Új privát üzeneted érkezett!

Tetű: waldorfiában minden évben van egy hullám. Nem is ez bosszant, hanem az, hogy bár vannak bőr-és környezetbarát módszerek, egyesek arra sem hajlandók, valami fals ember- és állatszeretetből, így hónapokig fertőzik vissza a társaikat. Amúgy Olivér is két hete kendőben jár iskolába (mint a kalózkendő, úgy megkötve), mert mondtam neki, hogy ennyit muszáj megtennie a hosszú haja megtartása érdekében. Ja, mert megiont van az egyik osztályban, bár az övékében csak egy gyerekben találtak. Nekünk két v. három éve volt (mire észrevettem, már mindhármukban), már nem emlékszem, és egy NeemOxan nevű cuccal távolítottuk el őket. EZ nem vegyszer, hanem egy hajbalzsamhoz hasonló kifésülő krém, és nem műanyag tetűfésűt használtunk, mert az nem olyan jó (az sem, ami a nittyfor-hoz, vagy mihez van), hanem állatkereskedésben kapható FÉM bolhafésűt. Ez is lefekekített, úgyhogy abszolút nem gáz, és mindent kiszed. Na, ennyi az észosztásból.

Pinid, :)
dehogynem. :) Tök jó.

Orsko,
igen, mindkét fiú ottmaradt, és hatra értek haza egy csomó reklámcuccal (rengeteg t-com-os vicket-vackot nyertek, amire nagyon büszkék. Volt, amiért dolgozni kellett, pl. bicajozni akadálypályán, de akkor ezt láthattátok is (mármint nem konkrétan őket)).

Off:
Zsizsa, a blogomon válaszoltam neked a Magoncra.
h_szilvi
 
 


Nuska, semmi gond! Csak valaki mondja meg hogy lehet észrevenni a tetűt, hogy néz ki, még sose láttam :oops:

Eszter

Kép
esztercica
 
 


http://www.patikamagazin.hu/index.php?cikk=9583

Leírja azt is, hogy mindent ki kell főzni, fertőtleníteni kell. Ez nem igaz. A tetű 5-7 nap alatt éhenhal. Tehát pl. olyan dolgokat, amiket nem tudsz, akarsz kimosni, elég, ha egy hétre "karanténba" rakod, hogy ne tudja a gyereket visszafertőzni.
h_szilvi
 
 

 
 

Sziasztok!
Off:
Kicsit bánt, hogy miattunk mostanában nem a hordozásról szól a topik...Senkinek nem kívánom a mai vasárnapot (kezelés, mosás, a hír közlése a játszótéri ismerősökkel, stb. Volt már békésebb vasárnapom is. De talán hamar túl leszünk rajta. Mindenesetre köszönöm a bíztatásokat! Szilvi, szerintem Olivérnek remekül áll a hosszú haj kendővel :wink:
On:
Tegnap délután, amikor felkeltek a gyerekek, még a boldog tudatlanság állapotában kimentünk játszóterezni, ahol az egyik kismamának rögtönzött kendőkötési bemutatót tartottam. Még a múltkor panaszkodott, hogy a babakocsijuk nem fér be az autóba, a gyerek még kicsi (33. hétre született, most négy hónapos és 4 kiló). És így nem tudnak vele igazán kimozdulni. Rögtön a kendőt mondtam neki, tegnap ki is vittem a térre, ahol Orsit feltettem először előre, utána a csípőmre, majd hátra. Nagyobb gyerekes anyukák egészen elcsodálkoztak, hogy mik vannak... :)
Két dologról szerintem sikerült meggyőznöm:
-kezdek megszállott kendőkötő (hordozó) lenni.
-a kendő illetve bármelyik megfelelő hordozóeszköz (pl. kötős kenguru) kiváló alternatíva a babakocsi kiváltására.
Jó volt, lelkes voltam!
Üdv
Nuska
nuska1
 
 


Nuska, köszönjük, hogy szóltál! Nekünk semmi bajunk.
Szilvi: ez a bolhafésű csúcs! :lol: Ezt megjegyzem magamnak a jövőre nézve!

Orsko: Én a morgós néni gyerekeit sajnáltam, de nagyon... Miért lehetett ennyi düh ebben a néniben?

Indi: gyakoroltam ma is a tibeti-variációdat (tudod, a kendőszéthúzást). Nem akarsz arról feltenni ide egy képet? Az tök jó, biztos tetszene a többieknek is az ötlet!

KépKép
livus
 
 


Livus :) hát ha lefényképezel :wink: mert magamat hátulról gyerekestül bajosan tudnám.

Nuska :) tényleg ne bántson, ez fontos dolog, beszéljünk csak róla! Az unokahúgom és az ő unokahúga a puccos oviból egy fél évig hordták haza a tetűt, nyárra már fóbiánk volt és ahogy az egyik gerek vakarózni kezdett egy szúnyocsaípéstől akár, azonnal az egész család végigbogarásztuk. Már fóbiánk volt, persze az anyuka is cikinek érezte, ezért mindig csak az óvónéniknek szólt, ők meg jól elhallgatták a többiek előtt, aztán időnként véletlenül egy-két szülő elszólta magát, hogy nekik is volt: de senki nem beszélt róla nyilvánosan, pedig az itt a megoldás. Ez nem szégyenletes, megesik, gyorsan kell cselekedni és aztán kész is a dolog. Szóval aggodalomra semmi ok! Most már én is profi vagyok, először azt se tudtam, mit keressek. Mondjuk tetűt még nem láttam én se, de azóta a serkét már profin felismerem.

Ja, és azelőtt is iylen voltam :wink:


Szilvi :) ez a bolhafésű tényleg zseniális :lol:
indianyo
 
 


Kedves sétán-részt-vevők!
Nagyon szeretnék pár képet látni az eseményről, és megtudni, hogy hányféle hordozóeszközzel jelentetek meg! Nem akarok kibicelni, de esetleg egy vállalkozó kedvű szervező-típúsú fórumos kolléganő szervezhetne egy kirándulásfélét (lájtosat, és amíg még szép idő van), ahol nem demonstratíve vennénk részt, hanem csak úgy, sétálnánk egy kicsit. Vagy az nem szokott jól elsülni, ha az internetes barátságok testet öltenek?:-) És gratulálok mindenkinek, aki megjelent! Szép új világ, ahol Budapesten biciklizünk, görizünk, babakocsit tolunk, hordozzuk babáinkat... Én hiszek benne, hogy 10-15 év múlva ez megvalósul. Addig, aki fentieket műveli, "normálistól eltérőnek" minősül. Üdv: orsi
kamcsatka
 
 


sziaegy ismerősöm hordozókendőt akar vásárolni az ebay-en?
Ti milyent ajánlanátok? Didymost vagy Amazonast? esetleg valami mást?

Köszi a választ,

Márti
cerceluska
 
 


cerceluska írta:Ti milyent ajánlanátok? Didymost vagy Amazonast? esetleg valami mást?

Szia Márti!

En nem vagyok olyan profi ebben mint masok itt a forumban, de szerintem az Amazonas nem tul jo kendo. A nemet Ökotest-töl elegtelent kapott (bar ez meg 2005-ben volt, lehet, hogy azota jobb).
Szerintem ezek jo kendok: Didymos, Lana, Lotties (ezek bio pamutbol vannak), Hoppediz (van bio pamut is), Storchenwiege, Bebina, Girasol.
A Hoppediz meg Storchenwiege ujonnan sem olyan draga (egy 4,6m-es kendo 53€, ill. 69€-ba kerul).

Zsuzsa
smzsgalf
 
 


Borzasztóan szégyellem magam, de kiment a fejemből.. :oops:
Zsuzsa (smzsgalf) elküldte nekem az általa belinkelt német mamaponchonak a fordítását, ha valaki szeretné szívesen elküldöm neki!
Mégegyszer bocsánat..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Amazonasnak nagy előnye, hogy vékony, nyári hőségben ideális. De én csak második (harmadik, sokadik...) kendőnek venném.
40-60 euró újonnan, nem biztos, hogy az e-bayen érdemes venni.

Pindi
pindi
 
 


Szia Márti,
amit én vennék:
1. Didymos vagy Lana
2. Girasol
3. Storchenweige
4. Vékony kendőnek inkább egy Gypsy Mamát vennék

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi, nézted a Hoppediz kendőket? Én az egyiknek a színébe teljesen beleszerettem (hűtlen lettem a bordó Lanához :) ), és árban is elérhetőbbnek tűnik számomra, mint a többi, Didymos, Lana vagy Girasol. Ismeri valaki a Hoppediz kendőket alaposabban? Sajnos nem tudok németül, hogy ottani fórumokat olvassak, csak a sógornőmet tudnám megkérni, de őt is inkább a vásárlásra, nem az utánajárásra. Ő egyelőre még nem kendőmániás, én meg annyira szeretnék a harmadik gyerkőcnek egy új kendőt...
Nuska
nuska1
 
 


Szerintem a Hoppediz egy jo kendo, bar hozza teszem nekem nincs ilyenem, csak egy csomo jot olvastam rola. Eleinte fontolgattam, hogy uj Hoppediz-t vegyek, de aztan megis egy hasznalt Didymos melett dontottem.

Kis összefoglalo Nuskanak:

A Nairobi kendo kirpobalasa (csikos Hoppediz):
185 g/m, ami kicsit az atlag fölött van. Az elso mosasnal kicsit ereszti a szinet.
A kendo ripszkötesü (Kreuzköper), strukturalt es közep vastagsagu, kellemes a tapintasa. Relative sürü a szövese.
Jol lehet kötni es utolag is jol utanna lehet huzni az egyes retegeket.
A szegelyek közepet cimke jelöli.
A könnyebb megköteshez a szegelyek különbözö szinüek.
A szele duplan van beszegve. A vege ferde (enyhen paralelogramma).
(www.rabeneltern.org)

Egyesek szerint nagyon (tul) vastag az anyaga. Mas kifogast nem igen lattam, csak meg azt, hogy nincsen 3,60-os ill. 4,10-es meretük.
Egyes modelleknek van egy kis tepözaras taskajuk.
Kép


A 2005-ös meg a 2006-os Ökotest ertekelesük kifogastalan volt.
Ja meg arulnak biopamut kendöt is, bar azok kicsit dragabbak.

U.i. bocs ha itt ott kicsit magyartalul fogalmaztam nem olyan könnyü forditgatni ;)
smzsgalf
 
 


Köszönöm, Zsuzsa!
Honnan tudtad, hogy éppen a Nairobit szemeltem ki? :D Annyira melegek, vidámak ezek a színek, nagyon megtetszett.
Próbáltam utánanézni a Nandunak, hogy összehasonlítsam a Hoppediz-zel, (mert az ugye 185 gr/m), de sehol nem találtam adatot. Vajon a többi kendő ilyen szempontból milyen? A Nandu sem igazán vékony szerintem, bár én jól bírom a meleget.
Persze, jó lenne a Didymos is, de használtan ebay-olni én nem merek innen, ahhoz kevés a nyelvtudásom.
Meglátjuk, áprilisig még van idő.
Nuska
nuska1
 
 


Öszinten szolva nem tudtam, csak ugy latszik annak is az tetszett, aki tesztelte ;-)
Nandum nekem nincs, szoval nem tudom (meg hat nem is en mertem ezeket), de bemasolom, hogy a többi kendö milyen nehez, az hatha segit kicsit.

Ime:

Amazonas brazil kendö: 230 g /m
Amazonas Carry Sling: 125-128 g/m
Apropas: 230 g/m
Claire Pola: 150 g/m
Didymos pamut Indio: 160 g/m
Didymos pamut Jacquard: 140 g/m
Didymos pamut/len Indio: 190 g/m
Girasol: 150 g/m
Hoppediz: 185 g/m
Lana: 182 g/m

Az ebay tenyleg kicsit zsakba macska, pl most is vettem egy kendöt ami allitolag "olyan mintha uj lenne", aztan szerintem mar szamtalanszor volt mosva...
Na de mit szolsz egy ilyen "Sondermodell" Didymoshoz? Persze azok is dragabbak, mint a Hoppediz es a valasztek sem valami nagy, de azert Didymos. Meg lehet, hogy aprilisig lesz meg valami szep.
smzsgalf
 
 


Sziasztok!

A háti hordozásnál van egy olyan, amikor csak a hónalj alatt és lábnál megy a kendő, tehát nincs az egész hátán. Nem találok kötési instrukciót a neten ( ez nem a tibeti, pedig azt hittem)

Indi, a hordozós sétán mutattad Katának, hogyan kell. De a hónaljnál ott volt valami trükk. :roll:

Tudnátok segíteni?

Köszi, Orsi
osoa75
 
 


orsi :) - az a klasszikus tibeti, amiről te beszélsz- most nem tudok magyarázni, egérrel irok
indianyo
 
 


Orsi: passz, én nem tibetizek.

Nuska: nem rossz ez a Hoppediz, tényleg. Nekem a Timbuktu tetszik! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Azt elfelejtettem, hogy a TBW szerint jóval vaskosabbak, mint a Didymos, inkább "férj kendőnek" szeretik.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Franciaországi barátnőmnek hamarosan lesz egy Hoppedize! :)

Orsi: Indi (egyik) trükkje az, hogy a gyerek hónalja alatt körbetekeri a kendőt. Vagyis: a gyerkőc mellkasa felől kezdi az egészet, elvezeti a kendőt a hónalj alatt, a hátán kereesztezve visszavezeti a hónalj alatt előre, és ekkor veszi fel a hátára Dominót.

Érthető ez így?

(Az alap tibetinél nincs ez a keresztezés, hanem simán a gyerek háta mögül kezdve elvezetik a kendőt a hónalj alatt, és felveszik a gyereket. Ez a trükkös körbetekerés azért praktikus, mert így nem gond, ha a gyerek esetleg bedugdossa a karjait a kendőbe.)

Háát, nem tudom, érthető-e ez így leírva...

KépKép
livus
 
 


lemértem az ellaroomat: 115g/m

én is épp használt didymost szeretnék :D
csak nem tudok dönteni, túl nagy a választék és csak egyet választhatok :lol:
a férjem már ettől is a falra mászik, mert szerinte, mindjárt nem is kell már kendő :roll:

KépKép
savitri
 
 


Most lattam, h a Didymosnal mar van olyan is, h magad festheted be a kendot:) Meg a technikakat is bemutatjak (batik, krumplinyomda, sablonok, pl a gyereket befestett talppal vegigsetaltatod a kendon:))

Modell
Chiara (ungefärbt)
Grösse 2 3 4 5 6 7 8
Preis EUR 44,00 49,00 56,90 62,50 69,00 74,50 -----


Biobaba
biobaba
 
 


Livus :) szerintem érthető - én Ágitól tanultam ezt a plusz hurkot, a popsin pedig szétúzom az anyagot, ettől még kényelmesebb mindkettőnknek.
indianyo
 
 


Esztercica,
itt a karikásom linkje: http://www.heart2heart.ca/
:)
h_szilvi
 
 


Sziasztok!
Bár nem voltunk a felvonuláson a múlt héten, itt egy kép tegnapról, G-n a Kozyban Nóri, rajtam a Katjában (Didymos, az újaknak, hehe) Sári:
Kép

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


De tetszik ez a kép! Olyan szépek vagytok. G fanyar mosolya amolyan, "mi van, nem láttál még fehér embert hordozókendővel?!"-mosoly. Király.
h_szilvi
 
 


A g/m adatokhoz érdemes lenne utánanézni, melyik kendő milyen széles. (Tehát átszámítani g/négyzetméterre ;).)
Amiről írtok, az is tibeti, csak annak egy verziója. Fiamnál még az egyszerűt használtam, a lányom viszont nagyon rászokott az egyszerű háti hordozásnál, hogy berakja a kezét, így áttértünk és megszerettük a tibetinek ezt a változatát.

hordozo
 
 


hordozo írta:A g/m adatokhoz érdemes lenne utánanézni, melyik kendő milyen széles. (Tehát átszámítani g/négyzetméterre ;).)

Igen, igazad van, csak en egy lusta dög vagyok ;)
Kulonben a Lotties kivetelevel, ami 65 cm, mind 70 centisek, legalabbis papiron.
smzsgalf
 
 


biobaba
 
 


Livus!

Köszi, abszolút érthető, ki is fogom próbálni, mert körbetekerés nélkül nem volt annyira jó. Köszi Indi! Most elöl nem hason kötöttem meg, hanem betűrtem a vállaimhoz a kendő végét és fönt csomóztam meg, széthúztam cicin és tök kényelmes volt. (Hasam már nem viseli el a körbetekerést...)

Livi! Nagyon szépek vagytok! :)

Savitri!
Én is didymosra vadászom mostanában :)

Orsi
osoa75
 
 


Orsi (Osoa), itt talan megtalalod azt a kötést, amit keresel :? ?
http://www.thebabywearer.com/index.php? ... tionsChart
Peti igy volt Kata hatara kötve a setan, nem?

Savitri, mar egy ideje akarom kérdezni: Hol jutottal Ellaro-hoz? Mikor Didymost néztem az e-bay-n egy darab ellaroo nem volt...

Liv, tuti a kép, mééég! :)

Tegnap lattam valakit Katyaval a biopiacon, baba a hatan. Nem valamelyikötök volt??

Agi, köszönjük a tanfolyamot! Igy utolag NAGYON örülök, hogy nem hoztam el Vincét :lol:
saara
 
 


Nagyon köszönöm a hasznos infókat nektek! Én is megmértem a Nandut, 146-150 gr körül van/m. (nem pontos, mert a mérleg sem az, és hosszában sem volt kedvem centire pontosan mérni, a Nandunál pedig ezt nem lehet tudni, ugye).
Livus, pár szóban érdekelne majd a barátnőd véleménye a Hoppedizről. Úgy láttam, hogy a Lanával van egy súlykategóriában, azt pedig Áginál kipróbáltam. Nálunk biztosan nem lenne apakendő belőle, csak én hordozok (ezért kicsit irigyellek, Livi, hogy G ilyen büszkén viszi Nórit...Nálunk esetleg a vázas háti hordozó jöhet szóba).
Néztem a Didymost is, az Olaf és a Martin hasonlít színben a Hoppediz kedvencemhez, ezek is nagyon tetszenek ám :D Akciósan most van Olaf, Zsuzsa, az ötös méret 75 euró. Valahogy meg fogom ezt a vásárt szervezni...Már a családom (szüleim is) látják, hogy nem leszek meg új kendő nélkül, megmutattam nekik is a neten a kendőket, és erre most az alibim is jó, Savitri :lol: Úgy néz ki, hogy karácsonyra meghozza az angyal...Inkább egy Didymos, mint egy új babakocsi a kilenc éves matuzsálem helyett.
Olyan jó lenne, ha rendesen tudnék angolul (engem még oroszul tanítottak :? ), használtan is boldogan elfogadnék egy Olafot.
Még egyszer köszönöm nektek a segítséget!
Nuska
nuska1
 
 


Köszi, csajok!
Saara: tök jó ez a táblázat, köszi, még nem is láttam!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Szilvi, köszi a linket!

Livi, a Te férjednek nem nehéz még Nóri elöl? Az én párom már nyögdécsel, de hátra nem hajlandó venni.. Egyébként tényleg nagyon jó a kép!

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Eszter, én nem értem ezeket a pasikat, G sem hajlandó hátra venni Nórit, csak nagy ritkán. Nem nehéz neki, sokat viszi elöl.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Úgy sem hajlandók, ha Ti kötitek fel a hátukra?

hordozo
 
 


Úgy sem hajlandók, ha Ti kötitek fel a hátukra?

hordozo
 
 


Az én férjemnek semmi gondja a háton hordozással. :)
Amúgy szerintem a férfiak szempontjából is háton lenne egészségesebb nagy súlyt hordozni. Nem, Ági?

Nuska: ha végre megjön a kendő a bnőmnek, azonnal írni fog nekem, hogy milyen, úgyhogy majd továbbítom a tapasztalatait. :)
(összehasonlítási alapja mondjuk csak egy "rossz" kendővel van. Legalábbis egy szopis tanácsadó mondta neki, hogy nem jó a mostani kendője - gondolom a szövés miatt.)

KépKép
livus
 
 


hordozo írta:Úgy sem hajlandók, ha Ti kötitek fel a hátukra?

De, úgy szokta. Csak akkor is az a problémája, hogy nem látja.... :roll:
Pasik! :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Az én férjem lelkesen hordja a hátám Villőt :) de csak csővázas hordozóban :roll:
Kendő még nem volt rajta, az ergot nem tartja kényelmesnek.

o
orsko
 
 


Indi,

a tibetinél a gyerkőc fenekére hogyan húzod fel a kendő szárát? úgy értem, az előtt, mielőtt megkeresztezed a lába alatt, vagy az után?

még egy kérdés: mostanában úgy főzök, hogy Peti a csípőmre van kötve. Mennyire balesetveszélyes mutatvány ez? Ti hogyan csináljátok? Háton nem szeret ilyenkor, mert nem látja elég jól, hogy mit csinálok.

Az én férjem sem hordta kendőben háton Petit, mondván, hogy nem tudja felkötni. aztán vettem egy Yamo-t neki (ez ugyanaz mint az Ergo) és ebben is csak elöl hordja Petit. Szóval, nem a kötözésen múlik... :roll:
sz_kata
 
 


De, a férfiaknak is háton egészséges a nagy babát a gerincük, és azért nekik is a medencealapjuk miatt. Csak a súlyhatár esetleg egy kicsit odébb van, de nem nagysárenddel, az biztos!
Érdekes, eddig több olyan férfiről hallottam, akinek a háton jött be igazán, ha valahogy, leginkább háton hordozott. Úgylátszik férfiban is, nőben is van mindenféle. Végülis ez nem meglepő tanulság! ;)
Kata! Csípőn hordozva főzni sztem lehet, de nyilván ésszel! Azt hiszem, én megőrülnék, mert gyakorlatilag mindent elér így, amit Te, leszámítva az aktív testcseleidet. Mit jelent pontosan, hogy nem szereti, hogy nem lát? Mi a jelenség, amit így értékelsz? Nekem az a tapasztaltom, hogy háton jól kilátnak, bár szoktak lenni babák, akiknek egy időben mániájuk, hogy felfelé másznak az anyjuk hátán. Enyémek ezt nem csinálták. Én eléggé határozottan úgy szoktam gondolni, hogy márpedig jó a gyerekeimnek a hátamon és eddig nem volt sok győzködésre szükség.
Tibetit mikor kötöd meg és viszed hátra a feneke alá a kendőt, akkor csak a felső szegést fogod és viszed a helyére a fenekére. Mikor az a helyén van, akkor fogod meg a kendő többi részét. Ugyanezt a másik szárral. Így a legkönnyebb „széthúzni” a fenekén sztem.

hordozo
 
 


A már sokszor belinkelt videón szerintem elég jól látszódik, ez a "fenéken kendőszéthúzás"

http://www.youtube.com/watch?v=jbKdxwkBiRo

KépKép
livus
 
 


Nálunk akkor kéne felkötnie a hátára a gyereket, amikor nem vagyok ott, tehát segíteni sem tudok. Patthelyzet. Egyébként ha együtt vagyunk mindig rám hagyja ezt a nemes feladatot, inkább cipeli a csomagokat, ami szintén nem elhanyagolható :D
Vagy kézben viszi a gyereket, de úgy már egyre nehezebb. (Nándi a karján ül, hátával a mellkasának támaszkodik és néz bele a világba. Mikor kisebb volt, el is aludt így..)

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Köszi Saara!
Tök jó, megtaláltam, bár csak képen (strap carry néven fut). A titka, ha jól értettem, hogy elég magasra kell kötni a gyerkőcöt és szorosan. A karjai az anyuka vállán vannak, tehát magasra köti, így jól kilát a gyerkőc. (Ezt a fenéken széthúzást nemigen értem... :roll:)

Kata! Ez megoldás lehet a főzésre. Én is sokszor veszem észre, hogy Zs. nem elégszik meg azzal, hogy oldalra lát, nyújtózkodna felfelé, hogy előre is lásson :)

Orsi
osoa75
 
 


orsi :) igen, strap carry de igazából tibeti - magasra kell kötni, és szorosan. nagyon kényelmes hordozni ezzel. széthúzást megmutatom a köv. varróasszonybulin :)
indianyo
 
 


Strap carry-t kiprobaljuk, tényleg jo, h igy kilat a gyerek :)

OFF

Németül hogyan mondjak a szoptatos parnat, nem tudja valaki véletlenül?
Köszi!

ON
saara
 
 


saara írta:OFF

Németül hogyan mondjak a szoptatos parnat, nem tudja valaki véletlenül?
Köszi!

ON

Asszem Stillkissen
smzsgalf
 
 


Indi!

OK! :lol:

Elkészült életem első gyapjúbugyija, mármint a gyerkőcé... :)
Még tökéletesítenem kell...


Orsi
osoa75
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: