Új privát üzeneted érkezett!

Mazsuzs, most latom, miutan elkuldtem, hogy irtal Edith utan.

Szerintem a rebarbara gyumolcs, de lehet, hogy tevedek. Utananezek, aztan majd tovabb fejtegetjuk.

KépKép
olive
 
 


Izgatott ez a rebarbara, ugyhogy keresgeltem es ezt talaltam:


Rheum rhaponticum

A rebarbara ritkábban, de nálunk is elõforduló zöldségféle a kiskertekben. Van egyéves és többéves növény. A rebarbarának a levelét és a gyökerét is használhatjuk, de csak nagyon keveset, saláták összetételeként. Fõzni a rebarbarát nem szabad, mert rengeteg oxálsavat tartalmaz, szervetlenné válva a kalciummal az oxalat kristályt alkotja és lerakódik a szervezetben, majd kifejlõdik a reumatikus betegség, nem beszélve a vesék terhelésérõl.

Tápértéke:

A rebarbara elég sok kalciumot tartalmaz, valamint nagy adag folik savat. Tápértéke azonban nemigen érvényesül, mert belsõleg csupán kis adagban használhatjuk a rebarbarát, hogy javunkra váljon és ne pedig ártson az egészségünknek.

Tartalmaz:

Ásványtartalma bõvelkedik, és jelentõs az A vitaminkészlete is. Még szelén is van benne, B, és C vitamin.

Gyógyhatása:

Leszámítva a rebarbara rossz oldalát, kis adagokban való fogyasztása gyógyhatású is lehet. Számos kivonata kapható a gyógyszertárban. A gyógyszert máj és epebajokra, valamint aranyeres fájdalmakra használják.

Ha kertünkben van rebarbara, ne ijedjünk meg használatától, csak azért mert a nem hozzáértéssel bajt csinálhatunk magunknak. A rebarbara csak akkor árthat, ha fõve használjuk.

Emésztést elõsegítõ:

A rebarbara mindenek elõtt azokon segít, akiknek az emésztése hanyatlóban van, azok pedig az idõsebb nemzedékhez tartoznak. Ha tehát a salátához egy nagyobb éremnyit elfogyasztunk egyszerre, az untig elég ahhoz, hogy ne érezzük, hogy az étel megállt a gyomrunkban. Oxálsav tartalma folytán nyers állapotban segíti a belek féregszerû mozgását.

Hasmenés esetén:

A rebarbara gyökere és levelei is gyógyhatásúak. Levelei több oxálsavat tartalmaznak, mint a gyökere. Valójában a belek mozgását szabályozza az oxálsav tartalom a rebarbarában, valamint astringent tartalma folytán megszünteti a hasmenést.

Fogak és fogíny:

A gyökérbõl készült rebarbara por is kapható a gyógyszertárban. Azok számára ajánlatos, akik valamilyen száj betegséggel küzdenek s akiknek barnásak és kilazultak a fogai. A port külsõleg, fogmosásra használjuk.

Nehezen gyógyuló sebekre:

A rebarbara-lé sebek lemosására is alkalmas, azokon is segíthet, akiknek nehezen gyógyuló sebük van. A rebarbara kicentrifugázott levét kissé felhígítjuk és óvatosan lemossuk vele a sebet. Gyökerét pépesítve kevés mézzel elkeverjük és rátesszük a sebre borogatásnak. Addig váltjuk, amíg be nem gyógyul a seb. Ha nincs friss rebarbaránk, gyökérbõl készült rebarbara port kaphatunk a gyógyszertárban, amivel helyettesíthetjük a friss pépet. Ez a pép a vérzõ aranyérre is jótékony hatással van.

Elkészítési mód:

A rebarbara tömören használva veszélyes lehet, ha fõzzük. Ezért ha csak lehet nyersen használjuk. A lé készítése sem könnyû dolog, mert eléggé rostos a rebarbara levele. Belsõ használatra csak keveset fogyasszunk, a salátánkban. Legjobb, ha lét nem fogyasztunk, vagy csak külsõ használatra annak ellenére, hogy kellemes ital lehet. A gyökérbõl a pépet turmixgéppel készíthetjük szintén külsõ használatra. Méz helyett cukorszirupot is használhatunk, mert az is gyógyítólag hat a sebre.


Szoval, hulyeseget mondtam, nem gyumolcs, hanem zoldseg. Csak azert gondoltam gyumolcsnek, mert en eddig sutemenyekbe hallottam, hogy hasznaltak. Azert ezt furcsanak talalom, hogy azt irjak, ne fozzuk. Akkor miert sutnek vele sutiket? :shock:

Most mar tenyleg eltunok, mert igy nem haladok.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Lányok!

Pokoli hőség van már most! :cry: Még jó hogy sehova nem kell mennünk már! Csak szegény férjemet sajnálom! :cry:
De hát valakinek muszáj dolgoznia! :cry: :roll:

Mazsuzs!
Én is használt cipót vettem Dávidnak, ami egy Deichmanos bélelt boka cipőcske volt! A használtba 2800, a boltba 7600ft-ba kerül!
És most a szandálját a kínaiba vettem 2400ft, ért!
Kép

A rebabrával kapcsolatban, én ezt tudom elmondani, hogy egyszer ettem befőttként, de nem lett a kedvencem! :roll:

Olive!
Itt nálunk vége a gránátalma szezonjának! :cry: De viszont már van, szilva barack, eper, mostmár öröm a gyümölcsnap!!!! :lol:
Ja és nem kaptam még kölcsön a gépet, bár már megszokhattam volna mert ennek a csajnak szava olyan mint a cigánybeszéd! Elszáll, mint a pipafüst!!! :lol:

Edit!
Nincs ötleted, hogy itthon villanytűzhelyen hogyan tudnám megsütni a padlizsánt, hogy tudjak krémet csinálni belőle? :roll:
Mert Nálatok azt kemencébe szokták ugye?
:roll:

Egyébként megoldódott a nem evés kérdése!
Mégpedig úgy, hogy minden kekszet, édességet eldugtam Dávid elől, és ha nem látja, nem kéri! Így kétszer is evett pörköltet, nokedlival! :lol: :lol: :lol:


Megyek beteszek egy mosást! Szép napot mindenkinek!

bogyo75
 
 

 
 

Na a rebarbarát jól oda írtam! :oops: :lol:

bogyo75
 
 


Julcsi, ezt már hamarabb kellett volna! :P :D Kriszta csak akkor kap nasit, ha jóllakott, sosem evés helyett. Így kevesebbet is képes abból megenni. Mondjuk, egy időben a keksz volt a tízóraija, de azóta a tízórai kimaradt. Nálunk tegnap is volt ordítás evés kezdetén és az első falat után már semmi baj nem volt. Bevágott egy hatalmas tányér tökragu-levest, kenyérrel beleaprítva, majd még tejfölös kenyeret kívánt. :roll: Abból is megevett egy szelet kenyeret a héja nélkül. Aztán "ebédeltem" én,. mogyorót :P , így ő is kapott belőle, és még adtam neki egy kis szeletke fehér csokit. (Így étel után adok neki édeset is, de közben vagy előtte nem, mert akkor nem lesz étvágya. :roll: ) Csak lestem, hoyg mennyit volt képes eltüntetni! :P Pedig most olyan soványka. NAgyon megnyúlt, de kilóban még nem volt ideje "felnőni" :D

Mi nem kemencében szoktuk sütni a padlizsánt, hanem nyílt lángon vagy esetleg rácson, sütőlapon. Sütőben azért nem a legjobb, mert csúnya színű lesz a húsa, míg a nyílt lángon szépen kifehéredik. Neked az az üveglapos villanytűzhely van? Nem tudom, gondolom azon nem ajánlatos sütögetni. De azért a sütpőben meglehet. Az íze ugyanaz marad. Én itthon a gáztűzhelyen a nyílt lángon sütöm. Nem szeretem, de amikor csak pár darabot kell, akkor még elmegy. Igaz, van súrolnivaló utána, de az eredmény - szeintem - megéri. :D

Olive, ha hideg vízzel engeded fel az edényt, sokkal jobb. A forró víz "megköti" a tojásos lisztet és sokkal nehezebb kimosni. :D
Köszi a rebarbar6á6s6 + infókat. Én most ettem életemben harmadszor. Úgyhogy, nem hinném, hyog az ilyen "gyakori" főtt rebarbaraevés számomra nagyon káros hatással lenne. :lol:

Ma sajtos-tejfölös csirkecombot készítek. :D tegnap annyit bűnöztem, hogy este, amikor salátát készítettem a páromnak, bekaptam egy szelet uborkát, hoyg lássam elég sós-savanyú-e. Úgyhogy bűnözés tulajdonképpen egyenlő volt a nullával. :D És amúgy nem is voltam éhes nagyon, mint eddig. :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edit!
Tudom, hogy így kellett volna, csak nem vagyok túl következetes a gyereknevelésben, sem! :cry:
De ezt már így fogom csinálni, és legalább lesz valami inspiráció, hogy megegye a főtt ételt! Ákinál bevállik! Amikor azt mondja a fele vacsoránál, hogy már elég volt neki, akkor Én azt mondom! Kár, mert akkor a süti se fér beléd, amit a cukrászdából hozott a Gyuri! :lol: És csodák csodájára, mindig eltűnik a kaja!!! :lol:
Persze csak akkor mondom ha tényleg van süti, becsapni nem szoktam a gyereket!

Képzeld kapok padlizsánkrémet, Dávid keresztanyjától!!! :lol:
Szombaton hozza! :lol:
Egyébként nem üveglapos a tűzhelyem, hanem a hagyományos! Ez a lakással volt, nekem meg nincs pénzem üveglaposra, pedig az sokkal jobb lenne! :roll:
Lányok jól vannak?

bogyo75
 
 


Sziasztok!

Bogyo, csorgott a nyalam, amikor emlegetted az epret es a tobbi fini gyumit. En tovabbra is a mandarinnal, naranccsal, almava es banannal kinldodok. Itt ugyanis, ha lehet is kapni mast, nincs semmi ize. Illetve tegnap a ferjem vett nekem ananaszt, mindjart meg is pucolom.

Na, ma nekem is csak az ebed felet ette meg Lolli, azt is nagy kinlodasok aran. Aztan amikor csak adtam volna neki tovabb, visszabufizett par falatot. Iszonyat kinlodas nalunk az eves, amiota beteg volt. Pedig elotte olyan jol evett. Egyebkent szoktam olyan cselhez folyamodni, hogy a kovetkezo eves elott kb. 1 oraval adok neki frissen facsart narancs levet es attol altalaban megehezik. En meg azt se mondhatom, hogy edessegeket eszik. Anyukam szokott allandoan azzal idegesiteni, hogy miert nem adok Lollinak babapiskotat. Ugy vagyok vele, ha vacakul eszik, akkor plane nem tomom ilyen ures taperteku kajakkal, mert akkor aztan semmi vitaminhoz nem jut hozza. Uzsonnara is mindig gyumolcsot vagy gyumolcsos joghurtot kap. Nalunk a tizorai kimarad, mivel keson kel.

Edith, koszi a tippet, legkozelebb kiprobalom a hidegvizet, amikor nokedlizunk.

Mazsuzs, teszek fel neked en is kepet Lolli szandijarol.


Judit, nagyon csendben vagy. Remelem, minden ok nalatok.


Kép Lolli szandija

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Látom délelőtt nagy volt itt a nyüzsi :) , csak Judit hiányzik már négy napja.
Én is remélem minden rendben van náluk.

Olive! Érdekes az anyag amit a rebarbaráról találtál. Én lekvárként is ismerem de akkor ezek szerint káros hiszen lekvárhoz való állagú csak főzéssel lesz. Egy kolleganőm egyszer nem tudott befőzni semmilyen gyümölcsöt mert a tavaszi fagy levitte a termést így nyáron rebarbara lekvárt csinált. Nekem nagyon ízlett. Sütiben pedig nyersen kell rákockozni a nyers tésztára és úgy sütni meg. Akkor a főzés egyenlő lenne a sütéssel a rebarbara esetében?

Minden szandi szép amit feltettetek! Az Elephanten márkáról már én is hallottam az utóbbi időben hogy jó. Itt a Deichmann üzlet is elkezdte forgalmazni. Az pedig van tőlünk 20 percre így majd körülnézek ott.

A gyümölccsel most nincs gond. Érik a ropogós cseresznye....és az eper is anyukámnál. Sőt a barátnőm már invitált hozzájuk is cseresznyeszedésre. Nekik nagyon nagy szemű a cseresznyéjük. A baj csak az, hogyha leszedem akkor nem áll el két napnál tovább, így gyümölcsnap közelében kell szedni mert reggelre soha nem eszik az ember sok gyümölcsöt. Csak gyümölcsönapon. A görögdinnye mellett ez még a kedvenc gyümölcsöm.
A görödinnyét egyszerűen imádom. Az is jó, hogy sokáig lehet kapni. A cseresznye és az eper viszonylag hamar leérik.

Tudjátok hogy miben segítsetek? Mit lehet enni adni uzsira a gyereknek?
A tejpépet már én unom. A joghurtot is szoktam néha mint Olive. Csinálok tejbegrízt vagy körözöttet is egyszer-egyszer.
Egyszer csináltam konzervhalból egy kis vajjal krémet is neki de nem nagyon ízlett. Nem tudom, hogy mit adjak uzsira. Amit ebédre kap, azt nem akarom adni mert azt másnap ebédre adom újra. Nem főzök minden nap csak minden másnap (jobb esetben.)

Bogyó, te most hol jársz kilóban a fogyókúrában? És Olive?
Mértétek magatokat? :)

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok,

Minden oké, csak olyan sokat írtok, hohy mire elolvasom, addigra vagy kidőlök este, vagy reggel a gyerekek nem hagynak írni...

Amúgy bűnözés bűnözés hátán - ha ennek így van értelme. Valami rendszert kellene vinnem a dologba, mert most rengeteg szülinap volt a családban, meg valahogy felborult a napi menetrendünk is, meg gyenge is vagyok...

Képzeljétek, ma Huba nem akart szopizni egész nap. Már este majdnem sírtam, a cicim majd szét durrant és csak elfordította a kis fejecskéjét. Akkor lefejtem a tejet egy üvegbe, odaadtam neki, és amikor behabzsolta, akkor szépen odaadtam a cicim. Na akkor nagy nehezem bekapta. Aztán azóta már egyzser felébredt és egy kis nógatás után szopott. Nem tudom, mi lehet, a fogára gondoltam, de a cumisüvegből simán evett. Remélem nem fogja ezt csináni. :cry: Lilivel ilyen sosem volt!

Most megyek, mert reggel 6 körül nekem kelnem kell és Lili mostanában csak fél 10 körül fekszik. Kivagyok.

Jó éjt mindenkinek! Holnap remélem jövök és erőt merítel belőletek. :D :D :D

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Helló!

Azt hittem hogy sokat kell olvasnom de végre Judit írt, a többiek pedig eltüntek a megszokott kis délelőtti nyüzsivel. :(
Judit, örülök hogy írtál! Megértelek, én is alig tudom néha bezsúfolni a napi dolgaimat a napba, mert mint írtam többször Nándi keveset alszik napközben.
Igy mikor aztán lefekszik akkor szoktam én is minden mást csinálni, és mikor éjjel 11-kor beesem az ágyba akkor már félúton alszom...
Egyébként képzeld, Nándi mostanában már fél 6, hat felé fent van. Igyekszem nem venni róla tudomást hátha visszaalszik. Általában sikerül. Egyre korábban ébred.... :?

Lányok, veletek mi újság? Mi délelőtt bevásárolni voltunk így nem tudtam jönni.
Ma egyébként virslit ettem a tzatziki salival. Muszáj volt mert mind a kettőnek lejárt volna holnap a szavatossága. Igy a mai nap meg van oldva mert a saliból még van.

Holnap mennem kellene cseresznyét szedni de még csak keményítő nap jön. Már azon filóztam, hogy kihagyom a szénhidrát napot ugyis olyan sokat bűnöztem és tartok két gyüminapot. A cseresznyét ugyis annyira szeretem!

Remélem jelentkeztek ma még!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Judit, orulok, hogy minden ok es csak idod nem volt.

Mazsuzs, en nem mondhatom, hogy Lolli koran kel. Ma fel 11-kor, tegnap 11 utan mar felkeltettem, mondvan, hogy azert ne aludja mar at az egesz napot. Viszont ejszaka musorozik. Szoval, ez se jo. Nekem a szemeim nagyon faradtak, sokszor ugy erzem, leragadnak, nem birom nyitva tartani oket. Azt hiszem a fogai johetnek. Most mar rendszeresen minden ejjel kb. 2-kor ebred es legalabb 1 orat fenn van, de sokszor tovabb is. :( Orulnek, ha visszaallna, mert ez igy szornyu. Amilyen jo ejszakaink voltak, amikor meg pici volt, most minden fordult.

Nalunk ma paprikascsirke van. Marmint apanak es anyanak. Lolli edes-savanyu csirket kapott rizzsel. Neki meg paprikascsirket sosem adtam. A mi kajankat ugye soval fozom es azt mondjak, hogy kb. 2 eves korig a babaknak ne sozzunk. Mondjuk, ha szerernem se tudnam sos kajaval megetetni. Egyszer belekostolt az apja vacsorajaba es abban ugye volt so es azonnal durta is ki a szajabol es meg oklendezett is tole. Pedig en nagyon sos szaju vagyok. Ez aztan nem tudnek meglenni so nelkul. Jo, nem azt mondom, hogy agyon sozom a kajat, de sotlanul nem esik jol.

Mazsuzs, szerintem ne hagyd ki a szenhidrat napot, mert minden napnak megvan a szerepe. Lehet, hogyha kihagynad, annyira kivannad az edesseget, hogy ossze-vissza bunoznel. Persze ez csak az en velemenyem, majd meglatjuk, hogy a tobbiek mit szolnak hozza.

Kozben telefonalt a baratnom es jol elbeszeltuk az idot, ugyhogy mennem kell.

Ja, meg azt elfelejtettem irni, hogy ma reggel volt merleges napom es -6.5 kilonal tartok. :D

Legyetek jok!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is előkerültem, csak délelőtt már muszáj volt összerántanom a lakást, mert úgy nézett ki, mint ahol bomba robbant! :?
Ami a súlyomat illeti, én teljesen el vagyok keseredve! Úgy tűnik leállt a fogyásom!!! :cry: Még mindig a 76-77 között ingadozik! :cry: pedig már a 38.napnál tartok! És ami a legszebb az egészben hogy a gyüminapot teljesen bűnözés mentes sikerült végig csinálnom!!! :lol: Olyan büszke vagyok Magamra! (hogy Editet idézzem! :lol: :P )


Judit
Én is csak azt tudom mondani, mint az előttem szólók, hogy örülök, hogy nincs baj, csak idő hiány! :lol: Szerintem a szopi meg vissza fog zökkeni, lehet hogy a nagy melegben lusta volt a fiatalúr, mint álltalában a férfiak! :lol:

Olive!
Megkaptam a leg magicet! :lol:
Mondhatom, nagyon kemény!!! Van hozzá dvd, is csak azt még nem hozta át a csaj! De ígérte! :lol: ( Ja és Én megmértem a combom!) :cry:


Mazsuzs!
Csak 3 napja akarom ezt leírni Neked! :? :oops:
Én a nokedlis edényt beáztatom meleg, de nem forró vízbe, és utána a kezemmel folyóvíz alatt kimosom a nagyja tésztát. Így a szivacsra alig jut! Vagy van még nyeles kefém is, aminek nem túl sűrű a szőre, és könnyű kimosni belőle!
Na ebből a sok válaszból, találd meg a megfelelőt! :lol:

Edit!
Képzeld Gyuri hozott miccset, egy erdélyi barátunk hozta otthonról!
Úgyhogy már minden lesz itthon amit szeretek erdélyből! :lol:


Egyébként ma Én csirkemellet csináltam palacsinta tésztában! Tepsis krumplival. Azt persze nem magamnak! :lol:

Szép estét mindenkinek
!

bogyo75
 
 


Sziasztok!

Most eléggé rossz passzban vagyok, de muszáj írnom, hoyg kissé kikapcsoljak. :roll:
Amúgy a napunk első része nagyon jól telt, vendégeink voltak: volt egyetemista társam, a férjével és kislányával, miután meg elmentek, jól összekaptam a férjemmel. :roll: :oops: No nem miattuk, más volt a téma, de már lényegtelen. Megoldjuk. :)
Nekem a zöldségnapom volt sütőben sült krumplit ettem dinsztelt káposztával és még a zöldséglevesből is ettem egy kicsit, habarás nélkül. A többieknek volt csirkemáj és egy kis csirkehusi is. Beszarás volt, ahoyg a két lány etette egymást. :lol: Ilyen jót rég nem nevettünk. :D

Judit, az idő, tudom, nagy úr. Szopitzott-e ma Huba? VAjon nem a melegtől van? De az is meglehet, hoyg egyszerűen nem kell már több neki. SZomorú lehet, de ez van. Azért kínálgassad, hátha csak ijesztget a "felmondással". :)

Zsuzsi, szerintem se tarts annyi gyümölcsnapot. Talán fogd vissza picit magad a sütiktől, de te tudod. Az én tapasztalatom az, hoyg az éhezés többszörösen megbosszulja magát. Inkább egyél két kanállal többet, de lakjál jól, mintsem éhes maradj és utána állandóan csak a kájára gondolj. Legalábbis én így csinálom. MA nem vittem túlzásba, most estére is csak pár falatot (4-5) ettem a maradék krumpliból. De tegnap olyan jólesett a sajtos-tejfölös csirke, hogy a megevett 2 darab után még megettem egy felet. És azért már húsnapon sem igazán megy a mérleg 70 fölé. :)

Olive, előszöris gratulálok a leadott kilókhoz. NAgyon ügyes vagy és büszke is vagyok rád. Azért örülök, hyog sikerült rávenneek erre a diétára! :wink: Sokan kritizálják, teljesen tudománytalannak, logikátlanna tartják és meglehet, hoyg igazuk van, de az a lényeg, hoyg működik. Sokan a kevés fehérjebevitelt kifogásolják, viszont azért nem csak a húsok tartalmaznak fehérjét, hanem pl. az olajos magvak is. Szóval, nekem pl. az a lényeg, hoyg én egyedül ezta diétát tudom úgy beépíteni a mindennapjainkba, hoyg nagyjából a megszokott kajáinkat főzöm, valamennyire modósítva, ha kell.

Remélem, nem haragszol meg, ha javasolnék valamit. De természetesen, úgy tégy ahogyan jónak látod, és ahogyan szükséges, hogy Lollinak jó legyen. Kb. 1 éves koruk után a gyerekeknek is már szükségük van a sóra, a benne lévő jódra. Persze, nem lehet egyből áttérni a felnőttkajára, nem is szabad, de szeritnem lassan kezdjed hozzászoktatni. Most már oylan korban vannak, amikor nagyon tudnak ehhez-ahhoz ragaszkodni és megtörténhet, hyog neki majd mindig valami mást kell főznöd, mint a családnak. Krisztával kb. 20-22 hónapos korára jutottam oda, hoyg azt eszi, amit mi, lehet, hoyg még lehetett volna várni, de pl. csokit minimálisat kap (fehéret esetleg), szénsavas dolgokat nem adok, és próbálok minél kevesebb adalékos élelmiszert adni neki. Ezekre továbbra is figyelek. De pl. a ti húslevesetekből már adhatsz. Jóideig Kriszta is csak a leveseinkből kapott, a másodikot főztem neki külön. És szerintem most már tegyél a főzővizekbe sót, hoyg kezdje szokni az ízét. Most még minimélisat, majd picivel mindig növelve az adagot. Érdekes, amit mondasz, mert Krisztának sem sóztam, de képes magában nyalogatni a sót, ha a kezéhez kerül. :D
Na, én ezt leírtam, te mondom, csak azt használd fel belőle, amit jónak látsz. :)

Most megyek, valamivel jobb lett a kedvem, ahogy átléptem a topik "küszöbét". :) :P

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Olyan sokáig írtam, hoyg közben Julcsi is írt. :D

Julcsi, én is nagyon büszke vagyok rád, és nagyon-nagyon megdicsérlek! :D :D :wink: :lol: :lol:
Nekem is van egy adag miccem lefagyasztva, hoygha valamikor megkívánom, ne kelljen külön menni vásárolni. :)
A mérleg miatt meg ne keseredj el, ezt természetes. Most úgy látszik, hyog beállt egy stagnálás, amikor a szervezeted szokja az új felépítését. :) Ne feledd, hoyg én is másfél hét után mentem 70 alá. De most megint egy "leszálló" fázisban vagok.
Szóval, RÁDPARANCSOLOK :roll: :lol: csak semmi lazsálás, csak semmi így meg úgy, a diéta hatásos, csak végig kell csinálni!!!!! :D :D :D :D És nem ijedünk meg holni másfél hetes stagnálásoktól. Mert mi leszünk a bombanők a végére! :wink: :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szia Edit!
Látom elkezdted a diétát!
Most én is hamarabb szeretnék nekilátni szülés után!

Sok sikert a csapatnak!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Szia Edit!

Nagyon jól estek a szavaid!!!! Köszönöm! :lol:
Tegnap volt Szandi( az énekesnő) a tévében, egy nagyon rövid nadrágban! És el sem tudom képzelni, hogy 3 gyerek után, ahol a legkissebb, olyan 2,5 éves lehet, hogy lehet ilyen alakja! De ezek szerint nem lehetetlen! Persze tudom hogy neki más az életvitele, meg eltud járni edzőterembe, de akkor is! Ha nem is lesz ennyire szép a combom, mint az övé, de minden tőlem telhetőt mnegteszek! :lol:
Köszönöm a szavaidat!
Puszi Neked
!

bogyo75
 
 


Sziasztok!

Bogyó! Olyan ari vagy, úgy megmosolyogtalak! Főleg azért mert én nagyon ritkán nézek tévét de Nándi felébredt este 9 előtt és benyomtam a tévét én is, pont ezt a műsort láttam amiben Szandi volt (vékony combokkal).
Neki tényleg teljesen más az életvitele még három gyerek mellett és után is.
Ő nem jár dolgozni reggel 8-től délután 4-ig. Szerintem ő tényleg akkor meg le az edzőteremben vagy úszni vagy kozmetikushoz vagy bárhová amikor akar.
Így szerintem ne hasonlítst össze magaddal. Na és mindehhez megvan az anyagi lehetősége is, hogy ez csinálja.

Igaz, hogy most a gyerek mellett mi sem járunk dolgozni (te, Olive, én) de ha nagyon-nagyon kellene talán egy-egy órát én be tudnák szúrni én és elmenni valahová tornázni. Végül is mindig azt mondják hogy ne hagyjuk el magunkat...Csak rá kell venni magát az embernek és utána már menni fog.
De azért ott van az a bizonyos szó, hogy csak.
Ennyiben természetesen én is igazat adtam szilver1-nek aki írta a hozzászólását a mozgásról, de ha jobban elolvasta volna akkor látta volna mi is átbeszéltük már ezt a mozgás témát. Lusta vagyok (?) és nehéz változtatni a szokásokon? (hogy nem járok tornázni..)

Köszi a tanácsot is, ez a kefés megoldás a nokedli ügyben jónak tűnik hiszen a kefét talán könnyebb megszabadítani a tésztától. :)

A napokkal kapcsolatban igazatok lehet, hogy nem kell kihagyni de a sok "bűnözés" miatt volt ilyen gondolatom.

Olive! Egy ideje már én is sót teszek Nándi kajájába, de olyan 8-9 hónapos koráig só nélkül csináltam én is neki a főzelékeket és egyéb kajcsikat. Szó se róla, ízlett neki úgy is és megeszi így is. Nem válogatós a drága. :)
Én azon vagyok még kiakadva, hogy egy sima túró rudiban is van tartósítószer.

Edith! Tudom könnyű mondani, de ne veszekedjetek! Ezt úgy mondom, hogy nem tudom az okát miért kaptatok össze. Néha én is szoktam morogni de egy ideje (főleg a tanfolyam óta) rájöttem hogy nem fontos mindenért veszekedni. Csak rossz lesz a hangulatunk utána. Nem elég, hogy a párom dolgozik látástól-mikulásig hogy itthon maradhassak a gyerekkel, még morgok is vele....Hát nem. Igyekszem jókedvű lenni és inkább nem szólok, hanem finomabban kérem meg arra hogy ágyazzon be ha nem vagyok otthon vagy hasonló.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok

Nekem ma teljesen felborult a napom, de azért remélem, nem lesz gond. :roll: Reggelire fehérjés kajákat ettem (sajt, tojás, pástétom) ebédre pedig csak gyümölcsöt. pedig szénhidrátnapom van. :roll: :oops: :oops: :oops: Most hosszú lenne elmesélnem milyen szarul indult a nap, de nem emiatt ettem, hanem mert sajnáltam kidobni a sok megmaradt finomságot. Ez az igazság. Este remélem, el tudom mesélni.

Igen, Zsuzsi, nekem is ilyenkor állandóan a lánykori kijelentésem jut eszembe, amikor azt mondtam, hyog én nem veszekszem majd a férjemmel, hanem olyankor inkább leteperem az ágyra. :wink: :lol: :lol: :lol: De könnyű kijelenteni ilyesmit, csak amikor adott egy bizonyos szitu, akkor már nem éppen így vannak a dolgok. És most nem iylesmiről volt szó,a mit te írtál, ilyesmiért már én sem morgok. Nem egy nyilvános fórumra tartoznak az ilyen részletek, mert bárki olvashatja. Nem dőlt össze a világ, csak nagyon szomorú vagyok miatta. Ha lesz időm, talán priviben írok pár sort. De lehet, hyog addigra megbeszéljük, és akkor már másképpe fogom látni a dolgokat és el sem panaszolom. :)

Muszáj mennem.
Puszi mindenkinek!!! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith!

Természetesen megértem hogy nem ilyen fórumra tartozik a dolog és nem is kiváncsi voltam rá, hanem csak vigasztalni szerettelek volna.
Persze nálunk is az beágyazás a "kisebb dolgok közé tartozik" azért is írtam róla de a nagyobbakat én sem írnám le a fórumra.
Ha még lesz benned indíttatás, nyugodtan írjál privit.
De talán estére már el is felejted a dolgot! :) :)

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok Lanyok!

Bogyo, tenyleg fel ne add! Nekem a mult heten volt egy kis stagnalas es el is voltam keseredve, de aztan ujra beindult es a kov. 4 napban lement fel kilo. Amugy nagyon meglepodtem, amikor nem ment le semmi, ugyanis pont akkor volt a viznapom is es nem bunozgettem. :shock: En azt hiszem ezt a viznapot ki fogom hagyni az eletembol, mert nekem nagyon drasztikus volt az utana kovetkezo husnap. Ahogy befejeztem a kajat, par perc mulva iszonyatos gorcseim voltak, aztan szabalyosan keresztulment rajtam a kaja. :oops: Raadasul pont abban a periodusban nem is fogytam. Szoval, jo lesz nekem viznap nelkul is. :wink:

Edith, ebedkor gondoltam rad. Puliszkat ettem a multkor fozott hagymatokanyommal. Tul sokat csinaltam akkor es egy adagot lefagyasztottam. Jol jott nagyon, mert nem volt idom ma fozocskezni.
Vacsorara pedig krumplit ettem zoldborsoval. Ugy keszitettem, mint a petrezselymes krumplit csak petrezselyem helyett snidlinget es fokhagymat raktam ra. Nagyon finom lett. Ja, es ettem hozza savanyusagot (grillezett savanyitott piros paprikat).

Lollinak meg ismet probalkozom a darabosakkal, talan most mar nagyobb sikerrel. Nem sajat foztom volt, mert azt ugy sajnaltam volna kidobni. Marhahusos, zoldseges bebietelt kevertem ossze puliszkaval, de az o puliszkajahoz tejet is adtam. Eleg nagy darabokban voltak a zoldsegek ebben a bebietelben, ugyhoyg azert egy kicsit osszetortem villaval, de igy is darabos volt es szerencsere nem oklendezte vissza, de nem is vitte tulzasba a mennyiseget. Ja, es egy kis so is volt a puliszkaban. Ez mar felsiker. Azert orultem volna, ha tobbet eszik belole, de gondolom nem volt elragadtatva tole.

Ja, mar a multkor is elfelejtettem irni Mazsuzsnak, hogy mit adhatna Nandinak uzsira.
Turot szoktal adni gyumolccsel? Akkor anyukam mindig mondja az almat babapiskotaval, bar en ha adok is neki, akkor inkabb tobbfele gabonabol keszult babakeksszel adom, mert az egeszsegesebb. Lolli imadja a joghurtot gyumolccsel, de azt hiszem azt irtad, hogy szoktal adni. Na, meg most foleg, hogy nalatok mindenfele finom gyumolcs erik, azokat is osszekeverheted (pl. eper nagyon finom banannal). Viszont ha jol tudom, az epret nem ajanljak 2 eves kor alatt, mivel apromagvas es szoszmoszos, de ha van gyumolcscentrifugatok, akkor az kiszuri ezeket. Ha nincs, szitan attorve is jo. Lolli meg szereti a sutotokot almaval, de lehet, hogy nalatok mar sutotokot nem lehet kapni. Tejpepet magaban szoktal adni vagy kevered gyumivel? Lolli nagyon szerette (csak itt nem lehet kapni) a Milupa vanilias tejpepet szilvas bebietellel keverve.

Julcsi, Szandin en is mindig csodalkozom, ha meglatom a tv-ben. Nem ertem, hogy lehet ilyen alakja 3 gyerek utan?! :shock: Gondolom, neki van bebi-szittere, ugyhogy siman el tud jarni edzesekre. Sajnos en nem tudom kire hagyni Lollit. A ferjem is keson jar haza estenken, mivel sosem a mi varosunkban dolgozik. Mindig utaznia kell legalabb 1 orat. Szoval, meg este se tudok menni sehova. Marad a leg magic. :wink: Tenyleg, hogy allsz vele? Megkaptad mar a dvd-t? En 2 napja megneztem es egy kicsit csinaltam is vele, azota a lepcson alig birok felkuszni. Tegnap nem is tudtam csinalni, annyira ki voltak a combjaim. A ferjem nagy okosan megszolalt, hogy fokozatosan kell, nem szabad megeroltetni magam. Hat, rohejes, mert tenyleg nagyon keveset csinaltam, megis kinyultam tole. Ugy latszik, ilyen puhany vagyok. :oops: Ha nem kapod meg a dvd-t, szoljal, atmasolom neked, bar ez angolul van. Viszont nem feltetlenul kell erteni, csak csinalni kell a csaj utan.

Mamacka, koszonjunk a szurkolast! En olvasgattalak a regi topikban es ugy lattam, hogy szepen fogyogattal. Most mennyit szeretnel majd leadni? Ja, es gratulalok a picurkadhoz!

Edith, remelem most mar szent a beke. Szerintem sokkal nehezebb gyerekkel/gyerekekkel egy hazassag, mivel kevesebb a turelmunk, faradtabbak vagyunk. Engem azzal tud felidegesiteni a ferjem, hogy 3-szor elmondok neki valamit es meg akkor se jut el az agyaig. :twisted:

Na, mentem, lehet, hogy meg megnezunk egy filmet, vegre holnap nem dolgozik a ferjem, sot hetfon sem, ugyhogy 3 napig egyutt lesz a kis csalad. :D

Kellemes hetveget mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Lányok!

Hova tüntetek???

Mazsuzs!
Anyósék tegnap hoztak nekem olyan cseresznyét,, amiről meséltél! :lol: Isteni finom volt! Már telefonáltam is neki, hogyha mennek még szedni, tegyenek be nekem a fagyóba. Neked is ezt tudom tanácsolni, ha hozzájutsz ujra a finom cserkóhoz!

Edit!
Megkaptam a padlizsánkrémet :lol: sőt még túrót is hozott Dávid keresztanyja! :lol: A miccsnek a felét, meg most sütöttem ki Gyurinak! Egyet muszáj volt megkóstolnom, hogy át van e sütve, de nem ettem meg az egészet, csak a közepéből 1 karikát! :oops:

Olive!
Dehogy kaptam meg a dvd-t, sőt a csaj már a gépet is visszakérte! Pedig csak a pincében tartja, nem használja, dehát mindig is ilyen írigy volt! :evil:

Tegnap volt nálunk egy kisebb buli, ahol több kép is készült Rólam. Ha nem haragusztok megmutatom, hogy mennyire látszik már az az a - 5-6 kg! :lol: (legalábbis szerintem!) :lol: Kép

bogyo75
 
 


Sziasztok!

Nem tudtam tegnap jönni, sőt Nándi most is már toporzékol az ágyba hogy vegyem ki, de gyorsan írok pár sort addig elfoglalja magát.
Tegnap egész délelőtt főztem, sőt kora délután lett készen a kaja, aztán még el sem mosogathattam rendesen már mentünk a párom nagymamájához vendégségbe. Este későn értünk haza és akkor fejeztem be a konyha rendbetételét.
Ma pedig a párom munkahelyi gyereknapi rendezvényén voltunk ami egy hajón volt, de nem volt olyan jó mint ahogy hangzik. Azt hittem Nándi is jobban fogja élvezni bár én céloztam rá apának hogy ne menjünk el mert éppen az alvásidejébe esik a rendezvény... :roll: Apa nem vette a lapot így a végén már nagyon nyügi volt. Egyébként volt bábszínház és játszóház de sok volt a nagyobb gyerek és azok szabályosan "átgázoltak" az ilyen kicsin és elvették a játékot tőle.
Érdekes volt már csak tapasztalatszerzés céljából is..... :roll:

Bogyó! Tényleg látszik a hat kiló mínusz! Főleg a deréktájon és a derekad feletti rész jól megkarcsúsodott!!!!! Nagyon ügyi vagy! :D

Olive? Gondolom most kihasználjátok a hétvégét hármasban?

Edith? Minden rendben, jól telt a hétvégé?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok Lányok!

Most nem olvasok vissza, mert akkor már nem maradna időm a mai napból szerintem.
Kaotikus napok vannak mögöttünk, a gépünk még mindig vírusos...mindegy. Edith, most milyen napnál tartasz? Lehet, hogy mégis csatlakoznék, mert most nagyon magam alatt vagyok fogyókúra ügyben és ez hátha segítene. Nem akarok visszaesni, az óriási csalódás lenne nekem, már kezdtem magam jól érezni a bőrömben (persze csak félig-meddig), most viszont mérlegre sem merek állni :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Judit, ma volt éppen húsnapom. Ha ettél ma húst salátával, holnap folytasd nyugodtan zöldségnappal.
Holnap én is talán jöhetek bővebben.
Puszi mindenkinek.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk. Tegnap is meg ma is ramoltunk, azert nem jottem.

Julcsi, akartam is kerdezni, hogy neked vagy Gyurinak volt szulinapja? A skype kiirta, de nem voltam benne biztos, hogy a te szulinapodat regisztraltatok-e.

Amugy tenyleg latszik rajtad az a nehany leadott kilo. :D Csak igy tovabb!

Judit, szerintem is csatlakozz hozzank! Nekem eddig meg semmilyen mas fogyokura nem jott be, ez pedig mukodik. Ma elovettem a regi nadragjaimat. Sok jo mar ram, de azert meg mindig van, amit nem tudok begombolni. Hiaba vagyok annyi kilo, mint szules elott, egy kicsit atrendezodott az alakom. Nekem regen nem volt hasam, csak combom es fenekem, de most hasam is van. Az nem tudom, hogy le fog-e menni valaha.

Nagyon keso van, ugyhogy majd inkabb holnap folytatom.

Jo ejt mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!


Azt hiszem lányok átpártolok ide hozzátok!
Én is elkezdem a fogyit, csak egy kicsit lazábban mint eddig csináltam. Nekem délutánra kell az energia ugyhogy késöbb reggelizem és ebédelni is csak munka előtt fogok.


Bogyó!


Klasszul lefogytál!
[color=darkblue]


Olive!


Neked ma milyen napod van?


Ja: Lehet, hogy egy pár napig nemlesz net-em, mert végre sikerült lemondani csak még nem tudom, hogy mikor szüntetik meg. Addig majd telefonon olvaslak majd. [/color]

szirwen1
 
 


Edith, akkor csatlakozom. A salátát, amikor lehet, beiktatom, sok különbség nem lesz, csak legalább tudok hozzátok igazodni és ez biztosan ad majd erőt :D :D :D

Szirwen, örülök, hogy te is itt vagy, te mikor kezdted? És hol tartasz?

Nem tudom, mikor tudok jönni, de próbálkozom!!!

SZép napot nektek,
Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Ismét én...

Jaj, lányok, annyira jó kedvem van!!! :D
Nem politizálni akarok, de el kell mondanom. Tegnap önkörmányzati választások voltak nálunk és nemrég kaptam a hírt, hogy az általunk is támogatott fiatal polgármesterjelölt lett a győztes. :D Elsöprő a győzelme, mert a szavazatoknak a kb. 54%-át sikerült megkapnia, ami szinte hihetetlen eredmény tekintetbe véve, hoyg a községben csak negyven valamennyi a magyarság százaléka. No, ez nektek biztos nem mond sokat, de így most már tény, hoyg nemcsak magyarok, hanem jóérzésű és igazi változást akaró románok is szavaztak rá. eddig is magyar volt a polgármester, de 16 éve, amióta vezeti a községet, szinte semmit nem csinált. Csak magáért. :roll:
NA, ennyi volt, mondom, ez babás topik, de el kellett mondanom az örömömet. :)

Reagálni csak később tudok jönni, addig is teszek néhány képet a pénteki gyereknapozásunkról. :)
Kép Kép Kép Kép Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Na bocs', a szöveget megírtam egy másik topikba. Szóval, tudom, hoyg ez fogyis topik... a többi meg ugyanaz. :D

Judit, örülök, hogy együtt "járunk". :D Nézd, szerintem ha neked megfelel, akkor gyümölcsnapon is nyugodtan egyél salátát, pl délben, vagy amikor nagyobb az igényed rá. Biztos, hoyg nem lesz semmi baj belőle. Tavaly sokszor guacamolét ettem délre gyüminapon, ami avokádó, hagyma, paradicsom keveréke, sőt, amikor nagyon éhes voltam, még egy kis szelet pirítóst is megettem vele. Attól ugyanolyan jól működött a fogyi.
Most pedig (tegnap reggeli - hivatalos :D - adat, bár ma reggel is ugyanennyi voltam) 68 kg-t mutatott a mérleg, szóval kevesebb, mint 1 hónap alatt lement 5 kiló. És érzem is. :D :D :D

Szilvi, örülök, hyog te is csatlakozol. Ha még nem kezdted el, talán várd meg a turnusunk lejártát és akkor kezdd te is, így pedig hárman lennénk mi is ugyanannál a napnál. Olive, Julcsi és Zsuzsi a víznap miatt csúszott.

Na, mentem... :oops:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Hahó,

Csak egy pillanatra jöttem.

Edith, nekem nem gond a gyümölcsnap, azért annyira nem vagyok sali függő, csak amikor normális, nyomós ételt eszem, akkor kívánom hozzá, ez alatt a két hónap alatt hozzászokott a gyomrom is.

Megnéztem egy másik testkontrollos könyvet (ami a Hay-módszert követi és csak a neve ua), mert ott elvileg külön vannak szedve a csoportok, de meglepődtem, mert a keményítőt és a szénhidrátot együtt kezeli. Pedig jó lett volna onnan recepteket átcsempészni, Meg elolvastam azt, amit Mazsuzs az elején beszúrt, de azt nem értem, hogy pl. tésztához miért nem lehet nyers zöldséget enni? Meg pl. a bulgur az hova tartozik? Meg a köles, kuszkusz....na, majd megnézem a mindmegette.hu-n a recepteket.

Bocs a sok hülye kérdésért. (Ma azt hittem, hogy borsólevest fogok enni, tegnap főztem és amikor kihűlt, azonnal betettem a hűtőbe, és amikor már nagy éhesen leültünk enni, akkor derült ki, hogy már nem 100%-os, tehát ki kellett öntenem. Tudnám, hogy mikor romlott meg???? :cry: Most viszont nincs mit ennem, meg idom sem nagyon, hogy csináljak. Pedig éhes vagyok! Na, kitalálok valamit.

Sziasztok,
Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok Lányok!

Olive!
Nekem volt a szüli napom! :lol: Láttalak hajnal 2-kor még a gép előtt ültél! :roll:

Egyébként a szülinapomon, csak 2 db kaszinó tojást bűnöztem, azt is csak azért, mert az egyik barátnőm hozta, fáradt Vele, és nem akartam olyan bunkó lenni, hogy azt mondjam, ma nem ilyen napom van! Mára, amikor meg ehetnék, már megromlott volna! :roll:
Viszont a vasárnap az tiszta káosz volt! :cry: A gyümölcsnap most úgy ahogy volt elmaradt!(már megint!) :oops:
De a mérleg nem mutat többet, így nem esek kétségbe! :lol:


Edit!
Örülök, hogy jó kedved van :lol:
Látom jól érezte magát Kriszta a Gyereknapon, Boró majd talán jövőre fogja élvezni! :lol:

Szirwen!
Örülök, hogy itt vagy! :lol: Üdv a csapatban! Ha van kedved majd írd meg mennyit fogytál már, és mióta csinálod a fogyókúrát!

Mazsuzs!
Kár hogy Nándi nem élvezte a gyereknapozást! Lehet hogy ha ki lett volna pihenve, jobban érezte volna magát! :roll: Bár a nagyok durvaságát, akkor se tudtad volna kivédeni, sajnos! :cry:

Judit!
A mindmegette.hu-n valóban sok recept van. Én személy szerint, nagyon szeretem azt az oldalt!

Ma mustáros fokhagymás húst csináltam rizzsel, és holnapra már megfőztem a karfiol levest!

Dávidka meg a mama főztjét ette. Ugyanis vasárnap anyukám paradicsomos húsgombócot csinált, és küldött fel az unokájának belőle! (Áki lent evett) És bár tegnap nem kellett Dávidnak, ma az alvás után gyönyörűen megette :lol: Még maradt egy adag neki, azt lefagyasztom!

bogyo75
 
 


Sziasztok!

Bogyo, akkor utolag nagyon sok boldog szulinapot kivanunk neked!


Szoval, minket meg se hivtal a buliba. Felhaborito! Pedig biztosan mentunk volna. :wink:

A kaszino tojasokat most az egyszer megbocsajtjuk. :wink:

Judit, az tenyleg erdekes, hogy a szenhidrat nem megy a kemenyitovel ebben a dietaban. Illetve valamennyire megy, mert a pizzat sem uresen esszuk, sot a fott tesztat is egy kicsit zoldsegesen. Szoval, annyira nem szigoru. A kolest en kemenyitonapon szoktam enni, kuszkuszt szenhidratnapon, mivel a kuszkusz tulajdonkeppen tesztafele, a koles meg sima gabona. A bulgurt nem ismerem, de gondolom az is babona. Ha az, akkor kemenyitonapra mehet.

A borsoleves tenyleg idegesito lehetett. Itt nincsenek olyan nagy melegek, ugyhogy meg nem jartam igy, de otthon apukam ugy szokta csinalni a nyari nagy melegekben, hogy amikor megfoz valamit, beleallitja a fazekat a mosogatoba, hideg vizbe es akkor gyorsabban kihul, hamarabb a hutobe kerul. Ha esetleg te is igy csinaltad, akkor nincs mas otletem.

Edith, orulok, hogy ilyen jol sikerult nalatok a gyereknap. En el is feledkeztem rola, mivel itt Angliaban nem tartjak. :oops: En azt szoktam mondani, hogy az angoloknal minden nap gyereknap, mivel mindig mindent megengednek a gyerekeknek. :roll:
Remeljuk, az uj polgarmesteretek tobb mindent tesz majd a varosert. Itt is most lesznek valasztasok, tegnap be is kopogtak hozzank az egyik parttol kampanyolni. Viszont nevetsegesnek tartom a kampanyolast. Tisztara, mint az ovodasok, ujjal mutogatnak egymasra. Az volt beiigerve, hogy az iden tavaszra teljesen atepitik a varoskozpontunkat, erre meg hozza se kezdtek. Ezt a ket ellenzeki part jol kihasznalja, mert most azzal kampanyolnak, hogy az elozo bagazs hazudott, de majd ok megmutatjak. :roll: Mi ugy vagyunk vele, hogy egyik kutya, masik eb, ugyhogy nem hiszem, hogy elmegyunk szavazni. Azert remelem, nalatok lesznek valtozasok.
Ennyi eleg is a politikarol, inkabb fogyokurazzunk! :wink:

Judit, en amikor kemenyitonapra fozok, mindig nagyobb adagot csinalok es a maradekot lefagyasztom, igy legkozelebb, ha nincs idom fozni, akkor csak eloveszem a fagyobol. A multkor pont igy jartam es olyan jol jott, hogy volt a melyhutoben hagymatokany es csak puliszkat kellett fozni hozza, ami kb. 2 perc.

Mazsuzs, en se szeretem, ha a ferjem beszervez valami programot Lolli alvasidejebe. Mar annyiszor mondtam neki, hogy ne tegye, mert felborul a napirend, aztan mi isszuk meg a levet.

Szirwen, udv. a fogyisok taboraban! Orulok, hogy csatlakozol hozzank. Itt tobb olvasnivalod is lesz, ez a topik nagyon el, nincs kihalofelben, mint a masik! :)

Most elkoszonok, elnezest, ha valamire nem reagaltam. Mar orak ota irom ezt a hozzaszolast, csak kozben a ferjem allandoan kitalal nekem valami munkat. Ma is ejszakai muszakban dolgoztam. :roll: Egy eskuvoi megrendelesre kellett visszaigazolast irnom, meg kivalogatnom egy csomo kepet, amiket retusalhatok. Na, ezt meg gyorsan leirom. Par napja hagytak neki egy uzenetet, hogy egy 14 evvel ezelotti eskuvo kepeit szeretnek ujra megrendelni. Azt hittuk, hogy elvesztettek az albumot vagy megrongalodtak a kepek vagy valami ilyesmi. Tegnap sikerult veluk beszelni telefonon es kiderult, hogy a feleseg ledaralta iratmegsemmisitoben az osszes kepet, amikor szetmentek, de most ujra egyutt vannak es szeretnek a regi kepeket. :shock: A bibi csak az, hogy borzasztoan el vannak szinezodve a negativok, meg fenyes savok is vannak benne, ugyhogy be lettek szkenelve es most majd rendbe kell valahogy hoznom oket photoshopban. Sajnos jo nagy munka lesz, ugyhogy valoszinuleg kevesebbet fogok irni az elkovetkezendo napokban.

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Szirwen, üdv itt közöttünk!

Olive! Nem semmi munka amit csinálnod kell. De az sem semmi, hogy valaki ledarálja az iratmegsemmisítőn a képeket... :) Nagyon mérges lehetett a volt vagyis most már nem volt férjére. :) Még szerencse, hogy tudsz tenni az ügyben valamit és lesznek újra képeik!
Az én barátnőm esküvőjéről nincsenek profi képek, hiába mentek el műterembe, képzeljétek el kiderült hogy a profi fotós gépe nem tekerte a filmet!
Egyetlen kép sem készült csak amit a vendégek csináltak sima kis gépekkel.
A műterem ígért fűt-fát, hogy fizetik nekik a nászutat kárpótlásul (ide mentek Magyarországra nem volt olyan drága út mint külföld lett volna) meg hogy előhívják az összes tekercs filmet amit a vendégek csináltak ingyen. Ebből csak az utóbbi valósult meg, a nászutas ígéretről elfeledkeztek!. Nincs is normális képük az esküvőről. Ja, még azt is ígérték hogy vegye ki újra a barátnőm az esküvői ruháját és kifizetik a kölcsönzési díját és csináljanak az esküvő után képeket. De ezt meg a barátnőm nem akarta. Hogy esküvő után újra fehérbe öltözzön....

Bogyó! Nem akarlak "megszidni", hogy mostanában egyre többet bűnözöl mert én pont nem szidhatlak meg. Emlékszem viszont, hogy én is így voltam, mikor már lement a 7-8 kiló másfél hónap alatt tavaly akkor egy kicsit lazábbra engedtem a gyeplőt. Nem is fogytam semmit utána sőt a télen vissza is híztam ezeket a leadott kilókat. Sajnos ha lefogy az ember ennyit kilót vagy többet, ahhoz már életmódváltás kell hogy meg is lehessen tartani az új súlyt. Enélkül visszajönnek a kilók. :) Szóval ha tudsz, azért állj a sarkadra fogyásügyileg!

Judit! Nem gondoltam volna hogy ilyen hamar megromlik a leves mert én is kint felejtettem szombaton a húslevest és miután kihült biztosan vagy 3-4 órát nem volt hűtőben és semmi baja nem lett mert vasárnap ettünk belőle sőt még tegnap is. Úgy látszik szerencsém volt. 8)

Edith! Jók a képek! Kik láthatóak a lányokkal? Látszik, hogy jól érezték magukat! A polgármesteres sztori pedig éppen ide illik a topikba mert nem csak a fogyásról van szó!! Másról is írunk! :wink:

Ma sárgaborsó főzelék csinálok. Kiváncsi vagyok hogyan sikerül mert még soha nem csináltam egyedül. :oops: Mindig ott volt anyukám vagy ő csinálta.
:oops: :oops:
Ráadásul ma el kellene vinni Nándit tanácsadásra is. A múlt héten kellett volna megkapnia ezt a 15 hós oltást de folyt az orra így nem vittem el. Mára már jobb a helyzet de azért még mindig kell szívni az orrát. Lehet hogy nem is adja így be a dokinéni az oltást. (JÓ LENNE.) Kiváncsi lennék, hogyha nem vinném el, mennyi idő múlva jönnének rá, hogy nem kapta meg ezt a szurit?? Biztosan néha átnézik a kartonokat, hogy melyik gyerek mikor mit kapott meg, de egyébként mindig azt hangoztatják a védőnők nálunk, hogy nekik semmire sincs idejük. Na mindegy, sajnos ez van. El kell vinnem erre szurira. :(

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Olive, mi sem tartjuk a gyereknapot amúgy családilag. Mármint sosem volt ajándékozás vagy ilyesmi. Az én ygerekeim sem fognak kapni kimondottan erre a napra semmit. De a polgármesterjelölt (jó kampánfogásként :wink: ) megszervezte pénteken ezta gyerekbulit és akkor hát természetesen, hyog részt vettünk. Annál is inkább, hoyg itt a községünkben nincs egyetlen játszótér sem, de még egy csendes, biztonságos park sem, ahová ki lehetne menni a gyerekekkel. :shock: :roll: Az egyetlen a főút mellett van, az úttestől egy kb. 2 méteres járda választja el, büdösség és zajjal fűszerezve az egész, hát oda sosem megyünk. Talán érthető is. Azonkívül meg sétálunk a járdákon, szintén állandóan attól félve, hogy a manók lelépnek az úttestre. Az új polgármester megígérte, hogy még idén meglesz a már régen jóváhagyott két játszótér. És tudom, hogy megcsinálja. És nemcsak ezt. Sajnos, amit 16 év alatt nem csinált meg az előző községfő, nem lehet pillanatok alatt rendezni. Még írok erről, mégha fogyis topik is :P :oops: , de nálunk is érdekes viszonyok vannak abból kiindulva, hogy mi itt kisebbségben vagyunk. De most Boró itt szopizik az ölemben. :D Már nagyon álmos.

Julcsi, Isten éltessen sokáig még erőben, egészségben!!!!! :)

Judit, nem tudom, tulajdonképpen a keményítő is egy szénhidrát. De én úgy vagyok vele, hogy a gabonák szénhidrátnapra mennek. Ezért furcsa, hogy pl. a rizs inkább keményítőnapi kaja. Meg a puliszkával sem voltam biztos. Mert mi van a tésztában? Liszt, ami gabona. MI van a pizzában? Liszt, ami gabona. Szóval, én a gabonákat inkább ide sorolnám, pl a gríz és a kuszkusz is, illetve a bulgur is, mert ha jól tudom, a bulgur is búzadara, csak sokkal darabosabb, mint a gríz. JAvítsatok ki, ha nem így van. Én még sosem ettem, de láttam a hipermarketben. Képzeljétek el, múltkor bevásároltunk és vettem tarhonyát. Hát a románok szépen elnevezték kuszkusznak. :shock: :lol:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Olive, valóban, nem semmi a sztori a párral. De még szerencséjük van, hoyg megvannak a régi filmnegatívok ennyi idő után. Azért remélem, nem várták el, hoyg meglegyenek, csak szóltak, hogyha megvannak mégis, akkor szívesen újracsináltatnák őket. Részvétem ehhez a hatalmas munkához. Remélem, megéri a mukát! :)
Ja, már régóta akartam írni, hoyg miért hangsúlyozod mindig, hoyg az esküvői fényképezés OTT egésznapos munka? Csak azért, mert ITT is az. :D Hát természetes, hogy a fotós-videós ott van elejétől a végéig! :roll: Itt általában ugyanaz fényképez is, aki filmez. Persze, ha van felszerelése. De ugyanez érvényes a zenészekre is. Mármint, hoyg elejétől végig ott vannak. Itt kétféle esküvő van: nappali és éjszakai. Az elsőre már reggel elindul itthonról a férjem, általában 8 körül, de volt, hoyg 7-kor már úton volt, mert a pár két templomban esküdt és 13-ra benn kellett lenniük az étteremben. És itt nem oylan egyszerű a dolog. A zenészek és a fotós elmegy a vőlegényhez. Onnan felkerekednek a násznéppel és elmennek a lányos házhoz. Ott kikérik a menyasszonyt és együtt mennek a polgári esküvőre majd az egyházi esküvőre. Általában gyalog szokás menni, hacsak nincs túl messze a célpont. No, természetesen, a a fiú és a lány nem egy helységből való, akkor autókkal mennek, de az "épületek, hivatalok" között úgyis gyalogolnak. Aztán az egyházi esküvő után van a fényképezés, amikor a fiatal pár mindenkivel fényképezkedik, majd a bevonulás a lagziterembe. Onnan kezdődik a mulatság, egészen estig. Hogy pontosan meddig, étterme válogatja, de általában 22-23 órakor legkésőbb vége. A férjemék meg a vendégek elmenése után szedik össze a cuccokat, ami nem egy-két darab :roll: és utána jönnek haza. Éjfél-1 óra körül szokott hazaérkezni. A másik változat, amikor délután kezdődik minden és csak hajnalban, 5-6-7 órakor ér véget. Neadjisten még később is végződhet. Volt úgy, hoyg reggel 10-kor érkezett haza. :shock: Ez a fajta eskvő általában faluhelyen szokásos, ahol a mulatságot a kultúrotthonban tartják. Persze, hyog ez a fárasztóbb, mert így a másnap is elúszik az alvással. :roll: De a pénz azért megéri. És erre a pénzre nagy szükségünk van. :roll: :evil:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok Lányok!


Én nem tudom mi van Velem! Össze vissza eszem mostanában! :twisted:
Tegnap pl, mindenből ettem! Karfiolleves, sülthús, rízs! :evil:
Az a baj, hogy nincs aki rám szóljon, hogy most ezt most miért is eszed? Jó lenne, ha közelebb lennétek, és meg tudnátok dorgálni, ha bűnözöm! :lol:
De viszont van egy jó hírem is! Mégpedig az, hogy lesz ujra biciglim, gyereküléssel!!! :lol: Így fogok tudni sportolni! :lol:
Ma voltam kiválasztani, és már csak vissza kell csörögjek, hogy na akkor szereljék össze nekem!
Ennek nagyon örülök, ugyanis a régi bicajomat, innen a lépcsőházból lopták el, még évekkel ezelőtt! :cry:
Nagyon sajnáltam! De most még 5 percre se fogom ott hagyni, az tuti!

Edit! Olive!
Köszönöm a köszöntést! :lol:
Ígérem jövőre meghívlak Benneteket, de ha nem jöttök el, akkor megharagszom ám! :lol:

Edit!
Sajnos mindenhol lételem a pénz! :cry: Sok család a pénz hajszolásába megy tönkre! Én épp ezért úgy állok ehhez a dolghoz, hogy nem kell hogy százezrek legyenek félre téve. Mindig annyi legyen hogy megéljünk, és egymásra is maradjon energiánk. Ha nem sikerül Dávidot a bölcsibe adni Februártól, akkor nagyon be kell húzni a gatyaszíjat, de azt is túl fogjuk élni valahogy!


Olive!
Milyen emberek vannak! :roll: Eszembe nem jutott volna bezúzni a régi esküvői képeimet ami Ákos apjával készült!
Én odaadtam a volt sógornőmnek. De inkább Gyuri miatt, mintsem miattam! :roll:
De egyet azért megtartottam magamnak! :wink: Márcsak azért is hogy lássák a gyerekeim milyen szép voltam fiatalon! :oops: :oops: :P


Mazsuzs!
Ne izgulj, nem lesz semmi gond az oltás miatt! Pozitív gondolkodás! :lol: :lol: :lol:
Van egy ismerősöm, aki azért nem olvassa a baba patika nevú lapot, mert azt mondja, ha elolvassa azt a sok szörnyűséget, akkor be is következik! :roll:
Én ugyanígy vagyok a híradóval! Ha nem hallom, milyen "korcs" már a világ, akkor nem foglakoztat és keserít el annyira! :cry:


Judit
Ne izgulj, egy-két hét és belejössz, hogy mikor mit lehet enni! :lol:

Szép napot mindenkinek!

bogyo75
 
 


NA, kb 3 órával ezelőtt megírtam egy hétmérföldes bejegyzést a politikai helyzetről. A jóisten tudja, miért rendezte így, de még vagy 2 mondatom lett volna, amikor pikk-pakk, áramszünet lett. Azt hittem, szétpukkadok mérgemben. Hát, még egyszer nem fogom leírni, majd csak vázolom. Most viszont felébredt Boró, szopiznia kell, lefektettem Krisztát, és állok neki egy picit rendbekapni (jobban :P ) a lakást, mert jön a doktornő beoltani Borót. Egy óra sem és itt van.

Puszi nektek. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Edith, azert irtam, hogy itt Angliaban egesz napos munka az eskuvoi fenykepeszet, mert Magyarorszagon, legalabbis, ahonnan en jovok, nem az. Nekem nagyon nem tetszett, hogy a fenykepesz az eskuvonkon bevallalt 2-3 masik eskuvot is aznapra, ugyhogy kapkodas volt a fenykepeszkedes. Nekunk du. 5-tol volt az eskuvonk, de ettol fuggetlenul mar delelott el kellett keszulni, mert akkor van a fotozas. Mi mutermit nem is kertunk, mert nagyon mesterkeltnek talaljuk, csak szabadterit kertunk. Elmentunk egy kastelyhoz es ott fenykepezkedtunk. Aztan mi meg a fenykepesz nelkul elmentunk egy masik helyszinre is, a Szlovak Tajhazba (apukam felol szlovak szarmazasu vagyok). Ide a fenykepesz nem akart jonni, mondvan, hogy nem jok a fenyviszonyok. :shock: Ehhez kepest szuper kepeink szulettek ott, meg jobban is tetszenek, mint a fotosunk kepei. Ugy csinaltuk, hogy azokat a kepeket,amiken egyedul vagyok, a ferjem keszitette, amiken meg mind a ketten rajta vagyunk, o beallitotta a gepet es egy baratunk fenykepezte.
Visszaterve a fenykepeszhez, legkozelebb a templomban lattuk, de ott is rogton az eskuvo utan lelepett, ugyhogy csaladdal, baratokkal nincsenek is kepeink. Szoval, csak a fiatal parrol szokas fenykepet kesziteni, ezert nem egesz napos munka. A lagzira se jon a fenykepesz. A tortavagasrol es a tancrol, menyecskeruharol is csak amator kepeink vannak. :(

Raadasul a fodraszom es a sminkesem is csuszott, ugyhogy alig maradt ido a fenykepezesre a megbizott fotossal, mivel rohant a tobbi eskuvore. :twisted:

Sajnalom, hogy eltunt a hozzaszolasod, miver erdekelt volna. En kozel laktam a roman hatarhoz es tobbszor is voltam Erdelyben. Sot, anyukam meg nagyon surun ment a baratnojevel, mivel a baratnojenek rokonai elnek Szalontan. Igy lattam, hogy milyen sokat valtozott a helyzet, de most, miota Angliaban elek, mar csak egyszer jartam Erdelyben, ugyhogy jol jott volna egy kis helyzetjelentes. Meg emlekszem, amikor ki volt porciozva a kenyer, meg egyeb alapveto elelmiszerek. Mindig egy halom margarinnal, kaveval, csokival, cukorkaval indultunk Erdelybe. Persze most mar minden kaphato nalatok is, csak gondolom jol megkerik az arat. Ezt abbol is gondolom, mert amikor otthon jarunk, meg mindig rengeteg roman rendszamu autot latunk a LIDL es a PROFI boltok parkolojaban es kartonszamra szoktak bepakolni a kajakat a kocsikba. Szoval, ugy tunik, hogy a hatar menterol sokan jarnak at bevasarolni Magyarorszagra. Viszont a ruha meg nalatok olcsobb. Hallottam tobb menyasszonytol is, hogy Erdelybe mentek menyasszonyi ruhat venni. Sot kismamak babakocsit mentek hozzatok venni.

Csajok, elfelejtettem beaztatni a lencset, ugyhogy ma mar nem lesz lencseleves. Tiszta gyagya vagyok. :roll:

Mazsuzs, sikerult a sargaborso fozelek? Azt is regen csinaltam mar, ugyhogy hamarosan sorra kerul nalam is. Bar en nem tudom, milyen sargaborsot arulnak itt, de hiaba aztattam be, tobb mint 2 oras fozes utan is kemeny maradt. Izre igy is finom volt, csak egy kicsit ragos volt.

Na-na, Jucsi :!: Ha kozelebb lennek, kiszednem a villat a kezedbol! :wink: Csak ovatosan, mert a vegen meg karba megy a draga munkad!

Egyebkent mi is le vagyunk dobbenve ezen a menyasszonykan, mert en sem lennek kepes ledaralni az eskuvoi fotoimat. Jo, biztos eltennem melyebbre, mondjuk a padlasra, de nem semmisitenem meg.

Edith, olyan jot mosolyogtam azon, hogy a romanok elkereszteltek a tarhonyat kuszkusznak. Kepzeld, anyosom is egyszer azt mondta ra, hogy kuszkusz! Amikor mondtam, hogy nem az, ez magyar tarhonya, azt mondta, hogy akkor is ugy nez ki, mint a kuszkusz. :roll: Egyebkent a kuszkusz igaz, hogy gabonabol van, de tesztafele, mint a tarhonya, ugyhogy en azert teszem szenhidratnapra. Ami csak tiszta gabona, azt meg kemenyitonapn eszem.

Igaz, hogy csak roviden akartam irni, de csak hosszura sikerult. Most mar viszont tenyleg mennem kell.

Olive

KépKép
olive
 
 


Jó reggelt, csajok!

Ma gyümölcsnapom van. Illetve gyümölcsnapUNK van. :D Judit, ügyes légy! :wink:

Julcsi, aztapasztafogpaszta! :P HA nagyon kívánsz másfajta kaját, mint aznap megengedett, akkor próbálj várni 2-3 órát a normál evés után és mintegy uzsiképpen falj pár falatot a másikból. Nem lenne szabad, persze, de mintsem összekeverd őket, inkább így. :roll: De csak ha nagyon muszáj!!!
Különben igaza van Zsuzsinak, hoyg hajlamos az ember egy kis lustaságra, amikor látja, hoyg vannak eredményei és ezzel mintegy elrontja a már elért megvalósításokat. Beszéld meg Gyurival, hoyg segítsen, és bizony szóljon rád, amikor mást is szeretnél enni. Eleinte (tavalyról van szó) István is nagyon szkeptikus volt a diétával szemben, és inkább csak csipkelődött velem, de kb. 1 hónap után, amikor már jól látszott az eredmény, már abszolút mellémállt és nem is rejtette véka alá elismerését. Pedig ilyen szempontból annyira semleges volt az elején. Azt mondta, hoyg érte bizony nem kell lefogynom, most már úgyis mindegy megy ilyesmi, de nekem rosszul esett, hoyg nem úgy mondta a dolgokat, hoyg úgy is szeret, ahogy vagyok. De mondom, mindez teljesen megváltozott, ahogy egyre jobban csinosodtam.

Jujj, én ma egy hónapja kezdtem. És kb. -5 kg-nál tartok. Még lenne vagy 8-9 plusz, és hátha lemegy, bár ezután már nem számíthatok ugyanolyan gyors ütemű fogyásra. Mindegy, lesz valahogy. :)

Olive, talán egy csendesebb órácskámban megpróbálom újraírni a dolgokat, de egyelőre nem tudom, mikor lehetne. Mindegy, bízzuk a véletlenre. :)
Esküvő: műtermi képek errefelé csak a megboldogult kommunizmusban késültek, illetve még utána vagy 1-2 évig, mert itt nagy ritkaság volt akkoriban a fényképezőgép. Nekünk sincsenek műtermi képek, nem is tudtam volna elképzelni. :) :P Mi otthon és a templom kertjében fényképezkedtünk és szerintem nagyon jó képek sikerültek. A fotós-videós akkoriban kezdett CD-re is dolgozni, és az öszes képet + egy kis videoklippet (illetve a képek videoklippbe foglalva) megkaptunk tőle CD-n. Igaz, a lefilmezett esküvő még videókazettán van, de eddig nem alakultak úgy az anyagiak, hoyg átírassuk DVD-re. :roll: :oops: Így nem nagyon tudjuk nézni, mert nincs videólejátszónk. Egy időben kértünk egyet kölcsön, akkor aztán sokszor elnéztük. :)

Apropó fényképezőgép. Julcsi, kérdezted, hyog milyen gépünk van, hoyg olyan élesek a képek. Hát nekünk sem mindig élesek, mert sok mindentől függ. A gép tudtommal már egy elég profi gép (Olive, javíts ki, ha nem így van) egy LUMIX FZ-30-as (Panasonic), bár mi még korántsem tudjuk kihasználni a képességeit. Én mindig csak automata módban használom, mert manuálisan nem tudom kezelni. Egy időben a férjem elég sokat tanulmányozta és bújta a fotós könyveket, de aztán leállt vele, mert nem igazán van ideje rá. De amint Olive is írta, ez a gép is olyan, hoyg a gombot kissé meg kell nyomni, tehát nem teljesen és akkor fókuszol a kiszemelt alanyra. Csak amikor a kis képernyőn éles a kép, csak akkor kell aztán teljesen benyomni, hoyg kattanjon. Próbáld meg, lehet, a tietek is így működik. De azért még automata módban is sok mindentől függ a jó minőség, mert nem mindegy, hyog milyen fényviszonyok vannak, hoyg teljesen mozdulatlan-e a fotóalany meg stb. Nem akarok okoskodni, Olive ezekről biztos többet tud mesélni. Apropó Olive, ha van, küldhetnél valami jó utmutatókat, hogy tanulgathassak fotózni. :) Persze, magyarul, ha van. És érthetően. :oops:

Na eddig bírták a csajok, most mennem kell. :)
Szép napot mindenkinek :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ilyen volt...
Kép
Kép Kép Kép
Ezt én fotóztam most a fotóról. :roll: Amik eredetileg is fotónak készültek, azok nem digitálisak voltak.
Kép

... ilyen lett. :roll: :roll: :roll:
Kép
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok Lányok!

Edith! Bocsi a múltkori kérdésért - amire végül nem is válaszoltál - hogy kik láthatóak a gyereknapon a gyerekekkel....Az az igazsgág hogy én a múltkor mikor átnéztem a másik topikban ahová képeket tettél fel a keresztelőről, valószínűleg a keresztszülőket néztem a szülőknek figyelmetlenségből. Pedig biztosan volt a képek alatt felirat mint most is írtál. :oops: :oops: :oops: .
Ezért kérdeztem ilyen "hülye" kérdést mikor te és a férjed voltatok lefényképezve a gyerekekkel a mostani rendezvényen. Bocsi mégegyszer.

Hát egy kicsit el vagyok kámpicsorodva, mert úgy látszik én vagyok itt a legdagibb :oops: :wink: , és az is aki kevésbé tudja betartani a kúrát.
Ezért igyekszem Bogyót is bíztatni, hogy most aztán igenis csinálja végig ha már lement az a hat kiló, mert itt nem szabad feladni!
De egyébként képzeljétek, nem híztam vissza 10 dekát sem a kilengéseim óta. Én arra fogom, hogy minden nap többször elmondom hogy egyre karcsúbb vagyok és ha megeszek valamit akkor azt mondom, engem ez nem hizlal. :wink: (Ahogy már mondtam átprogramozzuk az agyat.....) 8)
De van benne valami mert ha azt mondanám mikor ránézek egy sütire, hogy csak attól két kilót hízok hogy ránézek (mert ezt szokták mondani) akkor erre programozza az ember magát....így az ellenkezőjét kell mondogatni!

Szépek voltatok az esküvőtökön. Nagyon szeretek fényképeket nézegetni, de főleg esküvői képeket..... :) Igazi esküvőnek pedig én is ezt a vonulós esküvőt tartom amikor a fél utcán (községen) át kell menni a házasságkötőig.
Úgy nézem a tiétek is ilyen volt.

Bogyó! Ne haragudj, hogy tegnap lemaradt a szülinapi köszöntésem! A végén már annyira igyekeztem (nagypapa hozta vissza Nándit a délelőtti sétáról), hogy teljesen kiment a fejemből!
Igy bepótolom most:

Kép


OIive!
Nem csináltam meg én a sárgaborsót, csak beáztattam. Aztán elmentünk Nándival a tanácsadásra, ahol végül is beadta neki a dokinéni a szurit, nem találta olyan súlyosnak az orrszívást amit naponta többször kell csinálni, hogy ne kapja meg emiatt. Ezután pedig elmentünk anyukámhoz, már összepakoltam a cuccokat, beraktam a tinédzser korú autónkba és úgy mentünk a szurira. Onnan egyenesen pedig anyukámhoz mert a héten szabadságon van, nem dollgozik. Igy ő csinálta meg a főzeléket. Persze én megint nem néztem hogyan csinálja mert vasaltam nála és mikor befejeztem akkor a kivasalt ruhákat pakoltam el (nagyon sok ruha volt). Este ettem a főzelékből - már nagyon éhes voltam - mikor hazajöttünk és vacsizott a férjem is. Nagyon finom lett! Hogy hogy lehet egy főzelék ilyen finom...? Vagy csak már nagyon éhes voltam?? :roll:


Edith! Engem is érdekel a helyzetjelentés ami elszállt. Majd írd meg ha lesz rá alkalmad!
Egyébként Olive-nak igazat kell adjak az esküvői fényképész esetében. Itt tényleg nem maradnak végig az esküvőn. Nekünk szerencsére egy ismerős által ajánlott fotós volt aki így ott maradt az esküvőn egészen hajnali egy óráig, de nem ez a megszokott. Miután már megvolt a fotósunk, kiváncsiságból azért elmentünk pár helyre és természetesen mindenhol szinte csak a szertartásra jöttek volna el fényképezni és előtte még el lehetett volna menni egy ház kertjébe (ahol híd és egyéb kiegészítők voltak) fényképeket csinálni. Na és az ára elég sok volt mindennek, főleg hogy a negatívokat megtartották volna maguknak és a rendelésnél mindig fizetni kellett volna. Ebben is szerencsénk volt, mert a fényképészünk kapott egy fix összeget de a képeket ideadta DVD-n. Hangsúlyozom, mindezt csak azért mert egy barátunk ismerőse volt. Egyébként nem adják oda a képeket DVD-n hiszen akkor mi benne az üzlet?

Judit? Veled mi újság? Csatlakoztál Edith napjaihoz?

Ma a kedvenc napom van...Nem is tudom mit egyek? :roll:
Na jó, már sejtésem van. Ugyis kell egy kis édesség mert itt nagyon borús az idő és esik az eső reggel óta. Ki sem lehet lépni a házból....
Olive, Bogyó? Ti mit esztek?
Edithet nem kérdezem mert ő gyümit... :)


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs, igen, olyan vonulós volt az esküvőnk. Amit feltettem, az már a templomból való kijövetkor készült, azért van olyan össze-vissza a társaság. :P

Nahát, ha nálunk a fotós csak annyit ülne, elzavarnák. Bizony-bizony. Hát a fiatal pár azért fogadja fel, hoyg dokumentálja azt az esküvőt elejétől végig, nem azért, hoyg elhúzzon még 5 masik lagzira! :shock: Na, de itt meg ez a természetes, szóval, mint ahogy a zenészek is elejétől végig ott vannak, a fotós is. És nekik is pontosan ugyanaz a menü, ital, kiszolgálás jár, mint a vendégeknek. :) Szóval "urak", de nem annyira, hoyg ők parancsolgassanak a felfogadónak, fizetőnek. :roll:

Akkor most megtudtad, hoyg ki vagyok. :) :P
Ne haragudjatok, ha valamire nem válaszolok. Sosem szándékos. Elolvasom, aztán lehet, másnap érek rá válaszolni, amikor nem tudom még egyszer átfutni a sorokat és akkor kimaradnak a dolgok. Remélem, nincs harag! Nyugodtan írjátok meg, ha valamit kihagytam!

puszika mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Egy kis ráadás:
Kép :) :) :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok Lányok!

Mazsuzs!
Lövésem sincs mit egyek ma! :roll:
Örülök, hogy izlett a sárgaborsó főzelék! Számomra az az egyetlen, amit nem ennlk meg! Még a hideg is ráz tőle! :x
Tegnap én tökfőzeléket ettem! Igaz hogy kellett bele egy kis tej, "-3 dl, de nem tudtam megállni, hogy ne azt főzzek! Megéreztem a kapor illatát a zöldségesnél, és el is volt döntve mit együnk! :lol:
Hál istennek a fiúk is szeretik, így nekik se kellett külön főzni, csak Ők fasírtot is kaptak hozzá.

Holnapra viszont gyümölcslevest főzök! :lol: Tegnap anyósék felé dolgozott Gyuri, és bement a cseresznyéért, ami annyira édes, hogy külön cukrozás nélkül lehet belőle gyümölcslevest főzni! :lol:
Azért főzöm meg ma, hogy holnap ne kelljen várni, amíg kihül! :lol:

Edit!
Nagyon szép menyasszony voltál, és azon kívűl, hogy kicsit érettebb lettél, semmi különbség nincs a képek között!
Tegnap azt mondta Gyuri, hogy hétfőtől Ő is belevág a diétába! :lol:
Hát nagyon kiváncsi leszek rá, mert már 3 héttel ezelőtt is ezt mondta! De az tény, hogy úgy klasszisokkal könnyebb lenne végig csinálni!
Egyébként nálunk az volt, hogy Guri mondta, hogy minek fogyózok, amikor Neki így is nagyon tetszek. Csak hosszú rábeszélés után értette meg, hogy Én magamnak nem tetszem, és nem érzem jól magam a bőrömben! Aztán megmutattam neki az eljegyzési fotónkat, hogy nézze meg, milyen voltam, amikor belém szeretett, és akkor megértette!

bogyo75
 
 


Sziasztok!



Bocsi, de még mindig nincs net-ünk!
Telefonról olvaslak benneteket, de nagyon nehéz!

Eddig 2 nyamvadt kilót fogytam, de csak másfél hete csinálom!

Jövök gyakrabban, ahogy meglesz az új internet!

Most megyek, mert nagyon forró már a telcsim.

szirwen1
 
 


Sziasztok!

Írjatok, akár kétsoris bejegyzéseket is, hogy teljék be az oldal, mert nekem már nem jelenik meg a hsz-ablak és elég nehéz kicselezni. :roll: Azért írok most is, hogy hamarabb legyen új oldal. :D

Képzeljétek, nálunk ma reggel óta nincs víz. Minden bejelentés nélkül. Persze, ha hirtelen csőrepedés áll mögötte, akkor más. De ki tudja, mikor lesz. Ma semmit nem tudtam csinálni, mosogatni sem, felmosni sem. Kezet is úgy mostam, hoyg még reggel, amikor csordogált, vettek ki a kávémnak és azt aztán beosztottam :roll:
Így egy banánnal vagyok ma. A megvett epret nem tudom megmosni. Vagy az almát. Anélkül meg nem merek enni. :roll:

Sziasztok

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Szirwen, masfel het alatt 2 kilo az nagyon jo! Remeljuk, minel hamarabb lesz netetek.

Edith, nagyon kellemetlen lehet viz nelkul. Nincs asvanyvizetek otthon? Nekunk mindig van egy csomo uveggel, ugyhogy ha viz nelkul maradnank, akkor azzal mosnam meg a gyumolcsot.

Bororol nagyon cuki az a kalapos kep! Olyan huncut pofija van.

Nagyon csini menyasszony voltal. Te, ugy tunik a romaniai fotosok elorebb jarnak, mint a magyarok! Nektek mikor volt az eskuvotok? Nekunk 5 eve, de analog geppel fenykepezett a fotos, ugyhogy nincs meg cd-n sajnos. Tavaly bementunk megkerdezni, hogy mennyibe kerulne digitalizalni a kepeket (beszkenelnek a negativokat, amiket persze maguknal tartanak) es kepenkent majdnem 4000Ft lenne. Azt hittem elajulok. Mondtam a ferjemnek, hogy szo se lehet rola, van profi szkenerunk (csak most nincs bekotve), majd ha mindent elrendeztunk a hazban es lesz egy kis idom, beszkenelem en egyesevel a kepeket. Ezzel a szeknerrel nagy felbontasban lehet dolgozni, ugyhogy utana hatalmas mereture ki lehet nyomtatni a kepeket. Aztan majd egy dvd-t is osszedobok. Na, en ezert nem tudtam meg nektek eskuvoi fotokat mutatni, mert nincsenek digitalizalva.
Sajnos fotozasban nem nagyon tudok segiteni, abban meg en is segitsegre szorulok, de kepeket nagyon tudok kritizalni, ha nem jo a beallitas. Azert jo lenne megtanulni profin fenykepezni is, foleg, hogy nekem meg penzembe se kerulne, haznal van a mester. A vicces meg az, hogy o meg retusalni nem nagyon tud. Szoval, jol kiegeszitjuk egymast.

Mazsuzs, Bogyo, tenyleg ne bunozzetek, mert a vegen meg engem is magatokkal rantotok!

Bogyo, erdekes, hogy pont a sargaborso fozeleket nem szereted. En nagyon keves fozeleket eszem, talan csak krumpli es sargaborso az amit megeszem fozelekkent. A krumplit most viszont nem lehet meg kemenyitonapon sem, mivel tejfol van benne. Kivancsi vagyok, hogy Gyuri meddig birja majd.
Ne, is emlegesd a cseresznyet! Ugy ennek, de itt nincs. Amikor meg van, olyan mereg draga es meg izetlen is. :twisted: A multkor irtad, hogy megkerted anyosodat, hogy fagyassza le neked. Fagyasztottal mar cseresznyet? En is megakartam kerni apukamat, mivel nekik rengeteg van, de azt mondja, hogy o egyszer probalta es nem jo fagyasztani, meg az ize is elmegy. Epret viszont fagyasztanak nekunk egy csomot. :D Jaj, meg olyan isteni fekete szedruk van! Nagyszemu es nagyon edes. Az is jo fagyasztva. Nalunk csak ribizli es egres van a kertben, de nem valami edes. Gondolom nem eri eleg nap. Bar a ribizli amugyis savanykas.

Mazsuzs, meg a fozelekre visszaterve, en regen el nem tudtam volna kepzelni, hogy hus nelkul egyem. Elso alkalommal egy kicsit kinlodtam is a sargaborso fozelekkel, de masodszor mar jol esett.
Ma ebedre 2 falat sos croissant-t ettem es 1 csokis muffint, vacsira pedig grizes tesztat fogok csinalni. Felcsereltem a sorrendet, mert pont ebed elott mentunk a bolcsibe beiratkozni es nem volt idom fozni.
Nehezemre esik, de ugy dontottem, hogy 2 eves koratol 2 delelottre beadom bolcsibe Lollit. Annyira szeret gyerekek kozott lenni, hogy szerintem jo lesz neki, ha nem csak velem log itthon kettesben. Mondjuk nem sok ido, mert kb. 2 es fel-3 orara veszik be oket. Nem voltam elajulva a bolcsitol, szerintem az en 30 evvel ezelotti bolcsodem is kulonbb volt, de ez kozel van hozzank (kb. 5 perc seta). Az viszont tetszett, hogy beneztunk a 2 evesek csoportjaba es pont enekeltek babajelekkel. Mi is babajelezunk itthon. Van egy dvd-je is es imadja. Tegnap olyan edes volt. A vacsoraja utan az apja betette neki, de o meg az etetoszekben ult a konyhaban. Meghallotta a dvd-jenek a zenejet es teljesen bepanikolt, hogy lemarad rola. Magyarazott nekem ezerrel es mutogatott a nappali fele es nezett ram, hogy vigyem mar oda, mert lemarad rola. :lol: Visszaterve a bolcsire, nem vagyok azert elajulva tole, mondtam is a ferjemnek, hogy nezzunk meg masikat is, de az a baj, hogy a tobbi messze lenne. Azt mondja a ferjem, hogy higyjem el, Lollinak ez is fog tetszeni, mert ott lesznek a gyerekek. Hat, lehet, hogy igaza van. Ja, amin le voltam dobbenve, hogy volt egy csomo minden lengyelul is kiirva! :shock: Angliat annyira elleptek a lengyelek es nem tudnak angolul, hogy kiirjak nekik a dolgokat lengyelul. Azert csodalom az angolokat, hogy ennyire toleransak. Szerintem a magyarok fele ennyire sem lennenek azok, ha ellepnek Magyaroszagot a kulfoldiek es meg csak nem is beszelnek a nyelvunket.

Most elkoszonok, mert Lolli felebredt. Egy kicsit elcsusztunk a ma delutani alvassal a bolcsi miatt. Szerintem nagyon felpergette az a sok gyerek latvanya Lollit, ugyhogy nagyon nehezen aludt el.

Ejszaka meg ismet retusalok, ugyhogy mar nem hiszem, hogy irok. Majd holnap megprobalok jonni.

Hajra Csajok! Olvasszuk le azokat a rusnya kilokat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok,

Edith, ha délután, miután fél órát körmöltem, nem megy el az áram és nem úszik el az irományom, már biztosan a másik oldalon olvasgathatnánk. :evil:

Nagyon sajnálom, mert most rávettem magam, hogy írjak egy csomó mindenről, még az esküvős képes bonyodalmakról is, de most már nincs erőm megint. Annyira azért nem volt érdekes.

A lényeg úgyis az (volt), hogy hajrá a gyümölcsnap!!!!! :D Ma megettem egy fél dinnyét - mondhatnám, hogy a gyerekekkel, mert tényleg ettek belőle, de egy 10 hónapos és egy 3,5 éves nem nagyon tud beleszólni az 5 kiló dinnye elfogyasztásába érdemben. Mindenesetre azóta folyamatosan pisilni járok :D Meg szedtünk cseresznyét és epret a barátnőméknél.......most pedig a mandulás gyümiturmixomat nyalogatom.

Edith,
sajnálom, hogy a víz miatt ma egy banánnal kellett kihúznod, remélem, hogy azóta megoldódott a dolog. Mi volt ma? Ott nincs víz, itt nincs áram?

Na most megyek, majd még visszanézek később. A férjem most pár napig nincs itthon, és úgy megszerveztem magamban a gyerkőcök lefektetését, hogy sokkal korábban sikerült, mint máskor.

Szép estét mindenkinek!
Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok!

Írok én is, hogy hátha betellik az oldal, de nem igazán értem, hogy Edith mire célzott... Igaz mi Linux alatt netezünk és lehet hogy ezért nincs problémám az hsz ablakokkal. :roll:

Olive! Nándi is annyira szeret gyerekek között lenni, hogy lehet én is beadnám ha itt ilyet lehetne csinálni. De itt nem nagyon szeretik ha mondjuk itthon lennék a kistesóval gyeden/gyesen és a nagyobbat beadom oviba/bölcsibe. Ja, és itt is legalább egy évvel előbb be kell íratni az ilyen helyekre mert különben csak várólistára kerülhet. Elképesztő a helyzet.
Egyedül az nem vonz, hogy beadjam, hogy nagyon hiányozna - ahogy te is írtad - és még az, hogy nagyon sok betegséget lehet összeszedni, a sok gyerek egymás között aztán terjeszti. Hiszen oda van mikor beadják a beteg gyereket is mikor nem tudják hová tenni. (Legalábbis nálunk erre is van példa!) Most volt itt helyben április-májusban a bölcsiben bárányhimlő járvány. Na ezt még kihagynám mert túl kicsit hogy megértse, hogy nem szabad vakaródzni stb. Persze át kell esni minél előbb a legtöbb betegségen, de azért jobb később mint előbb..... :roll:

El kell árulnom magam, hogy a sárgaborsó főzeléket egy ici-pici kolbászkával ettem ami bele lett főzve.. :oops: :oops: :oops:


Edith! Nagyon édes ez a kép a kislányodról! Mikor lett újra vízszolgáltatás?

Szirwen! Ne hülyéskedj! Két kiló másfél hét alatt!! Ha lassabban mennek majd le a kilók mikor a diéta felénél jársz, akkor visszakívánod még ezt! :wink: :wink:

Bogyó! Gondolom megoldottad a mai evést...Én nagyon szeretem a diós és mákos tésztát, vagy a gombócot és hasonlót. Szerintem ez is megengedett szénhidrát napon. Legközelebbre már tervezheszt. Vagy a mákos guba....nyam..nyam.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Judit! Egyszerre írtunk az előbb, miután elküldtem a hozzászólásomat látom hogy írtál!
Ha ilyen sokat írsz, akkor nem tudok részletekben elküldeni? Olyan kiváncsi lettem volna az elszállt témádra...!!
A dinnyét hol vettétek? Én még nem mertem venni az idén dinnyét, de most láttam hogy a Tescoba 119 Ft/kiló. Szerintem annyira nem fog csökkeni az ára mert tavaly is 70-80 Ft volt egész szezonban. A Tescoban viszont még soha nem vettem dinnyét így nem tudom bevállaljam-e?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: