Új privát üzeneted érkezett!

Köszi, Hajni Kép
t_gabi
 
 


Szia Kati!

Vizuális típus vagyok, teljesen követhető voltál. Apukával együtt majd kipróbálom - egyedül azért nem hiszem, hogy merem Kép Biobaba, most nincs erőm megnézni a linkeket, de köszi! (majd holnap) ÉS most már igazán elárulhatnád, hogy mit csinálsz a könyvtárban? Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu! Konyvet kolcsonzok.Kép

Hajni, a Mini Manoban tobbfele hordozot is ki lehet probalni?
biobaba
 
 

 
 

Szerintem igen, már ha van nekik. Emlékszem a babazsákra is várni kellett pár napot. A múltkor valakit kendőt láttam ott venni és azon csodálkoztam, hogy nem csak simán eladták, hanem tanácsokat is osztogattak. Sajnos mostanában már csak csodálkozom a normális eladókon...
tigribigri
 
 


OFF

Szia Kati!

A leveleim visszapattannak ezzel a szoveggel:
The following addresses had permanent fatal errors
es
http://postmaster.info.aol.com/errors/554rlyb1.html

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Dobogókőn sétáltunk ebben a gyönyörű időben - Katát tibeti módon háton vittem úgy, hogy ráterítettem a vállkendőt, amit elöl megkötöttem, így sálam is volt. A kisasszony nagyon élvezte a helyzetet, egyfolytában magyarázott. Amikor nyüglődni kezdett, kicsit ugrabugráltam, vagy nagyobbakat léptem, és máris kacagott. Egyébként a kocsi hátára ültettem, úgy vettem fel (apai biztosítással).

GyeZsu
gyezsu
 
 


Biobaba,

Off
Na ezt a szöveget nem értettem Kép. De valami 24 órán belüli blokk eltávolításról beszél, sztem próbáld meg újra. Az AOL nem enged be semmi vírusosat (tapasztalatom szerint) és semmi 'junk mail'-t. És tudom, hogy hotmail-es címeket tömegesen leblokkolt egy idöben, a rendszer hibája.
Ha továbbiakban sem tudsz küldeni, akkor beszélek velük. Kép

GyeZsu,
Örülök, hogy érthetö. Én nagyon könnyen megtanultam, szerintem nagyon egyszerü. Én sem egyedül csináltam persze - ez volt az az izzasztó amiröl már korábban írtam Kép
Ja, és egy tükör is jól jön (apa mellé).

Kati
kat_ica
 
 


Meg ugyan par nap, de ki tudja, ki mikor teved ide:

bekes unnepet kivanok nektek!
Biobaba

Kép mindketto igaziKép
biobaba
 
 


Sziasztok!

Ma megkérdezte egy bácsi, hogy abban (hordókendő) egy élő gyerek van? Gondoltam magamban, nem, játékbabákat hurcolgatok Kép

Biobaba, a képen a mindkettő a két gyerekre vonatkozik, ugye? Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


szerinted?Kép
biobaba
 
 


Lili pont ilyen arcott szokott vágni amikor a játékbabáit ölelgeti. Ö a melltartómat szokta a nyakába akasztani és "kendö!" felkiáltással már hozza is a babát Kép

Kati
kat_ica
 
 


Biobaba,
ez a kép végtelenül bájos!!! KépKépKép
virág78
 
 


szerintem is az, azert tettem ideKép De nem en csinaltam, meg nincs meg hozza a megfelelo letszam.
biobaba
 
 


Sziasztok!

Ma ismét feltaláltam a spanyol viaszt: hordókendőztünk itthon. Gyerek ordított a járókában (a karácsonyfa miatt kellett használnunk...), nekem muszáj volt pakolnom, és már épp a teljes kiborulás szélén álltam, amikor eszembe jutott a már bevált módszer - csak ezúttal a hátamra tettem Katát (tibeti hátonhordó, de felhúzom a fenekére). Tökéletes, mindent tudtam tőle csinálni. Csak egy idő után a hajam húzgálásával kezdett foglalatoskodni, akkor ismét járóka és újabb ordítás következett, de a második próbálkozásra már nem húzta a hajam, sőt, egy idő után el is aludt a hátamon Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Megint én. Kata betegsége miatt csak ma karácsonyoztunk a családdal - kaptunk hátihordót. Jó konstrukciónak néz ki (és jól is néz kiKép) - a párom próbálta csak fel, Katát is beletettük. Ezt kirándulásra vettük - bár lehet, hogy ha megbarátkozom vele, a városban is bevetem. Nagy előnye, hogy csak leveszem a vállamról, és lent van a gyerek is. És le tudom állítani a földre. Majd megírom a tapasztalatokat - ha érdekel valakit...

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu! A nevét se feledd el megírni!Kép
biobaba
 
 


Hát ha megvannak a papírjai, feltétlenül, de mivel ajándékba kaptuk... Majd meglátom, mit tehetek Kép Mindenesetre két hét múlva biztosan megyünk kirándulni, legkésőbb akkor kipróbáljuk.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Nincs rajta a neve? alt rairjak, nem?
biobaba
 
 


SZiasztok,

a spanyolviaszk feltalálásában én is jó vagyok... hátra kötöttem a gyermeket, tibetisen, mert az könnyű és jó tart. De nem takarja a hátát, az a baj. Hát fogtam egy vállkendőt és biztosítótűvel ráfogtam az összehajtott kendő közepére, úgy kötöttem fel. Egészen úgy nézett ki a végeredmény, mintha direkt így készült volna a dolog Kép


orsi
orsko
 
 


Sziasztok!

Gyors hsz: most tudtam meg, info nincs teljesen leellenorizve ugyan, de allitolag az indianok altal hasznalt merev, fabol keszult hordozo micsoda, amire csak raszijjaztak a gyereket, pont azert, mert a labat egymashoz szoritva, kiegyenesitve kotottek fel, szoval ez a konstrukcio sokkal nagyobb aranyban idezett elo csipoficamot, mint egyeb populaciokban - az indianok jo resze santikalt. Magyarul, az ujszulott polyaba becsavarasa sem olyan borzaszto jo otlet?
Csak mert korabban peldaloztam az indianokkal, de akkor meg nem tudtam, hogy ez a hatihordozo ilyen komoly kovetkezmenyekkel jar. Mao-on azert van olyan sok csipoficamos, mert szorgosan polyalgattak?
Eddig sem volt ketsegem a babahordozok megfelelo hasznalatat illetoen, es mindenkit csak buzditani tudok ez ugyben, de ez az indianosdi ez nagyon meglepett. Es az is fontos, amit mar regota tudtam, hogy a babak gerince egyenes a szuleteskor, csak a jarassal alakul olyanna, amilyen a mienk, felnotteke (a labuk is csak a jarassal alakitja ki a boltozatot), es az egyenes gerincnek pont nem jo folyton kinyujtva lenni. Maguktol osszegombolyodnek magzatpozba. Szoval en ezen tul, ha a pszichikai elonyoknek nem hisz valaki, ezeket az infokat is be fogom vetni.
Gaboca
gaboca
 
 


Nem tenne fel valaki egy linket erröl az indián hordozóról? Nem tudom mit keressek a google-on.

Kösz
kat_ica
 
 


"Összegömbölyödve, mint az anyaméhben
A babakocsihoz szokott rokonok aggódnak, hogy a hordozás túlterheli a gyermek gerincét. Erre a kérdésre megnyugtató válasszal szolgálhatunk. A csecsemö az édesanya méhében hosszú hónapokat töltött összegömbölyödve. Ez a testhelyzet a természetes számára, nem az egyenes hanyattfekvés. Az anyaméhben a magzatvíz tehermentesíti a csontrendszert, ugyanerre képes a szorosan felkötött babahordozó kendö is. A kendö a gyermek minden porcikáját megtámasztja, a súly így egyenletesen oszlik el a testen, nem terheli túl a gerincet. Ez az, amit csak egy jól felkötött hordozókendövel tudunk elérni. A többi gyermekhordozó eszköz nem tud ilyen mértékben idomulni a csecsemöhöz, nem képesek ilyen hajszálpontosan követni méretváltozásait.

'...mindenki, aki manapság fájó háttal csücsül az ortopédián, csecsemöként valószínüleg rendszeresen a hátán feküdt. Minden afrikai nö, aki ma gond nélkül cipeli hátán gyermekét, annak idején csecsemöként maga is anyja hátán töltötte a napot. A legfontosabb tanácsom: jó szorosan kösse magára a kendöt! Semmi pánik, a babát nem fogja összenyomni!'
Dr. R. Hilsberg "
kat_ica
 
 


Az indian izet angolul cradle board neven lehet megtalalni.
Itt van egy link, talan ezen jobban latszik, milyen konstrukcio. Nem gyozom megvarni, mire letolt. Biztos van meg elerheto kep itt-ott.

http://www.galenfrysinger.com/indian_museum_cody_wyoming.htm

Gaboca
gaboca
 
 


Hát az, h indián. elég tág fogalom. Kép Ez észak-amerikai. És ott se mindenhol vitték így a csecsemőket, emlékeim szerint. Vannak indián törzsek, akik kendőbe kötik. És pl. az albánoknál szintén az a szokás, h a gyereket vmi fához kötik, meg még más népeknál is, akik nem indiánok. És valószínűleg tényleg az lehet, amit Gabóca is mond a pólyázással kapcsolatban. Szerintem a babakocsi, a kenguruk esetében is. De még az is, ha a gyerkőc egész nap a kiságyban fekszik.

Amikor még az elején voltam gyerekorvosnál. és látta, h kendőben van a manó, kérdezte, h szerintem jó-e, mert akkor jó lenne több anyukát is megtanítani rá. Késóbb ott egy védőnő szintén dicsérte, de azt már helytelenítette, hha vki egész nap kendőben hordja a gyereket - OFF aztán ő lett a védőnőnk a régi helyett, de csak egyszer jött el a másfél év alatt, nem kis örömömreKép Bár a másikat sajnáltam, mert egy idősek vagyunk, kb, neki 2 gyereke van, és mossa a pelenkákat, meg szoptat, szóval álom-védőnő volt. ON

A google keresés eredményeKép:
http://images.google.co.hu/images?q=cradle+board&hl=hu&btnG=Google+keres%C3%A9s
- ahogy elnézem modern változata is van a dolognak.
biobaba
 
 


biobaba
 
 


A csecsemő pólyázására néhol még a 20. század elején is használatos fáslikat, lepleket kb. féléves korig, utóbb már csak a keresztelőig használták. Ezt a régies pólyázási módot felváltva, később kis ingbe, sipkába öltöztették, pólyakötő madzaggal dunnikába kötözték a csecsemőt - ez eléggé hasonló ahhoz, ahogy az indiánok kötötték a "deszkához" a csecsemőt. A féléves, karon ülő gyermekre már egy ujjatlan ingecske fölé derékban szabott, ráncolt aljú, hátul gombolódó, ujjas ruhácskát adtak. Az ilyen mellyes szoknya (Észak-Magyarország), viganó (Ajak) vagy ahogy szinte országszerte nevezték, zubbony, ...Ez a bizonyos zubbony a kov. oldalon lathato az oldal kozepe utan valamivel: http://www.djm.hu/miirtuk/jasz_nepvis.html

A csecsemő fáslizása és a szokás, hogy a nagyobbacskák a 16-18. században még 6-7 éves korukig, a 19. században már csak 4-5 éves korukig ilyen zubbonyban jártak, nem magyar és nem paraszti sajátság, így volt ez Európa-szerte a királyi házakban és a magas polgári körökben is . Attól kezdve, hogy a gyerekek kikerültek a zubbonyból, öltözetük és a felnőtteké között alig volt eltérés. A 18-19. század fordulóján pl. a kisfiúkat azonnal kiskatonának, matróznak, a kislányokat a kornak megfelelő divatos ruhákba öltöztették. A parasztgyerekek is a saját környezetükben használatos felnőtt szabású ruhákat kapták.
biobaba
 
 


Sziasztok!

Azért gondolom pólya és pólya között is van különbség. A kórházi védőnő (aki babamasszázs-oktató is, a szoptatásnál a minél több bőrkontaktus híve stb.) azt mondta, hogy azért jó a pólya, mert a gyerek nem a "semmiben" van az anyaméh után, hanem érzi a határokat.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Itt Angliában újra divatos a "swaddling" - amikor az újszülött babákat szorosan betakarják. Lilit is, ráfektették a takaróra, elöször az alját hajtották fel (a lábára), majd egyik szélét és a másikat. A babák mind megnyugodtak!
Persze ha a baba egész nap karban ,kendöben van, akkor nincs is szükség rá.

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/feature/-/140777/103-7280026-7444617
http://meme.essortment.com/swaddlingbaby_ryhw.htm

Kati
kat_ica
 
 


Kati!

Úgy érted, rögtön szülés után (is)?

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu,

Hát nem, de valamikor elsö nap. Közben megnéztem a szótárban mi a pólya angolul (csak magyar-angol van nekem). Hát mi az? swaddling-clothes. A pólyáz az meg swaddle. Akkor jó hogy leírtam Kép
Ez van, amikor az ember külföldön szül Kép

Kati
kat_ica
 
 


Hát a mi kis porontyunkat nem pólyálták a kórházban, egyszál pelusban "flangált" a 37 fokos inkubátorban. Aztán, amikor adtak rá ruhát, az rugdalózó volt, és gyapjúba bugyolálták. Én azért inkább a hordozókendőre szavazok, mint a pólyáraKép Melegen tartja, össze is van gömbölyödve.
biobaba
 
 


Szia Kati!

Legalább megtanultam, hogy van a bibi németül és a pólyázás angolul Kép

Érik a beszámoló a hátihordóról, csak még a típusát kell kiderítenem. Sehova nincs ráírva.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Beszámoló! Az Ergo megvan nekünk már több, mint egy hónapja, de csak ötször vagy hatszor használtuk (de ezalatt az idö alatt más kendöt vagy hordozót sem). Egyik oka, hogy Lili már sokat gyalogol, illetve karácsonyra megkapta a háromkereküt, amit kértem Kép

Végülis sikerült felvennem az Ergót úgy hogy kényelmes volt, viszont nem tudom Lili hátán eléggé felhúzni. Biobaba?
Lili pedig végig nyafog, 'nem jóó', 'Lili séta' stb.

Ma délelött, amikor már nagyon kellett volna fözni, Lili pedig csak ölelkezni akart, felajánlottam, hogy felveszem a "kendöbe" (csak az Ergo volt kéznél). És vígan ült benne fél órán keresztül Kép
Szerdán megyünk valahova, azt hiszem megpróbálom megint Kép (Bár kissé furcsán néz ki elölröl, mivel nem vagyok valami vékony)

Kati
kat_ica
 
 


Kati, én úgy szoktam, ha nincs a hátán, h amikor fenn van a hátamon már, be is van kapcsolva minden, akkor belerázomKép Magyarán elkezdek vele ugrálni. Szereti. Egyébként ez csak a nagykabát miatt van, h nincs eléggé a hátán. Legalábbis nálunkKép És ahogy ugrálok vele vhogy belecsúszik, és ha hátranyúlok, a derekamnál. lehúzom a kabátját, az is segít. És neked segít ez vmit?Kép
biobaba
 
 


Biobaba,
Hát tegnap így ugráltam, és amikor belenéztem a tükörbe, kb a derekáig volt az Ergo. De amikor az apja hátára raktam fel, és kézzel felhúztam a hátán, akkor egészen a lapockájáig sikerült. Nem tudok hátranyúlni és átérni a hátát!
Egyébként úgy veszem fel, hogy a derekát bekapcsolom, Lilit a csípömre ültetem (Ergo felhúzva), és úgy csúsztatom a hátamra. Ekkor vacakolok a vállpánttal és lecsúszik a hátáról. Lehet, hogy csak gyakorlat kérdése.
Ja, és a fenti ugrálás otthon történt, kabátok nélkül Kép Lili, úgy éreztem, kényelmesen ült benne, de egy idö múlva nagyon hátradölt. (Lehet, h ekkor az Ergo még jobban lecsúszott, vagy csak nem tartotta eléggé. Nem tudom)
kat_ica
 
 


Kat-Icának üzenet
Amiben Angliában csomagolták a Bébydet, én olyan tipusú pólyát készítek és forgalmazok.
Téglalap alakú frizzel töltött szép, babamintás huzat,, belül egy azonos méretű kispaplan.Az alsó sarkát felhajtjuk,jobbról, ill, balról ráhajtjuk a baba méretére, majd két kötővel rögzítjük.
Puha, könnyű, biztonságosan van benne a baba, szoptatásnál csak félbe hajtod és a karodba veszed, majd ha már nincs rá szükség, leveszed a huzatot és benne van egy kis paplan, amit takarónak, vagy játéknak, heveréshez használhatják a kisgyerekek.
Ha valaki érdekel, itt lehet érdeklődni.
30-501-45-27
Üdv: Irénke
irénke
 
 


Kati, Biobaba
jó az ergo vagy nem? Eddig csak jókat olvastam róla, és elgondolkodtam, hogy be kéne szereznünk. De ez a lecsúszik a hátán dolog nem tetszik. Komoly probléma?
Amúgy kezd a térdem kipurcanni Kép nemtom meddig bírom a fiatalurat cipelni. A közeli bevásárlós-ügyintézős sétákra már többnyire babakocsival megyünk. Egy dologban viszont biztos vagyok: a városba mászkálást-tömegközlekedést nem fogom babakocsival csinálni. Az egy horror szerintem.

üdv
orsi
orsko
 
 


Orsko,
szerintem nagyon jo, ilyen "nagy" gyereknel mar szivesebben hasznalom, mint a kendot. Kicsinel meg persze a kendot hasznaltam szivesebben (a kov gyerkocnel is, amig el nem eri a 10 kg-t, kendoben fogom hordani).

Lecsuszik a hatan: hat nem biztos, h el tudom magyarazni. Nem az van, h megy, es lecsuszik a hatarol, talan igy erthetted. Hanem nalunk az van neha, h amikor felteszem a hatamra, nem megy kapasbol eleg magasra (a honaljaig), hanem csak a derekaig. Ilyenkor azt csinalom, h ugralok vele egy kicsit, h belerazodjon. Ez nem gond, mert szereti, meg addig se arra gondol, h menjunk mar. Ha egyszer rendesen feltettem, akkor ugy is marad, nem csuszik semerre, tok jol lehet, pl szaladni vele a villamoshoz, h elerjukKép. Ugyanaz ervenyes ra, mint kendonel: szorosan legyen rajtad, a gyerek ul benne, nem log. Ha a kabatos idoszak elmulik, akkor meg mar nem is lesz ilyen gond, h nem megy elegge fel a felvetelnel, mert nem fog beleakadni a kabat szara.

Biobaba
biobaba
 
 


Orsi,
Azóta már nekem is sikerült úgy használni, hogy mindketten élveztük Kép Se nyafogás, se kipurcanás.
Nálunk nem annyira lecsúszik, hanem egyszerüen nem ér fel annyira a hátán, mint egy kisebb gyereknél. Lili már 90 centi fölött van (de nem tudom pontosan). Viszont mintha azt olvastam volna, hogy akár 5 éves korig is használható. Tehát valszeg úgy van tervezve, hogy nem csak akkor jó ha egészen felér hátul.

Én még szaladni nem szaladtam vele, de egy ismerösöm egy lagziban beszállt a körtáncba, hároméves gyerekkel a hátán Kép

Kati
(És a "fekete" az igazából sötétszürke kívül, és okkersárga a bélése)
kat_ica
 
 


Sziasztok, itt is beszállok a topikba!

Jól értettem az előzményekből, hogy Ergo-t nem lehet Magyarországon kapni? Szívesen kipróbálnám, sőt meg is venném, ha jó.
Addig marad a kendő.

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Agi,
jol ertetted. Egyebkent eleg gyorsan megjon, 12 nap.

Biobaba
biobaba
 
 


Köszönöm. Sajnos így látatlanban nem merek kiadni ennyi pénzt.

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Ági,

Meg tudom érteni. Én is fél évet vártam kb. vele, és csak miután Biobaba elkezdett áradozni róla, vettem meg Kép És hozzá is kellett szokni egy kicsit, szóval én majdnem visszaküldtem - mert azt is lehet.

Mekkora gyereked van? Csak úgy kiváncsiságból Kép

Kati
kat_ica
 
 


Szia Kati!

9 hónapos kisfiam van (9 kg, 74 cm). Most nőtte ki a kengurut, amit nagyszülői nyomásra szereztem be. (Nem volt rossz, de a kendő éppúgy jó lett volna.) Most vettem egy kendőt, egyelőre azt használom.
Kerestem hátihordozót, de nagyon drágák voltak (30-35 ezer Ft), és különben sem tetszettek. Az Ergo jobbnak tűnt, megnéztem a honlapjukat.

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Agi, ha van idod, elugorhatsz hozzank, es felprobalhatod az Ergot.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba!

Nagyon kedves Tőled, de most elég zűrös az életem, nagy a hó, indul a 2. félév az egyetemen Kép , stb.
Szóval köszönöm, de nem élek a lehetőséggel.
Egyenlőre marad a kendő.

Majd esetleg nyáron, ha még áll az ajánlatod, akkor kipróbálnám. Addigra végzek az egyetemen is. (Remélem!)

Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Agi, OK
biobaba
 
 


Biobaba, esetleg én élhetnék az Áginak tett felajánlással?

orsi
orsko
 
 


EljKép
biobaba
 
 


köszi Kép
orsko
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?