Új privát üzeneted érkezett!

Bocsánat, de lenne még egy OFF kérdésem: megkérdezhetem itt a textilpelenkázós tapasztlatokat, vagy keressek magamnak egy másik fórumot? Javaslatokat (hogy melyiket) is szívesen fogadnék. (konkrétan liliputitól szeretnék venni, és szívesen hallanék bíztató hangokat) :)

köszönöm: orsi
kamcsatka
 
 


indianyo
 
 


köszönöm Indi, belevetem magam! Meg keresek egy "harapóskölök" posztot is...
kamcsatka
 
 

 
 

indianyo
 
 


Almababa, baratnomnek (http://hordozokendo.hu/)emlitettem ezt az ortopedia dolgot:) Ha elkuldod nekem a doki elerhetoseget, elmegy beszelni vele a temarol.

Biobaba
biobaba
 
 


Indi, igazán hálás vagyok, köszönöm a segítséget! poszt, topik,... na ja, nem vagyok egy webkettes (ez vajon helyes használat??) zseni. De már alakul...

Biobaba, ezt nevezem civil kurázsinak!
kamcsatka
 
 


Ági: köszi. Hát igen, ezért szeretnék én egy kabát alá öltözni Bobóval... Mindenesetre a tibeti a jolly joket, az biztos! :-)

Amúgy láttam a szórólapodat kitéve a védőnőnél! .-) Tök jó! :-)

Nem inkább ez a harapós gyerek topic?
... nekm tudom belinkelni... Anyaságról/Szoptatás

KépKép
livus
 
 


Livus, az az igazság, hogy nem találom a megadott izé alatt a szoptatáskor harapós gyerek elleni varázsigéket... Megpróbálom azt is megnézni, amit Te írtál, köszi!!!
kamcsatka
 
 


Szasztok,
találtam a teszveszen egy ilyet:
http://www.teszvesz.hu/item271413416_uj ... laron.html
nuska1
 
 


Zsizsa, lemértem, 40 centi széles, de nem értem a vállpántok közötti szélességre vonatkozó kérdésed :oops:

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sáfrány,
igazad van, nagyon hülye vagyok :oops: , valahogy olyan kép élt az agyamban (tipikus női, biciklit sem sikerült sohasem rajzolnom fejből), hogy a vállpántok között keskenyebb, mert azok felülről indulnak... :roll: Köszi a mérést! :) Kicsit keskenyebb a mostanimnál, lehet, hogy bevállalok egyet. :D
Zsizsa
zsizsa
 
 


Zsizsa :D :D

Egyébként már Fló is kipróbálta, és közben végig ezt mondogatta: "én nagyon élvezem ezt a zöldet" :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Bocsánat, Sziasztok akart lenni az előbb :oops: Nem olvastam előnézetet...És a link is hosszú, de nehezen barátkozom a beillesztéssel.
Üdv,
Nuska+
nuska1
 
 


Lányok, készen álltok az izgatott beszámolóra?? Na, szóval én is jártam Liliputiéknál, akik nagy meglepetésre normális méretűek (vicc). Sáfrány, köszönöm a tippet. Tényleg nagyon aranyosak! Míg a 2 kisméretű kölök elszöszmötölt a játszószőnyegen, én egy finom tea mellett tobzódtam. Úgy kezdtem, hogy ez is kell, meg az kell, meg... aztán kicsit megveregettem a hátam, hogy hé, ne pörögj már be ennyire, úgyhogy végül redukáltam a megszeretett és magamévá tett tárgyak számát kettőre. Példás önfegyelemről tettem tanúbizonyságot, úgy érzem.
Először vegyük a Mei Tai témát, ami ugye a kedvencem: mivel ebben nálam a Babyhawk és a Kozy már magasra tette a mércét, csak az érdekesség kedvéért néztem meg. A pozitívumot emelem ki (egyébként velük meg is vitattuk a dolgot): ha olyan Mei Tai-ra lenne szükségem ,amit a legkisebb retikülömből is elő tudok varázsolni szükség esetén, akkor erre esne a választásom. Pillekönnyű, szép színű és mintájú hordozó.
De ugorjunk! Mivel az újabb hordozó beszerzését illett valamivel megindokolni, erre azt találtam ki, hogy a gyermek apjának még nincs saját hordozója!!!! (Furfangos) Ezért erővel kényszerítettem magam, hogy ne bámuljam a rózsaszínű hátihordozót. Amúgy mindegyik nagyon szép, vidám színű, de mivel az ideológia az APÁT helyezte előtérbe, ezért választanom kellett a military, a kék, a narancs, a sárga és a piros színűből. Ez utóbbi lett a befutó, és szerencsére sikert is arattam vele otthon, mint látjátok. A másik beszerzésem pedig egy rém cuki (bocs a kifejezésért) lila bőrtopán lett. Jó nap volt :D Kép Kép
kamcsatka
 
 


hehe Kamcsatka :lol:
ismerős ez az apának is kell egy hordozó téma
nálunk tavaly apa így kapta karácsonyra az ergo-t
itt kezdődik a harapós téma a szopis topikban ha esetleg még keresgélnél

Én már nem próbálok indokokat találni miért kell nekem egy dydi. Kell és kész. Már az első terhességnél is egy Lana-t vagy egy dydit akartam és valamiért beértem egy nandu-val. Kár lenne tovább halogatni és szerintem meg is érdemlem 8) csak abban vagyok bizonytalan, milyen hosszút szeretnék :roll:
megyek meg is nézem a szineket megint.
sajna kéket nem akarok, akkor már lecsaptam volna a tesz-vesz-esre. :D

KépKép
savitri
 
 


Savitri, éjszaka nem inkább szunyálni kellene??? :)
Jaj, hát persze hogy megérdemled! Hidratáló krém helyett (amit a reklám szerint szintén megérdemlünk) vegyél egy szép Didyt! Ha jó hosszút veszel, másra is jó lesz majd (hinta, bölcső, gyerekágy fölé baldachin, stb.)
Köszönöm a linket, megnézem! (Ezt hogy hívják, amikor így kiemelsz valamit és az mutat valahova? És hogy köll csinálni?)

orsi
kamcsatka
 
 


Kamcsatka,
[,url= ide írod a címet ahova mutasson] ide a szöveget amit látni fogunk[/url]

a vesszőt hagyd majd ki az elejéről
savitri
 
 


Megint en ;-)
Nem kell ez valakinek (esküszöm, most nem veszem meg ;-) )
5-ös Katja 35€-ert
smzsgalf
 
 


Savitri, köszönöm, meg fogom próbálni alkalomadtán.

smzsgalf, én nem értek az Ebayhez, de én úgy látom, cak Németo-ba postáz. De nem szólok bele, biztos máshogy is meg lehet állapodni ilyen esetben. Mindenesetre a kendő nagyon szép.
kamcsatka
 
 


Kamcsatka, no igen, én pont egy ilyen könnyű, könnyen előkapható hordozóra (is) vágytam még. Ha csak egy hordozóm lehetne, az egyértelműen hordozókendő, csakis kiváló minőségben, és senkinek nem is tanácsolnám, hogy ezt a típusú meitai-t vegye egyetlen hordozóeszkönek. De jól jön kiegészítésnek ez-az, és ár-érték arányban jónak gondolom ezt. Többórás kirándulásra nyilván nem fogom használni. De rövid kiruccanásra, vagy olyan helyre, ahol nem árt egy kis elegancia, tökéletes. (Nem mintha a lanámat nem tartanám gyönyörűnek 8) )

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Szerintetek ki vette meg a Lisát :D :D ?? (szenvedély nálam is alakul rendesen)...

Pedig csak épp azért néztem be, hogy megkérdezzem, hogy akinek Nanduja és Didymosa is van, hogyan írná le a különbséget? Na majd megtapasztalaom, de azért szívesen venném, ha valaki megerősítené, hogy jó vásárt csináltam :P .

Eszter
ikra
 
 


Bocs Katját akartam mondani :oops:
A Lisákat is nézegettem ugyanis, de aztán hirtelen felindulásból lecsaptam mégis a Katjára

Eszter
ikra
 
 


Kedves Egybegyűltek, ha van valakinek kedve játszani: nagyon érdekelne, hogy melyik az a hordozóeszköz (vagy több), ill. kiegészítő, amire vágytok, de (még) nincs meg, vagy mondjuk nem is lesz, mert pl. drága, csak külföldön van, stb.
Kezdeném:
Én szeretnék egy Manduca-t piros színben http://www.tragezauber.de/Komfort-Babyt ... ::953.html
és egy Bamberoo Mei Tai-t alvókapucnival http://bamberoobaby.com/, majmos mintával (majd nyáron pedig ennek a nyári változatát, esetleg más mintával :) )
Jelenleg kiegészítőként csak egy szép pelenkázótáskára vágyom.
Hú, de szerényre sikerült ez a kívánságlista!
orsi
kamcsatka
 
 


Sziasztok!

A kendőt mi még csak most tanulgatjuk, a hozzátartozó oktató filmet még nem volt indíttatásom megnézni; egyszer tett fel valaki egy klassz kis videót ebbe a topikba tibetiről, abból igyekeztem okosodni. Jó darabig klasszul ment, aztán a múlt héten kicsit megijedtem, mert amikor hazaértünk, akkor vettem észre (az ajtóüvegben láttam meg), hogy a kendő azon részének az alja, ami a hátat tartja, fel volt csúszva a gyerkő háta közepéig. És ez menet közben nekem egyáltalán nem tűnt fel!!! (szülőanyám, aki mellettem baktatott, látta, de azt gondolta, ez így normális, és még a helyi boltban is megdícsértek, hogy milyen ötletes megoldás, én meg nem tudtam, miért mondják, hisz már vagy nyolcszor láthatták előtte :shock: :shock: :shock: ).
Azóta nem mertem hátrakötni a lurkót, rövidtávon inkább viszem elöl kendőben a 11 kilóját (tudom, ezt nem kéne...), hosszabb útra meg Ergo.
Szerintetek mit rontottam el nagyon ennél a felcsúszós akciónál?

Livus,

kérdezted, hogy sikerült-e valakinek valaha is overallos gyereket ergoban hordozni????
Hát nekem igen. Miután már a hátamon volt a gyerkő, és sikeresen visszahúzkodtam a kabátujjakat a vállamról a csuklómra, nem volt gond. Bár kicsit úgy éreztem magam, mint a Michelin gumiemberkéje :lol:
Ez nagyon hideg és szeles időben volt, ha hideg van, de szélcsend, akkor én is inkább a sokpulcsis megoldást választom, ahogy Ági is írta.

Viki
vamberyviki
 
 


Viki! Nem értem, mi csúszott hova.

hordozo
 
 


Kamcsatka: nekem egy Didy az álmom. Tetszik a nyesett vége meg a gyönyörű szövött minták. :)
De van egy Nandum (nem mellesleg Inditől :wink: ), ami ugyanazt tudja, mint egy Didy (jó, jó, nyilván van minőségbeli különbség) de a célnak ugyanúgy megfelel. Úgyhogy én csak álmodozom, néha megnézegetem a honlapjukat, és elmélázom, mit felelnék, ha valaki azt mondaná: "Most vagy soha, 5 másodperced van eldönteni, melyik legyen! 5, 4..." :lol:
Persze az is lehet, hogy egyszer majd tényleg lesz egy :roll: Valamit kell hagyni a második, harmadik, ... gyereknek is :wink:

Viki: Milyen kendőd van?
nem egészen értem, amit a tibetiről írsz. Ott eleve nincs a hátán anyag, csak a hóna alatt. Mindjárt keresek egy fotót.

Ergónál meg ott van a legfőbb gondom, hogy Bobó háta közepén elakad az ergó: nem megy fel a hónaljáig...
De végülis jól elvagyok ezzel a tibetivel mostanság. CSak ez meg a térdénél csúszik folyton el - szintén az overall miatt... :roll: Szóval jó lenne az a hordozós kabát, na.

KépKép
livus
 
 


tibeti

Kép

KépKép
livus
 
 


Viki, jól sejtem, hogy a te "rontott" változatod valójában az "igazi" tibeti?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Ikra, de jó!!!
Pont rád gondoltam, amikor Zsuzsa belinkelte a Katját! Szerintem remek vásárt csináltál, kérdezd csak Livet, neki is Katjája van, meg Saaranak is :lol: Ha jól tudom...
Amúgy-válaszolva a privátodra- megfogdostam én Lívia Olafját, kellemes, puha, kicsit vékonyabb szövésű, mint a nandu. Ha jól sejtem, a Katja ugyanez a kategória.
Ha megérkezik, számolj be,Jó?

Livus, nekem is a harmadik gyerek kapja majd a Didyt, "szerencsére" az elsőnél még nem is hallottam róla. Amúgy én is remekül elvoltam-vagyok a Nandummal, főleg a barátnőmtől kapott XL méretűvel. Az első kendőm túl rövid a háti hordáshoz (az is nandu).

Üdv,
Nuska+
nuska1
 
 


Ikra,
pont most akartam megkérni Smzsgalfot, hogy vegye meg nekem a Katját, ha tudja (én nem tudok Ebayelni), de látom, lemaradtam róla. :P Használd egészséggel! :)
Zsizsa
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Na, szóval itt van ez a filmecske Rucksack / Tibetan carrying címmel: http://www.youtube.com/watch?v=wsewka-UpkA amit sokan ismertek. Itt a gyerkő popsija alatt van a háton lévő kendőrész egyik széle, a másik pedig a nyakánál. Szóval mi is így indultunk, és hazaérvén a kendő alsó széle kábé deréktájon lobogott, a felső széle pedig a gyerkő válla felett jött előre. Még csak biztonságosnak sem volt mondható. mert ugye nem a hóna alatt vezettem el a kendő felső részét, hanem a karocskákat benntartva a jó melegben, és így hosszabb távon nem lett volna, ami megállítja a kicsúszást, Jaj, remélem, picit érthető volt, de asszem Sáfrány már az első nagyon béna leírásomból is megsejtett valamit :-)
Ha nem akartam volna a karjait eldugni, és a hóna alatt vezetem el a kendőt, akár lehetett volna Livus képét elnézve, és ahogy Sáfrány is írta, khm, a majdnem igazi tibeti, ahogy hazaérkeztünk, csak hát én ilyen a filmen látható zsákocskás tibetit akartam (ha egyáltalán ez a tibeti, de most már teljesen meg vagyok keveredve az elnevezésekkel :shock: :oops: ), és szerintem annyira nem okés, hogy felcsúszott a kendő széle. Hát ez a bajom. Pedig a filmecske alapján olyan egyszerűnek tűnt, azt gondoltam, nem lesz ezzel semmi gáz, de mégis lett :(
Livus, Jakob 5.
Ági, látok nálatok a galériában is pár ilyen zsákocskás képet.
Szerintetek mire kéne odafigyelnem, hogy ne csússzon fel a kendő alsó széle legközelebb? És mindenképpen inkább a hóna alatt kéne elvezetnem a biztonság kedvéért?
Annyira tetszett nekem ez a kézbedugós megoldás, egyrészt mert az én lurkóm utálja a kesztyűt és ha teheti le is tépi, aztán meg nyekereg, mert fázik a keze, másrészt (na ez nem szép dolog, de) utálom amikor a boltban az öreg nénik megfogdozzák és megpuszilgatják (!) a gyerkő kezét, és hiába kérem őket, hogy ne, legközelebb ugyanúgy mecsinálják, pedig magyarul kérem... :(

Viki
vamberyviki
 
 


Sziasztok!

Nandu-Didymos: van mindketto. Ha jol remlik Aginak is van. Meg neki Lanaja is van. Regebben tok jol leirta, mi a kulonseg koztuk.:)
En szeretnek meg egy Didymost, de valoszinuleg nem lesz.:(

Most telire gondoltam, milyen jo lenne egy olyan hordozo, amit az eszkimok hasznalnak. A pisiltetes miatt.:)

Biobaba
biobaba
 
 


Mit használnak az eszkimók?
kamcsatka
 
 


kamcsatka: Be jo, valaki masnak is kene egy manduca! Bar nekem asszem ilyen nem lesz, ferjem szerint inkabb vegyünk meg kendöt ;) (hasznaltbol kettö is kijön a manduca arabol...)

Nekem piros-fekete es piros-feher indiora fajna a fogam, de az ebay-ben ezek nagyon dragak (100€ fölött).

zsizsa: hat sajnalom, hogy csak egy katja volt (persze ikranak orulok), azert turelemmel (nomeg egy kis szerencserevel) lehet majd kb. ennyiert talalni kesobb is. :-)
smzsgalf
 
 


Biobaba,
És kb vajon merre kereshetem Ági leírását a különbségről, nem emlékszel? Pedig anno végigolvastam a topicot, de nem rémlik, igaz, korábban még nem voltam így ráindulva a didymosokra, így a szelektív emlékezetem kiszórta, azt hiszem.

Eszter
ikra
 
 


Eszter, megkerestem:)

Azt szoktam mondani, hogy a Nandu jó (mert így is gondolom); ha Nandud van, szereted, én is szerettem. De ha nem akarsz Lanát/Didymost venni (egyformán igaz a kettőre), akkor ne próbáld ki, mert veszélyes! Wink Onnantól fogva érezni fogod a különbséget. Hogy a Lana/Didymos mennyire kézre áll, mama és babatestre simul; olyan, mintha magától tudná a kötéseket; nem ellenáll neked, amikor a csomót kötöd vagy a babát belerakod, hanem veled van. Aki nem használt egyáltalán kendőt, annak szerintem ez nagyon távoli mindez, nehéz elképzelni. Aki használ, annál meg kár a szóért: ki kell próbálni. Mindenki érezni szokta. Meg azt is érzem, hogy nekem, aki sokat hordoz ezek a különbségek – összeadódva – milyen rengeteget jelentenek a hétköznapokban.



Biobaba
biobaba
 
 


eszkimo hordozo

ebben meztelen fenekkel van a gyerkoc, es amikor veceznie kell, akkor kiveszik, elvegzi a gyerek a dolgat, es visszateszik, nincs vetkozes/oltozes:)
biobaba
 
 


Viki, nekem is Jakob5 lesz, ha végre ideér :D
Azt hiszem, Ági meg Lívia mondták múltkor a tanfolyamon, hogy amit itt tibetinek hívunk, az külföldön egészen mást jelent. Ha jól tudom, Ágiék tervezik az elnevezések tisztázását.

Más: Kihoztunk a könyvtárból egy könyvet a nagyobbikommal: Brigitte Weninger-Eve Tharlet: Rosszcsont Pauli. Nagyon kedves kis történet egy nyusziról, aki csupa szeleburdiságból mindhárom tetsvére játékát tönkreteszi, ráadásul az ebédre félretett áfonyát is megeszi. Persze a végén helyrehoz mindent :D No, ebben Pauli nyuszi a hátán hordozza a nyuszibabáját, annyira édes! Mókásan van megrajzolva a hordozója, ezzel a harisnyaszerű dologgal, de nekem nagyon tetszik.
Kép

Kép

Üdv,
Nuska+
nuska1
 
 


biobaba: nem müködik a link (legalabbis nekem nem..)

Mar miota akartam kerdezni töletek:
Nezegettem a nandu merettablazatot, a szerint nekem (kb. 1,67 36/38 meret) LL, azaz 5,20m kell ahhoz, hogy mindent meg tudjak kötni. Aztan nekem zsebes keresztezett is meg dupla keresztezett elöli boggal is siman ment egy 5-osel (4,20m).
Nandu kendöböl tenyleg ilyen hosszu kell, hogy mindent lehessen kötni?

Zsuzsa
smzsgalf
 
 


Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, (persze ez nem mindenkinek okoz gonot) ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.


Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.



Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo.....mp;start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


KépKép
KépKép
KépKép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Biobaba: link nekem sem megy :-(

Nuska: ez annyira édes! Szerintem az nem harisnya, hanem kétfülű nyuszisapka. :-)

Ha lesz időm, én is rakok majd ide egy mesekönyv-képet.

KépKép
livus
 
 


Fura, mert nekem meg megy a link. Nem tudom, mi lehet az ok, de mindjart megkerdem a hazi informatikust:)
biobaba
 
 


Nekem sem megy az eszkimós link, pedig tűzfalam sincs... keresni meg most nem tudok, hogy lehet elérni, majd később.
kamcsatka
 
 


http://www.firstpeople.us/
- elobb meg kell nyitni ezt a honlapot es utana mukodni fog a link is:)
biobaba
 
 


Biobab :) Na de ehhez néhány prémes állatot ki kell végezni előbb, akkor már inkább az öltöztetés :wink:
indianyo
 
 


Zsuzsa,
a nanduval az a baj, hogy összemegy a mosáskor, ez viszont nincs belekalkulálva a méretezésbe. Nekem XL_es a hoszabbik nandum, ami a táblázat szerint 4,4 m, megmértem, és kis jóindulattal 4 méter. Mondjuk nekem ezzel is megy a körülkötött háti (talán ez a zsebes háti másik neve), de én sem vagyok nagy méret, kb. olyan, mint te.

Üdv,
Nuska+
nuska1
 
 


Biobaba, köszi, köszi, köszi!!!
Már alig várom, hogy valóban megtapasztalhassam a különbséget :)

Eszter
ikra
 
 


Hát én így sem találtam meg a képet, de a galériákat átnézva többet is találtam, nekem ez tetszett a legjobban: (és "native"-eknél hajlamos vagyok eltekinteni a prémes állatok védelmétől, mert a prém felhasználása nélkül megfagytak volna. Ma persze más a helyzet, bundás nénik nem a fagyhalál ellen hordják...)
Kép
kamcsatka
 
 


Viki!
Hívjuk most ezt, amit Te szeretnél használni, hátizsák hordozásnak, jó? Tibetinek meg azt, amiről Livus itt most rakott fel képet. (Tetszik a kép, Livus! :)) Szóval a hátizsákról beszélek most. A biztonságot nem befolyásolja, hogy berakod-e a kezét, esetleg fejét, vagy a hóna alatt megy a kendő felső szegése, mert a gyerek nem attól marad a hátadon, hogy beakad a kendő a hónaljába ;), hanem attól, hogy a _felső szegés szoros_. Ezt nagyon fontos megérteni és érezni. Tehát a biztonságot az sem befolyásolja, hogy felcsúszott-e a kendő a popsin. Csak kényelmetlenné válik a kötés Neked is és a gyereknek is. Ha felcsúszik, felnyúlsz érte, lehúzod és már mehetsz is tovább. Ha nagyon gyakran csúszik fel, akkor érdemes fokozottan figyelni a popsi alatti részre hátravétel közben, hogy mindig minden a helyén legyen (vagy szerencsétlen az overallválasztás).

hordozo
 
 


Kamcsatka, ez a kep volt az:)
Hat igen, a premes allatok..., arrafele azert nem luxuscikk. Itt en se vegeznem ki oket, csak h ne kelljen oltoztetnem:)

Biobaba
biobaba
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: