Új privát üzeneted érkezett!

Lattam egy 3-as (3,20 m) didyt a nemet e-bay-n, Katya, 35 euroért azonnal elviheto... hatha erdekel vkit.
Nekem ez egesz olcsonak tunik, bar a nagyobb kendok arahoz vagyok hozzaszokva....

Gyorgyinek ne kuldjunk privit? Mondjuk ez mar elegge a "beleszolok az eletedbe" kategoria...:?
saara
 
 


Szerintem sok a 35€. Hetfön 30,65-ér ment el egy 5-os Katja. Ja meg egy hete volt egy 17,30-as 4-es (bár az azért durván olcsó volt...)
smzsgalf
 
 


:shock:
es milyen szinuek voltak?
saara
 
 

 
 

Hat a Katja Katja szinü ;-)
Vagyis mind a kettö Katja volt :-)
smzsgalf
 
 


uj Katjak arai:)

Grösse 2 3 4 5 6 7 8
Preis EUR 69,80 79,80 89,50 96,90 104,90 113,40 119,90

az a 17,30-as eleg "occso vot":)
biobaba
 
 


Ja, tenyleg, leirtad, h Katya :lol: nem latok a szememtol :lol:

17,30 nagggyonolcso!

Enyem 6-os, 50 euro volt :(
saara
 
 


sziasztok,

angol nyelvű hasonló oldal (ebay)nincsen. sajnos a német nem az erősségem.

köszi Laura
tabajd
 
 


van azert angol ebay is, csak nem igazan arulnak kendot, illetve az angol ebayben nekem ugy tunt, hogy minden kendo 30-40 font korul megy el ;)
Szerintem 50€ egy 6-osert jo ar! Az ebayes arak nem linearisan nönek es mindenkinek 6-os kell, ezek azert dragabbak!
smzsgalf
 
 


Nekem az ötös Jakob volt postaköltséggel együtt 50 euró, és az eredeti árához képest nem találom drágának (főleg, hogy a karásonyi ajándékom lesz a szüleimtől :lol: )
Azt mondja a sógornőm, hogy látszik rajta, hogy alig használták- illetve nem látszik, h. használták. Ma megmutatta skype-on, de én élőben akarom már látni és kipróbálni...Mikor lesz már karácsony?!
Nuska+
nuska1
 
 


ami az uj Katja arakat illeti: azert lehet uj 5-ost 70€-ert is kapni:
Katja
(bar a 18,90 szallitas dij tan kicsit tulzas...)
smzsgalf
 
 


Sziasztok! Voltunk kirándulni, és két egetrengető felfedezést tettem. :lol:

Először is: a háti hordozás szerintem klasszisokkal kényelmesebb, ha a kendőt keresztezem a mellkasomnál, és utána viszem hátra. :) Nagy felfedezés, mi? 8) De én eddig még sose próbáltam így!

A másik felfedezésem viszont elég szomorú: képtelenségnek tűnik számomra, hgy overallos gyereket normálisan a hátamra kössek. :cry:

KépKép
livus
 
 


Livus,
ergoban, vagy kendőben nem ment? Nekem az ergoval vannak bajaim télen, valahogy nem szereti a sok ruhát. De az overall még mindig jobb, mint a nadrág-kabát.

o
orsko
 
 


Ja, pontosítok: szóval az egyszerű hátihordozás nem ment overallban :( Így végül tibetivel vettem fel. De még így is képtelenség volt a fenekén széthúzni az anyagot, mert mindig elcsúszkált.
Ergoval is nehezebb a sok cucctól felvenni, és abból alig látott ki a sok hacuka miatt, ezért vittem inkább kendőben, mert abban magasabbra kötöttem.

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Akiket a liliputis ergo-szeru hordozo erdekel: megkerdeztem, hogy mi a helyzet, ezt valaszoltak:

"Valóban, a korábban babazsák néven szereplő háti hordozót sajnos nem forgalmazzuk már, viszont nem sokára új termékekkel bővül hordozó kínálatunk. Főleg új mei taiok lesznek kaphatóak, illetve a kötős változata mellett egy csattos típust szeretnénk bevezetni.
Remélem fogtok találni Nektek megfelelő hordozó típust!"

Hát sajnos... Pedig tényleg jó volt!


Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Sziasztok!
Egy kis tanácsra lenne szükségem :D . Próbáltam visszaolvasni, de sajnos nem nagyon tudok ülni mostanában.
A lényeg, hogy első gyerkőccel volt egy karikás kendőnk, ami annyira nem jött be, hogy a másodikkal is azt használjam, de annyira nem volt rossz, hogy elvegye a kedvemet a hordozástól. Pár héten belül születik a második fiam, így ideje lenne beszerezni egy kendőt, node milyet? Először Lanára gondoltam (persze csak használtan :oops: ), aztán láttam, hogy vannak rugalmasak is, meg mindenféle csodák.
Újszülöttnek mi a legjobb szerintetek? Mit ajánlanátok?
Köszi
Zsana
zsana75
 
 


Én csak kendőt (szövött kendőt) használtam, de minden rugalmas kendőt használó anyuka, akivel eddig beszéltem, egyetértett eddig abban, hogy imádta a rugalmas kendőt. Ha emellett döntesz, tudnod kell, hogy venned kell majd egy másik hordozóeszközt is, mert ez csak pici babáknak való. A szövött kendő egymagában kiszolgál újszülött kortól addig, amíg csak hordozásra szükség van. A babának persze mindegy, miben van, az a kérdés, Téged mi csábít jobban és miért.

hordozo
 
 


Sziasztok!

Eddig tartott az önmegtartóztatás. :D
Köszi a sok bátorítást, hiányoztatok!
Különben Apának sokmindenben igaza volt, el kell ismernem. Mértékkel kell mindent csinálni, és lehetőleg nem éjfél után netezni. (Mint Apa is szokta... :wink: )
Meg ő arra is bátorított, hogy hagyjam egy kicsit a hordozókendőket, pelenkákat meg ilyesmit, ne szűküljek be, este menjek el a barátaimmal, ha ő már itthon van (ez sztem még korai, de ily módon fogorvoshoz már eljutottam). Szóval Apát is meg kell védenem, mert jót akar, csak a módszerei néha :evil:

Tényleg nem szeretnék begyepesedett anyukává válni, akit már semmi más nem érdekel, de most mégiscsak ez a legfontosabb feladatom, és egy darabig még így marad.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Köszönöm Ági, kérdeznék még :wink: . A Lana kendőknél az egyes árkategóriák között mi a különbség? Csak a minta, vagy minőségi különbség is van az anyagok között?

És természetesen másoktól is várok tapasztalatokat :) .
zsana75
 
 


Szia Györgyi :)

Zsana :) Kát hónapig a rugalmas kendő maga volt a tökély. Könnyen megköthető, csodafinom, puha, meleg. Aztán leszakadt a hátam a cipeléstől, úgyhogy átváltottunk a szövött kendőre és a mei tai-ra. Ha egengedheted, akkor nagyon ajánlom a rugalmas kendőt, de kell majd egy másik előbb-utób hozzá mindenképp.
indianyo
 
 


Szia Zsana,

LANA-ban az árkülönbség nem jelent minőségi különbséget, csak a mintásakat gondolom drágább előállítani. Mi nagyon szeretjük a Lanánkat

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Zsana,
be kell vallanom (a többeknek is :wink: ), hogy én még mindig a rugalmas kendőt használom, egyszerűen annyira jól tartja a babát (fél éves most), hogy képtelen vagyok lecserélni. Pedig már nagyon kéne, mert ebben elöl hordozok, a gyermek meg majd 8 kiló. :roll: Nagyon nehezen állok rá a változtatásra... :oops: Szóval nekem nagyon bevált a rugalmas (nekem a szövött az Nandu, lehet, hogy ezért is nem akaródzik annyira váltani, ha lenne egy Lanám vagy egy Didym, talán jobban, de hát álom, édes álom...).
Zsizsa
zsizsa
 
 


Györgyi: De jó, hogy visszatértél! :) :) CSak utólag láttam a "búcsúdat", épp nem voltam netközelben, mikor írtad, de olyan rossz volt olvasni :(

KépKép
livus
 
 


Zsana! Eszter teljesértékűen válaszolt. Nyugodtan gondolkodhatsz az olcsó Lanákban, ha tetszenek.

hordozo
 
 


Meggyőztem magam (nem volt nehéz), hogy akkor indulásnak kipróbálom a rugalmast, utána egy Lana, aztán majd meglátjuk :lol: .
Az első gyerkőcnél úgy voltam vele, hogy sajnáltam a pénzt a tesztelgetésre, de azóta is bánom, és mivel több babát nem tervezünk, most kell lépnem.
Már csak az a kérdés, hogy a rugalmas kendők között van-e különbség. Milyet érdemes venni, mire kell figyelni?
zsana75
 
 


zsana75 írta:
Újszülöttnek mi a legjobb szerintetek?


Én is szerettem a Lívia-féle rugalmast (mi csak Moby-nak hívtuk, mert olyan, mint a Moby :D ), de egy jó szövöttbe simán bele lehet tenni a kicsiket is. Ja, és a karikás sztem nagyon jó lesz az elején. (Nekem most lett egy karikásom, és a 6 hónaposom is nagyon kedveli!)

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi!
Ígértél képet a karikásról! Hol késik? :)

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Zsana :) Livia-féle rugalmas van nekünk is, azóta már 2 családnál lakott átmenetileg hónapokig mindenki teljes megelégedésére :)
indianyo
 
 


nekünk nem volt rugalmasunk, de mikor Líviától vettem a kötős kengurut, láttam a rugalmasokat is. És megmutatta a Moby színmintáit is.
Szerintem a Lívia féle anyag jobb, mint a Mobyé! :)

És a múltkori varrásról hazafelejövet már meséltem egy szép fotóról, amit mostanra sikerült beszkennelni. Íme:

Kép

A mostani Unicef katalógus első oldalán van. Nekem nagyon tetszik! :) A színes textilek, a kendőben csücsülő gyerekek... És nézzétek: az a gyerkőc, akit vizsgáltak, épp szopizott előtte! :)

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Ma az Ökoszolg álatnál kipróbáltam az Ergót, mert szerettem volna valami egyszerűbb alternatívát a kendős háti hordozáshoz (5-ből 4-szer eldől 90 fokban a hátamon a gyerek, amikor hátra teszem, és aztán kezdhetjük elölről a tortúrát), de az Ergo sem váltotta be a hozzá fűzött reményket, pedig itt a fórumon sokan ódákat zengtek róla. Nem tudom, hogy van-e más is, akinek hasonló a tapasztalata az Ergóval kapcsolatban.

1. Nem könnyebb felvenni, mint a kendőt. (Mondjuk ebben az is benne volt, hogy az Ökoszolgálatosok abszolút nem értenek hozzá, mi voltunk az elsők, akik kipróbáltuk náluk)

2. Nem tudom olyan szorosra húzni, mint a kendőt. Ennek az is oka lehet, hogy az Ergóból csak egy méret van, amit valószínűleg középtermetű vagy annál nagyobb egyénekre szabtak, az ilyen 160 centi alatti törpéken, mint én vagyok, egy kicsit lötyög maximálisan meghúzva is. (Mondjuk Apának lehet, hogy jó lenne.)

3. Az előbbiből is következik, hogy a dereka nem a derekamon van, hanem inkább a csípőmön, ami nem olyan kényelmes.

4. Ettől a gyerek annyira lent ül, hogy nem tudunk egybe öltözni, mert akkor betakarom a fejét a kabátommal (a fényképek szerint viszont ez a mélyen ülés a helyes pozíció)

5. Egyetlen előny, hogy az Ergo nem vágja a gyerek lábát, míg a kendő egy kicsit igen, az Ergo viszont hónaljban vág. Mondjuk kisebb gyereket lehet, hogy alá kell rakni teljesen, de azt én nem érezném biztonságosnak.

Szóval egyelőre lemondtam az Ergóról, és tovább küzdünk a kendővel. Jól teszem? :?

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Györgyi:
1. :arrow: szerintem könnyebb, gyorsabb felvenni, mint a kendőt. Persze némi rutin ehhez is kell. Meg hát nem árt, ha az ember tudja, hogy kéne felvennie :)
2. :arrow: Ez nagyon igaz. Anyósom is alacsony és vékony. Egyszer felpróbálta az ergot, és hát én is csak néztem: már a legszorosabban volt, és még mindig lötyögött. :( Engem ez a veszély nem fenyeget. :(
3. :arrow: én amúgy csípőn hordom, nekem úgy kényelmesebb (bár most kabátban én is a derekamra teszem, mert csak úgy tudom)
4. :arrow: ha csípőn van a pánt, tényleg lejebb ül a gyerkő, mint a kendőben.

Szerintem kötözgesd a kendőt. Gyakorlat teszi a mestert!

Vagy kötős kenguru esetleg?

KépKép
livus
 
 


Livus,
nagyon jó kép! :) (Akartam már írni, hogy a zabpelyhes kekszed annyira bejött a családnak, hogy már háromszor csináltam, egyik alkalommal háromszoros adagot. :) )

Zsana,
nekünk is Lívia féle rugalmas van, szerintem nagyon jó, nekem ebben hátam-derekam még sosem fájt! :)

Györgyi,
1. szerintem könnyebb az Ergoban felvenni a gyereket, de ezt valószínűleg a kendő kötésmódja is befolyásolja.
2. Ez sajnos igaz, én 164 vagyok, de én is örültem volna, ha lehet még rövidebbre állítani, utána viszont belenőtt a gyerek (mi 10 hós kora körül kezdtük használni, és ő viszonylag kicsi a korához képest).
3. Én örültem, hogy a csípőmön volt az övrész, mert így a csípőm tartotta a gyerek súlyának nagy részét, nekem kényelmes volt.
4. Passz, én csak nyáron-ősz elején hordoztam.
5. Én 6 hósnál még nem használnám az Ergot (most látom, hogy napra pontosan ugyanannyi idősek a gyerekeink :D ), csak akkor, ha már tud magától ülni. A barátnőm gyereke korán ült magától, ezért hamarabb használta, és ő nem a hónalj alá tette a szélét, hanem a nyakához, azaz a keze bent volt a gyereknek, ahogy a kötős kenguruknál is lehet. Van, aki csak már járó gyereknél kezdi használni az Ergot (Biobaba, úgy emlékszem).

Zsizsa
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Picinel en se hasznaltam az Ergot. Eleinte en is szenvedtem az Ergoval, de pl Orsko, mikor kiprobalta nalunk, neki elsore pikkpakk sikerult feltennie.

Livus, szerintem is tok jo kep, es ez most OFF, de az is annyira jol esik, h itt senki nem akad ki azon, ami latszik azon a kepen.

Biobaba
biobaba
 
 


Livus: de jó ez a kép! :D Jó ezt látni, hogy tényleg lehet így élni. Tegnap pont azon gondolkodtam, hogy nem igaz, hogy nem tudom egy felmosás erejéig lerakni Sárit-épp nyűglődött-aztán feldobtam a hátamra és 2 perc múlva totál ellazulva horpasztott...valahogy nekik ez tényleg így van jól, így kerek a világ. :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Nekem is annyira tetszik ez a termeszetesseg, ami ezen a kepen van. Most kulonosen olyan jot tesz a lelkemnek, h van meg ilyen a vilagon. Es h azert talan nem is fog ez kiveszni, mert van pl hordozokendos topik:)

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat Ergo témában. :) Ez megerősített abban, hogy legalábbis várjak egy kicsit az Ergóval. Jövő nyáron, vagy amikor már nem kell nagykabátozni, meg már ülni is tud a gyerek, meg hónaljban sem vág, akkor majd újra napirendre tűzzük. (Mondjuk én nagyobb akkor se leszek, sőt remélem, némiképp véknyabb, mint most :lol: ) Bár ez az ülés dolog nem teljesen világos számomra. Az ergóban ül a gyerek, de a kendőben nem, ha állítva van?

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Sziasztok,

Nézem a képet, filózgatok: egy adott kultúráról mit mesél, hogy milyen módon hordják a babákat, csípőn, háton, elöl...
Vagy hogy milyen anyaggal, milyen szabással dolgoztak...
(És kicsit irigykedek, az én fiaim olyan türelmetlenek szoktak lenni, mire a sok réteg ruha alól télen kihámozom a cicit nekik. Az afrikai babáknak ilyen gondjuk nincs. :) )

Nálunk van a nagyim, meséli, hogy ő is a hátára kötötte apámat, és 30 km-t gyalogolt fél kiló zsírért, meg kapált. Ahogy kiveszem a szavából, torzocarry formában kötötte, máskor pedig úgy, hogy egyik oldalon vállon, másik oldalon deréknál vezette el a nagykendőt.

Hordozás és féltékenység:
Mindenki azt mondja, azért féltékeny a nagyfiam, mert a kicsi sokat van hordozva. Mit gondoltok?

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Lívia: nálunk nincs féltékenység, és Sárit regeteget hordozom, szerintem inkább temperamentum-személyiség kérdése a dolog...kíváncsi vagyok mások véleményére én is.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

Én is megkérdeztem anyukámat, hogy volt a mi falunkban a 40-es években, amikor a szüleim még babák voltak. Biztosra vettem, hogy az 50-es évek előtt legfeljebb az értelmiségnek volt babakocsija falun. Hát persze, hogy hordozás volt, valami zsákszerű kendőben, amit hamvasnak hívtak, valószínűleg azért, mert világos színű volt. Sőt ugyanebben a hamvasban mást is szállítottak az asszonyok a hátukra kötözve, pl. füvet, mert akkoriban még biciklijük se volt.

Ehhez képest nem értem anyukám kezdeti szkeptikus, aggódós, elutasítós hozzáállását az egész hordozás témához. Na ja, őt ugyan hordozták, de arra már nem emlékszik, minket ő viszont már babakocsiban furikázott a modernitás jegyében.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Lívia:

a féltékenységhez: nekem most születetett kicsi unokatestvérem, akinek van egy három éves "nagytestvére". Kezdettől fogva őrült féltékeny volt (ez tényleg temperamentum-függő, én már előre borítékoltam a kiskakast ismerve). Most már moderálja magát, kivéve, ha az anyukája szoptatja a kicsit, mert akkor leveti magát a földre. (Érdekes, mert egy évesen maga választotta el magát, az anyukája még szoptatta volna.) De úgy vettem ki, hogy neked még mindkét fiad kap cicit. Hordozás náluk nincs, úgyhogy erről igazság szerint nem tudok beszámolni.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Biobaba, bizony nekem akkor az ergo szerelem lett első próbálásra :)

Livia,
nálunk pont akkor nem volt-van féltékenység, mikor a kicsi rajtam van.

o
orsko
 
 


Györgyi! Jól teszed, ha van hozzá kedved. Ha szeretnél jönni, nagyon szívesen látlak mégegyszer egy háton hordozás 2. alkalmon. Olyan boldogan segítenék! Gyerek, ha van kedved! Csak motiváció és önbizalom (meg rendelkezésre álló segítség) kérdése, hogy sikerüljön. (Most lesz egy 2. alkalom pénteken.) A kendő egyébként nem vágja gyerek lábát, csak ha túl vékony. A Tiéd nem az. Az, hogy piros a gyerek lába nem egyenlő azzal, hogy vágja. Ha egy jót alszol délután és felkelés után a tükörbe nézel, piros az arcod, ahol nyomta a párna...
Kendőben a gyerek nem ül, egyik kötés alkalmazhatóságának alsó korhatára sincs ahhoz kötve, hogy tudjon a gyerek ülni. A jól megkötött kendő tökéletesen támasztja a hátát az életkorának megfelelő helyzetben.
Féltékenységen sztem sokat segít, ha a nagy is hordozva van, amennyire lehet igény szerint, ha még hordozós korú (nagyságrendileg 4 - 4,5 évre gondolok mint „határra”) és bírja valaki a családban. (Apuka biztos bír egy még hordozós korú gyereket, kérdés, hogy szeretné-e hordozni.)

hordozo
 
 


Örülök, hogy Nektek is tetszett a kép! :) Én teljesen elolvadtam, mikor megláttam a katalógusban!

KépKép
livus
 
 


Ági: eddig az önbizalom hiánya volt a legfőbb akadály. De a szükség nagy úr: nem halogathattam tovább a cipővásárlást (mert az egyetlen téli cipőmet még tavasszal kidobtam, nehogy véletlenül még egy szezonban felvegyem). Csípőn hordozva nemigen tudtam volna cipőt próbálni, de sikerült a hátamra varázsolni a gyereket, és elindultunk a nagyvilágba. Nagyon jól viselkedett, visszafelé pedig szépen bealudt. A nagykabát gallérja remekül támasztotta a fejét. Csak amiatt aggódtam, mert elég erős, bántó szél fújt, és nem tudtam úgy felfogni előle a szelet, mint ha csípőn vinném.

Györgyi Kép

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


GYörgyi :) Mi is igy közlekedünk és fiacska remekül szórakozik közben. Meg alszik is nagyokat. Jó lesz ez :)
indianyo
 
 


Hajrá, Györgyi, csak így tovább! Minden elismerésem a Tiéd az erőfeszítéseidért!

hordozo
 
 


ismeri valaki a kamchatka hordozókendőt?
cerceluska
 
 


ugy tudom, nem csinalnak mar jo ideje kamcsatkat.Egyebkent az is egy jo kendo volt. Emlekeim szerint a Nandu annak alapjan keszult.

Biobaba
biobaba
 
 


szerinted jobb, mint a nandu?
cerceluska
 
 


Ági:

Egy kicsit módosítottam a háti hordozáson. Nem gondolom, hogy feltaláltam a spanyolviaszt, de nem emlékszem, hogy mutattad volna, hogy így is lehet. Arról van szó, hogy amikor a gyerek feneke alatt ráncba szedtem a kendőt, az a végén nekünk mindig egy az egyben becsúszott a térdhajlatába. Ehelyett most már azt csinálom, hogy nem ráncolok, hanem térdtől visszahajtom a kendőt. Így erősebb, jobban tart, és nem a térdén nyugszik a feneke súlya.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Györgyi :) Az a jó megoldás, ami Nektek beválik. Azért valami eszembe jutott a feneke súlyáról. Nekem szokott olyan lenni, hogy nem húzom meg eléggé az alsó szegést, amikor már fenn van a hátamon az Eszter, és akkor a feneke „lóg”. Így nehezebb is vinnem. Ha meghúzom rendesen az alsó szegést, akkor a feneke nincs lejjebb, mint a térde. Így egyáltalán nem érzem, hogy a térdén nyugodna a feneke súlya. Nem biztos, hogy ez Rátok is vonatkozik, csak eszembe jutott. Gondolatébresztőnek szántam.

hordozo
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: