Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most tenyleg csak nehany szora ugrottam be.

Bogyo, en azt hiszem a helyedben vagy ma megtartanam a gyumolcsnapot vagy a husnappal folytatnam. Bar mar valoszinuleg tulvagy az ebeden, ugyhogy lehet, hogy nem segitettem. Azert majd ird meg, mit dontottel!

En ma reggel ismet merlegre alltam es - 6 kilonal tartok. :D El se hiszem! Ha ismertem volna ezt a dietat, akkor mar a terhesseg elott lefogyasztottam volna magam es nem eleve elhizva vagtam volna neki a pocakossagnak. Na, mindegy, a lenyeg, hogy most mar ratalaltam es fogyok is.

Szep napot mindenkinek es ne bunozzetek! :wink:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Mostanra értem ide én is... :)

Julcsi, szerintem is jó, ahogy Olive tanácsolta. Abbahagyni teljesen nagy butaság lenne, hiszen látod, milyen jó eredménye van :wink: , elölről kezdeni pedig szerintem fölösleges. Lefennebb most megáll egy picit a fogyás vagy csak kevésbbé fogysz, utána majd ismét beindul. Szerintem csinálj ma húsnapot, hoyg legalább veled legyek ugyanazon a napon. Bár igaz, ha én egyáltalán nem víznapozok, akkor egy idő után úgyis csúszunk. :roll:
Amúgy tavaly azt tapasztaltam, hogy ez a diéta végül kinövi magát, mintegy önállósodik és az apró bűnözések már abszolút nem számítanak. De ez csak kb a 2. hónaptól. No, ezt nem bűnözésre való csábításnak, ösztönzésnek szántam, csak ezt figyeltem meg.

Én nemrég ebédeltem és félreáll a hasam. :D Bécsi szeletet készítettem (rántott hús) és salátával ettem. Mindjárt leírom részletesebben, de először azt szeretném leírni, hoyg kiakadtam. Kérdezi a húgom két szelet husi után, hoyg mennyit ehet? Erre mondom: amennyit a lelkiismereted megenged. :wink: :P És akkor jutott eszembe, hoyg no lássuk, mérjük ki a 20 deka húst. És tettem egyet, tettem kettőt, tettem hármat :roll: , rátettem a negyedik szeletet is :? , de még mindig nem volt meg a 200 g. 5!!! szelet rántott husi tette ki a 20 dekát :shock: :shock: , bár az már valamivel több volt.
A húst csak szimplán készítettem, hogy minél inkább "proteinnapos" legyen. Szóval kivertem a szeleteket, fűszereztem, éppencsak lisztbe mártottam és sima, sós-borsos felvert tojásba mártottam, majd megsütöttem. Így elkészítve szerintem tökéletesen beleillik a fehérjenapba.
A salátába: nyers céklát, répát és zellert reszeltem, 1,5 fej hagymát vágtam bele szeletekre és két cikk fokhygmát törtem bele. Sóval, pici cukorral (kb. 2 kiskanálnyi), almaecettel ízesítettem, illetve egy kevés olívaolajjal locsoltam meg. Végül pedig csak arra a részre, amit megettem két kanál 0,1%-os joghurtot tettem és úgy ettem. Isteni volt! :)

Különben ilyenszerű salátát elég gyakran készítek, de ma kaptam egy fogyókúrás hírleválben a következőket és nagyon örültem hogy ínyemre való dolgokat találtam. Ezeket a salátákat szinte egy az egyben be lehet iktatni a diétánkba. Legfennebb mindig az éppen aktuális nap szerint módosítani. Pl. keményítőnapon joghurt nélkül...

Bemásolom őket ide.

4 fincsi zsírégető saláta

Előételnek, köretnek, de akár vacsorának is kiválóak ezek a rostokban gazdag saláták. Inkább ezt ropogtasd csipsz helyett, és garantáltan eltűnnek a felesleges zsírpárnák! Címkék: karcsúsító recept, saláta, zsírégető, zöldség


Cukkinisaláta
Hozzávalók:
1 közepes cukkini
1 doboz lucernacsíra
1 db piros kaliforniai paprika
1 db sárga paprika
1 rukkola
20 dkg sárgarépa
1 evőkanál olaj
2-3 gerezd fokhagyma

Aprítsd fel a fokhagymát. Ezután vágd a cukkinit és a répát apró kockákra, majd párold meg olajon, amikor már félig puha, akkor add csak hozzá a fokhagymát, hogy ne égjen meg. Kockázd fel a paprikát, darabold fel a rukkolát, és keverd össze a csírával. Végül a kihűlt cukkinivel forgasd össze a többi hozzávalót, majd hidegen tálald. Előételnek és köretnek is kiváló.


Reteksaláta
Hozzávalók:
1 csokor retek
1 közepes kígyó uborka
1 jégcsapretek

az öntethez:
2 evőkanál fehérborecet
1 evőkanál olívaolaj
fűszersó, őrölt fehér bors
1 csokor metélőhagyma

Tisztítsd meg a retkeket és szeleteld fel, majd az uborkát is vágd vékony szeletekre. Az öntethez a sót az ecettel és kevés vízzel egy kis tálban keverd el, hogy a só feloldódjon, majd keverd hozzá az olajat, és ezután öntsd rá a zöldfélékre. Végül hintsd meg borssal, jól forgasd össze az egészet, és a finomra vágott metélőhagymát szórd a tetejére.


Ropogós saláta
Hozzávalók:
1 nagy nyers cékla
1 közepes nagyságú zellergumó
1 vastag szál sárgarépa
1 fej lilahagyma
1 citrom
2 evőkanál salátaolaj vagy étolaj
1 evőkanál mustár
1 evőkanál méz


A salátaléhez a citrom levét csavard ki, majd keverd simára a mustárral, az olajjal, mézzel és kevés sóval, ezután tedd félre. Tisztítsd meg a nyers zöldségeket, és vágd egyforma darabokra, majd a reszelő legdurvább fokán reszeld le. Kissé sózd meg, jól forgasd át. A lilahagymát is tisztítsd meg, vágd vékony karikára és kicsit sózd meg. Hagyd állni 10 percet, utána szórd az egészet mély salátatálba, öntsd rá a citromos öntetet, és jól keverd össze. Végül fedd le a salátát, tedd a hűtőbe, és hagyd néhány órán át érlelődni. Tálalás előtt megint forgasd össze, és ha van friss petrezselyemzölded, szórd meg vele.


Káposztás almasaláta
Hozzávalók:
3 savanykás alma
25 dkg fehér fejeskáposzta
25 dkg savanyú káposzta
2-3 evőkanál marinált paradicsom-paprika csík
1 kis fej vöröshagyma
2 dl kefir
1 evőkanál mustár
1 teáskanál paradicsompüré
2 evőkanál citromlé


Tisztítsd meg a fejes káposztát, és vágd nagyon vékony csíkokra vagy reszeld le. Sózd meg, és jól keverd össze. Hámozd meg a hagymát, karikázd fel és kicsit sózd meg. 15 percig hagyd állni őket, majd közben mosd meg az almát, távolítsd el a magházát, és szeld fel vékony csíkokra. Ezután citromlével csöpögtesd meg, hogy ne barnuljon be. Add hozzá a kefirhez a mustárt és a paradicsompürét, majd ízlés szerint ízesítsd cukorral. Forgasd bele a leszűrt almát, a kis darabokra vágott savanyú káposztát és a nyers káposztát a kefires öntetbe. Végül tedd hozzá a paradicsompaprikát, és lefedve hagyd egy fél napig a hűtőszekrényben. Tálalás előtt ne felejtsd el átforgatni!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ja, még azt olvastam az ominózus hírlevélben, hogy az 1 pohár vízben feloldott két evőkanál almaecet, amit étkezés előtt 10-15 perccel kell meginni, csodákra képes. Csak amúgy égeti a zsírt. Én ma délben már ittam egy pohárral. Azért kíváncsi vagyok, hoyg mennyire ugrik meg tőle a tejmennyiségem, mert valaki ezt tejserkentésre is ajánlotta. Bár azt írta, hoyg reggel és este kell egy pohárral inni, nem a főétkezések előtt.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

 
 

Sziasztok!

Jelentem, tuleltem a viznapot :!: :D Persze nem csak vizet ittam. Reggel megittam a tegnaprol maradt kb. 1 deci vegyes gyumilevemet, meg jo sok vizet. Ebedre ittam kb. 3 dl ures zoldseglevest (eredetileg volt bele fozve repa, hagyma, krumpli, paszternak, brokkoli) es meg vizet. Vacsira kb. 2 dl zoldseglevest es vizet, na meg napkozben amikor meglattam a vizes flakont, belehuztam. Igy nem is volt olyan veszes. Viszont csak vizzel nem huztam volna ki, nagyon kellett az az ures zoldsegleves.

Mazsuzs, betartottad a viznapot vagy vegul atcsaptal husnapba? :wink:

Igy nekem holnap lesz husnapom.

Judit, te gondolatolvaso vagy? Egyszer valakinel ettem ilyen rakott husit es most eszembe jutott, hogy az milyen jo lenne husnapra, csak eppen nem tudtam, hogyan is csinaltak. Koszi szepen, holnap ki is probalom, csak egy kicsit modositok rajta, mert nincs itthon tejszin. Tejfolre gondoltam a tejszin helyett. Bar izre nem ugyanolyan, de szoktam tejfolosen sutoben csirket sutni es az nagyon finom. Biztosan nagyon fincsi lesz salataval.

Edith, a hugod hany kilo? A masik forumra felrakot kepeiden, ha jol lattam rajta van a hugod is es nem ugy nez ki, mint akinek fogynia kene. Vagy olyan jol takargatja? :wink: O egyebkent hany eves? Emlekszem, hogy eleg nagy a korkulonbseg koztetek, de arra mar nem, hogy mennyi.
Azon en is meglepodtem, hogy olyan sok rantott husi volt 20 dkg. :shock:

Julcsi, vegul mi lett a mai napoddal?

Mazsuzs, Judit
, az oltassal kapcsolatos kuldemenyeteket meg nem tudtam megnezni, de igyekszem. Ma voltunk egy nagyot setalni Lollival, mert mar nem volt laza se es sokkal jobban volt. Az etvagya viszont meg mindig katasztrofalis. Az uzsonnara beleimadkozott 50 grammnyi gyumolcsot, ki is hanyta. :roll: Egyedul a tapszert nem kell belekonyorogni, azt issza siman. Na, meg mar kinomban nem tudtam mit kitalalni neki, vegul facsartam neki narancsot es azt a narancslevet ugy itta, hogy le se lehetett allitani.

Ja, es gyanitom, hogy vegulis a 3 napos laz betegsege volt. Pont 3 napig volt laza es mara jottek a kitutesek is. Ha jol tudom, ennel a betegsegnel a kiutes mar masnapra elmulik, ugyhogy holnap kiderul, hogy tenyleg ezt kapta-e el. Ezert lehetett neki olyan magas laza, nem a foga miatt. Csak azt nem ertem, hogy az nagytudasu angol vedono a telefon masik vegen, miert nem emliti meg, hogy esetleg ez lehet a baja. Persze nehez ezt diagnosztizalni, foleg telefonon keresztul, de ha semmi mas tunete nem volt a lazon kivul, akkor gondolhatott volna erre a betegsegre. En anyukamnak mondtam is 2 napja, hogy lehet, hogy ezt kapta el, mert semmi mas baja nincs a lazon kivul. Anyukam viszont meg nem hallott a 3 napos lazrol, ugyhogy nem tudott hozzaszolni. En meg emlekszem annak idejen, mintha Edith irt volna rola, bar lehet, hogy valaki mas emlitette.
Azt hiszem meg kell szokonom, hogyha orvoshoz is megyunk, nekem kell felallitanom a diagnozist, kulonben nem jonnek ra, hogy mi a baja Lollinak. :roll:

Elkoszonok lassan, mert ismet jo keso van, pedig ma korabban akartam lefekudni.

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát a tegnapi napom is összevissza volt, ugyanis csak délután
tudtunk kimenni a boltba az eső miatt. Így főzve se volt semmi. Úgyhogy ma Én is húsnapozok, és akkor visszetér minden a régi kerékvágásba! :oops:
Remélem újra visszatér a kitartásom, és ujra megindul a fogyás!
Mert mondanom se kell, hogy a -6 kilónak lőttek! :cry: Egyből 2 kiló vissza ugrott! :cry:

Olive!
Neked viszont gratulálok a 6 kilóhoz! :lol: Remélem a nadrágjaid Rád mentek! :wink:
Örülök hogy Lolli már jobban van! Nekem se jutott eszembe ez a 3 napos láz. Pedig tavaly tényleg volt róla szó a másik topikon! :oops:
( bár ez nem recept, de így sikerült, bocsi!)

Egyébként nekem is van egy hasonló receptem mint Juditnak! csak annyi a különbség hogy ezt 2 féle sajtból csináljuk. Leírom!

Lehet akár karaj, pulyka vagy csirke mellből csinálni!
Lereszelek 25-25dkg trappista, és füstölt sajtot és összekeverem egy nagy 450g tejfőllel, és 2 egész tojással.
A husikat vékonyan kiolajozott tepsibe teszem, sózom, borsozom, és ráöntöm a masszát. Lefedem alufóliával, és a hús tipusától füsggően 40-60 percig sütöm, majd további 10 percig fólia nélkül.


Én is ettem már ilyet mióta fogyózok!

Egyébként ma csirkemellet eszek natúr jégsalátából készült vegyes salátával. Apának meg őz pörköltet kell főznöm! :roll:
Még sose csináltam!
Hozott haza a kollégájától konyhakész őzragut, amit csak oda kell tenni főzni és kész! Remélem sikerülni fog.

Mazsu!
Örülök hogy a fiúk egymásra találtak. Az meg teljesen természetes dolog, hogy hiányzik Neked Nándi!

Szép napot kívánok mindenkinek
!

bogyo75
 
 


Sziasztok!

Julcsi, szerintem csak pillanatnyilag borult fel az egyensúly a szervezetedben és ha a következő napokat rendesen tartod, akkor a gyüminap végére visszaálsz az ezelőtti súlyodra.

Én, jelentem, tegnap reggelre elértem a bűvös 69-et. Persze, hús- és zöldségnapon aztán mindig felugrik 1-1,5 kiló, úgyhogy ma reggel már 70 voltam. Sajnos, nem tudom megállni, hogy ne álljak rá nap mint nap, sőt egy nap többször is :roll: :oops: , de végülis csak azért teszem, mert kíváncsi vagyok, hoyg hogyan alakulnak a dolgok egy evés után vagy vécézés után. :lol: :oops: Különben a fogyinaplóba, amibe vezetem, hoyg mit ettem aznap, csak a négynaponkénti súlyomat írom bele. (És beleírom a bűnözéseket is, nehogy majd olyan tökéletesnek tűnjek az utókor előtt. :P )

Sajnálom, hoyg most már csúsztunk, de legalább ötleteket adhatok ezután nektek - előre. Nagyon jól hangzanak a receptjeitek, ilyeneket én is szoktam készíteni, mindig valahogyan másképpen variálva attól függően, hogy éppen milyen hús, sajt vagy más hozzávaló akad a hűtőben fagyóban, kamrámban. :D
Tegnap este hideg vacsoránk volt: muszáj volt egy iylet beiktatnom, mert már csorgott a nyálam a szalámiért, sajtért, pástétomért. :oops: Máskor bezzeg, rájuk sem nézek. Ja, és a múltkor vásárolt tofuért. Nem tudom, de nekem nagyon ízlik. És Kriszta is csak amúgy gyúrta magába. Ja, ne gondoljátok, hoyg tonnányit ettem mindenből, csak két kis szelet Graham-kenyérrel ettem kb. 2 szelet szalámit, 2-3 karika tofut (azért nem tudom pontosan, mert Kriszat állandóan lopkodta el előlem :lol: ) egy vékony szeletke sajtot és kb. fél szelet pástétomos kenyeret. Mellé uborkát fogyasztottam. És desszertet is ettem. :D Ordát kevertem össze pici cukorral és abból ettem pár kanállal. Azért ettem most, mert múltkor, ugyancsak húsnapon voltunk anyóséknál és ordás palacsintát készíett, de a palacsinta miatt nem ettem. Bár utólag jutott eszembe, hoyg az ordát ehettem volna, mert tejtermék. :roll:
Szóval így.
Ma még nem tudom, mi lesz ebédre, bár a húgomnak volt kívánsága a "hagymatokány" puliszkával és uborkasalátával. De azt hiszem, ezt csak estlére készítem el, hogy akkor a férjem is ehet belőle. Csak nem vagyok biztos, hogy a puliszkát mikor ehetem. Tavaly a csajokkal keményítőnapra tettük és úgy is fogyasztottam, de azért nem vagyok biztos benne. Ti mit szóltok hozzá? Aki esetleg nem tudja, hoyg mi az, hát kukoricadara vízben megfőzve.
A hagymatokány pedig nem valami nagy kunszt, ilyenkor szoktuk csinálni, amikor megjelenik az újhagyma. A szárát is bele kell vágni. Csak egyszerűen a hagymát (jó sok kegyen) kevés olajon meg kell fonnyasztani, majd pici vízzel puhára párolni. Én úgy szoktam, hyog egy adagot megfonnyasztok, a többit rádobom és azt már csak párolom. Amikor megvan, akkor pirospaprikát lehet rádobni és zsírjára sütni. Ízesíteni sóval, borssal. Ennyi. :shock: Tulajdonképpen egy pörköltalap, csak lé nélkül. De ezt csak magunknak kell így készíteni. Az eredeti változatban tojás és juhtúró is szerepel. Az így elkészített alaphoz hozzámorzsolni a túrót (vagy rszelt sajtot) és felvert tojást önteni rá, majd sütni, míg megdermed. A családnak lehet így készíten és akkor nem kell külön főzni. :D Puliszkával, uborkasalátával isteni. :D :D :D

Olive, Krisztának valóban volt háromnapos láza, de én már az elején sejtettem, mivel nem volt semmi más tünete. Most, Lollinál eszembe sem jutott, mert valahoyg azzal voltam, hyog ez az oltás miatt van. :roll: :oops: A pöttyök tényleg 1-2 nap után elmúltak. Bár Krisztának nem volt túl sok pöttye. de azért volt! Nyugodtan mehettek ki vagy közösségbe is, mert a pöttyök nem fertőznek már. Ez a betegség lecsengése. És egész életére szerzett vele immunitást a vírussal szemben. Mert ezt egy vírus okozza. Különben nehogy azt hidd, mert ezt a betegséget, ilyen név alatt csak a fiatalabb orvosok ismerik. Én akkor nem is vittem Krisztát orvoshoz. :roll: Ja, és utána is voltak a csajomnak rwejtélyes magas lázai minden más tünet nélkül, és akkor csakis a fogára tudtam fogni. De amíg más baja nem volt, csillapítottam a lázt és kész. Semmi mást nem adtam már.

Apropó oltás. Zsuzsi, tegnap egy kicsit utánajártam a dolognak. :D Már éppen ideje volt. :P
Szóval itt vannak kötelező oltások, amik az első életévebn kb. ugyanazok, mint nálatok, csak éppen kéthavonta, azaz újszülött korban, 2, 4, 6 hónaposan kapják, majd egyet a 9-11 hó köz9ött, és egyet 12 hónaposan. Aztán Kriszta kapott egy 15 hós oltást is, de csúsztunk vele vagy 3 hónapot. Azóta nem kapott egyet sem. Lesz majd 3 évesen oltás, majd ismét 7 évesen. A többit nem tudom. Opcionálisan vannak még, de azokért fizetni kell, és szerintem kevesen vannak, akik beadatják. A dokinpm pl. nem is hallott róla, hoyg bárányhimlő ellen oltás legyen. Engem a kullancs elleni nagyon érdekelne, de még nem jártam utána, hoyg létezik-e itt is. Utánanéztem az MMR-nek is. Ez az oltás tulajdonképpen a kanyaró, rubeola és mumpsz ellen kifejlesztett trivaccin. Nem tudom (ez saját véleményem) hoyg miért lenne ez veszélyesebb, mint a külön-külön beadott oltás, mert ha jól tudom, a kanyaró ellen amúgyis oltják a gyerekeket. És azt hiszem, a rubeola ellen is. Tény, hoyg mindegyik román nyelvű oldalon, amit megnéztem, nem írtak elmarasztalóan az oltásról. Felvetődött az autizmussal való kapcsolata is, de azt írták, hoyg nincs tudományosan bizonyítva, hoyg kapcsolat lenne a kettő között. Szóval nem tudom. Itt ez a kombinált oltás nem kötelező, úgyhogy fizetni biztos nem fogok érte, de ha kötelező lenne, akkor szerintem beadatnám. :roll: (Most ezt jól megaszontam. :P )

Judit, természetesen leírom hoygan készül a zakuszka (jól írtad, bár ez valamilyen szláv szó lehet és nekünk is furcsa), de össze kell szednem a gondolataimat és most már eléggé elhúztam az időt is e "rövid" bejegyzéssel.

HA valamire nem válaszoltam, szóljatok rám!!!!! Puszi és jó húsevést mindenkinek! :D

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Jaj, Olive, tudom már mi maradt ki. A húgom sajna, valóban elég rosszul néz ki. Neki a pocakján van sok hája, máshoz nem olyan vészes a dolog. Megfelelő öltözettel jól lehet takargatni, de ő rosszabb helyzetben van, mint én. (Sajnos, neki nagyobb a pocakja, mint nekem.) Csak 19 éves és még egy gyereke sincs. :roll: 74 kilóról indult és most tart a 71-72-nél. Mondta is, hogy nem tudja, ő miért nem fogy olyan gyorsan, mint én.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ja, és kis ügyes husikák voltak a tegnapiak, azért mehetett belőlük olyan sok a 20 dekába! :lol: :lol: :lol:

De most eldugultam... Még be sem ágyaztam... :oops:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Csak meregettem a szemem, annyit írtatok. Egyszer csak összejön már, hogy én kezdjek el egy oldalt. Majdnem sikerült, mert én írtam utolsónak a 4. oldalra! :D

Annyira jó, hogy ennyi receptünk van. Azt hiszem ha lesz a nyomtatónkba festék, akkor ki fogom nyomtatni őket. Mind nagyon-nagyon jó amiket írtatok most is. Kijegyzetelni kicsit sok lenne, de azt hiszem ki fogom majd nyomtatni!! :D :D

Bogyó! Szerintem sem keseredj el! A múlt hét csütörtök óta én is többször bűnöztem, csütörtökön-pénteken, aztán szombatn visszaálltam egy gyüminapra majd vasárnap megint volt szénhidrát, hétfőn aztán megint egy gyümi de a víznap nem ment tegnap valami jól. Sajnos összeszedtem valami betegséget a tanfolyamon (rengetegen köhögtek és egy ablak nélküli nagy teremben voltunk) és este már lázam is volt, egész éjjel nem aludtam. Remélem hogy lecseng már ma. És képzeld mégis fogytam egy kilót!!
Úgyhogy fel a fejjel!
Szerintem Edithnek igaza van abban, nem szedtél vissza ténylegesen két [/b[b]]kilót hiszen ahhoz hetek kellenének, csak most úgy érzed, esetleg nem mentél wc-re sem, stb...!!!

Egyébként lányok, én azért megvagyok győződve, hogy az agykontrollos ismétlés miatt sikerült szombat óta egy kilót fogynom úgy, hogy közben bűnöztem össze-vissza. :wink: :wink:
Persze én sem bírtam ki és ráálltam a mérlegre már csak 81,8 kiló vagyok. (igy most -3,2 kilónál járok) Igaz, azért a napjaim is pörögnek hiszen a 22 napom van ma. De ezek után gyorsabban fogok fogyni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ma megtartom a fehérje napot és igyekszem nem bűnözni, az agykontroll is segít a fogyásban. :wink: :wink: :wink:


Olive! Örülök, hogy Lolli túlvan a nehezén. Én is azon drukkolok hogy Nándi ne kapja el tőlem ezt a valamit, mert akkor valószínűleg nem mehetek a tanfolyam befejezésére főleg ha láza is lesz. De mokkány kisrác és hiszem hogy nem lesz semmi baja.

Edith! Köszi a védőoltásokról a tájékoztatót. Érdekes azért hogy nálatok sem kötelező az MMR. Nem értem, hogy itt miért....
Nagyon jó recepteket tettél fel. Ki fogom nyomtatni...!!
Az almaecet jótékony hatásáról már én is hallottam, de még nem próbáltam.
Mindenféleképpen írd meg a tapasztalataidat! :)

Judit?

Na, azt hiszem így hírtelen ennyi lenne. Megyek mert még meg kellene írnom vagy három e-mailt és a vasalnivaló halom is csak szaporodik... :oops:


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok,

Itt vagyok, csak nem volt energiám írni, azért elolvastam mindent. Most ebédeltünk, gombás barnarizs meg sok saláta - nekem, Lilinek palacsinát kellett sütnöm.

Mazsuzs, egyél sok-sok Cvitamint. (Tényleg sokat,3-4-5 grammot!) A szervezeted felhasználja azt, amennyi kell, a többi kiürül, de ilyenkor nekünk sokat segít. Meg a kakukkfű-citromfű tea. Most nem tartok homeos kiselőadást, ígérem! :D
Biztosan el tudsz menni hétvégén, csak programozd. :D

Bogyó, én is minden reggel ráállok a mérlegre, mondjuk a mienk csak egy sima normális mérleg, szóval csak a kilókat látom, dekát meg testzsírt nem. De sokat számít, hogy előző nap mit ettem, milyen lelkiállapotban vagyok, fogy e a Hold vagy telik - komolyan! mikor fog megjönni....Egy-két kiló ide vagy oda simán szaladgál. Múltkor én is megijedtem, amikor a 77 helyett 79-et láttam, de másnap már visszaállt. Az a sajtos csirkés nap betett nekem, annyi húst, meg tejterméket ezer éve nem ettem.

Á igen, ezt akartam még leírni a múltkor, hogy a testkontrollban azt is nagyon kihangsúlyozzák, hogy mennyi idő kell egy bizonyos táplálékfajta megemésztéséhez, azt mindenképpen ki kell várni, hogy az utána megevett étel is normálisan meg tudjon emésztődni és ki tudjon ürülni. És azért erre figyelek, és tényleg nem mindegy! Mert ugye ha nincsen ideje kiürülni teljesen, akkor az képez "dugót", meg tárolódik a bélfalakon :x Na ebből ennyi elég.

Még én sem néztem meg az oltásos videot, mert valami egy óra hosszú, annyi időm pedig még mostanában nem volt erre.

Na megyek és elpakolom az ebéd romjait, Huba alszik végre.

Sziasztok,
Judit

Ó, még valamit akartam kérdezni tőletek. Elvileg már 8 kiló lement, persze ez ilyen "magasságokban" nem olyan nagy szám, de én nem nagyon látom. Persze a gatya kicsit lötyög, meg a combomon nem feszül, de nem valami látványos. Ez normális szerintetek?
Annak idején, 18 évesen éltem egy évig az USA-ban és onnan 20-25 kg plusszal jöttem haza. Akkor annyit csináltam, hogy visszaálltam a normális, itthoni életre (pl. gyalog a suliba, meg ilyesmi), nem ettem édességet és hetente 3x tesiórán mentünk ki a lányokkal futni kb. 20 percet. Szeptemberben kezdtük, decemberben már majdnem teljesen lement minden plusz, tavasszal meg már tök vékony voltam. (53 kg) :shock: És semmi nyoma nem volt a gyors fogyásnak. Szóval amit mondani akarok, jó, hogy már eltelt azóta 16 év, és nem is futok, de most nem úgy tűnik, hogy nyom nélkül akar eltűnni. Mit kéne csinálni? :?:

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Na, ismét itt... Még alusznak a csajok... :)

Végül ma gulyást főztem. Azt hiszem, ti paprikás krumplinak hívjátok. Csak simán, hagyma párolva, rá a kockázott krumpli és víz+fúszerek, majd végül egy kis paradicsomlé és még pár rottyantás. Így szerintem abszolút diétás. Melléje finom reszelt friss káposzta. A férjem is így kapta. :D

Judit, a zakuszkát főleg ősz elejlén szoktuk eltenni, amikor szezonja van a paradicsompaprikának, padlizsánnak, esetleg zsengebabnak.

Az alapreceptbe kell:
5 kg paradicsompaprika (lehetőleg piros, de vegyesen is jó), 2 kg hagyma, 5 kg padlizsán (vagy 3 kg sült padlizsánhús - mi általában már azután zakuszkázunk, miután eltettük a padlizsánt), 0,5-1 liter olaj, 1 liter paradicsomlé, só, babérlevél, őrölt bors.
Elkészítés (ahoyg én csinálom):
A paprikát megmosom, kicsumázom és feldarabolom. Kevés vízben, de tényleg nagyon kevésben, odateszem párolódni. Ha kell, mindig öntök utána egy kevés forró vizet, de csak annyit, hoyg ne kapjon oda. Közben a nyers hagymát (természetesen, megpucolva) ledarálom vagy turmixolom és kb. fél liter olajban odateszem dinsztelődni egy nagy lábosban. A padlizsánhúst pépesítem. Amikor puha a paprika, akkor paradicsomdarálón átnyomom, így a héja ügyesen kiválasztódik és nem marad csak a paprikahús és valamennyi lé. (Muszáj így készítenem, mert különben nem tudom megenni, a paprika héja állandóan savat csinál, bántja a gyomrom. És így sokkal könynebben emészthető is. ) Ahogy passzírozom, tányéronként adom hozzá a dinsztelődő hagymához és tovább főzöm együtt. Amikor már a hagyma is puha, akkor hozzáteszem a padlizsánpépet,a paradicsomlevet és ha túl száraznak találom, még olajat is töltök hozzá. Sóval, őrölt borssal ízesítem (van, aki szemeset tesz, de én nem szeretem, mert amikor ráharapsz egy szemre, nagyon kellemetlen) és pár levél babérlevelet is belédobok. Állandóan kavargatva addig főzöm, míg a levét elfővi és az olaj kezd kicsapódni, azaz "feljönni a tetejére". Amikor elzárom a lángot, akkor hozzákeverek 1 kiskanálnyi befőzési szalicilt, rögtön, forrón üvegekbe teszem, jól lezárom és száraz dunsztba teszem pár napig. Lehet hidegen is üvegekbe tenni, de akkor utána ki kell gőzölni, biztos, ami biztos alapon. A száraz dunszt nem más, mint hoyg jó vastag plédek közé rakom az üvegeket, hogy csak nagyon lassan hűljenek ki. Pár nap után kerülhetnek az üvegek a kamrába.

Most jöjjön még néhány magyarázat, pontosítás.
- Ha friss padlizsánod van, akkor előbb meg kell sütni, a húsukat kikaparni vagy letisztítani és hagyni, hoyg lefolyjon. Jó előző nap megcsinálni ezt, hogy a savas lének legyen ideje lefolyni.
- Padlizsán helyett lehet szárazbabbal is készíteni, azt is előre meg kell főzni, majd ledarálni-turmixolni.
- Készülhet zsengebabbal, de azt meg lehet hagyni egészben.
- Az alapreceptet millióegy féle képpen lehet még variálni, lehet répát tenni bele, készítettem már almásan is, padlizsán helyett, de ezt Krisztának csináltam, miniben, van, aki gombásan készíti, szóval rengeteg féleképpen lehet variálni.
- Ha nincs paradicsomlé, a püré is megteszi, de akkor kevesebbet kell főzni.
- Ha a lábos, amiben főzöd (vagy esetleg fazék) befér a sütőbe, ott is lehet készíteni, valamivel hamarabb megvan, nem kell csak időnként kavargatni, nem spriccel ezerfelé és biztos, hoyg nem ég oda. Talán legfelül, ami az edény oldalára spriccel kissé megég, de azt nem szaad belekavarni a többibe, és akkor semmi baj. Én, ha tehetem, így készítem.

Lehet, hogy bonyolult így, első olvasatra, de egyáltalán nem az.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Helló!

Csak egy kicsit jöttem, mert megyek aludni és relaxálni! :wink:
Tegnap éjjel szinte két-három órát ha aludtam annyira nem kaptam levegőt.
Muszáj csinálni a relaxálást mert így sem csinálom olyan gyakran mint kellene.

Judit! Még a topik elején talán én is meséltem, hogy mielőtt szültem volna akkor is elkezdtem egyszer ezt a kúrát egy nyáron. Két hét alatt négy kiló ment le akkor! Most pedig látod már három hete csinálom de még csak 3 kiló a fogyás. Jó persze nem tartottam be minden napot, de most már sokkal nehezebb leadni a felszedett kilókat. Mintha az ember szervezete ragaszkodni a hájhoz. Most olvastam pár jó ötletet a "Hétköznapi csodák" c. agykontrollos könyvben, és azt hiszem majd azt fogom programozni a fogyáshoz.

Egyébként ha éppen mosogatsz vagy bármi munkát csinálsz, kántáld magadban hogy: "Egyre jobban fogyok, olvadnak a kilók " vagy valami hasonlót. (Egyre jobban vagyok, olvadnak a kilók.) Ezt a többieknek is javaslom. :wink:
Mivel te voltál ezen a tanfolyamon, azt hiszem érted a lényeget hogy bétában is ösztönözni kell a testet... :)

Szóljatok majd rám, ha nagyon az agyatokra megyek ezzel az agykontrollal...
Igérem eldugulok utána!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Annyit irtatok, hogy most nem hiszem, hogy mindenre tudok majd reagalni.

Judit, en is igy vagyok a fogyassal. Nekem ugyan eddig csak 6 kilo ment le, de nem nagyon latom, csak egy kicsit a nadragokon erzem. Szerintem az, hogy most lassabban fogysz, mint 16 eve, az azzal is magyarazhato, hogy fiatalabb korban gyorsabban regeneralodik a szervezet. Na, meg biztosan gyorsabban menne, ha sokat tornaznal vagy futnal is. En is tudom, hogy nekem az hianyzik, de eddig nem tudtam meg megoldani.
Amugy meg 8 kilo igen szep teljesitmeny! Csak igy tovabb!

Latom, hogy ajanlottal teat Mazsuzsnak, ugyhogy akkor meg is kerdeznem toled, hogy a gyerkocoknek is szoktal adni, ha meg vannak fazva vagy faj a torkuk? En eddig meg csak kamilla teat adtam Lollinak, de en pl. bodza es harsfa teat szoktam inni megfazasra, torokfajasra. Viszont nem tudom, hogy a kamillan kivul a tobbi gyogyteat mennyi idos kortol lehet adni.

Ma megcsinaltam a sajtos husit. Isteni lett, de nekem is egy kicsit betetett, pedig vegul joghurttal csinaltam, ugyhogy nem is volt annyira zsiros. Bar fele-fele aranyban csinaltam gorog es sima joghurttal. A gorog joghurt meg 11%-os volt. Igy joghurttal egy kicsit savanykas volt, de nekem igy is nagyon izlett. Arra gondoltam, hogy lehet, hogy ezt fogom sutni vasarnap is, amikor vendegeink lesznek, mert ezt elo tudnam kesziteni es utana mar csak be kell dobni a sutobe. Vagy ha van mas otletetek, amit szinten elore el tudnek kesziteni es esetleg melegiteni lehet vagy csak bedobni a sutobe, amikor mar itt vannak, azt szivesen fogadom. Olyannak kene lennie, amit en is ehetek husnapon. Delutan jonnek es vacsorat kell majd foznom. Azt meg nem akarom, hogy ott teblaboljak a konyhaban vegig, amikor mar itt vannak.

Egyebkent nagyon gondolkozom, hogy nem tartok tobb viznapot. Nagyon durva volt a gyomromnak a feherjenap a viz utan. Gondoltam, hogy igy lesz es sajnos be is igazolodott.

Edith, ez a zakuszka nagyon izgatja a fantaziamat. Lehet, hogy kiprobalom de szarazbabbal, mivel en nem rajongok a padlizsanert. Ugy csinaltad mar? Babbol is annyi kell vajon bele, mint padlizsanbol? Persze azert kisebb mennyisegben csinalnam, mert ha aztan nem izlik, fajna a szivem annyit kidobni. Na, meg itt paradicsompaprikat meg nem is lehet kapni, ugyhogy csak kaliforniai paprikaval tudnam csinalni es az nem ket filler. Itt nincsen a paprikanak szezonja, mindig kulfoldrol hozzak es egesz evben nagyon draga.

Mazsuzs, mielobbi gyogyulast neked! Minel tobbet irsz errol az agykontrollrol, annal kivancsibb vagyok. Az egyebkent letezik, hogy valaki ne tudjon lemenni alfaba? Nekem regebben, amikor probalgattam, nem sikerult. Bar lehet, hogy csak nem jol csinaltam valamit. :oops:

Bogyo, hogy sikerult az ozporkolt? Te miert nem ettel belole?
Remelem, hogy mostantol visszazokkensz a regi kerekvagasba es ujra olvadnak le rolad a kilok.

A merlegre allast tenyleg nehez megallni, de nekem meg eddig sikerult ugy, hogy mindig csak gyuminap utan merem magam. Azert nem szeretnem minden nap, mert az csak letorne, ha latnam, hogy pl. husnap utan mar tobbet mutatna a merleg. En ugy csinalom, hogy a merleget nem konnyen hozzaferheto helyen tarolom, igy nem tudok csak ugy rahuppanni, amikor kedvem szottyanna. :lol:
Amugy meg tenyleg sok minden befolyasolja a napi sulyt, ahogy Judit mar irta is.
Erdekes, hogy Judit emlitette a Holdat, mert egyszer egy magazinban olvastam, hogy a fogyokura sikeressege attol is fugg, hogy milyen volt a Hold, amikor kezdtuk. Allitolag fogyo Holdnal a legjobb kezdeni. En el is felejtettem megnezni, hogy milyen volt a Hold, amikor kezdtem.

Edith, majdnem elfelejtettem irni a puliszkarol. Pont teged akartalak kerdezni a napokban, hogy te hova sorolnad, mert megkivantam es a ferjemmel vetettem kukoricadarat tegnapelott. Jo nehezen talalt ra, a szupermarket fel szemelyzete neki rohangaszott kukoricadarat vadaszni. :lol: Az angolok nem hasznaljak, de itt ugye annyifele nemzetiseg el, hogy mindenfele kajat lehet kapni. Ez a kukoricadara pl. olasz es itt polentanak hivjak. Nem is emlekszem, hogy azt irtam-e, hogy grizt is sikerutl beszerezni. :D Nagyon orultem, hogy irtad ezt a hagymas tokany receptet a puliszkahoz, mert en eddig mindig rakott puliszkat (karamelizalt hagymaval, fustolt baconnel, tejfollel es feta sajttal) csinaltam es az most nem illik bele a dietaba. Ezt egy erdelyi haveromtol tanultam, aki mar itt el kb. 11 eve. Egyebkent en is a kemenyitonapra sorolnam be a puliszkat.

Huha, ahhoz kepest, hogy rovid akartam lenni... Most mar tenyleg elkoszonok, mert kegyetlen volt a mult ejszakank es elofordulhat, hogy megismetli Lolli. Fel 2-tol 4-ig nem aludt. :(

Mindenkinek kitartast! Majd csak csinosak leszunk. :wink:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap csak egy gombóc fagyit bűnöztem!!! :lol: :oops:
Azt is ketten etttük, Dáviddal!
De este a Gyurikám Drágám, haza állított egy szép nagy kakaós kuglóffal! :roll: :? ami most ott csábít a konyhában! :roll: :evil:

Ma kelkáposzta főzeléket fogok csinálni, és ahogy Bede Robitól tanultam, a krumplival fogom besűríteni! :lol:

Mazsu!
Én is hiszek az ilyesmiben hogy pozitív gondolkodás. Ezért gondolom, hogy ezt az agykontrollt is el lehet sajátítani. Remélem beválik Neked!

Judit!
Ne várd hogy ugyanugy viselkedjen a tested mint 16 évvel ezelőtt! Azt se felejtsd el, hogy azóta 2 gyermeknek adtál életet, és a tested formája is megváltozott ezálltal!
A másik meg, hogy minél fiatalabb az ember, annál rugalmasabb a bőre is. A 4. oldalon beszéltünk már erről a témáról, és Ott Mazsuzs ajánlotta az AVONNAK a krémét. én is használtam egy időben, tényleg jó.

Olive!
Lolli jobban van? Remélem a mostani éjszakátok már sokkal jobb volt!

Edit!
Én már ettem zakuszkát, de nekem annyira nem jött be, mint a vineta! :lol: Túl töménynek találtam! Persze az is lehet hogy nem volt jól elkészítve! :roll:
Na majd egyszer Nálad megkóstolom! :lol:

Most megyek mert ma nagytakarítást kell csinálnom! :cry: Bár Dávidtól nem tudom mennyire fogok haladni, De megpróbálom!

Szép napot mindenkinek!

bogyo75
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Este valahogy mostanában nem sikerül leülnöm, de Huba biztosítja, hogy reggel 6-kor már keljünk, így most gyorsan írok kicsit.

Edith, nagyon-nagyon köszönöm a részletes leírását a zakuszkának!!! Nagyon aranyos vagy, kinyomtatom és mindenképpen megcsinálom. A barátnőm is csatlakozik szerintem, ma meg is mutatom neki a receptet.

Olive, Lili nem egy nagy teázós, talán citromfüvet adtam már neki mézzel, de nem vagyok benne biztos. Nagyon sokáig szopizott (na jó, nem olyan sokáig, két éves koráig), és emiatt a tejcsi és a víz mellett nem nagyon ivott mást, most is vizet kér vagy házi szörpöt. A teát is csak hidegen. Huba is egyelőre csak szopizik és vizet iszik. De majd utánanézek.

Mazsuzs, Engem is egyre jobban izgat ez az agykontroll. A könyvet már elő is vettem, bár annyi más módszert is tanultam már, csak az egyiket kellene csinálni.
Kérdezted, hogy milyen tanfolyamra megyek majd, mindjárt idemásolom a hivatalos címét. Ne ijedjetek meg, azért nem olyan durva a dolog. Előtte még röviden annyit róla, hogy amikor Görögországban voltunk, éppen akkor volt ott nagyon közel hozzánk egy szintén magyar, Svájcban elő nő, akinek egy Görögo-ban élő svájci nő barátnője, aki hozzánk járt lovagolni, szervezte a szállását. Ő is ismertetett vele össze. Kiderült, hogy ő (mármint az eredetileg magyar, de Svájcban élő nő) spirituális gyógyító, és a könyvét írni jött oda pár hónapra. Na szoval én meg nagyon ráértem, mert a férjem dolgozott én meg csak vele voltam :D , és amit az írónő leírt kézzel, azt én vittem be számítógépbe. Persze jó barátságba kerültünk, azóta is tartjuk a kapcsolatot és szokott hazajönni kurzusokat tartani. Azért erre megyek, mert egyrészt ez van legkésőbb és Hubát már talán egyedül hagyhatom egész napra, másrészt tudom, hogy milyen ez a tanfolyam, elmondásból, és szerintem jót fog nekem tenni most. Tehát a címe:
A delfin és más magasabb tudatok segítsége a spirituális, érzelmi fejlődésünkben,Hawaii Huna tanok,Kahuna zene,tánc, tibeti mantrák segítségével.

Majd meglátjuk!

Olive, még a torokfájásról jut eszembe, eddig egyszer volt olyan, hogy Lili mondta, hogy fáj a torka, akkor megkérdeztem a homeos dokinénit, hogy mit adjak neki, de azt mondta, hogy amíg más nincs, addig nehéz bármit is mondani, adjak neki Homeogene-t. Aztán el is múlt. Úgyhogy nálunk mindig az az első és nagyon gyakrtan nem is kell más, ha időben"elkapjuk". De a citromfű-kakukkfű tea nagyon bejött. Meg amit még mindig tartok itthon, az az Euphorbium orrcsepp, ami igazából ilyen fújós cucc, orrszívás előtt és után is fújni kell, ez is homeos és nem szárítja be a váladékot, mint a többi orrcsepp, hanem hurutoldó, gyulladáscsokkentő hatású, le szoktam őket fektetni miután a tiszta orrba fújtuk és kicsit mindkét oldalra el kell fordítani a fejet, így a fülhöz vezető csatornába is belefolyik. Szerencsére még nem is volt egyikkel sem fülprobléma, bár ez biztosan alkati kérdés is. Meg a Sinupret csepp, ami meg hurutoldó, gyulladáscsökkentő, Hubánál az nagyon bejött, meg nekem is. És az utolsó a Lymphomyosot, az is csepp, az meg a torok, meg nyirokmirigyek megnagyobbodása, gyulladása esetén jó. Én nagyon torokfájós vagyok, ezt én szoktam szedni. Na most már tényleg eldugulok. :oops:

Szép napot Nektek!!!

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Látom, hogy Bogyóval egyszerre írtunk.
Bogyó, Igen, emlékszem mit írt Mazsuzs az Avonos krémről, meg is rendelem ma, remélem segít. Meg az is eszembe jutott, hogy tanultam masszírozni és a mézes masszázs is nagyon jó erre, elvileg, de magamon nem tudom csinálni, lehet, hogy megtanítom a férjemnek. :D :D

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Eddig nem volt net, és most már nincs időm írogatni. Mennem kell pizzatésztát gyúrni. :D
Olive, azt valóban elfelejtettem írni, hogy mennyi bab kell. Kb. két kilónyit lehet megfőzni. De nem muszáj az egészet beletenni, ízlés szerint.
Én, amikor kipróbáltam az almás zakuszkát (ki voltam akadva ettől és el nem tudtam képzelni, milyen lehet :roll: de isteni lett) úgy csináltam, hoyg megtartottam a számokat, de enm kilóra, hanem darabra. Az arány ugyanaz maradt. Szóval 5 db paprika, 3 db hagyma, stb. Babból vagy 2 dl járhat, illetve paradicsomléból 1-1,5 dl. És olaj is 1 dl körül. Ha ízlik, csinálhatod nagyobb adagban is.

Bocs', hyog most csak ennyi vagyok, de tényleg mennem kell.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Csak röviden jövök én is mert Nándi még alszik, de másfél óránál nem többet.
Már azon filóztam, hogy gondolati úton üzenni fogok neki, hogy legalább 2-2,5 órát aludjon nappal mert akkor nem lesz már este hat felé olyan fáradt.
(Persze ezt is agykontrollal lehet... 8) )

Örülök azért, hogy sikerült felkelteni az érdeklődést a tanfolyam iránt. Bár Bogyó már írta hogy ő hisz a pozitív hozzállásban. Ez nagyon jó!!

Olive! Hidd el, én sem tudom hogy le tudok-e menni alfába, pedig a tanfolyamon kb. 5-6 alkalommal gyakoroljuk. De ha működnek a technikák akkor az azt jelenti, hogy sikerem van vagyis le tudok alfába menni. Az oktató azt mondta, hogy nincs olyan ember aki ne tudna lemenni alfába. A szünetekben lehet kérdést írni hozzá amit a szünet után - mikor újra elfoglalja mindenki a helyét - felolvas és válaszol rá. Tudod milyen sok ember kérdezi, hogy mi van ha ő nem tud lemenni alfába? Mindenki letud menni. Nekem tegnap már volt sikerem is, de hosszú lenne leírni. :D
A holdat én sem ellenőriztem amikor kezdtem a kúrát....:)

Judit! Nándinak ma már folyik az egyik orra, vagyis csak a jobb orrlyuka. akkor lehet alkalmazni ezt az Euphorbium orrcseppet?
Nem tudom, hogy tőlem kapta-e el, vagy pedig rosszul öltöztettem fel ebben a pár nap alatt tartó érdekes időjárásban és megcsapta esetleg a szél amikor le volt izzadva. A torka nem tudom hogy fáj-e, mert nekem fájt, sőt nekem úgy kezdődött és csak utána az orrfolyás. De a jövő héten ugyis megyünk a tanácsadásra, ott majd kiderül. Nándi többszöt felébredt éjjrl mert szerintem nem kapott levegőt...

A tanfolyam címe szerintem érdekes. Jó lesz egy kis kikapcsolódás.
És a múltkor elfelejtettem írni amit Olive, hogy a 8 kiló az egyáltalán nem rossz. Bárcsak már én is ott járnék!!!

Bogyó! Remélem a kakaós kuglófot elraktad jó mélyre a szekrénybe!
Milyen aranyos férjed van, de mondd neki hogy legközelebb inkább a szénhidrát napra hozzon ilyesmit!

Mennem kell, mert fel is ébredt. Egy órát aludt csak!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok Lanyok!

Most tenyleg csak egy szora ugrottam be, aztan majd este jovok.

Csak Bogyo bunozeset szeretnem megakadalyozni. :wink: Nekem is szokott csinalni a ferjem ilyet, a fogyokuram kellos kozepen. A multkor csokis muffinokkal allitott haza. Ilyenkor ugy szoktam, hogy az en reszem bedobom a melyhutobe es szenhidrat napkor eloveszem. Kiolvasztas utan teljesen olyan, mint amikor friss. Probald ki te is!

Kellemes napot mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok,

Persze én is csak röviden, mert ezer dolgom van és Huba nem tudom, hogy mikor ébred.

Mazsuzs, persze, hogy lehet az Euphorbiumot! Hubának is mindig csak az egyik - jobb- oldalon folyik az orra. Kiszívás előtt, meg utána is egyet-egyet fújj bele neki. Meg akkor adjál neki a Sinupret cseppből is 3x10 cseppet. Baromi rossz az íze, de bele lehet tenni valamibe, amit megiszik. De tuti hatásos. Én is szoktam azon filózni, hogy vajon én mit csináltam rosszul, hogy betegek lettek, de a férjem mindig megmosolyog, hogy milyen butuska elképzeléseim vannak, mert hogy ugye ez nem így működik. Hát nem tudom.....Szegényke biztosan azért ébredt fel, mert fájt a torka, nem?

Hű, Edith, ez a Zakuszka egyre jobban izgat, ma azt tettem a tésztára ebédre, mert nem volt itthon semmi salinak való, de finom volt nagyon!!! Szerintem három félét fogunk majd csinálni: 1. padlizsánnal, 2. babbal, 3. almával.

:lol:

Ja, ma nagyot bűnöztem, ebéd után csokit ettem. Lehet, hogy a saláta hiánya miatt, vagy hogy fokhagymát is tettem a tésztára, de mindegy is. Holnap tarthatok gyümölcsnapot. :oops:
(Azt olvastam, hogy ha nagyon erős fokhagymás vagy fűszeres dolgot eszik az ember, akkor az ízlelőbimbói valahogy kívánják az édességet jobban. pesrsze ezt most baromi hülyén írtam le, de a lényeg biztosan érthető.)

Na sziasztok!

Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Helló Lányok!

Csak azért ugrottam be, hogy megnézzem Judit válaszolt-e.
És igen!! :)
Judit, én arra tippelek hogy azért ébredt fel többször mert el van/volt dugulva az orra. A torka nem hiszem hogy fáj mert nem rossz szagú a lehellete, azt érezném. Bár most nem is írtam igazat. Nem érezném hiszen most én sem érzem az orrommal még a tele pelus szúrós szagát sem.
Meg kell kérnem valakit hogy szagolja meg Nándi lehelletét.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs, biztosan gyorsan rendbe fog jönni, csak egy kis nátha ... ha kezd sokkal gázosabb lenni, akkor szólj, találjunk neki valami bogyót. AZ én gyerkőceim is most lábaltak ki a náthából, de szerencsére nem volt komoly, szinte magától elmúlt. (Hubának kellett azért bogyó, mert neki mindig először a szemére megy a nátha, váladékozik, aztán meg olyan tapadós, hogy szinte kiszívni is alig lehet.) A torka miatt se aggódj, mert ha nem lázas, akkor az sem lehet vészes, meg azon már azóta túl is van, ha volt.
Bocsánat ,ez már nagyon OFF :oops: :oops:

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok Lányok!


Képzeljétek ellenálltam a kísértésnek, és nem ettem a kuglófból!!! :lol: Pedig Gyurika még este 9kor azt evett, és természetesen Én csináltam Neki! :roll:
De nagyon megéheztem, ezért kimentem a konyhába, és csak úgy a lábasból ettem pár falat kelkáposztát!
Amit most előszőr kínai kelből csináltam, és nagyon ízlett! Mindenkinek! :lol:

Mazsuzs!
Remélem Nándi hamar helyre jön, és el tudsz menni a tanfolyamra!


olive!
Köszönöm az aggódást, de ma már szénhidrát nap van, így nem volt szükség lefagyasztani a kuglófot! :lol:

Tegnap a takarítást úgy oldottam meg, hogy az unokahúgom vigyázott Dávidra, jobban mondva levitte sétálni! Így olyan dolgokat is meg tudtam csinálni, mint a konyhában zsíroldózni a csempét, sőt még a mosógépet is kihúztam.! :lol:
Nagyon büszke vagyok magamra! :lol:

Olive!
Remélem ma megcsinálod a grízes tésztát? Mivel én éddességnek a kuglófot fogom enni, így ebédre fokhagymás, paradicsomos tésztát csinálok!

Ákit már ebéd után elviszi apja a suliból, Gyurika meg majd rendel pizzát magának! :lol:
Most hétvégére semmi extra nincs betervezve, így valószínűleg fogok jönni akkor is! :lol:


Nagyon szép napot Kívánok mindenkinek!

bogyo75
 
 


Sziasztok!

Nem tudom ma lesz-e még időm írni azért gyorsan bekukkantottam.
Délután anyukámhoz megyünk Nándival mert megint előre kellene főzni valamit két napra míg a tanfolyamon leszünk.
A legrosszabb, hogy egyáltalán semmi ötletem nincsen. Legszívesebben főznék vagy háromfélét és akkor egyen mindenki amit akar de akkor egész késő estig a konyhában lennék. Hát ehhez sincs sok kedvem.

Nándinak most már mindkét orra folyik de éjjel csak kétszer ébredt fel.
Aztán eszembe jutott az is, hogy régen olvastam egy babás könyvben hogy ilyenkor meg kell emelni az ágy fejrészét hogy kapjon levegőt.
Behoztam két téglát :) :) 8) az udvarról. Mondjuk az első felébredés után (ami este 10-kor volt) tettem be az ágy alá de utána már csak hajnali 4-kor ébredt fel.
Az előző éjjelhez képest végül is nem rossz arány.

Most a tanfolyami napokra nem esik szénhidrát. Pedig megfogadtuk a múltkor anyukámmal hogy kép kaját is kipróbálunk a büféből. Még gondolkodom majd, hogy mi legyen, de végül is elég könnyű lenne betartani a napokat mert gyümi és fehérje esik a tanfolyami napokra.

Egyébként már kiírtam a hűtőajtóra hogy augusztus 5-ig hány kilóra szeretnék lefogyni (nem árulom el mennyit írtam rá mert szégyenlős vagyok :oops: ) és még a lakás többi pontjára is ki kellene tenni, de nem akarom hogy apósom ne lássa mert ő minden nap többször átnéz hozzánk.
A tanfolyam óta szinte semmi nem relaxáltam mert vagy belealudtam vagy mikor csináltam volna délben míg Nándi alszik, addigra felébredt.
Ez így nem fog menni, ki kell találnom valamit.

Én most hétvégén valószínűleg megint nem tudok jönni mert elég késő érünk haza és nagyon korán kell kellni (3/4 ötkor) már nincs kedvem gépezni. Esetleg majd vasárnap este ha lesz még erőm írni. :)

Mindenkinek minden jót és jó fogyókúrát!!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Bocsi, hülyeséget írtam...

Szóval biztosan értitek de azért nem rakom ki a papírt a lakás többi pontjára, hogy apóson nehogy meglássa bár a múltkor rákérdezett hogy a Silva-féle agykontrollra megyek? Neki sem ismeretlen a dolog....

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Megint én vagyok! Természetesen most jutott eszembe valami amit már régebben írni szerettem volna.

A tanfolyamon a szünetekben lehet könyveket vásárolni. Persze a tanfolyamhoz kapcsolódóakat. Láttam a Testkontroll c. könyvet is és jó öt percig lapozgattam. Sőt ott volt a Testkontroll 2. c könyv is amiben nagyrészt csak receptek vannak.

A Teskontroll-ba amibe belelapoztam végül is azért nem vettem meg, mert ellenzi pl. a tej és tejtermékek fogyasztását. Én pedig ezeket tényleg nem tudnám kihagynai az étrendemből noha nem eszem állandóan ezeket.
Sőt olvastam benne egy olyan mondatot is, hogy a kismamákkal folsavat szedetnek hogy több legyen a tejük bár maga a könyv is cáfolja ezt. Hát jó is hogy cáfolja mert a folsavat soha nem azért kellett szedni hogy több legyen az anyatej.
Egy szónak is száz a vége, kicsit régen írták már ezt a könyvet és ráférne egy átdolgozás.
Természetesen ha megkapnám ajándékba valakitől (akár egy családtagtól) nagyon örülnék neki de így úgy döntöttem nem veszem meg.
(Bocsi, Judit. :oops: ) Ez az én véleményen a könyvről azután hogy beleolvastam.
Maradok inkább a 90 napos diéta elveinél.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok,

Mazsuzs, engem egyáltalán nem bántottál meg :D , mint már írtam, nem értek mindennel egyet, ami ír, sőt! De alapjában véve az ételfajták társítása tetszik, ami a 90 naposnak is az alapja. A tejtermékeket én sem tudom elképzelni, hogy teljesen elhagyjam, de eddig sem vittem túlzásba. (Tej a kávéba, meg sütéskor-főzéskor a kajába stb.) Egy néni hord nekünk igazi bocitejet :D , a család azt issza, Lili és a férjem is nagy kakaó- és és aludttej fogyasztók . A recepteket szeretem benne, mert lehet őket variálni és nem kell sokat gondolkodnom. Meg azóta már van másik Testkontroll könyv (a Hay-féle rendszer), amit persze a fordítás miatt neveznek ugyanúgy szerintem, de mindegy is. Szóval az engedi a tejtermékek mértékletes fogyasztását megfelelő társításban, meg mézet.....mostanában azt (is)forgatom.De inkább azt mondhatom, hogy ahogy itt befogadtatok, lassan már áttérek majdnem a 90 naposra, csak a salátát, mint alapot nem akarom elhagyni, mert úgy vettem észre, hogy nagyon hiányzik, ha nem eszem.

Ma persze nem tartottam gyümölcsnapot :oops: :oops: . Lilinek gabonafasírtot sütöttem, meg újkrumplit (miért etetem a gyereket rossz társításban?????????), magamnak pedig tzatzikit csináltam a fasírthoz, mert már más nincs itthon. De olyan isteni volt! Ó, igazi görög ízek! (Találtam egy képet a kedvenc helyemről Görögországban, majd egyszer beszúrom, ha nem zavartok el utána. Fel lehet oda mászni, ha arra jártok.)

Na megyek, szóval igazat adok neked, Mazsuzs. Lehet, hogy tényleg úgy lenne az egészséges, ha teljes egészében követné valaki, de én nem tudom. (A folsavas részre nem emlékszem, majd megkeresem.)

További szép napot!

judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok!

Tegnap este aztan mar nem tudtam jonni. Varatlan vendegunk volt, igy elcsusztunk az estevel.

Edith, tegnap megcsinaltam a puliszkat, de hagymatokanyt nem tudtam megcsinalni, mivel nem volt itthon hozza ujhagyma. Ezert jo sok voroshagymaval csinaltam porkoltalapot es meg vagtam bele egy zold es egy piros paprikat is. Nagyon finom lett, de iszonyuan laktato. Azert azzal a juhturos-tojasos valtozattal is megkostolnam. Nagyon fini lehet. Azt egyebkent hogy csinalod? Kulon talalod a tojast es a juhturot hozza vagy ossze kell kutyulni?

Bogyo
, a vineta mibol van? Te, ha nem emlited a grizes tesztat, el is felejtem! :oops: Pedig mar miota csorog a nyalam erte!

Mazsuzs
, amikor Lolli egyszer beteg volt (torokgyulladas), akkor anyosom is mondta, hogy emeljuk meg a kisagy fejreszet. Elmeletben tenyleg jo gondolat, csak nalunk ez nem kivitelezheto, ugyanis a kisasszonynak mindig mashol van a feje. Egesz ejjel "maszkal". Sokszor ugy ebred, hogy a labresznel van a feje, illetve meg ugy szokott aludni, hogy keresztben a kisagyban C alakban. :roll: Ugyhogy en nem tudnam, hogy aznap eppen melyik reszet emeljem a kisagynak. A multkor egyik hajnalban, amikor magunk koze vettuk, akkor nem volt neki ugy jo, hogy a feje ott legyen, ahol a mienk, addig ficankolt, amig ugy aludt el, hogy apa szajaban volt a laba. :lol:

Most meg kenytelen voltam ebed elott lefektetni, annyira faradt volt. Nem birtuk kihuzni ebedig.

Csajok, azt szeretnem kerdezni, hogyha a sajtos-tejszines vagy tejfolos csirkemellett sutom meg vasarnap, akkor a tobbieknek milyen korettel adjam? Nekem tokeletes salataval, de azert a tobbieknek illene valami mas koretet is adni hozza? Sultkrumpli esetleg?

Bogyo
, milyen a kuglof? Huuuu, milyen finom lenne tejeskaveval vagy cappuccinoval!

Tenyleg, a kaveval hogy alltok? En most mar egyre ritkabban iszom. Inkabb csak akkor van ra szuksegem, ha nagyon ramaty az ido es kaba vagyok egesz nap. Olyankor beszoktam vagni egy kis csesze tejeskavet fel kanal cukorral :oops: , de mindig ugyelek arra, hogy 2 etkezes kozott legyen es elott es utan is legyen 2 ora. Szerencsere nincsenek nagy melegek, mert meg akkor szoktam kaba lenni es olyankor nagyon kivanom a gorog jegeskavet, a frappet. Bar most nem is tudnek csinalni, mivel a frappes poharaim a garazsban vannak. Olyan ciki, hogy mar lassan 1 eve idekoltoztunk es meg mindig nincs kipakolva egy csomo doboz. :oops: Mentsegemre legyen, hogy Lolli mellett ilyenekre idom sincs, na meg hely sincs a hazban. A regi hazunk is korulbelul ekkora volt meretre, csak tobb tarolasi lehetoseg volt. A konyhabani tobb szekrenyem volt, volt egy mosokonyham ott pedig faltol fali beepitett szekreny. Abba rengeteg mindent el tudtam sullyeszteni. Az a szornyu, hogy az anyosomra nem lehet szamitani. Mindig igergeti, hogy o majd jon segiteni, elviszi Lollit setalni, de sose teszi. Igy meg sokszor a takaritast se tudom normalisan megcsinalni. Foleg, hogy az utobbi par hetben Lolli magan kivul ordit, ha bekapcsolom a porszivot. Nem ertem, mert eddig tetszett neki. :shock:

Hallom, otthon nagy melegek lesznek. Itt most napokig esot mondanak. :cry:

Mazsuzs, en sem vagyok nagy tejes, de fozeshez sok tejtermeket hasznalok (Na, nem most a dieta alatt, hanem elotte.) Gyakran hasznalok joghurtot, tejfolt es sajtot.
Erezd jol magad es tanuljal sok hasznosat a hetvegen a tanfolyamon!

Judith,
a te tanfolyamod biztosan nagyon erdekes lesz. Egyszer olvastam valahol a delfinekkel valo gyogyitasrol, mar akkor lenyugozott.

Na, megyek, elokeszitem Lolli ebedjet, hatha hamarosan felebred.

Olive

KépKép
olive
 
 


Judith, csak nem Napflionrol akarsz beszurni egy kepet, ahogy ra lehet latni arra a kis szigetre, ahol a bortonbol szalloda lett? :)

En eddig 9-szer vagy 10-szer jartam Gorogorszagban, de lesz ez meg 20 is vagy meg tobb. :lol: Regebben telepitett idegenvezeto szerettem volna lenni, csak aztan itt ragadtam Angliaban es teljesen szakitottam az idegenforgalommal. :(

Most mar tenyleg lelepek.

Olive

KépKép
olive
 
 


Látom, nem járt erre senki.

Jó reggelt.

Olive, Nem emlékszem, hogy valaki válaszolt e a köret kérdésre, de mi vagy krumplipürével, vagy risszel szoktuk enni, szerintem a sültkrumpli már enyhén szólva nyomós hozzá. Persze ha valakinek bírja a gyomra :D

Na, csak ezért jöttem, most mennem is kell, majd benézek.

Mindenkinek szép szombatot!
Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Ja, még a kép. Nem, nem az, amit gondoltál, hanem ahol laktunk, ott pont egy sziklás hegyre láttunk rá, ez Tolo felé van félúton, aminek a tetjén szokás szerint egy kis kápolna található. Oda fel szoktak zarándokolni a helyiek bizonyos alkalmakkor, talán Húsvétkor, már nem emlékszem. És mi is feljártunk. Bár mindenki hülyének nézett, hogy mi a fenének megyünk mi oda. De onnan aztán körben fantasztikus volt a kilátás. És az érzésről meg ne is beszéljünk. Hát ezt találtam meg. Most beszúrom, bocsi mindenkitől! :oops: Kép Kép

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Sziasztok!

Csak néhány sort írok most.
Anyóséknál vagyunk már az este óta, mert a férjem ma is zenél, és már untam annyit "egyedül" otthonülni. :P
De nem ez a lényeg. Hanem az, hoyg tegnap gyümölcsnapon az égvilágon SEMMIT, de semmit nem bűnöztem. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Kellően büszke is vagyok magamra!!!!! :P
Csak azt sajnálom, hoyg pont mára amikor méretkeznem kellene, nincs itt a mérleg, és elmarad az a jóleső érzés, hoyg talán már 69-nél is kevesebb vagyok! :p Amúgy tegnap felpróbáltam egy régi nadrágomat és rámjön. :D Na nem a szülés előttiekből, hanem egy olyan, ami Kriszta születése után volt jó. No, de haladok. Jaj, oylan jó érzés! Pedig, hmmm, de fincsi "vineta" (padlizsánkrém) meg főtt tojás és sajtok és husik voltak reggelire. Jujj, meg az este vaddisznósülttel vártak. És ... mindent megálltam.

No, ennyi voltam, várom az illő dicséreteket. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :P :P :P :P :P 8) 8) 8) 8) 8)
Még próbálok majd jönni, remélem, sikerül is. :)
Puszi és kellemes hétvégét mindenkinek.
Olive, még neked is jövök köretötlettel, még nem késtem el vele!!!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Na, nem dicsér senki. :( Azért mégis írok. :wink: :P :P :P :lol: :lol: :lol:

Julcsi, dicséret illet téged is, mert sokszor olyan nehéz megállni, hogy ne egyél valamiből. Hiába tudod, hoyg holnap v. holnapután annak jön el az ideje, gyarlóak vagyunk. :roll: :oops: (Én is tegnapelőtt csak egy csokis palacsintát akartam enni, de kettő lett belőle. :P )

Zsuzsi, tegnap beleolvasgattam az agykontroll.hu-ba és tetszett amit olvastam róla. De az a helyzet, hoyg "konkrétumokat" szerintem csak akkor lehet megtudni, ha elvégzed a tanfolyamot, illetve elolvasod az ajánlott könyveket. Pl. nem találtam semmit arról (ami elvégre természetes is, hisz akkor biztos sokkal kevesebben választanák a kurzust) hog mi az, hoyg lemenni alfába. Az esettanulmányoknál viszont szinte mindegyikben szó van erről. Ti is írtátok, hogy erre mindenki képes, de biztos tudni kell, hoygan csinálni.
Amúgy olvasás közben ugrott be, hogy az agykontroll sokszor elhangzott anno a terhesiskolában, de mentális kontroll "néven" bizonyos torna- és légzőgyakorlatok keretében. És relaxáltunk is ott. Ez nekem pl. nagyon bejött szüléskor, Krisztával. Fájdalmak közben és sokszor közepette is állandóan csak mondogattam magamnak, hyog nem félek, a szülés nem fáj, csak ha félek, a félelmet kiiktatom, kevesebb fájdalmam lesz... nyugodt vagyok... laza vagyok, szép vagyok, és valóban valami gyönyörű helyre képzeltem magam. Mondjuk, igaz, ez nem akkor volt, amikor már szinte összefüggő fájásaim voltak, de tudom, hoyg rengeteget segített. Meg a tanult légzésformák is. A kitolásnál nem is tudom, mi lett volna, ha nem tanuljuk meg már előre, hoyg hogyan kell akkor lélegezni. Meg ugyancsak vajúdás közben sokat segített a teljes jógalégzés.
nem vagyok én járatos ebben a témában, de most felidéztem mindent, amit "tanultam". :D
Részemről, bármennyit írsz erről a témáról, nem zavar, szerintem csak hasznos lehet. De majd megírják a többiek is, hoyg zavarja-e őket vagy sem.

Olive, Svájcban is polentának mondták a puliszkát, bár igaz, a szakács olasz volt. :D De úgy tudom, hoyg valamelyik szláv nemzetnek van direkt polentának nevezett készítménye, ami viszont egy édes valami. Meglehet, hoyg a nálunk málé néven ismert süteményféléről van szó, de azért nem vagyok biztos benne.
A hagymatokányt végülis bármilyen hagymából lehet készíteni, mindenképpen finom. És természetesen, hyog laktató. No meg utána vizet itató. :P Egész éjszaka vedeltem a vizet múltkor, amikor azt vacsoráztuk. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: A nem-diétás vátozatba, igen, belemorzsolod a túrót, majd pedig ráöntöd a felvert tojást és kavargatva hagyod megdermedni. Adag nincs, kevesebb, de több túróval-tojással is ugyanolyan finom.

A holnapi husi mellé készíthetsz krumplisalátát is. Még ma elkészítheted, holnapig jól összeérnek az ízek. A főtt krumplit meghámozod, majd félbe és szeletekre vágod. Vágsz bele apróra lilahagymát, ecetes uborkát és ha van, ugyancsak ecetesen eltett paprikát. Ha nincs ilyen, akkor jó a friss is. Lehet főtt tojás szeleteket is tenni bele, de ha nem teszel, úgy jó lenne neked másnapra. Vízből, ecettel, sóval öntetet készítesz, majd borsozhatod és meglocsolhatod egy kis olívaolajjal. Azért legyen ebből bőven, mert a krumpli beissza és nagyon finom is, ha nem olyan száraz. Én pl. volt, hoyg nem csináltam külön levet, hanem a savanyú uborka levéből öntöttem rá.
Ezt aztán pl. variálhatod úgy, hyog teszel bele főtt répakockákat, főtt zöldborsót, leszűrt kukoricát, zöldbabot (mexikói keverék), illetve turbózhatod tartármártással, de akkor már nem kell az előző öntet.


Judit, Ha elkezded a 90 napost, és amúgysem akarsz víznapot tartani, akkor tarts velem, hogy bár ketten legyünk ugyanannál a napnál, mégha csúszva is. :) Én azt mondom, hoyg a salátákat megtarthatod. Szénhidrát és gyüminapon is szerintem beiktathatod. Pl. gyüminapon biztos, hoyg nem lennél éhes, ha ebédre egy ilyen (mondjuk uborka-hagyma-paradicsom) salátát ennél. És még fel sem borulna a napok egyensúlya.

Na, mentem, mert készítem a salátát az ebédhez. Anyós egy nőszövetségi konferencián van, ma én vagyok az ebédfelelős. Bár igaz, az étel kész, csak a salit készítem el. És én tálalok. Hmm, már éhes vagyok. :P :oops:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Most csak nehany sorra, aztan jovok kesobb. Mindjart itt van az egyik baratnom, ugyhogy sietek.

Vegul, lehet, hogy a holnap es holnaputani progribol nem lesz semmi, ugyanis a ferjem meg van fazva es igy nem hiszem, hogy el akarnak jonni a baratnomek gyerekekkel, de majd mindjart felhivom.
Egyebkent, gondokoztam a koreten es nekem meg a petrezselymes krumpli jutott eszembe. Amugy az Edith-fele krumplisali is nagyon csabito. Viszont, ha nem most jonnek, akkor most mast fogok fozni.

Judith, gyonyoruek a kepek, amiket feltettel. Nekem mar szabalyosan Gorogorszag hianyom van, ugyanis mar 2 eve nem jartam ott. :cry: Majd en is szuruk be nehanyat az utolso gorog nyaralasrol.

Kellemes hetveget mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Lányok!

Bár azt mondtam, nem megyünk hétvégén sehova. mégis el kellett mennünk anyósékhoz, ugyanis péntek délelőtt jöttek bogárírtók a lakásba, és mondta az ember, hogy jó lenne 2-3 bapig nem felmosni amit Ő idefúj, de a gyerek ne nyalogassa, mert nem tesz jót neki! :roll: Ezt meg ugye elég nehéz ki eszközölni, úgyhogy mondtam Gyurinak, hogy inkább oda menjük, mint a gyerekkel az ügyeletre! :roll:

Edit!
NAGYON NAGYON MEG VAGY DÍCSÉRVE, HOGY KIBÍRTAD A GYÜMINAPOT BŰNŐZÉS NÉLKÜL!!! :lol: :lol: :lol:
Én is majdnem kibírtam, csak 2 szelet műzliszeletet ettem, de abban is volt gyümölcs! :P

Mazsuzs!
Engem se zavar ha erről a témáról írsz! Tegnap egy keveset lépegetőgépeztem, és mondtam magamnak, ég a zsír, nagyon ég a zsír!!! :lol: :lol: :lol:


Képzeljétek tegnap lovalgoltunk Dáviddal!!!
Én már évekkel ezelőtt ültem lovon, és most nagyon megörültem, amikor Gyuri mondta, hogy elvisz lovagolni! :lol:
Dávidka nagyon sírt amikor meglátta, hogy felülök a lóra, ezért mondtam, had üljön fel ő is! És nem sírt, nagyon élvezte a dolgot!!! :lol:
Készült kép is telefonnal, de azt majd később fogom tudni megmutatni, mert nem a mi telefonunkkal készült! :roll:

Szép estét mindenkinek, reggel jövök! :lol:

bogyo75
 
 


Sziasztok!

Végre vége a tanfolyamnak. Csak azért örülök annyira, mert Nándi nagyon-nagyon hiányzott. Többet ilyet nem csinálok mert mindig csak rá gondoltam. Nem megyek el sehová nélküle. Bár tényleg jót tett apának, hogy együtt voltak. :wink:

Judit! Képzeld, végül megvettem a Testkontroll 2.című könyvet. Valahogy jobban tetszett mint a sima Testkontroll, hiszen ebben nem csak az evéssel kapcsolatban vannak tanácsok hanem az emberi testre ható pl. háztartási szerek stb. . Természetesen ebben is benne van a tejtermékek és az állati hús elutasítása de nem kell mindent betartani! Jól írtad, lehet kombinálni. Bár volt egy könyv amit talán egy család (?) írt? Ők csak nyert zöldségeken élnek, semmi más szilárd táplálékot nem vesznek magukhoz. Még a tortát is zöldségből- gyümölcsből csinálják. A fiuknak a lyukas fogai megjavultak!!
Igen, jól értitek kijavította a teste/szervezete a lyukas fogat és újra egészséges lett a foga. De ehhez szerintem nagyon nagy életmód váltás kellett....
Annyira tetszik a kép amit felraktál! Én még csak egyszer voltam külföldön - akkor Görögországba - de én is az ország szerelmese lettem. Vissza kell térni oda! :)
Milyen volt az előadás?

Olive! Mi lett a hétvégi programmal?
Tényleg nehéz, ha a nagymama nem viszi el egy kicsit Lollit mondjuk sétálni vagy hasonlók? Miért nem viszi? Még dolgozik, nincs ideje? Nálunk apósom szerencsére két éve nyugdíjas és nagyon jól elvan Nándival. Délelőtt szinte 2-3 órát együtt vannak, akkor szoktam főzni vagy takarítani. A délután viszont az enyém.
Ha esetleg délután elmegyünk anyuhoz ( a nagymamámhoz) akkor anyukám foglalkozik vele de én mondjuk akkor meg anyukámnál takarítok. Szóval nincs láblógatás... :) (pedig néha jó lenne).

Edith! Én GRATULÁLOK, hogy így sikerült betartanod a gyüminapot! Annak meg főleg, hogy már a 70-en innen vagy! Nagyon ügyes vagy!
Magamban pedig nevettem, hogy milyen jó a ráérzőképességed! Ugyanis kérdezed hogy mi az alfába menés, majd utána leírtad! :D
A relaxálás = alfában vagyok.
Egyébként egy nap kétszer biztosan alfában vagy. Ugyanis nappal mikor fent vagy az a béta állapot. Elalvás előtt amikor félálomban vagy de még lehet hozzád beszélni az az alfa. Deltában pedig alszol. És ébredés előtt is átmész alfán ahogy jössz ki az alvásból. (Nem tudom mennyire érthető... :roll: )

Ha valaki megtanul nagyon jól relaxálni, akkor szülhet fájdalommentesen, programozhat tejet a gyereknek stb. Ez csak egy példa a nagyon sok lehetőség közül. Vannak akik nagyon elutasítják ezt az egész agykontrollt. A barátnőm/kolleganőm is. Ő annyira racionális, hogy nem hisz ilyesmiben. Itt ugyanis el kell felejteni a racionalitást egy időre mert a megérzésedet, a hatodik érzékedet is fejlesztik a négy nap alatt. És igazad van, konkrétumokat csak akkor lehet megtudni ha elvégzed a tanfolyamot. Igaz nem tiltották meg hogy bárkinek meséljünk róla de hosszú lenne leírni egy ott tanult dolgot és ez egy fogyis topik...
:wink: :wink:

Na, ha már itt tartunk ne is beszéljünk a fogyiról, legalábbis én. Kiderült, hogy amit anyukámmal kiakartunk próbálni kaja, az a tortilla. (jól írtam?)
Még soha nem ettem és teljesen a kedvencem lett a tonhalas. Annyira ízlett.
Szóval a topikot én indítottam be de teljesen elszálltam a napokat illetően. Nem tartottam be megint. De igyeszekszem visszatérni a menetrendhez...

Bogyó! Nagyon jó, hogy mondogatod a mondatot. Igy tovább! Mindig mondd és be fog jönni a hatása!!
(Magyarázat: vizsgálatok szerinte egy átlagember naponta 60 ezer gondolatot gondol. Ezek végrehajtandó utasításokként hatnak az agyunkon keresztül egész szervezetünkre. Ha sokat mondod az általad leírt mondatot....na mi lesz a hatása? :wink: :wink: )

Röviden ennyit. Megyek mert fáradt vagyok. Holnap csak délután jövök majd, gondolom ti délelőtt lesztek gép előtt....
Akkor holnap keményítő nap....


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

En is bejelentkezem par sorra.

Ma anyosos napunk volt. Nagyon nehezen viseltem. Tiszta ideg voltam egyfolytaban, mert foznom kellett, de kozben figyelnem kellett, hogy mit csinal Lollival, mert nem figyel annyira ra. Volt is nagy siras, amikor a konyhaban voltam es anyosom kivette a jarokabol es szokas szerint nem figyelt ra es Lolli lebukfencezett a kanaperol, neki esett a falnak es jol bevagta a fejet. Igy meg eleteben nem uvoltott szegeny, alig akarta abbahagyni. Mar kezdtem parazni, hogy nagyobb a baj, annyira magan kivul orditott, ami nem jellemzo ra. Kozben mar ebedelnie kellett volna Lollinak es anyosom allandoan hajtogatta, hogy o megeteti, de ezt el akartam kerulni, mert akkor nem sok kakjat kapott volna szegenykem. Allandoan az a maniaja, hogy mi tuletetjuk. Nem akarja megerteni, hogy Lollit nem lehet tuletetni, mert ha neki nem kell tobb, akkor nem tudsz neki tobbet adni. Ha meg beleerolteted, akkor kihanyja. Raadasul mostanaban nem nagyon akar enni Lolli. Bohockodni kell meg enekelni eves kozben, hogy eltereld a figyelmet, kulonben nem eszik. Na, ezt anyosom nem tenne, csak kozolne, hogy nem ehes a gyerek. Aztan amikor feltettem minden kajat, akkor leultem es megetettem. Persze akkor is ajanlkozott, de mondtam, hogy most en is raerek.
Viszont olyat csinaltam, amit meg soha. Biztos, hogy azert volt, mert tiszta stresszes voltam anyosom miatt. Betettem a sutobe a hust es be is kapcsoltam, sot meg a suto orajat is es jelzett is, amikor lejart az ido. Nyitom ki a suto ajtajat es gyanus volt, hogy nem aramlik ki a forro levego es a hus is feher. Kepzeljetek, a masik sutot kapcsoltam be! Ket sutonk van egymas felett es en a grilleset kapcsoltam be. :oops: Meg az volt a szerencsem, hogy a ferjem elfelejtett citromot venni, ami a leveshez kellett, ugyhogy visszament a boltba. Igy mire megjott es a levest is megettuk, megsult a hus is, ugyhogy ok nem tudtak, hogy en milyen bena voltam.
Aztan kitalalta anyosom, hogy elviszi Lollit setalni. Mondtam, hogy ne vigye, mert nagyon esore all az ido es josoltak is esot. Erre tisztara agresszivan el kezdte magyarazni, hogy akkor mi igy soha nem jutunk el sehova, nem levegozik a gyerek. Mondtam neki, hogy esoben nem is, de ha csak log a laba az esonek, akkor a kertbe szoktunk kimenni, mert onnak pillanatok alatt be tudunk szaladni. Csak tovabb eroszakoskodott, en meg mar belefaradtam a vitatkozasba, ugyhogy vegul elengedtem oket, de jol bebugyolaltam Lollit, mert hideg is volt. Mondanom se kell, amikor visszajottek, surun szitalt az eso. Remelem, hgoy nem fazott meg Lolli, mar csak a ket kis keze es az arca latszott ki. Viszont elhataroztam, hogy soha tobbet nem engedem, hogy egyedul elvigye Lollit, ugyanis kepzeljetek el, wc-re kellet mennie anyosomnak es pont a szabadido kozpontnal jartak, ugyhogy oda beugrottak. Anyosom viszont nem vitte be Lollit magaval a mosdoba, hanem kint hagyta. Es ezt meg igy el is mondja nekem. Normalis :?: :!: Hozzafuzte ugyan, hogy nem volt ott senki. Jofej, amig o bent van a mosdoban, 100 ember elvihette volna Lollit. A mai vilagban Angliaban ilyet a vakmerobbnel es vakmerobb dolog csinalni.

Mazsuzs
, egyebkent nyugdijas anyosom, ugyhogy raerne surubben is eljonni hozzank, de a templom fontosabb szamar. Ott segedkezik szinte naponta. Viszont azt mondom, hogy jobban is teszi, ha Lollira ennyire nem tud vigyazni, akkor ne is jojjon nekunk "segiteni". Nagyon kiakadtam most ra.

Bocs, hogy most ennyire elkalandoztam a fogyokuratol, de ezt el kellett, hogy meseljem nektek.

Amugy ma ismet a sajtos csirkemellet csinaltam meg, de most fele tejszin, fele joghurtos variacioban. Igy is nagyon finom volt. Ismet salival ettuk. A leves meg rozmaringos, citromos zoldseges csirkehusleves volt. Ebbol en csak a levet ettem, bar a citrom gyumolcs es azt nem kellett volna. Viszont egy adagban annyira nem sok citrom volt es a citrom ugy sincs tele gyumolcscukorral, ugyhogy engedelyeztem magamnak.

Holnapra a ferjemnek van maradek, ugyhogy neki nem kell foznom, de magamnak kell majd valamit kotyvasztani. Igazabol zoldseges curryt kivannek, meg be is vasaroltunk hozza, de lehet, hogy nem lesz ra idom es valami egyszerubbet kell majd valasztanom. Megprobalunk padlast ramolni, ugyanis onnan rengeteg mindent ki kene dobnunk es akkor a helyere mehetne mas cucc. Egyszeruen nem ferunk ebben a hazban, de sajnos nagyobbra nem telik. :( Ugyis egesz napra esot mondanak, ugyhogy nem mozdulnank ki. Igy legalabb hasznosan toltjuk majd a napot. Egy kicsit bonyolult lesz ugyan, mert en nem tudok majd felmenni a padlasra, mivel Lollt nem hagyhatjuk egyedul, de azt mondta a ferjem, majd lecipeli a cuccokat es akkor lent a nappaliban selejtezunk. :roll: Lolli biztosan elvezni fogja, mert szeret bameszkodni. Csak szegeny majd a jarokaban lesz szinte egesz nap, mivel ha kint lenne, ramolna o is es akkor nem biztos, hogy haladnank.

Nem is meseltem, hogy tegnap hol talaltam meg a mobilomat! Ha apa nem csorog rank du., akkor kereshetem a telefonom. Lolli draga az aventos cumisuvegtaskaba dugta el. Ott aztan biztosan nem kerestem volna. :lol:

Ma meg tavaszi nagytakaritast tartott a kisasszony a jarokaban. Ott ultem mellette es egyesevel kiadogatott minden jatekot nekem. Eloszor a racsok kozott dugdosta ki oket, de aztan rajott, hogy a nagyobbak ott nem fernek, ugyhogy taktikat valtott es a jaroka felett nyujtotta at nekem a jatekokat.

Edith, en meg se dicsertelek meg a "peldas magaviseletdert"! Nagyon ugyi voltal! Azota sincs bunozes? :wink:

En meg probalgatom a Leg Magic-et, de mar nagyon huzza a belso combom. Olyan, mint regen, amikor lovagoltam. Ugyanott van izomlazam. Orulok is neki, mert pont onnan a legnehzebb lefaragni. Remelem, hogy ez majd segit. Le is kene merni centivel a combijaimat, de nem talalom a centiket, pedig nekem 3 is volt.

Most mar elkoszonok. Egy kicsit tobbet sikerult irnom par sornal. :)

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Lányok!

Olive!
Nem semmi anyósod! Az ilyenek miatt születnek az anyós viccek! 8) :cry:
Isten vigyázott Lollira hogy semmi baja nem lett, mindkét esetnél!
De az tényleg durva, hogy kint hagyta a wc előtt a gyereket! :twisted: Férjednek elmondtad, vagy Ő is hallotta, ahogy anyós elmesélte?

Mazsuzs!
Örülök, hogy vége a tanfolyamnak, és mostmár nem kell otthagynod Nándit! Bár néha szerintem kell mindenkinek a gyerek nélküli kikapcsolódás!


Nálunk ma gombakrémleves és paprikás krumpli lesz a menű!
Holnap meg megcsinálom a grízes tésztát! :lol:

Egyébként nálunk is katasztrofális Dávid evése! :cry:
Anyósom szombaton tojásos nokedlit csinált. Azt hiszitek Dávid evett egy falatot is? Csak üvöltöt! Aztán megkínáltam levessel, az se kellett neki, Én mondtam addig nem kapsz mást enni, amíg rendes ételt nem eszel, erre apósom elővette a hűtőből a joghurtot, és megetette vele! :twisted: :evil:
Mondván: nehogymá éheztessed azt a gyereket! :twisted:
Másnap húsleves volt, meg sültcsirke, abból se evett egy falatot se, meg se kóstolta! :cry: Nem tudom mi lesz így, pedig már kapja a vasat is majd egy hete!


Szép napot mindenkinek!

bogyo75
 
 


Most csak ennyi, mert már menni készültem.
Dettó ugyanez volt, Juclsi, nálunk is. Apósom, hoyg hadd el, majd eszik, amikor kell neki. Erre én: Megkérem aput, hoyg hagyjon békén, hadd csináljam úgy, ahoyg én tudom! De ezt nem kérlelő hangon mondtam ám. :evil: :evil: :evil: Anyósom is rászállt: Mintha a te gyerekeid akkor ettek volna, amikor akartak! :P És pofabe volt. :? :? :? :lol: :lol: :lol: Én leharaptam volna a fejét, ha mégis közbeszól vagy az akaratom ellenére tesz. Ha meg IStván ott lett volna, ő méginkább ezt tette volna vele. :roll:
Különben Kriszta is minden evés előtt ordít egyet. de nem hagyom. Tudom, hoyg éhes és enni fog. Én bizisten az első falatot beletuszkolom. Utána már magától eszi. Azért lehet megpróbálhatnád te is ezt. Ez nem igazán erőszakosság szerintem, mivel az első falat után már ő téátog és kéri gyorsabban az ételt. Csak kóstolja meg.

Majd jövök fogyival is, de később. Ezt viszont muszáj volt leírnom, mert egészen friss az élmény. :roll: :evil:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Gondolt valaki közületek arra,hogy ebbe egy kis mozgást is beiktasson hogy fellendüljön az anyagcseréje? Több mint 5 kg plussz esetén sztem muszáj vm kis kardióval megdobni a diétát, de amúgy sem árt ha az ember mozog...erősődik alakul nem lessz plöttyedt, de hajrá

szilver1
 


Szilver, aha, én gondoltam, hogy mozogni is kéne. Csak képzeld, nem igazán van energiám rá. Ha meg energiám lenne is, lehet nincs időm. Sokszor van is lelkiismeretfurdallásom miatta.
Tudom, enélkül nem érhetek el olyan eredményeket, de ez van. Marad a napi lépcsőzés, a séta, séta közbeni gyerekutánrohangálás, néha kerti munka. :roll: Oszt ennyi. Majd ha felnőnek a gyerekeim, már több időm lesz és akkor még fitneszoktató is lehet belőlem.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Haliho!

Mire elolvastalak benneteket, felebredt Lolli, ugyhogy majd kesobb jovok, de azt azert meg leirom, hogy a mozgasrol ugyanaz a velemenyem, mint Edithnek. En ugyan nehanyszor raugrok a LegMagic-re minden nap, de az nem kardiozas. Masra viszont nincs idom. Egyebkent meg en annyit lepcsozok naponta, hogy ugy erzem az eleg is kardiozasnak. Ha mar Lolli iskolas, akkor talan mas is belefer a napirendembe, de egyenlore semmikeppen.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem volt már időm jönni. Anyukámat délután hazavittük, elég későn értünk haza. Utána még sóskát pucoltam, tettem a fagyasztóba és ezer más dolgom volt.

Edith! Tetszett a válaszod szilver1 részére. Még nem valami nagy topikos (akár férfi akár nő) mert csak 9 hozzászólása van. :)

Én sem akarok mindig arra hivatkozni hogy nincs időm tornázni de mióta Nándi megindult azóta futok utána majd azokat a dolgokat amiket nappal nem tudok megcsinálni, este intézem el. Tegnap is 11-kor kerültem ágyba. Ugye nem baj ha már nem volt erőm ráülni a szobabicajra? :shock: Vagy a gyerekkel foglalkozom napközben vagy berakom a járókában és sportolok. Ha alszik egy-másfél órát napközben akkor meg éppen főzni szoktam. Biztosan rosszul osztom be az időm....

Olive! Nem semmi tényleg anyósod viselkedése. Ennyire nem tud figyelni egy gyerekre? Meg kell hagyni, nálunk ha a nagyszülők vigyáznak a picúrra akkor kevesebbet esik el. Én nem vagyok annyira a nyomában mint ők mikor kint vagyunk az udvaron. Bár most már ezek az esések is ritkulnak mert egyre biztosabban jár.
Már régebben akartam kérdezni valamit....ott Angliában van valami cipőmárka amit ajánlanak babáknak mikor a járást tanulják? Vagy valaki ezt ajánlja valaki mást?

Bogyó! Te milyen cipőmárkát választottál az első lépések megtételéhez? Szerencsére nálunk Nándi olyan mint az anyja, mindent megeszik és nem válogat. Jó az étvágya. :)

Ma mit esztek? Van aki pizzát csinál?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Zsuzsi, pizza, hmm... nekem ma kínnapom van. :( :P
Nem akartam én bántó lenni a válaszommal, de ha visszaolvasott volna egy kicsit, akkor tudná, hoyg mindegyikünk tudja, hoyg mozogni is kellene, és írjuk is. Persze, tudom, hyog nem mindegy a mindennapi normális mozgás vagy a bizonyos testrészeket különösen meg dolgoztató, folmáló torna, de ez van. Szerintem én is rosszul osztom be az időmet. :roll:
Cipő: nem engem kérdeztél, tudom... Az az igazság, hoyg én még sosem vettem Krisztának márkás, drága cipőt. Illetve vettem, de nem drágán. :roll: Szerencsém volt, mert amikor járni kezdett, volt egy olyan kis bőrcipő, ami jó volt a lábára és még sógornőmtől örököltem. Aztán nyáron ugyancsak jó lett az egyik öröklött szandálka, ami szintén bőrből volt és jó minőségű. Azóta még vettem használtan jó dolgokat, de újan nem, mert az számunkra megfizethetetlen, és csak 1 szezonra jó úgyis. Amit az ősszel vettem neki, most tavasszal már kicsi volt, úgyhogy, fölöslegesnek tartom. Tudom, hoyg sokan nem értenek egyet a használt cipő vásárlásával, de én amondó vagyok, hoyg ilyen korban még nem tudják a babák lejárni a cipőket éppen azért mert csak max 2-3 hónapig jó a lábukra. Kriszta után is szinte újan maradtak meg. :roll: De pl. amiket most is vettem neki, a talprészük nagyon jó, csak éppen a felső nem bőr, ezért olcsóbb volt. JA, és akár olcsó, akár drága, az orra így is úgy is lekopik, ha elesik. :lol: Kriszta azért ügyes volt ebből a szempontból. :)

Julcsi, kérdezted, hoyg aztán még bűnöztem-e? Hát, húsnapon nem nagyon lehet, zöldségnapon pedig egy kicsit: valamikor délelőtt muszáj volt belenyalnom a vinetába. :P :oops: NAgyon kísértett ott a hűtőben állandóan. :P Délben pedig rebarbaraleves volt, de pici husi is főtt benne. Mivel após csak húsosan eszik dolgokat, muszáj volt a levesbe is húst főzni, de én természetesen, nem ettem, és a tojásos-tejfölös habarást is kihagytam belőle. :) Másodiknak mexikói zöldséges rizset ettem. Az finom volt. Még haza is hoztam belőle. VAcsoráztam, de még maradt, így azt lefagyasztottam.
Tegnap pedig a változatosság kedvéért hagymás pennet készítettem. De utána - annak ellenére, hyog nem vagyok édesszájú - kicsit elsaladt velem a ló. :oops: Több szelet süti csúszott le a megengedettnél. Tulajdonképpen ettem egy szeletet, egy idő után ismét, majd ismét... :roll: A mérleg viszont mégis kegyes hozzám. :lol: :lol: :lol:
Húsnap reggelén nem tudom, mennyi voltam, mert anyóséknál nem tudtam méretkezni. De ma reggel még 70 alatt voltam.

Na, mentem, puszika nektek.

Ja, Olive, már régóta akarom írni a kávét.
Az a helyzet, hoyg én iszogatom és minden nap. reggel iszom egy normál kávét, mert muszáj felébrednem, de én tej nélkül iszom - cukorral. :P Aztán meg napközben gabona- és cikóriakávét szoktam készíteni (ez koffeinmentes; eleinte a szoptatás miatt csakis ilyent ittam) és amolyan pótcselekvésként meg pót-hastöltésként :roll: :oops: szoktam kortyolgatni. De azért vigyázok, hoyg utána egy ideig ne egyek semmi mást.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok Lányok!


Ne legyetek mérgesek szilverre! Csak jót akart! :lol: Csak a jóakarat kevés, idő is kéne hozzá! :lol: :lol: :lol:

Nekünk a meleg miatt kicsit megváltozott a napirendünk. Ugyanis mostantól reggel ahogy apa megy dolgozik ( 8-8:30 között) akkor megyünk mi is Dáviddal sétálni, és bevásárolni, hogy ne kelljen a kánikulába kimenni, és így mire jön a délután már meg is lesz főzve, és mi mehetünk a játszóra! :lol:

Edit!
Köszönöm a jótanácsot, tegnap se akart enni Dávid gombalevest, amit Neki leturmixoltam, mert a gomba kicsit rágós volt, nem volt teljesen friss szerintem :roll: És nekem nem akarta enni, De szerencsére Gyuri tegnap korán végzett, és neki, nagy bohóckodások árán, evett! :lol:

Mazsuzs!
Én ma grízes tésztát eszek, a fiúknak meg pörkölt lesz nokedlival! :lol: Gyurika kérte ezt, és mindkét fiam szereti! :lol:

Olive!
Én ma kapok kölcsön Leg magic gépet! :lol: :lol: :lol:
Kíváncsi leszek használ e valamit! :lol:

Megyek mosogatni!
Szép napot mindenkinek
!

bogyo75
 
 


Lányok!

Beugrottam mert Nándit le kellett tenni aludni. Nagypapival annyit sétáltak, hogy kifáradt. Hogy fog így délután aludni? (nem fog....)
Mennem kellene főzni valamit a férjecskémnek. Tippem most - kivételesen - van, csak kicsit melós. Én is nokedlis kaján gondolkodom.
A nokedlit megcsinálom és utána két-három fej nagy vöröshagymát megdinsztelek olajon/zsíron. Rétegezve lerakom a hagymával a nokedlit és a tetejére sajtot reszelek és még tejfölt is lehet rá tenni.
Annyira egyszerű de a válogatós férjemnek ez az egyik kedvence.

Edith! Olyan jó, hogy írtál a rebarbaráról! Vannak receptjeid? Ugye igen? Írjál mert anyukám kertjében ott az óriási rebarbara.
Én úgy tudom, hogy egy idő után nem lehet már a szárát felhasználni mert akkor sok benne a mérgező(?) anyag? Te tudsz ilyesmit? Ez mikor van? Nyár végén? Vagy ha már túl régóta megvan a hosszú szár és nem szedem le frissen, akkor nem lehet már felhasználni? ?? Anyukám szerint a mostani szára olyan másfél-két hónapja nőtt meg ekkorára. Ha lekaszabolom akkor jön az új...nem? Mit tudsz erről? Milyen a rebarbara leves? Én sütit ettem egyszer, ez az egyetlen receptem van rebarbarához. Írjál valamit!!!!
Ja és cipő ügyben köszi a választ. Látod téged nem kérdeztelek, te válaszoltál de Bogyó elfelejtette... :wink:


Judit! Veled mi újság? Írjál mert már hiányzol!!!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Ja, a nokedlis receptben a nokedlit találom melósnak, de azt is csak azért, mert a nokedlis tál kipucolása utána mindig ki kell dobnom a mosogatószivacsot annyira beleragad a tészta..... :roll: :roll:

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Itt a szopiidő...

Zsuzsi, én nem tudok semmit a rebarbaráról. :oops: Valahoyg eszembe jutott és akkor mondta anyósom, hyog hát né, ott a nagy tő a kertben. :P :roll: Én addig nem tudtam, hyog néz ki élőben, mert mindig csaka levágott szárat ismertem. Majd megkérdezem őt, hyog mit tud róla. Egyszer ettem én is sütit, de nagyon régen. Olyan volt, mint az almássüti. A levest majd leírom. Irtó egyszerű és finom is volt.

A nokedlit hoyg csinálod? Nekem nincs olyan csurgatóm, ezért kanállal kellene szaggatnom,d e amíg annyit csinálnék, hogy jóllakjunk, szakállat eresztenék. :roll: Így nálunk egy évben egyszer, ha van. :P
Amúgy, mi lenne, ha a tálat megtöltenéd vízzel és úgy hagynád egy ideig. Aztán leöntenéd a vizet és maradna a "tiszta" tál, amit csak simán lemosogatsz? Spórolnál a szivacsokkal. :lol: :lol: :lol: :lol:

Mentem... Még nem avgyok éhes. Ma ettem egy almát és két banánt.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith!

Sajnálom, hogy nem tudtál bővebb felvilágosítást adni a rebarbaráról. De remélem anyósod majd tud! :wink:
Jó lenne többet tudni erről a növényről. Nekem nagyon ízlett süti formájában.
Hogy hová lehetne sorolni a 90 napos diétában, arra kiváncsi lennék...

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs, en is a mosogatas miatt nem szeretek nokedlit csinalni. Pedig olyan finom es hamar megvan. En ugy szoktam, hogy azonnal forro vizet ontok az edenybe meg a galuska szaggatora, de igy is gusztustalan elmosogatni utana.

A rebarbaraban en sem tudok segiteni, azt nem szoktam fozni, sutni.

Itt talan gyerekcipoben a Clarks az, ami a jo minosegrol es a kenyelemrol hires. Viszont en nem vagyok elajulva tole. Sot itt egyszeruen nem kapok Lollinak normalis cipot. Meg jo, hogy nem jar es amire elindul itt lesz szandal szezonja, azt meg Magyarorszagon vettunk neki. Itt nem lehet magaszaru cipot vagy szandalt kapni, ami fogna a bokajukat. Az angolok azt talaltak ki, hogy az nem jo, jobb, ha nem fogja a bokajukat a cipo. :shock: Ja, es nehez tiszta bor cipot kapni. Lattam olyat, aminek a felsoresze bor volt, de belulrol mar olyan anyag, mint a sportcipok, tehat siman izzad bele a laba a babanak. Ha nem jarunk be egy csomo cipoboltot, nem hittem volna, hogy itt nem lehet normalis cipot kapni.
Az egyik baratnom otthon az Elefanten cipokre eskuszik. Azok arban nem is annyira veszesek, mint a tobbi. Ugy megorultem, mert itt is talaltam egy diszkont cipoboltban Elefanten cipot, csak a szine nem tetszett. Sotetkek volt. Vagy rozsaszint vagy feheret szeretnek Lollinak. Az elado azt mondta, hogy nezzunk be surun, mert el szoktak kapkodni, amikor jon. Nem csodalom, ugyanis Ft-ba atszamitva kb. 3000 Ft volt es tiszta bor. Majd meg bekukkantok abba a cipoboltba, hatha kifogunk egy jo szint.

Bogyo, majd meselj, hogy tetszik a leg magic!
Amugy en is kivannam a grizes tesztat, de nem mertem azt fozni, mert a mult heten nagyon bezabaltam belole, nem birtam abbahagyni. A legutobbi 4 napos periodusban nem is fogytam. :( Bar lehet, hogy azert mutatott annyit a merleg, mert nem voltam nagy wc-ezni. :oops: Gondoltam is rad, hogy lehet, hogy kene ennem granatalmat. :lol: Vegul 3 nap utan a zoldseges curry megoldotta. :lol:

Edith
, a cipore visszaterve, tenyleg azt szoktak mondani, hogy hasznaltat ne, mert ki lehet taposva es akkor nem jol fejlodik a laba a babanak. Viszont igazad van, ennyi ido alatt hogy lehet kitaposni? Esetleg azok a babak tudjak kitaposni, akik erosen jarashibasok, de egy atlagos babo nem hinnem, hogy ennyi ido alatt kepes lenne ra.
Mi egyebkent rohejes, de otthon kinai boltban vettunk szandalt Lollinak. Amikor anyukam szolt, hogy ott van, azt mondtam, hogy en kinai vackot nem veszek. Aztan megis megneztem es ugyanugy nez ki, mint a Brendonban a mereg draga szandik. Tiszta bor es megvan az a belso boltozatos kikepzese is. Ja, es 2000 valamennyi Ft volt! Mivel meg Lolli nem jar, csak akkor szoktam raadni, ha megyunk valahova es zokni van rajta, nem harisnya. Az en lanyom ugyanis a zoknit nem turi a laban. :roll: Na, a harisnyan is dolgozik kemenyen, de azt azert nem tudja lehuzni. Ha meg raadom a zoknira a szandit, akkor a szandival van elfoglalva. Annak meg szerencsere csak a legfelso kapcsat tudja kinyitni, mivel az tepozaras. A tobbi csattos, ugyhogy az meg nem megy. :)

A kajara visszaterve, este valami csokis suti vagy tortaszeruseget szeretnek enni. Remelem, hoz nekem a ferjem hazafele jovet. Egyebkent egyszer emlitettetek, hogy a fokhagymas kaja utan kivanja az ember az edeset. Ez nalam is igy van, ugyhogy ugy szoktam csinalni, hogy csak szenhidratnapon fokhagymazok erosen.

Most jut eszembe, hogy nekem gyuminapom lesz holnap es elfogyott a sos mogyorom. Illetve en nem is sima sos mogyit szoktam enni, hanem chillisest. Nagyon jol szokott esni. Nem is birnam nelkule a gyuminapot.

Judit, jelentkezz!

Leleptem, mert van meg mit pakolnom, amig Lolli alszik. Tegnap ramoltuk a padlast. Most mar ott jo sok hely van pakolni, de odaig nem jutottunk, hogy felvigyuk a cuccokat. Azt majd talan ma este.

Olive

KépKép
olive
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: