Új privát üzeneted érkezett!

még csak szemezgetek :lol:
és terveket készítek mit csinálok a gyönyörű ellarooval
pl varrok belőle párnázott karikás kendőt hehe ott nem számít a szövés

de tényleg, hogy döntitek el melyik kendőt viszitek magatokkal ha 2 is van?

a Kikában a didymost nincs ember aki észre vegye. gyakorlatilag pult alól vették elő

az ergo-val én is hasonlóan jártam, de azt kivételesen én bénáztam el.
albérletben lakunk és elfelejtettem megadni a címben a tulaj nevét. nekem hála az égnek kihozta mégegyszer a postás, meg kreatív is volt, az emeleten mindenhova becsöngetett 8)
savitri
 
 


Hali!

Úgy látszik, az Ergo kisszállítása mindenütt kalandos volt, nálunk a papírkára a postás ráírta nagy betűkkel, felkiáltójelekkel és aláhúzva, hogy VÁM!!!, amitől teljesen ledöbbentem, aztán kiderült, hogy csak azért írta rá, mert vámkezelt áru...

Mióta Savitri leírta, hogy milyen Dydimosokat lehet kapni a Kikában, azon filózom, hogyan kéne megvenni az Olafot... :D :oops: Csak sajnos nincsen rá keret... :roll:

Legújabb beszólás: rugalmas kendőben viszem a kéthós gyereket alva, mikor a kocsmában :oops: (jégkrémért mentem be :P ) 70 év körüli férfiak megkérdik, hogy nem túl szoros-e a babának. Teljesen meglepődtem, mert ilyet még senki sem kérdezett (a kap-e levegőt a listavezető kérdés). Mondtam, hogy nem. Mire ők: de nem lenne jobb babakocsiban? Én: nem, mert abban üvölt. Ők: És ebben nem? Én: Nem, hát látják?! :shock: De mindezt kedvesen mosolyogva mindkét részről, szóval nem volt harag. :)

Kérdés: a ti babáitok rögtön szerették a hátihordást? Mert az enyém nem... Ma kb. fél órát volt háton, az első 5-10 percben nyavalygott, de nem tettem le, mert muszáj volt takarítani egy kicsit, aztán meg elaludt. De 20 perc múlva olyan üvöltéssel kelt, hogy azonnal levettem, mire el is hallgatott rögtön... :roll: Lehet, hogy szépen lassan kell szoktatni???

Savitri,
ha két egyforma kendő van, akkor éppen amelyik az elindulás pillanatában jobban tetszik. :) Ha más a hosszúság, akkor átgondolom, hogy mire fogom használni. De általában én egy időszakban egyfélét szoktam.

Livus,
örülök, hogy tetszik az Ergo! :)

Zsizsa
zsizsa
 
 


Savitri, akiket én ismerek, hogy több kendőjük is van (nem kettő, hanem 5-6-7...), azt mondják, hogy hiszen pólója is több van az embernek. :) (Szerintem egész jó duma, végülis az ember minimum az első évben gyakorlatilag a kendőbe öltözik.)

Na és a pólót mi alapján döntöd el, hogy melyiket veszed? ;) Milyen a hangulatod, mi megy a többi ruhádhoz, a gyerekéhez... Igazából két kendő az nagyon kevés...

Pindi
pindi
 
 

 
 

Pindi!

Ez a póló-hasonlat király! :) Mégiscsak meg kéne lesni egy didy martint ebay-n... :) (Más anyag, mint olaf, zöldes tónusú csíkok...)

Hossz: nekem (168 cm, most 75 kg, 8 kg-os baba) kell a 4.6-os kendő a keresztezett kötésekhez.

Hogy melyiket viszem magammal, ha megyünk valahova? Attól függ, milyen az időjárás, hosszan akarom vinni a babát, vagy csak ki-be, ilyesmik. De ottalvásos családlátogatásra pl. mindig viszek egy egyvállas és egy kétvállas hordozót is.

Tőlem is mindig megkérdezik, nem lenne-e jobb neki babakocsiban.

Apropo, ti mit csináltok, ha lila lesz a baba lába? Nálunk ez előfordul. :( Valamit rosszul csinálok? Valaki azt mondta, hogy ha kemény a talpa, akkor elzsibbadt a lába. Ez igaz?

Savitri,

biztosan gyönyörő lenne az ellaroo-d karikásnak! Milyen váll-megoldással csinálnád?

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


sziasztok!

én Katját birtokolom most egyedül, a többit elajándékoztam, hadd terjedjen a hordozás!!!
ha lehetne, még egy kék kendőt vennék, mert sokat hordok farmert, de már csak Lanát vagy Didy-t...jaj, nem is gondolkodom.

kék láb: nem tudom...még nem kékült.

Zsizsa: háton csak fokozatosan! :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Zsizsa!
Ennyiből (meg egyébként is) nehéz lenne megtippelni, mi volt a gondja a babádnak. Önmagában a háti hordozás nem hiszem. Elején írtad, hogy elaludt, elalvás előtt 5-10 perc nyügi, nálunk legalábbis, teljesen normális. Ha úgy érzed, fokozatosságra van szükségetek, akkor fokozatosságra van szükségetek. :)
Lívia!
A lila lábra a nagyon pici babák hajlamosak. Én úgy szoktam mosi a mosdóban a feneküket, hogy a jobb kezembe fektetem őket hassal. Amíg nagyon picik, nagyon nehéz úgy biztonságos fogást találni rajtuk, hogy ne liluljon a karjuk. Nincsenek még zsírpárnák és könnyű odanyomni egy-egy eret a csonthoz. Ha többször láttál már lilulást, akkor ellenőrizgesd időnként és igazítsd egy kicsit a lábát meg a kendőt egymáshoz képest, hogy jó legyen! Idővel el kell, hogy múljon. (Ha túl vékony a kendő, az el tudja később is szorítani esetleg, de tudom, hogy Nálatok nem ez van, csak a teljesség kedvéért írom.)

hordozo
 
 


Lívia: hehe, ez igaz, lehet, hogy a 8 kiló sok "párnácskával jár", hehe... :lol:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Hát nem tudom, sikerül-e, megpróbálok felvarázsolni ide egy ígért képet.


Kép


Ha mégse sikerül, akkor elárulom, hogy Harisnyás Pippi és én vagyunk láthatók rajta a sástói kilátón. :)

[/img]

KépKép
livus
 
 


Hűha! Most meglepődtem magamon, hogy miket tudok csinálni! :)

KépKép
livus
 
 


Livus, szepek vagytok :D

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Na nem kell túlozni! Elég béna ez a kép, de a másikon (amin normálisabb volt a fejem) még ennyi sem látszódott Bogiból... :?

KépKép
livus
 
 


:D :D de jó ez a bordó Ergo! Jó vastag a pánt, látom. Gondolom, nagyon kényelmes...Bogi élvezi az új helyet?

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Jajj, nagyon! Már az egy hét alatt is rengetegszer aludt benne! :D

KépKép
livus
 
 


Tényleg nagyon tuti az ergo bordoban. Nekünk fekete van, azt gondoltam, h kevésbé koszolodik... Hat nem, minden jol meglatszik rajta!

Liv, Nori hogyan viseli, hogy a kistesoja allandoan rajtad van?
saara
 
 


Saara: nagyon jól! Sőt, ha valaki más fogja Sárit, akkor szól, hogy "Sárikát vissza anyakának!" Néha reklamál, hogy ő is akar a kendőben lenni, akkor felveszem egy kicsit, egy idő után úgyis kéretőzik le, mert játszani akar...szerintem hamar megszokta a látványt.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Na, a színen rengeteget vaciláltam! Eredetileg drappot akartam. Aztán úgy döntöttem, az nagyon koszolódik. A fekete tök jól néz ki, de azt meg azért nem akartam, mert biztos szívja magába a meleget. A kék nekem nem tetszik, így végül a bordó mellett döntöttünk.
A mintás bélésben viszont végig biztos voltam, az nagyon tetszik!

KépKép
livus
 
 


Liv (anyaka - nagyon tetszik:)), lenne egy kérdésem a didymos-al kapcsolatban: több helyen azt lattam, hogy gyapju is van a kendöben, ez stimmel? Nem tiszta pamut?
saara
 
 


Saara: lehet választani olyat amiben 30% gyapjú van(asszem csak egy-két modellből van ilyen), de olyat is amiben len van, az enyém 100% pamut. Szerintem a gyapjúsat "téliesített" változatnak találták ki. A lent megkérdeztem, hogy az mit befolyásol, azt mondta a nő a telefonban, hogy igazából nincs jelentősége, de szerinte a tiszta pamut kicsit puhább. Úgyhogy annál maradtam és nagyon szeretjük :D

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Livi: szerintem Kátya farmerrel is tök jól nézhet ki! Persze nem akarom lebeszélni a férjed egy újabb meglepi vásárlásról :wink:

Lívia: Ha nem csal az emlékezetem, Olafot még csak egy homályos képen láthattuk! Tegyél fel új képet, ha van! Lécci, lécci! :)

KépKép
livus
 
 


Saara, csak a Katjából és Lisából van gyapjús (40%), de ezt csak a nagyon hideg helyekre ajánlják. És az csak 30 fokon mosható.

Egyébként van még lennel és kenderrel kevert is.

Pindi
pindi
 
 


Livus: hát igen, mindennel jól mutat!

Saara: nekem 100% pamut van, a gyapjas eszembe sem jutott...de biztosan az is szuper lehet.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Ja, igen, van lenes és kenderes is (hemp és linen, ha jól tudom...), ja. Sok limited edition van, meg ha jól tudom egyéni megrendelésre is szőnek. Gondolom, sok pénzért.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Köszi a valaszokat! :)
En is 100% pamutot szeretnék. Hasznaltat keresek és ott sokszor nem jelölik, h melyik verziot aruljak éppen.
saara
 
 


biobaba
 
 


Livus,

Elöl a pólód alatt van a derékpánt? Jó kép szerintem is.

Olaf kép, bár ez se sokkal jobb a színek megítélésére:
Kép

Bevallom, mi ebben a melegben kevesebbet kendőzünk. Segítségem is van, úgyhogy a picur inkább ölben van.

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Séta a szoptatásért:

Jó ötlet, de én nyáron nem megyek játszótérre a gyerekekkel 10-13 óra között. Meleg, UV, és a félév alattiakat bekenni se szabad...

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Én, mint a programból látszik ott leszek. Tervek szerint gyerekek nélkül, esetleg teljes családdal.

hordozo
 
 


BIOBABA!

Te még egyben??????????????? Szegény, hog yviseled? Bár talán a lakásotokban hűvösebb van...
Lehet, hoyg a szombati "hidegfrontot" nézted ki magadnak?
h_szilvi
 
 


Bibobaba: Kösz a linket! Ha nem jön közbe semmi, mi megyünk! (Egy fősulis csoporttali lehet, hogy közbejön...) Bár tényleg kicsit szerencsétlen időpontban van, de reméljük árnyas helyen lesz!

Lívia! Köszi a képet! ezen tényleg kicsit jobban látszódik minden gyönyörűség :wink:

A derékpánt a kardigánom alatt van, igen. Hogy ne legyen szem előtt a méretes hasam, amit a pánt még csodálatosan két részre is oszt :oops: :? Kéne egy kis fogyás...

Képzeld a férjem mondta, hogy most, hogy van ergo, eladhatjuk a kötős kengurut. :evil: De szó sem lehet róla! Mivel az a raktárunkon levő hordozók közül a legkisebb helyet foglaló, azt viszem mindig a babakocsiban, hogy ha dili van, legyen mibe felvenni Bobót. Úgyhogy nem is kellett tovább győzködni. :) Meg mondtam, hogy esetleg kölcsön is adhatjuk majd illetékeseknek. Mert sokan nem szeretik a kendőt (de miért?), de ezt lehet, hogy hajlandóak lennének felkötni. És azért nem mindegy, hogy egy klasszikus kenguru, vagy ez! :)

KépKép
livus
 
 


csajok,

megjött a Kozy! Egy Merrifield, fekete pánttal! Jaj, olyan gyönyörű!!! :D :D :D mindjárt teszek képet, csak a meleg miatt nonstop szopi és nonstop nyügi van!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


íme:
majd csinálunk jobbakat is...:wink:

Kép

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi,

tényleg nagyon szép. Nekünk a piros-retro mintás van Líviáéktól, de én egyelőre nem tudok képet feltenni :( (dilettáns vagyok amúgy, de ez ugye az, ami Lívia, nálatok kötős kenguruként szerepel?)
Én is így kötöttem (illetve a párom nekem), amikor megpróbáltuk háton, aztán gondolkodóba estem, hogy jó-e így, hogy a gyerkőc hátán van a "masni", nem-e inkább a popsi alatt kellett volna lennie. De nem nyekergett, úgyhogy gondolom, nem érezte annyira rosszul magát tőle.
Végülis asszem mindegy, mert egyedül képtelen vagyok hátra tenni :( Ha egyáltalán fel bírom húzni, akkor is mindig beszorul valamije és nyekereg :(

Felbuzdulva az Ergo-használók lelkesedésén és megelégedettségén, rendeltünk mi is egyet (ezt most Ámerikából, mert némi szervezkedés árán sikerül megúsznunk a postaköltséget és a darab egyébként ott jóbal occsóbbb :-)
A színen mi is tanakodtunk. Feketét és kéket alapból kizártuk, én szerettem volna a farmert (biopamut), de annak az árát már nem vette be a férjem gyomra. Első körben bordóra szavaztunk mindketten, végül az utolsó pillanatban döntöttünk a homokszínű mellett. Ha minden igaz, már felénk tart.
Nagyon várom, mert én ugye mint mondtam hátra nem tudom kötni a lurkót, így elől cipelem, viszont teljesen kivan tőle a derekam, mert már 10 kiló környékén jár (egyik barátnőm mondta egyszer, hogy nem egy sorvadásos gyerek :lol: ) (tudom, ekkora babát talán már nem is szabadna elől vinni). Pedig most várható néhány cipelős nap, mert hetedik és nyolcadik fogacska van kibúvófélben, és bár Szófia a nagyátlaghoz képest jól viseli a fogzást, ilyenkor azér' kicsit nyűgösködik és igényli a folyamatos testközelséget.

Hordozókhoz még: ha minden igaz, hamarosan kapunk Indiából egy tradicionális indiai hordozókendőt. Férjem egyik kollégája volt kint tavaly 3 hónapig, és meséli, hogy ott mindenki kendőben hordja a gyerekét. Persze, ezen nincs mit csodálkozni, de mégis úgy meghatott, amikor ezt hallottam.

Na, majd megnézem egyszercsak, hogyan lehet képet feltenni, aztán hátha sikerül...

Viki
vamberyviki
 
 


Szilvi, hat en itt meg hos-kodok:( Igen, az jo, h hozzank delelott meg nem tuz be a nap, bar meleg van ettol fuggetlenul, de mar napok ota nem jutok ki, es ez jobban megvisel, mint a meleg:( Elvegre tarsas leny lennek:)

Valoszinuleg en sem tudok majd setalni a szoptatasert:)
biobaba
 
 


Viki :) Hát én uszkve 10 évet éltem Indiában és soha egyetlen helyen sem láttam kendőben babát hordani, kis falvakban sem.... kíváncsi vagyok, milyen a tradicionális indiai hordozókendő.

indianyo
 
 


Afrika: na ott aztan meg javaban hordoznak. Bar a kep, amin ezt most legutobb lattam, nem tul szivderito:
http://www7.nationalgeographic.com/ngm/ ... lery1.html
- a 3. kepen egy csomo hordozott gyerkoc

Egyebkent van egy tok jo gyerekkonyv arrol, h a vilagon merre, h hordozzak a gyerekeket:
http://href.hu/x/34n5

Nemreg a konyvtarban a leselejtezett konyvek kozt is talaltam egy olyan gyerekkonyvet, ami tele van hordozott gyerekekkel:) Erdekes, h magyar konyv, de angolok adtak ki, angolul, a 80-as evekben. Egy sorozat resze a vilag kulonbozo tajain, h jatszanak, elnek, oltozkodnek, utaznak az emberek. Olyasmi , mint a fenti amazonos konyv. Es magyarok csinaltak, csak eppen magyarul nincs. Persze angolul se nagyon, a konyvtarbol is leselejteztek...
biobaba
 
 


Biobaba!

Hát, kitartás!!! :) Mi is itthon, nem tudom, hogy viselnék ebben a melegben még egy jókora pocakot... :shock:

Orsi
osoa75
 
 


Livi: Tetszik a Kozyd! Ismét jó választás! :wink:

Indi: HÁt én nem gondoltam volna, hogy Indiában ennyire nem divat a hordozás :( Érdekes. Meg azon is meglepődtem, hogy a TBW-n a galériában viszonylag sok arab nőről van fotó. Róluk meg valahogy azt nem gondoltam volna, hogy ők is hordoznak...

Biobaba: Ez a könyv nagyon édes! Tényleg kár, hogy nincs ilyen itthon. Pedig a gyerekeknek (is :) )biztos tetszene! Olyan érdekes az is, hogy ha kendőben viszem Bobót, mindig nagyon tetszik az utcán a többi gyereknek. Mosolyognak, és rázzák a mamájuk kezét, hogy "Nézd, nézd!" Ők még tudják, mi a jó! :wink: (Kár, hogy legtöbbjük felnőtt korára elfelejti... :( )

És ez az afrikai fofó! :) Azon a képen is "féloldalasan" vannak felkötve a gyerekek, mint azon a múltkori afrikai videon. Úgy látszik, ott ezt szeretik. Vagyis most jut eszembe! Egy évfolyamtársam volt egy évet Ghánában, és hozott is haza magával egy olyan kendőt, amivel ott hordoznak. És meg is mutatta, hogy csinálják: az nem féloldalas volt (de ahhoz sem hasonlított, ahogy mi kötözzük). Persze Afrika jó nagy, nem csoda, ha nem egyformán csinálják mindenütt! :)

KépKép
livus
 
 


Pont ma kötöttem fel Esztert a hátamra úgy, ahogy az afrikai linken is látszik. Úgy beszélgetnék olyanokkal, akik így hordják a gyereket! Nekem kényelmetlen és nehéz. Pedig nekik még a kendőjük is vékonyabb! Hogy csinálják? Edzettebbek? Ügyesebben kötik? Azt gondolják, ez a világ sora, és nem egy tuti kényelmes kötésre gyúrnak? Vagy több is igaz ezek közül, meg még más is? De jó lenne tudni!
Egyébként velünk az történt, hogy Eszter kezdte nem hagyni, hogy a hátamra vegyem. Soha, semmilyen körülmények között. (Két éves lesz szept. közepén.) Aztán egyszer csak eszembe jutott, hogy nem becsomagolom a kendőbe és felveszem, hanem leguggolok és megkérem, hogy másszon a hátamra. Utána kötöm kendőbe. Így imádja, és nekem is egyszerűbb. :) Megint megerősödött bennem, hogy úgy jó felvenni a gyereket, ahogy ő van – Eszter pedig már ennyire önálló.
Élvezem azt is, hogy ha kendő nélkül veszem a hátamra néha, akkor nagyon lehet érezni, hogy ő mennyire otthon van a hátamon. Mintha majomköjök volna, olyan jó vinni!
Livus, köszi a Goodall fénymásolatot, ilyenkor mindig eszembe jut és teljesen meghatódom, mert azt érzem, hogy igen, része vagyok a természetnek, és ez nekem nagyon fontos! Ja! És nekiálltam újra keresni, és megtaláltam a könyvet. El fogom olvasni!

hordozo
 
 


Persze kölyökre gondoltam, bocs! :oops:

hordozo
 
 


Hordozzák Indiában is a gyerekeket, de kézben/nyakban/pokrócba betekerve (pólyát se láttam sehol). Biztosan volt régen valamiféle kendő/sál, amit használtak, de én sehol nem találkoztam vele, amit nagyon sajnáltam. Nagyon várom Viki kendőjének képét!

Érdekes, hogy ha manapság cigányokkal találkozom bárhol, ők mindig nagyon örülnek a hátamon csücsülő gyereknek, szerintem ők még hordozzák ezt a génjeikben, bár ők se tudják, mi fán terem a kendő, csak úgy cipelik a gyerekecskét, ahogy sikerül

Biobaba :) tényleg szuper ez a könyv!!!

indianyo
 
 


Indi!

Wow! Nem tudom, hol csúsztak el ennyire a dolgok!! Az említett úriember, akitől az infot kaptuk, csak 3 hónapig volt, és csak egy helyen. Te pedig biztosan sok helyen jártál arra. Lehetséges vajon, hogy az egyes országrészek között lennének ebben különbségek?
A tradicionális indiait a férjem ottani munkatársai ígérték. Most már én is egyre kíváncsibb vagyok rá :-)

Viki
vamberyviki
 
 


Mi meg csinálhatnánk Sétát a hordozásért, nem? :D :D :D Nagy sikerünk lenne az biztos, elég látványos esemény lenne! :D :D :D

Ági: Igen, ez a fura nekem is: hogy féloldalasan közel sem olyan kényelmes, mint két vállon (Illetve az a Ghánai kötözés meg képzeld, hónalj alatt ment! Bár lehet, hogy ez neked nem újdonság! :) )

Örülök, hogy örömet szereztem Goodall-al, meg hogy előkerült. Engem legutóbb az ragadott meg benne, hogy alátámasztja a háti hordozás létjogosultságát! De rengetegszer eszembe jut más téren is. Pl. kezdetben rengetegen stresszeltek azzal, hogy fejem-e a tejet. MErt "nem lesz elég pár hónap múlva". És hol azt olvastam, hogy fejni kell, hol meg azt, hogy nem. Végül a csimpánzok segítettek. Gondoltam, hogy a csimpánzmama tuti nem fej, meg biztos nincs a fészkében mellszívó sem. Márpedig ha az ő kölykének is elég a tej, amíg kell, akkor az enyémnek is elég lesz. És hát így is van. :D

Indi: A cigányokra is akartam reagálni, de kezdődik a nyüszögés, majd jövök este! (Ma szófosásom van, lőjetek le, ha már elég volt belőlem!)

KépKép
livus
 
 


Indi!

Még nem volt fent az utolsód, amikor én elkezdtem az enyémet :-)
Jajj, már azt hittem, hogy te meg nem is láttál hordozni! Pedig ezt nem is írtad :-)
Igen, mondták a kollégák is, hogy a tradicionális, az igazi régi kikopgatott, de azért ők bőszen ígérték nekünk, hogy beszerzik és küldik :-)

Viki
vamberyviki
 
 


épp most lőttem magamnak 2000Ft-ért !!! egy 2,40 hosszú, didymosnak kinéző kendőt. az eladó semmit nem tudott róla, cimke nincs rajta, de azt gondolom ennyiért látatlanban is megéri. Igaz csak csípőnhordozáshoz lesz jó, de ha egyszer valaki mániákus :lol:
nem tudtam otthagyni
Kép
ezaz
hát nem pont olyan mint LISA? 8) lelkes vagyok

Liv, nagyon jól néz ki a kozy!!! és akkor nálatok ergo-helyett ez lesz? vagy? :P

Ez az afrikai kép nagyon tetszett. Olyan különös pár éve még azt gondoltam volna a kép láttán, mennyire egzotikus. Most meg a világ legtermészetesebb dolga számomra, hogy az én hátamon is figyel egy ilyen kis cuki fej :D
ez a 2,4m épp jó lesz egy ilyen félvállas afrikai kötéshez hehe
és az a könyv is nagyon csábító

Biobaba, legalább nekünk van egy kis hasznunk a te szobafogságodból:wink:

Indiai hordozókendő: hát észak-Indiában azért el tudom képzelni, ott nagyon sok tibeti lakik és róluk ugye tudjuk hogy hordoznak
savitri
 
 


csimpánz és mellszívó :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


itt van LISA
az előző link nem sikerült

látom mindenki a gép előtt piheg a hőségben
savitri
 
 


savitri: sztem ez egy 2-es Lisa! :D :D :D hol "lőtted"? azt ne mondd, hogy a vaterán!!!!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Ezt csakúgy, mert olyan szép képek vannak rajta, meg érdekes is:

http://www.gadling.com/2007/05/29/carrying-children/

És igen, csináljunk hordozós sétát :) Ez milyen jó ötlet!!!

Viki :) No, egyre kíváncsibb leszek!

Szávitri :) Tényleg, ha már Indiánál tartunk: miért ezt a nevet választottad?
Szép kendőt lőttél, remélem, jólesik majd vele a hordozés!

indianyo
 
 


még Kozy, amit tényleg ergo helyett vettünk...(ez egyébként szülinapi ajándékom is!)

Kép
Kép
Kép

akciós képet még csinálunk, de ebben a hőségben eszem ágában sincs!!! majd talán a 7végén...

OFF: meddig tart ez a kegyetlen időjárás?!ON

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Agi, afrikai kotes: ha jol remlik, arrafele azert nem zavarja oket, h "kenyelmetlen" ugy hordozni, mert ok folyamatosan mozgatjak a gyereket. Tehat nem az van, h felkotom, es elindulok a nagyvilagba, hanem 5 percenkent hozzanyulnak es igazgatjak. Ezt szoktak meg. Valami ilyesmi. (De kerdezd majd meg Evat, nekem o mondta mar jo regen.)
biobaba
 
 


Indi, tényleg nagyon szépek a képek!

Ha az ember az USA-bol rendel vmit akkor vamot kell fizetni? Kb mennyi?
saara
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: