Új privát üzeneted érkezett!

Györgyi! Azt nem mondanám, hogy nem fordulhat elő, de szerintem nagyságrenddel kevesebbszer. Gyakori, hogy a babák nincsenek oda a kezdeti gyakorlásokért. Ez egy holtpont. Érdemes egy picit „erőltetni” (pár percről van szó és azért nem olyan nagy a tragédia), mert túllendültök a holtponton és onnantól már megy minden. Szívesen segítek. Ha szeretnéd megtanulni, de további segítségre, megerősítésre van szükséged, gyere el egy háton hordozás 2. alkalomra! Ha jól gondolom, még nem voltál, de ha véletelnül igen, gyere el nyugodtan mégegyszer! A tanfolyam 2. alkalma az anyukák 98%-ának szokott kelleni ahhoz, hogy megtanulják a háton hordozást (úgy, hogy az tökéletesen kényelmes is legyen).

hordozo
 
 


Ági: tegnap láttam Nóri csodás bordó Lanáját! Annyira széééép!!!! És micsoda "vékony", vagy hogy mondjam.. Olyan lágy. Nagyon szuper! :)
(Na persze legjobban annak örülök, hogy kendőre váltott! :) :wink: )

KépKép
livus
 
 


Ja, és Biobaba: légyszi kérünk képet a poncsoról! :)

KépKép
livus
 
 

 
 

Ági, akartam írni neked, hogy ha a Visegrádi utcába hamarabb jön össze a gyakorlott hordozós tanfolyam (úgy láttam, Líviának az jobb helyszín), nekem az is jó.
Köszönöm!
Nuska+
nuska1
 
 


Ok, Nuska, köszi! Most már be fogom tervezni hamarost.

hordozo
 
 


Ergo: a www.bababolt.com -on lesz, a gyakorlatban ter. képviselőkőn keresztül már van magyar változat, kétféle is.
(Az egyik fajtával voltunk a hordozós sétán) Szvsz érdemes megpróbálni, sztem kényelmesek - bár igazi ergót én még csak máson láttam, úgyhogy összehasonlítani nem tudom.

Én akkor használom a kék csodát :) ha messzebb megyünk, de a végcélnál hosszabb időre lerakom Gergőt, főleg ha szabadban kell visszavenni, mert nem lóg a koszba.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Heló Lányok, én vagyok a kendővel nem, de minden mással barátkozó hordozós :? Csak egy kis visszajelzést és "reklámot" szeretnék eme fórumon elhelyezni: miután rendeltem Németországból egy BabyHawk Mei Tait, és nagyon jónak találtam, úgy döntöttem, hogy Lívia "boltjába" is benézek személyesen. Ez azt jelenti, hogy az ő honlapját is ötszázszor tanulmányoztam át, mint a külföldieket, és felkeltette az érdeklődésemet. Szóval ma volt a nagy nap, hogy elmentem hozzá, és egyből nem tudtam nemet mondani egy kötős kengurura... Inkább Kozy típusú, mint Babyhawk (az kicsit merevebb), nagyon korrekt minőség, és főleg, nagyon korrekt ár!!! A Babyhawk ára 85 Euró volt! Líviáé kb. a harmada... És higyjétek el, nincs releváns különbség. A design is gyönyörű, ma fel is avattuk, egész Budaörsnek tetszett :lol: . Külön dícséret jár a tisztességes piaci magatartásért, vagyis hogy a honlapján fenn van a varrni tudók kedvéért a szabásminta. Riszpekt. Vajon megálltam ennyi vásárlásnál? Nem! Nemsokára erszényem (pouch) is lesz :D (meg még valami, amira nem vagyok felhatalmazva, hogy elmondjam). Röviden az Ergohoz: nagyon jól el tudom képzelni ezt a hordozót (bár nekem nem annyira tetszik), nem láttam még élőben, és biztos nagyon szuper, de hadd jegyezzem meg, hogy egy kötős kenguru (Mei Tai) véleményem szerint ugyanúgy megfelel a célnak. Tudom, mindenki a saját őrületéhez ragaszkodik... Tehát éljen Lívia és a babaközelbenponthu! Amint akad egy kis időm, felteszek egy értékelést a Thebabywearer.com-ra
üdv orsi
kamcsatka
 
 


Orsi :) TEljesen egyetértek veled. ilyen értelmú posztot már én is irtam anno :wink: Azért a "meg még valami, aminek közlésére nem vagyok felhatalmazva" msot akkor fúrja az oldalunkat? :lol:

Én msot egy kellemetlen eset miatt kérdezek:

A korai fejlesztőben az összes ismerősömet kiosztják, amiért kendőznek. Ez még hagyján, ezen tudnánk segiteni, de az egyik 3 hósan még nem forgó kisfiú anyukájának (hogy miért ment oda, ezt én nem tudom, igy ezt ne is részletezzük) azt vágták a fejéhez, hogy ez a gyerek nem is fog forogni és ő maga tehet csak róla, mert a kendőzéssel tönkretette. Ő már első gyerekkel is kendőzött, utána az én hatásomra (is) rugalmas kendővel hordozta ezt a babácskát eleinte, majd elment házi tanitónkhoz :wink: egy háti hordozós tanfolyamra és remekül hodoz(ott eddig). Mivel az ismerősömet ez mélyen érintette, velem sem beszélte még meg a dolgot, én gondoltam, hgoy segitenék neki annyiban, hogy megteszem az első lépéseket, ne magát hibáztassa. Nos tehát segitsetek: mivel tudnám meggyőzni, hgoy ez igy téves információ, sőt abszolú hozzá nem értés?
Esetleg a korai fejlesztősüknek is tudnánk infot szolgáltatni emigyen.
indianyo
 
 


Jaj, Indianyó, nem is tudom, gyógypedagógus az ilyen, aki azt mondja egy három!!! hónaposan még nem forgó gyerek anyukájának, hogy nem is fog forogni, mert kendőznek?! Mert én gyp-s vagyok, és helyette is igen szégyellem magamat...Nem tudom, mi a probléma, mivel foglalkozik a kedves kolléga, de szerintem a gyp-s szemlélet _alapból_ és _kiindulásból_ megköveteli, hogy belehelyezkedjünk a másik lelkivilágába, és ha gondunk van a szülővel, azt tudni kell _jól_ megmondani. Emberségnek is nevezhetném, empátiának is, mindegy...De a mi szakmánkban kötelező.
Nuska+
nuska1
 
 


Őrület mik vannak...
Gyógyped(re szoruló :twisted: ) néninek üzenném, hogy a háromból az forgott (és csinált minden más mozgást is) legkésőbb, aki 8 évesen találkozott kendővel először...

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Húúú, de mérges voltam tegnap este! Azt hittem, el sem ment a kommentem, most látom, hogy mégis.
Lehiggadtam, és bár nem szakterületem a mozgásfejlődés (logopédus volnék), ez jutott eszembe:
talán az lehet a gond, hogy a gyp-s úgy gondolja, hogy a gyerek ki sem jön a kendőből, és az anyukáján van egész nap. Meg kellene neki mondani, hogy azért egy megszállott kendős is biztosít a gyerekének elegendő szabad mozgási lehetőséget, kiteszi a földre-járókába tekeregni, ismerkedni, nézelődni, amikor ébren van, és ehhez van kedve. Nekem annak idején azt mondta egy pszichológus, hogy mindent lehet ésszerű határokon belül. Lehet a gyerek hordozóban-babakocsiban (kendőben), csak találkozzon minél több helyzettel, és egy pozícióban ne üljön-feküdjön órák hosszat. Nyilván nem az éjszakai alvásról beszélt, hanem arról, hogy vannak olyan anyukák, akik órákra beteszik a gyereket a babahordozó kosárba, aztán magukkal viszik a konyhába, majd be az autóba, majd rá a babakocsira vásárlás közben, és szegény gyerek órákat ül és alszik benne. Talán úgy gondolja a kolléga hogy a kendőben ugyanez történik. Pedig szerintem aki kendőzik, az igazán tudja, hogy mi kell a gyerek mozgásfejlődésének.
Ja, és meg lehetne említeni neki azt a híres kísérletet (ld. Mérei-Binét Gyermeklélektan), amiben olyan gyerekeket néztek, akik egy éves korukig (vagy fél, nem emlékszem pontosan, a könyvem meg elásva) szorosan bebugyolálva feküdtek egy bölcsőben, mindenfajta mozgási lehetőségtől megfosztva, mert abban a kultúrában ez így volt szokás. VISZONT: mindig volt körülöttük valaki, és a szociális ingerek bőségesen érték őket. Amint kikerültek a pólyából, hihetetlen gyorsasággal érték utol mozgásfejlődésben a kortársaikat. Ha felkelnek a gyerekek, megkeresem a kutatás pontos nevét, hogy lehessen rá hivatkozni.

Más: Borcsa, Orsi (kamcsatka), ne fájdítsátok má' a szívemet a magyar Ergoval, és Lívia kötős kengurujával...Én érzem, hogy nekem is kell egy ilyen, de a didy Jakob után most nem merek mondani semmit a családnak :)
Szép napot nektek!
Nuska+
nuska1
 
 


nuska, megelőztél! Én is ezt a megfigyelést akartam írni. Albániában volt. Ha jól emlékszem, Kajava volt a helység neve. :)

KépKép
livus
 
 


el kellett mennem közben egy szopira... Szóval még azt akartam írni, hogy ezek a gyerekek nem is pusztán bebugyolálva voltak, hanem le voltak kötözve a bölcsőhöz. :shock: A bölcső egy sötét szobában volt. És ahogy Nuska is írta: az anya (vagy más csládtagok?) nagyon sokat odamentek hozzá, beszéltek, énekeltek neki. És nekem úgy rémlik, hogy a vizsgálatból az is kiderült, hogy ezek a gyerekek bár mozgásfejlődés terén jócskán le voltak maradva (nem lekötözött) kortársaiktól, szociális téren fejlettebbek voltak :!: (a mozgásbeli lemaradást pedig gyorsan behozták, ahogy Nuska is írta)

Tehát én ebből az alábbi következtetéseket vonom le:
1. ha a sokat hordozott baba esetleg le is marad a mozgásfejlődésben, nem gond, mert gyorsan bepótolja majd
2. a hordozott babát minden valószínűséggel több szociális inger éri, mint a sötét szobában lekötözöttet :arrow: nagyon jó eséllyel jóval fejlettebb lesz ezen a téren a nem hordozott kortársaihoz képest.

És még a fejlesztős részhez az is hozzátarozik szerintem, hogy a hordozott baba vesztibuláris rendszerét is sok inger éri :arrow: valószínűleg jó lesz az egyensúlyérzéke. És véleményem szerint a ritmusérzék fejlődésére is jó htással van mindez: az anya járása egyenletes ritmusú.

KépKép
livus
 
 


Van egy konduktor végzettségű ismerősöm, aki gyakorló kisgyerekes anyuka is. Nagyon meglepődtem, amikor azt mondta, hogy 3 hós koráig nem fogja kendőbe tenni a gyerekét, mert nem tesz jót neki. Szerintem ez az okatatásuk következménye.
Lehetne egy kampányt tartani a gyógypedagógusok és hasonló szakemberek körében a szemléletváltás ügyében....

o
orsko
 
 


Igen, Livus, aki korán kel, tudod... köszönöm, közben előkerestem a könyvet, nem is volt elásva :)
Igen, Albánia, Kavaja, Danzinger és Frankl kísérlete (id. Mérei-Binét: Gyermeklélektan, Gondolat, 1985., 29-31.o.)
Csak pár mondat azok kedvéért, akik nem ismerik a könyvet:
A csecsemők életük első évét egy fabölcsőben töltötték, lekötözve...ebben a helyzetben folyt a szoptatás is...a kötözőrongyokat csak a fürdetéskor oldották ki. A gy.-nek nincs játékszerük sem. Az anya önmagát adja...szüntelen jövés-menés van a házban. Mozgásfejlődésükben elmaradtak, kontaktuskészség területén még a máskülönben leggyengébb gyerek is meghaladta életkori szintjét.
Ha az anya állandóan jelen van a gyerek életében, akkor súlyos akadályoztatás ellenére is hatóképesek maradnak a cselekvés érzelmi indítékai, s ez néhány óra alatt-ha a mozgás szabaddá válik- tárgyi irányulásban is megmutatkozhat.
Biztosan benne van a nagy Fejlődéslélektan könyvben is (Osiris Kiadó), nekem az sajnos nincs meg, pedig alapmű egy gyp-nak. De a Mérei-Binét is az...
A konduktorok képzését nem ismerem, egészen más, mint a gyp-seké.
Üdv
Nuska+
nuska1
 
 


Igen, azt elfelejtettem irni, hgoy az illető Pető-módszert alkalmaz, akkor ez megmagyarázza, ezek szerint az ő képzésükben van a hiba. Elég szomorú, hogy ennyire merevek és nem is próbálnak meg tájékozódni, mielőtt jól felzaklatnák szegény anyukákat :(
indianyo
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h

Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112 (a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”

Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban,
vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő, név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005
dotti
 
 


Sajnos a Petőről nem az első rossz, amit hallok. Más anyukától is azt hallottam, hogy nagyon nem hagyják békén a babákat, hanem egyfolytában, mindenáron fejleszteni-fejleszteni-fejleszteni akarnak. A maga érvényességi körében azt gondolom jónak kell lennie, amit csinálnak, de nekem most úgy tűnik, mereven ráhúzzák ezt válogatatlanul minden babára. Amit a kendőről mondtak, szöges ellentétben áll minden információnak, amit én a kendőről tudok. Tudományosan is alátámasztott információim szerint a (helyesen kivitelezett) kendőben hordozás előnyösen hat a csípőfejlődésre, csontfejlődésre, izomfejlődésre, gerincfejlődésre az agy fejlődésére, a lelki fejlődésre; mindezeken keresztül a mozgásfejlődésre, a szociális fejlődésre, az egész személyiségfejlődésre. Lehet, hogy kihagytam valamit. ;)

hordozo
 
 


Sziasztok!

A mai ominózus napon, mikoris kivonultunk rubin színű Lana kendőnkkel a világba, hazafelé ugrabugrálva, s kendővéget derekamon igazgatva meglepetten vettem észre egy kemény izét a végén. Hát látom, hogy az ott egy tépőzár, benne egy felismerhetetlen, kaviccsá töppedt, málló képződmény. Valószínűleg a kimosott használati útmutató.Na ez volt az én entrée-m a Lana kendő világába :)
márti_23
 
 


Márti!

:D :D
Lana nagyon jó, örülök, hogy ezen gyakoroltunk nagyrészt.
Ma viszont megjött a névnapi ajándékom, egy Katja!!!
Így anyagra másnak tűnik, sokkal könnyebb és nem is annyira széles, mint a Lanánk.

Majd beszámolok a tapasztalatokról! :(
Orsi
osoa75
 
 


Ilyet szerettem volna: :)
bocsi
osoa75
 
 


JAj, azt kifelejtettem, hogy áztattam egy éjszakán át mosás előtt. Szóval a zsebecskét azonmód visszacsuktam, még gyűjtöm a lelki erőt, hogy kipucováljam...
hihihihihihi
márti_23
 
 


Márti! :D

hordozo
 
 


Orsi, Lana is meg Katja is?! irigyirigy :lol:

Isten éltessen minden hordozó-Orsolyát!

Nuska+
nuska1
 
 


Köszi Nuska! :)

Katja-nal nevettem egy jót ma, mert a dobozon 3 éves korig ajánlják-elvileg. A nagyot (3,5) ma férjem vitte (őt nem hordoztuk, nem is akarta, de nagyon fáradt volt már) és egyből bealudt benne és klassz volt. Szóval jó!!! :)



Orsi
osoa75
 
 


Én is megszólítva érzem magam, ezért köszönöm a jókívánságot, Nuska! Halkan megjegyzem, terjed a "kór", sétáink közben többen szemet vetettek a hordozó(i)mra... (Jelenleg csak 3 van, de úton a 4. és szemezek még eggyel) Ha gyönyörűt akartok látni, nézzétek meg a comfyjoey.com honlapon az erszényeket (pouch)... Még jó, hogy USA-ból tuti nem akarok rendelni, mert kissé drága+ vám, stb. Megint bocs a kendősöktől. Egy kérdés: a fenti téma kapcsán talán lemaradtam valamiről, de a korai fejlesztők mivel is magyarázzák a korai (0-3 hó) hordozás helytelenségét? Ez most ellentmond kábé mindennek, amit eddig olvastam.

orsi
kamcsatka
 
 


Ági: Bár úgy jöttünk el a tanfolyamról, hogy Árnika ordított, az utcán hamar jobb kedvre derült, és végigénekelte, -kurjongatta az utat a hátamon Moszkva térig, feldobva ezzel egy kicsit a hatos villamosba zsúfolódott utasok hangulatát. :D
Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Orsi,
mi a különbség a Lana és a Katja közt?
márti_23
 
 


Újabb fejezet köv.
Ma este, hogy a fél világ csodálta Lanánkat, amint masíroztunk, mégiscsak kivettem az úton a töpörödött papírost. Hát, atyavilág, kötési módokat mutat be! Oh. Most már sajnálom, hogy így történt. :roll: Mért nem lehet visszatekerni a múltat, he.
márti_23
 
 


Marti, szerintem lefenymasoltathatsz magadnak egyet. Ha nagyon szeretnel. Vannak meg eladatlan Lana kendok, amiknek a zsebecskejeben van utmutato. Kerdezd meg Agit:)

Biobaba
biobaba
 
 


Márti! Hisz mondtam, hogy adok egy másikat, pont van egy! (4 kötés leírása van benne: egyszerű bölcső, X-hordozás csomó elöl, egyszerű háton hordozás és egyszerű csípőnülés; ezek egy részét megkaptad a tanfolyamon.)
Györgyi! Kösz a visszajelzést! Biztos voltam benne, hogy így lesz, mert Árnikának látnivalóan nagyon melege volt indulás előtt a szobában, kabátban. Úgy örültem, hogy annyira rá tudtál hangolódni a háton hordozásra, hogy a hátadon vitted haza Árnikát!

hordozo
 
 


Ági :)

Hát persze hogy, sőt :) Csak olyan jól esett itt kinevetgélnem nyíltan, ország-világ előtt magam :) Azért írtam még be, hogy miképp alakult a dolog :D Puszi
márti_23
 
 


Márti!

Egyelőre nincs sok tapasztalatom, Lana más, azt már jól ismerem. vastagabb, nehezebb (és nekünk hosszabb). Katját hamar beteszem, bárhová magunkkal viszem és nincs annyi anyag ugye, könnyebb megkötni is. Majd tesztelem és beszámolok. Viszont a csíkjai gyönyörűek, abban mindig gyönyörködöm! :lol:

Ja és a nagyobb a múltkori alvás után állandóan háton szeretne lenni :)

Orsi
osoa75
 
 


Orsi, boldog névnapot (utolag)! :)
Mekkora Katyat vettetek vegul?
Legyszi majd szamolj be, mennyire valik be!

Nuska, én a Jakob miatt irigy-irigy :wink: Gyonyoru szerintem, nezem az e-bay-t, hatha egyszer ingyen adnak egyet 8)

Indi, egy dolgot nem ertek: miert baj, h nem forog egy 3 hos gyermek? Enyem speciel jo 7 hosan produkalt eloszor ilyet (es nem mondanam, h ejjel-nappal rajtam logott..).
Engem is erdelene, amit kamcsatka kerdezett: korai hordozas miert helytelen szerintuk?

Agi, nagyon izgat, amit a helyes-nem helyes hati hordozasrol irtal, holnap lehet beiratkozom okt. 29-re.... :?
Vincust mostanaban cipelem, biztos nem artana.
Csak azt sajnalom, h nem sikerult meg olyan megoldast talalnom, h mindketten jol be legyunk bugyolalva (egyutt) es ne fazzunk. Olyan kabatom nincs. Lehet vmi nagy pledet kellene hasznalnom ahogy irta valaki regebben, nem tudom :? Nagyon fazos vagyok!
saara
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy "csak úgy" írok ide, látom, nagyon jól összeszokott társaság van itt. Azt is látom, hogy nagyon informáltak vagytok a hordozókendők, hordozás terén. A segítségeteket szeretném kérni. Kislányom 6 hónapos volt, mikor kaptam a férjemtől szülinapomra egy kendőt. Nagyon szeretjük az óta is. Sára már 13 hónapos, eddig elöl kötöttem meg, úgy használtam. De úgy látom, talán már jobban érdekelné a háton hordozás. Egyszer próbáltam csak felkötni hátra, de akkor nagyon nem éreztem biztonságosnak. Lehet, hogy csak rosszul kötöttem meg. De győzzetek meg légyszi, hogy a háton hordozás is olyan jó, mint az elöl. Ill. mennyi idős korig lehet, praktikus elöl hordozni?

Segítségeteket előre is köszönöm!
Katica

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Szia Katica!
Először mindenki "csak úgy" ír ide :)
Elvileg az elöl hordozás a baba 6-7 kilós koráig van kitalálva, utána sokkal kényelmesebb és bírhatóbb a háti. A háti hordozás nem olyan jó, hanem sokkal jobb ekkora súly fölött! A babák is jobban szeretik, mert többet látnak. Az, hogy nem érezted biztonságosnak elsőre, nem csoda, mert elsőre nehezen sikerül tökéletesre, de hamar rutint lehet szerezni. Mi alapján kötötted a kendőt? Én mindenképp ajánlanám, hogy próbálj meg eljutni egy tanfolyamra, vagy valakihez, aki régóta hordoz háton. Vannak a neten elég használható videók is a megkötésekről, nézegettél ilyesmit?
Érdemes megtanulni háton hordozni, új dimenziókat nyit :wink:

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Katica! Safrany minden lényegeset leírt, de azért válaszolok én is, ha egyszer az a feladat, hogy győzzünk meg. ;) Ha tudod a módját, akkor a háton hordozás tökéletesen biztonságos. Számomra akkora a különbség a háton hordozás és az elöl hordozás között, amekkora az elöl hordozás és a nem-kendős-lét között. A baba 5-7kg-os súlyától kezdve a hordozó személy gerince és medencealapja szempontjából egészségtelen az elöl hordozás. Onnantól a csípőn és a háton hordozásé a terep. Szerintem ne higyj nekünk egy szót se! Tanuld meg és próbáld ki! ;)

hordozo
 
 


Katica, a háti hordozást meg kell tanulni...Én csak a második gyerekemnél kezdtem, egy éves kora után, először videóról tanulgattam, utána elmentem Ágihoz egy tanfolyamra. Azóta már nagyon megy ám! :wink: Néha érdeklődő anyukáknak a játszótéren is megmutatom, és piacra is így járunk, itthon is sokat van rajtam, és még bírom, pedig pocakban a harmadik. :D Ma is jól jött, beteg a lelkemszotty, nagyon kellettem neki, ment is a hátamra. Szerintem Sárád egy évesen szeretni fogja. A nagyobbikom is felkéredzkedne, de őt már nem bírom, három éves és 14 kiló...Pocak nélkül őt is vinném.

Saara, hidd el, úgy várom, hogy végre megérkezzen a Jakob, csak attól tartok, addigra olyan nagy pocakom lesz, hogy nem fogom tudni kipróbálni a gyerekkel, várnom kell majd áprilisig. Te még viszed Vincét? Bírod?
Nuska+
nuska1
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy ilyen hamar válaszoltatok nekem!
Nahát, ezt nem tudtam, hogy 6-7 kg--ig van kitalálva az elöl hordozás. Sára bizony már 10-11 kg között van. Mondjuk az esetek nagy többségében, ha a férjemmel együtt megyünk, akkor rákötöm a lányt, így szegénykém ő cipelte.

Safrany, Nandu kendőm van, a fényképes leírásból próbáltam megkötni.

Nuska, gratulálok a harmadik picúrkához!

Akkor nem adom fel, próbálkozni fogok bőszen, ha meg nem megy, akkor irány a tanfolyam :D Köszönöm nektek a segítséget!

Katica

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Katica, köszönjük :D
Nem akarlak elkeseríteni, de nekem annak idején nem ment a Nandu fényképes leírásából a háti hordozás megtanulása...Igaz, ez 3 éve volt, azóta változhatott a kötési útmutatójuk. Az igazi lökést a www.youtube.com-on található videók jelentették, utána pedig a tanfolyam. Sok olyan apró részlet van, meg trükk, amit az tud a legjoban megmutatni, aki már sokszor csinálta.
Ha kicsit visszaolvasol, valamikor április-május környékén itt, a topikon belül volt téma a háti hordozás. Akkor kezdtem én is próbálkozni vele. Ott rengeteg linket is küldtek a lányok.
Ügyeskedjetek!
:wink:
Nuska+
nuska1
 
 


sziasztok

képzeljétek varrtam egy olyan kötős hordozót, amilyet egyikőtök említett...elég jól elvagyunk vele...nem mondom, nem lett a legszebb, de erős, és gyerek sem virnyog, h nem jó :D jobb mint babakocsizni...

ilyen lett...van olyan is ahol a hátamon van, de telefonon, azt meg még nem tudom, h kell hazsnálni,most kaptam :oops: Kép [/img][/url]


a minta rajta egy ghánai szimbólum, ha már...:-) ajelentése:

"the leg of a hen"

symbol of nurturing and discipline

The full name of this symbol translates to "The hen treads on her chicks, but she does not kill them." This represents the ideal nature of parents, being both protective and corrective. An exhortation to nurture children, but a warning not to pamper them
matyo
 
 


Matyo, gratulálok, ez gyönyörű lett! És a szimbólum jelentése is nagyon szép!

Pindi
pindi
 
 


MAtyo :) Hú de szép! Ebbe aztán biztosan szivesen belebújik a csemete :)
indianyo
 
 


Matyo: létezik, hogy láttam ma ezt a hordozót a Mester utca könyékén?

KépKép
livus
 
 


LIVUS :D :D :D
létezik, mert mi errefelé lakunk :D :D
matyo
 
 


Hát akkor csakis ez lehetett! :) De jó! Elég feltűnő (főleg ha amúgy is "rá van állva" az ember szeme a témára :wink: )
És a gyerkőc nem a hordozóban volt, hanem az apa (?) nyakában. Délelőtt, 10 körül.

KépKép
livus
 
 


Livus így már elbizonytalanodtam, mert ugyan erre lakunk, meg oviból hazajövet még bóklásztunk kicsit a Darinnal, de biztos, h nem volt más nyakában..hacsak engem nem néztél apának :D ööö, nem voltam éppen túl nőiesen felöltözve :oops: terepgatyó, pasipulcsi, fekete sapka?
matyo
 
 


Matyo,

nagyon jól néz ki ez a szimbólum és a színkombináció!

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Matyo: bocs, hogy pasinak néztelek! :oops: De égés! :oops: :oops: :oops:
De csak a villamosról láttalak egy pillanatra... Ne haragudj!

Azért is írtam ?-lel az apát, mert hirtelen átvillant az agyamon, hogy a kép alapján apának színes bőrűnek kellett volna lennie, és az nem rémlett, hogy a hordozó az lett volna. Persze most, hogy belegondolok, végülis akár Te is lehetsz a színes. :)

KépKép
livus
 
 


livus, nem gáz, ma is hasonlóan szarul öltöztem, és pont átvillanta fejemen, h tiszta fiúnak nézek ki...főleg h a sapi alá volt tuszkolva ahajm, ami egyébként ált látszik, és majdnem derékig ér, talán akkor ez nem fordul elő :D

nézzétek, itt vannak ezek a ghánai jelek

festettem ilyen kendőt is....csak az anyag nem volt jó, ezért nem hordtam végül

[http://www.welltempered.net/adinkra/htmls/adinkra/sesa.htm][/url]
matyo
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: