Új privát üzeneted érkezett!

Sáfrány :) Az előbb olvastam egy Eco-bio nevű szerről. Mondjuk ezt lepkék, molyok, hernyók ellen ajánlják.
m_andi
 
 


Indi, Andi, Recca, köszönöm :D
Recca, BB-hez jarok.


Eszter, megkérdezem a férjemet majd, hatha tud ö is valamit, most sajnos nincs itt, talan hétföre lesz valasz. Remélem addig birni fogja a muskatli...
A dohanylevelet mar hallottam ruhamoly ellen, lehet, hogy muslinca ellen is jo (nagyon büdi).

Szerintem valami kavaras lehett a piacon, CD mar nem volt, mikor mentem és azt mondta a Mannaraxos emberke, h 2 cd-t adott egy embernek. Nem tudom elvitte-e valaki, vagy 1 helyett kettöt kapott az egyikünk...??
saara
 
 


Eszter, CD-ügy rendben:)
saara
 
 

 
 

Jól van, akkor nem izgulok :)

Szerintetek mi a magyarázat arra, hogy a biopiacon van olyan árus, ahol 800, míg másnál 300 ft (az egyébként gyönyörű és zsenge) cukkíni? Mi lassan cukkínimérgezést kapunk :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Saara, én is hozzá járok :) És szintén gratula :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

Regen nem olvastalak benneteket, de jo otlet volt a ki-hogyan vasarol tema, ha lesz idom en is leirom.

TUdom, hogy megkerdeztem, de eskuszom nem talalom. HOlnap megyunk Budapestre es szeretnek beszerezni mosogatogepbe mososzert. Hova menjek? Es hol van ez a Napra, amit emlegettek!

ezer koszonet ujfent:

judit
jud_it
 
 


Szia Judit!
A Napra és a Hold bolt a 11. kerületben van a Szabolcska Mihaly utcaban (nem tudom hany szam, de kis utca, könnyen megtalalod). A Hold boltban vannak a tisztitoszerek egyébként. Vigyazz, veszélyes hely:)!

Eszter, köszi! régota jarsz hozza? Ha van par perced irnal rola par szot priviben?

Cukkini: Sztem ez egyszerüen attol függ, hogy kinek mennyire vastag a bör a képén...:)
Egyébként azt figyeltem, hogy baromi nagy eltérések vannak a piacon belül...
saara
 
 


Biobaba,
nekem mindegy melyik topikban, de tessék naponta bejelentkezni mostantól!!!!! :D
h_szilvi
 
 


Szia Szilvi! Itt vagyok:) Meg egyben. Holnap megyunk Agihoz 37 hetesre. Egyebkent a melegfronttal kuzdok:(

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, köszi. :)
h_szilvi
 
 


Sziasztok,

azt hiszem itt írtatok a különböző védőoltásokról ha jól emlékszem?! mi a véleményetek a kullancs elleni oltásról? Mi faluban lakunk erdőn-mezőn sokszor járunk van 2 kutya kecske macska stb. szerintetek érdemes beoltani a lányomat? 13 hónapos még nem volt benne kullancs.

Köszi Laura
tabajd
 
 


No, mostmar fenn van a bambusz pelus a Kek Panda honlapjan:)
http://kekpanda.hu/product.php?bid=POPTSBS1&begin=30

Szilvi, voltunk Aginal.
biobaba
 
 


Biobaba, a two size-nal nem okoz gondot a patent? Néztem a bambusz pelust és nekem olyan fura, hogy 3 kg-tol 9 kg-ig jo ugy, h csak patenttal allithato... Tépözar nem lenne praktikusabb?

Nem emlékszel, h a Kék Panda honlapjan kb hol volt a betét, amit a multkor emlitettél (nem a baba féle:)). Nem talalom és most rendelnék mast is onnan, jo lenne egyben...
saara
 
 


Sara!

A legtobb egymeretes pelusnal patenttal allithato a hosszmeret. Arra ertem, ami a tobb meretueknel az S, M, L. Szerintem erre nem is lenne tul jo a tepozar. A tepozar az a derekboseg beallitasnal mukodik inkabb.

Nem talaltam mar maskor sem, de ha beirod a rendelesbe, h intim betet, szerintem tudni fogjak, mirol van szo.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, köszi.
Es hasznaltal betétet a two size-hoz?
saara
 
 


(nedvszivo betétre gondolok nem eldobhatosra).
saara
 
 


Igen, hasznaltam. Az eleve van is hozza, ha jol emlekszem. Persze kicsinel meg nem biztos, h kell, de nekem mar nagyobb volt, mikor azt vettem.

A menstruacios betetet megkerdeztem, ne keresd a honlapon, mert nincs fenn, de attol meg rendelhetsz, van:)

Biobaba
biobaba
 
 


Köszi!
Igen, mar én is megkérdeztem :)
saara
 
 


Nalunk most nagyban megy a bilizés, pelust csak alvashoz és sétahoz hasznalunk. Kaki mostmar nem kerül pelusba.
Szerintetek a pisis pelenkat is 60 fokon kell mosni vagy elég a 40? Mosas elött persze azik ecetes vizben.
Nekem egyszerübb lenne 40 fokon mosni a többi ruhaval...

Mas: mit tudtok a Caola mososzappanrol?
saara
 
 


Sara, en neha mostam 40 fokon pelenkat. Azert tartosan nem tennem, szerintem nem eleg. Bar nekem annyiban jobb volt, h olyan gyerekruhaink vannak, amiket lehet 60 fokon mosni.

Biobaba
biobaba
 
 


Holnaptól két hétig nem leszek gépközelben. Csak győzzem majd bepótolni :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter!

Kellemes pihenést Nektek! :)
osoa75
 
 


Sára, én sokáig 40 fokon mostam, mert valahol azt olvastam, az elég. Aztán egyszer pöttyös lett a fiam popsija, akkor átváltottunk 60 fokra, attól elmúlt.
Ha ruhákkal mosom együtt, akkor a fehérekkel szoktam, amit amúgyis 60 fokon mosnék.

Szerintem próbáld ki nyugodtan, egyből észre fogod venni a popsiján vagy a szagokból, ha nem elég a 40 fok...

(Bár mióta Ági írta, hogy amikor szárazon tartotta, a 90 fok ellenére büdösödtek a pelenkák reggelre, már nincsenek illúzióim, hogy mire elég a 40-60 fok...)
pindi
 
 


Sziasztok!

Saara, rendeltél menstr. betétet? tennél róla esetleg majd képet/beszámolnál, hogy milyen? Én már régőta szeretnék, de még sehol nem futottam bele Mo-n. Ha van másnak, és nem vagyok túl indiszkrét, akkor megtudhatom/juk, kinek hogy vált be?

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

Volt valami tampon helyett is, ami mosható -ha jól emlékszem? Tudtok erről valamit? A betét engem is érdekel :)

Saara!
Nekem is jobb a 60 fok, de mivel néha elfelejtem, hogy apad a peluskészlet, inkább apránként a fehér ruhákkal mosom általában, néhe azért beiktatok 60 fokost is.

Orsi
osoa75
 
 


Liv, nekem bejott a moshato betet. Marmint most a menstrualosra gondolok:) Meg aztan, akinek meg ajanlottam, neki is bejott. O azota szules utan is hasznalta mar, es akkor is jo volt.

En ugy szoktam, h hasznalat utan hideg vizben kicsit atoblitem. Aztan teszem vodorbe.

Biobaba
biobaba
 
 


Liv, rendeltem, de nincs most készleten a Kék Pandanal, szoval nem kaptam még meg, uton van. Ok, majd teszek fel képet . Itt van a link, amit Biobaba feltett nemrég, ott is van egy pici kép.
http://cumfybumfy.co.uk/cumfyshop/produ ... ts_id/1143

Ha minden igaz most egy ideig nem lesz ra szükségem, de mindenesetre nagyon megörültem neki. Nem lehet rosszabb, mint az eldobhatos betét vagy a vatta! :lol:

Régebben asszem egy diva cup nevü menstruacios valamiröl volt szo. Egy ideig nézegettem aztan mégsem rendeltem, mert végülis olyasmi, mint a tampon (ugyanoda kell tenni, ami nem biztos, h jo...).
http://www.divacup.com/

Köszi a tippeket mosas ügyben. Miota visszatértem az ecetes aztatashoz nincs ammonia szag. Azt hiszem vegyesen fogok mosni, hol 40, hol 60 fokon... Majd a többi mosnivalohoz igazitom.
saara
 
 


Köszi csajok. Pont ilyenre gondoltam, mint a link. Nekem sem kell még egy darabig (nem pocak, hanem szopi miatt), de jó tudni, honnanlesz, ha megint kell.

Diva Cup, Mooncup: valahol olvastam, hogy gyengíti a gátizomzatot, és a hüvelyfalat, úgyhogy megriadtam tőle, pedig nem rossz ötlet....

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Liv, azt nem irtam, de az ara is egész normalis sztem. 5 db-os csomagban (mosozsakban) kaphato, a sima pamut natur és fehér 2.190.- /csom, a biopamut 2.490.-/csom.
saara
 
 


Van ezekből többféle méret, vagy egy méret van? Hogy működik? Egy patent rögzíti a bugyi alatt? Már rég gondolkodom, hogy varrni kéne ilyet, de csábít a vásárlás kényelme is...

hordozo
 
 


Saara,

ez a betét engem is érdekelne. pl hogy a mosás hogy megy mint a pelenkáknál 60 fokban? és tisztasági betétben is van ilyen. Mert én is kérdeztem Kék Pandát de nálunk nincs tisztasági betét pedig én olyat szeretnék. Nem tudtok Mo.-n ilyenről?

Köszi laura
tabajd
 
 


Még nem probaltam ki a betétet, de sztem jobb elöször hideg vizzel mosni (a vér ugy jön ki rendesen) aztan mehet a sok fok.

Agi, tudtommal csak 1 méret van. Többet nem tudok, majd Biobaba nyilatkozik, ha erre jar :)
saara
 
 


Egy meret van, de lehet bele tenni plusz reteget. Patent rogziti a bugyi alatt. Azt mar irtam, h en hasznalat utan ugy tettem mosasig vodorbe, h elobb kioblitettem hideg vizzel, kulonben nem jon ki rendesen a ver. Foleg a menses vegen jovo ver maceras. Az mar nem olyan elenk, nehezebben is jon ki. Aztan azon a hofokon mostam, ami epp jott a ruhaknal.

Egyebkent a moshato pelusokhoz hasonloan, ennek is van jo par valtozata kulfoldon, es van par szabasminta is a neten:)

http://www.lunapads.com/
http://www.gladrags.com/
http://www.diapersewing.com/clothpads.htm
http://www.labyrinth.net.au/~obsidian/mi-clothpad.html

ez meg egy kis betettortenelem:)
http://www.mum.org/belts.htm

Biobaba
biobaba
 
 


köszi az info-t, Biobaba.
OFF: gondolom, még egyben...kitartás ebben a melegben! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy belekontárkodok, de már én is néztem korábban ezeket a mosható betéteket. Lehetne pár kérdésem? (bár egyelőre nekem sincs még szükségem rá :) )

Szóval:
Ne csúszik el használat közben?
Úgy kell áztatni, mint a pelust?
Hány darabot érdemes venni belőle?
Mennyire jön ki belőle a vér?

KépKép
livus
 
 


Köszi a betétes, divacup-os infokat. Divacup valakinek volt/van? Tapasztalat? Hogy működik? Betétből mennyit érdemes venni?

Köszi, Orsi
osoa75
 
 


Biobaba!
Kimondhatatlanul hálás vagyok Neked a betétvarrós linkekért! Köszönöm! Alig várom, hogy meg tudjam varrni őket, hát még hogy ki tudjam próbálni!;)

hordozo
 
 


A divacup, mint minden tartósan a hüvelybe helyezett holmi tényleg gyengiti a hüvelyfal izomzatát. A tampon is ezért káros.
Tanultam jó régen intimtornát, ott mondta az oktató csaj, hogy szokták mérni a hüvely izomerejét, és eleinte nagyon meglepődtek, amikor az amúgy feszes izomzatú, gyerektelen huszonéves csajoknak gyengébb volt, mint a 3 gyerekes ötvenes nőknek. A különbség: a fiatalok tampont használnak....
orsko
 
 


Biobaba,

Én is köszönöm a linkeket Ági varrás ügyben milyen anyagot gondoltál használni?

Köszi Laura
tabajd
 
 


Én is hallottam arról, hogy káros a tampon, bár nem az izomzatgyengítő gatásról, hanem másról. Szóval akkor marad a betét...

Mennyit érdemes beszerezni? Saara! Mennyit rendeltél?

Orsi
osoa75
 
 


Biobaba,

Akkor is ezt a fajta betétet használod, ha elmész otthonról? Csak azért kérdem, mert a használtat hogy viszed magaddal, bezacskózod? Ha nem tudod kiöblíteni használat után azonnal hanem mondjuk aszalódik a táskában fél napot, akkor is kijön belőle aminek ki kell jönni?

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Hat attol fugg, mennyi idore megyek el itthonrol. No meg, h epp milyen erossegu a menstruacio. Ha nagyon hosszu ido telne, akkor nem a moshatot hasznalom, hanem a Natracaret v a Fiordilunat. De ez nem volt tul surun.
Majd most szules utan megtapasztalom ujra, mennyire birja, azert eleg reg hasznaltam mar.:)

Biobaba
biobaba
 
 


tabajd
 
 


Ma voltam a kék pandanal atvenni a csomagomat (pelusokat is rendeltem). Betét csak augusztusban lesz :(

Orsi, egyelöre 1 csomagot rendeltem (tehat 5 db-ot) kiprobalasra. Aztan meglatjuk :) Kivancsi vagyok ra nagyon. Néztem mas fajtakat is, de rettenetesen dragak ehez képest.
saara
 
 


Flanelt használtam – merthogy kész az első! Nagyon tetszik! Nem tudom, el merjek-e kezdeni sorozatgyártani kipróbálás nélkül. Nagyon meggyőző, de lehet, hogy jobb óvatosabban nekiállni.
A gyáriakban van bármi vízzáró réteg alul, vagy csak az anyag nedvszívóképessége hat?

hordozo
 
 


Azokban a leírásokban, amiket én láttam, az erősebb vérzéshez ajánlják a nedvességzáró réteget, gyengébbnél és tisztasági betétnél nem kell, merthogy nem ázik át olyan könnyen, mint egy pelenka.
Ezeknél főleg frottírt és flanelt ajánlanak, legfelső rétegnek flanelt, mert az kellemesebb a bőrnek.

Mivel bio méterárut még nem láttam, viszont bio frottír törülközőt igen, már arra is gondoltam, hogy abból lehetne varrni. (Még így is olcsóbb lenne, mint akár a popolinis.) Finom puha anyag volt. Viszont az csak vastagabb, és talán annak a tetejére is elkélne a flanel.

Pindi
pindi
 
 


És erről hallottatok már?
pindi
 
 


Ági,
ha majd tisztasági betétet is varrsz (az is patentos, igaz?), akkor majd sikítok, hogy nekemisnekemis...
h_szilvi
 
 


Arra gondolsz, hogy ugyanolyan, de mondjuk csak egy réteg flanel az egész? Vagy mondjuk kettő? Nekem az a szabásminta tetszett meg, azt próbáltam ki, amelyik két réteg flanelből van varrva, patentos és van egy zsebe, amibe még a betéteket be lehet rakosgatni igény szerint. Szóval lehet úgy hordani, hogy nincs benne betét, akkor kétrétegű. A tisztasági betét ennél kevesebb úgy lehet, ha egy rétegű, meg esetleg ha rövidebb kicsit, vagy vékonyabb vagy ilyesmi.

hordozo
 
 


Pindi, ezt a tampont neztem en is regen.:)
Melyik bio frottir torolkozore gondoltal?

Biobaba
biobaba
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: