Új privát üzeneted érkezett!

Orsi: nézted a videót, amit tegnap belinkeltem? Szerintem azon jól látszódik a széthúzás.

KépKép
livus
 
 


Orsi, kötötted? De jó! :)
Kép?

Pindi
pindi
 
 


Livus!

Nem jött le, még próbálkozom.
De Apa széthúzta és nagyon király lett. :)

Pindi!
Igen, de rahedli kérdésem lenne ebben a témában. Megyek majd a pelusos topicba.

orsi
osoa75
 
 

 
 

Sziasztok!
Képzeljétek, a sógornőm ebay-elt nekem egy ötös Didymos Jakobot 50 euróért! Még a héten megírtam neki a kéréseimet, (ő Németo.-ban él, és eddig nem tudtam, hogy járatos az ebay világában) és mivel éppen nem volt használt Olaf, viszont nekem a Jakob is tetszik, hát megvette...Kicsit gyorsan zajlott az egész, de nagyon örülök neki!
Karácsonykor fogják csak elhozni, olyan nagyon várom, hogy kipróbálhassam :D
Persze leginkább az áprilist várom (azért élvezve a babavárás minden percét), hogy egy egészséges picurral kendőzhessek majd...
Nuska+
nuska1
 
 


Nuska!

MI is ebayeltünk egy Didymost, igaz, kicsivel többért, Katjat. Nagyon várom. :)

TE is áprilisra várod a babádat?


Orsi
osoa75
 
 


Sziasztok!

Háti kérdés: Mi van akkor, ha a gyerek nem marad ilyen szép nyugton, mint a videón? Boldim megkedvelte a háton levést, örülök, mert már tíz kiló fölött van. De nem fekszik ilyen szép nyugodtan, mint a videón a gyerkőc, hanem izeg-mozog, oldalra kihajol, kukucskál, kapálódzik. Nem tiltakozásképpen, hanem mert kiváncsi és élénk. :) Így fél kézzel szinte végig fognom kell kötözés közben. És a háti keresztezett chestbelt-es változatát kell emiatt használni, az fogja egy kicsit. De ezt meg nehezebb a végén szorosra húzni. Tippek?
Másik gond, hogy mindig kiszabadítja a kezét, és hajolgat minden felé, nézeget. Itt sikerült bekötözni: :D
Kép

Persze a nagy is azonnal jött. :lol:
Kép

(Ha nincs türelmem küzdeni, akkor a kötős kenguruba teszem hátra, az gyorsabban megvan.)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Lívia! Én úgy szoktam, hogy a kendő felső szegését a hóna alá kanyarítom --> felülről megmarkolom --> az egyik combomra rakom a gyereket lovaglóülésben, velem szembe. Ehhez vagy letérdelek féltérdre vagy felrakom a lábamat valamire. Ebben a testhelyzetben nincs menekvése. ;) Felemelem a gyereket jobb kézzel --> berakom a kendőt popsi alá --> most szedem össze a kendőt egyik és másik oldalon, mintha feküdne, és mehet a hátamra. Miért akarod berakni a kezét, ha ő nem akarja?

hordozo
 
 


Háton felfelé mászó gyerekre van tipp? Nándi újabban azt csinálja, hogy vagy a ruha derekán, vagy a nadrág zsebén megtámaszkodik és feláll, ugrál/pattog a hátamon. Ráadásul a ahjamat használja kapaszkodónka, bármennyiszer szedem ki a kezéből. Ennek egyenes következménye, hogy a kendő egy idő után kicsúszik a feneke alól, vagy teljesen, vagy annyira, hogy felül van egy csomó anyag, a feneke alatt meg alig :(
Kivárás és elmúlik? És addig?

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Eszter, tudod mi jutott eszembe válasznak? Kivárás és elmúlik. És addig szívás. :shock: Bocs a poénért! Ott van persze a csípőn hordozás, ami ugye sokkal kisebb szabadság és sokkal nehezebb, de ilyenkor életmentő lehet. Meg el lehet kezdeni próbálgatni az összesfajta háton hordozást, hátha valamelyik valamiért más. De hátha más, akinek csinált hasonlót a gyereke, ír okosabbat is ennél.

hordozo
 
 


Eszter, csak végiggondolva a problémátokat, én lehet, hogy kicsit feljebb kötném a gyereket és a lábát jobban széthúznám, ha elég nagy terpeszben van, akkor is meg tud támaszkodni a ruha derekán? Lehet, hogy hülyeséget írtam, nem vagyok olyan tapasztalt háti hordozó, én egyéves kora után kezdtem hátrakötni a gyereket. Most, 17 hónaposan is csak 9,5 kiló. A copfomat nekem is mindig átrendezi :D És igen, keresztezett háti kötésből talán nehezebben tud kimászni.
Orsi, igen, áprilisban érkezik a harmadik babánk, és úgy éreztem, harmadik gyereknél már KELL nekem egy Didymos :lol: Jóóól megfertőztetek...Te is áprilisi babaváró vagy?
Üdv
Nuska+
nuska1
 
 


Nuska, nem tudom feljebb kötni ennél :( Ráadásul hiába húzom szét a lábát már a kötözéskor, plusz még amikor kész vagyok, utána fogja magát és összezárja.(esze ágában sincs békában tartani :( ) A keresztezett hátit valahogy nem tudom elég szorosra húzni és így nem kényelmes. Tibetit csak ülni tudó gyerekkel lehet, ugye?

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Off
Október 3.-án megszületett Vajk László :) 3900 g-mal és jó nagy fejjel. Azt hittem, ottmaradunk, majdnem két óra volt onnan, hogy teljesen eltűnt a méhszáj. De csodálatos élmény volt a szülés, úgy érzem, a lehető legjobban választottam orvost és szülésznőt. Tudom, hogy itt szinte mindenki otthon szült, de ide kell írnom, hogy igenis lehet kórházban is szépen, meghitten, felesleges beavatkozások nélkül, egy percig sem fekve szülni, és utána sem kell elszakadni a porontyunktól :) Úgy érzem, visszakaptam azt a nőiességet, amitől az első szülésemnél megfosztottak egy másik kórházban.
On


Próbáltam kendőben szoptatni (hulahopp) de a fejét nem tudom jó helyre tenni, a nyaka kibicsaklik valahogy. Tudtok segíteni? Akár egy képpel. A tanfolyamon olyan magától értetődő volt, de most elvesztettem a fonalat.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter, gratulalok!! nagyon sok boldogsagot nektek!!! es nagyon orulok, h van egy ilyen szep elmenyed :D
recca
 
 


Esztercica! Nem tudod feljebb kötni? Nándi már olyan nagy! Nem lehet, hogy lejjebb kéne kötni? Tibetihez nem kell ülni tudni, fél éves kortól való már elvileg, de minél nagyobb gyerekkel, annál jobb.
Eszter! Sok boldogságot kívánok Vajk Lászlónak és az egész családnak! Nem tudom, tudok-e így segíteni látatlanban, de próbálkozom, hátha mégis... Nagyon el kell találni a hulahopp bőségét sztem ahhoz, hogy a feje is pont jó helyen legyen a szopihoz. A szopis pózoknál gyakori, hogy nem sikerül ennyire eltalálni és a buksit azért tartani kell egy kézzel. Persze ez is nagy könnyebbség, mert ennek a kéznek csak kis súlyt kell tartani, a másik kéz pedig teljesen felszabadul. Miért szeretnél kendőben szoptatni ennyire kevéssel a szülés után (a babának ok, csak Rád gondolva nem ideális)?

hordozo
 
 


Eszter, szívből gratulálok és nagyon sok boldogságot kívánok nektek! (Épp ma emlegettünk a "varrókörben", hogy vajon mi lehet veled...)

Én is egyből kendőben hordtam a picit, és sokat szoptattam benne, mert a nagyobbikkal így tudtam játszani, és nem érezte kirekesztettnek magát. Nekem a "kereszt-bölcső" (nem tudom, mi a magyar neve, Kreuz-Wiege németül, én a Didymos oldaláról tanultam) vált be, egyedül ez volt, amiben a baba is jól érezte magát és szoptatni is tudtam. A fej magasságát is könnyebben lehet állítani.

Pindi
pindi
 
 


Ági, Recca, köszi! :)
Ági, igazából csak tesztelni szerettem volna, hogy fog-e menni élesben. Két hétig van segítségem, addig fekszem, amennyit lehet, de utána nagy szükségem lesz a kendőre. Egyébként mikortól kezdik magát a szopi nélküli hordozgatást élvezni a babák? Gondolom egy darabig nagyon erős még a keresőreflex.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Kösi, Pindi, most látom, hogy írtál, meg fogom nézni!

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Off Eszter! Nagy gratula és sok boldogságot Nektek a kisbabához. Jó hallani amit a szülésről írtál!

Ági, szerinted kb. hol kéne, hogy legyen a feje? Lapockamagasság?
Köszi

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Eszter, szivböl gratulalok! Nagyon örülök, hogy ilyen szép élmény volt a szülés!
Lehet ba'ba'val kapcsolatban kérdezek egyet, ha nem gond.
saara
 
 


Eszter :) hurrá! Éljen a kistesó! Flóra mit szól hozzá?
indianyo
 
 


Eszter! Nem korfüggő. Azonnal élvezik a babák a kendőt, de ha szopizni akarnak, akkor szopizni akarnak. Ha neki nincs még olyan idő az életében, amikor nem szopizni akar, akkor nyilván nem élvezi a szopi nélküli kendőt. Én az X-hordozás csomó elölt ajánlanám Neked alapvetően, talán Pindi is azt ajánlja, nem tudom biztosan. Annak utólag állítható a bősége, tudod, ezért azzal tényleg nagyon egyszerű az élet.

hordozo
 
 


Eszter, gratulálok a kicsihez :) és ég a pofám, mert sömösöt is kaptam, de fogalmam sem volt, hogy te küldted... bocs nagyon....

Én Villőt anno karikás kendőben tudtam szoptatni, a megkötőssel nem ment. De akkor még nem jártam tanfolyamon :)

o
orsko
 
 


Gratulálok Eszter!!! Éljen soká Vajk László![color=orange][/color]

KépKép
livus
 
 


Eszter,
gratulálok Lackóhoz, sok boldogságot az egész családnak! :)

Esztercica,
amikor én voltam kendőtanfolyamon másfél éve Évánál, akkor több anyuka is volt, akinek a gyereke mászott felfelé (az én Csabim is). Bármikor széthúztam a combját, két másodperc múlva már megint összezárta, támaszkodott, ahol tudott, és mászott fel, közben dőlt oldalra. Aztán egy idő után kaptunk Ergot, azt kezdtük használni, és abban nem tudott ilyet. Szóval sajnos nem tudok megoldást... :roll: De legalább megvan az érzés, hogy nem vagy egyedül. :wink:

Zsizsa
zsizsa
 
 


Eszter, gratula! Én is már nagyon lestem ide-oda, hogy mikor jeletkeztek, de jó!!! (Ez kemény lehetett, nekem a méhszájeltűnéstől mindkét szülésem még kábé 5 percig tartott....:D )
Ja, az elején csak feküdj és szoptass. Nálunk Sári nem maradt meg a bölcsőtartásban még cicivel sem, muszáj volt a FWCC-be kötni mindig, de mivel a kendőben állandóan aludt, nem akart szopizni olyan gyakran. Én sosem tanultam meg szoptatni kendőben, mindig kivettem Sárit.

Lívia: a 26 hónapos lányom 11 kiló!!! Boldi meg kábé annyi idős, mint Sári, nem? :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Ági,

Nem annyira a hátra feltevéssel van gondom, inkább azzal, hogy miután már fent van, de a kendő még nem rögzíti, ne essen le. Ma például hanyatt akart fordulni mindenáron a hátamon. :roll: Abba is hagytam a próbálkozást, ment a meitaiba.
A kezét azért akarom betenni, mert ha kint van, csápol, hajolgat, kiszabadítja magát, kényelmetlen is, és kevésbé érzem biztonságosnak. Ha bent van a keze, elrágcsálja, nyugisabb. :)

Eszter, gratulálok én is!
Én is sokat szoptattam-szoptatok kendőben. Újszülöttként csak a FWCC, zsebes keresztezett fekvő változatával ment. Ülve vittem, ha nagyon nyűgös lett, kilazítottam picit a kendőt, kivettem, elfektettem benne. Aztán igazgattam-húzkodtam a szárakat, hogy tartsák a megfelelő helyeken. Általában igen hülyén néztem ki eddigre, :oops: és irigykedve néztem a cumis babát tologató rendezett ruházatú anyukákat.

De amióta tartja a fejét, azóta függőleges helyzetben is simán szopizik.
Rengeteg kendős szopizós kép, nem instrukciók, de jó:
http://www.thebabywearer.com/forum/showthread.php?t=22590&highlight=breastfeeding+picture

Találtam anno egy nagyon jó képsorozatot a témában, de most persze nem találom. :(

Livi,

Igen, szerintem majdnem egyidősek.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Livi! Léteznek annyira nagyon durván izgága babák-gyerekek, akiknél az egyszerű háton hordozás komoly nehézségbe ütközik. Nem sok, de azért vannak. Azoknál a tibeti szokott bejönni, ha még nem sokkal múltak fél évesek, akkor úgy, hogy szét van húzva a kendő „ülőkének” a fenekükön. Azért statisztikailag valószínűbb a második tippem. Meg azért is tartom valószínűbbnek, mert az írod, hogy „már fent van a hátadon, de a kendő még nem rögzíti, hogy ne essen le”. Szóval ilyen pillanat nincs, mert a felső szegés tartja a gyereket és annak az első pillanattól fogva, hogy a hátadon van a gyerek, szorosnak kell lennie. Pontosan azért, hogy ne essen le. Nyugis gyerekeknél elég, ha szoros, nagyon izgága gyerekeknél fontos, hogy tökéletesen szoros legyen. A nagyon izgága gyereked is tökéletes biztonságban szoktak lenni a felvevés közben, csak nem sikerül annyira aprólékosan megigazítani a kendőt, hogy az az anyukának is kielégítően kényelmes legyen hosszútávon. Ha a távsegítség nem elég esetleg és szeretnél dűlőre jutni, esetleg a gyakorlott hordozóknak tanfolyamot ajánlom Neked!

Esztercica! Bocs, elfelejtettem Neked válaszolni a múltkor! Szóval nehéz erre mit mondani, hogy hol legyen a feje. A lapockamagasság nem hangzik rosszul. A picike babákat jól fönn könnyű hordani, aztán egyszercsak elérnek egy kort, amikor már lent könnyű hordani őket. Tapasztalatom (amit pl. itt is megerősítettek), hogy a kettő között a határ éles. Amikor egészen lentre kerülnek, az az a magasság, hogy a lába a derekad magasságában jön előre, ha mondjuk kinyújtod neki térdben, hogy levedd a cipőjét. ;) Másként fogalmazva: az a magasság, ahogy lovacskáznál a gyerekkel csak úgy kendő nélkül, a két kezeddel hátranyúlva a popsija alá.

hordozo
 
 


Ági, köszi, holnap kipróbálom. Ma már csak azért nem, mert alszik :)

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Eszter!

Nagyon-nagyon gratulálunk a kistesóhoz!!! :lol:
Klassz, hogy ilyen szép szülés-élményed volt (hallottam jó hírét a dokidnak+pár hasonszőrű szülésznek és őszintén örülök, hogy vannak ilyenek)

Nuska!
Mi is áprilisra a harmadikat :)

Orsi
osoa75
 
 


Köszi a kedves szavakat mindenkitől! :)
A pocakosoknak gratulálok :) Én egyelőre nem tudom elképzelni, hogy lehet kettőnél több gyerekkel megbirkózni :) De már a szülőszobán beterveztük a harmadikat :D
Orsko, tényleg, elfelejtettem aláírni... :oops:
Ági, egyelőre tényleg csak szopizna, biztos ettől négy kilós már :D
Indi, Flóra nagyon vegyes, de alapvetően pozitív érzelmekkel fogadja. Persze cicikényszere van, de úgy látom, le fog csengeni pár hét alatt. Szegény joggal érezheti magát kitúrva, mert persze együtt alszunk mindannyian, de a cicimen folyamatosan a 'foglalt' tábla lóg...

Kicsit rossz, hogy jön a hideg, hogy fogok így játszótéren szoptatni? Ti ezt hogy szerveztétek?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter: Bobónál, amíg egész pici volt, a hideg+babakocsi volt a tuti altató! 8) Üvöltött, mint a sakál, aztán mikor kiértünk a lépcsőházból, mintha elvágták volna. És komolyan mondom: kettő :!: métert gurult a kocsi, és édesdeden aludt. Órákig. Nem hittem a szememnek. :shock: Szóval nem kellett aggódni, hogy szopizni akarna.
Csak én nem tudtam aludni kocsitologatás közben :(

a következő babát inkább tavaszra szeretnénk... :roll:

KépKép
livus
 
 


Eszter,
Jatszoterre ugyan nem jartunk nagyon, de parkban szoptattam telen:) Szoptatos pulcsi. Gyerkoc fel van oltoytetve, meg kendovel betakarva, es nem fazik, meg en se.
Alul van rajtam egy olyan "triko", ami nyers selyem, ez eleg jol szivja a masik cicibol kifolyo tejcsit. Meg melegiti a derekam, mert nem kell felhuznom, hanem fent olyan, h konnyu kivenni a cickot:) Nekem kismamas szoptatos pulcsim van. Nem a legcsodasabb, de elmegy. Meg lehet meg felvenni olyan polokat, amikre cicinel lyukat vag az ember. Es arra vmi masik pulcsi, es kardigan. Illetve bo kabat, ha veszett jideg lenne. De ha szoptatos idoszakom van, en kevesbe szoktam fazni:)

Biobaba
biobaba
 
 


Safrany, legyen nagyon sok örömetek a babában! Harmadszorra úgy szeretnék én is így szülni, de nekem sajnos a Szt.Imre messze van :(

Orsi, ugye, milyen jó dolga lesz az áprilisi babáknak a szebbnél szebb Didymosokban? :) Éppen hívott a sógornőm, hogy megérkezett a Jakob, és gyönyörű, nagyon jó állapotban van, csak dicsérte, pedig ő nem kendőbarát (még, de folyamatosan fertőzöm, amennyire ekkora távolságból lehet).

Esztercica, kicsit szégyellem magamat, hogy hülyeséget tanácsoltam, még szerencse, hogy Ági itt van, és ért hozzá. Én is tanultam belőle.

Kérdés azokhoz, akiknek van Didymosa:
nem tudom megállni, hogy ne dicsekedjek folyamatosan, hogy nekem is lesz. Aki viszont még sosem kendőzött, nem tudja megérteni, miért jobb, mint a többi kendő (én a Nandumat is szeretem, nem volt vele sok bajom). Próbálok nekik hasonlatokat mondani, de először és eddig utoljára Ági tanfolyamán láttam egy Didymost, nem próbáltam ki. Biztos vagyok benne, hogy nagy különbség lesz majd, ha azzal kezdek hordozni, de mégis: saját tapasztalatom nem lévén, mit mondjak?
Köszönöm
Nuska+
nuska1
 
 


Nuska! Miért szeretnél másokat meggyőzni? Arra vágysz, hogy megértsék a döntésedet, hogy egy drágább kendőt szerettél volna? Én nem szoktam akarni meggyőzni senkit, csak azt látok el információval, aki kéri.
Azt szoktam mondani, hogy a Nandu jó (mert így is gondolom); ha Nandud van, szereted, én is szerettem. De ha nem akarsz Lanát/Didymost venni (egyformán igaz a kettőre), akkor ne próbáld ki, mert veszélyes! ;) Onnantól fogva érezni fogod a különbséget. Hogy a Lana/Didymos mennyire kézre áll, mama és babatestre simul; olyan, mintha magától tudná a kötéseket; nem ellenáll neked, amikor a csomót kötöd vagy a babát belerakod, hanem veled van. Aki nem használt egyáltalán kendőt, annak szerintem ez nagyon távoli mindez, nehéz elképzelni. Aki használ, annál meg kár a szóért: ki kell próbálni. Mindenki érezni szokta. Meg azt is érzem, hogy nekem, aki sokat hordoz ezek a különbségek – összeadódva – milyen rengeteget jelentenek a hétköznapokban. Ilyesmi választ szerettél volna?

hordozo
 
 


Egyik baratnom ram is eleg furan nezett, mikor megtudta, h mennyiert vettuk az uj kendot... Pedig hasznaltan vettuk, hat meg ha az uj aran vettuk volna, h nez...:) Na, nem ez a lenyeg. Bar neki aztan elmagyaraztam, h miert vettuk ezt a kendot. Nemcsak azert, amiket Agi leirt, de egyebkent tenyleg ugy van, h amig nincs ilyen kendod, addig jo neked:) Szoval en se akarok rabeszelni masokat, de elmondom, h en miert valasztotam azt, amit... Nekem lenyeges az is,h bio pamut, ami meltanyos kereskedelmet is jelent:)

Agi, tok jol osszefoglaltad, h miert olyan jo. Magatol tudja a koteseket... :) Valaki mas meg ugy fogalmazott, h felvette a regi kendojet, aztan rajott, h nem is izmosodott meg...

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Egy német fórumban láttam 50 €-ért (plusz küldésdíj) 6-os Katjat, de lehet, hogy lehet alkudni is egy kicsit. Ha valakit érdekel, szóljon és beírom a linket!
smzsgalf
 
 


Ági, Biobaba, nem a már kendőzőket akarom meggyőzni, hogy egy Lana/Didymos jobb, hanem azok néznek rám furcsán, akik még soha nem hordoztak kendőben. Igazából az bosszant, hogy ha megtudnák, hogy lecseréljük a 18 éves négyütemű Wartburgunkat (nem fogjuk egyelőre amúgy :( ), mindenki megértené, hogy miért tesszük, még az is, aki soha nem vezetett. Pedig ennek is négy kereke van, és elvisz akárhová. De hogy minek nekem másik kendő, ha van egy magyar, na, azt nem értik, és azt sem, miért vagyok ennyire lelkes tőle. Bánt, hogy a motorizáció ennyire természetes manapság, de hogy jó kendőben hordjam magamon a gyerekemet, az nem. Persze minden hasonlat sántít.
Aki még sosem kendőzött, csak engem látott, és kérdez, vagy mondja, hogy szeretne, de jó lenne, annak én is a Nandut szoktam javasolni, abból is lehet használtan jót kapni. Persze ha utána megfertőződik úgy, mint én, akkor menthetetlen :D
Elfelejtettem eddig: mindenkinek köszönet, aki a Hoppediz-dologban segített! Végülis ez volt a kezdete a vásárlásnak, amiből aztán Jakob lett ugyan, de nem bánom.
Nuska+
nuska1
 
 


Ági,

Honnan lehet megtudni, hogy indul-e haladó tanfolyam délelőtti időpontban a visegrádi utcában? Jelentkezni kell, és indul, ha összejövünk elegen? Akkor egynek én jelentkeznék.

Én nem szoktam akarni meggyőzni senkit, csak azt látok el információval, aki kéri.

Egyetértek. Én sem szeretném, ha valaki meg akarna győzni, hogy százezrekért kéne ötfunkciós travelszisztemet vennem a gyereknek. :lol:

De arról győzzetek meg, hogy egy tízkilós gyerek mellé kell még egy didy, egy vastagabb, mint az olaf, télre. :lol:

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


biobaba
 
 


Livus, ilyen kulsot szerettel volna, nem::)
Kép

http://www.ellaada.fi/kauppa/cat/produc ... g.php?c=14
biobaba
 
 


IGEN! :D Pont ilyenre gondoltam!
Te tudsz finnül, Biobaba? Mi volt az, amit délután belinkeltél? Nem jöttem rá..

KépKép
livus
 
 


smzsgalf, hamahama, kérem a linket :) bár meglepne ha még meglenne...
orsko
 
 


Igen, Lívia, így működik a gyakorlott hordozóknak tanfolyam. És már nagyon érik, mert már noszogattok egy ideje, úgyhogy lesz. :) Megkérhetlek, hogy küldj egy jelentkezést a honlapomról? Akkor meglenne nekem minden adatod. (Meg emlékeztess ott is rá légyszi, hogy de.-i, XIII. kerületit szeretnél.) Köszönöm szépen, ez segítség nekem!
Nuska! Azt hiszem, értem mi bánt. De mi Veled örülünk, lelkesedünk és várakozunk! :)

hordozo
 
 


Sziasztok,

barátnőm elad egy bélelt karikás kendőt, külföldit. Nem az a márka, mint az enyém, de a párnázott része ugyanolyan. Sötétdrapp és picike "szari állatok" vannak rajta: zsiráf, elefánt, oroszlán, ha jól emlékszem.
Szerintem az 5e forint jó ár érte.
Sikítson, ha valakinek kell.
h_szilvi
 
 


nem szari állatok, hanem szaFAri állatok. :oops:
h_szilvi
 
 


Livus, nem tudok finnul:) Csak tegnap a Kek Pandaban meggusztaltam egy Me and mama hordozokendot. Bio pamut az is. Jersey, ha jol remlik. Szoval az, ami eleg rugalmas es kisebb babaknal jo. A honlapon nem talaltam meg vegul, mert ugye nem tudok finnul:) De tok jo dolgaik vannak. Persze egy resze itthon is kaphato.
biobaba
 
 


Orsko még megvan (egész pontosan érdeklödö sincs...), csak egy másik topicba másolták, ugy, hogy lehet, hogy nem tudod megnézni
tessék :http://www.stillen-und-tragen.de/forum/viewtopic.php?t=30219
Ha nem megy, írj priviben majd kitalálok valamit.

Zsuzsa
smzsgalf
 
 


Biobaba ilyenre gondoltál?
https://www.meandmama.fi/shoplib/produc ... d%2Caction

Én se tudok finnül, de ha "kantoliina"-t írsz be a keresöbe akkor egy csomó hordozókendöt kiköp neked ;)
smzsgalf
 
 


Igy megtalaltam vegul:
Kantaminen -> Me & Mama -trikooliinat
:)
Kantaminen -> Patapum-kantoreppu
- ez meg olyasmi, mint az Ergo

tanulunk finnul:)

Biobaba
biobaba
 
 


Orsko: épp néztem, sajnos már elkelt. :(
smzsgalf
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: