Új privát üzeneted érkezett!

Ezt annak aki kövérnek érzi magát :wink:


Lázár Ervin: A soványító palacsinta



Kriszti királykisasszony nem sajnálta volna érte a fele országát. Kincstárából a legszebb smaragdot. Karkötőt, gyűrűt, feliratos trikót, akármit! Meg is hirdette a Királyok Lapjában: "Fele országom, kincstáram legszebb smaragdja, karkötő, gyűrű, feliratos trikó, akármi annak az embernek, aki megutáltatja velem a palacsintát."

Kriszti királykisasszonynak nyomós oka volt rá, hogy megutálja a palacsintát: Ő maga volt a nyomós ok. Mert gömbölyű volt, mint egy búbos kemence, széles, mint egy szalmakazal, és vastag, mint a rácpácegresi Nagyszederfa.

S mindez miért?

Bizony azért, mert módfölött szerette a palacsintát. Palacsintával kelt, palacsintával feküdt, a palacsinta volt a mindene.

Na, özönlöttek a hirdetésre a különböző doktorok, kuruzslók, kutyapecérek. Egyik injekcióval próbálkozott, a másik ráolvasással, a harmadik kocsikenőcsös palacsintával; majd ettől megundorodik, jajdefinom, mondta Kriszti királykisasszony, és befalt a kocsikenőcsös palacsintából háromszázat, az injekcióra rá se hederített, a ráolvasás szertefoszlott, mint egy nyár végi bárányfelhő - csak a palacsinta, a sok palacsinta, meg a palacsinta. - Tessék velem megutáltatni a palacsintát - toporzékolt Kriszti királykisasszony egy ízes meg egy mézes palacsinta között. - Karcsú akarok lenni, mint a nádszál, hamm, egy túrós, lenge, mint a tavaszi szellő, hamm, egy kakaós, hamm-hamm-hamm.

Már-már úgy látszott, hogy senki sem tud kifogni Kriszti királykisasszony ádáz szenvedélyén, amikor az erdő felől megérkezett a legeslegutolsó pályázó is, egy nagydarab, kövér, sántikáló ember (gondolom, azért sántikált, mert fájt az Achilles-ina), és azt mondta:

- Kedves Kriszti királykisasszony, dehogyis kell neked megutálnod a palacsintát, éppen ellenkezőleg, annyit ehetsz belőle, amennyit akarsz, csak az a fontos, hogy az én találmányomból egyél, mert tudja meg mindenki, én, a lángelméjű föl- és kitalálnok, föltaláltam a soványító palacsintát.

Így szavalt a nagydarab, kövér, fájós lábú - s amint tőle hallottuk: lángelméjű - föl- és kitalálnok. Kriszti királykisasszony lelkesült arccal a nyakába borult:

- Óh, megmentőm - sóhajtotta -, ide azt a soványító palacsintát!

- Egy pillanat - mondta a nagydarab ember, kibontakozott Kriszti királykisasszony karjai közül, és a zsebéből valami csigaszerkezet-félét, meg egy jó hosszú zsineget kotort elő. Az egészet fölhajította egy jó magas fa legfelső ágára, s egy kicsit huzigálta a madzagot.

- Na, most jó - mondta. - Ide egy palacsintát!

A palacsintát fölerősítette a csiga zsinórjára, és fölhúzta a fa legtetejére.

- Tessék, Kriszti királykisasszony, edd meg!

- De hogyan? - rémüldözött Kriszti királykisasszony.

- Mássz föl érte! Esküszöm, mire az ezredik soványító palacsintát megeszed, karcsú leszel, mint a nádszál, és lenge, mint a tavaszi szellő.

- Brr-krccs-riccs-reccs-zrr - így szóltak az ágak, amint Kriszti királykisasszony szuszogva, fújtatva, lihegve szuszogott, fújtatott, lihegett fölfelé a fán. Ez volt ám a mászás! Mint a záporeső, szakadt Kriszti királykisasszony verítéke. Fogadjunk, fogyott vagy tíz dekát, mire a fa tetejére ért. Szusszant egyet, és hamm, befalta a palacsintát.

- Én innen többé le nem megyek - mondta nekikeseredetten. - Húzzatok föl még egy palacsintát!

- Azt már nem - mondta odalent magabiztosan a kitalálnok. - De ha lejössz, idenézz, mit kapsz! - Mutatta, hogy mit. - Lekváros!

- Húúú - mondta Kriszti királykisasszony, és recsegve, ropogva, szuszogva, fújtatva megindult lefelé. Zirr-zörr, az ágak, sitty-sutty, a levelek. És lent, hamm, a lekváros!

- Megy ez, kérem - vigyorgott a kitalálnok, és ügyes szerkezetével máris húzta a fa tetejére a következő palacsintát. - Rajta, Kriszti királykisasszony!

De Kriszti királykisasszony, ahelyett hogy mászni kezdett volna, elfeketedett, ellilult, elzöldült, és kitört, mint egy gejzír.

- Te hóhér, te körmönfont csaló - ordította -, még hogy soványító palacsinta! Csak nem képzeled, hogy ágheggyel böködtetem, fakéreggel horzsoltatom, mászással gyötörtetem a drága testem! Poroszlók, elő! Vágjatok huszonötöt a háta végire!

A nagydarab föl- és kitalálnok lángelme nélkül is láthatta, hogy ennek fele sem tréfa, meglendítette hát súlyos testét, és nyilalló Achilles-inakkal rohant arra, amerről jött, az erdő felé. Nyomában a poroszlók suhogtatták a pálcájukat. Futott szegény kitalálnok, ahogy bírt, és közben azt motyogta: - Pedig ágheggyel böködtetés, fakéreggel horzsoltatás, mászással gyötörtetés nélkül nem megy. Esetleg egy kis futás sem árt - tette hozzá, és vágtázott a fák közt, ahogy a lába bírta.

Így történt, hogy Kriszti királykisasszony máig is gömbölyű, mint a búbos kemence, széles, mint egy szalmakazal, és vastag, mint a rácpácegresi Nagyszederfa.

Bezzeg szegény nagydarab, kövér, fájós lábú föl- és kitalálnok! Éppen tíz kilót fogyott, mire a poroszlók abbahagyták a kergetését. Lihegve és kedvtelve nézte megkarcsúsodott alakját egy patak tükrében, és azt mondta:

- Mégiscsak nagy találmány a soványító palacsinta!





Én imádom :D :D :D
csega
 
 


Ha-ha..én is...a palacsintát.. :lol: Azért nem is sütök..mert sose elég :lol:

és ezt a Kriszti királykisasszonyt nem rólam mintázták vajon? :lol:

Köszi a kávét,Hajni !

Kriszta ma reggel aludt mikor öltöztettem,félálomban mostam meg a képét,másodjára az óviban mozsdott,végig ásította az utat :lol:
A kóválygós hóbortos...

url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
gyö67
 
 


Hajni,kívánok neked boldog NÉVNAPOT !!! Kép
gyö67
 
 

 
 

Lanyok, koszi a kepeket!!! Nagyon edesek a gyerekek!!!
Joli, te olyan ugyesen tudsz irni mindenkinek.En bena vagyok. :oops:
Mutattak a tvben Csikszeredaban az etel szentelest, Rad gondoltam.
Erika, mit mondott a doki?? Nem jo jel ez a lappango laz. Remelem helyre josztok pentekig.
Csg, gyonyoruek a tortak!!! En is hamarosan tortanezobe kell menjek, vki :lol: ket eves lesz. :lol:
Nagyon okosakat tudnak mondani. Olyan edesek!
Hajni, ilyenkor mit "akar" a vedono?? Itt csak a baba szuletesekor jon latogatoba.
Gyo, jo a pincered. Nekem nincs turelmem kicsinyiteni a kepeket...

Az en gyerekeim is keson alszanak , keson kelnek. Nalunk az egesz csalad ilyen bagoly tipus.

Szeretnek venni egy wokot. Irjatok meg kerlek, megeri-e??Miket foztok benne? Suttok??
Mar semmi otletem nincs, miket fozzek, minden kajat unok.
:cry: Ti nezitek a vacsoracsata/hal a tortant?? Onnan szeretnek inspiralodni.
mayakarina
 
 


Hajni, boldog nevnapot kivanok!!!!!!!!!!!!!
mayakarina
 
 


Gabi,én nem kicsinyítem a képeket,ezek ekkorák..ahhoz egyébként is (még) béna vagyok :lol:
az animációk pedig innen vannak

http://www.animaciok.hu/index.php?cat=49

vok téma: itt is van,otthon is volt,otthon jobban kihasználtam,mert olcsó volt a zöldség...gyors,finom,ízletes kajákat lehet benne csinálni,és utálok órákat szöszmötőlni a kajával.. :roll:

url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
gyö67
 
 


Akkor veszek!! :lol: :lol: :lol:
Sikerult elolvasnod a privit?? Azt irtam benne, hogy meghalt Pongracz dr. Ismerted??
mayakarina
 
 


Sziasztok
Hajni boldog névnapot kívánok, megpróbálok egy képet is küldeni neked, ha sikerül, mert itt nekem ez nem akar sehogy sem összejönni.
Dgabi, hát a gyerekek antibiotikumra lettek fogva, Attila ma már nagyon jól van, csak csúnyán köhög, Csengének volt ma még enyhe hőemelkedése, ma kiviszem 15 percre őket, hogy szokják a kinti levegőt, kiszámoltam Attila múlt szerda óta nem volt kint, Csenge vasárnap sokat volt kint az apjával.
Én sem tudom mi az a friss levegő. Felhívtam a nyelviskolát, azt mondták, hogy reggel 9-től este fél 7-ig fog tartania vizsga. Mondokm nekik, hogy nkem utaznom kell, így beraktak elsőnek szóbelire kettőtől fél 3-ig. Szrintetek szerencsés elsők között szóbelizni vagy sem? Az sem semmi, hogy az írásbeli fél kettőig tart 9-től. Ha sikerülni fog ez a vizsga tanulás nélkül, akkor szerencsés vagyok. mert én angolul beszélek folyékonyan, de sosem tanultam könyvből, suliban.
Én is béna vagyok, nem mindig szólok mindenkihez, ezért elnézést.
erif1
 
 


Erika!!
Biztos sikerulni fog!! Esetleg a nyelvtant nezd at egy kicsit. Jo elsonek lenni, mert meg nem faradtak, unottak a vizsgaztatok es a sorstarsak sem szuggeraljak beled a vizsgadrukkot. Szoritok Neked!!
Szornyu ez a tavasz a sok betegsegevel. :evil:
mayakarina
 
 


Hajni, Boldog Névnapot kívánunk Neked!


Erika ügyes leszel és hamar túlleszel a vizsgán :wink: Én nem vagyok ilyen bátor, mindig utolsónak maradok és sokszor megszívom :?

Beadod a gyerekeknek az antibiotikumot??? Én nagyon szkeptikus vagyok... Mi virágport eszünk és propoliszt adnék inkább antibiotikum helyett :( De az orvos biztosan jobban tudja...
Méhpempőt kajtatok mindenfelé, de azt nem találok :( Nem tudtok valahol???
Gyors gyógyulást kivánok a gyerekeidnek és kellemes sétát nektek :wink:

Mi is készülünk görkorizni Efivel... Nem vittem ma oviba, mert úgyis el kellett volna hoznom délben!

Gyö ez a királykisasszony sokunkról mintázható lenne :wink: Rólam is :oops: :P :D
Szegény kicsi lányod :) Hamar megérzi a tegnap esti táncot :wink:

Gabi nekem is van wokkom és főleg zöldséget, húsit készítek én is benne... Bár nekem neheziti a használatát a kerámia lapos sütő. Szerintem ez gáztűzhelyen használható igazán...
Konkrét receptem nincs hozzá :(
A műsort amiről írsz nem nézem, igazándiból mást sem... Néha egy-egy részt a Doktor Houseból, a Született Feleségekből, vagy a Helyszínelőkből...
Rémes, hogy két tvt tartunk + egy elég drága kábeltévé előfizetést, de tvzni nincs időnk :? Nekem egész nap eszembe sem jut bekapcsolni... Ha nézni szeretnénk valamit, dvdről megy... Leginkább mesék, természetesen :lol:

Nagyon keserek most egy filmet, aminek csak az előzetesét láttam: [b]Hölgyek levendulában
a címe. Nincs meg valakinek :oops: ??? A booklineon megvan, de most épp nem rendelek semmit és ezt az egy filmet nem szállíttatnám, tekintve, hogy 980 forint, a csomagküldés meg 790 :?

Megyek, mert Efi már felhúzta a görkorit :wink: [/b]
csega
 
 


Ezt meg miért csinálta???? :evil: :x Én csak a Hajni köszöntését akaratam kiemelni :oops: :? :(
csega
 
 


DC ++ ról nem próbáltad meg letölteni? Tudom,hogy onnan lehet..zenét,stb..
gyö67
 
 


Nusi! Ma Lili babara tancoltak a lanyaim.
:lol: :lol:
Akartam kerdezni: hogy alltok a szobatisztasaggal?? A bolcsiben ultetik bilire Lilit??

Csg, koszi a velemenyt. Nekem gaztuzhelyem van. :wink:
A filmrol nem hallottam. En a Junot keresem. Latta vki?? Egy tinirol szol. Nalam is ez lesz helyzet, hogy itt fog rohadni a digi es a sok magyar ado, nem lesz ra idom. Brr.
mayakarina
 
 


A jó napot a hölgyeknek!!!!


HAJNINAK MEG KÜLÖN JOBBAT MERT MA VAN A NÉVNAPJA!!!
BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!

most ebédelek,aztán megyek cipőt nézni magamnak.
Joli majd hozzzzz képeket,várjuk:)Dgabi nekem nincs wok-om,de teflon bevonatú ,olyan jellegű edényem van,és nagyon szeretem.
a főzőműsort én is nézegetem,ha Lili hagy....tegnap nevettem,mert a Váci Gergőnek pont olyan edényei voltak,mint nekem.....én akkor jobban szeretem ha ismert emberek vannak.
Azon meg hogy Cini h főz ,nagyon kiakadtam....macskával....fúúúúúúúúúj
Vendég
 


azt nem is írtam,h Lili néha fél a Lili babától....nem tom miért....

A szobabtisztaságról....sajnos sehogy,esténkénr mondom neki üljünk rá,ráül,de nem kéri magától,vagy sikerül vagy nem bele vmi....igazából nem tom mikor érik a dologra meg.....a bölcsibe nem ültetik bilire,csak azt aki kéri,mert olyan ügyes h otthon is abba végzi a dolgát...de a csoportunkba senki sem ilyen ügyike.
most lett két új csoporttársa ,Gergő és Nadinka.olyan aranyosak,a Nadinka külön dumál,de olyanokat,a szüleik is jópofák....jó lenne összebarátkozni velük,hiányzik a társaság.
Vendég
 


Köszönöm szépen lányok, nagyon aranyosak vagytok! :) A képeslapokat is itt köszönöm meg, jó? ;)

Ma jól indult a napom... lerobbant a 4 hónapos mosogatógépem. :( Aztán most újraindítottam (reggel 10x is próbáltam, de akkor nem működött) és beindult. :roll: Ki érti ezt? Aztán megfájdult a bokám, alig bírok ráállni... de mindjárt mennem kell Bencéért a suliba. Na, ebből hogy lesz vezetés azt nem tudom. :(

DGabi! Nekem is van wokom, de olyan ritkán használjuk... valószínüleg azért mert a drága párom a legnagyobbat vette meg és alig fér el a tűzhelyen. Plusz takarítani bele sem fér a mosogatóba. :evil: De amikor főztünk vele akkor jó volt, csak bátorítani tudlak. :)

Jaj, mennem kell... :(
cshajni
 
 


én a fiúkat is,és Krisztát is tettem,már 10 hónapos koruktól bilire,ha véletlenűl kifogtunk egy pisit vagy netalán-tán kakit,mindenki tapsolt..
A fiúk egy és fél éves korukra teljesen szobatiszták voltak nappal,de éjjel bizony még nem.
Kriszta háborúba volt a bilivel,nem szerette,ő is egy és fél éves korára szobatiszta lett,de annyira egyből,hogy wc-re volt hajlandó csak ülni,és éjjelre nem engedte a pelenkát. Azóta se pisilt be.
Igaz,nálam a fiúk,de ha jól belegondolok,akkor Kriszta is..napközben vászonpelenka volt rajtuk.Az zavaró,nekik se kényelmes.és inkább a bilit választják..
nekem a véleményem az volt(és most is az) nem kell erőltetni. De ha tudja kérni a cukorkát,akkor tudja kérni a bilit is..mert egy ekkora gyerek érzi az ingert,de ha nincs rávezetve hogy azt nem pelenkába kell,akkor nagykorába is pelenkázhatod.. :wink: :lol:
gyö67
 
 


ja,és NEM szabad megszidni.Meg kell neki az ő nyelvén magayarázni. Megérti. Hogy azzal,hogy nem végzi pelenkába a dolgát,attól ő már nagy és anyu és apu és tesó ,és senki akit csak akar,senki nem pelenkába kakil,és pisil...És majmok. Nagyok akarnak lenni,és már csak ez is egy akkora motiválás neki,hogy kipróbálja. És ha dicséretet kap érte,akkor büszke lesz magára,és azért tovább is alkalmazza a dolgokat,nem csak alkalmanként. És csak dícsérni kell,ne legyen ajándékosztás a pisilésért. Mert utána csak ajándékért lesz hajlandó..Annyira raffináltak tudnak lenni..és annyira szeretetreméltók..tőlem naaagy naaagy puszikat kaptak.És ölbe vettem és meséltem nekik..bármit..ezért érdemesnek látták bilizni :lol:
gyö67
 
 


Sziasztok csajok!
A szobatisztaság témához: nálunk Zsuzsannát anyósom kezdte bilire ültetni, aztán anyum vett neki egy olyant, mint egy szék, piros, arra kezdetben ült ruhástól. Én ráültettem napközben is, mikor eszembe jutott, ha sikerült valami akkor örültünk, ha nem abból se csináltunk nagy kázust. Másfél évesen kezdte mondogatni h.piszipiszi aztán mikor megszületett Veronci, kezdett hisztizni, h.ne tegyünk pelust, mert ő már nagy kislány. Ez volt 1 év 9 hósan. Akkor még éjszakára kellett pelus, aztán az is elmaradt 2 évesen, mert ő kérte h.ne tegyünk. Vagy kétszer sikerült becsorrantani az ágyba, mert későre ébredt, azóta is fel-felébred éjszakánként, de már rég nincs gond ebből. A kicsinek viszont még esze ágába sincs mondani, ha kell menni, viszont ha ZS.megy akkor ő is kell és néha sikerül is produkálni valamit és annak mindenki örül. Szerintem ne erőltesd, ha eszedbe jut ültesd rá, h.ne legyen idegen neki, de majd fog szólni, mikor elég érett arra. A keresztfiam 3,5 évesen lett szobatiszta, már meg voltak rémülve, aztán egyik napról a másikra letették a pelust. A maradék fél csomagot nekünk adták, mert többé közelébe se lehetett vinni. Igaz, nem is kellett..
édy
 
 


Majd elfelejtettem :
ISTEN ÉLTESSEN HAJNI! BOLDOG NÉVNAPOT NEKED!
Ami a palacsintát illeti én is imádom, a férjem kedvence-Hajni, Joli tessék elfordulni- az ordás-kapros palacsinta. Csak én megehetek annyit, amennyi...jut :D mert mire én megsütöm nagy része elfogy, jó ha 1-2 marad nekem is :lol: [/b]
édy
 
 


Sziasztok
Látom a biliztetés a téma. Én egyszerűen oldottam meg, felajánlottam egy párszor a fiamnak, aki ellenkezett, többet nem volt téma, aztán (kell emlékezzetek) amikor betöltötte a hármat akkor bugyit kért és nem pisilt oda éjszaka sem, egyszer történt baleset nem is olyan rég, de akkor gondja volt. Vekerdy szövege jól bejött nekünk, ő azt tartja, hogy a gyerek 3 éves korára érik meg a szobatisztaságra az erőltetés a késöbbi felnőttkorban egy csomó pszichés dolgot produkálhat. Én nem tudom, nálunk ez vált be, de ahogy Csengét elnézem, a kisasszony nem lesz 2 és szobatiszta lesz, már most szól amikor kakilt, ahogy melegek lesznek nem adok rá pelust az udvaron, aztán eldől, hogy hogyan is fog viszonyulni, de én nem fogom siettetni, kínlódni sem, nem ez a fontos nála még és nekem nem okoz gondot a pelenkázás :wink:
erif1
 
 


Sziasztok!!!!
Kávét valaki???? kép nélkül.....

HAJNI !!! BOLDOG NÉVNAPOT ( itt is ) :D :D :D

Gabi! Az én szűleim méhészkednek. Ha gondolod megkérdezem vane méhpempőjük de szerintem csak később lesz nekik ha bejön a jó idő. Szólj ha esetleg kell még valami

Bilizés. ! Nálunk Norbi az 2 éves volt amikor szobatiszta lett és Kristóf meg 1,5 éves. Furcsa mert ráadásul télen lett szoba tiszta egyik pillanatrol a másikra. :D

Norbinak fáj még mindig a hasa. Szerintem a jövöhetet megint dokinál töltjük :cry: :cry:
tiácska
 
 


Sziasztok!


Tiácska köszönöm előre is! Nagyon örülnék neki :-) Most épp van mindenünk, de ha lesz pempő, kérek hozzá mást is :wink: Addigra biztosan elfogy :)


A szobatisztaságról én nem tudok okosakat írni. Efi 10 hónapos kora óta bilizett, 1 éves kora után, már biztonsági pelusunk sem volt... Nem erőltettük, de minden ébredéskor ráültettem és ő szépen elvégezte a dolgát. Mivel akkor még kétszer aludt egy nap és főleg anyatejen élt, a napi 3 alkalom elég volt... Aztán miután nem szopizott már, kezdtek gondok lenni a kakilással. De szépen lassan az is megoldódott... Azzal többet szenvedtünk, mert egyszer székrekedése volt és attól kezdve nem mert szegénykém, inkább visszatartotta napokig :cry: , ami nem segített, hanem rontott a dolgon. Így minden második nap este, fürcsi előtt ráültettük a wcre és segítettünk neki, elvontuk a figyelmét... Sok türelem kell hozzájuk!

Viszont van két példám: Emma és Eszter! Közöttük két hónap a korkülömbség... Tavaly októberben és decemberben töltötték a 3 évet!
A nővérem, úgy állt hozzá, hogy ő nem erőlteti... pelenkázta 2,5 éves koráig és egy nap Emma szólt, hogy szeretné kipróbálni a wct. Azóta minden oké, soha még baleset sem történt :)

Esztert viszont már 6 hónapos korától bilire ültették és órákig hagyták rajta... Szaladgáltak utánna a lakásban, amerre mászkált :roll: Még az autóban is ráültették utazás közben :cry: És most is pelenkás... Kaki csak pelenkába megy... Ha éjszaka nem tesznek rá pelenkát, 100% az ágybapisilés :?

Mindennek van megfelelő ideje! A gyereknek meg kell rá érni! Nem szabad siettetni...
csega
 
 


Gabi, nekünk is vannak ilyen problémáink, mármint székrekedés. Nagyon kell figyelnem a csokira, de nálunk a narancs, kamillatea vagy a joghurt bevált. Csak arra kell figyeljek, h. minden nap kapjanak belőle...
édy
 
 


Edit igen, nekünk is a mindennapi joghurt és a bögre langyos tej este... ezek segítettek :wink:
És még az alma, ha reggel éhgyomorra eszi...

Mondjuk én gyógszerrel nem is próbálkoztam... egy-két glicerines kúpot használtunk, de nagyon szenvedett tőle :-(

Így kezdtük mi bilizni :wink: És ültünk mellette folyton, amig nem végzett :lol:
csega
 
 


Lemaradt a kép :? Kép
csega
 
 


Jaj, de aranyos dundi baba volt Efi!!! :lol: El sem hiszem, hogy ez a nyakigláb gyerek ilyen is volt. :)

Nálunk sem volt erőltetés a pelusról leszoktatás. Bence 8 hósan kapott egy bilit, de ő széknek használta. :) Aztán 2,5 évesen elment oviba és egyszer csak szóltak, hogy bentre már nem kérnek pelust. Na, akkor ledöbbentem. :) És 3 évesen már szólt hogy bizony éjszakára sem akarja. Megérett rá és mi ezt elfogadtuk. Aztán MAtyival kicsit türelmetlenebb voltam, de erőltetni őt sem erőltettem. A nappali bánta, mert nyáron bizony bugyiban rohangált bent is. És egyszer csak azt vettük észre, hogy eltelt a nap anélkül, hogy fel kellett volna mosni. Ez kicsit 2 év után volt. Remélem a 3. is ezt követi majd. :)

Lányok még egyszer köszi a köszöntést. :) Nagyon kedves tőletek. :oops:
cshajni
 
 


Hajni, sok boldog névnapot kívánunk!

Kép [/img]

Nahát, ha minden igaz, akkor sikerült csatoljam a tortát, tehát megpróbálkozhatok egy képpel is. Próbálkoztam, nem jött össze. Tehát felteszem a nlc-re. Ma készült az unokahúgomék állampolgársági eskütételén. Azért teszem fel, mert látszik a nagy hasam rajta. Már régen nem fényképezkedtem, még február közepén, azt feltettem volt a nlc-re. Most hiába vittük haza a fényképezőgépet, elfelejtettünk fotózni :oops:

KépKép
Kép
el..né
 
 


Lanyok!! Koszonom a sok hszt bili ugyben. En az osszel ultettem bilire, elsore sikerult is kicsi es nagy dolog is. Taps, stb.Utana meg ultettuk, mi kozben lecket irtunk a-val es arra lettunk figyelmesek, hogy nagy a csend: draga gyermekem a parkettara kakilt, messze a bilitol. :lol: :lol: Azert kerdeztem most, mert a neni aki jon jovo hettol, mondta, hogy majd o bilire ulteti. Nagyon tetszik, ahogy a Lili bolcsijeben viszonulnak ehhez a dologhoz. Itt sztem eroltetik a bilizest. :x De lehet, hogy tevedek. Megjegyzem, engem sem zavar, hogy pelenkazom, csak az idosebb nemzedek nyaggat a kerdeseivel, hogy mikor ultetjuk bilire. Utana olvastam es meg van idonk. Koszonom a sok velemenyt!! Mindig erot es 5letet meritek beloletek. :)
Teflon serpenyoim vannak, de ugy gondolom, kell egy wok is, zoldsegeknek.De ha nem fer a mosogatoba... :evil: ...meg van egy serpenyom, amit ezert nem hasznalok.
Hajni, lehet kicsi volt a viznyomas, azert nem indult a mgep.
A fozos musorhoz: a Cini macskaja meg is kostolta a virslit. :lol: De a foztje is ocsmany volt, nem vendegeknek valo. Az Achilles tesztaja nezett ki nagyon jol.
Ma sajnos nem lattam, lent voltam a csajokkal.
mayakarina
 
 


Neked van igazad, Gabi. Anyukám elmesélte h. engem már akkor bilire ültetett, amikor még nem is tudtam ülni, odakötözött a derekamtól az ágyhoz. :roll: és el volt csodálkozva, h.én nem vagyok erre hajlandó és "pocsékolom" a drága pelust. Erről egyet vitáztunk, azóta nem erőlteti, mert tudja, h.hiába.
édy
 
 


A tortát Gyö-nek köszönöm, az általa belinkelt oldalról koppintottam :)

A szobatisztaság nálunk nem mehetett valami nehezen, mert nem emlékszem, hogy is volt :) Egyik gyereknél se! Pedig kézzel mostam a pelenkát akkoriban...
GyÓgyulást kívánok a gyerkeknek, akik még mindig betegek!

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok, jó reggelt. Kávé Győnél :wink: !!!
Nem jösztök vissza az nlc-re, most teljesen jól működik (végülis nekem semmi bajom nem volt vele)? Puszik
erif1
 
 


Jó reggelt !!!
Itt a kávé!!!
Kép
tiácska
 
 


A tegnapi fodrászat után

Kép
tiácska
 
 


Nagyon helyesek a fiuk. :)
mayakarina
 
 


Szervusztok!

Látom,folyik a kávé,ömlik a tejszín, huncutúl vigyorognak az Oti fiai (mésg a szemük se áll jól) :lol: :lol:

én dolgozom,kérem..dol-go-zom.. :roll:
gyö67
 
 


Sziasztok!

A bilitémához még annyit,h én is kivagyok ettől a ténától,mert hallom,h egyik bnőm akinek a lányai13-15évesek már ,hogy ők egyévesen már szobatiszták voltak,..... :x és hallgatom,h a másik bnőm kisfia is már mitttoommménn hány hónaposan.....és akkor utánnaolvastam ,és egy szakember sem javasolja,h erőltessük,....tegnap este is kérdeztem,rá akarsz ülni kicsikét,azt mondta nem,nem is firtattam a dolgot.
szóval elegem van az olyan emberekből ,akik csak szajkózzák,bezzeg amikor.....meg drága édesanyámtól is csak azt hallagtom,h mi sose csináltunk ilyent vagy olyant.....pl kezdődik a dackorszak és ugyebár mindenre ellenkezik Lili ,nem akar öltözni,vetkőzni,pelust cseréltetni,fürdeni...semmi...egész nap könyörögtem neki,...anyum meg hát,h mi iylent nem csináltunk :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
nah de ráhagyom már.....

képzeljétek voltam a Corába,beváltottam a pontjainkat,egy nagypárnára,egy kispárnára ,meg 3 figurás pohárra....amit eredetileg kinéztem az nem volt,mondom ,akkor párna lesz,mert ha jönnek vendégek,akkor sosincs elég.

Oti tényleg a szemük se áll jól a fiaidnak,de olyan aranyosak,pasisak! :lol:
Vendég
 


tegnap vettem egy olyan aranyos sapkát Lilinek,este próbáltam róla képet csinálni...mindjárt fel is teszem nektek:)
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Nusi,dehogynem voltunk olyanok..olyanok voltunk..én emlékszem,alíg 3 éves voltam 1970-ben mikor volt az árvíz..nagyanyámék könyörögtek,de én még azért sem vettem le a nagybátyám katonabakancsát..tele volt a ház(emeleten laknak) mindenki a földszíntről s a szomszéd házakból nálunk volt meghúzódva,és én csattogtam a nagy 42-es katonabakancsban elé-hátra.. :lol: :lol:
A dackorszak az dackorszak..olyan nincs,hogy valakinél kimarad..esetleg enyhébb formája jelentkezik,de annyi. Balázzsal megtanultam,ő dackorszakát éli azóta amióta megszületett,mindent fordítva mondunk neki,s akkor van haladás,és eredmény..ezt alkalmaztam Krisztánál is,most és beválik..Ha nem akar valamit,akkor nem erőltetem,hanem épp az ellenkezőjét állítom..s akkor "csakazértis" alapon megcsinálja.. :lol:
gyö67
 
 


ja és még vmi.....
a bnőm mindig kiakad,h én Lilinek rózsaszínt veszek mindenből....szeretném kérni a véleményeteket....
ha egyszer az áll jól neki,meg én isazt szeretem,a lila,rószaszín,mályva,ezeket szeretem,nemeg ezek a színek vannak lányoknak,én nem szeretem a gyerekeknek csinált narancssárgát,olyan mint a kukásoknak,nem is áll jól Lilinek,nameg a fiús színek ,kék,zöld....nem tetszik,a vahszínű nem áll jól ,sápasztja ,akkor miért ne vegyek az egyszem lányomnak rózsaszínt......azt mondja bnőm,h elrontom a gyereket,mert meg fogja utálni a rózsszt.....
Vendég
 


nahát ezaz!én is emlékszem dolgokra ,olyan makacs ,önfejű voltam,h köthetem fel a gatyámat....mert ez a gyerek biztos rám ütött ebbe....az apja bezzeg jó fiúcska volt....
Vendég
 


Szobatisztaságról még annyit,hogy nekem olyan képem van valahol otthon,hogy 8 hónaposan űlök az ágyon,és éppen a bilibe kavarok valamit...én főztem benne állítólag..de azért abban viszont van valami,hogy a rongypelenkák annyira kényelmetlenek,hogy a gyerek hamarabb leszokik róla,inkább választja a bilit...Mivel mindkét fiam rongypelenkás volt annakidején,mert hát 86-ban,és 89-ben más nem igazán volt,csak ajándékba ha nem kaptunk külföldről,hát egy akkora gyerek pisije még csipi a szemed,ahogy bointod ki a pelenkát,ezt tapasztalatból tudom...persze,hogy nem tetszett nekik,és nyáron egy szál bugyiba lötyögtek azt könnyen lekapták magukról,és a leg lehetetlenebb helyekről szedték elő a bilit..a fürdőbe csak annyit volt amíg kimostam használat után..ahol voltak,abba a helyiségbe vitték kérés nélkül maguk után,aztán jöttek,dicsekedni,hogy mit csináltak bele.. :lol:
gyö67
 
 


Kriszta szereti a kéket,de a rózsaszínt is..van kedvenc pulcsija ami csíkos,és van fekete koptatott mini farmerszoknyája amit imád..Én arra törekszem,hogy ne legyen csiricsáré a gyerek,egyszerre 10 szín ne legyen rajta,próbálom az ízlését alakítgatni,örülök,hogy kezd szoknyát hordani,mert eddig a nadrág le se esett róla..de Kriszta is előszeretettel nézi a kirakatban a rózsaszín dolgokat,neki tetszik ez a szín..pl. sárgát..a napsárgát..azt szereti..a neonfényektől viszolyog,a zöld dolgokat igazából a mohazöldet szereti,a többit nem..
gyö67
 
 


Sziasztok!

Eri, próbálgatom a nlc-t is, írtam ma is oda :)
Oti, egyáltalán nem látszanak betegnek a fiaid :) Szépek!
Nusi, a te leányod is nagy kópé :) Aztán te ne adj senki véleményére, úgy öltözteted a lányodat, ahogy akarod! persze csak addig, amíg bele nem szól :lol: Nemsokára már úgyis csak azt veszi fel, ami neki is tetszik.
Látod, Gyö már megtapasztalta, milyenek is a lányok:)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Na, ez a fiúkra is érvényes Joli! Nálunk Matyi egészen erős egyéniséggel rendelkezik ilyen téren! :lol: Nem lehet ám akármit feladni rá!!! :roll:

Joli! Én is láttam a pocis képedet. :) Tényleg kigömbölyödtél. :wink:

Nusi! Nagyon édes a lányod. :)

Oti! A te fiaid meg mehetenek csajozni! :wink:

DGabi! Te meg ne féltsd annyira Mayát. Kis egészségbomba lett!! :) És meglátod egész jól el fog boldogulni otthon a nénivel. Persze az első időszak neked is nehéz lesz...
cshajni
 
 


Hajni, lehet ha emlékszel, hogy leírtam a nlc-n, Csongit egyszer én is ordítva vittem az óvodáig, mert nem tetszett a pulóver, amit ráadtam :lol:

KépKép
Kép
el..né
 
 


Gyertek vissza az nlc-re!!!!!Még a képek is megvannak, megkerültek.
Légyszí légyszí, mert nem tudok kétfele lenni!!!!!!!!és itt egy képem sem fér fel :( éls a smylik sem az igazik. :roll:
erif1
 
 


meeegyüüünk..én példáúl ííígy...jó lesssz? :lol: :lol: :lol: Kép
gyö67
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?