Új privát üzeneted érkezett!

Kép
muszáj volt ide tennem kép formában is :D
savitri
 
 


szerintem is babaerszény
csak ennek az erszénynek épp az a hátulütője, hogy nem változtatható a mérete. ami jó az anyukának az nem, biztos, hogy jó az apukának is, ráadásul a baba növekedésével mindig eggyel nagyobb számra lesz szükség.
persze ezt mind látatlanban írtam mert gyakorlatom nincs vele
de talán épp Lívia tud majd róla pontosabban írni.
savitri
 
 


Lívia, kösz a torzókat!

hordozo
 
 

 
 

Na megtaláltam azt a képet: Kép

Hát nem tudom, én nem vinném így a gyerekemet.

Ez egészen más, Liviéké szerintem inkább valahogy így tartja:
Kép

Ha meg csak a méret van rosszul megválasztva, akkor elég béna, hogy ilyen képpel reklámozzák...

Pindi
pindi
 
 


teljesen lenyűgöztek ezek a torso carry videók :)
nem bírtam ki és kipróbáltam a nagylánnyal egy szupervékony sállal.
mármint az anyag volt vékony
MŰKÖDIK hihetetlen de nem is kényelmetlen. mert nem a mell tartja a súly nagyrészét, hanem a csípő, pontosabban a fenekem hehe
bár a nagylány panaszkodott hogy szorítja a lábát, amikor meglátta magát így a tükörben, elmúlt a szorítás :lol:
nagyon tetszik, hogy nem kell hozzá speciális szövés, meg 5 méternyi anyag, hanem szinte bármilyen nagyobb kendővel kivitelezhető.
hosszútávra még nem tudom milyen lehet, meg hogy hogy viselik a gyerekek.
most az előbb Ivánnal is kipróbáltam, ami azért érdekes, mert őt még nem merem elengedni a hátamon. de így is simán ment.
itt a kép.
Kép
iván nem túl boldog rajta és nem is simul rendesen a hátamra, de első próbálkozásnak szerintem tökéletes :lol:
na megyek vacsit főzni
savitri
 
 


Az a néni, akiről írtam, szerintem pontosan ezt a kötést szerette volna látni. Mondta is, hogy minek ilyen hosszú a kendőm... Engem is csábít!

hordozo
 
 


most volt idom megnezni ezeket a torzokat:)
ugy 3 eve ferjem nagymamaja volt Del-Afrikaban, es kertem, h hozzon mar kendot, amiben lehet hordozni a gyereket. Hozott is egy kendot, de en azzal el nem tudtam kepzelni, h h vigyem a gyereket. Na, most mar latom, h h kell:) Tok jo.

Biobaba
biobaba
 
 


Pindi,
tök jó, ezt a két képet akkor elküldöm Adrienne-nek, hog yhog yne és hogy igen! :D
h_szilvi
 
 


Mától augusztus 3-ig nyaralok. E-mailt néha ellenőrzök, olyankor lehet, hogy ide is benézek, de nem biztos.

hordozo
 
 


Sziasztok, lenne egy nagynagy kérésem. Szeretnék kölcsönkérni egy szép kendőt egy napra. A tesóm esküvője lesz, egész napos buli, teljesen biztos, hogy Villőt valamikor valahogyan bele kellene tenni valamibe. És a viszonylag elegáns öltözethez olyan jó lenne egy szép kendő. A nandum kissé viseletes, az ergo pedig olyan, mintha estélyi ruhához túrabakancsot vennék. hmm.. hiúság, asszony a neved :)

o
orsko
 
 


Orsi, én fel tudok ajánlani Neked egy LANA csillag kendőt 480-as hosszúságban, mikor lesz a buli? Írj privit ha érdekel és megbeszéljük :)

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Orsi! Szerintem jogos az igényed! :D Már csak azért is, mert régen a parasztcsaládokban is kettő volt: egy hétköznapi és egy ünnepi. Hiszen a hordozókendő is az öltözet része! De a Nandunál szebb nekem sincs... :(

KépKép
livus
 
 


Orsko, ha csak egy napról van szó tényleg, akkor én is szivesen kölcsönadom az ellaroomat, bár lehet az nem annyira esküvői.
Lehet , hogy egy szép anyagú mai tai(kötős kenguru) lenne a megoldás.
Szerintem egyébként ünnepi alkalmakra a selyem karikás kendők a legszebbek. Mert olyan elengáns ahogy a maradék anyag lelóg mint egy stóla. Meg abban szoptatni is könnyen lehet.

aztán van még ez, a lány 1-2 nap alatt megvarrja hozott anyagból is :wink:

olyesmire gondoltam
Kép

közben ilyen klassz oldalt találtam :D :P 8)

KépKép
savitri
 
 


Orsko, szívesen kölcsönadom Katját, vagy a Kozy-t, ha passzolvalamelyik a ruhádhoz! :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


na ez mégjobb.
kell egy szép nagy sál/kendő/anyag meg 2 karika
semmi varrás és kész is az esküvői karikás kendő
savitri
 
 


Savitri: Szuperjókat találtál!!! :) (bár ezt a sálból karikásat még nem értem, de majd megnézem alaposabban!)

KépKép
livus
 
 


Nagyon jokat irtok és olyan szép képeket raktok fel! Mikor megvettem a kendömet anno gözöm nem volt, h annyi féle létezik és ilyen szépek...

Savitri nem tudod nagyjabol, h Olga Kittler mennyiért arulja a csoda hordozoit?? Rendeltél mar töle?

Liv, a Kozy kényelmes hosszu tavon is? Valamiért ugy érzem, h vag... :oops:

Pindi, köszi az infot vam és afa ügyben. Azt hiszem nem rendelek az USA-bol :)!

Livia, köszönöm a rugalmas kendös infot (is)!
saara
 
 


Lányok, nagyon kedvesek vagytok, köszi szépen :) reméltem, hogy megértitek a problémámat :wink:

Savitri, a szép karikás tényleg jó ötlet, már csak egy nagy selyemsál kellene, körülnézek vmi egzotikus boltban. Karikát hol kaphatnék?

o
orsko
 
 


Saara, én nem, de egy barátnőm igen. 3500Ft volt a bevezető ár :wink: az elég méltányos
de garanciát nem vállalok. úgy emlékszem ha viszel anyagot 2000-ért megvarrja.

Orsko, karikát szerintem rövidárú boltban keress.
én ma tettem egy próbát és leszereltem két műanyag karikát Iván már nem használatos bébitornázójáról és tökéletesen működött.
Viszont ha azt szeretnéd, hoigy legyen ilyen szép hosszú lelógó része akkor kb 3m hosszú sálra lesz szükséged, de legalább 2,5 m-re
savitri
 
 


savitri
 
 


Savitri: ez a bolt velünk szemben van!!!!! :shock:
de ez sajnos nagyker... :( ki is van írva, hogy nem szolgálnak ki földi halandókat...

KépKép
livus
 
 


saara: nem vág, ami tényleg hihetetlen! A pántja az első 40 centin párnázott, tehát pihepuha. Ahol meg kell kötni, ott már vékonyabb. Nóri súlytalan a hátamon benne. Sárival még jobb a kendő, de nemsokára neki is szuper lesz sztem.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Liv, megfertözöl engem a kendöiddel!! :)
Nekünk is lesz Katjank hamarosan, e-bays, hasznalt, de mar nagyon varjuk!

Kozy nagyon tetszik, de asszem megallok itt :)
Honnan rendeltétek? csak kivancsisdibol kérdezem am :)!

Pocakosan hogyan lehet egy 10 kilos gyereket cipelni ugy, h a hasamat ne nyomja semmi?
saara
 
 


Sziasztok!

Semmi időm sincs géphez ülni. :(

New Native Baby carrier: pindi véleményére hajlok én is, ez alapvetően erszény, csak kevesebb méret van belőle, ezért sokszor túl bő. Pont emiatt olvastam olyan véleményt, hogy nem volt elég kényelmes. Az a kép...

Savitri,

Ennyi jó linket beküldeni ilyen rövid idő alatt, nem semmi! Tök jó az a diakép, és a hagyományos hordozók fotói a hmongos oldalon! Olga is jön a sétára? Kipróbálnék én is egy ilyet...
Ezen a képen nővére visz egy kisgyereket. Nálunk kevés szülő bíz ilyen felelősséget ilyen fiatal gyerekre, nem? Legalábbis manapság... Elgondolkoztató.
Kép
http://www.terragalleria.com/pictures-subjects/asian-hill-tribe-people/picture.asian-hill-tribe-people.viet8035.html

A torzós hordás nekünk még nem jött össze, a fiacskám nem nagyon szereti ezt a lábtartást...

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Saara: A Kozyt innen rendeltük. De jó, hogy lesz még egy Katja! :D :D :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Amikor én két éve voltam egy esküvőn, még fogalmam sem volt róla, hogy milyen gyönyörű kendők léteznek, csináld magad karikás kendőről sem hallottam, csak azt tudtam, hogy a 4 méteres kismama kendőt nem akarom magammal vinni.
Így hát fogtam egy két méter hosszú anyagot, hosszában félbevágtam, beszegtem, csomót rá, és át a vállamon csípőhordásra.
Könnyű ki-be pakolgatni a gyereket belőle, és nem kelt akkora megrökönyödést, mint a háti hordozás - bár talán Orsko a ti rokonságotok már megszokta a látványt. Viszont aludni nem olyan kényelmes - ez pedig szempont lehet egy egész napos bulin.
Ez a karikás selyemkendő szerintem is nagyon jó megoldás! (Elvileg a közönséges műanyagkarikákat nem ajánlják, mert nem olyan strapabíró, könnyen törik, de egy napra val.szeg. nem gond.)

Pindi
pindi
 
 


Saara, terhesen ergó hátul úgy, hogy a has alatt megy a derékpánt (a bemutató videón is egy talán 16 hetes terhes nő mutatja be); kötős kenguru és hosszú kendő háti hordozással úgy, hogy a kendő szára/kenguru pántja nem megy elöl keresztbe, hanem hátul a gyerek popsija alatt; ill. csípőhordozás (rövidtávra). Meg állítólag a torzó, én az nem próbáltam.

http://www.thebabywearer.com/articles/W ... egnant.htm
http://www.mamatoto.org/Default.aspx?tabid=79
pindi
 
 


Pindi, köszi :) attanulmanyozom ezeket, de lehet, h majd kérdezek par dolgot. Kendös hati hordozasban teljesen kezdö vagyok. Katyat amugy is meg kell varni, mert a régi kendömet kölcsönadtam.
Kötös kenduru egyre jobban izgat... :)
Az Ergot pont par napja probaltam, elég kényelmetlen volt, pedig kb 10 percet sétaltunk csak. Ugy éreztem igy is nyomja a babat. Ha nagyon letolom a derékpantot akkor azért kényelmetlen, mert a gyerköc a fenekemen ül.
A videot azért megnézem...
saara
 
 


Sára: sztem ha tudsz, próbálj ki egy kötős kengurut.(akár az enyémet is kipróbálhatod, nem tudom, merre laktok) Én épp a múltkor azzal kötöttem fel hirtelenjében egy kismamára a babáját. Jó nagy pocakja volt már, alatta vezettük a pántot. Azt mondta, nagyon kényelmes volt neki a háti hordozás, jól esett neki, hogy végre nem mindkét gyerek (pocaklakó és a másik) előre húzta. (csak sajna a gyerkőc nem lelkesedett a dologért, így nem tartott sokáig)

KépKép
livus
 
 


Livus, köszi, aranyos vagy! :)
Ugy néz ki elutazunk a jövöhét elején, addig meg nagy jövés-menés lesz, nem lesz idönk lebonyolitani a probat, de tényleg köszönöm, h felajanlottad!
DE! ahova megyünk lehet, h meg tudom majd nézni ezeket a kötös kengurukat.... Nagyon dragak, de nagyon szépek, és nem sokara szülinapom lesz... :lol:

http://www.lestresorsdemae.com/index.php?page=11&lg=1
saara
 
 


Húha! Ezek csodaszépek! Feltétlenül próbáld ki! :wink: Jók ezek a szülinapok... Van itt valaki, aki nem hordozót kér szülinapjára????? :lol: :lol: :lol:

KépKép
livus
 
 


Van:) En mamaponchot kerek.
http://www.mamaponcho.ch/bilder_stulpen_DE.php
:)

Biobaba
biobaba
 
 


Meg vagyok lepve! Nem értem, mitől jobb egy drága, külföldi kötős kenguru, mint a nem drága, magyar, amit Líviánál lehet kapni :shock:
Az enyém maradék ágyneműből készült, tökéletes, fillérekbe került, de ha nem tudnák varrni, én csak tőle vennék.

indianyo
 
 


Biobaba: még mindig itt vagy már újra itt?

Kíváncsi leszek a poncsódra! Majd remélem raksz fel képet! :D (Amúgy ebbe sztem én egyedül sem férnék bele... Egyelőre legalábbis... :cry: )

Indi: nekem is a Lívia-féle van. :wink:
Ezek a külfüldiek kicsit más stílusúak-színvilágúak, nagyobb a választék, talán ezért, nem? Mert aki nem tud varrni, az csak venni tud olyat, amilyet szeretne... De hát ez nem baj! Így kerek a világ! :) Kinek ez tetszik, kinek az! Kinek erre futja, kinek arra. Pillanatnyilag nekünk sem lenne keret egy külföldire (meg nem is vágyom rá. Örülök az ergonak, mint majom a farkának!!!! :lol: ). De ha lenne rá pénzem, és tetszene, miért ne?

KépKép
livus
 
 


Indi, nem jobb, amit belinkeltem hanem jobban tetszik (Livia, remélem nem haragszol, h ezt leirtam). ruhakra nem nagyon költünk, de nekem fontos, h egy hordozo tetszen, ha mar megveszem, hiusag, ez van. Van, aki ékszerekre költ, én nem :)Nem az a lényeg, h külföldi és draga legyen. Gimis koromban mar tul voltam ezen :)
De lehet, h igazad van és inkabb szégyelnem kellene magam, h egyaltalan eszembe jut, h ennyi pénzt kiadjon vki egy hordozora, ami raadasul külföldi (most ne gondold azt, h ezt cinikusan irom, mert nem :))
Ha kedden nem utaznék el (egyedül, gyerekkel, csomagokkal - azért kellene vmi hordozo eszköz) lehet, h Liviatol vennék. Csak elöbb ki szeretném probalni, mert ha u.a. van, mint az Ergonal akkor hiaba az egész. Tehat jobb lenne egy bolt. Nem tudom Liviaéknal lehet-e ilyet egyaltalan.
De ez most targytalan, mert holnap lelépünk Bp-röl, szoval elöbb kellett volna ezzel foglalkoznom.A masik, h most olyan szinten le vagyunk égve, h nem is tudnam kifizetni...
saara
 
 


Orsi!
Harmónia kendőmet tudom felajánlani kölcsönbe esküvőre, ha leküzdjük az átadás-átvétel nehézségeit. Volt már másnál is ugyanilyen célból. ;) Ilyen a kendő: http://www.hordozo.hu/hordozokendo/kepe ... on-utfelen - szerintem kifejezetten esküvői minta és színvilág. :)
Augusztus 3-ig nyaralok, utána jön csak szóba, nem tudom, aktuális lesz-e még Neked.

hordozo
 
 


Elnézést, hogy Lívia nevét egyáltalán felhoztam, ez így neki esetleg kellemetlen - fogadatlan prókátor sem akarok lenni, csak nem értem... nem is kell feltehetőleg.

indianyo
 
 


Az jutott még eszembe, hogy ha az anyag színe/mintája miatti az érdeklődés, hát azon könnyű segíteni... Valóban nagyon szépek a képek/hordozók, de nincs olyan köztük, amit ne lehetne itthon megvarrni szerintem.
Tényleg nem kötözködni akarok és senkit meg nem bántanék, mivel itt hasonló érdeklődésű emberek gyűltünk össze, azt gondolom, leírhatom ezt bátran.

indianyo
 
 


Indi: csatlakozom saarahoz: mi sem költünk semmi különösre, nem veszünk új ruhákat, se bort se élvezeti cikkeket...de egy jó hordozót mindenek előtt! :wink: Szerintem ebben a dologban nem csak élvezeti dolog a drágát, mittudomén milyen puccosat venni, hanem biztos befektetés, és a gyereknek is fontos, hogy minőségi darabban hurcolom, sztem.
(ja, és ez sem kötözködés, stb....tudjátok!)

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sára :) Ha ráérsz vasárnap, összefuthatunk és kipróbálhatod a kötős kengurumat - én varrtam ugyan, de szerintem hasonló, mint a többi, csak van benne egy vékony vatelinbélés (nem volt télikabátom, féltettem a babinkót a nagy fagyoktól, aztán jól nem volt tél)
Hétfőn reggel elutazunk, holnap még varrnom kell, de vasárnap elég jól állunk idővel.


Én nem ítélkezni akartam, vagy feszegetni, miért ad ki valaki ilyen sokat, csak tényleg szerettem volna tudni, mitől vonzóbb - sőt: jobb, minőségibb - egy másik.

indianyo
 
 


Jaj, most látom csak a kisbetűs részt. Akkor tárgytalan, jó utat!

indianyo
 
 


Sziasztok!

Hm, lehet, hogy nem kéne erre reagálnom, a külföldi fórumos tapasztalataim alapján sose jó, ha a készítő az ilyen véleménycserékbe belefolyik, na mindegy. Szóval a külföldi kötős kenguruk, vagyis inkább mei taiok: nekem is nagyon tetszenek, hogy olyan gyönyörű mintásak! :) Erszények detto. Sajnos nekem még nem sikerült itthon fellelni megfelelő mintás-anyag lelőhelyet. :( Nincs textiliparunk... De nem adom fel. Abban viszont biztos vagyok, hogy a vastag anyag, ami a terhet viszi, van olyan jó és erős.
De én is arra hajlok, hogy ha a külföldi cucc tetszik, és van rá keret, akkor miért ne vehetnénk meg azt. :P

Találtam egy szép vállkendőt a szekrényben, megyek rebozos videókat tanulmányozni...

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Szerintem is álomszépek a francia anyagok! :) (Meg az összes, amit feltettetek az esküvői kérésre!) De tényleg nagyon drága. :( Viszont teljesen meghoztátok a kedvem egy kötős kenguruhoz! :P Lívia, egy háromhóst már lehet benne simán hátra tenni? Úgy értem, lábakkal kifelé? Mert ugye ülni még nem tud, de már nem is újszülött... És tudom, nem is kell mondani, hogy a kendő a legjobb, de a rugalmassal nem tudom a hátamra varázsolni, a Nandut meg valamiért nem szereti. :shock: Pedig próbálom, és mégsem. Hátha a kötős kenguru tetszene neki. :wink: Viszont csak akkor rendelek, ha hamarabb vihető benne háton a baba, mint az Ergoban... Vélemények?

Biobaba,
tessék majd írni, ha megszületett a baba, minden nap nézem, hogy jelentkeztél-e már!
:)

Zsizsa
zsizsa
 
 


Zsizsa, persze, nem fogom titokban tartani:)

Biobaba
biobaba
 
 


Hát én arra a végkövetkeztetésre jutottam magamból kiindulva, hogy ez a hordozás-dolog kezd szenvedéllyé válni, aminek részeként jól megindokolom magamnak, hogy miért is fontos egy ilyen-olyan amolyan következő hordozó :D
Saara, azok a franciák tényleg gyönyörűek!!

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Zsizsa: én válaszolik, mert van hasonlóm: hátra még inkább kendőben, mint a kenguruban. Bár nem tudom, mekkora a csemetéd, az enyém most mindenestül kábé 6,5 kiló (3 hós ő is), de jobban élvezi még a kendőt, mert magasabbra tudom tenni, mint a k. k.-val. De hát minden gyerkőc más, tudod... :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Eszter,
jaja, én is tisztára függő vagyok már. :D

Livi,
az én "pici" fiam egy hét múlva lesz 3 hós, és két hósan volt 6 kiló, szerintem most 6,5-7 körül lehet ő is. Szóval a lényeg az, hogy valójában szabad már benne hátra rakni, csak a tiéd jobban szereti a kendőt, ezért használod azt, ugye? Mert ha szabad hátra rakni, akkor lehet, hogy kipróbálom, hátha bejön... Meg aztán olyan szép a rózsás... :wink: :D

Zsizsa
zsizsa
 
 


Az RTL Klubon megy egy Kepes-sorozat, a Világfalu, ennek 12. (mai ) adásában elég hosszan mutatják az inkák életét, benne hátonhordozott babával munkálkodást és a gyalogorsóval fonást is. Ha midnen igaz, az RTL klubnak van archívja, majd rákleresek, én is csak ezt a rövid részt láttam, amiben egy anya kapál a hátára ferdén kötött babával.

indianyo
 
 


El kéne kezdeni a hordozós sétát népszerűsíteni, de mikor és hol legyen? Én most elutazom két hétre, így nem tudok részt venni benne ez idő alatt, utána vállalom a besegítést.

indianyo
 
 


Indi, köszi! Akkor számítok rád a szervezésben! :)
Ági: Te is, ugye? :)

Mégvalaki esetleg szeretne segíteni? Most kifejezetten a szervezés részére gondolok, nem a részvételre.

Össze kéne hoznunk egy találkát, amikor összedugjuk a fejünket, nem? Indi, te mikortól leszel itthon?

KépKép
livus
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: