Új privát üzeneted érkezett!

Nuska, mi elölhordozósra megyünk ma :D

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Safrany,
én már megjöttem, nagyon jó volt! Még sokat kell majd gyakorolnom, de nagyon igyekszem. A legtöbbet most a csípőre kötés segített, azt nagyon hamar megtanultam (de nem is olyan ördöngős, mint a hátravétel... :lol: ), és nekem eddig nagyon hiányzott. Mondtam Áginak, hogy a férjem szerint olyan macera hátrakötni a gyereket (persze, mert még gyakorlatlan vagyok, és kellett a segítsége), de rövid távokra ezt tökéletesen kiváltja a csípőre kötés. Van is egy rövidebb nandum, azt megkötöm fixre, és csak erre fogom használni. Szerintem Páromnak is tetszeni fog...
Biztos, hogy meg fogom érezni, meddig hordozhatom a kisasszonyt, egyelőre jól bírom.
És jaj! ÚÚÚGY vágyom egy bordó Lanára! Gyönyörű színe van!
Nuska
nuska1
 
 


Nagyon jó volt a tanfolyam, a férjem is sikerült még jobban belelkesíteni igény szerinti hordozás/szopi ügyben :) Ráadaásul új világ tárult fel a szeme előtt, sose volt még ilyen igazi női 'buliban'.

Nuska, biztos belejössz a hátrakötésbe is, csak elhatározás és önbizalom kérdése :) Nekem is van még mit gyakorolni rajta, de Ági ki fog kupálni, ha eljutunk odáig...

KépKép
KépKép
safrany
 
 

 
 

Safrany!
Örülök, hogy jól érezte magát a férjed! Azt hittem, rossz neki, hogy rajta kívül csak anyukák voltak. Máskor van egy csomó apuka is, ez nem törvényszerű, de azért van ilyen is.

hordozo
 
 


Csajok, most vettem észre, hogy a Gulyás gyapjú pécsi!!! Még ma elmegyünk körülnézni, egész közel van hozzánk!!! :D :D :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi, de jo! Ha mentek tudnal nekem gyermek sapkat, esetleg zoknikat taperolni légyszi?? :lol: ERdekel, h mennyire puha (gyermekem nem egy nagy sapkas, de ha szur is hiaba az egész....)
saara
 
 


Saara! Gulyás nagyon jó puha és egyáltalán nem szúr. Évek óta használom a fonalát.

hordozo
 
 


bebujos sapka kotesi utmutatoja:
http://www.knittingonthenet.com/patterns/kidshelmet.htm

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, köszi! :) Amiket eddig találtam, mind felnőtt méret volt, én meg nem igazán értek az átalakításhoz. Már csak meg kell fejtenem ezt a leírást. :)

Pindi
pindi
 
 


Beszéltem ma Gulyásékkal és kötnének olyasmit, mint a mamaponcho, csak kéne hozzá valami leírás, esetleg egy mintadarab. Van valakinek ilyesmi? Képen elküldtem, hogy hogy néz ki, de azt mondta jó lenne látni, vagy valami méreteket tudni legalább..Nagyon jó lenne télre egy ilyesmi, de az eredeti horror áron van, azt nem tudom megvenni :(
Érdekel még valakit? Mert akkor lehetne mindjárt sorozatgyártást is..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Az én fejemben (meg nagyjából papíron is) van egy szabásminta, amit meghorgolni készülök. Csak nem sietek vele, mert nekem épp nincs rá szükségem, meg mert a gyerekholmik lekötnek (kicsit képzavar). De mintadarabom nincs, és pont emiatt a fejemet sem tenném rá, hogy jó, csak erősen remélem.

hordozo
 
 


Én is épp a téli öltözeten agyaltam ma, és be is mentem hazafelé az Omega(méterárú)ba gyapjúszövet után érdeklődni (talán Biobaba írta korábban, hogy itt érdemes nézni).

Szóval azon agyaltam utána, hogy szerintetek nem rossz ez a babáknak, hogy a kezük alatta van a poncsónak? Úgy értem, hogy nem zavarja öket? Van vkinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? (Persze nyilván egyénfüggő a dolog, de azért érdekelne!)

KépKép
livus
 
 


Amúgy azért jár az agyam ezen, mert e múltkor széldzseki volt rajtam, arra vettem fel Bobót, és borzalmas élmény volt! :shock: Már felvevéskor majdnem leesett, mert annyira csúszott a hátamon a szokásos lendülettel. És utána is idegesített menet közben, hogy ha mozog, akkor siklik...

(Ja, és ha valakinek olyan hülye ötlete támadna, hogy babakocsival megy a skanzenbe, hogy ne kelljen cipelnie az egész napi cuccokat, az gyorsan felejtse el! Elkövettük ezt a hibát vasárnap, és egy kínszenvedés volt az ottlétünk :( Ismét tudatosodott bennem, milyen nagy szabadságot ad a hordozás... Még akkor is, ha cipelni kell mellette a cuccokat.)

KépKép
livus
 
 


Sziasztok,

igaz hogy nem poncho de a kekpanda árul egy pulcsit kifejezetten hordozáshoz. tegnap fedeztem fel a honlapon.

Laura
tabajd
 
 


Livus :) hidegben szerintem nem bánják a gyerekek, ha be vannak bugyolálva. Az enyém sem szokott panaszkodni, pedig egyébként mindig kint van a karja. Én a tavalyi telet egy egyszerű poncsóval és egy jó rugalmas kardigánnal csináltam végig, igaz, nem volt nagy hideg, de bevált.
indianyo
 
 


megneztem most en is a kek pandast, jo a szabasa, bar telen azert nem lenne eleg, de polar, en azt nem szeretem
azert ha ma eljutok, es lesz felprobalok egyet, h milyen

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!
Régóta figyelemmel kísérem a topicot, nagyon szeretem olvasgatni a beszélgetéseteket. Kislányom 6 hónapos, 1 hónapos kora óta hordozzuk kendőben, hol én, hol a férjem. Nagyon szereti. Nagyszülőktől kaptunk babakocsit, de nem szereti.
Egy ideje szemezek a mamaponchóval, de nagyon drága. Ha lenne leírás, megkötném, de ilyet nem találtam.
Ti hogy oldjátok meg a téli hordozást? Mi eddig hüvös időben az egyik dzsekimben voltunk (rácipzároztam magunkra), de kinőttük. Mit húztok a lábára? Gyapjúzoknira gondoltam. Vasárnap vettem a skanzenben nagyon szép gyapjúfonalat és tegnap elkezdtem egy zoknit neki.

Szóval ötleteket várok téli hordozásra.

cerceluska
cerceluska
 
 


Hát ezzel a téli hordozzással én is gondban vagyok.
Indi, Te hogy kanyaritottad a gyerekre a pulóvert úgy, hogy a hátadon volt? Nekem tegnap nem ment, folyton beakadt a feje :D

Ráadásul tegnap vettem neki egy overallt, ami kívül vízlepergető anyagból van, de abból kiindulva amit Livus írt, az sem lesz jó, mert abbanis ugyanúgy csúszkálni fog, gondolom egykutya, hogy rajtam van a nylon, vagy rajta :shock:

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Kicsi babával tavaly nekem nagyon bevált a pokróckabát, vagyis egy nagy stóla. Két rétegből készült, kivül gyapjúszövet (ez néz ki úgy mint egy pokróc), belül polár. Gyerekkel a hátamon csak magamra kellett teriteni, és a derekán anyagából készült ővvel megkötni. Mondom kicsi, nem mászkálós, lemenni akaró gyerekkel nagyon jól működött, és varratással együtt kb 6 ezer Ftból megvolt. Magamra vastag pulcsit vettem alá, gyermekre vékonyabb, nem orkános anorákot adtam.
De azért nekem is talányos még a tél, mert most már totyogós lesz a baba, aki folyton le kell tenni, fel kell venni. A pokróckabát erre nem alkalmas, de szerintem a mamaponcsó sem.
orsko
 
 


Ági, azt a horgolásmintát kötésre nem lehetne adoptálni? Vagy most nagy hülyeséget kérdeztem?

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Eszter :) Hátul, alulról veszem fel, először beledugom a két kezem és egyszerre emelem a karjaim, ha beakad, akkor csak hátranyúlok az egyik kezemmel és megemelem kicsit. Felülről esélytelen :lol:
indianyo
 
 


Livus! Na és a lényeg! Mennyiért és milyen gyapjúszövet van? És pontosan hol a bolt?
Eszter! Persze hogy lehet kötni! Mind1, hogy kötik vagy horgolják vagy varrják, mert nem leírásom van, hanem megtetszett egy ruhadarab és levettem a szabásmintáját. Még én sem döntöttem el végleg, hogy horgoljam vagy varrjam. Az eredeti kötött volt. Nem hordozásra készült, de icipici átalakítással sztem jó hordozásra. Persze próbálva még nem volt hordozva, úgy hogy mondhatjuk az okoskodást elméletinek is.
cerceluska! Én úgy olvasom, hogy Te téli hordozáshoz mindent tudsz. Mi a kérdés? ;)
Orsko! Sztem ez egy meglehetősen kényelmetlen kor a téli hordozáshoz. Nem lehet már együtt öltözni, hiszen önálló, de még sokat viszed. Magyarul Te is fel vagy öltözve és ő is külön és ez a két pufajkás alakot kell összekötni. :) Várni fogod a tavaszt, de szerintem hordozni még így is jó. Én ebben az időben használtam a legtöbbet a tibetit.

hordozo
 
 


Sziasztok,

nem tudom, hogy aktualis-e meg, de en tudok egy kotesi leirart mamaponchonak, csak az sajnos nemetul van. itt a link:
http://www.handarbeitsfrau.de/php/detai ... php?id=763

de ha ezt tudjatok hasznalni, akkor szivesen leforditom. (ezenkivul, ha jo akkor engem is erdekelne egy ilyen ;) )
smzsgalf
 
 


Jól értem, hogy ennek egyszerűen nagy a nyakkivágása, hogy elférjünk benne ketten? És fel lehet venni a nagy kivágást előre meg hátulra?

hordozo
 
 


Nem egészen, van egy külön lyuk a baba fejének.
katicabogár
 
 


Ági: a bolt neve Omega. A Ferenc krt- Üllői út találkozásától a Duna fele kell indulni, és jobb oldalon van a bolt.
Azt mondták, általában 100%-os gyapjúszövetet tartanak, kb. két hét múlva jönnek meg az idei szövetek. Azt ígérték, rengeteg féle lesz, egyszínű, kockás, mindenféle. Ár: nagyjából 3500/m. 1,40 szélesek.

KépKép
livus
 
 


Nekem vn egy olyan ponchom, aminek az elülső része ketté van vágva (hosszában) - nem tudom, tudjátok-e milyen. Az nem annyira vastag, hogy elég legyen télire, de majd kipróbálom a fazont, hogy alkalmas-e a célra. Ha jól emlékszem, Biobaba rakott be egyszer ősrégen egy képet egy ugyanilyenről.

KépKép
livus
 
 


Livus :) Nekem ilyen a télikabátom. Csak egy béleletlen szövetanyag, de nem fáztam benne. Ne felejtsd el, hogy egymást melegítitek, sokkal kevesebb ruha kell télen is.
indianyo
 
 


hordozo írta:Jól értem, hogy ennek egyszerűen nagy a nyakkivágása, hogy elférjünk benne ketten? És fel lehet venni a nagy kivágást előre meg hátulra?


En sajnos nem nagyon tudok kotni, szoval lehet, hogy nem ertem jol, de szerintem is van egy lyuk a fejenek amit belehet varni vagy tepozarra becsukni ha nem kell (pl. terhesen).
smzsgalf
 
 


Kek Pandaban nincs raktaron az a hordozos pulcsi, ugyh nem tudtam felvenni.
Amikor gyerkoccel mi mar nem egy ruha alatt jartunk, akkor en adtam ra vastag gyapju zoknit. Ha nagyon hideg volt, akkor terdmelegitot (ez eredetileg felnotteknek konyokmelegito, 500Ft/darab volt, nem kotott, hanem mint derekaljak, Demko, Boch stb.) es turkaloban talaltam ugyanebbol a gyapjufajtabol mellenyt. Es mivel bicajoztunk, kellett valami a szel ellen is, ugyh arra meg egy sinadragot turtam neki:) Es ezt kapta a gyapju cuccok tetejere.
Oktoberben valamikor lesz mamaponchom. Hat Pecsre nem kuldom el Gulyaseknak, mar hasznalni szeretnem, de azt talan meg tudom tenni, h eleg reszletesen lefotozgatom majd. (Az a valtozata lesz majd, aminek van kulon ujj resze.)

Biobaba
biobaba
 
 


Livus! Kösz a részletes infót. Az a poncsó, amiről írsz, csak jó lehet. Én is egy poncsóról beszélek, csak kicsit meg van vadítva a szabásminta. Az elülső kettévágás nem középről indul és egyenes, hanem a nyakkivágás egyik oldaláról indul és ferde. És van külön ujja.

hordozo
 
 


saara írta:Livi, de jo! Ha mentek tudnal nekem gyermek sapkat, esetleg zoknikat taperolni légyszi?? :lol: ERdekel, h mennyire puha (gyermekem nem egy nagy sapkas, de ha szur is hiaba az egész....)


Persze! Majd beszámolok! Persze, még nem sikerült eljutni... :cry: de hamarosan remélem!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Biobaba :) Írtam az otthonszülősbe a védőnéninkkel folytatott beszélgetésről, hátha ad valami támpontot nektek is. Azért oda, mert mégiscsak ott ON-TOPIC :wink:
indianyo
 
 


OK, megnezem, en 1 het mulva megyek "aenteeszbe":(

Biobaba
biobaba
 
 


kerestem cegeket, akik foglalkoznak fesusgyapjuval, fonalaik is vannak:


BAJAFIL FONÓ Fonalgyártó és Kereskedelmi Kft.
6500 Baja Szentjánosi u. 3.
Telefon: (79) 32 11 44 Fax: (79) 32 20 53, (79) 32 37 51

SOFÉS Soproni Fésűsfonalgyár Kft.
Győr-Moson-Sopron 9400 Sopron Ágfalvi u. 4.
Telefon: (99) 50 58 78, (99) 51 10 80 Fax: (99) 51 10 87

Győr Wool Combing Győri Fésűsgyapjú Termelő és Kereskedelmi Kft.
9023 Győr, Szabolcska Mihály utca 2-4.
(96)312 319

GYTV Nyíregyháza Kft.
4400 Nyíregyháza, Deák Ferenc utca 31.
(42)313 134

GYTV Székesfehérvári Juh és Gyapjú Kereskedelmi Kft.
8000 Székesfehérvár, Móri út 48.
(22)312 249

Richardson Gyapjú-Textil Gyártó és Kereskedelmi Kft.
9023 Győr, Tihanyi Árpád utca 23.
(96)311 153
____________________________________________
itt meg sok erdekeset irnak a gyapjurol:
http://href.hu/x/3ijm
biobaba
 
 


Sziasztok! Téli hordozással kapcsolatban a kérdésem az lenne, hogy ti hogy csináltátok: gyerek felöltözve kendőben + ti felöltözve és kendő kabátra kötve VAGY kendő kabát alá? Sajnos a várandósságom alatt hordott télikabátom sem elég nagy ahhoz, hogy Zselykével együtt beférjünk alája.
A mamaponchó leírása érdekelne, ha valaki lefordítaná, mert a németem elég gyenge. Angol nyelvű leírásból boldogulnék.
Mondjuk még jobb lenne egy ilyen: Kép
cerceluska
 
 


Egy ilyen mamaponcho leírására vágyom, aztán uccu neki, megkötöm :)
cerceluska
 
 


Ez egy normál nagyméretű pulóver/poncsó lehet, a baba fejénél pedig egyszerűen lekötöd a középső X számú szemet majd a következő sorban felszeded őket - mint a vízszintes gomblyuknál. Azért én inkább ezt a hátára tenném :wink:
indianyo
 
 


Kép

Ennek ugyan szerintem túl alacsonyan van a fejkivágása - legalábbis Dominót én magasabbra kötöm - de alapulvevéshez megteszi. sima poncsó. A kötés két kéz, két tű, fonal és némi matematika kérdése :wink:
indianyo
 
 


Cerceluska, ennel a poncsonal, amit bemasoltal, a kar resz egy kulon "alkatresz", ha jol emlekszem. A poncsot meg felveheted ugy, h v elol van a gyerek v hatul.
Poncho mit Armöffnung und Stulpen: a poncsonak van karkivagasa es egy olyan resze, ami olyasmi, mint egy cso, a labszarmelegitore hasonlit, tulajdonkeppen az ujja.
http://www.mamaponcho.ch/ponchoinfo_EN.html

igy azert jobban latszik a poncso:
http://mamaponcho.ch/bilder_stulpen_EN.php

Biobaba
biobaba
 
 


Poncsó/pelerin, varrás:

Tavaly gondolkoztam rajta. A Cser Ferencné: Szabás-varrás c. könyvben (Kossuth Kiadó, 1983, 302-311. old.) vannak pelerin és poncsó szabásminták. Az egyiket, (két negyedkörből szabott fazont, pont jó lett a bősége) átmásoltam lepedőre, és babával próbálva megkerestem a helyét, hol lenne a fejének a nyílása. Elöl és háton vivésnél is kb. ugyanoda jött ki. De végül élesben nem csináltuk meg, ezért ha valaki köt egy ilyet, nekem is szóljon! :)

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Biobaba, gondolod, hogy külön van az ujja? Szerintem hozzá van varrva, vagy menet közben hozzákötve, nem tudom. Ezért lenne jó egy kötésminta.
Indianyo, amit bemásoltál annak megvan a kötésmintája?
cerceluska
 
 


http://www.littleturtleknits.com/pages/ ... tterns.php

15$-ba kerul

Azon a mamponchon meg biztos, hogy kulon van az ujj. A "stulpe" egy kesztju feleseg
smzsgalf
 
 


Tudom ez mar lejart, de itt van egy olyan kep arrol a mamaponchorol, hogy latszik, hogy tobbreszes:

http://cgi.ebay.de/Mamaponcho-Trageponc ... dZViewItem
smzsgalf
 
 


Zsuzsa által felrakott német poncholeírás fordítása folyamatban van, ha kész szólok és akit érdekel annak szívesen elküldöm mailben. Én nem vállalom a megkötését (takaróból kiindulva kb nagymama koromra kész is lenne :D ),remélem sikerül Gulyással összehoznunk..

Ági, elhoznád 22-én esetleg a Te szabásmintádat? Szívesen megnézném azt is.Köszi!

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Hű, Eszter... írni kéne már, miket kell vinnem.

hordozo
 
 


Nekem van ilyen mamaponchom, csak meg nem kaptam meg. Majd oktoberben, ha valakit erdekel, akkor keresztbe kasul lefotozgatom, aztan annak alapjan lehet, h meg tudja kotni.

Biobaba
biobaba
 
 


OFF (de hatha itt nagyobb a forgalom)

Van 10-15 kg "felesleges" birsalmam (ennyit nem tudok feldolgozni). Tegnap szedtük a kertünkben, permetszert nem latot, kocsiforgalmat sem nagyon. :)
Ha valakit érdekel légyszi irjon!
(Szallitani nem tudom, el kellene jönni érte)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Indi, olyan jó derűs a fényképetek a kisfiaddal a Vasárnapi hírekben :D Jó volt látni, olvasni.
Nuska
nuska1
 
 


Csatlakozom Nuskához, nagyon aranyosak vagytok a csimotával a hátadon! Indi, neked még a "füled is mosolyog"! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: