Új privát üzeneted érkezett!

Szilvi, nekem kell!!! Vagy már késő? Jaj, fránya almaszüret... :roll:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Liv,
írtam a barátnőmnek, és ha megvan még neki, akkor te vagy a befutó! :D Harmadik hordozóeszköz????? :lol: Gyűjtőszenvedély?
h_szilvi
 
 


Hát én is pályáztam volna, de már késő.. No mind1, majd valahogy túlélem. Nálam egyértelműen gyűjtőszenvedély!!! Ha esetleg lesz még valakinek, gondolj rám :)

Eszter

Kép
esztercica
 
 

 
 

ezt már ismeritek?

http://www.liliputi.hu/index.php?m=main ... e=hordozok

Biobaba belinkelted a kekpandától a me&mama hordozókendőt. Szerintetek az milyen? látom hogy biopamut ami klassz de amúgy ismeritek?

köszi Laura
tabajd
 
 


Biobaba: Egész jól haladsz a finnel :wink: a Kkpanda hírlevélben én is láttam ezt a kendőt :)

Szilvi: Kész vagyok a "szari állatoktól" :lol: :lol: :lol: olyan jót röhögtem!

És lányok, be kell valljak nektek valamit... Mióta megvan az ergó, szinte csak azt használjuk. Elsősorban az alvókapucni miatt van gakrabban használatban, mert az Bobó esetében nagyon praktikus. De ha tudom, hogy nem fog elaludni, vagy egyszerűen csak olyan kedvem van, akkor kendőben viszem. De mégis azt kell hogy mondjam, akárhogy kötöm (tibeti, Indi-féle tibeti, Égitól tanult háti), nem tud olyan kényelmes lenni nekem, mint az ergó. Abban egész máshogy oszlik meg a súly, és én azt kényelmesebbnek érzem. :oops: :(
De nemm tagadtok ki azért innen, ugye??? :(

KépKép
livus
 
 


Ági, bocs! a háti kötözést tőled tanultam, nem Égitől! :lol:

KépKép
livus
 
 


én meg mostanában folyton csípőn hordozok a rövid dydimos-szal.
pedig régen utáltam ezt a pozíciót, merthogy féloldalas.
most viszont valahogy mindig úgy alakul, hogy rövidebb időkre kerül kendőbe a gyerek és akkor ez a leggyorsabb és jobban kapcsolatban is tudok vele maradni mintha a hátamon lenne.
ráadásul nem váltogatom az oldalakat, mindig csak a baloldalon ül. Szoptatni is főleg a bal mellemből szoktam, jó egy számmal nagyobb is mint a másik :shock:
kezdek teljesen bal irányba torzulni
:lol:

KépKép
savitri
 
 


Livus,
én ugyanígy voltam a középsőmmel: az Ergo belépett az életünkbe, és abszolút favorit lett. :D Nekem is főleg azért, mert a csípőpánt miatt sokkal tovább tudtam vinni benne a kissrácot, mint a kendőben (a kendőben 1 óra cipelés után elkezdődött a borzasztó csuklyásizom-fájás, az Ergo 3 óra múlva is kényelmes volt), plusz a kapucni nagyon hasznos volt (általában alvásidőben sétáltunk). Szóval én nem tagadlak ki, legfeljebb kettőnket a többiek. :wink: :D

Szilvi,
én szintén pályáztam volna, de látom, csak harmadik lettem. :) Majd ha ti eladjátok a tiéteket... :wink: 8)

Zsizsa
zsizsa
 
 


Ha lesz még eladó kendő, szólok, igérem! Sajnálom, hog ynem tudok MINDENKINEK jó napot szerezne HÁROM karikás kendővel. :lol:

Az "enyém" sajnos nem az anyém, hanem használatra va nálam, ui. érzelmi okoból nem adja el a tulajdonosa.

Liv,
gondolom, utalnád a pénzt és postázást kérsz majd, igaz?
h_szilvi
 
 


Jaj, de jó! Szilvi, köszi, nagyon örülök, egyértelmű szenvedély, persze! Nagyon szeretnék egy karikásat (is) és hát 5e ért G sem morgott.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livus, Zsizsa,
és Timó miért nem szereti az ergót (yamo-t)??????? Theo a Plus-ba nem mert vele így elmenni, mert már itthon elkezdett nyüszögni és vekengeni benne. Míg a karikásban oda-vissza vígan...
h_szilvi
 
 


Szilvi, így van, ha így nem gond. Futárral is jöhet, talán megbízhatóbb, nem bánom, ha picit drágább.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Nem tudom, lesz-e Ergo-m valaha is, de tényleg elképesztő, milyen jókat írtok róla. Nekem nem szimpi, hogy olyan "modern", meg olyan hátizsák-feeling, de kétségkívül ezek béna kifogások a részemről...

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Nekünk se válik be egyelőre az ERGO, pedig nagy reményeket fűztem hozzá, hogy majd abban a férjemnek milyen jó lesz, stb. Nándi még EGYSZER SEM aludt el benne, max. 1 órát hajlandó benne lenne, utána dobálja magát hátra, elég ijesztő. Kendővel nincs ilyen gond. Egyébként nekem is volt olyan amikor fájt tőle ez-az, de aztán tovább próbálkoztam a kötözéssel, mert biztosra vettem, hogy én csinálok valamit rosszul , kendő jó, kötéstípus jó, akkor csak én lehetek béna. És tényleg, mióta kellőképpen szorosra tudom húzni a kendőt , nem fáj semmi. Órákig sem.
Azért remélem, ha majd jönni-menni fog és 5 percenként kéredzkedik fel, akkor használni fogjuk az ERGO-t is.
Livus :D , már mér tagadnánk?

Eszter

Kép
esztercica
 
 


liv731 írta:Nem tudom, lesz-e Ergo-m valaha is, de tényleg elképesztő, milyen jókat írtok róla. Nekem nem szimpi, hogy olyan "modern", meg olyan hátizsák-feeling, de kétségkívül ezek béna kifogások a részemről...


Esetleg majd megveheted a yamo-mat, ha többszöri újabb próbálkozá
sok után sem változik Timó véleménye. :wink:


Eszter,
én már nem is várom el, hogy aludjon benne :P, hiszen a kendőben is ritkán alszik (ő ágyban alvós gyerek, ott tud és szeret), csak legyen békés, naaaaaa...

Na mindegy, majd alakul. Nem bánom, hogy pl. játszótérre babakocsival megyünk: abba jól lehet pakolni: homokozójáték, pulcsik, innivalók. Amit amúgy nehézkes lenne anélkül, hogy komlett teknősbékának nézzk ki...
h_szilvi
 
 


Livus, Zsizsa, én is ergo fan vagyok :) De majd egyszer szeretnék kipróbálni egy lanát vagy didymost. Biztosan kényelmesebb hosszú távon, mint a nandu.
Na majd a következő gyereknék...

o
orsko
 
 


Manducaról hallott már valaki? (Olyasmi lehet, mint az ergo...) Németországban novembertöl fogják árulni, de asszem Amerikában már van. Mondjátok meg nekem, hogy ez rossz, és ne vegyek! :wink:
smzsgalf
 
 


Me and mamat, csak lattam. De egy ismerosom hasonlo kendot hasznal. Es eleg elegedett o is, gyerek is:) Az anyaga tenyleg nagyon jo, de ugye nem probaltam. Majd ha legkozelebb arra jarok, es ebren lesz a gyerek, lehet, h megkerdem, kiprobalhatjuk-e:)

Biobaba
biobaba
 
 


köszi Biobaba!
tabajd
 
 


Továbbra is ezt mondom, mert nagyon így gondolom. Az én célom az, hogy mindenkihez eljusson elég infó a hordozásról ahhoz, hogy rájöjjön, az ő családjában milyen megoldás a harmonikus. Livus! Boldogság olvasni, hogy Ti ezt megtaláltátok! :)

hordozo
 
 


Köszi, rendesek vagytok! :)

Persze, tudom én, hogy ez is hordozás... Dehát mégiscsak a kendő A hordozóeszköz... Legalábbis én így gondolom. És ezért érzem kicsit hülyén magam az ergo-túltengésem miatt.

KépKép
livus
 
 


Livus, szerintem is az a fontos, hogy hordozol, nem az, hogy mivel. A kendő egy hordozóeszköz a sok közül, csak éppen a legsokoldalúbb és a legváltozatosabban használható. Nekem nyáron pl Kapolcson, vagy vizitúrán az ergo az öltözetem része volt, automatikusan vettem magamra reggel :)
Egy bajom viszont van vele: a tél; sok ruhával nem igazán kényelmes. De sajna a nandu sem, úgyhogy most nagyon szeretnék egy jobb kendőt, de ezt már meg sem merem emliteni az Embernek....

o
orsko
 
 


Sziasztok!

Bár tudom, hogy ez egy kendős topik, de felkeltette az érdeklődésemet az ergóról szóló eszmecsere. Tudna valaki egy linket küldeni?

Mi mezei nandut használunk az Ágitól tanult csípőn hordozással. A hátit nem sikerült megkötnöm itthon. Sokat nem is próbálkoztam vele, mert a villamoson nem szívesen vinném így (még csípőn hordozva is letapizta egy hajléktalan az enyhén szólva feketéllő ujjaival, olyan szépen mosolygott rá Árnika), otthon meg nem hordozok, mert nem tudnám összeegyeztetni a pisiltetéssel. Persze, biztos meg lehet oldani, Afrikában nyilván tudják a módját, de én inkább nem bonyolítom.

Ági: elképzelhető, hogy a csípőn hordozásnál valaki a kelleténél jobban nyomorgatja a gyereket? Arra gondolok, hogy amikor lekerült róla a kendő, és kibontottam a pelenkát, eléggé össze volt nyomorgatva az egész berendezés. Ha fiú lenne mindenféle kiálló dolgokkal, akkor fel is hagytam volna a csípőn hordozással. Ez az egy kétségem merült fel.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Györgyi,

Nekem két fiam van, és leszögezhetem, hogy semmi bajuk sem lett, semmilyüknek, a csípőn hordozástól. :D Ők maguk nem valami finomak kicsinek, ahogy ismerkednek vele, kézügyesség híján. :shock: :lol:

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Képzeljétek, Dini fiam kedvet kapott a hordozáshoz :) a maciját a hátára kötve mindenhova magával viszi, jelentős megbámulást váltva ki a járókelőkből :lol:
Ez eddig nem volt téma nálunk, de most kitalálta, és ragaszkodott hozzá, hogy varrjak neki egy kendőt.
orsko
 
 


MaM kendőt én sem láttam még, viszont finn fórumokon jókat szoktak írni róla. Állítólag vékony az anyaga, mégis jobban tart, mint általában a trikókendők, vagyis igaz lehet, hogy tipegőket is lehet benne hordani. Igaz, hogy 5 méteres, de a vége ferdére van vágva, így a csomó és a lelógó rész nem lesz túl nagy.
Egyébként egy jó márka, úgyhogy nem hiszem, hogy nagyot csalódna, aki megveszi. (Más kérdés, hogy az, hogy valaki a szőtt vagy trikókendőt szereti jobban, az nagyrészt ízlés kérdése.)

Pindi
pindi
 
 


Orsko, ez nagyon aranyos :D , a sétán is olyan jókat mosolyogtam Ági gyerekein, hátukon a játékállatokkal.

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Szerintem Pindi tud finnul:)

Biobaba
biobaba
 
 


Eszter, majd ne hagyjátok ki ti sem, ha Nándi nagyobb lesz, nagyon bájosak :)

o
orsko
 
 


Próbálgatjuk a kendőzést Vajkkal, az elölcsomóst, amit ajánlott Ági, és tetszik is neki már. Egyelőre egy nap egy-két órát volt benne maximum, mert megfájdulok, de így tudok főzni, meg le tudunk menni Flórával kicsit szaladgálni a kertbe. Márminthogy ő szaladgál, én meg őszi légyként követem :) Viszont úgy érzem, korántsem tökéletesen sikerül megkötni, a felső szegés kicsit lazának tűnik...na majd megyünk Ágihoz. Flóra egyébként egyáltalán nem féltékeny a kendőre, vagyis Vajkra, ha kendőben van. Bezzeg a cicire!
Ma egyébként három öreg néni is érdeklődött afelől, hogy nem fullad-e meg a gyerek :wink:

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter, ugyanazt a kendot hasznalod Vajkkal, mint amit Floraval anno (nem is olyan reg, ugye? :wink:)?
Pont az jutott eszembe a multkor, h vajon mit szol majd a fiatalur, ha latja a kistesojat az "o" kendojeben? :?:

Merthogy megszerette a haton cipelest, mostmar igy megyunk a legtobb helyre, mindketten nagyon elvezzuk.
saara
 
 


Sziasztok!

Nem olyan régen NLC-n kérdeztem, hogy milyen hátihordozót lenne érdemes venni...Ergo felé hajolttam...

valaki belinkelte ezt az oldalt :)

ezért mielőtt vadul megvennék egyet, megkérdezem, hogy akinek hasonló kvalitású gyereke van, mennyire bírja a cieplgetést benne.

Enyémke 18 hónapos lesz lassan, 12,5 kg és kb 85 cm.

Nem túl nagy? Tényleg igaz ez a 20 kg-os határ? Hosszabb távon is elviselhető az ergo?

nekem van kednőm és fémvázas hátim is, egyik sem válik be, fémvázast nem bírom elviselni, nehéz fel letenni, kendőt meg túl sokat kell erre-arra tekergetni.

Valójában oviba és tornára járáshoz kellene, mert a bkocsival halál, lépcső átszállás, tömeg ez meg az....

Apropó: ha valakinek lenne eladó ERGOja, érdekelne, ha valóban ilyen jó, én meg szívesen megválok a hátihordozómtól (Peg Perego, régebbi)

köszi, matyó :D [img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1192453606.7159.jpg[/img] a kisebbik vár ergora :-) [/img]
matyo
 
 


Matyo, nem tul nagy. Mi siman visszuk meg Ergoban a 4 es fel eves, 16 kilost, ha elfarad. Vagyis mar apja viszi, mert en a kistesot:)

Biobaba
biobaba
 
 


Szia Matyó!

Enyém gyerek uszkve 1 méter, súlya ismeretlen, de fél éve volt 12 kiló, most másfél éves. Rermekül tudom háton hordozni, kényelmesen és bensőségesen.
Talán Áginál érdemes lenne egy kis gyakolásra beiratkoznod, az szokott nagy lökéseket adni a hordozóknak.

Ergőval ugyanaz a bajom, mint Livinek, hidegnek és személytelennek érzem, tényleg, mint egy hátizsák. Biztosan nagyon egyszerű, de én szeretem a hozzám simuló textilbe bugyolált fiacskámat igy vinni. A Mei Tai is ugyanilyen kellemes egyébként.
indianyo
 
 


Köszönöm.

Indianyo: Kendővel gondolod a gyakorlást? vgay mivel?

Nem tudom, nekem valami kis thaiföldi akármim volt, cska kisebb súlyú babára, de hasonló mint ergo, csak nem olyan kiforrott..gyerek nagyon jól érezte magát, folyton elaludt rajtam, oda is tudott simulni...a fémes már inkább olyan, h hátracsapom, és szevasz..
matyo
 
 


Györgyi! Én nem tudom elképzelni, hogy valaki megnyomorgassa a gyerekét a hordozással. Össze vagytok kötve; nem tudod úgy túl szorosra kötni, hogy az Neked ne legyen túl szoros. Anatómiailag pedig ez az „előírt” testhelyzet egy csecsemőnek, kisgyereknek. Biztos lehetsz benne, hogy a legjobb helyen van, ahol csak lehet. Ha meg kibontod és azt látod, hogy gyűrödtke, meg piros a bőre, ahol alá volt támasztva, akkor hátha segít Neked helyre tenni ezt a jelenséget, ha arra gondolsz, hogy mikor felébredsz egy jó kiadós délutáni alvás után (mikor volt ilyen utoljára? ;)) és belenézel a tükörbe, látod, hogy piros az arcod, ahol „nyomta a párna”... (Persze vannak nagyon vékony kendők vagy szegések, amik vághatják a gyereket – ezt csak a teljesség kedvéért írom.)

hordozo
 
 


MAtyo :) Kendővel, persze. Ha megszereted, még esetleg ergora se lesz szükséged :wink:
indianyo
 
 


Matyo, szia :)
Tetszett ez a "hatracsapom es szevasz", tenyleg ilyen :lol: :roll:!

Nekem van ergom is meg kendom is, teny, h mas, de mindkettot nagyon szeretem. Ergo sztem egyaltalan nem szemelytelen, abban is odasimul a hatadhoz a gyerkoc, nincs koztetek anyag. Mi eddig rengeteget hasznaltuk, nagy segitotars volt (most epp nem, mert pocaklakom van). Szoval nem bantuk meg a beruhazast egyaltalan. nekem is bejott, h nem kell semmit erre-arra tekergetni, csak felteszem es maris a helyen van minden es tok kenyelmes. Biciklis kirandulasokhoz is kivalo.

Ami miatt nekem jobban tetszik a kendo nagyobb gyereknel (enyem 2 eves) hati hordozasnal: ugy tudom felkotni, h az o feje a nyakam/fejem magassagaban van, igy o is tokeletesen lat mindent, egesz jokat lehet igy beszelgetni is :lol:
saara
 
 


Matyo: gyönyörűek ezek az ergora váró gyerekek! :lol:

KépKép
livus
 
 


Matyo, az ergo-ra az egyetlen ellenérv csak az lehet amit Liv írt, hogy olyan sportos kinézetű. Na valakinek meg épp emiatt tetszik. Egyébként éppen úgy hozzádsimul mint a kendőben és még bőven nagyon sokáig jó lesz a csemetének.
Az én lányom is 13 kg és rengeteget viszem ergoban. Nagyon jól működik hosszútávra is. Őt itthon is ergoba rakom ha vigasztalásra van szükség.
költségkímélés végett, nem lehet, hogy jobban járnál ha megerősítenéd a thaiföldi (gondolom mai tai) hordozót valami erősebb anyaggal?
vagy esetleg van még ez a liliputis dolog amit most nem találok persze
épp olyan mint az ergo csak olcsóbb.

én nagy kendő fanatikus vagyok, de így látatlanban azt mondanám, nektek ergora van szükségetek.

KépKép
savitri
 
 


Azt gondolom én is, hogy ergo kellene, bár igaz, ami igaz, hogy az ára kissé kijózanító.

Ez, ami nekem van háti izémizé, még Hollandiában vettem gyerektelen koromban, azt sem tudtam mire jó :D Azt hittem kenguru, de úgy a térgyemig ért, no mondom, ez is egy sz.r, ki vele, mikor a nagyobb véletlen a hátára csapta, oszt jött az isteni szikra :D :D

Nagyon kis gyengus dolog, eddig is csak úgy vált be, hogy a rövid kendőmmel alul fenékmegtámasztottam.

Én meg egyszerűen nem értem, hogy mit lehet bonyolítani a hátihordozáson, mert egy ideig éltem kint a párom barátainál Amszterdamban, és ott volt kisebb gyerek...no, cska simán az egyik lepedőbe be a gyerek, zsupsz, fel a hátra, elől összegyürmész, és jöhet a mehet :o na ez a látszólag hullegyszerű megoldás nekem azóta sem sikerül :D lehet, hogy genetikailag szabályozott :lol:

Most Ági lapján kisilabizáltam, hogy is van felkötve hátra, eddig máshogy próbáltam, lehet, hogy holnap reggeli ovibamenetelnél kipróbálom.

Livus köszi :)
matyo
 
 


Tiszta hülyén érzem magam, hogy folyton az ergo védelmében irok... az enyém még régi fajta, és azon van kis virágos minta és ettől nem olyan sportos a kinézete, hanem inkább szép...
bocsi :wink:

o
orsko
 
 


Szombaton állatkertben voltunk a gyerekekkel, és délben, amikor a kisebbik elfáradt, annyit kínlódtam a kendővel... :( Legalább háromszor felvettem, átkötöttem, megígazítottam, mire jó lett, és el tudott benne aludni a gyermek. Igaz, rajtam polárkabát volt, amihez nagyon tapadt a kendő, és ez lényegesen nehezítette a dolgot. Nem voltunk túl jó reklám a kendőzésnek. Na, akkor jutott eszembe, hogy ilyenkor jó lenne egy Ergo vagy kötős kenguru. A mai eszemmel pedig a vázas Tatonka hátihordó helyett biztosan Ergot vennék, árban még jobb is, és szerintem a férjemnek is tetszene. De azt hiszem, igen görbén nézne rám a családom, ha bejelenteném, hogy a nemrég ebay-elt Didy után nekem MOST kell egy kötős kenguru IS...
OFF: nem is merem írni, hogy valamikor, 18 évvel ezelőtt finn nyelvből nyelvvizsgáztam, és azóta mindent elfelejtettem...Orosz és finn, remek párosítás, most aztán nem tudok rendesen egy idegen nyelvet sem, szégyen... :oops:
Üdv
Nuska+
nuska1
 
 


En is Orskohoz csatlakozom, a kicsi viragocska, nekem is pont emiatt tetszett annyira az Ergo... Marminthogy egyaltalan nem sportos... Es ugy van benne a gyerkoc, mint a kendoben. De nekem is a regi fajta van.
:) Persze rajtam mar 2 es fel honapja kendo van, meg az is lesz meg egy darabig.

Tegnap beszeltem baratnommel a triko anyagu kendokrol. Amilyen a Me and mama. Inkabb csak kicsi babaknal jo, mert amikor a nagyot a hatara akarja venni az ember, akkor nem lehet rendesen meghuzni az anyagot. De majd, ha elvetodok a Kek Pandaba, es meg ott lesz az a kendo, szemelyesen is megprobalom...:)

Ja, mamaponchot megkaptam. Tok jo. Csak a hatizakot nem lehet felvenni vele. Valltaskamba nem fer annyi cucc, es vagja a nyakam, ha keresztezem, amugy meg nem lehet felvenni. Kezi szatyrot nem szeretem. Leginkabb talan a gurulos bevasarlotaska johet be:) De meg lehet, h atszabom, feljebb veszem a karkivagast.

Biobaba
biobaba
 
 


Mamik
Nyitok egy új topikot ahova szeretném összegyűjteni a véleményeket tapasztalatokat, hogy hova érdemes költözni Budapest környékére... hol milyen lehetőségek vannak? Milyen az iskola óvoda?

http://www.babanet.hu/tarsalgo/index.html

Itt a topik gondoltam, jobb ha egy helyen van és minnél több embert meg tudok kérdezni...


ÉLETMÓD----HOL ÉRDEMES ÉPÍTKEZNI?

nem enged linkelni valamiért...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


No, ma megpróbáltam ezta hátkendőzést, el sem indultam így, nem tudtam úgy föltenni, hogy stabil legyen... :(
matyo
 
 


Matyo, itt van egy link, ahol sok leirast talasz, videokat is, talan segit. http://www.thebabywearer.com/index.php? ... tionsChart
Erdemes az osztrak es a nemet e-bay-n bongeszni, egesz jo aron lehet ergot es hasonlokat talalni, egy kis turelemmel ki lehet fogni :).

Amugy tenyleg edes a gyerkocok :)

Biobaba, kep esetleg??
saara
 
 


Matyo,

Én a nagyobbikkal egyévesen kezdtem háton kendőzni, utána sokáig működött. A kicsivel tucatszor vagy többször próbálkoztam házon belül, mire ki mertem lépni az utcára háton hordozva. Kitartás! :)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Matyo! A hátonhordozást nagyon nehéz személyes segítség nélkül úgy megtanulni, hogy annyira kényelmes és egyszerű legyen, amennyire az, ha tudod minden csínyját-bínyját. Egyszerűen ez egy olyanfajta tudás, amit személyesen hatékony átadni. Én először papírból tanultam, sokáig használtam úgy a kötést és azt gondoltam, tudom a háton hordozásról, amit arról tudni lehet. Aztán megkaptam a hiányzó infókat és leesett az állam a csodálkoztástól: ja! ilyen háton hordozni!

hordozo
 
 


Ági:

nyomorgatás ide vagy oda, használjuk a kendőt, mert gyors (max. 2 óra) kiruccanásokra bevált. Azóta nem is nagyon babakocsiztunk, sőt úgy veszem észre, hogy azt már unja, mert a kendőben sokkal izgalmasabb az élet :D . A csípőn hordozással még egy kis problémánk van, de ezen nemigen lehet segíteni. Árnika nagyon gyakran forgatja a fejét előre hátra, és ilyenkor mindig a vállamba törli egy kicsit a pofiját. Ami azért baj, mert ekcémás, és pont a szája körül van a legérzékenyebb terület, amit jó lenne békén hagyni. Ha háton kellően magasra kötöm, akkor ez nem fordulhat elő? Eddig nem sikerült a hátra vétel, mert annyit bénáztam, hogy sírva fakadt :( . Még ezen az ergón is gondolkodom, amit itt annyian dícsértek, de az ára elég borsos.

Györgyi

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: