Új privát üzeneted érkezett!

Livus,
kétfülű nyuszisapka, ez eszembe sem jutott :lol: logikusabb, mint a harisnya, kétségtelen...

Viki, az ötös Jakobbal mindenféle pozíciót meg tudsz kötni? Énisénis, ki szeretném már próbálni a sajátomat, de azért érdekel, hogy mire számítsak.
Köszönöm,
Nuska+
nuska1
 
 


Kép
- ez meg Uj-Guineaban van:)

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Tavasztól szeretnénk elindulni a természetbe két gyerkőccel. Van egy Nandu kendőnk, de kéne mégegy, ugye a másiknak. Szerintetek a Liliputiban kapható Mei Tai alkalmas erre? Valaki azt írta, hogy hosszabb útra nem túl jó. Kényelmetlen a babának, vagy annak aki viszi? Vagy válasszam a másik hordozót, amit Kamcsatka vett? Ti tudjátok, hogy milyen viselni, segítsetek.
A csodaszép kendők nekem elérhetetlenek, csak nézegetni van lehetőségem:(.
Előre is köszi

Dóri
foldori
 
 

 
 

Azt hiszem, ezt az Új-Guineai stílust kihagyom, de nagyon édes:)

Dóri
foldori
 
 


Dóri :) nekem van sima vászonból varrott, mei tai-om és remekül kibirt benne 4-5 órát is a ded, ha úgy hozta az élet. Liviáék is vászonból varrnak, az is jó erős.

De aranyos ez a kép! Nyári hordozás :lol:
indianyo
 
 


Én, én nem is tudom mit akarok.
Most mindenképpen egy olyan kendőt ami minőségben megegyezik a Lanával vagy egy didymosszal. De nem igazán tetszenek a szinek.

mondjuk egy 5ös vagy 6os Simon azért feldobna és a piros-fekete indio se rossz
meg Lana-k közül a hennás kávé a rubint és a zöld

a férjem már így is kitagad, szóval tuti ez lesz az utolsó kendő amit beszerzek, épp ezért nagyon nem mindegy melyik mellett döntök.

aztán vannak még itt más kendők is ugye
storchenwiege
girasol

csak ugye ezeket senki se tapizta közülünk, ezért egy kicsit zsákbamacska

más hordozót egyelőre nem akarok, bár a csodaszép mei tai-ok elég hivogatóak, de akkor mi lesz szegény ergo-val

így is nagyon sajnálom az ellaroo-mat, mert ha lesz egy másik kendőm, tutira hanyagolva lesz.

KépKép
savitri
 
 


Biobaba:
Még régebben láttam ilyet vmelyik hordozós webáruházban, és megkerestem :) Itt kapható amautik: :)
http://www.hipbundles.com/category.asp?brand=12
Gyönyörűek :)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Borsts :)
Elkepzelem, h lesnenek az emberek, ha ilyenben lejtenek vegig az utcan:)

Biobaba
biobaba
 
 


Savitri: hát, hajrá, nem könnyű döntés...én többé nem megyek a TBW-re, mert azok a csajok megőrjítenek, annyi cuccuk van! :D
Én jól vagyok, hehe, de a mei-tai szerelem egyre inkább beindul nálunk is, Sári nagyon szeret a Kozyban dekkolni a hátunkon. Ráadásul tényleg olyan, mint egy hátizsák és kész. Nagyon praktikus darab. Eddig nem értettem, hogy minek a vastag vászonpánt, de most már értem: órák alatt sem nyúlik egy millimétert sem, ugyanúgy áll, mint mikor felkötöm. Mondjuk, ez a Didyre is igaz ám.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Biobaba, akkor esztétikai ízlésünk (van ilyen szókapcsolat?? - mióta itthon vagyok, kicsit pusztulnak az agysejtjeim) akkor ezek szerint hasonló, nagyon szép az eszkimó lány, és az a pofi, ami hátul kilóg, tündéri. A hálós megoldás is vicces, ez egy ősi "solarveil" (ezt a TBW-n tanultam, meleg, napos idő ellen való anyagból készült) hordozó (bár kétlem, hogy az UV védelmi képessége megfelelő lenne :D )
Borsts, ez az Amautik nagyon szép, bár kétlem, hogy nálunk mínusz 10-20 fok elleni védelem kéne :) Jó drága. De vajon hogy működik? Nem bírtam rájönni...

Dóri, az én véleményem a következő: a vékony, könnyű anyagból készült hordozó hosszú távon egyikőtöknek sem jó, de leginkább a hordozó embernek nem. A baba lábát, hónalját (ha kiteszi a kezét) kidörzsöli, a hordozónak pedig, ahol súly nehezedik rá, egy idő után nagyon fog fájni. Az a hordozó kényelmes, ami minél több felületen osztja el a súlyt. Ezen kívül pedig, a vékony anyag és a keskeny pánt miatt egy idő után megnyúlik és összegyűrődik. Javaslatom ezek alapján kirándulásra a nagylányodnak (ha jól értem, a kisebbik kendőben utazik) a Liliputi háti hordozója, vagy a babaközelben Mei-Tai-a. Az olvasottak és tapasztalatom szerint a kényelmes hordozó (mondjuk egy Mei Tai) pántja vagy nagyon széles, vagy megfelelően párnázott.
Javítsatok ki, ha tévedtem.

orsi
kamcsatka
 
 


Sziasztok!
eltüntek a "kedvenc linkjeim" a gépről :evil: Meg tudnátok adni Líviáék hordozós lapjának címét?

Köszi előre is! :)
Livi

Livi
Kép
picilivi
 
 


babakozelben.hu
kamcsatka
 
 


KÖSZÖNÖM!!!! :D

Livi
Kép
picilivi
 
 


Örülök, mit majom a farkának, lesz egy didymosom, hihihihi :) az, amit Zsuzsa ebayelt, kék-fehér indio.
Azt sikerült megetetnem a férjemmel, hogy mindenképpen kell valami, mert az ergot nem tudom sok ruhára felvenni, a nandu pedig elérkezett a felső súlyhatárhoz. Lívia féle mei-tai és ez a kendő küzdöttek a fejemben egymással. A kendő győzött egyenlőre, de azért egyszer egy szépséges kötős kengurut is szeretnék.

Biobaba,
eszkimó kabát nekem is nagyon tetszik. Ha lenne, pucéran hordanád benne a babát?

o
orsko
 
 


Orsi!

Köszönöm az infót, pont erre volt szükségem, mert hát én még nem fogdostam :) ilyen finomságokat.

Dóri
foldori
 
 


Orsko:

a nandu pedig elérkezett a felső súlyhatárhoz


Ez persze nem igaz, ugye?

KépKép
livus
 
 


Livus,
nemtom... többen egyetértünk abban, hogy a nandu szép és jó és főleg megfizethető, de hosszabb távon akadnak apróbb problémák. Nagy babánál ellenáll, én már nem is tudom mikor tudtam benne Villőt rendesen a hátamra venni. Nem tudom mi az oka, de mivel kisebb és könnyebb korában simán ment, azt gondolom, hogy a gyerek mérete a lényeg. A kismamás kendőkre mondják, hogy kb fél éves korig jó, utána kényelmetlen. A nandu szerintem kb 1 éves korig jó, utána lesz kénylemetlen. A legutóbbi varróasszonyoskodáson kipróbáltam Orsi katjáját, és katartikus élmény volt, hogy tényleg lehet ekkora gyereket kendőben rendesen és kényelmesen hátrakötni.
Mostanában tényleg bajban voltam, mert sem az ergo, sem a kendőm nem működött tökéletesen. És annyit tanultam itt, hogy ilyenkor nem szabad feladni, mert meg lehet találni azt a hordozót és hordozási módot, ami jó lesz. (Babakocsi pedig amúgy is el van ásva a sufni legmélyére, teljesen reménytelen, hogy elő tudjam venni....)

o
orsko
 
 


Orsi, igen, puceran. Legalabbis alul:) Igazabol a pisiltetes miatt am. Csak elgondoltam, mikor legutobb bontottam ki a parkban a gyereket, h mennyi mindent le kell most rola venni...Pedig annyira nem is oltoztetem be, mert a ruham alatt van. Aztan eszembe jutottak az eszkimok...:)

A masik, ami miatt "szenvedni" szoktam ilyenkor, h mennyi ideig tart eloszedni a cicit a szopihoz a sok ruham alol.

Igazabol ezek a hordozos nepsegek, nem jarnak boltokba, ahol ezer fokra van felfutve a ter telente, nem kell allandoan vetkozni, oltozni, mint nekunk. Szoval nekik mintha kicsit konnyebb lenne. Hat neha ugy cserelnek veluk. Persze nem tudom, nekik is mennyi van mar hatra:( Ez a globalizacio mindenhova benyujtja a koszos fekete talpat, szegeny kicsi feher kecskegidak...

Biobaba
biobaba
 
 


Hu lanyok, milyen tempoban irtok :shock:

Nuska: Kösz az infot a nandu meretekröl, akkor most mar ertem, hogy miert ajanlanak olyan hosszat, bar szerintem meg ha 40 centit össemegy, akkor is tul hosszu mivel mostanaban nagyon bajlodom a hatosommal (annal rövidebb meg csak szüleimnel van...)
Nagyon aranyos a nyuszis kep, akar sapka akar harisnya :)

Az eszkimos foto is nagyon tetszik bar nekem a pisiltetes ezzel se ment volna

Savitri: milyen Storchenwiege-t szeretnel? En az inkaba szerettem bele, a jo meg az, hogy ezek azert ujonnan is kifizethetök (58€ egy ötös?), csak persze nem biopamut...

Nekem meg a balnas vatanai-ok tetszenek nagyon, de hat azok is nagyon dragak :(
smzsgalf
 
 


Orsko,
Villő mekkora? Az én kisebbikem elmúlt másfél éves, de kb. 80-82 cm, és 10 kiló körül van. (3100grammal született, a nővére is hasonló volt ekkora korában) Simán felrakom a hátamra a nanduban. Azt hiszem, nem kor, hanem avlóban inkább súly- vagy méretfüggő lehet a nandu, nem?
Nuska+
nuska1
 
 


Hú, de rég voltam erre...

Bocs, megint hordozós kabát téma.

Cerceluska, Ági!
Amikor csak úgy "simán" veszed fel a kabátot a gyerkőccel a hátadon, akkor nem fázik fölül a hátad? Én fáztam, de lehet, hogy csak még feljebb kelett volna kötni Flórát (bár egyébként is fázós vagyok). Ráadásul azt sem szerettem benne, hogy elöl meg nagyon felkapott a kabát (konkrétan majdnem a mellemig ért a zsebe.... :roll: ), és túl rövid is volt, fáztam alul :-) persze erre megoldas lehet, ha eredetileg jo hosszu a kabat, de olyat nem találtam.

Nagy méret: hát igen, aki amúgy vékony alkat, az könnyebben talál nagy méretű kabátot, amibe egyszerűen bele tudtok bújni (ez nekem kicsit nehezebben megy :-( Az ún. pocakos kabátom egy régi A vonalú kabátom volt (pedig jó nagy volt a pocakom, de belefértünk), az most nem elég nagy. A férjem kabátjai sem elég nagyok ránk...
Ezért döntöttem a hátul kivágás mellett, így kisebb kabát is jó, meg hátul is melegít.

Van ötletetek arra, hogy "kézkitevős" gyerekkel mit csináljak télen? Flóra mindig szereti kitenni a kezét, és most nagyon nehezményezi, hogy bent kell tartania a kabát alatt (függetlenül attól, hogy hogyan van rajtunk a kabát). Az overall a megoldás? (Mondjuk azt is utálja, de hát télen mégiscsak fel kell öltözni...)

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Ági,

köszi! Az volt a gáz, hogy nem is vettem észre, csak már itthonm, hogy felcsúszott, és ráadásul nem overall volt rajta, hanem asszem farmer. Mindenesetre figyelni fogok a felső rész szorosságára, és időnként majd hátranyúlok ellenőrizni az alsó részt.

Nuska,

a www.didymos.com oldalon a the sling -> sizes -ban van egy táblázat arról, hogy melyik méret mire elég.
Én eddig próbáltam a hátizsákost, annál maradt még kb. fél-fél méter fel nem használt anyagom (lehet, kicsit több is). a Cross-carry-re éppen elég volt a kendő. A harmadik amit kipróbáltam, ez a fajta csípőhordozás volt: http://www.youtube.com/watch?v=F3CT-ohXWaA , itt is maradt valamennyi fölös anyag.
Mikorra várod? Nekem Hermes-szel küldték (Zsuzsa segített :-) és több mint egy hét volt, míg ideért :-(

Viki
vamberyviki
 
 


Viki,
köszönöm, megnézem majd. Nekem a sógornőmék hozzák el karácsony előtt, 17-én érkeznek csak, az még odébb van... :cry:
Üdv,
Nuska+
nuska1
 
 


Laverne, egy hosszú szárú gyapjú kesztyű nem lenne megoldás? Olyan igazán hosszú szárúra gondolok, csuklónál megköthető, ez akkor sem esik le ha lengeti a kezét. Ha előszálból kötöd, az jóóóó meleg! :)

Pindi
pindi
 
 


Laverne: egy kötös oldalon láttam egy jópofát:egy hosszú sál két végén csőszerűen összevarrva. Ezekbe kerülnek a karok, közepe tetszés szerint nyakra-törzsre tekeredik.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Anikó! Hátam teljesen a kabátban van, nem fázik.
Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy minél nehezebb a gyerek, annál „tökéletesebben” kell felkötni ahhoz, hogy Neked is kényelmes és könnyű legyen. A nagy súlyú gyerekeknél a „hibák” megnőnek. Ha 12-13kg-os gyerek van a hátadon és kicsit laza a kötés, akkor belegebedsz. 3-5kg-ossal ugyanekkora lazaság szóra sem érdemes. Ugyanígy egyre jobban számít az is, milyen kendőt használsz. Kicsi gyereknél is sokkal jobb egy jobb minőségű kendőt használni, de még nem annyira zavaró a rosszabb kendő, mint később. Tegnap felkötöttem a 13kg-os Esztert a hátamra a kertben úgy, hogy rajtam sok pulcsi + kabát volt, rajta pedig anorák ezerrel (nagyon fújt a szél). Hátizsák hordozás volt, nem tibeti. Nagyon meglepődtem és örültem persze, mert a kötés tökéletesen kényelmes volt és nagyon könnyű volt vinni! Korábban azt gondoltam, ez lehetetlen, most meg sikerült. Különbség, hogy azóta jobban tudom megkötni a kendőt és jobb a kendőm.

hordozo
 
 


Viki,
néztem az oldalt. Amit wrap-cross-carry-nek hív (Ágiék talán körülkötött hátinak?) azt én a 4 m-es nandummal, 9 kilós gyerekkel is meg tudtam kötni. Talán azért, mert elég kis termetű vagyok a 163 centimmel, 57 kilómmal, és a gyerek sem volt nagy...
Zsuzsa,
persze, jó, hogy Liesel-ék a hosszabb kendőt ajánlják a nandunál, de azt hiszem, a honlapjukon sehol sincs feltüntetve, hogy azért, mert összemegy. Ha pedig boltban veszi az ember, az eladók nem értenek hozzá, nekem is így lett rövid az első kendőm.
Kívánság? Egy zöld biopamut Ergo, azt szívesen elfogadnám, és boldogan elajndékoznám a vázas Tatonkát...

Üdv,
Nuska+
nuska1
 
 


h ezek a hordozos indian noszemelyek mi mindent tudnak:)
http://home.earthlink.net/~swier/Lewis& ... gawea.html

Biobaba
biobaba
 
 


Nuska: Szerintem egy 5-ös kendövel mindent fogsz tudni kötni. Mivel a didymosoknak csapott a veguk, ezert meg egy picit hosszabb is, mint 4,20m. (Ugye jol tudom, hogy a nanduk nem csapott veguek?)
Rajtam szules utan elfert azert a 6-os (akkor 62-63 kilo voltam), de mire visszafogytam kb. 59-re, be tudtam kotni egy regi (4,10m-es) 5-ossel, bar kicsit azert szukos volt. :-)
Majd lehet, hogy neked is hasonlo lesz szules utan, na meg pocakos kotozesrol nem tudok mit mondani... :-)

Ami a nandut illeti, szerintem is okosabb lenne, ha rahagynanak nehany centit az osszemenes miatt. A kulonbozo meretek kozti arbeli kulonbseg ugy sem olyan nagy.
smzsgalf
 
 


Olyan 40cm-t kéne ráhagyni. ;)

hordozo
 
 


Agi: na jo belatom, a "nehany" tan kicsit alulbecsüli a mennyiseget :lol:
De azert 500 ft a különbseg egy 3,80-as meg egy 5,20-as között szerintem beleferne, hogy mind 40 centivel hosszabb legyen.
Meg mit csinalnak azok az anyukak, akik 1,80m magasak es tenyleg kell nekik az a 5,20m? Sose mossak a kendöt? :roll:
smzsgalf
 
 


Nagyon mérges vagyok, ááá... :evil:
Egy órája jöttünk meg arról a bizonyos egészségnapról, amiről írtam nektek, hogy ott lesz St.Éva, nandus kendő márkanévvel a szórólapon.
Ott volt, (illetve nem tudom, ő volt-e vagy valaki más, aki képviselte a céget) odamentem (magamban -higgyétek el, tényleg nagyon-igyekeztem a bennem lévő ellenérzéseket legyőzni). Kérdeztem, hogy akkor ez ugye nem Nandu kendő? Nem, mondta mosolyogva, bár megpróbáltak az utolsó pillanatig módosítani.
És akkor ez milyen? kérdeztem, közben tapogattam a kendőket. Ez minőségibb, mint a N., mert 100% pamuttal készítik (közben nézem a szórólapot, hatalmas betűkkel len-pamut keveréket ír). Akkkor nincs benne len?-mutatok a szórólapra, de, egy kevés van.
A N.-ban viszont van poliészter is, mondja ő. És mi csak természetes festékekkel dolgozunk, ami ólommentes, a N. viszont nem. Ezért a miénk kicsit drágább is. De hát ez valakinek fontos, valakinek pedig nem-mondja mosolyogva. (kerestem a N. honlapján, nem írja, h. természetes festékekkel dolgoznának, talán Indi jobban tudja).
Kezdett olyan érzésem lenni, mintha ne a sajátját dicsérné, hanem a másikét ócsárolná...
Amúgy a kendő jónak tűnt (még sosem volt ilyennel dolgom, de én nem is számítok túl tapasztaltnak), nekem kicsit sötétek a színeik, de ez mellékes. Amúgy tényleg nagyon hasonlít a N-ra.
Megköszöntem, továbbmentem. Nem ez mérgesített fel, nem baj, ha MO-on is többfélét lehet kapni, bár itt még sajnos kisebb a piac, mint Németo-ban.
Közben megjött egy játszótéri kismama ismerős, aki tőlem már érdeklődött a kendőről, egy-két dolgot meg is mutattam neki. Mondtam, van kendő, boldogan odament.
C. nő segített neki felkötni a babáját (a gyereken látszik, hogy legalább 8 kiló, amúgy kilenc), első nekifutásból előre keresztbe. Éppen ott lábatlankodtam (na, jó, kíváncsiskodtam :oops: ), mondom, ekkora gyereket már hátra kellene kötni (amúgy a gyerek lába ebben a pozícióban is kissé lógott, pedig szerintem ebben a legkönnyebb beigazítani a terpesztartást). Na, a következő a csípőre kötés volt. Gyerek lába most is lógott, sem csípőben, sem térdben nem volt eléggé hajlítva, és a kendő sem feküdt rendesen. Kötözés közben azt éreztem, hogy ez a nő annyira ritkán nyúl a kendőhöz, kötözni, hogy szinte semmi gyakorlata nincsen. Odamentem, kicsit széthúzni a szárakat, (hiba volt részemről, elismerem...), mire a nő sértődötten közölte, hogy inkább ő segít. Elmentem, fél szemel sandítgattam. Anyukán rajta maradt a kendő a gyerekkel, találkoztunk, mondtam neki, hogy amúgy ez a kendő kötözésre jó, de NE ettől a nőtől tanuljon meg kötözni...

Ne haragudjatok, hogy hosszú voltam... De mondjátok csak, túl nagy dolog elvárni valakitől, hogy értsen ahhoz, amiből meg akar élni, és tökéletesedjen, okosodjon, tanuljon folyamatosan? Mert én a saját szakmámban ezt teszem, és borzasztó volt látni, hogy valaki, aki kendőket szeretne eladni, ennyire gyakorlatlanul tudja megkötni...Mert azt hiszem, az nem elég, hogy tudja, hogyan kell csomózni, és merre tekeredjen a szára...Ennyire csak az üzlet számít, a baba és a mama egészsége, jó közérzete nem? Vagy csak én vagyok elkényeztetve Ági tanfolyamaival?

Még egyszer, bocsánat, de muszáj volt nektek elmondanom...

Üdv,
Nuska+
nuska1
 
 


Pindi, Borsts!
Köszönöm a "kézkitevős" válaszokat, nagyon jók! A helyzet az, hogy kesztyűt sem tűri, majd megoldjuk valahogy... Azért ezeket is kipróbálom, lehet, hogy valamelyik tetszeni fog neki :-) Csak még nem tudom, hogy akkor a kabátot hová és hogyan teszem. Valahogy a hóna alá???

Ági!
Ma kicsit jobb volt a helyzet. Egészen fentre kötöttem Flórát, és így kevesebb volt kint a hátam felső részéből (alig). Egyébként én úgy érzem, eléggé szorosra kötöm a kendőt, sok cuccal szerintem nehezebb jó szorosra húzni, de így is szoros. Nekem a hordozás nem szokott kényelmetlen lenni, csak a kabátmacerát nem szeretjük... Flóra sokat nyekereg a séta alatt. Sorra próbálom kiszűrni, hogy miért lehet (melege van, keze bent, fáradt, szomjas stb.)
Kendő: dydimossal és lanával kötök (mostanában az utóbbival mert abból rövidebb van, hátira ez is bőven elég).

És persze bízom benne, hogy hamar jön a jó idő és a nyár, és megszabadulunk a sok plusz gönctől :-) Még sosem zavart ennyire a tél/hideg és a sok cucc. Persze, most kettőnket zavar...

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Smzsgalf!

Én 1734 cm magas vagyok, csak kissé "erősebb" (khm) az átlagnál. Nekünk 5,20-as Nandunk volt, és tényleg az volt, hogy mosás után alig tudtam megkötni a végét (X hordozás csomó elől). Ezzel szemben az 5,20-as Dydimosból még maradt anyag...
Nem mértem le a Nandut, hogy az 5,20-asból mennyi lett végül

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Borcsa: ez a sál tök jó ötlet! :)
Anikó:
Én 1734 cm magas vagyok
Ez jó! :lol:

KépKép
livus
 
 


Nuska: sajnos nem mindenki törekszik tökéletesre a munkája terén. Pénteken a védőnő a fülem hallatára mesélte el egy anyukának, hogyan kezdje el most már hozzátáplálni a négyhós kislányát. :twisted: MAjd felrobbantam, dehát mit tud ilyenkor tenni az ember? Gondoltam, megvárom az anyukát, és elmondom neki, mi az ábra.. de végülis nem tettem, mert rengeteget szöszölt, és már nem volt kedvem várni.
Utána meg arra gondoltam, talán a hülyét kellett volna tettetnem és megkérdezni: "Már négyhósan elkezdeni a hozzátáplálást? Én hat hónapot olvastam valahol..."

Nem tudom... Az viszont nagyon bosszant, hogy egy honlap átböngészése után már naprakész lehetne a témában minden védőnő. Miért nem fektetnek legalább ennyi időt, energiát a szakmaiságukra?
Na, jól kibosszankodtam magam, és OFF is volt, bocs. De ez jutott eszembe a hozzá nem értésről, még túl friss az élmény...

KépKép
livus
 
 


Anikó :) Te egy igazi nagy ember vagy, büszke vagyok az ismerettségre :lol:

Nuska :) nos, egyrészt rendkivül szomorú, hgoy ilyen dolgok történnek, de ez a magyar valóság. nemcsak a c-nél esnek meg efélék sajnos.

Én a nandu/monapel dologról nem szivesen irok msot, mert a horodzós séta szervezése maitt sajnos kifordult a szekerem rúdja, igaz, én eddig is elhivatottságból és nem üzleti sikerek reményében foglalkoztam az üggyel. Igy viszont sem pro-sem kontra nem szólnék hozzá. de nem én vagyok az egyetlen nandu-forgalmazó ám :wink:

A 40 centi sajnos valóban igaz, én magam is döbbenten tapasztaltam, hogy az 5,20-as kendő egy 30 fokos mosás után ennyire megrövidült.

Egyébként az én fiam nem kicsi, ugye, szép szál legény súlyra és magasságra is, én magam kövér és fizikailag némielg ramaty állapotú vagyok, de azon kivül, hogy erősen gyűrődik a nandum és nehezebb veel némelyik hordozómódot megkötni, azért a hordozásban semmilyen akadályt, problémát nem jelent. Ha valaki egy Katját, vagy egy Storchenwiege Ullit vagy Annát nekem ajándékozna, én boldogan hordanám, de ezzel a nanduval is boldog, elégedett vagyok és hordozok rendületlenül.
indianyo
 
 


A kendőeladós témához: bocsánat, hogy ismét leírom, de azt hiszem, itt igazán aktuális, hogy megfelelő tanácsadás, segítség nélkül mindegyik hordozó csak egy darab textil!!! Meglepő (finoman fogalmaztam), hogy aki ezzel foglalkozik, nem a mestere, elhivatott, elkötelezett terjesztője az IDEÁNAK. Nem csak egyszerű kereskedelmi tranzakcióról beszélünk (bár minden esetben, legyen szó bármilyen árucikkről, az IGÉNYES, VEVŐORIENTÁLT magatartás alapkövetelmény lenne), hanem egy hazánkban ez ideig háttérbe szorult, zseniálisan egyszerű "trendnek" az elterjesztése a tét! Vajon miért van az, hogy alig látunk gyereküket hordozó szülőket? És hogy ezen a fórumon is csak alig tucatnyi "őrült" foglalkozik a témával? Azért, mert ebből is csak a "nagy bébibiznisz" egyik árucikke lett, "x ezer forint lesz, viselje egészséggel". "De hogy viseljem? á, nem való ez nekem... Hülyeség ez a hordozás..." Vajon hányan látják meg a szépséget benne maguktól, és hajlandók részletesen is utánanézni, hogyan is működik...?
orsi
kamcsatka
 
 


Ja, és tökre örülök, hogy megírtátok a kívánságaitokat, nagyon érdekes volt olvasni! Bár szerintem kicsit túl szerények voltatok. :D
kamcsatka
 
 


Bocs, persze 173 :-) Nem néztem előnézetet, mert pont helyzet volt itthon, csak gyorsan elküldtem. Gépelésnél amúgy is gyakori, hogy gyorsabban jár a kezem, mint a szemem :-)

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


annyit írtok, hogy mire végig olvasom elfelejtem mire akartam reagálni.

Mostanában rengeteget van Iván a hátamon, egyszerűen így tudom a legkönnyebben kikapcsolni a kis pakológépet egy időre. Meg ha sétálni megyünk, akkor is a hátamon üdül.
A hátam azonban kevésbé üdül. :( Ennek oka, hogy rosszul tartom magam, meg az is, hogy épp a kabát alá rejtés okán feljebb kötöm a gyereket mint ami kényelmes. Na meg ugye kell egy minőségi kendő :lol:
ha lejjebb van Iván, akkor bizony nekem is fázik a hátam ebben a jeges szélben. viszont ha kapucnis pulcsit veszek a kabát alá és a kapucnit nem húzom a fejemre, akkor épp a fázós részt takarja. mindenesetre sokat szoktam agyalni a megoldáson, mindenféle trükkös sálakon, ha meg lesz a tuti megosztom.

ez az amautik lenyűgöző, de én se látom pontosan, hogyan működik. a lényeg, hogy a kabát maga a hordozó eszköz is, nem?

Livus, eljött a pillanat, hogy jogosnak érezd egy lana vagy egy didy beszerzését 8)

a vatanairól meg most hallottam először :shock: pedig azt gondoltam minden valamire való kendőt ismerek
mindenki számoljon be a titkairól :lol:

KépKép
savitri
 
 


Savitri!

Ebben a gyerekkonyvben van egy csomo fajta hordozo:)

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Sosem gondoltam volna, hogy megrövidül a kendő (bár a tiszta pamuttól nem meglepő). Valaki azt írta, hogy műszált is tartalmaz, én viszont most azt olvastam, hogy tiszta pamut.
A KENDÕ ANYAGA

Én is lemértem...hmmm utánaszámolva tényleg -40 cm! Akkor nem én híztam ennyit :) ez öröm, az viszont nem, hogy vásárlásnál erre nem hívják föl a figyelmünket. Mert ha ugye nincs NET, meg ez a fórum, honnan lehetne infót szerezni máshonnan, mint a forgalmazótól. Én anno a minimanóban vettem, ott csak a testalkat alapján választottunk. Mostmár LL méretűt vennék.
Ha valaki nagyon hosszúnak tartja LL méretű kendőjét, szívesen elcserélném XXL méretűre.

Dóri
foldori
 
 


Azért csak annyit még hozzáteszek, hogy bár kicsi léptek ezek, de én láttam ám haladást a hordozókendős topikban meglentek hatására itt-ott :wink:
indianyo
 
 


Indi: az új képekre gondolsz? http://bababolt.com/index.php?option=co ... &Itemid=42
Nekem is feltűnt! :)

KépKép
livus
 
 


Sziasztok,

hűha, alig győzök olvasni. :)

Kívánságlista:
nem teljes, de most egy storchenwiege leo-t szeretnék, ebay-n láttam is egyet... :)
De annyi mást is, selyem karikáskendőt, igazi hordóskabátot, didy simont, kendőt zuhanyzáshoz...

Anikó,

Jól értem, amit a kabátról írtál, amit átalakítottál, hogy nem kell annyival nagyobbnak lennie átalakítva, mint anélkül, hogy alkalmas legyen bébivel a háton? Damoklész kardjaként függ a szabóollóm a férjem régi dzsekije fölött, segíts dönteni! :lol: Most, gyerekre véve felkap elöl, és nem tudom összegombolni. Akkor átalakítás után is kicsi lesz szerinted? Felvettem egy óriási plüssnyúllal a hátamon, úgy jó volt a méret. Vágni vagy nem vágni, ez itt a kérdés.

Ági,

gyakorolom ám a hátihordást és a trükköket, amiket mutattál a tanfolyamon! Már nem ijedtem meg, amikor mocorgott hátrakötés közben, csak határozottan meghúztam a felső élet. :)

Vatanai kendők:
ha jól emlékszem, a TBW-en a nyárra alkalmasabb, nem túl vastag, de mégis kényelmes kendők közé sorolták.

Biobaba EC off,

te hány fokig pisiltetsz szabadban? Én most már nem merek. :(

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


KÉZ-MŰ - Iparművészek karácsonyi vására

Helyszín: Iparművészeti Múzeum - Budapest
Dátum: 2007. december 7-9
IPARMŰVÉSZETI MÚZEUM
ELÉRHETŐSÉGEI
Budapest IX. Üllői út 33-37

Telefon: 456-5100
Tel/fax: 217-5838
Titkárság: 217-3272

Közönség: 456-5171
Honlap:www.imm.hu
E-mail:muzeum@imm.hu

Ez a régi hagyományokra visszatekintő vásár abban különbözik a karácsony előtt városszerte megrendezett vásároktól, hogy a közönség egyedül itt találkozhat közvetlenül a művésszel, a tárgy alkotójával. Így, még ha nem is vásárolnak, egy-egy személyes találkozás élményével gazdagabban térhetnek haza a múzeumból.

A látogatók a háromnapos rendezvény folyamán naponta kétszer – délelőtt és délután - felcsendülő zenét hallgatva, forralt bort szürcsölgetve gyönyörködhetnek az iparművészek által feldíszített hatalmas karácsonyfában.

Szombaton és vasárnap szeretettel várjuk a gyerekeket is, akik karácsonyfadísz, ablakdísz, apró ajándékok elkészítését tanulhatják meg, és elsajátíthatják a csomagolás fortélyait is




Kép


2007. december 1-2-3.
II. Gyermek-játék nemzedékek a gyermekekért
Az Iparművészeti Múzeum, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete és a Magyar Formatervezési Tanács 2007. december 1-jén 14 órakor nyitja meg a "II. Gyermek-játék nemzedékek a gyermekekért" című pályázati kiállítását. A tárlat nyitva tartása alatt játszóház működik a művészek irányításával.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Hajrá, Lívia, drukkolok! ;)

hordozo
 
 


Lívia!

Ha hátsó kivágás nélkül veszed fel a kabátot gyerekkel, akkor szerintem mindig felkap elől. Kivágással sokkal jobban áll. Én úgy próbáltam, hogy előre vettem Flórát (vagy csak magadhoz fogod), és amit össze tudtam gombolni, az jó lett. A plüss nyúl azért mégse a gyereked :-)
És még annyit: ezzel a kivágással lejjebb kellett kötnöm Flórát, ill. az ergohoz épp jó helyen van.

Üdv és sok sikert!

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


OFF

Livia, amig nincs -, addig probalom. Mar csak azert is, mert alt. addig kiabal, mig meg nem teszem:) Minuszban nem tudom, mi lesz. Ciki, de sokszor vacakul erzem magam, h pl a villamoson elkezd sirni es nem hagyja abba, akarmit csinalok, mert persze en tudom, h az a baja, h veceznie kell, aztan meg mar az, h kijott neki a pelusba. Es h a nepek meg korulottem azt gondoljak, h szegeny gyerek bele van preselve abba a kendobe, nem kap levegot stb. Kozben meg egesz masrol van szo:( Egyebkent eleg vastag rajta a zsir, azert is merem meg elovenni a meztelen feneket, ha ugy adodik. Nagyobbik gyerekem 1 evesen volt ekkora:)


Biobaba
biobaba
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: