Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most talaltam: www.zoldello.hu
Biopamut ruhak is (bocs, ha már volt...)

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Nekem is van párolóedényem, olyasmi, mint Áginak lehet. Nem valami zepter féle bazidrága cucc, hanem zománcos lábos, egy-két ezer pénz volt a vasedényben. De jó nagy, belefér egy csomó minden. Vannak párolós időszakaim, amikor a menü a párolt gezemice (mindenféle zöldség, gomba, husi, hal, vagy bármi). Szerintem nagyon hasznos segédeszköz.

o
orsko
 
 


Sziasztok!

Hol lehet biofűszert beszerezni (oregano, bazsalikom, tárkony stb.)? Van ilyen egyáltalán (mondjuk miért pont ez ne lenne....)

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 

 
 

Bio boltokban szokott lenni. Pl a Bio Berta termekcsalad v van meg a Sonnentor, meg meg mas is, de nem jut eszembe a nevuk. Bio piacon is lehet venni fuszernovenyeket.

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Noémi!!!! :) (Öööö, a kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni... :roll: )

Anikó: de jó ez a link, láttátok az adventi teanaptárt? tök jó ötlet!

Nem lenne kedvetek közösen csinálni ilyet? Úgy értem, hogy összedobnánk, amink van, hogy könnyebb legyen összeszedni a 24 féle teát. Csatlakozik valaki?

Más: Bobó még mindig köhög. Ma voltunk dokinál, felírt valamit, amit én hülye még ki is váltottam. Az áll benne, hogy száraz köhögésre való csillapító, meg hogy nem adható 2 éven aluliaknak. NA, ezzel két baj van: Bobó hurutosan köhög, és még egy éves sincs. :evil:

Szerintetek kell adni neki egyáltalán bármit is erre a köhögésre? És ha igen, van vlami bevált tippetetk? Köszi!

KépKép
livus
 
 


Livus :) vagy 20 köhögésre való homeos szert tudok, h leirod, hogy milyenek a tünetek, mikor javul, rosszabodik (reggel, este, napközben, hidegre-melegre, szabad levegőn, zárt helyen, van-e láz, milyen az arcszine stb. akkor esetleg tudok ajánlani. (jó sokat kipróbáltunk mi is, azrét merek segiteni,e gyébként pont a köhögés az egyik legkeményebb dió.. emailben

No meg a Nagy gyk-ban jó kis pakolások vannak ám:) hurutosra a gyömbéres és a mustáros nagyon bevált nekünk, igaz, kicsit macerás, de hatékony.
indianyo
 
 


Biobaba, koszonom!

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Hűha, Indi! Köszi! Akkor majd megfigyelelm a részleteket! :)

KépKép
livus
 
 


ja, és hátha másvalaki is lesz hasnló helyzetben: a csillárlegyeket egyszerűen leporszívóztuk a plafonról. :)

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!
Sajnos aktuálissá vált számomra is... :? Szóval, hol is lehet mosható menstr. betétet venni? Kékpandán nem találok...
Előre is kösz, aki segít!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi, itt a betet a Kek pandanal:

http://kekpanda.hu/product.php?bid=POP21003&begin=10

Biobaba
biobaba
 
 


Liv, mi nyáron porszívóztuk romantikus nyári éjszakákon a szárnyashangyákat a badacsonyi nyaralóban :lol:

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Livust akartam írni, bocs. Amúgy jövök neked 1 db könyvvel, köszi, sok hasznát vettem. Legközelebbi varrogatásra viszem, jó?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


[quote="biobaba"]L írta:biobabaivi, itt a betet a Kek pandanal:

http://kekpanda.hu/product.php?bid=POP21003&begin=10

Biobaba


kösz, Biobaba!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


[quote]j írta:a, és hátha másvalaki is lesz hasnló helyzetben: a csillárlegyeket egyszerűen leporszívóztuk a plafonról. Smile


Livus, hát ezen jót kacarászom itt éjjel 2-kor.

klári /puma
pumama
 
 


http://themeatrix.com/
- a nagyuzemrol szolo animacios film
biobaba
 
 


Csúcs! :)

KépKép
livus
 
 


Mit tudtok erről?
http://okonet.hu/hun/index.php?s=term

(Mosáshoz ajánlják, de kissé szkeptikus vagyok:)

Tudtok valamit az Ökonetről? Közelebbi tapasztalat?

klári /puma
pumama
 
 


Puma :) Én nem kedvelem az Ökonetet és az Amwayt - nekem ezek ugyanabba kategóriába tartoznak.

Egyébként ez a sav-bázis egyensúly-visszaállitás dolog msot divatos, lecseng majd ez is idővel, gondolom
indianyo
 
 


Akkor jól sejtettem, hogy az Amwayhez hasonlít :evil: Legalábbis a honlap ezt súgja...
Majd sugallom az anyósomnak 8)
kösz

klári /puma
pumama
 
 


[quote="pumama"]
írta:
pumama
Tudtok valamit az Ökonetről? Közelebbi tapasztalat?


Eszetrcicáék benne vannak, ő sok terméküket használja, elégedett, kérdezd őt! :)
h_szilvi
 
 


Én amway vasat szedek, nagy megelégedésemre, azzal mosok (na nem a vassal), és pár tisztítószerüket is használom. Amit drágállok, azt nem veszem meg, de sajna, amit eddig megvettem, az szinte mind kiváló minőségű volt. (A szemránckrémükről nem is beszélve. Míg a Hauschka mellett csak szaporodtaka ráncok és mályültek. És a hiúság legyőzi az egsézségtudatosságot.)
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Mi is használunk néhány ökonetes és amway-es terméket
(ezt az acid-komfortot pont nem ismerem), nekem semmi bajom velük, tényleg jók (a hálózatosdi más kérdés, ez messzire vezet, de szerintem ebben sem mind egyforma...). Ami nem vált be, azt nem vettem többet, és aminek találtam alternatíváját, ahelyett azt használom (pl. amway mosószer helyett most már mosódiót).

És épp most gondoltam rá, hogy szeretném kiváltani a konyhai- és tűzhelytisztítót (jó, hogy épp ez a téma :-) úgyis elfogy, akkor már nem veszek.
Ti mivel tisztítjátok a tűzhelyet és a sütőt? Korábban sok szó volt az ecetről és mosószódáról. Erre is jó? Hogyan?

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Anikó :) a szódabikarbóna benedvesitve remek súrolószer, főként finomabb felületeken. Nálam alaptétel, hogy súrolás előtt vizzel áztatok, majd a vizet felitatom/kiöntöm, utána gyerekjáték a tisztitás.
indianyo
 
 


Indianyó, köszönöm! Én a mosdót pl. mosószódával "súrolom", a múltkor hirtelen felindulásból kipróbáltam, és bejött (az ecettel nem sikerült leszednem az ottmaradt szappanhabot). Az is jó lehet szódabikarbóna helyett? Vagy az teljesen más? Tényleg: mi a különbség?

A vizes áztatás tényleg jó!

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Puma, nekünk beváltak az Ökonet termékek. Azért az Amway-hez csak annyiban hasonlít, hogy MLM, de ez önmagában nem gondolnám, hogy baj. Csomó magyar termékük van, folyton fejlesztenek.
Acid comfortot nem próbáltam még, csomó mást igen, azokról tudok tapasztalatot írni, ha gondolod.

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Termésbábhoz, karácsonyfadíszhez tudtok terméslelőhelyet?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter, Normafa, Kamaraerdo, Pilis, Borzsony, a kozeliek kozul:)
Egyeblent hobbiboltokban is szoktam latni, illetve talan van vmi a Kenderkocban is, meg nehany viragarusnal.

Biobaba
biobaba
 
 


Laverne, a tuzhelyet es a sutot mikroszallas kendovel+vizzel tisztitom. Ha nagyon dzsuvas teszek hozza egy kis mosogatoszert, ennyi :) (csudakendonek hivjuk, nagyon sok mindenre hasznaljuk, pl. fugazasnal is nagyon jol bevallt :lol:)
saara
 
 


Biobaba, pont azért kérdeztem, mert most a kirándulásnál egyszerűbb megoldás érdekelt volna...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Safrany,
hobbiboltokban biztosan kapsz terméseket, vannak egzotikusak és hagyományosak is, darabra és csomagban, lehet válogatni...Nem tudom, mi van hozzátok közel, viszont érdemes időben menni, mert hamarosan mindeninek eszébe jut, hogy adventi koszorút kell készíteni (én már tegnap megvettem a szalagokat, és elhatároztam, dec. elseje után karácsonyi ajándék vásárlása céljából NEM teszem be a lábamat boltba. Kell nekem a tömeg, két gyerekkel, pocakkal? Úgyis van rengeteg dolog, amit készíteni szeretnék.)

Üdv,
Nuska+
nuska1
 
 


Eszter, a Moricz Zsigmond korternel levo hobbiboltban a heten lattam meg termeseket. Azt hiszem, nekik van meg boltjuk az Ulloi utnal is.
A biopiacon pedig van fagyongy es magyal.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Mosódióval kapcsolatban tudtok nekem segíteni?
Kettő kérdésem van (egyelőre) (Anikó, láttam, te pont a minap említetted, hogy használod :) )
Mennyi az a mennyiség, ami még hatékony, de nem túl sok, vagyis nem pazarlás? Boltosnéni szerint elég 3 darabot betenni a zsákocskába, és ez 3 mosásra hatékony, a dobozra azt írták, hogy 4-6 darab és 2-3 mosás.
Másik kérdésem: eredetileg ruhamosáshoz vettem, aztán olvasom a dobozán, hogy sampont, mosogatószert, kézmosó szappant készíteni belőle (a hogyant is leírják a dobozon). Kísérletezek én szívesen, de még szívesebben meghallgatom a nálam tapasztaltabbakat :)
Köszönöm a segítségeteket előre is!

Viki
vamberyviki
 
 


Azt hiszem, lemaradok a hobbiboltok terméskínálatáról, (bár tényleg van még pár dolog a mammutosban is) mert súlyosan hó vége van...

Sütött már valaki mézeskalácsból ádventi koszorút? Nekem ez lenne a tervem, és szívesen olvasnék idevonatkozó irányelveket :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.


Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.



Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo.....mp;start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


KépKép
KépKép
KépKép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Viki :) Én 4-5 darabot használok kétszer, másodszorra már gyömöszölöm őket, harmadszor teszek hozzá még kettőt. A kisfiam kinőtt zoknijait használom zsáknak. Hajmosásra, gyapjúmosásra, kézmosásra a darált változatot használom, egy maréknyit elkeverek egy kis vizzel és megy a kivánt helyre (csipi a szemet, óvatosan vele!) Ugyanezt az egész dióhéjjal is meg lehet tenni, akkor viszont egy kis ideig forralok két-három diót egy kis vizben, lehűtöm és utána használom fel.
indianyo
 
 


Biobaba! Vagy más, aki szokott ilyet! Hogy kell ecettel vízkőtleníteni a mosógépet? Gyorsan válaszoljatok, mert teljesen szétrohad. ;) (Nem kell gyorsan, vicc volt, de tényleg szétrohad.)

hordozo
 
 


Agi,
egy egesz flaskaval beleontok a gepbe, aztan egy 90 fokos mosast kell inditani, oblites nelkul. Szoval, h maradjon benne az ecetes viz, es ugy hagyni egy napig. Aztan leengedni. Ha nagyon vizkoves, lehet, h jo, ha 20%-os esszenciat hasznalsz. V 2 flaskaval.

Biobaba
biobaba
 
 


Agi, 2 liter 20%-os ecet-> mosogepbe, 60 fokos program, az elso oblito program indulasa elott allitsd le a gepet es hagyd allni benne az ecetes levet 1 napig. Ha felultoltos neha forgasd meg a dobot. Masnap melegitsd fel ujra a vizet!
(a tudatoseknal puskaztam :lol:) Azt irja, ezt evente legalabb egyszer kell megcsinalni, nalunk asszem aktualis lenne...

Mas: Felnotteknel homeos immunerosites is echinacea 4D 1 (vagy 2) hetig, napi 3 golyocska aztan 1 het szunet?
Mas tippek? (foleg homeos erdekel + ha tud valaki egy jo orvost, koszi elore is).
saara
 
 


Saara,
én a gyerekeknek adok napi 3 golyócskát, én pedig napi ötöt szedek egy hétig, aztán egy hét szünet. De most valahol azt olvastam, hogy a homeós szereknél az adagolásnak nem függvénye az életkor és a testsúly, nem tudom, elbizonytalanodtam...
Mondd csak, ilyen mikroszálas kendőt csak hálózatos cégeknél lehet kapni, vagy van közönséges boltban is? Mi a márkája, érdekelne. Ökonetnél láttam, de az hálózatos.
Köszönöm,
Nuska+
nuska1
 
 


De bizony, az életkor fontos tényező homeobogyóknál! A testsúlyról nincs tudásom. Kicsi gyerek, mint Dominó a másfél évével heti váltásban 1*2 golyót kap, nagyobb gyerkőc 1*3, felnőtt 1*5 és c4/5/6 a higitása
Savanyúkáposzta leve (Biobabától tanultam tavaly, hát én még nem voltam beteg azóta!) Homoktövisből bármi, van weledának belőle szirup gyerek és felnőtt változatban is.

Tóth Ildikó ajánlott nekem a Fehérvéri úton egy homeopatát alkati szer meghatározásra, én benne teljesen megbizom, ha érdekel, küldöm holnap az elérhetőségét.


És már én is akartam kérdezni, Liv is mindig emlegeti a csodakendőit. Nekem van, piaci, semmivel se jobb, mint egy akármilyen rongy, szeretnék én is nem aranyáras csodakendőcskét :)
indianyo
 
 


Indi, koszi :)
Erdekel a doki elerhetosege (+a tarifaja is legyszi)
Homoktovislevet ittunk tavaly, de most draga. Savanyukapit kiprobalom (bar most a hanyos virus utan kb kifordul a gyomrom a gondolattol, de ez remelhetoleg elmulik :lol:)

Csudakendot a DM-ben is lehet kapni, olyan 600 Ft korul van, ha jol emlekszem :?: . Eddig csak ott vettem. Tobbfele van, ablakpucolasra, stb. Nekem a sima (zold) valt be, ruhakon is ezzel szoktam foltokat tisztitani, nagyon jol mukodik (kaki foltot is kiszedi sik-suk egy kis mososzappannal, ha nagyon ellenallo).
Nem art kettot beszerezni, az egyiket vizesen hasznalni es a szarazzal torolni (ablaknal, tukornel, tuzhelynel - mienk fekete, elegge meglatszanak rajta a foltok).

Jo ejt!
saara
 
 


(azt hiszem eleve kettesevel aruljak a kendoket...)
saara
 
 


Köszi a mosógépes infót!

hordozo
 
 


Most olvastam egy könyvben, hogy a homeos dózis beadásának a gyakorisága és nem a mennyisége számít. Ha pl c6-ot veszel be, nincs különbség aközött, hogy 1 db-ot vagy egy egész fiolát veszel-e be. Ez energia és nem mérhető anyag.
Ennek ellenére Zs-nak 2-őt, B-nak 3-at, magunknak 5-db-ot szoktunk beadni.
Oscilloról mi dokink azt mondta, hogy nem kell egy egész tubus. Ugyanúgy kell adagolni, mint a rendes bogyókat. (Egyszer beadtam egy egésszel Balázsnak, alig győzte enni... :lo:)

Orsi
osoa75
 
 


Saara!

Nagyon koszonom a tuzhelyes otletet. Nekem is van csodakendom, de eddig nem tudtam igazán kihasználni. Mindenki dicserte, en meg nem igazan tudtam mit kezdeni vele. Lassan felfedezem, tuzhelyhez is kiprobalom.

Viki!
Mosodiot en eddig csak mosashoz hasznaltam (samponnal kacérkodtam, de még nem próbáltam ki), ált. 2 mosáshoz használok egy adagot. Szerintem a diotol is fugg, hogy hanyszor tudod hasznalni, a méretétől is függ, hogy mennyit teszel a zsákba. 3-5 diót szoktam tenni egy adaghoz, van, hogy a 2. mosáshoz még teszek 1 frisset is. Most másféle diót vettünk, meglátom, ez milyen.

Milyen jó, hogy írtátok az ecetes mosógéptisztítást! Én mindig jóval kevesebb ecetet használtam (nem tudtam, mennyit kell) és nem is hagytam ennyi ideig, na nem is jött le róla! Nem értettem, miért... Viszont a 60 fokos mosószóda+ecet(öblítés) pelenkamosás alapjáraton is jót tett a mosógépünknek :-) Szép lassan leszakadozott róla valami "koszréteg", ami fel volt rakódva az oldalára...

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Indi, Anikó!

Köszi a mosódiós válaszokat!

Viki
vamberyviki
 
 


Sziasztok,

Olvasgatlak Benneteket, sok mindent tanultam már, köszönöm.

Segítségért jöttem: a gyerekorvosunk, akihez a kisebbik születése óta járunk (a nagynak volt egy nagyon aranyos dokinénije, de sajnos elköltöztünk), most először "vizsgázott" és nem ment át rajta véleményünk szerint:

1. 3 éves fiamnak megállapította, hogy nagyon le van tapadva a bőr a kukiján, és műteni kell. igaz, hogy ő megcsinálja itt helyi érzéstelenítéssel, de hogy őszinte legyek, nem vagyok meggyőzve a metszésről, mivel pl a nagy gyermekkalauz szerint kamaszkorra elmúlik a dolog, ha nem okoz gyulladást (márpedig nálunk ez a helyzet), nem kell bántani. Persze ahány orvos s forrás, annyi vélemény, de sajnálnám szegénykémet vágatni.
2. Egy kis ekcémás folt volt a srácokon (egymástól függetlenül, a 6 hónaposon és a 3 évesen is, igaz, nem ugyanott), és kapásból Locoid 0,1%os kenőcsöt írt fel, amire rákérdezés után közölte, hogy igen, kenhetem vele a kicsit is. Itthon kiokoskodtam az internet segítségével, hogy ez bizony keményen szteroidos!!!

Szóval a kérésem, kérdésem a következő: Martonvásár mellett lakunk, nem tudtok a közelben jó, megbízható, nem rögtön antibiotikumot felíró és szteroidos, hagyományos orvost, hanem aki kérdez, meghallgat és esetleg alternatív terápiákban is otthon van? Szempont, hogy ne kelljen messze utazni, a két kicsivel.
(Attól félek ugyanis, ha a nagy ekzed oviba járni és betegeskedni, akkor nem ússzuk meg az antibiotikumot, márpedig ezt nem szeretném, így mielőbb váltanom kéne)...

Eszter
ikra
 
 


Sziasztok!
Oscillot én sem eszem meg az egész tubussal...egy adag elég nekem meg a két gyereknek.

Gyapjús kérdés:
a férjem gyapjúzoknit szeretne venni. Mondtam neki Gulyásékat, és hogy vájuk meg a vásárt a Vörösmarty téren. Azt mondta, hogy a 100% gyapjúzokni biztosan nem lehet jó, mert kell bele legalább 5% valami más (elasztán), hogy ne nyúljon ki, ne formátlanodjon, stb. a hasznlat során. Van tapasztalatotok a vékony gyapjúzokniról (Gulyáséktól)?

Eszter(ikra), sajnos én kőbányai vagyok, dokiban nem tudok segíteni...az ekcémás foltokra én körömvirág kenőcsöt használtam, házit, igazi disznózsírból főzte anyósom. Türelmes kenegetéssel, két-három hét alatt elmúlt. Szerencsére a mi dokink nem antibiotikumos-szteroidos fajta, még a homeós dolgaimat is tűri :)

Üdv,
Nuska+
nuska1
 
 


Nuska, köszi a tippet! Egyébként én is akartam idén házi körömvirágkenőcsöt csinálni, de kinyiffantottam a körömvirágokat :). Megkérdezed Anyósodat, hogy hogyan készíti? Jövőre ismét megpróbálnám...
A Weleda calendula (ami szintén körömvirágos) popsikrémmel kenve csodaszépen gyógyulnak a foltocskák, a recept pedig nagy ívű repülés után a kukában végezte :twisted: !

Eszter
ikra
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?