Új privát üzeneted érkezett!

Saara :) Piacra szerintem is érdemes korán menni (7-8 körül), és lehetőleg gyerek nélkül. Nem kisgyereknek való, főleg ha van nálad 4-5 teli táska. Nálunk egy héten kétszer van piac (szerda-szombat), de csak szombaton járunk.

Kajapénzt nem számolunk, fogalmam sincs mennyi megy el erre egy hónapban. :roll:

Gyümölcscentrifugáról meggyőztetek, felesleges pénzkidobás. Úgyse használnám annyira sűrűn, hogy megérje.

Biobaba :) És így külön árulnak ilyet, hogy mosható betét, vagy Te készítesz belőle betétet?
m_andi
 
 


Nem, nem a babaknak valo:)
http://cumfybumfy.co.uk/cumfyshop/produ ... ts_id/1143
Kek Pandaban lehet kapni, de most nem lelem a honlapon. No meg varrni is lehet. En azert nem vettem, mert bio pamutot itthon nem arulnak a meteraru boltban:)
biobaba
 
 


no, elirtam, szoval azert nem varrtam:)
biobaba
 
 

 
 

Kösz a csalánteás tippet, biobaba! Nem tudtam, hogy lehet inni várandósan.

Saara, szerintem 10 körül már rettentő a tömeg a biopiacon. Én 8 körül szoktam odaérni, és mire befejezem, már nagyon sokan vannak.

Nyitott Kert szerintem is megbízható, én is szoktam tőlük vásárolni, meg a Rábcakapiaktól, meg a Gódoréktól. Elsőnél és harmadiknál dolgozik(zott) ismerősöm.

m_andi, zakuszkát már leírtam ide egyszer tavaly nyár végén, de ha nem találod, beírom mégegyszer, csak még nem tudom, mikor...

Filmet jövő héten tudom lemásolni, úgy néz ki.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Bocs, félreírtam: Gódor helyett Polyák Mária és Fülöp Jakabot akartam írni :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


A komposzt ladabol vettem ki foldet, ultettem bele viragmagot, hat virag helyett mindenfele elkezdett noni abbol a foldbol. Es a gyoztes 2 to paradicsom lett. Az egyiken mar ott egy pici zold bogyo:)

Eszter, a csalan benne van a varandosok teajaban:) Meg van benne malnalevel, cickafark, citromfu, palastfu, zsurlo. Egyenlo aranyban mind. Es napi 1 csesze. A 36. hettol napi 2.
biobaba
 
 


Ma a piacon komposzt "ladat" arultak 5000 Ft-ért a kerület lakoinak :). Müanyag, de jobb, mint a semmi!
Jo sok mindent begyüjtöttem az "öko satorbol".
Olyan lanyok is voltak, akik környezetneveléssel foglalkoznak, allitolag iskolakba, gimikbe és mindenféle taborokba is el szoktak menni.
http://www.nagyterv.hu/

Ismeritek?

Biobaba, köszi, megkeresem a kék panda honlapjan. Ilyesmit probaltam hazilag késziteni, de lett meggyözö az eredmény....
Ennek az alakja kicsit baratsagosabb, mint a babas féle :)!

Köszönöm a hsz-okat, végül koran mentünk piacozni, kettesben, és egész jol birta a gyerköc.
(és talaltunk nagyon finom paradicsomot 700-ért - haladunk :lol:!)
saara
 
 


Jozsef koruti biobolt julius 2-tol este 6-tol hajnali 1-ig tart nyitva. Ma mondta a ficko a piacon.

Kek Pandabol kaptam bambuszbol keszult moshato pelust. Majd irok tapasztalatot, ha mar beletettem a gyereket. Kb. 4 het mulva:)
biobaba
 
 


Hű, Biobaba, ez most két érdekes hír is egyszerrre! Ezentúl csak éjszaka lesz nyitva a bolt?
És a bambuszpelusról amár annyit hallottam! Te leszel az első itthon, aki ilyet használ?
Na és a paradicsomos történet milyen aranyos :)

Saara :) 700 az már jól hangzik :wink:

indianyo
 
 


Biobaba, megcsinálom ezt a teakeveréket, kösz! :)
Írnál bővebben a bambuszpelusról?
Én egyelőre csak külső bugyikat és fehérítetlen textileket szereztem be az első időszakra. Aztán meglátjuk, Flóra fogje-e még használni a pelusait. Egyelőre kicsit el vagyok kenődve, mert az elején tök jól ment a pisilés, kakilás pelus nélkül, de most bedacosodott, és megint pelusozni kell. Visszatartja különben, és nem hajlandó pisilni, csak rossz helyre...Sajnálom ebben a melegben pelusban...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Hat sokat nem tudok meg irni a bambuszrol. Csak azt, h h nez ki, milyen a tapintasa, meg mondjuk ha kimosom, meg tudom mondani, milyen a szaradasa a masikhoz kepest. Valamennyi PES van benne a bambusz mellett. Allitolag jobb a nedvszivokepessege, mint a pamute. Majd megirom, h tenyleg igy van-e.

A kender is jobb allitolag, mint a pamut, de arrol nem tudok, h lenne itthon. Pedig az Europaban is teremne. Azert a bambusz se errefele ver gyokeret a foldben...

Egyebkent en is pisiltetni szandekozom, de azert nem fogok gyotrodni, ha nem sikerul.
biobaba
 
 


Eszter, ne keseredj el! normalis, h vannak ilyen "visszaesesek". hamarosan ujra menni fog :) nalunk is tokre hullamzik a dolog (es en is szomorkas vagyok, amikor "rosszabb" ;) :lol: bar nalunk egyszerubb, hisz kertben nincs rossz hely :lol:) es Flora meg eleg kicsi is ahhoz, h flottul kellene mar mennie :)

Biobaba, bambusz pelenka :o :D van rola vmi bovebb?
varandosok teaja nagyon jo!! en is ittam vegig :) milyen jo is volt... ;)

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Eszter, mennyi idös Flora? Mikor kezdtétek el a pelus nélküli életet?
saara
 
 


Recca, egyelore csak ilyen infokkal tudok szolgalni, a 4 evesem mar nem fog belepisilni, ugyh az elesitesre - mint mondtam:) - meg 4 hetet kell varni.
Ahogy nezem, a cucc annyira uj meg, h nincs is fenn a Popolini honlapjan (http://www.popolini.com/). Pedig azt hittem, ott azert mar van. A modell az a One Size es a Kombolino, csak nem pamutbol, hanem bambuszbol.
biobaba
 
 


Flóra 2 lesz aug. 1-jén. Kb. egy hónapja kezdtük levenni a pelust. Most megint nem kért, pedig direkt nem is feszegetem a témát, hogy nehogy frusztráljam. Lementek játszótérre Apával, meglátjuk, be kell e vetni a váltóruhát :)

Fura tényleg, hogy kenderpelust miért nem lehet kapni...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Viragoskut féle tejtermékeket (juhturot) lehet kapni Pesten valahol hétköznap?

Köszi.
saara
 
 


A Bioritmusban a Mammutban van néha, meg a Fény utcai piac felső szintjén is szoktam látni Virágoskút féle sajtokat. Hogy konkrétan juhtúró van-e, azt nem tudom...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sáfrány! :) Köszi, ne fáradj, már megtaláltam :wink:

Saara! :) 700 Ft már elég baráti egy biopiacon :wink:
m_andi
 
 


Saara :) Pont újságolni akartam, milyen meglepetés ért tegnap: a helyi - igen vacak - ábécében a diétás részleg teliste virágoskúti lekvárral, padlizsánkrémmel, lecsóval, levekkel, zakuszkával. Tejterméket nem láttam, no meg ez nem is válasz a krédésedre, csak jól esett a lelkemnek a látvány - no meg a pénztárcát is elvékonyítottuk kicsit :wink:
A padlizsánkrém fura volt mondjuk, túl sok benne a tahini, a padlizsán ízét nem is érezni miatta. Na majd holnap jön a zakuszka :)

indianyo
 
 


Indianyo, a viragoskutiak ujabban tesznek szezamkremet a padlizsankrembe???

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba :) Megnéztem: napraforgó van benne, nem szezámkrém. Ettől van olyan erős pörköltmag-íze. Nekem jobb lenne nélküle.

indianyo
 
 


Eszter, hol van a Bioritmus a mamutban??? En csak azt a bioboltot ismerem, ami a mamut 1 alsoszintjén van, ahol a Match (valami virag neve van azt hiszem, de nem ugrik be).
A fény utcai piacon a francia sajtosnal lattal vagy hol pontosan?
Köszi szépen!

Indi, nekünk sem izlik annyira a Viragoskut féle padlizsankrém (nem tudom mi, de vmi nem stimmel benne - nekem) és zakuszka (sztem tul olajos). De a tejtermékek ummmmmm! Lekvarokat még nem probaltam, de hajra :)!

Andi, igen jobb a 700 Ft és tényleg NAGYON finom izes volt. De ebböl sem fogunk lecsot fözni:)!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Indi, egyszerre irtunk:)
Ez az, engem is ez a pörkölt mag-iz zavar!
saara
 
 


En se szeretem a Viragoskuti padlizsankremet:) Amit magam csinalok azt szeretjuk. Beteszem a padlizsant a sutobe v vaslapon sutom at (utobbi meg finomabb, mint a sutos valtozat). Aztan le a hejat (eleg forro), osszetorom, izesitem es van h teszek hozza majonezt is.
biobaba
 
 


Biobaba, a vaslapon padlizsánsütés hogyan van pontosan?
Én mint mindennek, a padlizsánkrémnek is kifejlesztettem a sütő nélküli változatát: kockára vágva kicsi olajon puhára párolom, utána összetöröm és izesitem szokás szerint. A párolás közben, ha van egy paradicsomot is bele szoktam tenni, jobb lesz tőle. Ez nem az a klasszikus padlizsánkrém, amit annyira szeretek, de helyettesitőnek nem rossz.

Indi,
én is szoktam örömködni, hogy már lassan minden sarki közértben lehet biot kapni. Iletve már ott tartok, hogy bosszankodtam a sparban, mert pont nem volt bio tejföl.... most már a friss zöldségen, gyümit és huson kivül simán be lehet mindent szerezni, nem kell átutazni a városon.

o
orsko
 
 


Orsi, regen ugy csinaltam, h feltettem egy vas lemezt a gazlangra, ra a padlizsant egeszben, aztan ott sult. Kell forgatni, meg mellette allni, konnyen odaeghet, ha sokaig magara hagyja az ember. Aztan, ha mar puha, jon a pucolas, szetnyomas, izesites stb. Vaslapom mar nincs, ugyh ontott vas serpenyobe teszem, de a tobbi ugyanaz:) Sutobe is hejastol megy egyebkent, de a vaslap jobb. Erdelyben is igy csinaltak, es szerintem igy sokkal finomabb. Ha meg lenne kemencem, akkor a meleg hamuba dobnam, de ott is nagyon resen kell lenni, mert hamar sul. Lepenyt mar dobtam forro hamuba, aztan majdnem lassu voltam a kiszedessel:)
biobaba
 
 


Saara, a Mammut 2 ben van a 3.-on hátul a sarokban. A Jeans Clubnál.
Bolti padlizsánkrémet még sose próbáltam...viszont én is szoktam majonézezni, amit szintén Erdélyben tanultam. Sütöttem már platnin a padlizsánt, de nem éreztem nagy különbséget. Szerintem pont attól jó, ha odaég. Az enyémnek mindig szenes a héja, amikor kiveszem. Viszont a vaslap mellett tényleg ott kell állni.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Igen, vaslapon is ugy megeg, es pont amiatt tok jo:)
biobaba
 
 


Biobaba :) Hol szerezhető be a homeopor? Most épp szüksége lenne rá egy ismerősömnek.

Ági :) kérdeztem a múltkor a sajtkészítést: én egyelőre csak az indiai sajtot (panír), illetve a krémsajtot joghurtból és a túrósajtot készítem, ezek egyszerű és gyors dolgok. Másra itt nincs lehetőpség.

indianyo
 
 


Indianyo, en a baratnomtol kaptam, o meg valoszinuleg Gereb Agiektol.
biobaba
 
 


Biobaba :) Köszi, akkor még futok egy-két kört, elég sürgős.

indianyo
 
 


Ha mehgorcsei vannak, arra meg jo lehet a magnesia phosphorica 9CH. Talan meg Szoke Henriknel lehet probalkozni. Gyogyszertarban itthon tudtommal nincs Briophyllum. Kerdezd meg Agiekat is. Nekik lehet, h van elado is. Ugy 3000 Ft korul lehet.
biobaba
 
 


Biobaba :) Köszönöm szépen! továbbítottam.

Sára :) Gratulálok az új csíkodhoz :)

indianyo
 
 


Saara :) Én is gratulálok a picurihoz! :D
m_andi
 
 


Sziasztok!
Aktuális:
van valakinek bevált, jó praktikája szúnyogriasztásra?
Vettem egy elektromos kütyüt, de csak itthon olvastam el, milyen veszélyes szer, nem szabad pl. olyan szobában használni, ahol akvárium van. Ezek után ugye nem szívesen teszi be az ember lánya a gyerekszobába...A két gyerekkel voltam vásárláskor, és ilyenkor úgy sietek, nem olvasok figyelmesen :oops:
Azt viszont tavalyról tudom, hogy a nagyobbikom képes véresre vakarni a csípéseit, az árnikakrém sem segít sokat. Fix szúnyoghálót nem tudunk feltenni, mert abban a a szobában teregetek, levehető szúnyoghálóra most nincs keret és amúgy is anyósoméknál leszünk a nyáron rengeteget, ott sincs háló (szúnyog is kevesebb, de azért akad).
Érdekelne bőrre kenhető szer is, meg esetleg olyan, ami a levegőbe kerülve űzi el a kis vérszívókat. Vagy valami, ami a csípés viszketését enyhíti...
Köszönöm!
Nuska
nuska1
 
 


Szia Nuska! Épp most kísérletezünk a homeopátiás szerekkel, ugyanis mindketten a kisfiammal extra érzékenyek vagyunk a rovarcsípésre.

Egyelőre még 2 hétig próbálkozunk a Ledum pallustre C12/15 ös potenciállal heti 1*5 bogyóval (két hete kezdtük, már láényegesen kevesebb a csípés, de még korántsem állunk nullán.

Ha nem érünk el teljes eredményt, akkor a Staphysagria c/d 30 lesz a köverthező alany. Elméletileg mindkettő jó - persze egyeznie kell a homeopátiás alkattal.

Ha már megtörtént a csípés, akkor Apis mellifica C9-12-15 valamelyikéből naponta 3-4*5 bogyó, ugyenz az adagolás a Ledum Pallustréből is, de ott csak a C6 jó, nagyobb potenciál már csak a megelőzésre jó.

Létezik egyébként elektromos/ultrahangos szúnyogriasztó - annak idejéna Sorokséri útona Megatoys nevű áruházban lehetett kapni, amióta elköltöztek, már nem kapok sehol. Ez vegyszermentes. Valamint hatásos volt nálunk a Galaktiv Bio (DM-ben kapható gázmentes spray) amit a baba ruhájára és bőrére lehet fújni. Szabadtéren elág gyenge, de így a lakásban elégnek bizonyult. Msot a kísérlet alatt szüneteltetjük.

indianyo
 
 


Szunyogokrol jut eszembe:
itt van mindenfele problemas rovarriaszto:
http://href.hu/x/2zf7
biobaba
 
 


Köszönöm, kipróbáljuk a homeos szereket. Egyelőre még nem vészes a szúnyograjzás, és mechanikusan is irtok (örülnek neki a szomszédok biztosan :) ) De ezt az izét, amit vettem, nem dugom be többet a konnektorba. Csak azt nem tudom, hogy akkor mit csináljak vele? Vigyem hulladékudvarba?Azt írja a csomagoláson, hogy csatornába nem kerülhet, és a vízi élőlényekre nagyon veszélyes.
Nuska
nuska1
 
 


Sziasztok, megint én :)
Indi, találtam a neten egy ilyet:
http://www.harps.hu/termekek/elektromos ... iol_hu.htm
Ilyenre gondoltál?
Nuska
nuska1
 
 


hmm jól hangzik ez a vegyszermentes szúnyog, meg rovarriasztás.
azt írják az emberre nincs hatással :roll: nekem azért vannak kétségeim.
a nem hallható hangok is nagyon kellemetlenül tudják érinteni az ember kedélyét mondjuk. Alvás közben ráadásul még nyitottabb is az ember az ilyesmire.
vagy ez csak bennem merül fel?
savitri
 
 


Indianyó!
Sajtrecepteidet leírnád a receptes topicban? Lehet, hogy én is ezeket ismerem, de hátha nem! Köszi!

hordozo
 
 


Sziasztok!

Bocs a betörésért, majd egyszer talán nem csak olvaslak benneteket...

Indi,
írtam e-mailt, hogy van Bryophyllumom, szólj, ha kell, ha nem, akkor visszaviszem Ágiéknak a jövő héten.

Zsizsa
zsizsa
 
 


Nuska :) Amit mi használtunk, az 3000 ft-ba került, hmmm.

Szávitri :) Nagyon igazad van, nekem is eszembe jutott ez annak idején. Viszont mi annyira érzékenyek vagyunk a rovarcsípésre, hogy kellett valami hatékony megoldás, a legkevésbé káros akkor az volt. Remélem, bejön ez a homeo dolog, mert ez aztán tényleg nem káros semmilyen szinten.

indianyo
 
 


Saara, nagy gratula nektek! :D (es melyik dokihoz jarsz vegul?)
recca
 
 


Indianyó :) Ez a Galaktív Bio spray nem dörzsölődik le alvás közben az ember bőréről? Mert engem előszeretettel kóstolgatnak az ilyen dögök, és már kicsit bizalmatlan vagyok minden ilyesmivel. Olyant nem tudsz, ami nem közvetlen bőrrel érintkezik, hanem mondjuk levegőbe párolog?
m_andi
 
 


Zsizsa :) Hű, csak msot látom, köszi, megkérdezem a mamakollégát, hgoy mit szól hozzá és visszaírok. Köszi!

Andi :) én magamra épp csak fújok egy kicsit, a ruhára is szoktam, a dedre kicsit többet - főleg a ruhájára és a hajára, de mivel ez már a közös sarokban lévő ágyikónkban történik, így az ágy is beszívja az illatot. Eddig működött a dolog. Nem ismerek más ártalmatlan vegyszerből készültet, ezt is szívesen hagyom el.

indianyo
 
 


Nagyon izgalmas cikket találtam arról, hogy a bioüzemanyagok gyártása súlyos csapást is jelenthet akár fejlődő országok gazdaságára. Na, ezt meg is blogolom, kattog az agyam :)

http://www.geographic.hu/index.php?act= ... =3&id=9581

indianyo
 
 


Segítség! Ellepték a dísznövényeim a muslincák, és félek, szép lassan lehervasztják az összeset. Van valami ötletetek?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sáfrány :) Én hallottam már a csalán-permetről, biokertészek használják, csak sajnos nem tudom, pontosan mire is jó, meg hogy kell elkészíteni. De ha vki tudja, írja le! :wink:
m_andi
 
 


Sziasztok!
Sáfrány, anyósom dohánylevelet áztat vízbe, azzal spricceli a leveleket.
szilikon
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: