Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

A Happylandnek van weboldala? Nem talatam.

Fa tologatos kiskocsit vennek a manonak szulinapjara, de az IKEA-n kivul sehol nem talatam. Van otletetek?

Ja es sajna keramialapos tuzhelyet kellett venni az uj lakasba, mert nincs gaz. Mivel kell tisztitani. Marmint kornyezetbaratan.

judit
jud_it
 
 


Szia Judit! Sajnos olcsóbban nem lehet ilyet kapni. Én például magam készítettem egy régi fiókból két 40x60-as vékony rétegelt lemezből, egy vékony seprűnyélből görgők segítségével ilyet:

Kép Kép

Ebbe minden udvari dolog belefér és nagoynszereti tologtni a baba, no meg az oldalára felcsavaroztam "kerekeket" hát az is nagy sláger.

indianyo
 
 


Saara: Én is nagyon szeretem a Hauschka termékeket, de nekem pl a rózsakrém "sok" volt a bőrömnek, a Gesichts Milch amit Biobaba is írt, az jobban bevált. Ha egyszer van ideje és kedve :wink: elmenni az ember lányának egy Haushka kozmetikushoz kezelésre, akkor ott személyreszabottan megmondják mit érdemes használni. És az a jó benne, hogy egyre kevesebbet kell, mert helyreállítja a bőr természetes funkcióit, legalábbis én ezt tapasztaltam.

Indianyó, szuper ez a kiskocsi, nagyon univerzális vagy! :D

Eszter

Kép
esztercica
 
 

 
 

Judit, regen volt a Happylandnak honlapja, de mar egy ideje nem mukodik.

Biobaba
biobaba
 
 


Judit, sajnos tényleg még az ikeás a legolcsóbb...
Mi is akartunk annak idején eszkábálni egyet, de a fa alapanyagok, plusz ha az ember komolyabb kerekeket akar rá, majdnem ugyanannyira jött volna ki. (5e körül)

Viszont azóta rátaláltam erre. Szerintem ebből már egy egész jó kiskocsit össze lehet rakni, nem is olyan drágán.

Persze ha valakinek van régi fiókja és ilyen kreatív, úgy könnyű... :D

Pindi
pindi
 
 


Indi, csucs ez a kocsi, nagyon ügyes vagy! :)

Eszter, köszi a tippet!
Hol van Hauschka kozmetikus? Csak hidratalot hasznalsz vagy mast is?
A kozmetikus ara brutalis, nem?


Rozsakrémböl létezik egy uj fajta, ami nem olyan "gazdag", mint a sima, tehat light-os valtozat.
Minta sajnos nincs belöle, de a férjem most hozott egy kis tubus Gesichts Milch-böl, hehe :).
saara
 
 


sziasztok!

Igazabol nem az araval van bajom, hanem az IKEA nem szallit videkre, ezert meg nme mennenk fel.

Indianyo: Ez aztan nem semmi! Oriasi gratula! En is kedvet kaptam:)

Pindi: Ha jol ertelmezem erre ra kell eszkabalni valami kocsifelet. Nagyon jol nez ki, de szinten Budapest problemam van vele.

Latjatok, sose tudom eldonteni, hogy irigyeljelek benneteket vagy ne. Mondjuk en menthetetlenul videki vagyok :lol:
jud_it
 
 


Na az elozo kis megjegyzes nagyobba:

Latjatok, sose tudom eldonteni, hogy irigyeljelek benneteket vagy ne. Mondjuk en menthetetlenul videki vagyok
jud_it
 
 


Judit, még ezeket találtam:
http://www.kreativjatek.hu/ws/index2.ph ... =533&top=1
http://www.dione.hu/index.php?cPath=33_133

Nagyon durva áruk van, Indié 45e-be kerül! :):):)

A mívesportékásra szerintem egy fa dobozt vagy rekeszt lehetne rögzíteni, és kész is.

És ha valamelyikünk leküldené postán, az nem megoldás?

Pindi
pindi
 
 


Köszönöm :)

Judit :) Mikor lesz a szülinap? Én biztatlak: nagyon egyszerű ezt elkészíteni, ha van otthon fúrógép, csavarhúzó, fűrész (ez el is hagyható, bármelyik asztalosműhelyben levágják neked a kért formára szerintem) akkor vágj bele! A görgő nem volt túl jó ötlet, az udvari göröngyökön/mélyedésekben megakad a kocsi, csak egy felnőtt tudja kiszedni, úgyhogy nagyobb függő kerekeket ajánlok. Azért nem a tengelyes kereket, mert az gyorsan, kevés tapasztalattal nehéz felszerelni, sok gondolkodást igényel. A függő kerekeket egyszerűen csak oda kell csakvarozni a kívánt helyre.

No meg az ikeás kocsi olyan kicsi :shock:

indianyo
 
 


Indianyo, az ablakoknak valo lyukat milyen furesszel vagtad?

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba :) Egyszerű dekopírfűrésszel - vágta a szomszédbácsi, mert a miénk elromlott. Aztán smirglivel még megdolgoztam.

indianyo
 
 


Sziasztok!

Szeretném kérdezni, ki használ Almawin, Ecover vagy Sonett (vagy ilyesmi) mosogatógép-tablettát? Mi a véleményetek róla? Én eddig szappankő alapú port használtam, de nagyon drága, szeretnék váltani.
Mit javasoltok? :?:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi,
én almawin port használok, szerintem jó. Annyi probléma szokott adódni, hogy kicsit bele szokott kötni a mosogatógépbe a tárolóba.

o
orsko
 
 


Sára,
Hauschka kezelés van a White Lotus kozmetikában, a Keleti Károly utcában, a Rákóczy melletti házban. Az ára elég húzós, nemrég kérdeztem meg, 12-15 :D :cry: körül volt!
Anna
kannácska
 
 


Sára:

Korábban a www.drhauschka.hu oldalon fent volt az összes kozmetikus aki csinál ilyen kezelést, most nem találom, teljesen megváltoztatták a honlapot. De ha írsz nekik biztos válaszolnak.
Ha akarod megadom annak az elérhetőségét akihez én jártam, de árat nem tudok, nagyon régen voltam.
De sztem is 10 e körül lehet

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Ha valaki arra jár: egy pécsi könyvesbolt -Széchenyi téri-kirakatában a sokat emlegetett Cser kiadós Elfeledett mesterségek féláron. Sérült példányok, karcos fedéllel, v törött, kicsit szakadt gerinccel. :) én is bevállaltam egyet.
Anna
kannácska
 
 


Orsko: köszi. Az almawin a legbarátságosabb árú, azt hiszem, azt rendelek.

Kannácska: ma arra fogunk sétálni, megnézem! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Én speciel nagyon vágynék egy ilyen könyvre, de Sződliget Pécstől kicsit messze van :cry:

Eszter

Kép
esztercica
 
 


MIÉRT nem mondta nekem SENKI, hogy a Lush természetes "kődezodor" mennyire jó?!!??!?!?!?!? És tudtatok éjjel aludni?????? Szégyelljétek magatokat!!!!! :P :)
Gondoltam, kipróbálom az is, mint lassan minden natur-deót, max. bukom ezerötszázat, több is veszett Mohácsnál.
A "legerőteljesebbet" vettem, a Krysztal-t, és TELJESEN jó!!!!! Két hete használom, volt benne nagyon meleg 35 fok is, és mégsem lettem büdös estére. És mondták itt is, hogy két hét átállás, és NEM, már első nap működött!

Na, én már fogok tudni aludni, elmeséltem. És mostantól lelkesen reklámozom. (A fiaim vetettek egy darab mentolos/narancsos szappant 800 forintért, ezen nagyon húztam a számat, de olyan szépen kérték. És ha 10-12 éves fiúk tisztálkodni akarnak, nem szabad letörni a kedvüket, nem igaz????)
h_szilvi
 
 


sziasztok!
mivel tisztítjátok a wc-t?

Liv, nálatok nem probléma, hogy egy idő után elhasznált mosogatórongyszagú az egész mosogatógép? nem szivesen használok illatosítót, mert attól még a tiszta víz is vegyszerízű a pohárban :? de az a büdi se túl kellemes

majd számolj be az almawin-es tapasztalatokról

nemsokára költözünk ezért nagy tervezésekben vagyok, meg akarom szervezni rendesen a háztartásomat ezért mostanában biztos jövök majd egy csomó amatőr kérdéssel.
savitri
 
 


Szilvi :D dejó
akkor ezt jegyeztem is
savitri
 
 


Szilvi, regebben en is hasznaltam ilyen kodezodort:) Tenyleg tok jo volt, szerettem, csak amikor mar fogyott, kicsit kenyelmetlen volt hasznalni:)

elcsabultak a fiuk:) hat a Lush olyan, mint egy edessegbolt:)

Savitri, nekem Sonett vecetisztitom van. Oldja rendesen a koszt.

Biobaba
biobaba
 
 


Van még az Elfeledett mesterségekből Pécsett? Mennyibe kerül?
WC-t egyszerűen 20%os ecettel pucolja a férjem, ez mindig az ő dolga – most irigykedjetek! ;)

hordozo
 
 


Biobaba, drága,
a te kicsinyed mikor óhajtja megnézni, milyen is idekinn??????
h_szilvi
 
 


Judit,

Kiskocsi Tescoban 1200-re van leértékelve 1900-ről ugyanolyan mint az ikeás csak színes piros-sárga-kék, fából van (festék gyerekbarát legalábbis ez volt ráírva) kerekei is olyanok mint az ikeás, nagyságra nem tudom de tegnap kapta a kicsi lány és azóta csak tologatja nagyon aranyos!

majd teszek fel képet ha tudok.

Laura
tabajd
 
 


Sziasztok!

Hat engem a kreativjatek elcsabitott es azt a kiskocsit vettuk. MIutan ketten apaval osszeraktunk ket gardrobot meg egy konyhat (szuper és óriási szelektiv- szemettaroloval), mar nem volt kedvem barkacsolni. Majd karacsonyra valamit.

En is ALmawin-es mosogatotablettat vettem, de meg nem uzemkepes amosogatogepem, ugyhopgy nem tudom milyen.

Valami hazigyartmanyos illatositora (mosogatogepbe) nincs otletetek?

Ha kell valalkinek, szivesen eljuttatom valahogy a konyvet Pecsrol, bar lehet, hogy apostakoltseggel egyutt ugyanannyi, mint ujonnan.

En eddig Frosch WC tisztitot hasznaltam, de mar regota nem lehet kapni. Most DM-est vettem, ez is Öko-Test minositeses. Bar valoszinuleg az ecet a legjobb megoldas, de valamilyen fals szokas miatt azert a vegen mindig veszek WC tisztitot. Valoszinuleg ugyanugy semmi ertelme nincs, mint az Arielnek. Na mindegy.

Apropo: A FROSCH-t miert nme emlegetetitek. Az nem kornyezetbarat? En nagy Frosch rajongo vagyok.


judit
jud_it
 
 


Szilvi,
Biobaba kicsinye már pár napja idekinn nézdegél. :D Kukkants be a hordozókendős topikba. :wink:
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Csak olvasok, olvasok, olvasok...
Ez a 3 hét nyaralás kizökkentett engem. (Ami bizonyos szempontból nagyon is jó, már-már túl sokat ülök a gép előtt...)

Szilvi!

Kösz a Lush ötletet, most már beszabadulok én is egyszer egy ilyenbe. Eddig én azt hittem, hogy azért ők beletesznek nemkívánatos dolgokat is a termékeikbe.

Biobaba!

Örülök a kis jövevénynek! (És szívesen hallok a szülésről is- akár priviben, persze, ha nem túl intim... )

Pindi!

Feltennél egy képet arról a keféről? A mérete és a sörte sűrűsége érdekelne...

Ági, Indi!

Milyen mosogatórongyot varrogattok?
Bocs, annyi infó tódult az elmúlt 4 oldalon itt, hogy nem vettem észre ezt. Polcz Alaine könyvében (Főzzünk örömmel) olvastam nemrég, hogy régen maradék anyagdarabkákkal mosogattak (melegített bádoglavórokban, amit egy székre tettek, ezáltal görnyedtek fölötte - hah, modernizáció:(( ) Gondoltam, kipróbálom, végtére is vagy köbméternyi maradék anyagom van, és nagyon jó! A legjobb lenne mosószódás vízben, de erre nem mindig futja (már energiával meg elszántsággal), így marad az Ökoszban vásárolt környezetbarát mosogatószer (nem is tudom, milyen márkájú, de tök jó, mert viheted a flakonodat, és újratöltik)

Kérdeznék még:

WC papírt mit érdemes? Crepto nem írja magára, hogy újrapapír, pedig a legalapabb termékük erőst újrapapír.

Mosható betéthez meghoztátok a kedvemet! Jó, hogy itt vagytok, nekem ez egy bátorító, gondolatébresztő-ráébredős hely ebben a világban. És jófelé pofozgat ám. Szóval Pindi írta a törcsit, de ha az kéztörlő nagyságú, akkor sztem nem éri meg megvarrni, hacsak nem a varrás öröméért. A kékpandáshoz csatolnak ki-be tehető plusz rétegeket is? (ez lenne a lényeg, nem?) Aztán lehet, hogy mégis varrok... Ági, te vásároltad a flanelt, vagy régi ruhadarab maradékját használtad fel?

Most már csak egyvalami:

Kontaktlencsét használok régóta, a szemüveg irtózatosan zavar sajna... Nem tudtok valami környezetbarátabb folyadéklöttyről?

klári
pumama
 
 


Köszi az infókat, benéztem a hordozókendősbe és nagyon örülök!

(Hat napig nyaraltunk, a 30.-a is pont beleesett...)
h_szilvi
 
 


Pumama!
A mosogatórongyot szakadt pólóból varrtam. Sok réteget összevarrtam-steppeltem mosogatószivacs méretben. Szeretjük.
A betétet először olyan flanel anyagból varrtam, ami új, egy nekem varrott flanel ruha leeső maradéka; majd mikor láttam, hogy biztos fog működni, vettem neki új anyagot, mert nem tetszett a másik mintája. (Azt gondolom, megérdemlem, ha már ennyit dolgozom vele, hogy a lehető legnagyobb örömöm is legyen benne – megszavaztam magamnak az anyagvásárlást. ;)) Azt olvastam a neten, hogy nem érdemes használt anyagból varrni, mert az nem bírja a strapát. Ezt én is megerősíthetem, mert én saját varrású pelenkát használok, és az elsőket használt anyagból varrtam - nagyon gyorsan szétmentek. Úgy nem éri meg a munkát. Akkor is tökéletesen környezetbarát szerintem a pelenka és a betét is, ha külön ennek veszed az anyagot, hiszen a végén ronggyá használod, tehát nem pazarlás.

hordozo
 
 


Ági! :)
Jó, hogy írtad az ecetet! Köszönöm! Ma kipróbáltam, és bevált! Végül nemcsak a wc-t takarítottam ecettel, hanem az egész fürdőszobát. Nekem nagyon jól bevált! :D
(eddig ecetet csak ablakpucolásra használtam, nem gondoltam volna, hogy makacsabb szennyeződésekre is jó)
m_andi
 
 


Livus! Ezúton köszönöm a plus-os üveg ötletet tejhordásra, nagyon bejött :D

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Ági!

És azt nem tudod, hogy a Kékpandás darabhoz tartozik-e plusz betétecske (ki-be tehető a vérzéstőé függően...)

Zsepit, WC papírt mit használtok? Melyik újrapapír ÉS magyar?

klári
pumama
 
 


Klari , a kekpandashoz 2 betet tartozik.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Savitri: a mosogatógép öblítőrészébe tegylél ecewtet és sose csukd be AZ Ajtaját! :D

Ági: hasonló a WC tidztítás nálunk is csak én csinálom!

(bocs, szoptatok, azért írok ilyen bénán!)

Elf. Mest. : holnap mrgnézem, van-e még belőle!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi:
ha van még Elfeledett mesterségek, esetleg vennél nekem 1-et? Ha Ági is vevő rá, akkor kettőt is vehetnél, a szállítást priviben megbeszéljük, lenne aki elhozná.
Előre is köszi

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Mi zsepit mindig a legolcsóbb 3rétegűt vesszük, WCpapír Crepto. Nem tudom újrapapír-e, de mind2 magyar. Tudtok környezettudatosabb megoldást ennél. (Rongyzsepit próbáltam, nem szeretem. :()
Az ecetes tisztításra Ti szoktattatok rá, egyre többmindenre használom. Csak még nem tudom, kinek adom oda a megmaradt, már nem használt tisztítószereimet.

hordozo
 
 


Agi, rongyzsepi alatt mit ertesz? Mi ruhazsebkendot hasznalunk, azt a regi hagyomanyost:) Nalad ez a rongyzsepi?

Hat igen, szerintem siman tisztan lehet tartani egy lakast ecettel es mososzodaval:)

Tudtok valami ellenszert dohanyzo szomszedra?

Biobaba
biobaba
 
 


Igen, nálam ez a rongyzsepi. :) Bocs, ha sértett az elnevezés.

hordozo
 
 


ja, nem sertett, csak azt hittem van valami mas, amirol nem tudok:)

Biobaba
biobaba
 
 


Voltam ma íkékpandában, véletlenül, és véletlenül volt is betétjük, úgyhogy vettem is. Már várom, hogy kipróbáljam 8) Aztán ha bejön, lehet, hogy varrom a többit. Nem bioból...

Akkor másként teszem fel a kérdést: TI milyen WC papírt használtok? (rongyzsepi nekem oké, lyányoknak is, csak azért mégis kell a férjemre is gondolni, meg a barátokra :P )


klári
pumama
 
 


Biobaba,
lehet, hogy valahol volt már szó róla, akkor bocs, de érdekelne, ez az ecet-mosószóda takarítás hogy működik.. Mi mire jó még?
Mosószódával eddig mostam, ecettel áztattam, öblítettem az itt olvasottaknak megfelelően, korábban ablakot pucoltam, Ági óta tudom, hogy wc-takarításra is ok :)

Akril zuhanykabin takarítására vajon szintén jó az ecet?

És ha valakinek van bio ötlete hangyák távoltartására, azért is nagyon hálás lennék..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Sziasztok!

Beszereztem kristálydeot a dm-ben, Murnauers márkájút. Ökotest-es jó minősítéssel. Ammonium Alum van benne, én barom csak most néztem utána.
Ugye, ez is káros, mert hogy alumínium, timsó. De akkor hogy kaphat ilyen minősítést??? :shock:
Sajna Lavera, Logona eddig nem vált be, Alverdét is próbáltam már...

Szilvi!
A Lush-os kristálydeo-ban mi van?

Orsi
osoa75
 
 



Eszter: sajnos a játszótér túl érdekes mostanság, nem jutok be a belvárosba, de igyekszem...

Én mindent ecettel és szódával tisztítok, felmosni 100% lebomló anyagot 1 cseppet, mert mikroszálas takarító eszközeim vannak, sima vízzel is ragyog minden!

Ági, nézd meg ezt! egyszer már belinkeltem, de nekem annyira tetszik, iderakom megint: choose cloth

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Klári: mi pécsi papírt használunk, amit megváltozott munkaképességűek készítenek.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Orsi, a Lush honlapjan elolvashatod, mi mibol van.

Ez a szelektiven gyujtott hulladek feldolgozasarol:
http://index.hu/politika/belfold/budapest/kuka0802/

Mososzoda v. ecet: felmosashoz is jo (m v e), hutot kitakaritani (e), dugulas megelozesere (m leontve e-vel), csaptelepek (m), vagodeszka (e), szemetes kitisztitasa...
biobaba
 
 


Sziasztok!
Már régóta olvasgatlak titeket, nagyon jó kis hely ez itt!
Az ecetet én is tőletek tanultam, de én nagyon szeretm a Frosch dolgokat. Már írta valaki itt, hogy ő is. A Grobyban (legalábbis sz online-on ) sok fajta van belőle.
szabonyek
 
 


Orsi, köszi a linkeket!

Livi: asszem nekem még sokat kell fejlődnöm az anyag wc-papír elfogadásához :oops:

Biobaba:
Azt vajon honnan lehet tudni, hogy egy településen van e hulladék-előkezelés, ahogy a cikkben írják? Mert én nagyon rendesen szelektíven gyűjtögetek..csak kérdés van e értelme.

Eszter

Kép
esztercica
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: