Új privát üzeneted érkezett!

Lívia, kendő zuhanyzáshoz? Ammegmi? Lemaradtam valamiről...? De végre valakinek elindult egy kicsit bátrabban a fantáziája! Egyébként a polár covert hogy kell mosni?

És bréking! Már merem háton hordani a gyermeket (igaz, hogy még csak otthon) a Kozy-ban, több óra alvás van már a hátam mögött (szó szerint, hehe). Arra gyúrok, hogy utcára is merjem használni.

Képzeljétek, hoz a Mikulás egy MAM winter covert! Nagyon várom... Egyben rájöttem, hogy Magyaro-n nem bír olyan hideg lenni, hogy a gyereket a Kozy alatt pufi kezeslábasba (ld. Michelin-emberke) kelljen öltöztetni, ha rajta van a polár cover.
kamcsatka
 
 


Ja, és még valami: jó lett volna, ha a kívánságlistához beszúrtatok volna képet, mert én pl. nem annyira ismerem ki magam a "hölgyek" között... :) (Katja, Eva és társai)
kamcsatka
 
 


Ági!
Korábban írtad, hogy hordozásnál nem mindegy, milyen az overall. Te milyet javasolsz? Mire érdemes figyelni?

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 

 
 

Kamcsatka:

piros balnas Vatanai (különben hallottam mar olyan velemenyt is, hogy a vekonysaga miatt elegge vag...):
Kép

Storchenwiege Inka:
Kép

különben ha sokat nezegeted öket, eleg gyorsan belejössz ezekbe a nevekbe (tul gyorsan is ;-) )
smzsgalf
 
 


Kamcsatka :) No akkor itt nézz körül kicsit :)

http://www.elimbo.de/EK0500000222000000-tragen.htm
indianyo
 
 


Hat ha nagyon lehetne valasztani es a realitas menten akarok maradni:), akkor en elfogadnek meg egy Didymost, ugyanolyan hosszut, mint amilyen van (5,20) es Aare, Paul v Jacob mintaval (a mostani Laura). Es egy rovid Lanat. V hennas kavet v forrasvizet.

Overallt en sosem adtam a gyerekre:) Ugyh ilyen csuszos dologgal nincs tapasztalatom. Meg a ruham alatt van a gyerkoc, ugyh nagyon nem is kell feloltoztetni. De mikor a nagyobb mar nem fert be a kabatom ala, akkor kellett ra is kabat. Azt ugy csinaltam, h egy nalanal nagyobb meretu tollkabatot adtam ra. Kb a terdeig ert v talan meg lejjebb,, es az nem jott fel. Most meg mar belenott, a sajat labain jar es jo neki a kabat:)
Most meg van mamaponcho, az ala szerintem be fog ferni tovabb, mint a kabataim ala befert regen a nagyobb (uuu, de magyartalan mondat lett ez:(). Csak gyakorolni kell a hatravetelt a poncsoval:)

Biobaba
biobaba
 
 


Piros bálnás Vatanai király! :D

Indi, ez kegyetlen volt! Most végig kell néznem... :wink:

Biobaba, ki mondta, hogy maradjunk a realitás mentén??? Esetleg mamaponchoról nincs action-shot? :)
kamcsatka
 
 


kamcsatka: na jo elerhetetlen kivansagok:

selymes indio

zöld feher indio

igen, indio manias vagyok, de ennyit azert nem adnek erte ;)
smzsgalf
 
 


Smzsgalf (lassan megtanulom kiejteni :D ) megnéztem, szóval ez komoly, hogy a használt 200 EU-ért kelt el???? Ezt feldobod magadra, és megköti magát? (azután megsimogatja és megeteti a kölket is :D ). Ne hallj ki semmi rosszallást a "hangomból", ha beleszeretnék, simán éheznék egy évig, hogy megvehessem...

No, Lányok, lenne egy kis meló: ki az a Budaörs vonzáskörzetében lakozó jó kézügyességgel bíró anyuka, aki megfelelő díjazás ellenében varrna egy lukat az alábbi kabát hátába, hátihordozás megvalósíthatósága céljából??? A cuccot elvinném, és esetleg megvárnám. Mittudomén, mennyi ideig tart egy ilyen, 20 perc vagy 3 óra??? Ha 3 óra, akkor visszamegyek érte :) Kép Kép
kamcsatka
 
 


Biobaba, koszonom!
Azért gondoltam az overallra, mert amióta kabátban járunk, Flóra sokat nyekereg a hátamon. Kipróbálnám úgy is, hogy külön öltözünk, hátha akkor nem nyekereg. De nyilván többféle overall létezik (még nem ismerem a kínálatot), és biztos van, amelyik jobb, van, amelyik kevésbé.

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Kamcsatka, mamaponchorol meg nincs foto. De papaponchokent is kivalo:)

Hat ha nem akarok a realitasok mezejen maradni, akkor meg elfogadnam vmelyik megvenult indian noszemely kendojet is, ha meg hasznalhato allapotban van:) Meg egy tibetiet is:) Hat ilyeneket.

Biobaba
biobaba
 
 


elfogadnam vmelyik megvenult indian noszemely kendojet is, ha meg hasznalhato allapotban van:) Meg egy tibetiet is:)


Biobaba, szívemből szóltál :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


hurrá találtam varrónőt!
kamcsatka
 
 


Sziasztok!

Ismertek-e valakit, aki Szegeden tanít kendőt kötözni?
Eddig elöl hordtam a kicsit, de már 7,5 kg, és nagyon fáj tőle a hátam. Próbáltam képekről megtanulni a háti hordozást, de bizonytalan vagyok, hogy jól csinálom-e, és így nem merek itthonról elindulni.

Köszi:
almababa
almababa
 
 


Délután ünnepélyesen vettem a kínaiban egy kabátot - átalakítási céllal! :)
Végülis úgy döntöttem, simán csak egy lik lesz rajta, mert azt talán még én is meg tudom csinálni (vagy max segít anyukám). Amiről betettem ide képet (az az erszényszerű kialakítás), az nem ment volna varrónő nélkül...

KépKép
livus
 
 


Úgy izgulok a kaát miatt, hogy jól sikerüljön! :)
Anikó: hogyan mérted ki a lyuk helyét? Felvetted a kabátot és rá Flórát?

KépKép
livus
 
 


Tegnap extrém sportoltam: egyéves elöl ergóban, hároméves a hátamon kendőben, és így futottunk a hévhez (elértük :)). Jó buli volt. 8)

Pindi
pindi
 
 


Menő csaj vagy, Pindi! 8)

KépKép
livus
 
 


Pindi, nem semmi! :-)

Livus! Én nem mértem, eleve olyan kabátot vettem, amelyen hátul a vállvonal alatt van egy varrás (ilyen szokott lenni a férfi ingeken is), én ezt bontottam ki, csak a bélést kellett vágni, mert az egyben volt. De ezt meg adta a másik nyílás. Ez a magasság pont jó az ergohoz, vagy a körülkötött hátihoz. Az egyszerű hátihoz nekem alacsonyan van. Ha ez segít, megmértem: a mi kabátunkon a nyakvonaltól 17 cm-rel van lejjebb a varrás, amit felbontottam.
Mielőtt vágsz, javaslom, hogy a leendő lyuk helyét körben tűzd le gombostűvel, így a két réteg (vagy több, nekem a vastag kabátnál 3 volt) nem tud elmozdulni, így könnyebb dolgozni és pontosabb is.

Sok sikert!
Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Kamcsatka, ezek itt csak a girasol kendők és nem nagyon tudok dönteni. Ráadásul azon a kevés más fotón ahol láttam girasol kendőt használatban, fakóbnak tűnnek a színek és úgy már nem tetszik annyira. jajj de faxnis vagyok...

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
savitri
 
 


az irreális vágy pedig egy vagy több :lol: selyem oopakarikás kendő

mondjuk ez
Kép

karácsonykor pl stílusos volna egy ilyen ünnepi darabban feszíteni a rokonlátogatásokkor, csak hát olyankor akad elég kéz aki szívesen viszi a fiatalúr fenekét. meg az ilyet megvarrni se olyan nehéz. apa véleményét bele se kalkulálom. szinte biztos, hogy ez mindig lemarad majd a teljesíthető vágyak listájáról.

a kínaiba viszont most már én is elnézek egy kabátért hehe

najó inkább lefekszem aludni
savitri
 
 


Savitri, a kimondott vágyak előbb valósulnak meg! :) És látom, Te tényleg éjszaka álmodozol!!! 1. számú Girasol (annek nincs is csajneve, jé!) a befutó nálam. Vagy nem kellett szavazni...? :D Az Oopa meg azért jó, mert szinte csak fehérneműt kell alá venni! És akkor nem fogod tudni, hogy mi miatt néznek... Amúgy gyönyörűűűűű! És hogy hozod össze a kínai kabát-Oopa kendő kombót? :lol:
Na, befejezem a mókázást, bocsánat, de olyan jó hírt kaptam! Jézuska valami olyasmit ígért meg nekem (pedig nem hiszem, hogy különösebben jól viselkedtem volna, a hajnali sírdogálást sem buddhista módos mosolyogva tűrtem...), ami által kénytelen vagyok megint hinni benne!!!!
Amúgy a majdnem 9 éves fiam még hisz benne, de már kicsit megingott, mert a Hegyi Marci azt mondta, hogy MINDEN az anyukája. Hál'istennek fiam szerint Hegyi Marci össze-vissza beszél, mert az oké, hogy a fogtündér meg a jézuska NŐ, de a Mikulásról ezt azért nem hiszi el... :)

Pindi, nem hagyhatom ki: gratulálok, ez azért komoly lehetett! A legjobb fogyókúra a szoptatás és a gyermekhurcibálás!!! Tapasztalatból...
orsi
kamcsatka
 
 


Anikó: köszönöm szépen a segítséget! :) Remélem, jól fog sikerülni! Vasárnap veszem kezembe az ollót! :)

Amúgy a Liliputin újra fennt vannak az ergoszerű hordozók! És nekem egyre erősebb a gyanúm, hogy ez a Liliputis csaj ott volt a szopis sétán :roll:

Irreális vágyak még: egy erszény. De nem olyan, mint Líviánál, hanem olyan, mint a kenguruknak van - csak a hátamon. :lol: Mindig kéznél lenne, nem kéne levenni, felvenni... De jó is lenne!

KépKép
livus
 
 


Livus, na egy olyan erszeny nekem is kene :lol:

Talaltam egy videot tibeti hordozasrol, lehet, hogy mar volt belinkelve, akkor bocs.
Szerintem egesz jo kis video bar en azert megis felnek igy hordozni a picit...

tibeti
smzsgalf
 
 


Livus!

A liliputis Eszter valóban ott volt a szopis sétán. A honlapon lévő hordozók szerintem kicsit mások, mint az előzőek (az áruk is), de tényleg hasonlók... Talán nincs kapucnijuk? Képről nem tudom pontosan megállapítni. Amúgy dec. 9-től kint lesznek a Mechwart téren a karácsonyi vásáron, ott is lehet ezt-azt beszerezni :-)

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Ez az új hordozójuk lesz, egy mei-tai ihlette hordozó, csak jól meg van erősítve, és nem kötözős, hanem állíthatós-csatolós pántú.
Tényleg ott volt a szopis sétán az Eszter? Akkor nem sikerült megjegyeznem az arcát...de azt hiszem, nagyon el voltam foglalva folyton a Flóra után rohangálva :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Ja! Livus! Drukkolok Neked meg az ollónak! :-)

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Sziasztok!

Jajj, én is beszállok a játékba, én még vennék egy rövid (2-es) Indio-t, ha tehetném. Valószínűleg a kobalt-fahéjast, az nekem annyira de annyira tetszik!!!
Savitri: minél többet mosom Katját, annál szebb a színe, gondolom, ez a Girasollal is így lenne... Én bízom a biopamutban!
:D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Hát én csak egy kicsi örömet szeretnék megosztani veletek: kisfiam ma sirva ébredt, igy felvettem a hátamra, hgoy megnyugodjon. Utána sütöttünk Szilvi-féle túrós pogácsát, söprögettünk majd hozta a kendőt: hátára hátára felszólitással :) Ezt üzenem a hordozás-ellenes népeknek :wink: (ja, 19 hónapos a kicsike :lol: és közli, ha kaki van a pelusban)
indianyo
 
 


Livus :D a kenguruerszényben az a jó, hogy cici is van benne :lol:
kérdés mit szólnának eme változáshoz az apák :shock: :lol:

Liv, igen igen én is így gondolom, csakm kicsit vagyok bizalmatlan, mert ugye az ellaroo-ról is azt hittem, hogy jó szövésű, aztán meg nem is.
és hát itt az alábbi képen azért egész más szine van a csíkoknak mint amit fentebb mutattam. ez elvileg a harmadikkal megegyező mintázatú kendő
nem rossz, de nekem épp azok a színek tetszettek meg, hogy olyan kicsit sötétek. hajh de nehéz! és ráadásul apap még mindig nem hiszi el, hogy tényleg ennek örülnék most a legjobban (a lottó 5ös után, ajjj ezek az anyagiak)
Kép

KépKép
savitri
 
 


Savitri, a képen teljesen más színe van! És milyen szép! Az eddigi kendők közül nekem ezek tetszenek a legjobban.
A kenguruerszényes felvetésnél bennem is felötlött a kérdés, hogy a gyermek apja örülne-e az ilyenfajta genetikai mutációnak... Mert hát ők asszem nem a praktikumra mennek...
Liv, megnéztem én azt az Indio Didy-t, a 2-es "csak" 73 EU újonnan. Azért akarsz ilyen rövidet, mert az jó a csípőkötéshez (ha így hívják)?
kamcsatka
 
 


sziasztok,

nézzétek a gyerekeket!!

http://tartmamman.blogg.se/sjalar.html
tabajd
 
 


Savitri: lattal mar olyan szivervanyos girasolt (a harmadik), ami a girasolos honlapi kepre hasonlit? Mondjuk elöben meg nem lattam, de kepen biztos 10-t is es mind ugy neztek ki mint ezen az utolso kepen...
smzsgalf
 
 


Tabajd, szerintem is Sjalträff... :D Bár nekem ez a nyelv kicsit kínai! De cuki képek vannak benne, ha jól látom, ez egy hordozósblog. A svéd/dán (?) néninek jó sok és szép hordozója van!
kamcsatka
 
 


Ja, és a blogban van Girasol is. Kezd nagyon tetszeni. Az gáz...?
kamcsatka
 
 


Savitri, Kamcsatka: Jóvanna! a kenguruerszényt nem kell olyan részletesen elképzelni! :lol: Csak praktikussági szempontból :wink:
Tegnap este például fogmosás közben majd leszakadt a karom a 10, 2 kg alatt. De annyit meg nem ér a dolog, hogy lemásszak két emeletet a kendőért, aztán visza, felkötözzem, megmossam a fogam, és lekötözzem, mert lefekszünk. hát ilyen esetekben jönne jól a háti kenguruerszény. Csak betenni, aztán meg kivenni.
Amúgy meg ki tudja? Lehet, hogy 200 év múlva nem a ciciszabás lesz a menő a plasztikai sebészeteken, hanem az erszénykészítés :lol: Na, jó! Ez eléggé morbid. Bocs! :roll:

Indi: olyan édes, amit írtál! Pogi jó lett? :-)

KépKép
livus
 
 


Olyan jót olvastam :)
Van egy spanyol nyelvű oldal mindenféle széppel-jóval: www.holistika.net
Egy cikket kezdtem olvasni arról, hogy miért ébrednek fel a babák :)
A mondat ami nagyon megfogott (Öööö... legalábbis nagyjából):
"A főemlősök (majmok) olyan lények leszármazottai, amik tudnak járni születésüktől fogva. De a fákon élve változásokra volt szükség. Bambi lába megremeg néhányszor, mielőtt felegyenesedik. De a egy faágra mászva egy rezdülés végzetes lehet. Ezért a kismajom folyamatosan a mamájába csimpaszkodik, egészen addig, amíg képes lesz egyedül haladni a legkisebb hiba nélkül."
Olyan jóleső megerősítés, hogy ezeket az emberbabokat hordozni kell, ez már jópárszázezer éve ki van találva :) És nem kell aggodalmaskodni azon, hogy nem tanul meg járni :)

Sőt... mai megfigyelés: azon se, hogy mindig cipeltetni akarja magát. Kisfarkasom nyáron még hurcolta utánam a kendőt, ha sétálni akart, most cipő-cipő csatakiáltással menekül, ha kabát alá dugva vinném kendőben. (Azért a karikás kendő legyen készenlétben, mert abba bekéreckedik, ha elfárad :D)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


"hátára hátára"

"cipő-cipő"


Kis édesek! :):):)
pindi
 
 


Livus, szerintem rém egyszerű a megoldás: minden szobába hordozót! :) És akkor lenne a Katja-szoba, a karikás kendős-szoba, Mei-Tai szoba, Ergo-szoba(ez már az előszoba!)
kamcsatka
 
 


sziasztok

na csináltam képet, mi így közlekedünk :D

Darin sokat alszik benne, ilyenkor a karját bedugom, ha ébren van a hóna alatt viszem át a pántot...

itt már akkor elaludt mikor még csak a hátamra tettem fel Kép
matyo
 
 



Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Lívia: de jó ez a link, így a nyirbálás előtt!
Te beleVÁGTÁL már? :-D

KépKép
livus
 
 


Jujj! Csak erős idegzetűeknek!
Gyönyörű mei taiok!
http://lotusbarn.no/butikk/index.php?ma ... oddlerhawk

És azon kívül is rengeteg szépség! Hordozós mellény, póló (?), rengeteg gyönyörűség!
http://lotusbarn.no/butikk/index.php?ma ... anguage=en

És ilyet láttatok már? obi
http://lotusbarn.no/butikk/index.php?ma ... ts_id=1031


Na, itt se vagyok! Joccakát!

KépKép
livus
 
 


Na, erről az obiról nem találom azt a képet, ahol a hátát is mutata. Szóval lényegében elöl is egy kereszt meg hátul is egy kereszt. És mintha még valami kapucniféleség is lenne.

Savitri: girasolok is vannak, nem a hivatalos színminták vannak a fotókon.

KépKép
livus
 
 


Kép

ez a kötés érdekel, van ötletetek rá?
indianyo
 
 


"Hüftschlinge"-nek hivjak, van rola leiras a Didymos honlapon
(en ezt hasznalom csipöre kötesre, mert minden masra tul hosszu a kendöm)
smzsgalf
 
 


Ja, a didyn vannak érdekes kötések. De némettudás nélkül én nem boldogultam egyedül. Így kell kattintgatni:

babys tragen/trageweisen/hüftschlinge

KépKép
livus
 
 


Livus, jó reggelt! Megnéztem:-) Azt láttad, hogy a Mei Tai-ok Babyhawk-ok? Mármint tényleg gyönyörűek, csak amikor én megkaptam az enyémet - igaz, az fekete-fehér volt - egy icipici csalódás ért, mert szebbnek, elegánsabbnak tűnt a képen, mint valóságban. Ellenben a Kozy ugyanolyan gyönyörű, és nagyon szeretem.
Az obi szerinted kényelmes? Mert úgy látom, hogy nincs derékpántja, és oda nem nehezedik súly. Egyébként szép. Talán már írtam, hogy hasonló Mei Tai, ami ilyen szép széles, van a http://haveaballbaby.com/-on. De kipróbálnám természetesen az Obi-t is! :D
Savitrinek üzenem, hogy ezen a Lotusbarn-on csuppppán 30.000 Ft lenne az Oopa kendő :shock: (plusz utalási és szállítási költség...)
Livus, nagyon kíváncsi vagyok a kilukasztott kabátodra, lécci majd fotót! Én ugyan találtam hozzá varrónőt, cak ő még nem tud róla, hogy ezt fogja csinálni nekem... :)
kamcsatka
 
 


Ja, kösz Livus, ilyenekre nem szoktam gondolni :oops:
smzsgalf
 
 


Livus,

még nem vágtam, de nagyon gyűjtöm a bátorságot. Én olyan 20-22 cm-re mértem a távolságot, úgy gondolkoztam, hogy ha kicsit lejjebb van, az jobb, mintha feljebb. Anikó gombostűzős tippjét megfogadom.

Itt egy 4.7 hosszú INKA ebay-n :P
http://cgi.ebay.de/Super-Tragetuch-von-Storchen-Wiege_W0QQitemZ190179374301QQihZ009QQcategoryZ77128QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Matyo,

szépek vagytok! De a minta pont nem látszik a képen. Az enyém gyerek mindig kiteszi a kezét, mielőtt elalszik. :roll:

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: