Új privát üzeneted érkezett!

Agi, jelentkeztem csipon es haton hordozos tanfolyamra jovo hetfore.
Egy kerdesem lenne csak: mostanaban a pocak miatt csak ezt a kotest hasznalom http://www.youtube.com/watch?v=wsewka-UpkA, neha nagyon kenyelmes neha nem, ugyhogy valamit biztos rosszul csinalok :)
Segitenel majd ebben legyszi?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Nem találtam meg, melyik kötésre gondolsz, de segítek, persze. :)

hordozo
 
 


becsuszott egy vesszo igy tan megy:

http://www.youtube.com/watch?v=wsewka-UpkA
smzsgalf
 
 

 
 

Agi, nem csodalom, h nem talaltad meg! :) nem volt jo a link.
Smzsgalf, KÖSZI! :D
saara
 
 


Matyó!

Neked ghánai a férjed? Hú, most belelkesedtem, voltam ott, csudáravisszavágyom!

Amúgy ez egy Egro, amit varrtál? Sk a szabásminta, vagy szerezted vhonnan? Épp készülök ilyet gyártani én is :)

klári /puma
pumama
 
 


Ez nem ér.. Ez a gyerek nem mászik, nem pipiskedik, nem ugrál, nem hajtépked, csak vár nyugodtan a sorára és ücsörög..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Megnéztem a bababolt babazsákját, illetve a liliputos meitait, de nekem azért nem hasonlítanak teljesen az ergora. (vagy nem is ez a cél, csak félreértettem valamit?)
:oops:

klári /puma
pumama
 
 


Klári, amit Matyo varrt, az a kötős kenguru, Líviáék honlapján van fönt a szabásminta.
www.babakozelben.hu

Konkrétan a szabásminta: http://www.babakozelben.hu/praktikusinfo/varras_mt.htm

Kati
katicabogár
 
 


Puma :) A bababoltos ergo-szerűről még nincs kép fent(szerintem még csak tervben van) , a babazsák pedig most nem kapható - a kék csoda, amit Borcsa emlegetett, bababoltos, ő teszteli, hátha van róla képe - de az nem az ergo.

A mei tai a kötős kenguru, nekem is van saját gyártmány és odavagyok érte - bár msot a kendőért meg mégjobban.
indianyo
 
 


Pont most tudtam meg, hogy liliputiéknál nov. 15 körül bővülni fog a mei tai színválaszték :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

Azt hittem, azzal, hogy kezdünk átállni a kendőzésre, a babakocsit nem kell még a sutba dobni. Milyen praktikus pl. piacozáshoz! (A háti hordozás még csak itthoni téma, csípőn hordozva meg nem könnyű lehet zöldséget válogatni.) De azt a balhét, amit ma a piacon levágtunk, még egyszer nem csinálom végig! Mihelyst másodszor is kikerültem a látóteréből, kész volt a gyerek. :cry: A babakocsi megmarad orvoslátogatónak, esetleg kétfelnőttes sétához, ahol egyikünk ki tudja venni, ha szükség van rá.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Van, aki kiprobalt egy ergot es egy mei tai-t is??
Livus, talan neked van mindketto?

Nagyon kivancsi lennek, h mennyire mas.... :)
saara
 
 


Györgyi, szerintem piacozni nem lehet babakocsival...Itt legalábbis a kispestin lehetetlen. Nagyon szűk a hely, és sokan vannak. Amikor a kisebbikem a hátamra volt kötve, én is legalább négyszer botlottam bele babakocsikba. És a gyerek nem lát semmit...Nekem pont a piacozáshoz eszembe sem jutott babakocsit vinni. Pedig én még nem vagyok babakocsi-száműző :)
Matyo, szép a kengurud!
Ja, a videón az tűnt fel, hogy mennyire jól lehetett bánni ezzel a kendővel. Ha jól olvastam a kommentekben, Storchenwiege. A Nandum nem engedelmeskedik ennyire.
Üdv,
Nuska+
nuska1
 
 


A bababoltos ergo-féle létezik, szintén teszt alatt, illetve nemrég Gergővel készült fotósorozat a használíti útmutatóhoz :lol:
Úgyhogy remélhetőleg hamarosan a honlapon is lesz kép róla.

A kék izéről (sztem az összes ilyen hordozóeszköz koala :) mert a macik a kicsi babát zsebben hordják elől, a nagyobbat háton :wink: ) képet igyekszem csináltatni Rékával, már előkerült a költözésből nem csak a fotómasina, de a letöltőzsineg is :D

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Képzeljétek!

Ma apósom mesélte, amikor látta kicsi lányomat a hátamra varázsolni, hogy gyerekkorában az ő szülőfalujában, Borsod megyében is kendőben vitték a babáikat az asszonyok. Azt mondja, egyszerű, nagy vászonkendő volt, és úgy kötötték föl, mint az afrikai asszonyok: felső csücske mell fölött, alsó a derék alatt.
márti_23
 
 


Nuska:

a babakocsit nem is a háti hordozás, hanem a csípőn hordozás alternatívájának gondoltam a piacon. Fél kézzel elég nehéz vásárolni... A háti hordozást még csak a négy fal között gyakoroljuk, mert nincs megfelelő menetfelszerelésünk. Anyukámtól kérek majd egy méretesebb kabátot, de az rejtély, honnan szerzek a gyereknek pamutsálat. Már több bababoltban is voltam, de csak gyapjú meg polár van, amiket kerülünk ekcéma miatt. Egy puccos boltban pamut is volt 6000 Ft-ért... :shock: Nem tudja valaki, hol tudnánk beszerezni némiképp reálisabb áron? Vagy próbáljam rátekerni a magamét?

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Györgyi! Lehet kötni vagy köttetni valakivel esetleg. Szép pamut fonalakat lehet kapni. De a Tiéd sem rossz ötlet.
Márti! Nekem is ezt mutatta egy öregasszony egyszer az utcán. Nem olyan nagyon rég le is írtam ide a teljes sztorit.

hordozo
 
 


OFF
Györgyi,
milyen vastag pamutsálra gondoltál, és milyen méretben? Rengeteg maradék 100% pamut interlockunk van, a rugalmas kendőink színeiben.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Sziasztok, ígértem nemrég, hogy bemutatok egy hasznos kis kiegészítőt babahordozáshoz, amit Líviától rendeltem. Nos, a mű elkészült, és felavattuk. A honlapon található egy kép a babahordozós esővédőről, ez annak a téli, polár változata.(alatta a gyermek a kötős kenguruban) Ez még sokat fog segíteni az őszi-téli sétákon. A másik kép pedig egy erszényben szunnyadó leánygyermek, szintén produced by Lívia (már az erszény...)
orsi

Kép már nem fázik-zik-zik
Kép erszény alvógaranciával
kamcsatka
 
 


Kedves Puma!

A liliputi meitai valoban nem hasonlit az ergora. Van egy masik termekuk (asszem babazsaknak hivjak), ami olyan, mint az ergo. A multkor lattam is a honlapon, most en se talalom :-( Igaz, akkor is olyan furan volt fent, nem a hordozok kozott, hanem aktulasi ajanlat vagy ilyesmi néven...
Szerintem irj neki, hogy hol van a honlapon vagy kuldjenek kepet vagy ilyesmi. Ha jol emlekszem, az ara 9900 korul volt, es sokfele szinben!

Az jo, ha a meitaiban lesz szinvalasztek, kivancsian varom...

Udv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
laverne
 
 


Kedves Ergo-imádók!

Na ezt nézzétek meg, milyen jó kis képek és leírások (angolul)!http://www.the-ergo-lady.com/learn-ergo-baby-carrier.html#Ergo_Baby_Carrier_Front_Carry_

orsi
kamcsatka
 
 


Márti: de jó!

Sára: igen, ergom és kötős kengurum is van.
Ergoval csak háton hordoztam, kötőssel meg inkább elöl, de néha volt háton is. Viszont mivel ez nem sokszor volt, nem voltam annyira gyakorlott benne...

Viszonylag egyszerű hátravenni a kenguruban is (bár ergoval egyszerűbb szerintem. Főleg kisebb gyereket, aki nem marad nyugton a hátadra fektetve, amíg te kötöznél).
Én, amint a múltkor már ódákat zengtem róla, nagyon kényelmesnek tartom az ergo derékpántját a súlyeloszlás szempontjából. És én azt a csípőmre teszem (nem a derekamra). Ezt a kötőssel nem tudtam megcsinálni.

Viszont a kötős k. a legkisebb méretű hordozónk (nandu, ergo, k.k. a készlet), így bevásárláskor mindig ott van a babakocsiban, vészheyzet esetére.

Hát ennyi jutott eszembe. De tudod, hogy én ergomániás vagyok :lol:

Anikó: ha alőkerül az a liliputis kép, léágyszi linkeld be ide, olyan kíváncsi lennék rá. De én sem találtam a honlapon

KépKép
livus
 
 


Kamcsatka, borítékolni mertem volna, hogy ez a "titok". ;)
pindi
 
 


Valamit nagyoon nem értek :oops: : a mei tai hasonlít az ergora, csak prototípus?

Igazából nekem egy kényelmes hordozóra lenne szükségem, ergot kipróbáltam, az nagyon bejött, de nincs kontrollcsoportom (azazhogy többi hordozó ismerete). Ja, és varrnám, ergo szabásmintám van is, csak még hezitálok...

klári /puma
pumama
 
 


Klári, mei tai (=kötős kenguru) hasonlít az ergóra, a fő különbség, hogy a kapcsok helyett kötni kell.
Már valaki belinkelte Liv oldalát, de azért még egyszer, hogy lásd, miről van szó (meg a reklám kedvéért :)): http://www.babakozelben.hu/bolt/bolt_mt.htm

Szabásminta ugyanott: http://www.babakozelben.hu/praktikusinfo/varras_mt.htm

Pindi
pindi
 
 


Pindi, honnan tudtad??? :roll:
És tetszik? :lol:
kamcsatka
 
 


Lívia: most hirtelen nem is tudom, mekkora sál lenne elég. Ha egybeöltözünk, ahogy Ági javasolta, akkor sztem még marad egy kis űr a gyerek mellkasa és köztem, amit lehet, hogy a sállal lehetne kitölteni. De ezt akkor tudom igazán, ha beszereztem és kipróbáltam egy gigakabátot, ami a hétvégén várható, amikor hazamegyünk a szüleimhez.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Bibibibí nekem is van Lívia féle polárral bélelt kengurutakaróm :D
Már többször használtuk is, egyszerűsíti az öltözködés-vetkőzés témát.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Györgyi, és egy ilyenhez mit szólnál? Van hozzá szabásmintám, bár anélkül is könnyű megvarrni. Szerintem a sál nem olyan fontos, egyrészt mert általában az ilyen piciknek nincs is nyakuk :), másrészt azt tartják, hogy fontos, hogy a nyak körül szabadon áramoljon a levegő, hidegben is. Attól nem fog megfázni, hogy kint van a nyaka, hidd el. Viszont a mellkasát és a te hátadat (vagy a melled/mellkasod, amíg elöl hordod) takarni kell, erre meg ez nagyon jó.

Kamcsatka, régóta szemezek külföldi oldalakon ezzel és az esővédővel, és amikor Liv mutatta az esővédő prototípusát, biztos voltam benne, hogy hamarosan ez is elkészül. :)
Nagyon tetszik és örülök!
Az oldalon nem látom. Lesz?

Pindi
pindi
 
 


Orsi,

ez a link, az ergo-ladys, király. :) Kedvencem a cicajelmezes háti hordozás képsor. :lol: De viccen kívül, nagyon sok info!

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Pindi!

Csak a sálról van szabásmintád? (érdekelne sz is, ill. ha van a pulcsiról, az is :) (épp most fejeztem be a pulcsit, vicces lett)

A meitaiban nincsen szivacs. Emiatt nem túl nehéz vinni a babót? Régi túrázós tapasztalataim szerint a derékpánt csípőre csatolása nagyságrenddel könnyebbé tette a táskacipelést.

klári /puma
pumama
 
 


Livus, koszi :) , szerintem is nagyon kenyelmes a derekpant.

Klari, ha turazni is akartok en emiatt az ergora szavaznek (bar igaz, mei tait meg nem probaltam ugyhogy :oops:). A vallpant is nagyon jo parnazott.

Orsi (Kamcsatka), tenyleg nagyon kiraly az ergos oldal! Nekem a ketgyermekes kepsor tetszett a legjobban, ergoban hatul, elol meg kendo. Lehet igy fogok maszkalni nehany honap mulva? :lol:

Livia, az erdekelne, hogy az esevedot hogyan rogzitjuk a kendohoz. Ha jol ertem kulon pantja van? Es alul?

Mas: nalunk ujra kendo sztrajk van :( Gyerek a sajat laban akar jonni. Eroltetni nem akarom, ne hogy megutalja - meg amugy sem.
Viszont ha nagyobb setara megyunk kendo, babakocsi meg minden nelkul jo lenne egy kis segitseg, mert kezben cipelni hosszutavon huzos.
Arra gondoltam, jo lenne erre egy erszeny. A csipomre raknam es az majdnem olyan, mintha kezben vinnem.
Szerintetek?
Livia?
Valaki probalta mar pocakosan?
saara
 
 


Pindi:

ez a baba-mama sál tényleg jól néz ki, és finnéknél szükség is lehet rá. :) De velem az a helyzet, hogy sálat csak 0 fok alatt hordok (lesz-e még ilyen Magyarországon?), mert nagyon hamar kimelegszem, és ami még cikibb, leizzadok, főleg, ha egy 7,5 kilós fűtőtest van rám erősítve. Maradnék a szimpla gyereksálnál, ami a kis mellkasát is melegíti. Mondjuk, amit ajánlottál, szétszedhető, lehet, hogy tényleg kipróbálom.

Aki próbálta már a kötős kengurut és az ergót is, meg tudná mondani, hogy viszonyul a kettő egymáshoz háti hordozást tekintve? A kendőbe rakás ma kb 6-szori nekifutásra sikerült, és sztem vágja is a lábát. :( Ha apa itt van, meg tudja igazítani, de most inkább leteszem. A hordozóban még az is jó, hogy apa is tudná használni, de nem tudom, megéri-e ergóba invesztálni kötgős helyett.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Sziasztok!

Segítenétek nekem?
Most akarok hordozót venni a picinek. Az egyszerűsége miatt a kötözös kenguru a favoritom.

Lehet már 5 hetes babánál is használni vagy ilyen kicsi babát csak kendőben lehet hordozni?

Előre is köszi :D

Timi
Kép
Kép
nyerkit
 
 


Saara! Sztem ha kendőben rakod a csípődre ugyanott vagy.

hordozo
 
 


Mi túráztunk a Kozyval, a párnázott vállpánt sokat segített.

Csajok, megjött a karikás kendő (amit Szilvi közvetített, újfent köszi!)! Szuper! Nagyon hasznos, hogy párnázott a válla, Sári rögtön bealudt benne, azt hiszem, ez a babáknál az ötös osztályzatot jelenti. Mivel balkezes vagyok pont a másik oldalra tenném Sárit, de 2 perc alatt megszoktam, hogy jobbvállas. Teszek majd képet...

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Akkor Ergo lenne jó nekem. Laverne, írtad a liliputit, ahol most nincs ilyen pszeudo-ergo. Mikor/hoil lehet szerintetek utolérni a magyar változatát? (ami feleannyiba kerül...)

klári /puma
pumama
 
 


Saara,

az esővédőnknek van két pántja felül, és az anyuka hátán megy keresztbe, és alul visszacsatolódik magához. (Nem a hordozóeszközhöz kapcsolódik.)
Erszényügyben: igen, csípőn majdnem olyan, mintha kézben vinnéd. Én pocakosan már csak altatáshoz használtam, fekvő gyerekkel, úgyhogy ebben nem tudok segíteni. Rémlik, hogy egy-két anyuka felpróbálta pocakosan a nagyobbikkal, de nem emlékszem, mi volt a konklúzió.

Györgyi,

Ez a lábvágás engem is zavar, az én Boldimnak minden vágja egy kicsit a lábát, ahogy már írtam is korábban. Az összes hordozóm, ami itthon van. :( A zokni gumija, a pelus széle detto. Folyton mindent igazgatok rajta.

Timi,

majd válaszolnak a többiek is, hogy szerintük a kötős kenguru vagy a kendő jobb-e 1-2 hónapos babáknak, de szerintem a bébi méretén sok múlik. Ha 2-3 kilósan született, akkor én inkább a hordozókendőre szavaznék, zsebes keresztezett vagy bölcsőtartás. Ha nagyobbacska, akkor már jó a kötős kenguru is. (A téli ruha amúgy is ad egy kis plusz stabilitást a babáknak.)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Köszi a segítséget Lívia!

Télen mibe kell a hordozóba öltöztetni? Overallba?

Timi
Kép
Kép
nyerkit
 
 


Sziasztok!

Búcsúzni jöttem. Apa szerint a fórumozás egy időrabló nagy baromság. Elhatároztam, hogy Apának mától mindenben igaza van, elkerülendő, hogy megmártsuk egymásban a konyhakést. :x :D

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Györgyi, hiányozni fogsz!
Egyébként meg van benne valami. Már ami az időrabló részt illeti...
pindi
 
 


Györgyi,

nem rokon a férjed az enyémmel? Mert Férjem is szó szerint ezt mondja...Sőt, még szokta azt is, hogy "és akkor hőbörögsz, hogy nem vagyunk eleget együtt." :roll:
márti_23
 
 


Györgyi! Nekem is nehezemre esik, hogy ura maradjak az időnek fórumozás közben. Nekem ez a fórum sokat ad. Kikapcsol, inspirál, motivál, ötletet, információt ad, ezzel tápod ad a kreativitásomnak, találékonyságomnak, szélesíti a látókörömet. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Férjem nagyon elfogadó alapból is, de azt hiszem, segít neki, hogy mindezt látja rajtam. Sajnálom, hogy elmész. :(

hordozo
 
 


Timi,

nálunk a tavalyi tél hordozós része úgy telt, hogy baba elöl kötős kenguruban tartózkodott, s elég pici volt még ahhoz (szeptember végi születésű ő is :), hogy mindketten beleférjünk papa egyik nagykabátjába, így nem volt szükségünk overallra, csak egy jó meleg sapira :)

Györgyi :(

Viki
vamberyviki
 
 


Timi,
szerintem overall. Azért, mert a nadrág-pulcsi-kabát öltözet remekül össze tud gyűrődni a gyereken, miközben igazgatod. Borzasztó kénylemetlen...

Györgyi,
a férjeknek ez a megnyilvánulása nyitogatja a bicskát a zsebemben. Minimum. Én is leharcoltam ezt anno, és sikerült megértetnem az Emberrel, hogy a szociális kapcsolatok ápolása egyáltalán nem időtrabló baromság, hanem része egy egészséges ember életének. És kicsi gyerekkel otthon lévő anyuka életében különösen fontos, különben besavanyodik, depressziós lesz. Neki ez nem fontos, hiszen naponta érintkezik emberekkel a munkahelyén, beszélget. Mi nem, és a sarki közértes nénivel mégsem lehet az élet nagy kérdéseit, de a kicsiket sem megbeszélni. Nagy áldás az internet az otthon lévő anyukák számára, és nem időrablás.

o
orsko
 
 


Orsko, hmmm, ebben tenyleg van valami. Persze elfajulhat az internetezes is, de mertekkel gyakorolva...

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, persze, nem a függőkről van szó, hanem normális emberekről, akik szeretnek kapcsolatot tartani más normális emberekkel. A mérték pedig mindenütt fontos.

o
orsko
 
 


Orsi (Orsko), teljesen egyetertek! :)
Nalunk ezzel szerencsere nincs problema.
Neha ugy erzem, bekattannek, ha nem lenne ez a lehetoseg.
A masik, h regeteget tanultam a babanettol.
Nem lenne szep didymos kendonk, a bobitammal benaznek, nem fozhetnek hetente Pindi fele lencselevest + a sok otlet, informacio...

ezt nem gondoltam volna, mikor elkezdtem :lol:
saara
 
 


Györgyi :)

Fórumozásról nekem is az a véleményem, hogy mértékkel több haszna van, mint kára :D Én is sokat tanultam már itt, és remélem, még fogok is :)

Szerencsére nálunk sincs ebből gond :)
m_andi
 
 


Mar csak az kell, h Gyorgyi is elolvassa ezt a sok batoritast:)

Elvileg most okt. vegen jelenne meg a continuum concept magyarul. A honlapjukon meg nem latom.

Biobaba
biobaba
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: