Új privát üzeneted érkezett!

Livus :) 26-át említetted, az bizony vasárnap. Vörösmarty téren nincs játszótér.

indianyo
 
 


Szeptember 26: szerda. :wink:
katicabogár
 
 


Jé, tényleg, nem augusztusról van szó :lol:

indianyo
 
 

 
 

Szeritnem mindenkinekvannak más városban/faluban ismerősei, ha szólunk nekik egyszeűen, máris megvannak a vidéki helyszínen is a sétaalkalmak. Nem olyan bonyolult ez.

indianyo
 
 


Tavasszal is csatlakoztak babaval a CMhez. Akkor le vannak zarva az utak az autok elol. Ugyh eleg feltuno lehetne a vonulas. Csak a CM 22-en lesz. Aprilisban is voltak hordoozokendosok paran, meg lattam babasokat gorkorival:)

Biobaba
biobaba
 
 


Na, kavarunk rendesen! Én ezt írtam annak idején a mobilitás hét kapcsán:
Az a szept. 16 és 22 között lesz. 22-e szombat. Mi lenne, ha becéloznánk azt a napot, és ha megy a rendezvény keretében, akkor úgy, ha nem, akkor meg külön szervezve, de azon a napon.


De valamiért bennem is 26 volt. Írtam egyszer olyan hülyeséget, hogy szept.26.???? :shock:

Én speciel egy embert ismerek személyesen, aki hordoz. Ő Franciaországban él... :cry: De szólhatok neki! Végülis ő ismer még két csajt, úgyhogy akkor már Lion is csatlakozhat hozzánk! Még a végén világméretű megmozdulás lesz! :) 8)

KépKép
livus
 
 


Miért ragaszkodunk a hétvégéhez?
Ágival arról beszéltünk, hogy két időpont jöhet szóba, a de.10 és a du.4 óra körüli séta, alvási okok miatt. Ha ez utóbbit választjuk és hétköznap, akkor garantáltan sok helyi lakos is van a Váci u. és környékén, továbbá az ott dolgozók is ekkortájt indulnak haza.
Játszótér van az Erzsébet téren (legalábbis régen volt), meg az Október 6. utca sarkán, ami pontosan nem tudom milyen tér..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Én is inkább a hétköznapra gondoltam, de jobb lenne a CM-mel egyidőben/egy helyen, jobban felfigyelnek rá, nagyobb a biztonság, esetlegesen unatkozó gyerekek is élveznék a dolgot.

Éljen a nemzetközi hordozósétanap :lol:

indianyo
 
 


Oksi, akkor pénteken kitaláljuk, hogy hogy és mikor lenne a legjobb! :)
Én már úgy várom! :)

KépKép
livus
 
 


Nem tudom, miért szeretnénk sétálóutcát... Én nem szeretnék. Legszívesebben a körúton sétálnék, vagy valami hasonló hangulatú helyen. De szerintem várjuk meg, mit mondanak Eszternek a szervezők és megbeszéljük pénteken.

hordozo
 
 


Mégegyszer a péntek, nehogy valami félreértés legyen: augusztus 17. 12:00-14:00, XIII. kerület, Visgerádi u. 25., kapucsengő felirata: Stresszoldó központ.

hordozo
 
 


Szerinem is inkabb a korut kene, azert lehetne a CM utan. Eltekernek a bicajjal, es utanuk setalni:) Akkor le van zarva az ut az autok elol. Es amiatt is jo lenne, h nemcsak a hordozast hirdetne, hanem azt is, ami a Mobilitas Het lenyege, h az utca a mienk is. Ld. jardan acsingozo autok tomkelege... Azokrol a helyekrol nem is beszelve, amiket mar eleve jarda nelkul terveznek.

Eszter, telefonaltal?

Biobaba
biobaba
 
 


A lezárt út nekem is tetszik! :)

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Én is nagyon várom már a sétát!
Szerintem fontos szempont lenne a megközelíthetőség is a helyszínnél, és a biztonságosság. Hétköznap délután csak a nagyfiammal együtt tudok menni például, BKV-val, ezért egy nagykörúti kutyagumis sétálástól elborzadok minimum. Ha nincs lezárás, és kocsiforgalom is van, akkor pláne.
Ne értsétek félre, de a gyerekekre is gondolnunk kell. Ha a játszóterezés helyett berángatom a városba, egész idő alatt fogom a kezét, hogy nehogy valami baj legyen, stb, akkor ő elég rosszul jár. :(
Szóval a végcél szerintem lehetőleg egy körbekerített játszótér legyen.
Sajnos ötletem nincs, annyira nem vagyok ismerős a belvárosban, de gondolkodom.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Klauzál téren van egy nagy játszótér. Nem tudom merre megy a CM, honnan indul.

KépKép
livus
 
 


Na, megjöttem telefonálásból, az alábbi információkat lehet emésztgetni péntekig. B.Fülöp Katalinnal beszéltem, aki nagyon kedves volt, úgy tűnt várta a hívásomat, szóval Biobaba ezúton is köszönet Horváth Zsoltnak a közreműködésért.

Szept.22-én szombaton az egész Andrássy út le lesz zárva, az Operaház környékén fognak a civil szervezeteknek biztosítani helyszínt és itt felajánlott nekünk egy kerti pavilont/sátrat, ahol gyülekezhetnénk és ha marad ott valaki cuccokat is lehet otthagyni.
Egészen a Hősök teréig sétálhatnánk és akkor ott meg is oldódik a játszótér kérdése a Városligettel.

Előzetesen a 10 órai kezdést beszéltük meg, mert a rendezvény 10-től du. 6-ig tart és talán így még marad időnk/lehetőségünk beszélgetni, vagy amit akarunk utána.

Rendőrséggel nekünk nincs dolgunk, ezt ők intézik

Pesti Estnek lesz egy különszáma, ami szept.13-án jelenik meg, ebbe 2 mondatnyi helyet tudnak nekünk biztosítani. Ezen lehet töprengeni, hogy mi legyen a 2 mondat, leadási hat.idő szept. 2.
Egyébként ott és annak reklámozzuk magunkat ahol tudjuk :)

Főpolgármesteri Hivatalba nekünk fölösleges menni, ez csak a főfő szervezőknek van.

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Nekem nagyon tetszik az összes megbeszélt részlet! Köszönjük Eszter!

hordozo
 
 


Hát ez több mint szuper!!!! 8)
Köszönjük Eszter és Biobaba!!!! :)

KépKép
livus
 
 


Hat ez tok jo, ennek orulok:)

Biobaba
biobaba
 
 


ÉLJEN!!!!!!

indianyo
 
 


Akkor péntekig még efféle dolgokon is gondolkozzunk: A Vasárnapi Hírekben (országos hetilap) megjelentetik a híradásunkat, kérek szépen javaslatot a szövegre. A Nandukendős levlistára is felteszem majd ugyanazt, valamint a Babafalva hírlevelére is elküldöm.

indianyo
 
 


Szerintem egy egységes szöveget kéne pénteken összeraknunk és akkor azt mindenki oda el tudná juttatni, ahol van kapcsolata. Így egységesen nézne ki a dolog kifelé. Lenne egy zanzásított tartalom, meg egy bővebb "lére eresztett", ha valahol kapunk több helyet és lehetőséget.

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Szeretettel várok mindenkit az augusztus 30.-án 16 órakor nyíló kiállításomra ahol a szeptemberben megjelenő Kaláka verseskönyv illusztrációi mellet egyéb grafikai munkáim is láthatóak lesznek .... remélem olvasható lesz a feltöltött meghívó... igyekszem a gyerkőcöknek is kellemessé tenni a helyet (varrok óriási babzsákokat) sajna Kalákát ide nem sikerült elhívni, de majd a karácsonyi vásárra...


Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Irtó lelkesen várom a pénteket!

hordozo
 
 


Eszter :) én is így gondoltam, de hátha akad, aki nem tud ott lenni pénteken, de van gondolata-javaslata.

Én is nagyon várom :)

Livus :) megkérdeztem a kórházban, Dominó nem fertőző. Természetesen úgy az utcára sem vinném ki.

Ági :) van még hely a pénteki tanfolyamra?

indianyo
 
 


Bocsánat, ha félreérthető voltam, természetesen én is úgy gondoltam, hogy mindenki írja az ötleteit, aztán majd összefésüljük pénteken :)

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Úgy örülök! Tök jó lesz!!! :D :D :D Jujj!!!

KépKép
livus
 
 


Sziasztok,

én is megyek pénteken, és majd lelkesen részt is veszek a szervezésben.

o
orsko
 
 


Én a háttérből drukkolok a szervezéshez nektek, látom, jól fog menni :) Remélem, ott leszünk majd a sétán :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

Sógornőm most hívott, hogy látott a metrón egy Katját egy fiatal csajszin egy kis babával. Nem valaki innen? Talán Saara mondta, hogy lesz egy Katjájuk, már nem vagyok biztos benne! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


OFF
Hat most hallottam a hirt, h be lettunk jelentve az ANTSZnel az itthon szules miatt.

Biobaba
biobaba
 
 


OFF:
Biobaba :) Ha nem lenne ilyen bicskanyitogató a történet, most akár nevetnék is rajta. ANTSZ? miért? Nem volt otthon fertőtlenítő? Lassan kéne egy ombudsmani állásfoglalás, annyit sz@rakodnak az otthonszülőkkel :evil: Bezzeg a bántalmazott gyerekek és anyák százával halnak meg évente :!: mert senki sem veszi észre :!: :?: :evil:

indianyo
 
 


OFF
Indianyo, van itthon fertotlenito:)
A bantalmazottak meg valoszinuleg azert halnak meg a figyelmetlenseg miatt, mert az otthonszuloket figyelik, ahelyett, h azt figyelnek, amit kene.:(

Biobaba
biobaba
 
 


Indianyó! Van hely a tanfolyamra.
Ki jelentett be, miért jelentett be és mi köze az ANTSZnek, hogy mit csinálsz otthon???

hordozo
 
 


OFF
a szoveg kb az, h szabalysertest kovettunk el, de h milyen szabalyt sertettunk??? Veszelyeztettuk a gyereket, es szegenyt kell kepviselnie valakinek.
de tudtommal az ANTSZ intezmenyeket jogosult ellenorizni, mi meg maganszemelyek vagyunk, ugyh fogalmam sincs, h miert
egyebkent a vedono jelentett be, azt mondta, h nekik be kell jelenteniuk az ANTSZnel, ha valaki otthon szult - hat nem tudom... Elso gyereknel megusztuk a vedonot. Valahogy nem tudok szabadulni a vedonokkel kapcsolatban az orwelli 1984 hangulattol. De nem akarok altalanositani.


Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, a ma törvényben lévő jog-izé értelmében csak akkor követtél el jogsértést, ha a gyereknek valami baja történt otthonszülés alatt.

Az 5. paragrafus (2). bekezdése, valamint a (3). bekezdés d) pontja szerint "a beteg kötelessége tartózkodni minden olyan magatartástól és tevékenységtől, amely a társadalmilag elfogadható kockázati szinten felül, köztudottan mások egészségét veszélyezteti". Ezek szerint a terhes sem erkölcsi sem jogi alapon nem teheti meg, hogy a szülészeti intézménybe történő jelentkezés helyett veszélyeztesse magzata/újszülöttje egészségét azzal, hogy otthonában kíván szülni. A 12. paragrafus (1). és (4). bekezdése szerint "a betegnek jogában áll az intézmény elhagyása, amennyiben azzal mások testi épségét, egészségét nem veszélyezteti", továbbá a 17. paragrafus (2). bekezdésének a) pontja szerint "a beteg beleegyezésére nincs szükség abban az esetben, ha az adott beavatkozás vagy intézkedés elmaradása mások egészségét vagy testi épségét súlyosan veszélyeztetheti", végül a 20. paragrafus (6). bekezdése szerint "a beteg/terhes nem utasíthatja vissza az életfenntartó vagy életmentő beavatkozást abban az esetben, ha képes a magzat kihordására".

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


OFF

ON
:oops:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Biobaba, aaaaaaaa :evil: XI. ker....
de ne aggodj, nem lesz semmi gond. ha behivot kapnal az antsztol, probald meg nem atvenni a postastol, mert ott bent szivozhatnak, es nem kellemes. ha meg kimegy vki, akkor kimegy. aztan meg elmegy ;) szemetseg az egesz, ne huzd fel magad rajta :)

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


OFF
Tenyleg nem akarom szetoffolni a topikot ezzel a temaval:( Recca, ha nem veszem at a levelket a postastol, akkor is ugy veszik, h megkaptam, mert a postas rairja, h nem vettem at, o kezbesitette. Azt meg elore nem tudhatom, mikor jon ANTSZ behivo, mikor ne legyek itthon. Mastol is johet level... V hogy gondoltad ezt kivitelezni?
Egyebkent azon agyalok, h ez megint csak valami keruleti specialitas? A vedono azt mondta, h nekik jelenteni kell, ha vki otthon szult. De akkor mas keruletekbol hh nem hallani ilyenekrol?
Hol lehet olyan papirt keriteni, amivel lemond az ember a vedonoi "gondoskodasrol"? V emiatt ujabb bejelentest tesznek majd az ANTSZnel, h veszelyeztetem a gyereket? Egyelore sokkal nagyobb veszelynek erzem, h nem tudok emiatt aludni. Nem azert, h felek az ANTSZtol, feltehetoleg ugyse tudnak mit csinalni, hanem, h egyszeruen nem tudom felfogni, h miert kell ezt tenniuk...


ON

Milyen volt a tegnapi megbeszeles?

Biobaba
biobaba
 
 


Tegnapi megbeszélés nagyon jó volt, igen hatékonyak voltunk :)
Részletek hamarosan.

Jövő héten csütörtökön délelőtt tervezzük bejárni a helyszínt, az Operától a Városligetig. Csatlakozókat szívesn veszünk.

Biobaba :) gyűjtöm a jogszabályi megoldásokat, ez tarthatatlan állapot, tegyünk valamit!

indianyo
 
 


Sziasztok,

OFF
Biobaba, biztos, hogy van vmi ilyen utasítás a védőnők, dokik felé, csak nem mindegyik tartja be. Minket anno a gyerekorvosunk beszélt le arról, hogy a Szegedi Női Klinikára vigyük be a babánkat pár naposan, mert tudta, hogy onnan jelentenek az ÁNTSZ-nek. Tiszta őrület, szerintem próbálj nem nagyon foglalkozni ezzel, bár tudom, nem egyszerű, dehát piti dolgok ezek ahhoz képest, hogy egészéges gyereked született háborítatlanul. :)
ON

Nagyon örülök, hogy jól alakul a hordozós séta szervezése!

Kati
katicabogár
 
 


Biobaba: Annyira sajnálom, hogy így mennek a dolgok... :( És el nem tudom, képzelni, mit fog mondani az ANTSZ??? Nincs jogász-ügyvéd ismerősöd, aki esetleg segíthetne? Ja, és ha esetleg tényleg létezne olyan, hogy le lehet mondani a védőnői nemgondoskodásról, akkor azt megírnád? Érdekelne engem is.

A tegnapi megbeszélés tényleg szuper volt!!!! :) És a szept. 22. is nagyon jó lesz! 8) Ne szervezzetek más programot! :wink:

Ági: A megbeszélt fórumra hogyan tudok belépni? :oops:

KépKép
livus
 
 


OFF
TASZ ugyveddel ossze leszunk hozva:) AZtan remelhetoleg nem kell majd.

Biobaba
biobaba
 
 


Jé, ez a fenti paragrafus-izé mikori? Mert úyg emlékszem, hogy Ágiék (régi) honlapján rajta van az ombudsmani állásfoglalás, hogy ott szülsz, ahol akarsz (csak a szaksegítség nem mehet ki.)

Egyébként állatság ez az egész. Power-games. Mint az út szélén igazoltatni és izzókészletet követelni, ahelyett, hoyga vasúti átjáróban piroson átslisszolókat, vagy a sort a járdán előzőket kapkodnák el.

Védőnő: nem tudok iylen formanyomtatványról, sztem sk kell írni.
h_szilvi
 
 


Kedves Barátaim! Miriam. Mária. Mirka. Mária mennybemenetelének napján látta meg a napvilágot. Nagyon vártuk, sokan. Nagy szeretetben élő családba született. Csodálatos szülei és tündéri nővére várták leginkább. Gyorsan, könnyen született. Súlyos, pillanatnyilag inoperábilis hypopláziás bal szívfél szindrómában szenved. Már túl van az orvosai által maximálisnak jósolt 4 napon. A kicsi lány egy csoda! Erős, bátor, élni akar. Kélek benneteket, segítsetek ti is és csatlakozzatok hozzánk reggel és este 10 órakor imával, meditációval, jószándékkal, szeretettel! Az erők összeadódnak és segítenek ennek a csodálatos kisembernek az ő hatalmas küzdelmében. Köszönöm mindenannyiótokbnak és remélhetőleg találkozunk hamarosan!

indianyo
 
 


Sétaszervezők! A honlapon a megbeszélt fórum él, és ha beléptek, látjátok is.

hordozo
 
 


akkor mentek csütörtökön próbasétálni? mikor találkoztok és hol? mi nagyon mennénk

KépKép
savitri
 
 


Savitri: Megyünk, igen!

Asszem 10 órai találkozót beszéltünk meg, de majd jönnek a többiek, és pontosítanak!

KépKép
livus
 
 


Hű, tök jó, hogy így alakulnak a dolgok, éljen! :)

Szeptember 22-én lesz anyu szülinapja! :D Ez egyrészt jó :) , másrészt valószínűleg nem tudunk majd sokáig maradni, de mindenképpen megpróbálunk eljutni. Jó próbasétát holnapra! :)

Biobaba,
feljelentés. :? Nem értem én sem, miért jó ez nekik. :evil:

Zsizsa
zsizsa
 
 


Savitri,
ha nem lesz eső, akkor 10 órakor találkozunk az Opera bejáratánál. Ha esik fél 9-kor (Indinek akkor kell elindulnia), akkor később valamivel.

o
orsko
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: