pont ez volt a gondom a kendovel, h mar rettenetesen untam, h tekergessem magamra. Amit Liesel zsebes-keresztezettnek hiv, amiatt varrtam egy masikat, ami 5 meteres. Nagyon jo volt, amikor mar fent volt, de mindenben huztuk, mig felkerult. Ugyh ezert kerestem mast. Kati irt az Ergorol, aztan addig nezegettuk, h vettunk. Elsore kicsit elkeseredtem, mert nem tudtam olyan konnyeden a hatamra kapni a gyereket, mint a neten talalhato bemutato videon, de aztan a gyakorlas...Kép Es nagyon szeretjuk hasznalni.

Liesel, megnezheted. Esetleg Orskoval egyutt is johettek, de nem muszaj.

Egyebkent:
http://www.ergobabycarrier.com/

Biobaba
biobaba
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?