Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ha mar igy elokerult a tema, akkor a Nandu sem teljesen... Ugyanis ott meg a Kamchatka volt a szepremenyu elod. Ezt tenyleg csak a teljesseg kedveert, ha mar igy...

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba :) és hasonló a történet is? - ha már igy előkerült...
indianyo
 
 


Ugy tudom, h olyasmi, a Kamchatka keszitoje ugy kiakadt, h mar nem is valoszinu, h ra lehetne venni arra, h kendoket csinaljon.

Biobaba
biobaba
 
 

 
 

Köszi! Hát ez nagyon szomorú :(
indianyo
 
 


sziasztok

csak jöttem beszámolni, h a kötős hordozó nagyon bevált, amit a babközelbenponthuról néztem ki....

avval megyünk amjdnem mindenhova, lassan már rövidebb távon is megéri, ha a kcisi túl nyünyüge...

szeret benne lenni, simán laszik másfél órát is, ha úgy jön kia lépés..most hidegben már rájött, h bevackolja a kezét ahátam és a hasa közé

jó h benéztem, mert mág mindig pulcsiban rohangálok, h ne érezzem magam felfújtnak, dzsekire is rámenne, csak úgy meg csúszik nagyon, rosszabb viselni...

de lehet, h ezt a passzával toldott módszer kipróbálom, szuper...főleg, h ettől meg tudnék szabadulni a metróban....

csók matyó


valaki kérdezte, még korábban olavstam, igen a párom ghánai.
matyo73
 
 


picilivi írta:
indianyo írta:ööö maradjunk annyiban, hogy a carolino centiről centire megegyezik a nanduval A topik elejét érdemes lenne átolvasni némi háttérinformációért :shock:


Indi, most találtam meg azt a részt a topikban, amire céloztál :evil: Nagyon gáz...


Én nem találtam meg.
Vagy csak kevés oldalt néztem át tegnap este?
h_szilvi
 
 


Ha ez a régi lenyúlós történet igaz, akkor ez duplán megdöbbentő. A lopás magában is egy súlyos dolog, más tulajdonát (anyagi, szellemi) meglovasítani az egyik legelítélendőbb cselekmény. Bár legtöbbször büntetése elmarad, de aki bízik abban, hogy mindenki elnyeri méltó jutalmát... Ha esetleg van neki olyan, akkor a lelkiismeretfurdalás is büntetés.
Másrészről pedig, minden hordozós fórumon és honlapon azt olvastam, hogy ebben a közösségben még szigorúbban veszik az etikai normákat. Sok gyártó, forgalmazó közöl a honlapján leírást vagy szabásmintát pl, de hozzáteszi, hogy csak saját használatra! A hordozók segítik egymást tanácsokkal, és alapvető elvárás a többiekkel megosztott tartalom becsületes kezelése. A cél a gyerekeink hordozásának minél szélesebb körben való népszerűsítése, úgy, hogy mindenki megtalálja a magához illő hordozó eszközt. Mivel itt nem a profit az elsődleges cél, ezért - visszakanyarodva az előbbiekhez - én nemcsak hogy azt tartom tisztességtelennek, ha valaki mástól nyúlt termékkel villog, hanem azt is, ha azt a terméket tanácsadás, útmutatás nélkül adja el. (mint ahogy én vettem pl. a kendőt) Ugyanis megfelelő info nélkül a legtöbb hordozó csak egy darab textil.
osi
kamcsatka
 
 



hordozo
 
 


gyönyörű képek!
kamcsatka
 
 


h_szilvi írta:Én nem találtam meg.
Vagy csak kevés oldalt néztem át tegnap este?


Szilvi, a 7. oldal közepe táján Zsóka hozzászólásával kezdődik, ha érdekel. Asszem 2005 Február 17. a dátum...

Livi
Kép
picilivi
 
 


Picilivi, kösz, én is kerestem, de nem leltem...

Lélekmelegítőt is kösz, Ági. Bár egy kis jóféle szilva se jönne most rosszul, ha nem szoptatnék :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Találtam egy igazán mókás képet, kétsoros gombolású kabáthoz használható kötött babamelegítő cucc.
Leírás angolul: http://www.magknits.com/Nov07/patterns/seaweed.htm Kép
kamcsatka
 
 


Ági, örök hála :D nagyon jól jött!


etika: nem ismerem igazán ennek az egész kamchatka-nandu-carolino sztorinak a mélyét, ezért nem is mondanék róla semmit.

de mondjuk egy kozy-t, kötős kengurut megvarrni azért nem annyira bonyolult, pláne egy erszényt. a kendő szövése sem lehet annyira összetett ha az embernek ez a szakmája. Ha most bárki elkezdene magyarországon kötős kengurukat gyártani, akkor azt mondanánk, hogy Líviától lopta?
ugye nem. pedig lehet, hogy az első szabásmintát hozzá azon a honlapon találta.
tudom, hogy a nandus történet ennél összetettebb, ezért nem is keverném ide. csak valahogy szúrta a szememet ez a "csak saját használatra" amit Kamcsatka írt.
savitri
 
 


Savitri, a számból vetted ki a szót! Pont arra gondoltam, amire te is, meg, hogy valójában mindegyik modern gyártó az ősi kultúráktól nyúlta le az ötletet és csinálta meg más anyagokkal.

Livi
Kép
picilivi
 
 


Savitri, kérdezd meg Líviát, mit szólna, ha az ő honlapjáról vett szabásmintával árulna valaki erszényeket, kötős kengurukat... :)
Ez bizony lopásnak számít. (ezt általánosságban írtam, nem a konkrét sztorikra, hiszen azt is írtam, hogy nem tudom, mi történt - de azt hiszem tényleg konkrét lopást említett a lány, aki beszámolt) Valóban nem tűnik bonyolultnak a dolog, de gondolj bele, hogy aki ezzel foglalkozik, anyagokat tesztelt, szabásmintát alakított, időt, energiát és pénzt fektetett a saját típusának kialakításába. Aztán jön valaki, aki tökugyanolyat dob a piacra. Hm. A pozitívum ebben az lenne, hogy eggyel több ember gyárt ilyen hordozókat. Szerintem amelyik valóban jó minőségű, annak helye van a piacon. Fogyasztóként az ember hajlamos eltekinteni attól, hogy mi van a háttérben, ezt megértem :) Ehhez kapcsolódik, hogy nemrég olvastam a TBW fórumon, hogy az egyik admin azt írta, hogy bojkottáljuk az ERGO gyártóját, mert csúnya piaci eszközökkel kényszeríti a forgalmazóit, hogy neki dolgozzanak (részletek most mellékesek). Na, erre jött hideg-meleg. Az egyik tábor azt írta, hogy na most e miatt nem is fogja többet hordani az Ergo hordozóját, a másik meg azt, hogy neki a gyerek és a saját kényelme a prioritás, és ők szeretik az Ergot...
kamcsatka
 
 


Kamcsatka, nem kötözködésből írom, de Lívia sem a a Jóistentől kapta meg a szabásmintát, vagy?
egyébként sem akarom ebbe Líviát belekeverni, mert lényegtelen, hogy kiről beszélünk, de azért mert ő gyárt először magyarországon kötős kengurut, akkor már innentől az összes leendő gyártó tisztességtelen?

ezen a fórumon rengetegen cserélünk tapasztalatokat hordozás témában, ha bármelyikünk ezeket a tapasztalatokat (is) felhasználva bármilyen hordozással kapcsolatos termék gyártásába kezd, nem fogjuk rajta számonkérni a jussunkat, pedig a szellemi tőkébe jócskán beleadtunk itt nagyon sokan. ki többet, ki kevesebbet.
vagy valamit nem érzek ebből a tisztesség kérdésből?

KépKép
savitri
 
 


Savitri, értem, hogy gondolod. Az az igazság, hogy én nem tudom megmondani, hogy engem zavarna-e, ha az általam forgalmazott hordozó ikertestvére megjelenne a piacon. Talán annyi történne, hogy kicsit sértődött lennék, nem a profitom miatt izgulnék:-) Nagyon sokféle hordozó van a piacon, és amelyik ugyanúgy néz ki, mint a másik, az is lehet ám teljesen más minőségileg, és komfortérzésben. Tehát végül is hajlok arra a nézetre, hogy a gyakorlat majd eldönti, melyik éri meg igazán a pénzt (de ez megint a fogyasztói agyammal mondom, nem a forgalmazó részéről). Az jut eszembe, hogy mennyi pénzt adnak ki emberek (köztük én is) a legjobbra számítva, aztán végül nem a legjobbat kapják. Legyen hát verseny! :D És legyen meg hozzá minden infonk eldönteni, melyik a legjobb... Amúgy pedig valóban többféle minta van a neten, sőt, a TBW csináldmagad fórumán kedvenceim a mamák által varrott Mei Tai-ok, amelyek néha Kozy-ra, néha Babyhawk-ra, stb hasonlítanak. Ez tök jó. De egy halk kérdés: vajon véletlenül vannak márkák a világon?
kamcsatka
 
 


Sziasztok!

Bocs én nem szoktam ide írni, de most komoly késztetést érzek, hogy megtegyem!
Nekem Kanga kendőm volt az elsővel. Ismeri valaki?
Még a Batthyányin vettem, a védőnőm adta a telefonszámot 6 éve.
Mivel akkor még nem terveztem nagy családot elajándékoztam és nem kaptam vissza.
Utána tudtam meg, hogy az N kendő ennek a koppintása. Ráadásult még a leírása is.
Nyilván a Kangások is meglepődtek ezen kissé...
Most nekem C kendőm van. És azért választottam, mert jobban tetszett a színe.
A hordozókendő nem levédhető termék és így bárki árulhat bármit alapon a lepedőt is eladhatod kendők, ha megveszi valaki.... (sjna sokan) ld. kismamaújság hirdetései! (nem mintha ez jó lenne!)
Én nagyon jókat kendőzök és nem érdekelnek ezek a viták!
Egyébként nekem saját "nandus" sztorim van ,amit 1 kismamás börzén saját szemmel néztem végig,mikor pelenkát vettem volna!
Az annyira borzasztó volt, hogy külföldről vettünk Kushiest.
Erről viszont van sok adat itt a babaneten...

Békés kendőzést!
Kitti

kitti
f.kitti
 
 


Szia Kitti! ha nem érdekelnek az ilyen viták, akkor ugord át őket. Megtisztelő, hgoy regisztráció utáni első hozzászólásodat hozzánk intézted :wink: Szerintem ez egy rendkivül békés társaság :)

Én nagoyn hálás vagyok ezeknek a "vitáknak", mert borzasztó sokat tanulok belőlük.
Én is szoktam kötni-varrni másoknak - például mei tai-félét , mert az enyémet látva sok ismerős kéri, hogy egy személyre szabottat készitsek. ÉS épp tervezem a baba-mama hordozós poncsót is. Persze, megnézem a különféle oldalakat, de soha nem szoktam szabásmintákat használni, mert én nem vagyok egy minta utáni dolgozó, recepteket is mindig átvariálom. Viszont egész biztosan feltenném a forrást, ha mégis használnám valakiét. Mert úgy tisztességes. Sok szabásminta szabad felhasználásra alkalmas, de kérik, hogy a forrást jelöljük meg. Hát ez magától értetődő.
Valóban, egyetértek: a tisztesség mindenekelőtt, főként ebben a környezetben.
indianyo
 
 


Lányok, az ilyen kabáton-lyuk féle hordozós öltözetet hogyan veszitek fel, ha a gyermek a hátatokon van? Komolyan kérdem :oops: Egyedül sikerül a fejecskét kidugni a megfelelő likon, vagy kell hozzá segitség?


o
orsko
 
 


Szia Orsko!

Nem könnyű, én kísérletezem pár napja. Azt csinálom, hogy
1, Flóra a hátamra
2, kabát a hátam mögé, Flóra feneke alá
3, kabátujjba félig beledugom mindkét kezem
4, aztán jó magasra "felrántom" (két kezem együtt emelem), rá Flóra fejére is, de amikor engedem vissza, akkor szépen kibújik a feje/vagy kidugja -- nemtom
De ez sajnos csak addig működik, míg nincs rajta sapka, ugyanis a sapka tapad a kabát béléséhez, és nem tudja kidugni a fejét. Szóval hiába, pl. a metrón nem tudom le-fel rángatni a kabátot, pedig jó lenne. Vagy csúszós kabátbélés kell, vagy csúszós sapi :-) Azt is lehet, hogy jó nagy lyukat vágsz a kabáton, de nekem az nem jött be, mert akkor a szél és a hideg is jön :-), ráadásul Flóra is eléggé kint van belőle.
Lefelé könnyen megy: hátranyúlok, megfogom a kabát alját, aztán nagy malomkörzés előre, kifordítva húzom a kabátot, és simán lejön (sapival kicsit nehezebb, de úgy is megy).

Felvételre még egy: amikor veszed fel, akkor ráteszed a nyakár a kabátnyílást, úgy veszed fel. Most ezt a verziót gyakorolom, de nem kendővel, hanem ergoval, azzal talán egyszerűbb és rövidebb a művelet.

Remélem, segítettem. Jó kis tornamutatványosnak kell lenni! :-)

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Sziasztok,
olvasgatom itt a nandus-carolinos dolgot, hümmögök nagyokat...Megnéztem a C.honlapját, és visszaolvastam azt a régi hozzászólást (amúgy egy ideje feltűnt, hogy a termékek, pl. a pelenkák nagyon hasonlítanak egymásra). Szóval a C.honlapjának az elején azt írja, hogy a termékeik saját fejlesztésűek. Liesel régebbi írását olvasva ez azért így nem teljesen igaz. Nézem a galériát, és bár én mellettetek még laikusnak számítok, egy-két kötésmód, gyerekbeültetés, lábtartás nekem nem tetszik. Kérdem, hogy akkor hogyan tartanak tanfolyamot? A harmadik pedig: most kaptam egy meghívót a kőbányai védőnők által szervezett babanapra, ahol sok más program mellett lesz kendőzési bemutató is. Ott a név:St.Éva-Nandu kendő.
Akkor ez most nyomdahiba a meghívóban, vagy - nem is merek rágondolni - csúnya visszaélés a piacon már ismertebb névvel, és annak kihasználása?

üdv,
Nuska+
nuska1
 
 


Sziasztok,
Régóta olvasgatom a topicot, jól "megfertőztetek" :).
Most csak azért írok, mert találtam az ebayen egy jó kis találmányt, hasonló, mint Lívia kapucnis babatakarója, szerintem aki tud varrni, gondolom ezt is cecperc alatt össze tudja hozni. Hátha tudok valakinek ötletet adni...
http://cgi.ebay.de/Fleece-Cover-zum-Hop ... dZViewItem
(remélem, így is látszik, sajnos a link beillesztés nem megy...)
Még egy dolog: csajok, szuper ügyesek vagytok ezzel a kabátátalakítással! Indi, ha a poncsó elkészül, mindenképpen készíts róla fotót, nagyon kjváncsi vagyok!
Kellemes napot mindenkinek,
Üdv,

Eszter
ikra
 
 


Gyerekek, fent vannak az új meitaiok a liliputin, az áruk meg lement :) Én már ki is szemeltem a fekete mintást...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Ikra, jó kis fertőzés, mi? Add tovább :D Fertőzés, függőség: TBW fórumon olvasgatok bébialvás időben, na, rábukkantam egy olyan témára, hogy "mutassátok, mitek van?!" vagyis, elő a farbával, ki milyen mértékig hordozóeszköz-függő... Még én is megdöbbentem, pedig nekem is van egy pár: van, akinek csak Kozy-ból 4 van!!!! De a legtöbb asszem 14 db volt... Szóval vannak fokozatok :)
Téli babatakaró: szemeztem ezzel is, nekem előny, hogy a baba feje és a nyakam között fedve van, hátrány, hogy utálom a garbónyakat, és levenni-felvenni is körülményesebb.
Kérdés: elöl hordásnál mit tesztek a mellkasotok (inkább fölötte, nyak alatt) és a baba feje közé? Én egy 4-rét hajtogatott textilpelenkát szoktam. Vagy csak az én gyerekem vágja oda a fejét előszeretettel a mellkasomhoz (vagy nem tudom, anatómiailag korrektül hogy hívják azt a részt)??
orsi
kamcsatka
 
 


Nuska, én úgy tudom, a Nandusoknak több területi képviselőjük van, szóval ez valszeg ugyanaz a cég... de ez csak az én elméletem :)

Livi
Kép
picilivi
 
 


Anikó: azért ezzel malomkörzéssel sikered lenne a metrón, az biztos :lol:

Ezt láttátok már? http://www.hoppediz.de/bondolino-vorteile.htm

Olyan, mintha az ergo meg a kötős kenguru gyereke lenne :)

KépKép
livus
 
 


Livus, nem csoda, hogy tetszik Neked, hiszen tényleg az Ergo picit olcsóbb változata (na nem sokkal). Azt mondják, olyan anyagból van, mint egy hordozókendő, de ki van párnázva. Biztos jó lehet :D
kamcsatka
 
 


Liliputi tényleg nagyon klassz. azt írja hogy merevítős derékrész erre kiváncsi lennék. ugyhogy ha beszerzel egyet Sáfrány légyszíves írdd meg milyen.

Van valakinek tapasztalata mei-tai újszülött hordásban?

köszi Laura
tabajd
 
 


Laura, holnap megyek és megnézem személyesen a meitaiokat. Be fogok számolni :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Picilivi,
St.Éva a Carolino kendő forgalmazója, legalábbis a C. honlapján ez van.

Ikra, szia, jelentem én is itt fertőződtem meg :lol: Azóta a két Nandu kendőm mellé lett egy Didymosom, gondolkodom a kötős kenguru varrásán, és egy használt Ergo e-bayelésén...Ha nem vigyázol, te is így jársz! :lol:

Üdv,
Nuska+
nuska1
 
 


nuska1 írta:Picilivi,
St.Éva a Carolino kendő forgalmazója, legalábbis a C. honlapján ez van.


:( akkor hibás az elméletem...
De érteni , akkor sem értem... ő akkor miért nem C-kendőkkel csinálja a bemutatót?

Livi
Kép
picilivi
 
 


Livus!

Eleve már a kabáttal sikerem van mindenhol: a fél panelház rajtunk csodálkozik, a fél utca minket bámul (a másik fele szembe jön, és a hátamtól többnyire nem látja Flórát :-) Egyébként már megcsináltam a vastagabb kabátot (szükség is van rá), sokat tanultam az előzőből, sokkal jobb lett (egyre profibb leszek :-)
Fotó még nincs, de hamarosan...

Ez a Bondolino szuper, nagyon tetszik! És kényelmesnek is néz ki. Éééééééééés szeretnék egy ilyet (is) ;-) Ennyit a fertőzésről...

Hamarosan mi is megyünk "liliputi"-ba, én is kíváncsi vagyok a MeiTai-okra (meg a szuper kis gyapjú kabátkákra is).

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Mi így oldottuk meg a babahordozós kabát kérdést.
Ági adta az ötletet a tanfolyamon. Kép
cerceluska
 
 


Cerceluska, nagyon szépek vagytok!
kamcsatka
 
 


Bocs, ha már valaki belinkelte, most nincs időm visszaolvasni: 6-os didy wolken a teszveszen.

Pindi
pindi
 
 


Cerceluska! Öröm nézni Titeket! Köszi a képet.

hordozo
 
 


Gazdagodtunk ma egy meitai-jal. Nehéz döntés volt, de végül a zöld lett a befutó. Kívánatosak ám mind, egyik szebb, mint a másik :) Van már csatos változat is, azoknak, akik nem szeretnek kötözgetni (csak a netre nem tették még föl). A csatosak aljában van egy kis kókuszrost merevítés is, és szintén nagyon jól néztek ki. A kötősöknél a derékrésznél lévő csík ki van párnázva a vállpántokhoz hasonlóan (kb. mint egy hátizsáknál). Mindjárt be is vetem, majd teszek fel képet.
Egyébként egy számomra végtelenül szimpatikus házaspár csinálja a vállalkozást :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Egész könnyen ment a kipróbálás, és ötösre is vizsgázott, mert 4 óra kendőzés után még volt kedve a babónak aludni benne :D

Kép kép

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Cerceluska, leírnád, hogy ez a kabát hogy van?Egysterűen csak nagy méret? Vagy? Köszi, nem nagyon látom a képen :oops: De nagyon szépek vagytok :D

Sáfrány, tényleg nagyon szép ez a meitai...

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Ez egy egyszerű, jó nagy méretű kabát (normál méretemnél kb. két számmal nagyobb). Édesanyám vette, amikor még Zselykét vártam.
Elküldtem skype-on Neki is ezt a képet, hát jó nagyot kacagott a kabát új funkcióján:)
Amúgy elől gombos és V alakban zárul, így hátraér Zselyke feje köré is.
Nem tudom mennyire voltam érthető....
Kérdezz, ha nem világos:)

Márti
cerceluska
 
 


Igaziból a kabát alatt hordozáshoz nem kell semmi speciális ruhadarab, ahogy azt Márti is írja, meg látszik a képen. Kell egy megfelelően nagy méretű kabát, meg kardigán az átmeneti időre és kell hozzájuk egy sál vagy ilyesmi, hogy a nyakadat-dekoltázsodat is melegítse valami, hiszen nem lehet végig begombolni a kabátot vagy behúzni a cipp-zárat. Kabát lehet pl. a férjedé, ha ő megfelelően nagyobb nálad, vagy a pocakos kabátod, mint Mártié, ha télen voltál pocakos. Elöl hordozásnál semmi extra, csak rágombolod a kabátot. Háton hordozásnál kicsit feljebb kell kötni a gyereket a szokásosnál és alulról kell felvenni a kabátot. Beledugod a két kezedet egy kicsit és felhúzod alulról. Jók a hordozós ruhadarabok, mert szellemesek, kényelmesek, csinosak is lehetnek, de lehet pofonegyszerű megoldást is választani, ha úgy tetszik.

hordozo
 
 


Sziasztok!
Oda vagyok, meg vissza ezektől a kendős, meg hordozós dolgoktól, de az én kicsi fiam nem nagyon preferálja, hogy hozzám van kötözve. Most 5 hónapos, és már csak 10 percet bír ki, utána sír, meg ficereg. Kicsit kétségbe vagyok esve, mert azért néha jó lenne fölkötni, de nem merek vele elindulni nagyobb útra. A lányom (14 kiló!) viszont nagyon szereti, szokott is utazni a hátamon, ilyenkor a kicsit tolom.
Szerintetek hozzá lehet szoktatni a kis bikficet? Érdekes, karban sem nagyon szeretett lenni, most kezdi azt is megszeretni. Mi lehet a baj?

Dóri
foldori
 
 


Szerintem ez egy jo ajanlat:

http://cgi.ebay.de/Didymos-Tragetuch-In ... dZViewItem

(megvennem, de nekem mar van pont ilyenem...)
smzsgalf
 
 


Anikó: Hát, ja. Végülis még hordozós kabát sem kell ahhoz, hogy megnézzenek minket :lol:
És képet, képet az új kabátról! Szintén Ázsia?

Sáfrány: jó választás! :)

Kérdés: Sikerült már valakinek valaha is overallos gyereket ergoban hordozni???? Vagy kendőben, rucksack-bn??? MErt nekem még nem. Hetek óta csak tibetizek vagy csípőn viszem. Én vagyok béna?

KépKép
livus
 
 


Na nem birtam ki nem megvenni... (hogy is volt azzal a függöseggel? ;-) )
Ha valakinek kell/ vagy tud valakit akinek kene, akkor szivesen atadom...
smzsgalf
 
 


Sáfrány,
nagyon szép a meitai! :) Állandóan azon filózok, hogy kéne nekem egy ilyen... :oops: Viszont szeretném megkérdezni, hogy hány centi a szélessége, megtennéd, hogy leméred nekem? Az egésznek a szélességét, és a vállpántok közötti szélességet is. Köszi szépen előre is! :) Nekünk Lívia féle van (topiktárstól :D ), amit szoktunk is használni (pl. ma abban kertészkedtünk), de valahogy jobb lenne, ha keskenyebb lenne (vagy a vállam lehetne szélesebb...). És egy meitai nem meitai, nem igaz? :P
Azt hiszem, én is függő vagyok :wink: , bár eddig csak két kendőm (az egyik rugalmas, a másik Nandu), egy meitaiom, és egy Ergom van. De nagyon szeretnék egy Szilviék féle félvállasat is, meg egy Didyt vagy Lanát. Csak azt hiszem, lassan a férjem kitagad... :oops:
Zsizsa
zsizsa
 
 


Dóri! Szerintem biztos, hogy van megoldás, ha Te is úgy szeretnéd. Ahhoz, hogy mondani tudjak erre valamit, tisztábban kéne látnom ennél. Könnyebb persze az ilyesmit személyesen, de így is van esélyünk. Hogyan néz ki pontosan egy ilyen helyzet, amikor berakod és csak 10 percig bírja? Mikor, miért rakod be, hova, hogyan? Mit csinált ő előtte? Mit jelent az, hogy karban sem szeretett lenni? Hol szeretett lenni, hol volt eddig? Jellemzően letéve? Van mögöttetek esetleg kórházi trauma?
Livus! Sok múlik azon, milyen az overall, mi van rajtad és milyen a kendőd. Én, ha akkora gyerekkel vagyok, aki már jár de még hordozós (1,5-4év), törekszem rá, hogy ne legyen rajtam kabát. Sokkal jobb akárhány pulóver, mint 1 kabát. Bármilyen hideg van, fel lehet venni sok réteget. Úgy kezdődik, hogy trikó, póló... hosszú a lista, és meló öltözni, de nekem megéri. Ha 10 fok feletti az idő, nem fúj a szél, tuti, hogy a gyereket is ilyen koncepcióval öltöztetem, kabát nem kerül elő. 5 fok felett is előfordul, főleg, ha süt a nap. Jó kendővel is könnyebb a dolgot. Összegezve: ha rajtam nincs kabát, gyereken ovarall van (nem akármilyen), jó a kendőm, akkor működik a hátizsákos hordozás. Ha rosszabb a helyzet, jobban működik a tibeti.

hordozo
 
 


Tudományos kutatások is igazolták (valószínűleg angol tudósok voltak:-)), hogy egy hordozó nem hordozó!!! Sáfrány, nem is tudom, hogy most megköszönjem-e, hogy bemutattad a Liliputit, vagy ne... Alig tudtam elaludni, annyit gondolkodtam, hogy kell-e nekem ilyen (eláruljam a választ???). Hova gurult a függőség elleni gyógyszerem???
orsi



OFF: emergency van, légyszi ha valaki röviden és hatásosan tudna valamit tanácsolni 6,5 hónapos két foggal harapó gyermek ellen? Nagggyon fáj.... :(
kamcsatka
 
 


Sziasztok!

Örömmel olvastam a hozzászólásaitokat, nagyon sok hasznosat megtudtam belőle.

Érdekességképp leírom,h mi történt velünk:
3 hós csípőszűrésen közölték, h a bébi jobb csípője enyhén kötött, és ezért 1 hónapig hordjam kenguruban, attól majd helyrejön.
Erre én megkérdeztem, h baj-e, ha kifelé néz a baba (mert mikor próbáltuk, úgy szeretett lenni), válasz: az teljesen mindegy, hogy merre néz!
Én meg szorgalmasan hordoztam a kenguruban - kifelé nézve... :(
Hát remélem, sokat nem ártottam vele, mostmár áttértünk a kendőre, de elég szomorú,h ezek szerint az orvosok ennyire nem értenek a dologhoz...


almababa
almababa
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: