Új privát üzeneted érkezett!

[quote="liv731"]J írta:liv731ahh, még annyit, hogy barátnőm épp USA-ban van és ott vett Divacup-ot 23 dollárért! :shock: (3900 Forint). Hihetetlen, hogy itthon 5000 Forinttal drágább.


Megnéztem az angol honlapon (ez az, amit itthon lehet kapni), ahol a világ bármely részére elküldik 18,99-ért. Az nincs 7000 forint Angliából.
Ha az intimtölcsér lapról rendelnék, akkor a 8900-ra még rájön 1690 postaköltség. Így már majdnem 4000-rel drágább, mintha Angliából rendelném... :cry: Hihetetlen.

De az a 23 dolcsi nagyon jól hangzik!! Nem tudna a barátnőd venni még 2 db-ot? Komolyan...

Livi

Livi
Kép
picilivi
 
 


Livi: megkérdezem.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Borcsa, Nuska: kösz az izzó tippeket!

cipőápolási praktikák még mindig érdekelnének.:-)

Ezt a borzalmat ma este találtam. Nagyon durva. az oldalon egy petíciót is alá lehet írni, ha egyet értetek a célokkal.

http://www.vierpfoten.hu/website/output ... language=2

KépKép
livus
 
 

 
 

[quote="liv731"]L írta:liv731ivi: megkérdezem.


Köszönöm szépen!!! :)

Livi
Kép
picilivi
 
 


[quote="livus"]E írta:livuszt a borzalmat ma este találtam. Nagyon durva. az oldalon egy petíciót is alá lehet írni, ha egyet értetek a célokkal.


Livus ez tényleg ocsmány. Vega létemre az én gyomromat csak lelkileg érinti, de azt nagyon.
Viszont nem találtam a petíciót... :oops:

Livi
Kép
picilivi
 
 



KépKép
livus
 
 


OFF: már napok óta akarom írni nektek, hogy ez a CD gyönyörűűűűű!
http://www.hangveto.hu/item.php?tid=843 ... fd54c986b8

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Beszélgettetek már a hidrogénezett növényi olajokról (vagy zsiradék?)
Engem nagyon érdekelne, mivel lehetne kiváltani. A vaj ugye sok telített zsírsav tartalma miatt nem jó.
Valami tanácsot adnátok, hogy hol nézzek utána?

Köszönöm

Dóri
foldori
 
 


Fából készítünk gyerekjátékot. Szeretnénk pácot/festéket használni és valamit lakk helyett; talán valami viaszt? Segítsetek! Mit használjunk (és miért) és hol találunk olyat?

hordozo
 
 


Ági,
van méhviaszos fakence, nem tiszta viasz, van benne vmi szintetikus is. Ezzel szokták a rusztikus fabútorokat kenegetni. Fapácból van vizes alapú, az nem büdös. Lelőhelyek: festékboltok, barkácsáruházak.

o
orsko
 
 


Ági: lenolajjal szoktak kezelni, nem?

Ezt vágódeszkák kezeléséhez ajánlják
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/50070378

De van még párféle ugyanott:
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/s ... ry=lenolaj

KépKép
livus
 
 


Agi, en ezeket szeretem:
http://auro.hu/

Biobaba
biobaba
 
 


Agi, nekem is a lenolaj ugrott be elsore, de az nem vizzaro pl.

Livus, a kacsas oldalba csak beleneztem es gyorsan becsuktam, nagyon gaz! :cry: :cry: :cry:
Ilyenkor orulok, h vega vagyok.
Az unnepeket utalom ilyen szempontbol, mindenkire rajon a zabalni KELL, tonnaszamra veszik a kajakat, gusztustalan.
A masik "kedvencem" meg a halarus bodek, ahol sorban allnak az emberek es percenkent agyonutnek egy halat . :|
saara
 
 


Dori, a Biokosar egyik szama errol szolt. Talan interneten megtalalod.
Meg is van :): http://www.biokosar.com/bk200606.pdf
saara
 
 


Sára: hát asszem kacsamájat én sem eszem többet. :-( Pedig milyen finom! (Na, nem mintha eddig belőlem éltek volna a kacsamájtermelők...)
Borzalmas ez az egész... :cry:

Lenolaj nem vízzáró? Ez biztos?

Ági: még ezt találtm. Hátha segít:
http://www.kothalo.hu/kiadvanyok/barkacs.pdf

KépKép
livus
 
 


Nemcsak szegeny kacsak...
Jane Goodall is ir arrol, h a nagyuzemi allattartas milyen. Erdemes elolvasni: A remeny gyumolcsei.
http://href.hu/x/45sm

Meg a Tudatos vasarlo egyik szamaban is errol van szo. Talan pont a legutolso.
http://tudatosvasarlo.hu/magazin

Biobaba
biobaba
 
 


Sára, ünnepek: tökéletesen egyetértünk. Vásárlási és evési láz ennyi maradt sok embernek ebből a felemelő eseményből. (Viszont a kóbor macskák és kutyák tuti jól járnak ünnepek után...)

Biobaba: a nagyüzemi állattartásról nekem gyakran ugrik be a Barakából az a képsor, mikor a kis csibék gurulnak a futószalagon (talán válogatják őket - azóta se értem...). Szóval azt a részt én pl. rendszeresen továbbpörgetem, mert sírógörcsöm lesz tőle. Van még pár film, amiben megjelenik ez a téma, meg asszem azoknak a szervezeteknek is vannak kiadványaik, akik a biogazdákat tömörítik.

Livi

Livi
Kép
picilivi
 
 


Biobaba: Köszi a Goodallt! Ezt a könyvét nem is ismertem, de hamarosan el fogom olvasni :-)
Ha mást is érdekel, itt megnézhető a tartalma:
http://www.kia.hu/konyvtar/tartalom/t121.htm

KépKép
livus
 
 


Ági, gyönyörű fajátékok vannak itt:

http://www.filolog.com/fajatekok

Írja a férfi, hogy mivel kezeli-festi őket. Gyönyörűek...

Üdv,
Nuska+
nuska1
 
 


A Barakaban ugy remlik, leegetik a kiscsibek csoret :(, hogy ne csipjek, zabaljak egymast (letezik egyfajta kanibalizmus a csirkeknel).

A peta honlapjan is van sok dolog a nagyuzemi allattartasrol. Az aktivistaik olyanokat is csinalnak, h betornek egy vagohidra, nagyuzemre es elraboljak az allatokat! :shock: :lol:
http://www.peta.org/
saara
 
 


Saara!

Nagyon köszönöm, át fogom bújni.

Dóri
foldori
 
 


Tud valaki segíteni, hol lehet vízüveget szerezni? Penészedik a fürdőszoba :?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Köszi a fakezelési tippeket, épp most aktuális nálunk is. Vettünk egy gyönyörű 60 éves parasztbútort, de itthon éreztem meg rajta, hogy dohányfüstös lakásban állt. Van valami tippetek, hogy kezelés előtt mivel lehet elűzni a bűzt? :shock:

klári

klári /puma
pumama
 
 


Köszi a tippeket!

hordozo
 
 


[quote="safrany"]T írta:safranyud valaki segíteni, hol lehet vízüveget szerezni? Penészedik a fürdőszoba :?


Ez most lehet, hogy hülyeség, de nálunk az vált be, hogy festék egész falon lemar/lespakliz, aztán elegyenget és meszel. Mármint rendes mésszel. Az antibacis cucc. Azóta nincs is penész.

Livi

Livi
Kép
picilivi
 
 


Livi, ez nem hulyeseg, csak ehhez le kell vakarni az egesz reteget, a teglaig. Nem tudom, h ezt akarjak-e most Eszterek:)
A mesz az egy jo dolog.

Biobaba
biobaba
 
 


No igen, ezt most nem akarnánk, nyáron tervezünk felújítani amúgy :) De köszi a tippet, még hasznát vesszük akkor.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


biopont-vegabond NAPRAFORGÓMAG - származási hely: KÍNA!!!!!!!
:evil: :twisted: :evil: :twisted:

KépKép
livus
 
 


[quote="livus"]b írta:livusiopont-vegabond NAPRAFORGÓMAG - származási hely: KÍNA!!!!!!!
:evil: :twisted: :evil: :twisted:


Ez remek! :cry:
Ugyanakkor jó tudni, hogy kis hazánkban évek óta nem érik be a napraforgó, és a repce is hasonló veszélyben van. Ezt mondjuk én az étolajjal kapcsolatban olvastam, most nem ugrik be, hogy hol, de utánanézek.
Szóval lehet, hogy ezért jön Kínából - mégha ennek sokan nem örülünk. Személy szerint az ilyen exportoknál jobban tudnék örülni egy másik országnak, ahol számukra esetleg tényleg segítség az, ha tőlük vesszük meg. (Lásd még: fair trade :) )

Livi

Livi
Kép
picilivi
 
 


Sziasztok,

Néhány topicon már hozzászóltam, itt eddig csak olvasgattam, de ez a napraforgó be nem érés annyira megfogott, hogy virtuális tollat ragadtam. Erről nem is tudtam, Livi, remélem, megtalálod, hogy hol olvastál erről, mert érdekel.

Ennek kapcsán akarom megosztani veletek egy, sajnos elég szomorú felfedezésemet: az eddig használt hidegen sajtolt Robiol napraforgó étolaj árát a közelmúltban a duplájára emelték :(. Azt hittem először, hog yrosszul látok, pár hónappal ezelőtt négyszázvalamennyibe került egy liter, aztán rá egy hónapra már majd'600 Ft volt, és legutóbb amikor vettem, a Herbaházban majdnem ezer forintba került. Nagyon-nagyon sajnálom, mert elég sok olajat használok, nem tudom, hogy a jövőben hogyan fogom ezt megvenni ilyen árért, a párom szerint már a fele ár is sok volt érte. Tudom, ha a többi bio olajhoz hasonlítom, akkor eddig volt nagyon olcsó, de ez azért nem nyugtat meg, na meg a pénztárcám sem lesz nagyobb.
Vajon az lehet az oka, hogy ennyire kevés volt az idei termés?

Eszter
ikra
 
 


Eszter, igen, par hete hallottam, h keves lesz a napraforgoolaj, erdemes jol bevasarolni belole idoben. Valoszinuleg ezert az aremeles is.

Biobaba
biobaba
 
 


Eleg gyakran veszek bio napraforgomagot (kenyerbe) es szinte mind Kinabol valo. :roll:
Eddig magyarral nem talalkoztam. :(
saara
 
 


Biobaba,
Sajnálom, hogy én nem hallottam erről, legalább 2-3 litert vettem volna mindenképpen :(
ajajaj, pedig nem nagyon fűlik a fogam visszatérni a normálhoz...

Eszter
ikra
 
 


Egyelőre nem találom, hol olvastam a napraforgó éréséről, de több helyről "ollóztam", az tuti - valószínűleg onnan vontam le a következtetést, hogy mindenhol írják, hogy hosszan tartó meleg kell neki, az meg több éve nincs. Pl. idén ugye kb. két hétig volt baromi hőség, de elötte-utána szinte semmi. Ez más növényeknek sem igazán kedvez, nem csak az ilyen nagy hőigényű fajtáknak.
Egyébként itt a Zalában sokak számára nyilvánvaló tény ez, Párom ezt a "nem-beérés" dolgot már több embertől is hallotta errefelé.

Keresem még tovább a pontos leírást...

Livi

Livi
Kép
picilivi
 
 


Ikra :) a Ré olaj a méregdrága falusi bioboltban 670 ft - ez is 200 ft-tal drágább, mint volt korábban, de mégse 1000. Igaz, nincs ráirva, hogy bio lenne, de én ilyen elvetemült vagyok és igy is megveszem :lol: Igaz, kevés olajat, s azt is csak a főzés végén teszem bele, egyébként tönkremenne, úgyhgoy t ökmindegy, bio-e vagy sem. Mondjuk fél liter napraforgó és egy liter oliva fogy - ebből a napraforgót inkább csak édes ételekhez használom.

Azért én a be nem érést nem értem, a feltevésekkel ellentétben óriási hosszantartó hőség volt a nyáron - legalábbis nálunk(igaz én ezt szeretem). Szeritem inkább az az oka, ami a kukorica és a tej drágulásának is - külföldre megy az összes, nekünk marad az olcsó külföldi (kuvaiti tej, hmm hmm 140-ért meg lengyel 160-ért), kukoricát meg még olcsóért se nagoyn kapni.
indianyo
 
 


[quote="indianyo"]A írta:indianyozért én a be nem érést nem értem, a feltevésekkel ellentétben óriási hosszantartó hőség volt a nyáron - legalábbis nálunk(igaz én ezt szeretem). Szeritem inkább az az oka, ami a kukorica és a tej drágulásának is - külföldre megy az összes, nekünk marad az olcsó külföldi (kuvaiti tej, hmm hmm 140-ért meg lengyel 160-ért), kukoricát meg még olcsóért se nagoyn kapni.


Szia Indi!

A külföldre menéssel kapcsolatban lehet, hogy igazad van, és ez a fő ok. Mondjuk, ami az időjárást illeti idén itt Zalában igen sok eső volt nyáron, és elig több, mint 25 fok. kb 2, max 3 hétig volt komolyabb meleg. A fene se tudja máshol mi volt, meg hogy ilen délszaki növényeknek, minta kukorica meg a napraforgó mi kell igazán...

Livi

Livi
Kép
picilivi
 
 


Sziasztok!

Nem maradt valakinek a tönköly pelyvából? Ha nagyon meg szeretne szabadulni tőle, nekem szóljon, segítek :D

Egyébként ettől a bizonyos Német úrtól érdemes érdeklődni (nem ismerem, csak itt olvastam)

Úgy érzem jól jönne már egy kis felfrissülés gyermekektől szétugrált tagjaimnak, s nagy csináld-magad lelkesedéssel is bírok.
Szóval várom a segítő "kezeket" Köszi

Dóri
foldori
 
 


Ja igen!
Sokat emlegetitek a DM-et. Ez a Drogire ......(sose tudom kibetűzni), vagy valami titkos lelőhely?

Ha az , akkor ott hol kutakodjak, mert a böngészésről letettem két gyerekkel, az még pár évig kizárva. pl a dezodor érdekelne, amit fentebb nagyon dicsért valaki, meg az epeszappan. Ott lapulnak a tesók között, és szemfülesen ki kell halászni, vagy van külön kis polcocskájuk?

Dóri
foldori
 
 


Dóri :) a DM-ben az ökörepe (gallseife) szappan a mosószereknél, a DAlli szappan pedig a szappanpoknál található. Dezodort nem tudom, nem élek olyannal.
indianyo
 
 


Sziasztok!
Már jó rég voltam itt, és most is csak egy rövid kérdés erejéig ugrottam be: lehet még cserepes-gyökeres "visszaváltható" fenyőt kapni valahol? Ha igen, hol?

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Aniko, volt valami cetlink, amire le voltak ezek irva, de nem lelem, egy helyre emlekszem viszont: Arpad hidnal a buszallomas mellett van valami nagy butorbolt (Sconto) , ott elotte.

Biobaba
biobaba
 
 


Anikó!

Mi tavaly az oázis kertészetnél vettük, vissza lehet vinni, és levásárolhatod az árát növényekre. (ez vágott fennyő, asszem, de nézd meg a honlapjukat...)

http://www.oazis.hu/

klári /puma
pumama
 
 


Köszi Indi!
foldori
 
 


Biobaba! Ez nagyon jó, mert közel van hozzánk. Köszi!

Puma! Közben nekem is eszembe jutott az oázis, megnéztem, van vágott és cserepes is. Köszi! Mondjuk ez egy kicsit messze van tőlünk (asszem tavaly is ezért vettük máshol), előbb megnézzük az Árpád hídnál.

Üdv, Anikó

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Sziasztok,
Megint kérdésel jövök, használ valaki közületek (ha jól emlékszem, Szilvi írta, hogy igen) a babájának báránybőrt? Mik a tapasztalatok vele?
A kislegény elég rosszul alszik éjjel, nappal is csak max fél órát egyhuzamban, persze, lehet, hogy ez normális, de hátha lehetne ezen javítani :). Hét hónapos, érdemes még ilyenkor is ilyesmibe beruházni?
Ráadásul elég horror árakat láttam (Fellhof és Bowron márkát találtam eddig spec babáknak valót), ezek tényleg annyival jobbak mint a mezei bárányszőrök?

Eszter
ikra
 
 


Eszter, nekunk Fellhof van a gyerkoc alatt. Nem tudom, h ettol jobban alszik-e, mienk alszik. Neha azert meg szopik is, de nem csinal ebresztot miatta:) Mondjuk en elsosorban azert ruhaztam be ra, hha netan atazik a pelus, ne fekudjon hidegben a gyerkoc. Erre nagyon jo.
Ja es en ugy tudom, h meg akkor ajanljak, ha nem gyarapszik rendesen a gyerek, h egyenletes testhomersekletet biztositson. Koraszulottek ala szoktak a klinikan tenni.
A baba valaszol c konyvben az orvosi cserzest emlitik. Nem tudom ,h ez mit jelent.
A mezei baranyszorunkkel osszehasonlitva, a Fellhof sokkal puhabb.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,
Köszi a választ! Fellhof báránybőr cipőcskénk van, a hordozáskor hogy ne fázzon a lábikó, az is finom puha, nagyon szeretem.
Vajon hét hónaposan érdemes még ilyesmire beruházni? Mert azért csodát nem várok tőle, csak beleszerettem a gyapjúba, és nekem pl nagyon tetszene, na persze azért ennyiért még nem adnék ki ekkora összeget :oops: :P
Egyébként tényleg lehet házilag is mosni?A Bowron bőrről azt olvastam, hogy akár gépben is mosható, na azért ezt nehezen hiszem. És kell hozzá valami spéci kefe is, nem? Vagy ezt is elég csak szellőztetni?

Eszter
ikra
 
 


Eszter, az van rajta, h lehet mosni gepben. En meg nem mostam. Kefem sincs hozza. Gondolom, azzal a bolyhosodast lehetne megelozni, de nem is bolyhosodik olyan nagyon, csak ahol a feneke van, arra nyomodott ossze kicsit.
Nem tudom, h 7 honaposan erdemes-e. Igazabol kesobb is alatta maradhat. Jo a gyapjun aludni, ha nem is fut vegig mar az egesz teste alatt kesobb, meg hasznalhato (szerintem). Meg kovetkezo gyerek:) V ha van autotok, akkor az ulesre.

Biobaba
biobaba
 
 


Nagyon tudatlan vagyok... :oops:
Mi az a fellhof? Egy fajta baranybor?
Hol erdemes ilyesmit venni? Nalunk aktualis lenne. Csak nem tudom hol nezzek, foleg kisagy meretut.
Az is erdekelne, h hol lehet jo pokrocot kapni. Bolcsoben ez osszehajtva (+a gyapju) lenne a matrac. Eddig par helyen neztem es mind 100% muszal volt.

De bena! kiment a fejembol az Oazis fele akcio es vettunk egy (cserepes) fenyot. :roll:
saara
 
 


Van egy demko feder nem messze tolunk, megnezem, de erdekel, ha mast is tudtok. Ott kicsit tartok az araktol...
saara
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?